Wakacyjne Mamy 2012 - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 14:16   #3751
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
brzuszek ja nie boli?może to skok?
brzuszek ma miekki....

ona by tylko jadla chwilre spi potem dale ostry cyrk przy piersi sie rzuca bije , ja niewiem........ teraz spi na mnie az boje sie ja odkladac..... za chwle bedzie znowu to samo...
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:22   #3752
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Hejka,
U nas porażka. Dopóki Maciek je Hippa jest ok. W nocy o 12 i o 3 podałam pierś. No i zaczął się koszmar. Od 4.30 do 10 jeden wielki ryk. Prężenie się, brak kupy i wiatrów. Już nie mam siły. W końcu zrobiłam herbatę z kopru i trochę pomogła. Teraz zabrała go moja mama i tam zostanie na noc. Ja już nie kontaktuje. Jestem wyczerpana psychicznie. W nocy płakaliśmy oboje. Do tego jadę do gina, bo coś jest nie tak. Krocze boli bardziej niż po porodzie. Jak nie urok... to przemarsz wojsk.

Cytat:
Napisane przez lipus89 Pokaż wiadomość
hej Kochane przepraszam ale nadrobić nie mam kiedy
u nas wszystko ok, Mały rośnie jak na drożdzach, jutro przychodzi położna więc dowiem się ile waży dokładnie

a my z Tż mamy dzisiaj pierwszą rocznicę ślubu - wpołdo 6 jak dawał małemu jeść złożyłam mu życzenia - na co on " chyba Ci się coś pomyliło, imieniny mam dopiero za dwa tygodnie " :P
Najlepsze życzenia!!

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminy?
Femibion Natal II - taki jak w ciązy

Cytat:
Napisane przez OlejmyJutro Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym się przyłączyć.
Od tygodnia jestem mamą.
Urodziłam 27 sierpnia o 8.30. Cały poród trwał 12 godzin 30 minut.
Siłami natury urodziłam śliczną córeczkę o wadze 3620 g i wzrost 54cm.
Nazwaliśmy ją Elena.

Tak na marginesie chciałabym się zapytać, czy was też bolały piersi po porodzie. Mi mała strasznie poraniła brodawki i teraz karmie przez nakładki, po za tym jedną pierś mam twardą i bolącą. Odciągnęłam mleka tyle ile się dało i jest bardziej miękka, ale jednak nadal boli. Czy ten nawał mleczny po porodzie utrzymuje się długo? W nocy mimo wkładek laktacyjnych mam całą pościel koszule mokrą.
WItaj,\
Mi nawał utrzymywał się około 3-4 dni. Pomagały liście z kapusty z lodówki, rozbite, Przystawianie jak najczęściej Małego, mniej pij. I też miałam problem większy z jedną piersią (mocniejsza laktacja) . Zresztą do teraz jest widocznie większa
__________________
Maciej - 14.08.2012


Edytowane przez red_scorpio
Czas edycji: 2012-09-03 o 14:24
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:27   #3753
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ale one normalnie wypadaja codziennie zbieram tyle z przescieradelka ze szok
smutek Ci przejdzie jak na ich miejsce wzrosną o wiele śliczniejsze
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:30   #3754
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Na kremie p/odparzeniom jest napis od 1 dnia

Na leżąco (tzn. ja leżę na boku i Marcinek też przodem do mnie) jest tak samo

Trochę lepiej, choć szału jeszcze nie ma
jak wróciłam do samochodu powitał mnie ryk - back to reality

Mamy Avent i Dr Brown, do tej pory nie było problemu, od wczoraj bunt na pokładzie

Może rozleniwił się butelką? Ja specjalistką w tym względzie nie jestem ale kto wie...

