Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 17:11   #151
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
i u mnie soraya 30 czy 45 podrażniała oczy, ale przy sorayi dla dzieci spf60 nic takiego się nie dzieje. tutaj jest na kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...60.html&next=1 mozna nakładać obojętnie jaką kolorówkę wypróbuj, może Ci podpasuje

też używam atre
Ooo interesujące . Spojrzałam na skład i widzę że jest w obu wersjach kompleks silikonowy, który podejrzewam o podrażnienie oczu.. ale mogę się mylić i może rzeczywiście warto by spróbować.
A właśnie miałam zamówić Ducray, Melascreen Sun Cream SPF 50+ bo po kolejnych szczegółowych oględzinach KWC padło właśnie na ten kremik.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 07:42   #152
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ogladam i ogladam puder Nu Skin. Moze warto go kupic? Czy ktos uzywal go? Jakie wrazenia? Gdzie go kupujecie? W sklepie Nu skin? Czy gdzies jest watek dotyczacy tego sklepu?
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 23:48   #153
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Przeczytałam fragmenty wątków na temat filtrów i prawdopodobnie wyciągnę rękę po soraya 45, jest to mój 1. filtr, mam nadzieję, że jeśli zacznę filtrowanie w wieku 18 lat to będzie miało to bdb skutki w przyszłości.
Jednak naszła mnie pewna myśl: część spf'ów ma parsol, inne nie. Te bez niego są mniej wymagające(chodzi mi o dobór kolorówki). Ale, co za tym idzie, czy są w czymś gorsze? Po co właściwie ten parsol?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 21:20   #154
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Przeczytałam fragmenty wątków na temat filtrów i prawdopodobnie wyciągnę rękę po soraya 45, jest to mój 1. filtr, mam nadzieję, że jeśli zacznę filtrowanie w wieku 18 lat to będzie miało to bdb skutki w przyszłości.
Jednak naszła mnie pewna myśl: część spf'ów ma parsol, inne nie. Te bez niego są mniej wymagające(chodzi mi o dobór kolorówki). Ale, co za tym idzie, czy są w czymś gorsze? Po co właściwie ten parsol?
Moja teoria jest taka, że jest po prostu tańszy
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 18:13   #155
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Mam pytanie do dziewczyn, które używają tego filtru Soraya. Nie zapycha was? Cena super, fotostabliny, bez parasola.Po prostu to wydaje mi się zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Chyba gdzieś musi być haczyk?

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Moja teoria jest taka, że jest po prostu tańszy
To niech sobie w dupsko wsadzą ten parasol zamiast go nam do kremów ładować
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 17:43   #156
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

hej nie pamiętacie mnie pewnie, ale byłam tu latem, teraz przeniosłam się na włosy, bo muszę ratować włosy, ale czasem podczytuję...nieregularni e niestety bo nie mam zbyt dużo czasu na internet dlatego wybaczcie jeśli jakieś pytanie było i odeślijcie mnie do odpowiedzi jakimś linkiem
była tu kiedyś lista pudrów i podkadów które nie destabilizują parsolu, ale teraz nie mogę ich znależć...może ktoś podesłać linka?
i , od razu : z tego co pamiętam to była lista pudrów i podkładów właśnie - nie obejmowała rózów anie brązerów... może mi ktoś powiedzieć które (tu zwłaszcza chodzi mi o brązery) nie destabilizują parsolu?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 18:01   #157
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
była tu kiedyś lista pudrów i podkadów które nie destabilizują parsolu, ale teraz nie mogę ich znależć...może ktoś podesłać linka?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 18:07   #158
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dziękuję
o bronzerach (wybaczcie błąd w poprzednim poście ) nie ma nic? chciałabym jakiś kupić siostrze na mikołajki...
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 18:33   #159
calendargirl288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gliwice PL/Amsterdam NL
Wiadomości: 22
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej dziewczyny
Mam nadzieję, że mi pomożecie, wiem, że takie pytania pewnie były już x razy, ale ja jestem zielona i naprawdę nie mam teraz możliwości przeczytać całego tematu. Kupiłam nowy filtr, na opakowaniu pisze, że zawiera active ingredients:
avobenzone (zniesławiony Parsol 1789) - 2%
ecamsule (Mexoryl SX) - 2%
octocrylene 10%

z tego co trochę wyczytałam, pozostałe dwa filtry stabilizują Parsol. Chcę się upewnić, czy mogę wobec tego nakładać na ten filtr podkład mineralny w pudrze?
calendargirl288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 19:33   #160
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam, czy któraś z Was używa podkładu Lumiere VV? Obecnie dopiero zaczynam z filtrami, z uwagi na korzystanie z kwasów i szukam tego odpowiedniego dla mnie (cera trądzikowa, bardzo tłusta). Jakiego używacie filtra pod ten podkład? Zastanawiałam się nad Ducray Melascreen Sun Cream spf 50 i Avene Haute Protection spf 50.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 12:53   #161
kasiasci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 5
GG do kasiasci
Question Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie!
Wiele dni i godzin spędziłam na przeszukiwaniu i czytaniu forów o filtrach i makijażu, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na jeden mały problem z tym związany... A raczej znalazłam, ale zaledwie dwa posty, w dodatku sprzeczne.

