Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-20, 06:29   #1471
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze relacje cenowe miedzy soczewkami sa takie same w Niemczech i w Polsce.
Jesli chodzi o Proclear Toric to opakowanie 6szt. kosztuje tyle samo co Focus Monthly Toric, a najtansze sa B&L Softlens 66.
Zwykle, tzn. sferyczne Proclear kosztuja mniej niz Air Optix i minimalnie (1€) wiecej niz Focusy, B&L znow jest najtanszy.

To jest link do sklepu Ebayowego, w ktorym ja kupuje
- link do zwyklych soczewek miesiecznych
http://stores.ebay.pl/wonderlens-Kon...QQftidZ2QQtZkm
- link do soczewek miesiecznych torycznych:
http://stores.ebay.pl/wonderlens-Kon...QQftidZ2QQtZkm
maja najtansze soczewki, niestety wysylka do Polski to... 50zl Ale mozecie popatrzec, czy ceny sa nizsze, czy wyzsze niz w PL.

No cóż na Ebay nie mam konta. Relacje cenowe Proclear (nie torycznych)nie są takie same bo w Polsce opakowanie 3 szt. kosztuje 60 zł a w Niemczech 6 szt. jest w tej cenie. Ale jak doliczę koszt przesyłki to za 170 zł mam soczewki na pół roku. W sklepie polskim kosztowałoby mnie to 240 zł hmmm trzeba by się zastanowić nad tym Ebayem.
Czy mógłby powiedzieć ktoś jak wygląda rejestracja i zakup soczewek bo tam nie ma żadnych danych na aukcji (chodzi mi o zamówienie konkretnych mocy). Nigdy soczewek nie kupowałam na aukcjach więc nie mam pojęcia jak to się robi, tym bardziej na Ebayu
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 08:14   #1472
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
meggara ja je kupuję właśnie na allegro za 13zl sztuka, więc myślę że to nie tak drogo...
u tego użytkownika: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=beyabar2
Widzę że teraz nie ma wystawionych żadnych produktów ale możesz napisać to Ci na pewno wystawi.

Myślę że do swoich soczewek jeszcze wrócisz jak Ci oczka odpoczną, tylko nie noś ich tak 24h/dobę tzn od czasu do czasu jak najbardziej ale nie non stop. Oczy MUSZĄ odpoczywać! Ja też mam zamiar wypróbować night&day, bo od czasu do czasu szczególnie jak gdzieś wyjeżdzam fajnie byłoby nie przejmować się soczewkami.. Bo w Proclearach nie wolno spać..
dzieki lalaith mam ogromna nadzieje ze jeszcze do nich wroce z sukcesem a juz od dosc dawna nie nosze ich na dzien i noc tylko zdejmuje... a i tak mam to podraznienie i dzieki za link zainteresuje sie tym
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 09:26   #1473
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
No cóż na Ebay nie mam konta. Relacje cenowe Proclear (nie torycznych)nie są takie same bo w Polsce opakowanie 3 szt. kosztuje 60 zł a w Niemczech 6 szt. jest w tej cenie. Ale jak doliczę koszt przesyłki to za 170 zł mam soczewki na pół roku. W sklepie polskim kosztowałoby mnie to 240 zł hmmm trzeba by się zastanowić nad tym Ebayem.
Czy mógłby powiedzieć ktoś jak wygląda rejestracja i zakup soczewek bo tam nie ma żadnych danych na aukcji (chodzi mi o zamówienie konkretnych mocy). Nigdy soczewek nie kupowałam na aukcjach więc nie mam pojęcia jak to się robi, tym bardziej na Ebayu
Rejestracja na Ebayu nie jest trudna, wypelniasz prosciutki formularz na stronie
https://scgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dl...//www.ebay.pl/
i to wszystko, tu http://pages.ebay.pl/help/newtoebay/durreg_ov.html masz wszystko dokladnie opisane.
Po zarejestrowaniu masz mozliwosc kupowania nie tylko od uzytkownikow z Polski, ale i z zagranicy (o ile sprzedawca proponuje wysylke zagraniczna).
Sama rejestracja to jednak nie wszystko, dobrze tez zalozyc sobie konto PayPay - szybki i bezpieczny sposob placenia za zagraniczne (i nie tylko zakupy). Jesli nie masz PayPal to nie problem, sprzedawca, ktorego podalam akceptuje tez przelewy.
Kiedy klikniesz juz w "Kup Teraz" przejdziesz do strony z wyborem sposobu platnosci (dodatkowo dostaniesz maila z linkiem do tej strony, jesli nie chcesz placic tuz po kliknieciu "Kup Teraz") tam wybierzesz sposob platnosci i rodzaj wysylki, a takze bedziesz mogla podac adres odbiorcy i parametry soczewek. W aukcji podane sa parametry ogolne, ty podasz dokladnie jakie chcesz soczewki.
Sprzedawca jest z Niemiec, wiec w razie problemow jezykowych sluze pomoca.