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
dzissie z ZNIm nie odzywam jak sie peirwszy nie odezwie to trudno a jak tak to przetlumacze mu to i owo. I dzis bedzie zmieniał sam pampersy! karmic yo wole sama bo Ona ma bezdechy treba sie wsluchiwac kiedybo potrafi na bezdechu doic potem przestaje i ja juz wiem kiedy Ona nie oddycha I On to widzi wiec karmic za chiny by sie nie zgodził ale to akurat sie nie dziwie. Zreszta wole sama bo juz Ją znam. Ale reszta bedzie robił bez gadania
za dobre nastawienie do rozmowy Jak wojownicza księżniczka Ale masz rację, nie daj się

Cytat:
Napisane przez OlejmyJutro Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym się przyłączyć.
Od tygodnia jestem mamą.
Urodziłam 27 sierpnia o 8.30. Cały poród trwał 12 godzin 30 minut.
Siłami natury urodziłam śliczną córeczkę o wadze 3620 g i wzrost 54cm.
Nazwaliśmy ją Elena.

Tak na marginesie chciałabym się zapytać, czy was też bolały piersi po porodzie. Mi mała strasznie poraniła brodawki i teraz karmie przez nakładki, po za tym jedną pierś mam twardą i bolącą. Odciągnęłam mleka tyle ile się dało i jest bardziej miękka, ale jednak nadal boli. Czy ten nawał mleczny po porodzie utrzymuje się długo? W nocy mimo wkładek laktacyjnych mam całą pościel koszule mokrą.
Witaj
Mnie piersi nie bolały. Przez pierwsze dwa dni lekko jak się młody uczył ssać a piersi się do tego przyzwyczajały. Na nawał pokarmu nie pomogę bo nie miałam.

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Hejka,
U nas porażka. Dopóki Maciek je Hippa jest ok. W nocy o 12 i o 3 podałam pierś. No i zaczął się koszmar. Od 4.30 do 10 jeden wielki ryk. Prężenie się, brak kupy i wiatrów. Już nie mam siły. W końcu zrobiłam herbatę z kopru i trochę pomogła. Teraz zabrała go moja mama i tam zostanie na noc. Ja już nie kontaktuje. Jestem wyczerpana psychicznie. W nocy płakaliśmy oboje. Do tego jadę do gina, bo coś jest nie tak. Krocze boli bardziej niż po porodzie. Jak nie urok... to przemarsz wojsk.


Najlepsze życzenia!!


Femibion Natal II - taki jak w ciązy


WItaj,\
Mi nawał utrzymywał się około 3-4 dni. Pomagały liście z kapusty z lodówki, rozbite, Przystawianie jak najczęściej Małego, mniej pij. I też miałam problem większy z jedną piersią (mocniejsza laktacja) . Zresztą do teraz jest widocznie większa
Współczuję
Ja tylko pierwszą noc miałam straszną. Później poleciało. Kuba przeważnie śpi od około 20-21 do 1-2 w nocy więc spora przerwa. A później pobudka ok. 3-4 i kolejna ok. 6.
Jak dziś masz wolne od Maćka to koniecznie się zrelaksuj, wyśpij. Zobaczysz, że pomoże
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:35   #3755
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez OlejmyJutro Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym się przyłączyć.
Od tygodnia jestem mamą.
Urodziłam 27 sierpnia o 8.30. Cały poród trwał 12 godzin 30 minut.
Siłami natury urodziłam śliczną córeczkę o wadze 3620 g i wzrost 54cm.
Nazwaliśmy ją Elena.

Tak na marginesie chciałabym się zapytać, czy was też bolały piersi po porodzie. Mi mała strasznie poraniła brodawki i teraz karmie przez nakładki, po za tym jedną pierś mam twardą i bolącą. Odciągnęłam mleka tyle ile się dało i jest bardziej miękka, ale jednak nadal boli. Czy ten nawał mleczny po porodzie utrzymuje się długo? W nocy mimo wkładek laktacyjnych mam całą pościel koszule mokrą.
witaj i gratuluję
z nawałem nie pomogę, bo mnie to szczęśliwie ominęło. Tak samo jak i poranione sutki

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
brzuszek ma miekki....

ona by tylko jadla chwilre spi potem dale ostry cyrk przy piersi sie rzuca bije , ja niewiem........ teraz spi na mnie az boje sie ja odkladac..... za chwle bedzie znowu to samo...
może to nerwy, jeszcze chrzciny odreagowuje? Moja tak samo się zachowywała w ostatnim tygodniu