Wszystkie wiemy, jak ciężko jest zrobić dobry makijaż na filtrze, nie uszkadzając przy tym ochrony. Wiadomo jak z bieleniem, tłustością, fotostabilnością itd... Warstwa po warstwie... Ciężko, grubo, czasochłonnie. Możemy nawet skorzystać z gotowych barwionych filtrów (np. Avene) czy kolorówki z wysokimi filtrami. Ale nie każdemu, nie pod każdym względem nam odpowiadają.
Skoro producenci takie rzeczy potrafili i mogli wymieszać w jednym kosmetyku, i uważamy, że są one fotostabilne, to co się dzieje w przypadku, kiedy same sobie przygotujemy mieszankę z dwa w jednym?? Biorę pod uwagę oczywiście tylko filtry fotostabilne i odpowiednio dobrany do nich podkład.

Jeśli rano, zanim nałożę cokolwiek na twarz, odmierzę odpowiednią ilość filtra, zmieszam dokładnie z odrobiną podkładu, do uzyskania jednolitej konsystencji, i taką mieszankę nałożę na twarz, to mam w jednej warstwie zarówno ochronę, jak i makijaż kamuflujący niedoskonałości.
Czy taka mieszanka, dwa w jednym (przypominam, że mam na myśli tylko fotostabilny filtr i odpowiedni podkład), spełnia swoje zadanie? Czy ochrona nadal pozostaje, czy się znacząco zmniejsza, a może w ogóle jej już nie ma?

Jedyne informacje, jakie na ten temat udało mi się znaleźć, to sprzeczne zdania: pierwsze, że filtrów mieszać nie wolno z podkładem, drugie, że można tak robić, i jedna z wizażanek tak robiła i ochrona twarzy na tym nie straciła.

Mam ogromną prośbę do osób posiadających dużą wiedzę na ten temat - czy ktoś rozwieje moje (i pewnie wielu innych wizażanek) wątpliwości?


Od ponad roku używam filtru Soraya SPF 45 lub 30, a podkład to Manhattan Powder Matt lub Perfect Cover...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-30 o 14:57 Powód: Powielenie treści
kasiasci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 22:02   #162
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

kasiasci, moze ci tak calkiem fachowo nie odpowiem, ale postaram sie co nieco wyjasnic.
po pierwsze, powiedzmy ze firma tworzy jakas tam recepture filtra. dodaja czegos, moze i pigmenty wlasnie, zeby wyszedl podklad z wysokim filtrem. i potem, zeby ustalic SPF i stabilnosc, to przeprowadzaja zapewne odpowiednie testy - smaruja tyle ile trzeba, na to promieniowanie, gdzies tam laduje jakas czesc tych promieni i okreslaja parametry. my czegos takiego nie zrobimy sobie w domu po zmieszaniu
po drugie, producenci zmieszaja odpowiednie substancje tak, zeby sie wzajemnie nie destabilizowaly. chocby taki glupi przyklad: filtr ma parsol, a w podkladzie bedzie ethylhexyl methoxycinnamate. zalozmy, ze nie ma w zadnym z tych produktow substacji stabilizujacych mieszanine tych filtrow. wiec one sie zmieszaja i pogryza nawzajem, w rezultacie bedzie i jeden i drugi praktycznie do niczego. a jak sa w jednym produkcie, to powinny byc stabilizowane czyms innym w odpowiedniej ilosci i problemu nie ma. destabilizujace tlenki cynku, tytanu i inne mineraly sa prawdopodobnie w silikonowych otoczkach dodawane do filtrow, zeby wlasnie ich nie popsuc. a czy te silikonowe otoczki sa w normalnym podkladzie, ktory bys chciala domieszac do lub nalozyc na filtr - tego juz nie wiesz
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 22:59   #163
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