Ja nosze dwie rozne soczewki, tzn, rozne wartosci na prawe i lewe oko, sporym plusem jest to, ze kupujac u niego "Set" czyli 2 opakowania o roznych mocach placi sie mniej, niz kupujac dwa opakowania osobno.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 15:28   #1474
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Rejestracja na Ebayu nie jest trudna, wypelniasz prosciutki formularz na stronie
https://scgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dl...//www.ebay.pl/
i to wszystko, tu http://pages.ebay.pl/help/newtoebay/durreg_ov.html masz wszystko dokladnie opisane.
Po zarejestrowaniu masz mozliwosc kupowania nie tylko od uzytkownikow z Polski, ale i z zagranicy (o ile sprzedawca proponuje wysylke zagraniczna).
Sama rejestracja to jednak nie wszystko, dobrze tez zalozyc sobie konto PayPay - szybki i bezpieczny sposob placenia za zagraniczne (i nie tylko zakupy). Jesli nie masz PayPal to nie problem, sprzedawca, ktorego podalam akceptuje tez przelewy.
Kiedy klikniesz juz w "Kup Teraz" przejdziesz do strony z wyborem sposobu platnosci (dodatkowo dostaniesz maila z linkiem do tej strony, jesli nie chcesz placic tuz po kliknieciu "Kup Teraz") tam wybierzesz sposob platnosci i rodzaj wysylki, a takze bedziesz mogla podac adres odbiorcy i parametry soczewek. W aukcji podane sa parametry ogolne, ty podasz dokladnie jakie chcesz soczewki.
Sprzedawca jest z Niemiec, wiec w razie problemow jezykowych sluze pomoca.

Ja nosze dwie rozne soczewki, tzn, rozne wartosci na prawe i lewe oko, sporym plusem jest to, ze kupujac u niego "Set" czyli 2 opakowania o roznych mocach placi sie mniej, niz kupujac dwa opakowania osobno.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź teraz już będzie łatwiej Na razie mam zapas na 3 m-ce, ale jak tylko się skończy to zamówię soczewki na Ebayu bo jest sporo taniej,
a soczewki Proclear mnie zaskakują pozytywnie - nie mam żadnych czerwonych żyłek na oczach i dużo lepszy komfort noszenia niż w soflens66
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 20:51   #1475
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

W razie jakichkolwiek problemow przy zakupie chetnie ci pomoge.

Ja z uzytkowania Proclear'ow jestem zadowlona, niestety z ich mocy troche mniej, chyba sa jednak zle dopasowane i zle widze. Nedlugo czeka mnie wizyta u okulisty, zobaczymy jakie on wybierze mi soczewki
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 21:01   #1476
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A może pogorszyła się twoja wada? Ja nie zauważyłam różnicy, w proclear widzę tak samo jak w soflens. Też czeka mnie wizyta u okulisty bo zmiane soczewek zrobilam "na własną rękę", bez konsultacji i pomimo, że krzywizna i średnica są takie same to wolę sprawdzić u okulisty jak te soczewki na moich oczach się zachowują
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 21:08   #1477
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Na Procleary przeszlam z soczewek rocznych, nie mam porownania do innych miesiecznych. Po prostu chyba znow zle trafilam i facet nie dobral mi takich mocy jak trzeba, sugeruje sie glownie tym, ze zawsze na prawe oko widzialam lepiej niz na lewe, takie mialam i okulary i poprzednie soczewki, a teraz mam obie soczewki o tej samej mocy, ale roznych parametrach DIA (nie mam pojecia co to jest, to jest to cos okreslane w stopniach od 0 do 180).
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-20, 21:35   #1478
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

