Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-12, 12:05   #121
ewe23na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 25
Dot.: diane 35????

z tego co wiem to przy przepisaniu tego typu tabletek powinno sie robic wszystkie badanie typu badanie piersi hormonow itp.Twoja ginekolog i tak jest dobra bo dostalas po dwoch miesiacach skierownie na badanie hormonow zeby zobaczyc co i jak ja dostalam diane w taki sposob:poszlam do ginekologa i powiedzialam ze chce tabletki antykoncepcyjne a on sie mnie zapytal czy na tradzik tez wiec odpowiedzialam ze tak przepisal mi diane bez zadnych badan bralam je 9 miesiecy pozniej odstawilam bo juz mi nie byly potzrebne moje problemy ustalay teraz znowu zaczelam brac diane poniewaz mam zbyt duzo testosteronu a dowiedzialam sie tego w ten sposob ze sama zarzadalam badan hormonalnych bo strasznie mnie denerwowaly wloski w okolicach pepka a ze troszke sie znam na tego typu sprawach bo mnie to interesuje to poszlam do niego.Z tego co wiem to powinno sie robic wszystkie badania przed rozpoczeciem brania tego typu tabletek ale powiem ci z doswiadczenia ze zadko ktory ginekolog sie tego trzyma poprostu przepisuje i tyle a jak pojawiaja sie jakies problemy wtedy poprostu zmienia typ tabletek.Ogolnie nie narzekam na swojego ginekologa idzie sie z nim dpgadac ale ciesze sie z tego ze troszke wiem na ten temat bo dzieki temu sama wiem co i jak i moge kontrolowac lekarza.
pozdrawiam
ewe23na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 18:09   #122
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Exclamation hormony a trądzik

czy wiecie moze jakie hormony sa odpowiedzialne za trądzik. tzn jakie powinnm zbadac sobie hormony plciowe.
z gory bardzo dziekuje
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 23:23   #123
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

dzięki za odpowiedź ewe
kiedy moja ginekolog przepisywala mi diane35, znała moje badania, które robiłam dla endokrynologa. Ale tam był tylko testosteron (mam trochę za wysoki 1,67 ng/ml a norma to do 1,08 ng/ml) oraz siarczanu dehypiandrosteronu (ten miałam w normie). Acha, badania były z lutego, a poszłam do gina pod koniec lipca .

Za 2 miesiące od rozpoczącia brania diane mam zrobić sobie duużo więcej hormonów do analizy (patrz: wyżej ). Myślę wieć, że jak na polskie standardy moja ginekolog podeszła do sprawy diane profesjonalnie. A usg piersi i inekologiczne to chyba zrobię sobie z własnej inicjatywy .

Pozdrawiam
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 22:18   #124
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: hormony a trądzik

wydaje mi sie ze testosteron

ah i ja jeszcze badałam progesteron i prolaktynę!
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 22:23   #125
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: hormony a trądzik

różne hormony, np. prolaktyna, testosteron
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 22:34   #126
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: diane 35????

Hej, od 3 miesiecy stosuje Diane35, wcześniej 3 miesiące stosowałam Jeanine ale zdecydowałam się je odstawić z powodu nasilenia tradziku, co ponoć czasem sie zdarzy, w tym momencie mam gładka cere niczym pupa niemowlęcia ale problem, przykry zreszta, leży gdzie indziej - po Diane przytyłam, z czym staram sie walczyć, bo zaczynam kolejne opakowanie - jedyną tego zaletą jest fakt, że powiekszyły mi sie piersi... Aha, jeszcze odbiło mi sie na psychice, nastroje depresyjne i wzmożona agresja to u mnie czeste objawy.