a ja troszkę inne pytanko. Czy mogę filtr mieszać z kwasem hialuronowym? Używam soraya 60, 45.
__________________
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:38   #164
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A co myślicie o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=586142 ?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 00:08   #165
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny co sądzicie o używaniu podkładu Maybelline Affinitone na filt z Parsolem?
Wg INCI składniki, które destabilizują ochronę znajdują się na samym końcu jako "may contain", podobnie jak w True Match Loreala, który na liście podkładów dozwolonych na filtr się znalazł.
Używać, czy nie używać oto jest pytanie...
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:21   #166
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

witajcie dziewczyny, troche naczytalam sie o tych filtrach, tez postanowilam zaczac przygode z filtrami ( mam 27 lat) i tu pojawia sie moje pytanie, jako ze nie jestem w stasnie z braku czasu przebrnąc przez wszystkie wasze watki bardzo prosze dobra duszyczke o odp

planuje kupic poządny krem z filtrem jednak musze jeszcze troche poczytac poniewaz jeszcze malo wiem, prawdopodobnie wybiore cos z AVENe poniewaz tam podobna nie ma parsolu wiec bede mogla spokojnie wykonac makijaz, narazie jednak mam w domu krem pozostaly z wakacji jest to LIRENE dermoprogram 20 spf uva/uvb (wiem troche malo ale narazie musi wystarczyc ) ( fotostabilne filtry) oto sklad

Skład: Aqua, Isocetyl Palmiate, Etylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cera Alba (Beeswax), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Octocrylene, Tocopheryl Acetate, Parsea Gratissima (Avocado) Oil, Bha, Propylene Glycol, Ehinacea Angustifolia Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoid Acid, Dehydroacetic Acid.


czy tu faktycznie nie ma parsolu ( nie wiem jeszcze czy ten skladnik jest dokladnie tak napisany w skladzie czy moze jakies inne slowo)

czy jesli nie ma parsolu to moge uzywac podkladu i pudru oraz czy moge normalnie go nalozyc czy musze bardzo delikatnie ( to pytanie rowniez na "zaś" jak kupie lepszy krem bo nie chcilaabym zeby staslo sie tak iz ja bede nakldac filtry a po zrobieniu makijazu wszystko wytre.

bardzo prosze o odp i ewentualnie wskazowki

a i jeszcze jedno na noc uzywac kremu Eucerin hialluron filler czy mozna tk ze na noc ten krem a rano krem z filtrem
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

Edytowane przez mirynka
Czas edycji: 2012-01-05 o 21:24
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 10:17   #167
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

filtry avene od zeszlego roku rowniez zawieraja parsol. ale ogolnie to bardzo dobre filtry i z tego co pamietam ochrona UVA nie opiera sie tam jedynie na parsolu, ale i na innych, bardzo stabilnych filtrach.

ten lirene mi sie w ogole nie podoba
Etylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem UVB. nastepny filtr to wlasnie Butyl Methoxydibenzoylmethane, blizej znany jako parsol. chroni przed UVA, ale nie jest zbyt stabilny, szczegolnie w obecnosci tego pierwszego filtra. stabilizatorem tej mieszanki bylby m.in. octocrylene - jednak jest tu jakos daleko w skladzie, watpie ze to starcza...

moze mnie tu ktos pobije za to, co teraz napisze , ale ja uwazam, ze filtr 20 nie jest za niski. kwasow czy retinoidow nie uzywasz... jesli znajdziesz krem z spf 15-20 i stosunkowo wysoka ochrona przed UVA (to wlasnie UVA robi przebarwienia i zmarchy) - cos na poziomie 15, to bedzie to juz calkiem fajne smarowidlo na normalne dni
aha, odpowiednikiem SPF (ochrona przed UVB) jest PPD (ochrona przed UVA). rzadko jest podawany, ale jesli w skladzie beda w miare wysoko te "lepszejsze" filtry typu meroxyl, tinosorb, to mozna brac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 10:45   #168
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

cloche zupełnie się z Tobą zgadzam. Znalazłam ostatnio w necie coś takiego:
A szwajcarska organizacja działająca prewencyjnie i wspomagająca chorych na raka "Schweizerische Krebsliga" zwraca uwagę na to, że już kremy z faktorem 15 blokują 90%, a krem z filtrem o faktorze 20 blokuje 95% promieni UV-B,krem z filtrem o faktorze 30 zwiększa ochronę jedynie o 3%. . A cechy blokujące w kremach z dużym faktorem ant-UV zwiększają się tylko nieznacznie. Za to obciążenie dla skóry zwiększa się niewspółmiernie.

