Szydełko, druty - wzory - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-20, 10:43   #151
jogi45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Drutowanie

Witam.jestem nowa na forum i dopiero zaczynam "drutować" więc będę pewnie często prosic o pomoc. Już teraz mam wielki problem. Otóż robię mitenki na pieciu krótkich drutach. jestem za ściągaczem i widzę że ten ściagacz sie skręca. Myślę że jest jakas metoda by ściagacz czy wzór w takiej robótce "na okrągło" sie nie skręcał. Przyznam że zrobiłam już pół swetra metoda "od góry" i sprułam bo raglan sie skręcał nie mówiac już o wzorze. POMÓRZCIE a ja też kiedyś komus pomogę.
czekam niecierpliwie na radę bo mitenki sa już potrzebne.
jogi45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 11:35   #152
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Drutowanie

Wiesz co, wiele rzeczy w zyciu na drutach zrobilam, wiele mi sie nie udalo, wiele tez sprulam, ale nie mam zielonego pojecia jak moze sie sciagacz skrecac. Moze jak zamiescisz jakas fotke tego twojego "bledu" bedzie mozna cokolwiek stwierdzic...
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:44   #153
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez jogi45 Pokaż wiadomość
Witam.jestem nowa na forum i dopiero zaczynam "drutować" więc będę pewnie często prosic o pomoc. Już teraz mam wielki problem. Otóż robię mitenki na pieciu krótkich drutach. jestem za ściągaczem i widzę że ten ściagacz sie skręca. Myślę że jest jakas metoda by ściagacz czy wzór w takiej robótce "na okrągło" sie nie skręcał. Przyznam że zrobiłam już pół swetra metoda "od góry" i sprułam bo raglan sie skręcał nie mówiac już o wzorze. POMÓRZCIE a ja też kiedyś komus pomogę.
czekam niecierpliwie na radę bo mitenki sa już potrzebne.
POMÓRZCIE i trzymajcie mnie - niżej jest wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...y#post16576889 gdzie można było zadać to bezsensowne pytanie - a nie zakładać nowego - czy wogóle przeglądałaś regulamin i choćby stronę pierwszą czy tak z marszu jak pisze koleżanka z tym blendem od razu zakładam wątek
Jest rzeczą niemożliwą jeśli robi się na okrągło aby robótka się skręcała - czy to na dwóch czy 5 drutach - chyba że nie przerabiasz wszystkich drutów - jedna rada wziąść dwa druty i zrobić a połączyć igłą a i "raglan" nauczyć się robić na dwóch drutach
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 09:34   #154
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Jest rzeczą niemożliwą jeśli robi się na okrągło aby robótka się skręcała - czy to na dwóch czy 5 drutach - chyba że nie przerabiasz wszystkich drutów - jedna rada wziąść dwa druty i zrobić a połączyć igłą a i "raglan" nauczyć się robić na dwóch drutach
Jest możliwe ja się właśnie tydzień temu nauczyłam robić na 5 drutach i też mi się skręcało. Sama doszłam co źle robię - oczka na 5 drutach przerabia się inaczej niż na 2 - znaczy inaczej się łapie nitkę - nie wiem jak to wytłumaczyć i nie wiem jak to się fachowo nazywa (oczka przekręcone?). W każdym razie z tego co zauważyłam oczko prawe jest tu szczególnie istotne, bo lewe robię tak samo jak na 2 drutach i wychodzi ok.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:27   #155
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Drutowanie

To chyba jakieś anomalie występują - tyle ile zrobiłam czapek opasek czy wykończeń: golfików i półgolfików nie zauważyłam nigdy aby mi się skręcało
No ale cóż tyle ile osób tyle sposobów robienia
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 08:58   #156
jogi45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Drutowanie

Już wiem że oczka na pięciu drutach układają się inaczej i trzeba je przerabiać jako "przekręcone"
co do pierwszego mojego postu - czu można na forum wybaczyć błąd ortograficzny? Chciałabym się zaprzyjaźnić z tym forum ale szukam ludzi życzliwych i wyrozumiałych. Nie zamierzam się za byle co obrażać i na początek liczę na pomoc w poruszaniu się po forum.
Robótkuję od jakiegoś czasu (ok pół roku) i większośc moich dzieł nie nadawała się do noszenia ale traktuję te początki jako naukę. Myślę że będę robótkować już zawsze choćby dlatego że mam już dwa spore kartony różnych włóczek i wiele pomysłow.Z powodu przewlekłej choroby mam też sporo czasu. W tej chwili robię sweterek od góry.
jogi45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:39   #157
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Drutowanie