Pozdrawiam
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 23:13   #127
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: diane 35????

brałam Diane ponad pół roku i rzeczywiście cera wyglądała bardzo ładnie, ale tylko na początku, po kilku opakowaniach zaczęły mi wyskakiwać różne rzeczy na buzi, jednak nie aż w takiej ilości jak wcześniej, miesiączki mi się skórciły i były prawie bezbolesne, na rozmiar biusty nie narzekam, więc nie zauważyłam większych zmian. W każdym razie poprosiłam ginekologa o odstawienie, bo zaatakowały mnie skutki uboczne: przytyłam, dopadał mnie kiepski nastrój, czasem prawie depresyjny, straszna apatia, nic mi sie nie chciało i często miewałam mdłości (całe szczęście, że ciążę mogłam wykluczyć ;p)
Po odstawieniu wszystko się unormowało, z wyjątkiem tego, że trądzik wrócił i wydaje mi się, że w o wiele gorszej postaci
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 12:11   #128
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

cześć dziewczyny

Ja się najbardziej boję chwiejnych nastrojów i stanów depresyjnych po diane. Z natury jestem pesymistka, więc trochę się boję jak mój organizm na to zareaguje . No i jeszcze celulitu nie chciałabym dostać, bo przytyć to nawet by mi się przydało - jestem koścista i marzę o krągłościach tu i tam . A naczytałam się dużo o powiększaniu się piersi przy braniu diane .

Ale jak same piszecie, zawsze można poprosić o zmianę tabletek . Jutro idę robić wszystkie badania - usg piersi i ginekologiczne plus hormony. Jestem jeszcze przed stosowaniem diane, czekam na miesiączkę .
Wiem, że ryzykuję, że mogę sobie skisić zdrowie, ale chyba nawet po najdokładniejszych badaniach lekarz nie może dobrać tabletek tak, że na pewno nie będzie nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Pozdrawiam wszystkie wizażanki
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 18:38   #129
ewe23na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 25
Dot.: diane 35????

Droga Agniesiu powiem ci szczerze ze tez naleze do osob pesymistycznych i przez ten okres co bralam diane-35 (9miesiecy) nie zauwazylam u siebie zadnych zmiennych nastrojow jedyne co to mialam czasami rozne zachcianki szczegolnie jak juz bralam ostatnie 7 tabletek mialam zachcianki typu czekolada, sledzie,ogorki serki itp.Od diane-35 troszke przytylam ale rozeszlo mi sie to na cale cialo a po odstawieniu diane-35 wszystko wrocilo do normy.piersi tez mi sie powiekszyly ale po odstawieniu wrocily do poprzedniego rozmairu .Zainteresowalo mnie to ze masz taki wysoki stopien testosteronu we krwi(ja mam 0.98 i mnie to strasznie drazni)czy mogalabys mi powiedziec czy na twoim cile sa jakies objawy takiego wysokiego testosteronu?bo ja przy takim stezeniu jak mam mam zbedne wloski np na brzuchu w okolicach pepka strasznie mnie to deneruje dlatego znowu zaczelam brac diane-35 ma mi niby pomoc-mam taka nadzieje bo inaczej to niewiem co bede robic.Jak bys mogla to prosze o szyka odpowiedz bardzo mi na tym zalezy buzka.
pozdrawiam
ewe23na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 23:43   #130
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

witaj ewe
jesli chodzi o testosteron, to mój jest trochę powyżej normy. Mam ciemne owłosienie ciała, ale włoski są raczej cienkie i słabe. Na linii poniżej pępka mam trochę włosków, ale to jest właściwie taki meszek - są krótkie i cieniutkie. W ogóle mi nie przeszkadzają i nigdy nie miałam kompleksów z ich powodu. Acha i jeszcze włoski na tylnej stonie ud - ale te już są wyraźniejsze, choć rosną rzadko. Te depiluję.

Poza tym mam okropnie przetłuszczającą się skórę twarzy - bez kremu mat i pudru mój nos wygląda jak latarka . No i oczywiście nieszczęsne pryszcze - czasem coś wyskoczy,rzadko wprawdzie, ale naprawdę chciałabym się ich wreszcie pozbyć

To chyba wszystkie zewnętrzne objawy mojego podwyższonego teststeronu. Choć może nie wszystkie poprawnie kojarzę w tym męskim hormonem.

