Moda dla dzieci z nadwagą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Pokaż wyniki sondy: czy jest zapotrzebowanie na odzież dla dzieci z nadwagą?
tak 14 31,82%
nie 14 31,82%
nie wiem 1 2,27%
trudno powiedzieć, temat jest mi obcy 15 34,09%
Głosujący: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 10:21   #1
AKSAMITKA1975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5

Moda dla dzieci z nadwagą


Witam wszystkie wizażanki!
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona?

Chciałam się tu, na forum podzielić z Wami moimi obserwacjami i zapytać Was o zdanie na ten temat. Otóż od jakiegoś czasu obserwuję sklepy z odzieżą dla dzieciaków i moim zdaniem jest dość kiepsko z ubraniami dla dzieci z nadwagą. Jestem z Łodzi, może to jedynie problem tego miasta, a może nie?
AKSAMITKA1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 10:23   #2
jostra
Rozeznanie
 
Avatar jostra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 605
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Ja nie wiem, mam raczej problem w drugą stronę, bo moja córa to chudzina.
jostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 10:29   #3
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 10:35   #4
AKSAMITKA1975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez jostra Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, mam raczej problem w drugą stronę, bo moja córa to chudzina.
witam!
to tak jak ja, mam dzieciaki w wieku 10 lat (dziewczynka) i 8 lat (chłopiec), takie dwa "szczypiorki. jest problem z doborem ubrań ale mimo wszytko myślę, że na dzieciaszki, które mają trochę więcej ciałka dużo trudniej coś znaleźć. wiele moich koleżanek ma z tym problem. bo jeżli jest coś szersze w pasie to od razu i duże wszędzie

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci
Witam!
Pewnie to dobra rada ale póki co te dzieci muszą w coś się ubrać...
P.S Osobiście nie mam tego problemu ale staram się zrozumieć rodziców, którzy z takim problemem się borykają. A tak na marginesie otyłość nie zawsze spowodowana jest niewłaściwą dietą... Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
AKSAMITKA1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:12   #5
LetniaLemoniada
Raczkowanie
 
Avatar LetniaLemoniada
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

To mój pierwszy post tutaj chociaż przeglądam wizaż od dawna.
Temat jest dosyć kontrowersyjny, ale moja odpowiedź brzmi tak - zapewne jest takie zapotrzebowanie i szkoda, że w ogóle tak jest - jak wspomniałaś jednak nadwaga nie zawsze związana jest z dietą
LetniaLemoniada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:26   #6
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

popieram Dagunie+ szkolenia dietetyczne dla rodziców zapasionych pociech
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:28   #7
Methe
Rozeznanie
 
Avatar Methe
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 727
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci
zgadzam się w 100% nadwaga u dzieci nie jest stanem normalnym i zdrowym - zwalcza się ją, a nie jeszcze propaguje.
jestem totalnie przeciwna takim inicjatywom. tym bardziej, że nadwaga u dzieci z reguły jest spowodowana bezmyślnością rodziców. trochę sportu, zabrać słodycze i dzieciaki będą się mieścić w normalne ciuchy, które przecież mikroskopijne nie są.
__________________

kobieta nigdy nie kłamie, co najwyżej wymyśla prawdę, która jest jej akurat potrzebna.


kup e-torebkę 5% taniej - 3c6c63c9

Methe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 12:21   #8
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

również jestem zdania, ze nie wolno dopuścić do wyraźnej nadwagi u dziecka.
ale "okrągłych" dzieciaków jest całkiem sporo, takie wieksze ciuchy pewnie by sie sprzedawały całkiem przyzwoicie. Tylko myśle, że należałoby wprowadzić dwiększe rozmiary do normalnych sklepów, bo jak powstanie sklep typowo dla otyłych dzieci, to pewnie będzie zniechęcający, tak samo jak sklepy pod szyldami "dla puszystych pań"
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:06   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Nie wiem bo nie mam tego problemu ,wrecz przeciwnie ,moja córka ma 146 i waży 30 kg ,spodnie jak dobre w pasie to długośc do kolan
na szczescie coraz więcej firm szyje spodnie z gumkami w środku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:11   #10
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez AKSAMITKA1975 Pokaż wiadomość
A tak na marginesie otyłość nie zawsze spowodowana jest niewłaściwą dietą... Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
To TYM BARDZIEJ należy reagować jak tylko się zauważy, że dziecko waży więcej niż powinno i jeśli nie jest spowodowane to nieprawidłową dietą - PĘDEM leczyć, a nie zostawiać niech sobie tyje, bo zdrowo wygląda. Później w okresie dojrzewania tyje jeszcze bardziej przez burzę hormonalną i wchodzi w dorosłe życie z dodatkowym balasem, który to balast mu tego życia nie ułatwi!

