Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 21:32   #1741
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/profil.php?id=357515
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 21:46   #1742
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Acha oki
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 21:50   #1743
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A ja bardzo lubię niektóre produkty Nyxa. I o ile szminki (te z podstawowej linii) to faktycznie porażka - bo co mi po wielkiej gamie kolorystycznej i konsystencji (jak masełko ), jak szminki na ustach nie ma już po 10 minutach.

Ale Xtreme Lip Cream sprawuje się już bardzo fajnie. Takie połączenie tinta ze szminką w płynie - krwisty kolor trzyma się długo na moich ustach, pigmentacja niesamowita, tylko zapach trochę jak farbki plakatowe

A z ulubieńców to mistrz korektor Concealer Wand. Odcień super, konsystencja idealna - na tyle lekka, by nadawała się pod oczy (nie mam dużych cieni w tym rejonie), i na tyle treściwa, by przykryła niespodzianki Szczerze polecam wersję Wand, ale nie w słoiczku - ona z kolei się na mojej twarzy i ważyła, i utleniała.

No i róż w odcieniu Taupe - taki jasny, przybrudzony odcień, bez jakichkolwiek domieszek pomarańczy - uwielbiam jako bronzer.
__________________
Why not?

Edytowane przez Aveqiu
Czas edycji: 2013-02-11 o 21:51
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 21:53   #1744
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/profil.php?id=357515
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 22:00   #1745
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja coś się z Inglotem w ogóle dogadać nie mogę.
Podkład w sztyfcie - makabra,
róż - słabo,
z cieniami - no tu ruletka, chyba lepiej mi się współpracuje z tymi jaśniejszymi odcieniami, bo niektóre ciemne są bardzo trudne w równomiernym rozprowadzeniu - ale i tak uwielbiam ich za ilość odcieni i pigmentację

A dzisiaj kupiłam Duraline, mam nadzieję, że spełni te wszelkie zachwyty nad nim i że będę umiała z niego korzystać

A wracając do podkładów, na dniach wrzucę zdjęcie porównawcze 3 produktów: Rimmel Match Perfection 010 Light Porcelain, Illamasqua Light Liquid Foundation 115, Sleek Blemish Balm Fair.
__________________
Why not?
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 22:14   #1746
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta
__________________
Mój profil na KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/profil.php?id=357515
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 22:21   #1747
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A jak bym poprosiła cię o doradzenie, to co byś zaproponowała? Biorąc pod uwagę: jasny żółty kolor, średnie krycie, nie podkreślanie skórek.
Sama bym chciała takie cudo znaleźć niestety nawet jak coś ma w miarę kolor (Inglot np.) to jest okropne jakościowo Poza tym masz chyba cieplejszą cerę niż ja skoro Ci pasuje Burżuj Z jasnożółtych mazideł byłam zadowolona tylko z kilku koreańskich i to też niekoniecznie kolor szedł w parze z właściwościami. Co do podkreślania skórek- ja ich nie mam więc nie mam tego problemu(tylko gdy się czasem kwaszę)- chyba że jakiś badziew totalny je wygeneruje Clinique Skin Illusion był całkiem fajnym podkładem- dla mnie był za ciemny ale nie był tak ciepły jak Burżuj, nie był też różowy raczej żółtawy. Może by Ci kolorystycznie pasował. Ciężko coś drogeryjnego polecić, Bobbie Brown ma jasne i żółtawe jak na swatchach oglądam, ale akurat nie mam do niego dostępu. Maybelline "mineralny" ma mocno żółte podkłady- ale ciemne i straszne

Ja na temat Inglota mam złe zdanie, nawet cieniami się nie zachwycam a jakość korektorów i podkładów woła o pomstę do nieba.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 08:10   #1748
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Popełniłam błąd używając dzisiaj True Matcha. Godzina 15, patrzę w lustro a tu podkład mi złazi z twarzy... ze skórkami. Brrrrr, jestem o krok od wywalenia go do śmietnika. Czyli jednak jestem skazana na za ciemnego Armaniego, całe szczęście, że się na dobrą sprawę nie odcina.
Mam to samo z tym podkładem, tylko ja go wyrzuciłam już daaawno .