Szkoda ewe, że się musisz męczyć z włoskami, które muszą wyrastać nie tam gdzie trzeba - a powinny na głowie . Trzymaj się, może tym razem kuracja pomoże.

Pozdrówka
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:34   #131
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: diane 35????

Ja brałam diane przez rok i nikomu na świecie tego nie życzę, te tabletki zrujnowały mój organizm,choc mam dopiero 20 lat leczona bylam lekami ginekologicznymi na chyba kazdą literę alfabetu,bo przez diane zaczely sie suchości w pochwie, libido spadło poniżej zera, zapalenia, grzybice, podrażnienia,popadlam przez to w depresje,brzuch mialam jak balon,bo zatrzymuja wode w organiźmie,zresztą szkoda gadać...

Teraz jestem najszczesliwszą zjadaczką yasmin od okolo 3 miesięcy i po wielu próbach dobierania odpowiednich tablet po tych nieszczęsnych diane, wreszcie mam na prawdę super pigułkę. Libido gwałtownie podskoczyło, wszystko się uregulowało, a o dolegliwościach i ciągłych bolączkach spowodowanych diane mogę tylko śnić w koszmarach nocnych.

Mogę więc szczerze polecić yasmin,tabletki biorę juz prawie 3 lata, cały czas szukałam ideału i teraz po na prawdę ogromnych cierpieniach ZNALAZŁAM
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kao26.gif (1,8 KB, 1156 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 21:47   #132
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

cieszę się daisydee, że znalazłaś odpowiednie dla sebie tabsy. Szkoda, że musiałaś się wcześniej tyle nacierpieć

Ja dopiero zaczynam brać - tzn. koło 22 sierpnia powinnam zacząć.
Mam nadzieję, że ginekolog trafił dobrze z moimi tabletkami. Jeśli nie, to albo poproszę o zmianę tbletek albo ginekologa .

Pozdrówka
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 22:05   #133
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: diane 35????

na pewno będzie dobrze, zawsze jest lepiej nastawić się pozytywnie, niż naczytać się pesymistycznych wywodów a potem się zamartwiać. Każdy ma inny organizm i inaczej reaguje na poszczególne leki, i to własnie od tego należy wychodzić wchodząc na tematy "doradzaniowo - tabletkowe".
Pozdrawiam cię serdecznie i pamiętaj- jak tylko coś ci w samopoczuciu nie zagra po tabl to od razu lepiej interweniuj u gina, bo nie ma żartów..
buziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kao05.gif (2,1 KB, 1134 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 10:14   #134
Sapka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
GG do Sapka
Dot.: diane 35????

Hej! Ja brałam Diane przez 3 lata. I byłam naprawdę zadowolona! Zero pryszczy, idealna cera (tak po 3 mies. stosowania), nie przetłuszczały mi się włosy, miałam krótkie i bezbolesne miesiączki. Sama cierpię na migreny ale po tych tabletkach nie zauważyłam by mnie bardziej i częściej bolała głowa. A prócz tego w ogóle nie przytyłam! Teraz ginekolog powiedział mi, że powinnam odstawić Diane (bo podobno po 36 mies. przyjmowania trzeba zmienić te tabletki) i już tylko dla antykoncepcji jestem na Rigevidonie i nadal nie mam problemów z cerą, no może przytyłam 3 kg
Sapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 14:53   #135
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

Hej dziewczyny
Dziękuję, że dzielicie się z wizażankami swoimi doświadczeniami w sprawie diane i i nnych tabletek anty-. Ja niestety nie mogę wam tylko zadawać pytania .

Mam więc 2 kolejne pytanka :
1. Sapko - czytałam, że przy diane trzeba robić przerwy co rok, żeby dać odpocząć watrobie. Czy robiłaś jakieś przerwy w czasie 3-letniego okresu brania diane? Jeśli tak, to czy robiłaś je regularnie -np. właśnie co roku, czy tylko wtedy, gdy Twoja ginekolog na podst. wyników badań kazała Ci odpocząć od diane?