Osobiście, jestem przeciwna. Bo to daje swoiste przyzwolenie na nadwagę i otyłość u dzieci i niejako pozwala na traktowanie tego zjawiska jako nic złego.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:12   #11
choco_latte
Raczkowanie
 
Avatar choco_latte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 248
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci
ja również się zgadzam.
__________________
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej."
P.Coelho.
choco_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 14:52   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci

Tylko co dziecko winne ,że chore lub spasione przez babcię ?
nie dość ,że krzywdzone przez głupich dorosłych lub los to jeszcze worek po ziemniakach ma nosić ?

Ciuchy i edukacja ,walka z otyłością się nie wykluczają.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 15:10   #13
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tylko co dziecko winne ,że chore lub spasione przez babcię ?
nie dość ,że krzywdzone przez głupich dorosłych lub los to jeszcze worek po ziemniakach ma nosić ?

Ciuchy i edukacja ,walka z otyłością się nie wykluczają.
Dziecko nie jest winne. Nie napisałam tego nigdzie. Bardziej chodziło mi o fakt, że zamiast "pomagać" rodzicom kupować ubrania dla otyłych dzieci i otwierać takie sklepy powinno się naświetlić problem (w szkole ? w mediach? u lekarzy?) otyłości u dzieci.
Wydaje mi się, że tak jak wizażanka wyżej napisała otwarcie takich sklepów będzie jak "przyzwolenie" dla otyłości.
Dodatkowo jak same dzieci zobaczą że nie mają gdzie kupować ubrań, bo rozmiary już odbiegają od "normalnych" to może same zasygnalizują rodzicom że jest coś nie tak?
Z mojej strony nie jest to niechęć do osób otyłych ale troska. Nie dość, że takim dzieciom ciężej w życiu (wyzwiska, lekacja w-f) to ze zdrowiem też są problemy.
Będąc w podstawówce ważyłam dużo za dużo i niestety takie rzeczy wiem z doświadczenia życiowego
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 15:24   #14
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

uważam, że takie sklepy nie będą żadnym przyzwoleniem na otyłość. Czy to że istnieją sklepy dla puszystych pań jest dla was przyzwoleniem do bycia grubymi paniami? bo dla mnie nie.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie dość ,że krzywdzone przez głupich dorosłych lub los to jeszcze worek po ziemniakach ma nosić ?
Ciuchy i edukacja ,walka z otyłością się nie wykluczają.
zgadzam się.
otyłe dziecko powinno móc ubrać się ładnie, w końcu nosić coś i tak musi, a brzydkie ubrania byłyby tylko kolejnym powodem do kpin ze strony rówieśników :/
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 15:31   #15
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Tylko że jest różnica będąc otyłym dzieckiem a dorosłym.
Dzieci są bezwględne. Nie spotkałam się z sytuacją gdzie na Panią po 40stce ktoś na ulicy wołał " Gruba, beka," czy jakoś inaczej, a dzieci niestety... Dodatkowo bycie otyłym w dorosłości to NASZA wina ( omijam kwestie chorób), a dzieci? Często rodziców, dziadków czyli dorosłych.
W tamtym tygodniu koleżanka z pracy była ze swoją wnuczką w teatrze - akurat trafiły na wycieczkę szkolną uczniów 1 i 2 klas. Opowiadała, że była w szoku. 70% dzieci było z nadwagą lub otyłych.
Ja zachodząc do KFC czy MCdonalda i widząc grube dzieci dziwie się rodzicom, którzy zabierają je na fryztki, hamburgera czy inne cuda.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 15:53   #16
majorka136
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Witam.jestem mamą chłopca,który ma za dużo ciałka.jeszcze 1,5 roku temu nie było kłopotu z nadwagą,teraz okazało się ,że ma niedoczynnośc tarczycy i zaczął się problem z wagą.nie przejadał się nigdy,śmieciowe jedzenie 2 razy do roku nie uważam za tuczenie.po przeczytaniu paru waszych wypowiedzi mam wrażenie ,że powinnam czuc się odpowiedzialna za tuszę mojego syna,mam nadzieję,że żadna z was nie będzie musiała przechodzić przez kupowanie ciuchów dla swojego dziecka i głupie komentarze,że się upasło własne dziecko.
majorka136 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 16:20   #17
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Methe Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100% nadwaga u dzieci nie jest stanem normalnym i zdrowym - zwalcza się ją, a nie jeszcze propaguje.
jestem totalnie przeciwna takim inicjatywom. tym bardziej, że nadwaga u dzieci z reguły jest spowodowana bezmyślnością rodziców. trochę sportu, zabrać słodycze i dzieciaki będą się mieścić w normalne ciuchy, które przecież mikroskopijne nie są.
Amen.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 16:42   #18
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci
Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
popieram Dagunie+ szkolenia dietetyczne dla rodziców zapasionych pociech
Cytat:
Napisane przez Methe Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100% nadwaga u dzieci nie jest stanem normalnym i zdrowym - zwalcza się ją, a nie jeszcze propaguje.
jestem totalnie przeciwna takim inicjatywom. tym bardziej, że nadwaga u dzieci z reguły jest spowodowana bezmyślnością rodziców. trochę sportu, zabrać słodycze i dzieciaki będą się mieścić w normalne ciuchy, które przecież mikroskopijne nie są.
Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To TYM BARDZIEJ należy reagować jak tylko się zauważy, że dziecko waży więcej niż powinno i jeśli nie jest spowodowane to nieprawidłową dietą - PĘDEM leczyć, a nie zostawiać niech sobie tyje, bo zdrowo wygląda. Później w okresie dojrzewania tyje jeszcze bardziej przez burzę hormonalną i wchodzi w dorosłe życie z dodatkowym balasem, który to balast mu tego życia nie ułatwi!