Fajno, że doszłaś w czym był problem. Ja machnęłam pół mitenki zanim się zorientowałam, że mi się skręca. Potem szukanie o co chodzi i kombinowanie. Tak to jest jak człowiek nie ma już babci, która by pokazała co i jak.
p.s.
Myślę, że tu bardziej chodziło o zakładanie nowego tematu o drutach niż o błąd - potem jeśli jest milion tematów o tym samym ciężko coś znaleźć. Jak potrzebna pomoc w poruszaniu się po forum pisz - chętnie pomogę
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 12:05   #158
agraw
Raczkowanie
 
Avatar agraw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 145
GG do agraw
Dot.: Szydełko, druty - wzory

Cytat:
Napisane przez dana36 Pokaż wiadomość
Parę schematów na choinki i aniołka. Będą do wykorzystania w przyszłym roku
dzięki bardzo, już się przydały

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Jest możliwe ja się właśnie tydzień temu nauczyłam robić na 5 drutach i też mi się skręcało. Sama doszłam co źle robię - oczka na 5 drutach przerabia się inaczej niż na 2 - znaczy inaczej się łapie nitkę - nie wiem jak to wytłumaczyć i nie wiem jak to się fachowo nazywa (oczka przekręcone?). W każdym razie z tego co zauważyłam oczko prawe jest tu szczególnie istotne, bo lewe robię tak samo jak na 2 drutach i wychodzi ok.
troszkę w tym racji, nigdy się nad tym nie zastanawiałam. No cóż uczymy się całe życie.
agraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 12:38   #159
zuza67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: Szydełko, druty - wzory

Cytat:
Napisane przez kasia26 Pokaż wiadomość
kilka moich serwetek
Śliczne serwetki .Czy mogę prosić o opis wykonania łącznie z danymi tj rodzajem i wielkością nici oraz szydełka? Będę bardzo wdzięczna .
Adres : zuza67@onet.eu
zuza67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:10   #160
agraw
Raczkowanie
 
Avatar agraw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 145
GG do agraw
Dot.: Szydełko, druty - wzory

może tu coś znajdziesz
http://crochet.korabel.net/home_text...tki/index3.php

i jeszcze

http://picasaweb.google.com/bea.nowicka/Serwetki1#
http://picasaweb.google.com/bea.nowicka/Serwetki2#

co do grubości nici i szydełka. To akurat nie moje prace, ale korzystam z takich schematów. Ja używam najczęściej nici nr.10 i szydełka 1,25-1,50. Efekt zależy od "lekkości ręki"

Edytowane przez agraw
Czas edycji: 2010-01-30 o 16:16
agraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:17   #161
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
nie wiem jak to wytłumaczyć i nie wiem jak to się fachowo nazywa (oczka przekręcone?). W każdym razie z tego co zauważyłam oczko prawe jest tu szczególnie istotne, bo lewe robię tak samo jak na 2 drutach i wychodzi ok.
to sie dokładnie tak wlaśnie nazywa oczka przekręcone

tu widac różnice :
http://www.abc_robotek_na_drutach.re...any_oczek.html

tu też fajna strona:
http://druciarnia.wordpress.com/slownik-skrotow/
są filmy na niej
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 13:46   #162
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
to sie dokładnie tak wlaśnie nazywa oczka przekręcone

tu widac różnice :
http://www.abc_robotek_na_drutach.re...any_oczek.html

tu też fajna strona:
http://druciarnia.wordpress.com/slownik-skrotow/
są filmy na niej
DZIEWCZYNY NORMALNIE ZGLUPIALAM!!