DIA to średnica, standardowo ok.14.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 21:42   #1479
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ups nie DIA tylko AXIS sie rozni.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 10:34   #1480
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Czyli masz toryczne? Z jakim cylindrem? Wysoka cena jest w tym przypadku uzasadniona
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 10:36   #1481
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja nosze toryczne, cylindry -1 i -1,75.
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-21, 11:28   #1482
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Boze dziewczyny czy wy tez tak macie, ze jak zakładacie soczewki to oko was szczypie?

miałam focus night&day i szczypało...
teraz mam ciba vision ( czyli optix 2) i nadal to samo...
moze ja cos zle robie?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 11:30   #1483
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Boze dziewczyny czy wy tez tak macie, ze jak zakładacie soczewki to oko was szczypie?

miałam focus night&day i szczypało...
teraz mam ciba vision ( czyli optix 2) i nadal to samo...
moze ja cos zle robie?
Hmm...czasem szczypie czasem nie Ale rozumiem że potem przechodzi tak?
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 11:33   #1484
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

potem przechodzi.
ale czasami jest tak mocno, ze musze robic kolejne i kolejne podejscia...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 12:18   #1485
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
potem przechodzi.
ale czasami jest tak mocno, ze musze robic kolejne i kolejne podejscia...
a moze to wina plynu? Twoje oczka moga go nie tolerowac. Sprobuj zmienic
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 14:35   #1486
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Kochane czy jest bardzo duża różnica między krzywizną soczewki 8,3 a 8,4 Ja nosze J&J ACUVUE ADVANCE 8,3 i chciałam spróbować innych, a większośc z nich ma krzywzinę 8,4 albo 8,7
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 18:51   #1487
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Super wątek

Soczewki nosze 5 miesiąc. Pierwsze opakowanie oryginalne Optixy z płynem Solo, a potem trafiłam do VE i dałam się namówic na ciut tansze iWear z płynem Premium, które faktycznie robione sa przez Cibę i nie wydaje mi się, żeby była między nimi jakas różnica, bo soczewki maja identyczne opakowania, tylko dodatkowa naklejke z nazwa iWear.
Nie wiedziałam jak oszacowac pojemnosc plynu i dla osczednosci kupilam najwiekszy i efekt jest taki, ze minal juz trzeci miesiac a plynu jeszcze sporo. Moje pytanie - czy faktycznie nie powinno się uzywa płynu po 3 msc od otwarcia?Przyznam, że ostatnio szybko bolą mnie oczy w soczewce-moze to z tego powodu?
Pytanie de Mello - do jakiego salonu chodzisz w Krk? bo ja tez pierwszy raz trafiłam fatalnie (LYNX w CH Krokus). Teraz miałam zamiar isc ponownie do VE i poprosic o kontolne badanie, ale moze polecasz inny salon?
Jesli chodzi o uzywanie soczewek podczas choroby, to chodzi o to, aby przypadkiem nie przeniesc infekcji do oka, np. jak sie kichnie lub kaszlnie na reke. Ja podczas choroby duzo staranniej myje rece przed zakladaniem/sciaganiem soczewki. Wydaje mi sie, ze to wystarczy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 17:26   #1488
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A w salonie optycznym ile sobie liczą za parę Proclear? Nie wydają mi się jakoś specjalnie droższe od innych (chyba że w porównaniu z N&D).
W salonie w ogóle ich nie dostaniesz, chyba że na zamówienie całe opakowania ale wtedy są dużo droższe niż inne soczewki.
Ja je kupuję na allegro 26zł za parę.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 17:27   #1489
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Kochane czy jest bardzo duża różnica między krzywizną soczewki 8,3 a 8,4 Ja nosze J&J ACUVUE ADVANCE 8,3 i chciałam spróbować innych, a większośc z nich ma krzywzinę 8,4 albo 8,7
Nie ma dużej, spokojnie możesz zmienić
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 17:30   #1490
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Super wątek