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Sama bym chciała takie cudo znaleźć niestety nawet jak coś ma w miarę kolor (Inglot np.) to jest okropne jakościowo Poza tym masz chyba cieplejszą cerę niż ja skoro Ci pasuje Burżuj Z jasnożółtych mazideł byłam zadowolona tylko z kilku koreańskich i to też niekoniecznie kolor szedł w parze z właściwościami. Co do podkreślania skórek- ja ich nie mam więc nie mam tego problemu(tylko gdy się czasem kwaszę)- chyba że jakiś badziew totalny je wygeneruje Clinique Skin Illusion był całkiem fajnym podkładem- dla mnie był za ciemny ale nie był tak ciepły jak Burżuj, nie był też różowy raczej żółtawy. Może by Ci kolorystycznie pasował. Ciężko coś drogeryjnego polecić, Bobbie Brown ma jasne i żółtawe jak na swatchach oglądam, ale akurat nie mam do niego dostępu. Maybelline "mineralny" ma mocno żółte podkłady- ale ciemne i straszne

Ja na temat Inglota mam złe zdanie, nawet cieniami się nie zachwycam a jakość korektorów i podkładów woła o pomstę do nieba.
No właśnie jestem ciemniejsza od ciebie, ale mimo to nic nie mogę sobie znaleźć. Z Inglota lubię podkład w białym opakowaniu Cream Foundation, ale nie ma bardzo jasnych kolorów. Na tego Clarinsa Skin Illusion zwrócę uwagę .
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 09:28   #1749
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Vanillivi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może doradzicie mi jakiś podkład, bo kompletnie nie mogę nic dobrać. Mam jasną cerę, trochę piegów. Wydaje mi się, że jestem raczej typem chłodnym, bo podkłady z żółtym pigmentem kompletnie do mnie nie pasują. Wcześniej używałam kremow matujących plus jakiś lekki puder, ostatnio kremu BB Maybelline (kolor Fair), jednak nie do końca jestem zadowolona z efektu. Szukam jakiegoś lekkiego podkładu. Problemów większych z cerą nie mam, czasami jakieś pojedyncze krostki, jednak denerwują mnie cienie pod oczami. Próbowałam korektora w płynie, jednak nie za dobrze sobie z nimi radzi. Cerę mam raczej suchą, jednak świeci się w strefie T, dlatego na noc używam kremu nawilżającego, a na dzień myślałam o jakimś podkładzie matującym, który będzie wyglądał w miarę naturalnie, bez efektu teatralnego matu. Ostatnio kupiłam swój pierwszy podkład, z Maybelline, Affinitone Mineral, kolor Ivory, ktory poleciła mi pani w Super Pharm, jednak był kompletnie nietrafiony. Po godzinie, mimo przypudrowania go, okropnie świecił mi się nos, broda, czoło. Kolor wydawał mi się jakiś zbyt żółty. Doradzicie mi coś, tak ze średniej półki cenowej? I bardzo przepraszam, że aż tak się rozpisałam Pytałam dziewczyn także na wątku dot. wyboru podkładu, ale może tutaj jakiś bladzioch mi doradzi coś sprawdzonego )
Ja jestem bardzo zadowolona z podkładu Joko Ideal Cover. Mam odcień 100 jasny beż. Dziś zamieściłam jego recenzję na KWC. Może nie jest typowo matujący, ale ma mnóstwo zalet (zobacz recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...tml#reviewsort) i ma naprawdę jasny kolor dla bladolicych.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 11:49   #1750
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez annemon Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo zadowolona z podkładu Joko Ideal Cover. Mam odcień 100 jasny beż. Dziś zamieściłam jego recenzję na KWC. Może nie jest typowo matujący, ale ma mnóstwo zalet (zobacz recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...tml#reviewsort) i ma naprawdę jasny kolor dla bladolicych.
macałam go jakiś czas temu, najjaśniejszy odcień kolor ma żółciutki bez żadnego różu ekstremalnie jasny oczywiście nie jest
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 11:58   #1751
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A mogłabyś porównać go do jakiegoś innego podkładu? Ostatnio używam Match Perfection, w buteleczce wydawał mi się zbyt różowy i kupiłam go w sumie z ciekawości, ale całkiem ładnie dopasowuje się do mojej cery, przypudrowany żółtawym odcieniem wygląda dobrze, szkoda tylko, że na mnie jest mało trwały.
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 14:05   #1752
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Zgadza się ma przepały na ramieniu (ale to może mój zwariowany monitor) Dodatkowo ma ciemnie włosy i ciemne brwi , podbijają jasność skóry dodatkowo nie wiem czy to brudne na policzkach to róż czy bronzer wygląda jak szaro-brudna plama .Jednak zastanawia mnie jakiego podkładu użyła
Może Dainty Doll wszak jest to jej firma.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 15:30   #1753
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Popełniłam błąd używając dzisiaj True Matcha. Godzina 15, patrzę w lustro a tu podkład mi złazi z twarzy... ze skórkami. Brrrrr, jestem o krok od wywalenia go do śmietnika. Czyli jednak jestem skazana na za ciemnego Armaniego, całe szczęście, że się na dobrą sprawę nie odcina.
To TM jest kolorystycznie ok a Armani jest za ciemny...(choć się nie odcina)?
Cytat:
Napisane przez Aveqiu Pokaż wiadomość