Przejrzalam te strone abc robotek i powiem szczerze ze zwatpilam...
Robie na drutach juz jakies dobre kilkanascie lat i wychodzi na to, ze ja robie wszystko na odwrot!!
Powiedzcie mi prosze co ja robie zle albo co jest nie tak, ale na moich drutach, wszystko jedno czy na prawym czy na lewym, prawe czy lewe oczka, ale zawsze prawa nitka oczka jest z przodu druta a lewa czesc oczka jest za drutem (powiedczmy ze wyglada to tak: \\\\\\\ ). Nawet przy sciagaczu wszystkie oczka "patrza" w te sama strone.
Na obrazkach strony abc robotek jest jakos na odwrot, wszystkie prawe oczka na lewych drutach narysowano jakos na odwrot, a na prawych drutach poprawnie, natomiast lewe oczka na lewych drutach sa ok, a na prawych na odwrot. Z tego wychodzi ze przy sciagaczu oczka "patrza" na zmiane (powiedzmy ze tak: \/\/\/\/\/ )

Powiedzcie mi prosze czy to ja cos tu krece, czy o co tu chodzi??

Normalnie nie daje mi to spokoju, zburzono moj spokoj podczas "sztrykowania"... :/

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-01-31 o 14:01
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:09   #163
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY NORMALNIE ZGLUPIALAM!!

Przejrzalam te strone abc robotek i powiem szczerze ze zwatpilam...
Robie na drutach juz jakies dobre kilkanascie lat i wychodzi na to, ze ja robie wszystko na odwrot!!
Powiedzcie mi prosze co ja robie zle albo co jest nie tak, ale na moich drutach, wszystko jedno czy na prawym czy na lewym, prawe czy lewe oczka, ale zawsze prawa nitka oczka jest z przodu druta a lewa czesc oczka jest za drutem (powiedczmy ze wyglada to tak: \\\\\\\ ). Nawet przy sciagaczu wszystkie oczka "patrza" w te sama strone.
Na obrazkach strony abc robotek jest jakos na odwrot, wszystkie prawe oczka na lewych drutach narysowano jakos na odwrot, a na prawych drutach poprawnie, natomiast lewe oczka na lewych drutach sa ok, a na prawych na odwrot. Z tego wychodzi ze przy sciagaczu oczka "patrza" na zmiane (powiedzmy ze tak: \/\/\/\/\/ )

Powiedzcie mi prosze czy to ja cos tu krece, czy o co tu chodzi??

Normalnie nie daje mi to spokoju, zburzono moj spokoj podczas "sztrykowania"... :/

Wszystko zależy jak trzymasz druty i jak nabierasz oczko - czy wkładasz drut pod spód czy od góry - już gdzieś pisałam ile jest osób tyle jest sposobów przerabiania /dziewczyny założyły wątek robienia maskotek i co się okazuje z jednego wzoru a tak różne : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post16845470

więc się nie martw najważniejsze w tym wszystkim jest to aby fajnie wyglądało i było własnoręcznie zrobione
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:10   #164
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość

Przejrzalam te strone abc robotek i powiem szczerze ze zwatpilam...
Robie na drutach juz jakies dobre kilkanascie lat i wychodzi na to, ze ja robie wszystko na odwrot!!
Ja robię na drutach ponad 30 LAT ... ło matko jakam ja stara

aż wyciągnęłam druty, żeby zobaczyc czy u mnie to wygląda inaczej... ale wygląda tak samo jak na przytoczonej powyżej stronce, tylko po nabraniu oczek nitka uklada się rownolegle za i przed drutem, ale juz po przerobieniu pierwszego rzedu wygląda to tak jw.tzn prawe oczo (bez przekręcania) przerabiam łapiąc na nitkę za drutem

czytałam natomiast i innych sposobach robienia na drutach... moze Ty jakoś inaczej robisz ??? ale jak nie widze ... to nie wiem :P
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:23   #165
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy jak trzymasz druty i jak nabierasz oczko - czy wkładasz drut pod spód czy od góry - już gdzieś pisałam ile jest osób tyle jest sposobów przerabiania /dziewczyny założyły wątek robienia maskotek i co się okazuje z jednego wzoru a tak różne : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post16845470

więc się nie martw najważniejsze w tym wszystkim jest to aby fajnie wyglądało i było własnoręcznie zrobione
Pewnie, masza zupelna racje, ale stad wyniknelo moje zdziwienie kilka postow powyzej jak mozna przekrecac prawe oczka robiac na 5 drutach - teraz juz wiem
Widocznie jest kilka szkol, ja gdziekolwiek nie wejde na strone dziewiarska, to znajduje moj sposob dziania:
http://www.teddys-handarbeiten.de/xherein-stricken.htm
http://www.vogueknitting.com/pattern..._patterns.aspx
Nawtet na powrot przewertowalam moj podrecznik do dziergania...
W tym sposobie oczka wygladaja zawsze tak samo i ukladaja sie tak samo wiec nie ma mozliwosci ich niepostrzezenie przekrecic.