Soczewki nosze 5 miesiąc. Pierwsze opakowanie oryginalne Optixy z płynem Solo, a potem trafiłam do VE i dałam się namówic na ciut tansze iWear z płynem Premium, które faktycznie robione sa przez Cibę i nie wydaje mi się, żeby była między nimi jakas różnica, bo soczewki maja identyczne opakowania, tylko dodatkowa naklejke z nazwa iWear.
Jest różnica, od IWear też mnie bolały oczy, są beznadziejne.

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam jak oszacowac pojemnosc plynu i dla osczednosci kupilam najwiekszy i efekt jest taki, ze minal juz trzeci miesiac a plynu jeszcze sporo. Moje pytanie - czy faktycznie nie powinno się uzywa płynu po 3 msc od otwarcia?Przyznam, że ostatnio szybko bolą mnie oczy w soczewce-moze to z tego powodu?
Płynu używasz tyle ile pisze na opakowaniu że wolno. Jak pisze trzy to używasz trzy, jak sześć to sześć. No myślę że tydzień, dwa nie zrobi różnicy, ale nie ryzykowałabym dłużej.

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o uzywanie soczewek podczas choroby, to chodzi o to, aby przypadkiem nie przeniesc infekcji do oka, np. jak sie kichnie lub kaszlnie na reke. Ja podczas choroby duzo staranniej myje rece przed zakladaniem/sciaganiem soczewki. Wydaje mi sie, ze to wystarczy.
Skąd o tym wiesz, tak Ci powiedziała lekarka?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 17:32   #1491
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

DZIEWCZYNY, mam pytanie. Czy mogę sobie wypróbować Air Optix night&day na jednym oku? Tzn nosić przez miesiąc na jednym Proclear, a na drugim ją? Zeby porównać?
Można sobie tak nosić 2 różne soczewki?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 18:51   #1492
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jest różnica, od IWear też mnie bolały oczy, są beznadziejne.



Płynu używasz tyle ile pisze na opakowaniu że wolno. Jak pisze trzy to używasz trzy, jak sześć to sześć. No myślę że tydzień, dwa nie zrobi różnicy, ale nie ryzykowałabym dłużej.



Skąd o tym wiesz, tak Ci powiedziała lekarka?
tak, wiem od lekarki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 19:41   #1493
arla
Raczkowanie
 
Avatar arla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gda.
Wiadomości: 30
GG do arla
Cool Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

hm soczewki. Ja sama nie wiem , chciałam mieć bo jakos niezabardzo chce miec oklary . W sumie mam dopiero 15 lat ii nie wiem czy będę wogule mogła nosić soczewki..


Mam pytanie ;D Czy przy noszeniu soczewek można używać cienia do powiek ? Słyszałam że ten pył może zaszkodzić soczewce. . to prawda ?
__________________
Bez radości ani rusz!
arla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 21:46   #1494
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

mam pytanie do dziewczyn, które noszą toryczne soczewki kontaktowe.

Pani optyk mówiła mi ,że acuvue for astigmatism będę spokojnie mogła nosić miesiąc, a tu "niespodzianka", po dwóch tygodniach zaczyna boleć mnie oko. Na początku myślałam, że to paproszki ale przemywanie soczewek nie pomagało. Nie stać mnie na to, żeby co 1,5 miesiąca wydawać 150 złotych...

dlatego chcę ją porposić o zmianę na miesięczne soczewki, możecie mi jakieś polecić, takie właśnie do 150 złotych za 3 pary, żebym mogła jej coś zasugerować?

w internecie wynalazłam takie:


Air Optix for Astigmatism

Pure Vision Toric

Focus toric

Softlens toric
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 22:31   #1495
Arwena_
Raczkowanie
 
Avatar Arwena_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 345
GG do Arwena_
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arla Pokaż wiadomość
hm soczewki. Ja sama nie wiem , chciałam mieć bo jakos niezabardzo chce miec oklary . W sumie mam dopiero 15 lat ii nie wiem czy będę wogule mogła nosić soczewki..