Osobiście, jestem przeciwna. Bo to daje swoiste przyzwolenie na nadwagę i otyłość u dzieci i niejako pozwala na traktowanie tego zjawiska jako nic złego.
Cytat:
Napisane przez choco_latte Pokaż wiadomość
ja również się zgadzam.


Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Tylko co dziecko winne ,że chore lub spasione przez babcię ?
nie dość ,że krzywdzone przez głupich dorosłych lub los to jeszcze worek po ziemniakach ma nosić ?

Ciuchy i edukacja ,walka z otyłością się nie wykluczają.
nie, ale daja nieformalne przyzwolenie, bo jeslis a sklepy dla grubych dzieci, to grube dzieci staja sie czyms "normalnym"

jestem jak najbardziej przeciwko temu
moze jak rodzic nie bedzie mial gdzie dziecka ubrac, to pojdzie po rozum do glowy
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 17:49   #19
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci

zgadzam się!
zaznaczam, że otyłość czasem wynika z choroby dziecka, ale jest to naprawdę znikomy procent... poza tym to po prostu bezmyślność rodziców, którzy karmią dzieci czym popadnie (danonki, deserki, słodkie płatki, nutella, soczki, cola, słodycze, fast food), poza tym pozwalają, żeby dzieci siedziały przed komputerem i telewizorem, zamiast wyjść z nimi na powietrze... a potem zdziwienie, bo mają nagle otyłe dziecko

jestem bardziej za kampaniami społecznym, które otworzą oczy rodzicom niż za sklepami dla otyłych dzieci. to nie Ameryka...
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 18:06   #20
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
uważam, że takie sklepy nie będą żadnym przyzwoleniem na otyłość. Czy to że istnieją sklepy dla puszystych pań jest dla was przyzwoleniem do bycia grubymi paniami? bo dla mnie nie.

zgadzam się.
otyłe dziecko powinno móc ubrać się ładnie, w końcu nosić coś i tak musi, a brzydkie ubrania byłyby tylko kolejnym powodem do kpin ze strony rówieśników :/
dla mnie też nie jest przyzwoleniem, ale ostrzeżeniemtylk o ja jestem dorosła i sama się karmię a dziecko tuczą rodzice

skoro nie ma ubrań na grube dzieci to-nie ma ani tych ładnych ani brzydkich, więc ładne ubrania nie mają tu nic do rzeczy

a ładnie ubrana dziewczynka w okularach jest "okularnicą" tak czy siak, a otyła "grubaską"
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:09   #21
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
a ładnie ubrana dziewczynka w okularach jest "okularnicą" tak czy siak, a otyła "grubaską"

ostatnio na watku o modzie ktora was rozwala byl blog bardzo otylej dziewczyny i co by na siebie nie zalozyla wygladala źle

poza tym grubym dzieciom zwyczajnie kupuje sie wiekszy rozmiar ubrania np 5 latkowi na 7 lat i tyle
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:16   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Ale ja nie jestem za , tylko chce pokazać ,że te dzieci nie są winne i tak samo uważam ,że kupuje sie rozmiar dla starszego dziecka nie dla 5 latka tylko 7 i już.