A wracając do podkładów, na dniach wrzucę zdjęcie porównawcze 3 produktów: Rimmel Match Perfection 010 Light Porcelain, Illamasqua Light Liquid Foundation 115, Sleek Blemish Balm Fair.
Oooo
__________________
I'll show you...
... the dark side.

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2013-02-12 o 15:32
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:10   #1754
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
macałam go jakiś czas temu, najjaśniejszy odcień kolor ma żółciutki bez żadnego różu ekstremalnie jasny oczywiście nie jest
A jest tak jasny jak HM Bourjoisa?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 21:37   #1755
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
To TM jest kolorystycznie ok a Armani jest za ciemny...(choć się nie odcina)?

Oooo
Czy Ty jesteś zdziwiona? Czemu?
Armani jest ciemniejszy od TM (który kolorystycznie ujdzie, ale mógłby być jeszcze jaśniejszy i dużo mniej różowy). Z powodu jasności TM mi bardziej pasuje kolorystycznie niż Armani.
Armani jest za ciemny, ale się nie odcina. Przeciętne oko nic nie zauważy, bo różnica między twarzą a szyją jest niewielka, ale ja jednak wiem, że w kolorze typu MAP wyglądam dużo lepiej.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 09:40   #1756
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Macała może któraś z Was tego BURŻUJA?

Już nie chodzi mi o to BB bo to koło BB nawet pewnie nie leżało ale czy 21 jest faktycznie jasny? Na poziomie 71 10hs czy 51 HM? I to raczej taki kit zalepiający czy da radę przeżyć? Nie wiedziałam u siebie w rossie testerów i nie wiem czy jeździć i szukać czy olać?
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 12:07   #1757
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Czy Ty jesteś zdziwiona? Czemu?
Armani jest ciemniejszy od TM (który kolorystycznie ujdzie, ale mógłby być jeszcze jaśniejszy i dużo mniej różowy). Z powodu jasności TM mi bardziej pasuje kolorystycznie niż Armani.
Armani jest za ciemny, ale się nie odcina. Przeciętne oko nic nie zauważy, bo różnica między twarzą a szyją jest niewielka, ale ja jednak wiem, że w kolorze typu MAP wyglądam dużo lepiej.
Ale mówimy o Lasting Silk? Ja byłam święcie przekonana, że to Armani jest jaśniejszy..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 12:14   #1758
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3920420 2]Macała może któraś z Was tego BURŻUJA?

Już nie chodzi mi o to BB bo to koło BB nawet pewnie nie leżało ale czy 21 jest faktycznie jasny? Na poziomie 71 10hs czy 51 HM? I to raczej taki kit zalepiający czy da radę przeżyć? Nie wiedziałam u siebie w rossie testerów i nie wiem czy jeździć i szukać czy olać?[/QUOTE]