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Hejka,
U nas porażka. Dopóki Maciek je Hippa jest ok. W nocy o 12 i o 3 podałam pierś. No i zaczął się koszmar. Od 4.30 do 10 jeden wielki ryk. Prężenie się, brak kupy i wiatrów. Już nie mam siły. W końcu zrobiłam herbatę z kopru i trochę pomogła. Teraz zabrała go moja mama i tam zostanie na noc. Ja już nie kontaktuje. Jestem wyczerpana psychicznie. W nocy płakaliśmy oboje. Do tego jadę do gina, bo coś jest nie tak. Krocze boli bardziej niż po porodzie. Jak nie urok... to przemarsz wojsk.
oj współczuje
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:38   #3756
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość

może to nerwy, jeszcze chrzciny odreagowuje? Moja tak samo się zachowywała w ostatnim tygodniu
ul:
ile to trwało??????

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

juz nie spi bo ja odlozylam , musze zesc bo nic jeszcze nie jadłam,. tylko czekac na cyrk.....
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:39   #3757
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
ale miałam dzisiaj dzień.. mała płakała pół dnia, już nie wiedziałam co mam z nią zrobić....

ale w między czasie jak miała dobry humor udało mi się jej pocykać fotki Artystka..
Ślicznotka

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
jak to jest naje sie zasnie snem kamienym a za pol godziny budzi sie glodna jakby nie jadla przynajmniej przez 2 dni...
Skąd ja to znam...
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
No to może masz małego głodomora... Próbowałaś dawać herbatki? Bo może tylko pić jej się chce.
Albo chytrość wychodzi z niej jak z Fabiego


Fabiś skończył właśnie... 2 miesiące
I wszystkiego najlepszego dla Blanki przy okazji

Idę spać
Dla dwójeczki

Cytat:
Napisane przez koglus Pokaż wiadomość
Oskar juz ze mna,urodził sie wczoraj o 17.:45, silami natury, 57cm,waga 4350g, nikt nie mowil ze bedzie duzy,lekarze liczyli ze ok 3600,ma duze stopy pozdro
gratulacje!!!
Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki!
Moja mała śpi, ja mam chwilę dla siebie. Zaraz idę coś zjeść bo umieram z głodu. Mam parówki, ale nie wiem, czy będą mi smakować bez musztardy albo ketchupu. Dieta matki karmiącej jest okrutna. Marzy mi się taki smażony kotlet
Poza tym jakoś sobie radzimy. Mąż jest cudownym i cierpliwym tatą. Bardzo pomaga mi przy opiece, sam się pyta co zrobić. . Nie wiem, czy to normalne, ale ja jak nakarmię moje dziecko koło 23, 24 o śpi mi potem wyczaj do około 6 rano. Pierwsza noc w domu tylko była okropna, bo nie zmrużyłam oka ciągiem nawet godzinę...ale później to już dziecko mi przesypia prawie całe noce. Próbowałam ją wybudzać na karmienie, to w ogóle nie była zainteresowana. Teraz nie wiem, czy to normalne, żeby taki noworodek miał 6, 7 godzinne przerwy na jedzenie
Ja ja bym chciała żeby Mój pospał 6h... Po 2h już jest wiercenie, przeciąganie i prężenie....

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Za nami wyjątkowy dzień, Jas wiekszośc dnia przespał cieszy mnie to a z drugiej strony co będzie w nocy
Odwieczne pytanie mam Mam to samo!
__________________
Maciej - 14.08.2012

red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 14:46   #3758
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
ile to trwało??????

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

juz nie spi bo ja odlozylam , musze zesc bo nic jeszcze nie jadłam,. tylko czekac na cyrk.....
od poniedziałku do piątku
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:50   #3759
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
od poniedziałku do piątku
o kurfa

to by sie zgadzalo bo juz w sobote zaczeła jeszcze orzed chrzcinami...... A w piatek bylismy caly dzien u tesciow i gadanie niesterczcie nad Nią nie pomagało, tesciowa bla bla bla nad Nia wisiała dzieciaki tez i jeszcze dzieciakow kuzynki Normalnie szlag mnie trafiał.... potem an cgrzcinach an drugi dzien to samo, kazdy nad Nia wisial na rece brali dzieciaki wielce wozili wozek mimo ze ja nie kazałam bo ledwo spała to musieli nad Nia sterczec. Nikt sie kurde nie patrzy ze ja bede miala potem problem. kazdy wiodział ze Rozalka zmeczona kazdy to mwoil ale meczyli Ją jeszze bardziej

mialam jechac na weekend do tesciow, ale napewno sie niedam namowic. O nie......
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 14:55   #3760
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cześc dziewczyny !
Moja malutka dzisiaj skończyła 2.miesiąc! Hip hip hurra!
Wszystkiego najlepszego również dla kawalera Fabisia!
Wow jestesmy w komplecie, ale sie ciesze !!!