Z taka technika (jak w tym abc) spotkalam sie po raz pierwszy. Zastanawiam sie teraz jak przy tej technice przerabia sie scieg ryzowy (na prawych oczkach lewe i na odwrot), czy wbija sie drut od przodu czy od tylu zeby za duzo nie poprzekrecac? Bo w mojej metodzie jest zawsze tak samo... Jakies to chyba skomplikowane jest.

Jakby ktos pytal to ja polecam te moja metode

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-01-31 o 14:25
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 15:18   #166
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
... Jakies to chyba skomplikowane jest.
heretyckie a ortodoksyjne robienie oczek ...
http://www.fabrykaunikatow.pl/art.php#herezja
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 15:29   #167
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
heretyckie a ortodoksyjne robienie oczek ...
http://www.fabrykaunikatow.pl/art.php#herezja
No i wszystko jasne
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 10:55   #168
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Drutowanie

WItam was kochane
Szukam i szperam i wkoncu zapytam
Bo w sumie to jest tak że ja na drutach ...................... to ni w ząb, ale babcia tza chce mi zrobić obrus taki na duży stół ( mnie jak mnie to ma byc na prezent ślubny)
Tak wiec w pocie czoła poszukuję czegoś co by choć w 4/5 zakryło stół wielkości 160x110 cm

czy któras z was posiada jakiś opis takie obrusu??
Nie waznie czy to prostokątny czy owalny ( byle nie okrągły) grunt żeby to bylo na druty

Błagam was kochane o pomoc
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 12:15   #169
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Drutowanie

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość
WItam was kochane
Szukam i szperam i wkoncu zapytam
Bo w sumie to jest tak że ja na drutach ...................... to ni w ząb, ale babcia tza chce mi zrobić obrus taki na duży stół ( mnie jak mnie to ma byc na prezent ślubny)
Tak wiec w pocie czoła poszukuję czegoś co by choć w 4/5 zakryło stół wielkości 160x110 cm

czy któras z was posiada jakiś opis takie obrusu??
Nie waznie czy to prostokątny czy owalny ( byle nie okrągły) grunt żeby to bylo na druty

Błagam was kochane o pomoc
Może tu coś ciekawego znajdziesz
http://lubuszanka53.fotosik.pl/albumy/323136-24.html
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 13:56   #170
Ancura1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
jak zrobić ramiączka do bluzki?

Witam, zaczynam przygode z drutami, kończe robić przód sweterka/bluzeczki - jest prostokątny ze ściągaczem na dole, góra miała być prosta ale moze doradzicie mi jak zrobić ramiączka lub rękawki lekko opadające na ramiona? na wełnie pisze ze jest do drutów 3-3,5. Bardzo prosze tez o rade jak zrobic bolerko na rozmiar S/M. z góry dziękuje za odpowiedzi
Ancura1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 14:34   #171
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Drutowanie

Alinko kochana jestes
Na ciebie zawsze można liczyc
Znalazłam jeden owalny obrus 150x200cm mam tylko nadzieję że babunia da rade to rozczytac. My w sumie mieszkamy na terenach poniemieckich i babcia w czasie wojny w szkole musiała "szprechać" i z tego co wiem to z "obiegu" nie wypadła tak do konca Może się uda
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 09:20   #172
Halina 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Szydełko, druty - wzory

Witam wszystkie pasjonatki drutów i nie tylko. Dzisiaj się zarejestrowałam i jestem naprawdę zafascynowana niektórymi wzorami. Niemniej jednak tego co poszukuję nie znalazłam. Moja pierworodna (25 lat) zażyczyła sobie chusty na drutach. Proszę o pomoc i ewentualne podrzucenie wzorów na: halina.kowalska1@wp.pl
Pozdrwaiam serdecznie...
Halina 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 13:39   #173
agraw
Raczkowanie
 
Avatar agraw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 145
GG do agraw
Dot.: Szydełko, druty - wzory