2. do Daisydee - dziękuję za pozytywne nastawianie mnie . A w ramach pytania: napisałaś:
"jak tylko coś ci w samopoczuciu nie zagra po tabl to od razu lepiej interweniuj u gina, bo nie ma żartów.."
moja ginekolog powiedziałą mi, że na początku mogą wystąpić objawy - nazwijmy to- przystosowania się organizmu do hormonów, czyli krwawienia między właściwymi okresami, obrzęk piersi, bóle głowy, zatrzymanie wody w ciele, chwiejne nastroje... Tyle zapamiętałam . Nastawiam się na to, że mogą one i u mnie wystąpić. Ale jak długo powinny one u mnie występować, żeby to uznać jedymie za dostrajanie się organizmu do diane, a nie za objaw tego, że moje ciałko diane w ogóle nie toleruje i w ten sposób broni się???

Wiem, że powinnam była o to zapytać moją ginekolog, ale wiele ważnych pytań uciekło mi z głowy podczas wizyty .

Pozdrawiam was wszystkie ciepło i miłego weekendu (piszę tego posta w pracy )
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 19:04   #136
Ursa Minor
Przyczajenie
 
Avatar Ursa Minor
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 27
Dot.: diane 35????

Brałam Diane 2x po dwa lata (rok przerwy). Jedyny objaw uboczny to to że pod koniec urosła mi.. jedna pierś nie dużo, ale trochę bolała więc odstawiłam. Teraz biorę Yasmine i jest super, choć mam więcej niespodzianek na twarzy.
Badań hormonalnych to na kasę chyba nie robią....
Ursa Minor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 20:03   #137
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: diane 35????

[B]Hej!Ja stosowałam Diane35 przez pewien okres i jestem z nich zadowolona
moja cera wyraznie się poprawila i niezauważyłam żadnych skutków ubocznych takich jak np.utyciePOZDRAWIAM
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 20:22   #138
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

cześć Wizażanki
ja badania hormonalne robiłam za własne money (całe szczęście, że pracuję ), tak samo usg. Usg wyszło mi ok - nie mam nic niegroźnego w piersiach ani ... no wiecie gdzie .
Pani, która robiła usg, powiedziała mi, że małe tobielki na jajnikach to rzecz normalna - większość kobiet je ma. No super .
Na kasę chorych mozna zrobić te badania, jeśli lekarz państwowy da skierowanie. Ale w tym problem, że ginekolodzy w państwowych przychodniach Baaaaardzo niechętnie je dają.
Ja już postanowiłam, że będę się leczyć tylko u prywatnych. Bo niestety porządnego państwoego nie spotkałam

Pozdrówka
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 20:41   #139
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: diane 35????

2. do Daisydee - dziękuję za pozytywne nastawianie mnie . A w ramach pytania: napisałaś:
Ale jak długo powinny one u mnie występować, żeby to uznać jedymie za dostrajanie się organizmu do diane, a nie za objaw tego, że moje ciałko diane w ogóle nie toleruje i w ten sposób broni się???


Okres próbny obejmuje 3 opakowania tabletek, po ktorych mozesz czuc sie dziwnie ( bo wiadomo, ingerencja hormonow itp), jesli po tych 3 opakowaniach wszystko się unormuje, tzn,że tabl możesz brać i ogólnie spoko.n Jednak moim zdaniem,jezeli juz po 1 opakowaniu masz cią


gle mdłości, brzuch jak balon, depresje,zawroty glowy ataki wściekłośi itp, to ie ma sensu się męczyć, bo gdy zachodzą aż tak gwałtowne reakcje tzn że coś tu nie gra, i to baardzo.


Pozdrawiam Cię serdecznie,3 maj się
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 122.gif (11,7 KB, 27 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-20, 11:44   #140
Sapka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
GG do Sapka
Dot.: diane 35????