U nas dziś mały hardkor, córa nie śpi od 5tej, byłysmy na zakupach, dostalysmy gifta od mamas & papas - przepiekna kolorowa osmiornice. kupiłam tez suszarke na butelki, spodenki 2 szt. cos ala getry oraz ramke na zdjecia. odebrałam tez zdjecia małej. Jezdzenie autem z małym wrzeszczacym dzieckiem to niezły cyrk ;]
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 15:00   #3761
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość

ona by tylko jadla chwilre spi potem dale ostry cyrk przy piersi sie rzuca bije , ja niewiem........ teraz spi na mnie az boje sie ja odkladac..... za chwle bedzie znowu to samo...

mój ostatnio bardzo czesto ma takie szały przed południem, bije, ciska sie i nie idzie go uspokoić, chyba ma za dużo energii po nocy
teraz TŻ zapakował go w wózek i poszedł w świat a ja moge zjeść obiad i za chwile do nich dojde.
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 15:04   #3762
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Heloł
Ja też mam problem ze szczepionkami. Byłam dziś na wizycie u lekarza i będę się edukować z rodzajów szczepionek i tego jaką wybrać
Ja kładę spać na boku bo Kuba nie lubi na plecach
A tego jak opanować sikanie nie wiem bo problemu u nas z tym nie ma.

Pumas, Soleilka - najlepszego dla dzieciaczków z okazji 2 miesiąca
Lipus - dobrze pamiętam, że macie dziś rocznicę ślubu? To wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń i chwil kiedy będziecie się ciszyć swoją obecnością
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 15:19   #3763
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
do odbijania układam zawsze małą na mnie na brzuschu Jej brzuszkiem. Taka pozycja Jej wystarczy i szybko sie odbija praktycznie zawsze. Chwile poelzy az zasniei Ja odkladam. Ukladam na boku by nie ulała wlasnie wrazie Wu. Tzn w nocy. W dzien czesto spi na wznak z glowa tylko boku, a jak widze ze jest sporo czasu od jedzenia to i calkiem na wznak . I tak jest zawsze blisko mnie wiec widze co i jak.
Co do fontany Ci nie poradze, choc moja tez potrafi strzelic siuskami w gore wtedu mowi sie trudno i czas posprzatac i przebirac nie tylko Ją ale i siebie

ja szczepiłam tradycyjnymi. I przy nich zostaje. zapisałam sie na pneumokoki ale kazdy mi odradza. Kolezanka adwokatka mwoila ze toczy sie sporo spraw ze potych wymyslnych szczepionkach sa autyzmy. A my autyzm mamy w rodzinie tzta......

Wiec ja szczepie tylko tymi którymi my bylismy szczepieni.....
Zapisana coprawda jestem ale watpie ze cos mnie przekona by isc na te szczepienie.......

mała szasneła i dalej spi moze pospi chopciaz z 2 godz

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

juz otworzyła oczy mam nadz z eprzez sen.....

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

no i znowu to samo.....
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 15:25   #3764
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Ja mam dziś podwójny hardcore... na spacerze jeszcze było spoko, a teraz dziewczyny ryczą na zmianę
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 15:38   #3765
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ja mam Capivit A + E ale jeszcze nie brałam.
Może zacznij brać, skoro Ci włosy zaczęły wypadać.

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Ślicznotka


Skąd ja to znam...

Dla dwójeczki


gratulacje!!!

Ja ja bym chciała żeby Mój pospał 6h... Po 2h już jest wiercenie, przeciąganie i prężenie....