Może przy kwasach na używanie 15 bym się nie zdecydowałam, ale nie ma co szaleć z filtrami z SPF powyżej 50, bo ochrona wtedy wcale nie jest znacząco wyższa. Jak Amen w Pacierzu będę powtarzać, że lepiej kupić 15 i nakładać 1ml niż 50 i nakładać 0,5ml, bo wtedy ochrona spada do około SPF7
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 13:47   #169
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dokladnie, plineczka wazne, zeby posmarowac sie dokladnie i odpowiednia iloscia kremu. niestety skora bedzie bardziej obciazona po spf 30 niz po spf 20 (zakladajac ta sama baze kremu, oczywiscie), a tych dodatkowych 3% ochrony pewnie nie "poczuje"
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 00:51   #170
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Co do obciążania skóry, to ja mam zawsze mocno zaczerwienioną buzię po zmyciu filtra.
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:23   #171
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę, włąśnie go kupiłam i jest to mój pierwszy filtr i jak na razie jestem zadowolona nie tłuści nie zostawia białych plam i nie obciąża skóry. Zastanawiam się jednak jak jest z tym makijażem ? Chodzi mi o ten cały parsol ? (dodam,ze nie znam się na tym nawet nie wiem dokładnie co to jest szukałam we wcześniejszych wątkach wyjaśnienia ale za bardzo nie mogłam znaleźć) czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć? zastanawia mnie właśnie czy ma on w swym składzie parsol i czy nakładając n niego makijaż skutecznie chroni przed promieniami etc ?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 15:17   #172
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę, włąśnie go kupiłam i jest to mój pierwszy filtr i jak na razie jestem zadowolona nie tłuści nie zostawia białych plam i nie obciąża skóry. Zastanawiam się jednak jak jest z tym makijażem ? Chodzi mi o ten cały parsol ? (dodam,ze nie znam się na tym nawet nie wiem dokładnie co to jest szukałam we wcześniejszych wątkach wyjaśnienia ale za bardzo nie mogłam znaleźć) czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć? zastanawia mnie właśnie czy ma on w swym składzie parsol i czy nakładając n niego makijaż skutecznie chroni przed promieniami etc ?
Ma parsol - to ten składnik: Butyl Methoxydibenzoylmethane.
I cytat:
"jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - dotąd unikała go w swoich filtrach firma Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; Ethylhexyl Methoxycinnamate, talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up)
• bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty) oraz pudry bambusowy, perłowy i jedwabny. Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu"

ja na wszelki wypadek zupełnie unikam parsolu pod makijaż
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 13:46   #173
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie! Nie stosowałam nigdy filtrów, bo zawsze lubiłam się opalać , nawet twarz. Od tego roku postanowiłam zaczać stosowanie filtrów co najmniej +40. Nie wiem co prawda który wybrać, bo jest ich mnóstwo, jednakże mam ważniejsze pytanie do Was: Czy stosowanie filtra na twarz , na uprzednio wysmarowaną skóre samoopalaczem nie będzie miało wpływu na działanie filtra?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 09:50   #174
Polley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 19
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Witajcie! Nie stosowałam nigdy filtrów, bo zawsze lubiłam się opalać , nawet twarz. Od tego roku postanowiłam zaczać stosowanie filtrów co najmniej +40. Nie wiem co prawda który wybrać, bo jest ich mnóstwo, jednakże mam ważniejsze pytanie do Was: Czy stosowanie filtra na twarz , na uprzednio wysmarowaną skóre samoopalaczem nie będzie miało wpływu na działanie filtra?
Nie powinien, tylko odczekaj odpowiednio długo, żeby nie mieć smug Filtry raczej destabilizuje to co kładziemy na nie a nie pod.
Ale czy nie lepiej samoopalacza użyć wieczorem?

Edytowane przez Polley
Czas edycji: 2012-01-23 o 10:40
Polley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 23:54   #175
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

To lista z lat 2006/07... Nic się nie zmieniło przez tyle lat? Może jakieś nowe podkłady weszły jeszcze?

A gdybym chciała zacząć używać kosmetyków mineralnych - to jakie filtry musiałabym stosować? Z parsolem? Bez? Czy mineralne odpadają w ogóle?

Edytowane przez Lilipedd
Czas edycji: 2012-01-31 o 00:04
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 12:02   #176
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Lilipedd Pokaż wiadomość
To lista z lat 2006/07... Nic się nie zmieniło przez tyle lat? Może jakieś nowe podkłady weszły jeszcze?