Mi ginekolog nie kazał robić żadnych przerw. Raz sobie zrobiłam miesięczną (bo stwierdziłam sama, że muszę ją zrobić, tak po 2 latach brania) i nie dostałam okresu przez 2 miesiące... A sam ginekolog powiedział mi kiedyś, że wystarczą te 7-dniowe przerwy co miesiąc i nie trzeba robić dłuższych. Pozdrawiam!
Sapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 16:35   #141
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: hormony a trądzik

joanno powiem ci, jakie mi hormony lekarz kazal zbadac, a mianowicie (pisze dokladnie to co on mi napisal, a jeszcze ich nie zbadalam, bo czekalam na okres):
1. estrogeny, FSH, 8-9 dzien cyklu,
2. progesteron, LH, 22-23 dzien cyklu,
3. prolaktyna,
4. testosteron.

te dwa ostanie hormony mozna zbadac w obojetnie jakim dniu cyklu. tak dla przypomnienia pierwszy dzien cyklu to pierwszy dzien miesiaczki.

pzdr
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:11   #142
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: hormony a trądzik

za trądzik odpowiedzialne sa napewno testosteron i progesteron
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:19   #143
im1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: hormony a trądzik

ale czy wiesz napewno ze powinnas zastosować kuracje hormonalną bo nie zawsze jest to konieczne nawet jeśli krost jest duzo
im1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:44   #144
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

Cześć dziewczyny!

Zaczęłam brać Diane !! Pierwsze 3 tabletki już mną. I jak na razie zero reakcji negatywnych ze strony mojego ciałka - oby nie zapeszyć . Zobaczę, co będzie dalej - w niedzielę wyjeżdzam na tygodniowy urlop nad morze. Myślę, że to dobrze, że ogę zacząć przyzwyczajać się do Diane w takim spokojniejszym okresie - lepiej to niz chodzić do pracy i dodatkowo stresować się kłopotami w biurze .

Pozdrówka dla wszystkich wizażanek
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 14:01   #145
ankagostyn
Raczkowanie
 
Avatar ankagostyn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: gostyń wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: diane 35????

Moje wrażania po ponad dwóch latach diane35 są okropne. Na początku wszystko ok, trochę urosły piersi , trochę przytyłam, co mi się podobało, bo zawsze byłam strasznie szczupła, okres - rewelacja, cera - niewielkie zmiany, ale do czasu.. Po pół roku nad morzem dostałam strszną alergię na słońce, nikt nie wiedział dlaczego. Kolejne wakacje to była pewność, że ta alergia to przez diane35, miałam to jeszcze w te wakacje, bo właśnie teraz kończę brać ostatnie opakowanie w życiu tych pigułek. Efekt - nie mogłam i nie mogę się opalać ani na słonku ani w solarium jestem jak ściana blada, niestety.

Ponadto non stop byłam przybita, senna , apatyczna, bez sił i chęci do życia, poza tygodniowymi przerwami między opakowaniami oczywiście libido - zerowe, chłopak narzekał, bo ochotę to miałam tylko w czasie okresu... brzuch rzecz jasna przytył, ciągle jakiś wzdęty, cellulit to normalnie mam okropny ale z nim walcze a poza tym problemy z cerą większe niż na początku, do tego wypadają mi włoski, a kondycja moich szkietków jest fatalna W między czasie nabawiłam się nadżerki, ale o tym to już nawet nie chce mi się myśleć, też ponoć to zasługa diane35

Poszłam do mojej pani ginekolog i powiedziałam jej to wszystko, i że chcę badania hormonalne. Stwierdziła, że oczywiście nie ma takiej potrzeby, takie efekty są po takich tabletkach zawsze i zapisała mi "takie z mniejszą dawką hormonów" tzn. Yasmin. Co prawda kosztują 40zl a nie dwadziescia kilka, ale mój misiek powiedział, ze mi bedzie finansowo pomagal, bo to nasz wspólny interes

Mam nadzieję, że teraz wszystko bedzie oki
ankagostyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 22:13   #146
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: diane 35????

cześć ankagostyn
Współczuję tych wszystkich problemów z diane . A tak dobrze ci się zaczęło...
A dlaczego właściwie twój ginekolog skierował cię na badania hormonalne dopiero na twoją pośbę i to po tak długim czasie brania diane? Może gdyby to zrobił wsześniej, nie miałabys tych strasznych przejśc.