Mam pytanie ;D Czy przy noszeniu soczewek można używać cienia do powiek ? Słyszałam że ten pył może zaszkodzić soczewce. . to prawda ?
Pewnie, że można, nie ma ograniczej co do wieku Musisz tylko pojsc do okulistki, zey sprawdzila czy nie ma innych przeciwskazan.
CIeni też mozna uzywac, ale trzeba uważac, zeby tak go nie sypac, zebynie byl bardzo opsypujący się.
Arwena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 22:51   #1496
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A jaki tusz polecacie przy soczewkach? mnie sie ostatnio wszystkie osypuja, bo mam niefajny odruch pocierania oka....czy jest jakis tusz, ktory to wytrzyma?:/
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 08:30   #1497
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Milky_quartz Pokaż wiadomość
mam pytanie do dziewczyn, które noszą toryczne soczewki kontaktowe.

Pani optyk mówiła mi ,że acuvue for astigmatism będę spokojnie mogła nosić miesiąc, a tu "niespodzianka", po dwóch tygodniach zaczyna boleć mnie oko. Na początku myślałam, że to paproszki ale przemywanie soczewek nie pomagało. Nie stać mnie na to, żeby co 1,5 miesiąca wydawać 150 złotych...

dlatego chcę ją porposić o zmianę na miesięczne soczewki, możecie mi jakieś polecić, takie właśnie do 150 złotych za 3 pary, żebym mogła jej coś zasugerować?

w internecie wynalazłam takie:


Air Optix for Astigmatism

Pure Vision Toric

Focus toric

Softlens toric
Hmmm.... nie sądzę aby było to od soczewek, ja noszę identyczne przez miesiąc właśnie.
Wspaniale się w nich czuję, oczy nie nie bolą, nie ysuszają się.
Idź do lekarza, może przepisana Ci moc soczewek nie pasuje - od tego boli głowa!
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 10:18   #1498
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
Hmmm.... nie sądzę aby było to od soczewek, ja noszę identyczne przez miesiąc właśnie.
Wspaniale się w nich czuję, oczy nie nie bolą, nie ysuszają się.
Idź do lekarza, może przepisana Ci moc soczewek nie pasuje - od tego boli głowa!
Dziękuję za odpowiedź
hmmm wadę na pewno mam dobrze ustaloną, bo nie widzę za ostro ani za słabo. Nie boli mnie głowa, tylko oko, tak jakby mi coś wpadło do niego i jest to okropne uczucie, zaczyna się dokładnie po dwóch tygodniach!
A że to są tak naprawdę soczewki dwutygodniowe, myślę, że moje oko będzie je tolerowało tylko przez dwa tygodnie właśnie.....

Czy ktoś jeszcze może mi coś na ten temat powiedzieć?

do lekarza na pewno pójdę po świętach, ale chciałabym już znać jakieś Wasze opinie gdyż są niezwykle cenne


EDIT : znalazłam te moje soczewki po 65 złotych za opakowanie na allegro :O to możliwe? U optyka kosztują 150 złotych. No i w aukcji jest napisane : oś 170 - o co chodzi? ja mam przepisaną oś 90 stopni, nie rozumiem

Edytowane przez Milky_quartz
Czas edycji: 2008-03-24 o 10:43
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 10:30   #1499
arla
Raczkowanie
 
Avatar arla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gda.
Wiadomości: 30
GG do arla
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Arwena_ Pokaż wiadomość
Pewnie, że można, nie ma ograniczej co do wieku Musisz tylko pojsc do okulistki, zey sprawdzila czy nie ma innych przeciwskazan.
CIeni też mozna uzywac, ale trzeba uważac, zeby tak go nie sypac, zebynie byl bardzo opsypujący się.
Dzieki za odpowiedź .
Po świętach do okulisty bede musiała pojsc ;p

A jakie mogą być "inne przeciwskazania" ?
__________________
Bez radości ani rusz!
arla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 08:18   #1500
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arla Pokaż wiadomość
A jakie mogą być "inne przeciwskazania" ?
Przeróżne Wystarczy poszukać w necie np. tu albo tu
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.