Ja ostatnio macałam w Rossie. I ciemny jest. Wydaje mi się, że ciemniejszy od hm.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 13:00   #1759
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A jest tak jasny jak HM Bourjoisa?
nie wiem nie miałam próbki tylko na łapie go oglądałam zapamiętałam tylko że żółty, chyba nawet bardziej od Burżuja, dość jasno wyglądał a w tej drogerii o dziwo było światło dzienne w którym podkład wygląda ciemniej(znaczy normalnie) niż w jarzeniówkach w Douglasach. Nie wiadomo jak na gębie się zachowuje, bo coś może może być na swatchu ciemniejsze a potem jaśnieje. To kwestia tonacji skóry też bo ja nie uważam się za ekstremalnie jasną a prawie wszystko jest za ciemne/ciepłe/pomarańczowieje. Osobom z nieco cieplejszą cerą chyba łatwiej coś dobrać do tego u nie każdego zachodzi taka dramatyczna oksydacja Myślę że mogłabym ten kolor porównać np. do Pupy wygładzającej #06 ale na pewno nie jest taki sam

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2013-02-13 o 13:01
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 16:16   #1760
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ja z tym podkładem Joko miałam styczność - na kursie wizażu, gdzie nie było innych podkładów Tonację podkładu zapamiętałam jako całkiem sympatyczną - neutralno-beżową. Aczkolwiek dla mnie był wtedy nieco za ciemny, choć nie jestem z tych najbledszych, a i to był sierpień wiec pewnie byłam lekko opalona. Ale nie jest źle. Tylko straszny tłuścioch... Po godzinie miałam smalec na twarzy. Tylko też moja twarz raczej się nie lubi z typowo silikonowymi podkładami ani z talkowymi pudrami (którym też byłam wtedy malowana), a to podkład silikonowy, jeszcze z olejami jakimiś w składzie chyba. Dla suchej/normalnej skóry może i by się nadawał... I nie bardzo bladej.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 18:01   #1761
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
nie wiem nie miałam próbki tylko na łapie go oglądałam zapamiętałam tylko że żółty, chyba nawet bardziej od Burżuja, dość jasno wyglądał a w tej drogerii o dziwo było światło dzienne w którym podkład wygląda ciemniej(znaczy normalnie) niż w jarzeniówkach w Douglasach. Nie wiadomo jak na gębie się zachowuje, bo coś może może być na swatchu ciemniejsze a potem jaśnieje. To kwestia tonacji skóry też bo ja nie uważam się za ekstremalnie jasną a prawie wszystko jest za ciemne/ciepłe/pomarańczowieje. Osobom z nieco cieplejszą cerą chyba łatwiej coś dobrać do tego u nie każdego zachodzi taka dramatyczna oksydacja Myślę że mogłabym ten kolor porównać np. do Pupy wygładzającej #06 ale na pewno nie jest taki sam
Pupa była dla mnie idealna, tylko czemu ten podkład mnie tak wkurzał .

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja z tym podkładem Joko miałam styczność - na kursie wizażu, gdzie nie było innych podkładów Tonację podkładu zapamiętałam jako całkiem sympatyczną - neutralno-beżową. Aczkolwiek dla mnie był wtedy nieco za ciemny, choć nie jestem z tych najbledszych, a i to był sierpień wiec pewnie byłam lekko opalona. Ale nie jest źle. Tylko straszny tłuścioch... Po godzinie miałam smalec na twarzy. Tylko też moja twarz raczej się nie lubi z typowo silikonowymi podkładami ani z talkowymi pudrami (którym też byłam wtedy malowana), a to podkład silikonowy, jeszcze z olejami jakimiś w składzie chyba. Dla suchej/normalnej skóry może i by się nadawał... I nie bardzo bladej.
Mówisz, że aż taki tłuścioch? Ja to zupełnie nie wiem, jakich podkładów mam używać - cera mieszana z przesuszeniami i niedoskonałościami - podkłady dla suchych cer są za lepkie i świecące a te dla tłustych bardzo mnie wysuszają. A jakie znasz niesilikonowe podkłady? Mi się zawsze wydawało, że każdy podkład jakieś tam silikony ma. No i lubiłam nawet podkład Inglota z talkiem.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 18:53   #1762
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Pupa była dla mnie idealna, tylko czemu ten podkład mnie tak wkurzał .
a co Ci robił? Krycie i trwałość super tylko strasznie według mnie pudrowy, widoczny agrrr...
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 19:18   #1763
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Pupa była dla mnie idealna, tylko czemu ten podkład mnie tak wkurzał .