Odwieczne pytanie mam Mam to samo!
W sumie to dzięki temu, że mała tyle śpi, ja też się wysypiam w miarę, ale martwię się o to przybieranie na wadze. Dzisiaj wieczorem będzie położna u mnie, to się podpytam. A co to szwów...to mi wczoraj się po prysznicu tak polało żywą krwią i nie mogłam sobie z tym poradzić.Ciekło ze mnie jak ze świni...cała łazienka była w krwi zanim dotarłam z powrotem do wanny..
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny !
Moja malutka dzisiaj skończyła 2.miesiąc! Hip hip hurra!
Wszystkiego najlepszego również dla kawalera Fabisia!
Wow jestesmy w komplecie, ale sie ciesze !!!

U nas dziś mały hardkor, córa nie śpi od 5tej, byłysmy na zakupach, dostalysmy gifta od mamas & papas - przepiekna kolorowa osmiornice. kupiłam tez suszarke na butelki, spodenki 2 szt. cos ala getry oraz ramke na zdjecia. odebrałam tez zdjecia małej. Jezdzenie autem z małym wrzeszczacym dzieckiem to niezły cyrk ;]
Wszystkiego najlepszego dla Blanki Fabiana!
Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja kładę na boki, rzadziej na plecach i głowa na boki. I staram się ją przekładać co jaki czas z boku na bok.
Z odbijaniem też mam problem, bo nie umiem sobie znaleźć pozycji...
Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ja mam dziś podwójny hardcore... na spacerze jeszcze było spoko, a teraz dziewczyny ryczą na zmianę

Edytowane przez ajka89
Czas edycji: 2012-09-03 o 15:42
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 15:57   #3766
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dziewczyny, moja mała w ogóle dzisiaj nie śpi. Przed chwilą ją ululałam, nie minęło 10 min i już oczy jak 5tki. Dużo popłakuje, wg mnie z nudów i zmęczenia, bo jak się do niej odpowiednio zagada, to przestaje płakać, a jak do niej nie mówię, to od razu ryk na cały głos.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 16:03   #3767
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
femiobion i DHA
Ja też

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Co się przebudzi to ryk, więc zamotałam Małą w chustę - zobaczymy co z tego wyjdzie. No i w takim razie na obiad pierogi z Biedronki
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 16:12   #3768
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

http://demotywatory.pl/3905041/Ciociu-wystarczy
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 16:49   #3769
nitka_88
Zadomowienie
 
Avatar nitka_88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 333
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez OlejmyJutro Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym się przyłączyć.
Od tygodnia jestem mamą.
Urodziłam 27 sierpnia o 8.30. Cały poród trwał 12 godzin 30 minut.
Siłami natury urodziłam śliczną córeczkę o wadze 3620 g i wzrost 54cm.
Nazwaliśmy ją Elena.

Tak na marginesie chciałabym się zapytać, czy was też bolały piersi po porodzie. Mi mała strasznie poraniła brodawki i teraz karmie przez nakładki, po za tym jedną pierś mam twardą i bolącą. Odciągnęłam mleka tyle ile się dało i jest bardziej miękka, ale jednak nadal boli. Czy ten nawał mleczny po porodzie utrzymuje się długo? W nocy mimo wkładek laktacyjnych mam całą pościel koszule mokrą.
Witaj Mi nawał minął samoistnie po jakiś 3/4 dniach
Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
super wozek wtedy

pierwsza wizyta ponad godzine, papierkowe sprawy... wazenie, ogladanie dziecka, Ciebie... podobnie wg mnie jak położna. ogolnie nic ciekawego jak dla mnie...
Dzięki Właśnie jestem już po. Faktycznie dużo papierków! A ważyć i mierzyć będzie dopiero na następnej wizycie
Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość


Wszystkiego Najlepszego dla Blanki i Fabisia
__________________
Przyszłość zaczyna się teraz...