Cytat:
Napisane przez Halina 1 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie pasjonatki drutów i nie tylko. Dzisiaj się zarejestrowałam i jestem naprawdę zafascynowana niektórymi wzorami. Niemniej jednak tego co poszukuję nie znalazłam. Moja pierworodna (25 lat) zażyczyła sobie chusty na drutach. Proszę o pomoc i ewentualne podrzucenie wzorów na: halina.kowalska1@wp.pl
Pozdrwaiam serdecznie...
może tu coś wybierzesz
http://picasaweb.google.pl/mir3czka1...ChustySzaleItp#

albo na szydełko
http://picasaweb.google.pl/Zuzanna2001/Chusty#

Edytowane przez agraw
Czas edycji: 2010-02-04 o 13:46 Powód: dodanie tekstu
agraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 13:49   #174
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko, druty - wzory

Cytat:
Napisane przez Halina 1 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie pasjonatki drutów i nie tylko. Dzisiaj się zarejestrowałam i jestem naprawdę zafascynowana niektórymi wzorami. Niemniej jednak tego co poszukuję nie znalazłam. Moja pierworodna (25 lat) zażyczyła sobie chusty na drutach. Proszę o pomoc i ewentualne podrzucenie wzorów na: halina.kowalska1@wp.pl
Pozdrwaiam serdecznie...
Witam
Na poczatek polecam skorzystanie z wyszukiwarki forum - a moze znajdzie sie cos ciekawego, dawno opisanego

Dokladam moje faworyty w temacie chust:
Załącznik 2842539Załącznik 2842540Załącznik 2842541Załącznik 2842553
Załącznik 2842545Załącznik 2842546
Załącznik 2842547Załącznik 2842548

pozdrawiam

Edytowane przez aganieszkab
Czas edycji: 2010-02-04 o 13:53
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 07:17   #175
ewcia486
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Szydełko, druty - wzory

Witam!Jestem tu nowa, choc od dłuzszego czasu sledze stronki z drutowaniem. [nie jestem zbyt biegła] Mam do Was ogromna prosbe-znalazłam sweterek, ktory bardzo chcialabym zrobic - bardzo prosze o podpowiedz - jak nazywa sie ten wzorek [moze posiadacie jakis link do opisu wykonania lub schematu wzoru] bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam Ewka
ewcia486 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 20:07   #176
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Hobby - igła, szydełko, druty .......

Cytat:
Napisane przez ewcia486 Pokaż wiadomość
Witam!Jestem tu nowa, choc od dłuzszego czasu sledze stronki z drutowaniem. [nie jestem zbyt biegła] Mam do Was ogromna prosbe-znalazłam sweterek, ktory bardzo chcialabym zrobic - bardzo prosze o podpowiedz - jak nazywa sie ten wzorek [moze posiadacie jakis link do opisu wykonania lub schematu wzoru] bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam Ewka
http://nadrutach.blox.pl/html

na dole strony jest próba rozgryzienia tego schematu
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-02-06 o 18:19
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:05   #177
ewcia486
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Hobby - igła, szydełko, druty .......

Hoomik - bardzo serdecznie Ci dziekuje --- a ja sierotka juz bylam na tym blogu, tam odgapilam ta wielka czape dla mojej sasiadki, dzieki wielkie pozdrawiam Ewa
ewcia486 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 07:45   #178
agraw
Raczkowanie
 
Avatar agraw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 145
GG do agraw
Dot.: Hobby - igła, szydełko, druty .......

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
http://nadrutach.blox.pl/html

na dole strony jest próba rozgryzienia tego schematu
Gratulacje , moje uznanie dla strony , to bardzo dobra strona na . Ukłony dla talentu
agraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:11   #179
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko, druty - wzory

Cytat:
Napisane przez Halina 1 Pokaż wiadomość
chusty na drutach
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=6871

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2011-05-29 o 15:08
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:32   #180
Ancura1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
wzory na druty

znalazłam wzory na druty, tu link do jednego http://picasaweb.google.com/Agape.tj...67884964183810, nie bardzo wiem jak zrobic ten po prawej. czy do wzorów na druty są jakieś zrozumiałe dla wszystkich oznaczenia tak jak np przy szydelkowaniu gdzie półsłupek i słupek mają swoje znaczki?
Ancura1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.