A gdybym chciała zacząć używać kosmetyków mineralnych - to jakie filtry musiałabym stosować? Z parsolem? Bez? Czy mineralne odpadają w ogóle?
Bez Parsolu 1789
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:43   #177
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dziewczyny, po prawie roku filtrowania mam mały kryzys. Jesli ktos przechodzil podobny prosze o pomoc jak z niego wyjść
otoz nalozenie 1,5 ml filtru jest naprawde bardzo duzym wyzwaniem. Mam anthelios 30, jest plynny...a mimo wszytsko bardzo ciezko jest nalozyc przepisową ilość. Najczesciej albo klade mniejsza ilość albo denerwuje sie na nieladny makijaz (uzywam podkladu mineralnego i po prostu sie maże! inne filtry kompletnie sie u mnie nie sprawdziły. Albo bieliły (o zgrozo avene) albo swieciły sie niemiłosiernie (soraya). kazdego ranka mam w glowie ten sam dylemat. skoro naloze mniej filtru to automatycznie moja ochrona spada do jednocyfrowej wartości. z kolei jak naloze przepisową ilośc to moj makijaz nie wyglada dobrze...a nawet jak uda mi sie nalozyc idealna ilość to najlepiej byloby reaplikowac filtr w ciagu dnia. Wiec tyle sie namecze, aby byc chroniona przez tak krotki czas. Dziewczyny pomocy mam kryzys. wizja przedluzonej mlodosci kusi, ale jakim kosztem
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 12:18   #178
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cześć dziewczyny Ja dopiero zaczynam przygodę z fitrami. Kupiłam Biodermę Akn Mat SPF 30. Mam nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę , ma bardzo dobre opinie na KWC no i jest przeznaczony dla tłustej, skłonnej do wyprysków cery, czyli takiej jak moja

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
cloche zupełnie się z Tobą zgadzam. Znalazłam ostatnio w necie coś takiego:
A szwajcarska organizacja działająca prewencyjnie i wspomagająca chorych na raka "Schweizerische Krebsliga" zwraca uwagę na to, że już kremy z faktorem 15 blokują 90%, a krem z filtrem o faktorze 20 blokuje 95% promieni UV-B,krem z filtrem o faktorze 30 zwiększa ochronę jedynie o 3%. . A cechy blokujące w kremach z dużym faktorem ant-UV zwiększają się tylko nieznacznie. Za to obciążenie dla skóry zwiększa się niewspółmiernie.

Może przy kwasach na używanie 15 bym się nie zdecydowałam, ale nie ma co szaleć z filtrami z SPF powyżej 50, bo ochrona wtedy wcale nie jest znacząco wyższa. Jak Amen w Pacierzu będę powtarzać, że lepiej kupić 15 i nakładać 1ml niż 50 i nakładać 0,5ml, bo wtedy ochrona spada do około SPF7
Bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła. Kupiłam filtr trzydziestkę i biłam się z myślami, że to za mało i może powinnam kupić jakąś piećdziesiątkę. Dodam, że stosuje kwasy. Czyli nie jest tak źle
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:13   #179
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
dziewczyny, po prawie roku filtrowania mam mały kryzys. Jesli ktos przechodzil podobny prosze o pomoc jak z niego wyjść
otoz nalozenie 1,5 ml filtru jest naprawde bardzo duzym wyzwaniem. Mam anthelios 30, jest plynny...a mimo wszytsko bardzo ciezko jest nalozyc przepisową ilość. Najczesciej albo klade mniejsza ilość albo denerwuje sie na nieladny makijaz (uzywam podkladu mineralnego i po prostu sie maże! inne filtry kompletnie sie u mnie nie sprawdziły. Albo bieliły (o zgrozo avene) albo swieciły sie niemiłosiernie (soraya). kazdego ranka mam w glowie ten sam dylemat. skoro naloze mniej filtru to automatycznie moja ochrona spada do jednocyfrowej wartości. z kolei jak naloze przepisową ilośc to moj makijaz nie wyglada dobrze...a nawet jak uda mi sie nalozyc idealna ilość to najlepiej byloby reaplikowac filtr w ciagu dnia. Wiec tyle sie namecze, aby byc chroniona przez tak krotki czas. Dziewczyny pomocy mam kryzys. wizja przedluzonej mlodosci kusi, ale jakim kosztem
nie trzeba męczyć się z aż taką ilością filtru - wystarczy nałożyć ok 1 ml aby skóra była zabezpieczona przed szkodliwym promieniowaniem

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...39&postcount=6
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 18:28   #180
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
nie trzeba męczyć się z aż taką ilością filtru - wystarczy nałożyć ok 1 ml aby skóra była zabezpieczona przed szkodliwym promieniowaniem
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...39&postcount=6
uff. to moze faktycznie zmniejsze ilosc, to nie bedzie sie mazac.
dziekuje za info;*

Edytowane przez brzozka88
Czas edycji: 2012-03-05 o 22:40
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.