www.NiciutKa.pl

Edytowane przez nitka_88
Czas edycji: 2012-09-03 o 16:50
nitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 16:51   #3770
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Wróciłam z zakupów Kupiłam sobie buty i odżywkę do włosów, perfumy na prezent urodzinowy mamie i Fabiemu chusteczki z Kindii będziemy testować te do skóry skłonej do odparzeń

lipus najlepszego kogo na położną wzieliście?
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 17:08   #3771
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Mówiłam ostatnio, że Luśka nie chwyta przedmiotów. Odszczekuję to. Dzisiaj złapała konika za grzywę, przyciągnęła do siebie, i gdyby ręka jej nie przeszkadzała to jeszcze by go do buzi wsadziła
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 17:22   #3772
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Wpadłam tylko na chwilę bo zaraz wychodzę, później Was nadrobię
Karolina ja robiłam cukinię faszerowaną: ryż ugotowałam, wymieszałam z surowym mięsem mielonym (kupiłam tatara, bo ma mniej tłuszczu ) do tego starta marchewka, starta cukinia, natka pietruszki i jeśli możesz to posyp z wierzchu serem. No i tak zapiekałam. Nawet TŻ jadł i mu smakowało, więc nie mogło być złe
Brzmi super może w któryś weekend spróbuję zrobić, dziś miałąm czas jedynie zjeść kanapki, które mi mąż przed wyjściem do pracy zrobił i pewnie dopiero zjem coś jak on wróci
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
a spróbuj go położyć na sobie, tak jak tutaj pozycja "na wznak"

http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...0,1942575.html

jak to nie pomoże, to stawiałabym, że butla go rozleniwia
Chyba mam małego leniuszka
Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
unas niebylo takiego czegos. polozna sie zajmowała polozna kapala nie na sali gdzies tam zarbierała. Przebierła tez sama. Ja tylko karmiłam.
Szkoda, u nas pielęgniarki tylko kąpały ale też w pokoju, gdzie leżały mamy (niestety pod kranem) na jakieś badania, pobieranie krwi dzieciaczki były zabierane, a wszystko pozostałe rodzice mieli robić i powiem, ze to dobre było bo się otrzaskaliśmy ( z zwłaszcza mąż) z tematem.
Cytat:
Napisane przez nitka_88 Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona Tym bardziej, że rozstaw tylnich kół jest zbyt szeroki na drzwi wejściowe szwagierki "dobra rada"

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminy?
Te co mi z ciąży zostały- Femibion
Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Hejka,
U nas porażka. Dopóki Maciek je Hippa jest ok. W nocy o 12 i o 3 podałam pierś. No i zaczął się koszmar. Od 4.30 do 10 jeden wielki ryk. Prężenie się, brak kupy i wiatrów. Już nie mam siły. W końcu zrobiłam herbatę z kopru i trochę pomogła. Teraz zabrała go moja mama i tam zostanie na noc. Ja już nie kontaktuje. Jestem wyczerpana psychicznie. W nocy płakaliśmy oboje. Do tego jadę do gina, bo coś jest nie tak. Krocze boli bardziej niż po porodzie. Jak nie urok... to przemarsz wojsk.
Współczuję
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny !
Moja malutka dzisiaj skończyła 2.miesiąc! Hip hip hurra!
Wszystkiego najlepszego również dla kawalera Fabisia!
Wow jestesmy w komplecie, ale sie ciesze !!!

U nas dziś mały hardkor, córa nie śpi od 5tej, byłysmy na zakupach, dostalysmy gifta od mamas & papas - przepiekna kolorowa osmiornice. kupiłam tez suszarke na butelki, spodenki 2 szt. cos ala getry oraz ramke na zdjecia. odebrałam tez zdjecia małej. Jezdzenie autem z małym wrzeszczacym dzieckiem to niezły cyrk ;]
Najlepsze życzenia Blaneczko
Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Fontanny z sików nie opanowałam jeszcze, ale zauważyłam że jak "antenka" jest wystawiona w górę to się zazwyczaj będzie działo ale zwykle nie mam pieluchy naszykowanej i łapię siki ręką

Odbijanie nie zawsze wychodzi, ale u nas najlepiej sie sprawdza przerzucenie delikwenta przez ramię, tak aby rączki wisiały na naszych plecach. Odbijanie najlepiej udaje się mojemu mężowi

Układam zawsze na boczku (raz jednym raz drugim), bo mały często ulewa
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 17:25   #3773
lipus89
Rozeznanie
 