Mówisz, że aż taki tłuścioch? Ja to zupełnie nie wiem, jakich podkładów mam używać - cera mieszana z przesuszeniami i niedoskonałościami - podkłady dla suchych cer są za lepkie i świecące a te dla tłustych bardzo mnie wysuszają. A jakie znasz niesilikonowe podkłady? Mi się zawsze wydawało, że każdy podkład jakieś tam silikony ma. No i lubiłam nawet podkład Inglota z talkiem.
Wydaje mi się, że dobrym sposobem może być wybranie lekkiego podkładu, ale nie wysuszającego, trzeba uważać na dużą zawartość alkoholu i staranne nasmarowanie się jakimś kremem czy olejkiem pod makijaż, w suchych strefach, poczekanie aż się wchłonie, ew. dobra baza pod makijaż, która stworzy warstwę izolującą podkład od skóry.

Bo prawdę mówiąc w drugą stronę, czyli odżywczy podkład na przetłuszczającą się skórę to nie bardzo. Chyba, że przetłuszczanie jest wywołane odwodnieniem, wtedy można odpowiednim nawilżaniem polepszyć stan skóry.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 20:35   #1764
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ale mówimy o Lasting Silk? Ja byłam święcie przekonana, że to Armani jest jaśniejszy..
Niestety nie :/
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 22:55   #1765
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
a co Ci robił? Krycie i trwałość super tylko strasznie według mnie pudrowy, widoczny agrrr...
No właśnie ten pudrowy efekt mnie dobijał, przy takich podkładach czasami mam wrażenie odpadającego tynku .

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dobrym sposobem może być wybranie lekkiego podkładu, ale nie wysuszającego, trzeba uważać na dużą zawartość alkoholu i staranne nasmarowanie się jakimś kremem czy olejkiem pod makijaż, w suchych strefach, poczekanie aż się wchłonie, ew. dobra baza pod makijaż, która stworzy warstwę izolującą podkład od skóry.

Bo prawdę mówiąc w drugą stronę, czyli odżywczy podkład na przetłuszczającą się skórę to nie bardzo. Chyba, że przetłuszczanie jest wywołane odwodnieniem, wtedy można odpowiednim nawilżaniem polepszyć stan skóry.
Zgadzam się, tylko gdzie taki podkład znaleźć ? Suchość zawdzięczam kwasom i ani peeling tu nie pomoże, ani kremy, to wszystko używam. Niby Healthy Mix miał być lekki, ale u mnie jakoś się warzył na twarzy i nieładnie podkreślał niedoskonałości. Innych pomysłów mi brak...na razie.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 23:28   #1766
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kiedyś był idealny lekki podkład- żelowy Maybelline, ale przestali go robić
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 00:37   #1767
Oluchaa01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Też ubolewam nad tym, że wycofali żelowy podkład z Maybelline, bo dobrze mi się z nim współpracowało. Miałam do niego tylko jedno "ale". Najjaśniejszy odcień niestety był dla mnie ze ciemny. Co prawda w miarę fajnie się dopasowywał, ale była to dla mnie opcja tylko na lato.
Oluchaa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 07:51   #1768
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Moim ulubionym był wycofany już Smooth Result Maybelline: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ladzajacy.html. On też miała talk w składzie i silikony. Wprawdzie nie było super jasnego koloru, ale jakościowo był fantastyczny.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 13:25   #1769
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ooo, też lubiłam Smooth z Maybelline kolor oczywiście nie ten ale był tak dobry i się wtapiał że mimo dupnego koloru skóra wyglądała dobrze Dla mnie najlepszy obecnie jest Maybelline ten trwały, ale kolor a raczej utlenienie na brzoskwinkę wyklucza jego stosowanie a szkoda bo skórę dziecka po nim miałam kurczę tyle jest fajnych i niedrogich podkładów a nie da się ich używać

Z Pupy lepszy od tego wygładzającego jest wypiekany w kolorze #04(najjaśniejszy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ietlajacy.html
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 13:53   #1770
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

iamsolucky, trwały z Maybelline to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ertrwaly.html? Dla mnie Smooth Result to nieodżałowana strata . Już jestem zmęczona tymi poszukiwaniami, liczę na to, że na wiosnę pojawią się jakieś ciekawe nowości. Ostatnio spodobał mi się Dior Nude, ale kolor i cena już nie .
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.