Co do bloga ludzi otyłyhc ,co znaczy żle wyglądała ?czy aby media nie "zryły nam na tyle mózgów" iz mamy tylko 1 kanon piękna i ludzie rozm 40 to już ble i nie wypada mini.
To dośc delikatna kwestia i granica jest bardzo cienka .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:29   #23
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Paula ja mówiąc otyła nie mam na myśli absolutnie rozmiaru 40 czy 44. Mam koleżankę z rewelacyjną figurą noszącą 40-stke
Wydaje mi się że pod "otyłe" będą podchodzić rozmiary damskie 50 wzwyż (nie znam się na większej rozmiarówce).
Chodzi głównie o to, żeby zachęcić dzieci do spędzania czasu na powietrzu, pokazać że nie tylko MCdonalds jest dobry ale też surowa marchewka czy gotowany kalafior.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:03   #24
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez LetniaLemoniada Pokaż wiadomość
To mój pierwszy post tutaj chociaż przeglądam wizaż od dawna.
Temat jest dosyć kontrowersyjny, ale moja odpowiedź brzmi tak - zapewne jest takie zapotrzebowanie i szkoda, że w ogóle tak jest - jak wspomniałaś jednak nadwaga nie zawsze związana jest z dietą

nadwaga tak, ale nie otyłość. nie uwierzę, że ktoś waży o 40kg albo jeszcze więcej kilogramów za dużo z powodu choroby. to już jest obżarstwo i brak ruchu.
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:03   #25
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Myślę ,że do niektórych rodziców dociera właśnie rozmiar swoich dzieci jak już nie mają ich w co ubrać...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:05   #26
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Paula ja mówiąc otyła nie mam na myśli absolutnie rozmiaru 40 czy 44. Mam koleżankę z rewelacyjną figurą noszącą 40-stke
Wydaje mi się że pod "otyłe" będą podchodzić rozmiary damskie 50 wzwyż (nie znam się na większej rozmiarówce).
Chodzi głównie o to, żeby zachęcić dzieci do spędzania czasu na powietrzu, pokazać że nie tylko MCdonalds jest dobry ale też surowa marchewka czy gotowany kalafior.

dużo zależy od wzrostu 40 przy 160 a przy 180 to zupelnie inna 40 ;p
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:09   #27
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Moja kuzynka od małego była tuczona Fakt, że wujek też jest otyły, więc może też ma jakieś predyspozycje do tycia, ale jej siostra szczuplutka.
Teraz M. ma 14 lat i waga zaczęła jej tak bardzo przeszkadzać, że postanowiła się odchudzić, jedząc chrupki i pijąc wodę.
I schudła bardzo, pierwszy raz w życiu jest szczupła.
Ale dorobiła się anemii i innych poważnych problemów ze zdrowiem.
A można było tego uniknąć.
Ale ciotka zawsze twierdziła, że jak to tak nie dać dziecku kolejnego kotleta/chipsa/loda itd skoro ono chce?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:12   #28
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

O to, to
Karolynka dała chyba przykład który jest powodem 98% otyłości i nadwagi u dzieci.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 07:06   #29
carolans
Zadomowienie
 
Avatar carolans
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 670
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Zamiast otwierać sklepy z odzieżą dla dzieci z nadwagą proponowałabym zając się odchudzaniem tych dzieci

dokładnie, lub nie doprowadzaniem do takiego stanu. Niestety wiele osób uznaje że to nie nadwaga a "zdrowo wygląda" taki pulpecik.... plus futrowania do bólu bo przecież nie odmówi się dziecku kotlecika, czekoladki itp

U mojego TŻ-ta w rodzinie tak jest, rodzice dają zły przykład: zero ruchu, dnie spędzane przed telewizorem/komputerem, czekoladki, cukierki, słodkie napoje, dużo mięsa smażonego, zero warzyw bo niedobre, od czasu do czasu owoc (ale tylko w lato bo tylko truskawki lubią....), makarony itd itd długo by się rozpisywać... Na pytanie czemu dziecko takie utuczone dostaje się odpowiedź "Wolę pulchne dzieci niż chudziny" rodzice też oczywiście mają problemy z wagą.
__________________



Laura 20.12.2009
Oliwia 8.07.2011

Edytowane przez carolans
Czas edycji: 2011-04-01 o 07:16
carolans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 08:17   #30
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Moda dla dzieci z nadwagą

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ale ja nie jestem za , tylko chce pokazać ,że te dzieci nie są winne i tak samo uważam ,że kupuje sie rozmiar dla starszego dziecka nie dla 5 latka tylko 7 i już.

Co do bloga ludzi otyłyhc ,co znaczy żle wyglądała ?czy aby media nie "zryły nam na tyle mózgów" iz mamy tylko 1 kanon piękna i ludzie rozm 40 to już ble i nie wypada mini.
To dośc delikatna kwestia i granica jest bardzo cienka .

rozmiar 40 to nie otylosc
ta dziewczyna miala jakis moze 52...
i nie byla wysoka
wygladala karykaturalnie, nie bylo jednej dziewczyny na watku, ktora powiedzialabym,z e mimo tuszy jest ok
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-27 02:47:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.