Avatar lipus89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 973
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Wróciłam z zakupów Kupiłam sobie buty i odżywkę do włosów, perfumy na prezent urodzinowy mamie i Fabiemu chusteczki z Kindii będziemy testować te do skóry skłonej do odparzeń

lipus najlepszego kogo na położną wzieliście?
Teresa Gorycka czy jakoś tak - takie dłuższe, rudawe włosy
__________________






lipus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 17:32   #3774
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Wróciłam z zakupów Kupiłam sobie buty i odżywkę do włosów, perfumy na prezent urodzinowy mamie i Fabiemu chusteczki z Kindii będziemy testować te do skóry skłonej do odparzeń
no to zakupy udane
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 17:51   #3775
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

A zołza dalej nie śpi zaraz kąpiel, liczę, że w końcu uśnie...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 17:58   #3776
bebe1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 865
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cześć Mamuśki!

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Podziwiam Cię,ja jak poszłam na pierwszą wizytę po porodzie to antykoncepcja była obowiązkowa. Myśl o drugim dziecku mnie przeraża-póki co
Mnie dopiero czeka wizyta u gina po połogu, muszę jeszcze przemyśleć sprawę. Mąż bardzo by chciał kolejną dzidźkę... On od samego poczatku zajmuje się Gosią - kąpie ją, karmi mm (ja karmię piersią a on z butli), trzyma ja do odbicia, wstaje w nocy, podczas posiłków gdy mała płacze też wstaje, bawi sie z nią - jest w niej zakochany i chce kolejne w podobnym wieku .

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Bebe podziwiam za chęć drugiego dziecka od razu po pierwszym. Dla mnie to odległa przyszłość
Jak pisałam wyżej, sprawa jest do przemyślenia .

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Bebe podziwiam! Jedno dziecko dopiero na świecie, a Wy już o drugim myślicie. Kosmos, ja sobie z jednym ledwo daję radę
Świetnie dajesz sobie radę .

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
bebe - no szacun wielki za to drugie dziecko Ja jak chcę podrażnić męża to mówię, że nie będę chciała antykoncepcji Ale ja w przeciwieństwie do Ciebie między dziećmi chcę wrócić do pracy. Nie wyobrażam sobie siedzenia w domu z dzieciakami przez 2 lata Zresztą jak wrócę do pracy po macierzyńskim to będę miała roczną przerwę (w ciąży na L4 poszłam w połowie marca) i już się tego boję.
Wiem, że chcę mieć drugie dziecko i nie chciałabym żeby różnica między nimi była zbyt duża (chciałabym rok albo dwa). Dlatego jedynym rozwiązaniem, by uniknąć szukania i szkolenia kolejnego zastępstwa w pracy, jest utrzymanie ciągłości i powrót do pracy po macierzyńskim od drugiego dziecka - ale nie wiem czy nam sie uda zajść w ciążę do lutego...

Cytat:
Napisane przez osia86 Pokaż wiadomość
Witamy z Maciusiem po 2 stronie brzucha Jeszcze jesteśmy w szpitalu, więc nie mam czasu na forum. Synek urodził się 30.07. o 15.10 - 56 cm, 3530 g. Mieliśmy komplikacje przy porodzie, ale o tym napiszę, jak już wrócimy do domu.
Cytat:
Napisane przez koglus Pokaż wiadomość
Oskar juz ze mna,urodził sie wczoraj o 17.:45, silami natury, 57cm,waga 4350g, nikt nie mowil ze bedzie duzy,lekarze liczyli ze ok 3600,ma duze stopy pozdro
Gratulacje!!!
No to jesteśmy już w komplecie !
bebe1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:13   #3777
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminy?
Ja biorę Prenatal, brałam go całą ciążę i będę brać przez cały okres karmienia piersią.

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
brzuszek ma miekki....

ona by tylko jadla chwilre spi potem dale ostry cyrk przy piersi sie rzuca bije , ja niewiem........ teraz spi na mnie az boje sie ja odkladac..... za chwle bedzie znowu to samo...
U nas tak było przez ostatnie 3 dni i noce - wierzganie, rzucanie się przy piersi. Uśpić go o takim karmieniu to była masakra, ale mi się wydaje, że to coś z brzuszkiem się działo. Ale już wczoraj cały dzień spokój, a w nocy też luzik - normalnie w szoku jestem takie dziecię grzeczne. Dziś zresztą też przespana większość dnia, ciekawe jaka będzie noc
:
Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Hejka,
U nas porażka. Dopóki Maciek je Hippa jest ok. W nocy o 12 i o 3 podałam pierś. No i zaczął się koszmar. Od 4.30 do 10 jeden wielki ryk. Prężenie się, brak kupy i wiatrów. Już nie mam siły. W końcu zrobiłam herbatę z kopru i trochę pomogła. Teraz zabrała go moja mama i tam zostanie na noc. Ja już nie kontaktuje. Jestem wyczerpana psychicznie. W nocy płakaliśmy oboje. Do tego jadę do gina, bo coś jest nie tak. Krocze boli bardziej niż po porodzie. Jak nie urok... to przemarsz wojsk.
Mam nadzieję, że wszystko z Tobą w porządku.. Oby się szybko wszystko unormowało

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez bebe1987 Pokaż wiadomość

Wiem, że chcę mieć drugie dziecko i nie chciałabym żeby różnica między nimi była zbyt duża (chciałabym rok albo dwa). Dlatego jedynym rozwiązaniem, by uniknąć szukania i szkolenia kolejnego zastępstwa w pracy, jest utrzymanie ciągłości i powrót do pracy po macierzyńskim od drugiego dziecka - ale nie wiem czy nam sie uda zajść w ciążę do lutego...
Rozumiem Twoje podejście do tematu I muszę nawet powiedzieć, że jak się dowiedziałam, że po cc muszę odczekać 18 mc-cy to nie bardzo mnie to ucieszyło, bo jednak wolałabym mieć wybór. Też zawsze chciałam mieć 2 dzieci i wydaje mi się, że fajnie, jak jest między nimi niewielka różnica wieku. Ja tak mam z siostrą - 1,5 roku różnicy, A dla dzieci to też jest fajna sprawa bo potrafią się wtedy same sobą zająć, a nie tylko mama i mama. Tylko przetrwać ten okres niemowlęctwa...
Zresztą jak myślę o powrocie do pracy... to z dwojga złego chyba wolałabym powtórkę z pieluch
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:54   #3778
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

te nsze dzieciaki sie chyba dzisiaj zgdaly bo moja tez daje czadu....
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:55   #3779
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dobry wieczór

Byliśmy dziś na badaniu bilirubiny. Dzisiejszy wynik Leosia to 111,8 umol. W poprzedni wtorek było 145,3 umol. Czyli spadek jest, ale czy nie za mały Chyba znów go odstawię od cyca na 1 dzień
W środę idziemy do lekarza, ciekawe co powie...


Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
Mamuśki jaką herbatkę podajecie dzieciaczkom? koperkową?
Nie podaję herbatki. Czasem tylko przegotowaną wodę.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:13   #3780
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Jesteśmy po wizycie i uwaga...mój syn w dwa tygodnie przybrał 800g!!!!!!!!!!!! WAŻY 4 kg !!

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Hejka,
U nas porażka. Dopóki Maciek je Hippa jest ok. W nocy o 12 i o 3 podałam pierś. No i zaczął się koszmar. Od 4.30 do 10 jeden wielki ryk. Prężenie się, brak kupy i wiatrów. Już nie mam siły. W końcu zrobiłam herbatę z kopru i trochę pomogła. Teraz zabrała go moja mama i tam zostanie na noc. Ja już nie kontaktuje. Jestem wyczerpana psychicznie. W nocy płakaliśmy oboje. Do tego jadę do gina, bo coś jest nie tak. Krocze boli bardziej niż po porodzie. Jak nie urok... to przemarsz wojsk.

Czesc! Skorpionku to problem taki jak u nas! I ja w końcu po którejs juz nocy z kolei dzisiaj poszłam do lekarza...i okazało sie, że to początek kolek! Mały ma pełno gazów w brzuszku i za dużo je....i nie nadąża przetrawiac! Mam mu podawac herbatkę 3 razy dziennie i probowac z espumisanem na wzdęcia! Podałam około 18 dzisiaj i jak na razie w ogóle się nie pręży! Oby to było rozwiązanie problemu!!!
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.