Powodzenia z yasmine .
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 13:45   #147
ankagostyn
Raczkowanie
 
Avatar ankagostyn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: gostyń wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: diane 35????

hmm problem w tym, że mnie nie skierował, takie skierowania dostają tylko wybrańcy...

pani stwerdziła, że nie widzi powodu, dla którego miałaby mi takie badania zrobic, chyba, że prywatnie...( !!! ) a na to to ja nie mam kasy

ale zobaczymy, może yasmine będzie antidotum na moje bolączki.. choć i tak chciałabym mieć zrobione bad. hormonalne, żeby wiedzieć, czy wszystko ze mną w porządku,żeby się potem nie okazało, że nie mogę mieć bobaska...

każda z nas jest inna i kurczę, lekarz powiniem porządnie zbadać, żeby dopasywać odpowiednie tabletki, ale widzę, że chyba to jeszcze nie te czasy albo nie to miejsce...

buziaczki
ankagostyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 17:29   #148
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: diane 35????

ankagostyn
ja mialam identyczna sytuacje co ty, no dokładnie tak samo mialam, tylko w moim przypadku do kolekcji doszly jeszcze masakryczne zapalenia, grzybice itp, pisalam o tym wyzej. Zreszta niewazne, chcę ci powiedzieć, ze byc moze Twoje problemy , tak samo jak mnie skonczą sie przy yasmin- biore je od jakiegos czasu i jest super- libido extra, schudłą, plaski brzuszek, ładna cera i wlosy, zero nastrojow depresyjnych- po prostu idealnie. Cena rzeczywiscie wysoka- ja place 44,30, ale warto.
pozdrawiam
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 18:55   #149
ankagostyn
Raczkowanie
 
Avatar ankagostyn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: gostyń wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: diane 35????

daisydee, czytałam to, co napisałaś o sobie i normalnie też pomyślałam, że to prawie identyczna sytuacja, tylko, że boję się czy nie będę miała jakiś innych powikłań po diane35 , takich poważniejszych ginekologicznych albo z wątrobą ( bo coś mi szwankuje, a czytałam, że od diane35 to też możliwe)

teraz wkraczam na nową drogę życia, tzn. zapominam o diane35 i mam nadzieję że wszystko będzie oki

a tak w ogóle, to czasem się zastanawiam, dlaczego nie można wynaleźć czegoś bezpiecznego i skutecznego w 100%, bo przecież nie ma złotego środka chyba wśród wszystkich możliwości antykoncepcyjnych...

buziaczki
ankagostyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:57   #150
vanilla83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: bełchatów
Wiadomości: 39
Exclamation Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

proszę o opinię, mam wielki problem, bylam dzisiaj u dermatologa, stwierdzila, ze chyba zastosuje tetracykline, mam recepty na ten antybiotyk ,wiem,ze to jest bardzo szkodliwe,leczenie co najmniej pol roku, nie mozna sie opalac, nie mozna pic mleka, jogurtow itp. ale na mnie juz nic nie dziala i nie moge sobie poradzic z tradzikiem, chyba jestem gotowa juz na wszystko,byle zniknely te ropne ochydztwa. wybieram sie tez do ginekologa, i moze poprosic o Diane?? moze to byloby lepsze rozwiazanie?? wiem,ze wielu dziewczynom pomaga. pewnie decyzja bedzie nalezala do mnie. dermatolog powiedziala, ze jesli mi przepisze diane to ok,mam brac ja, ale ta ginekolog nie jest chetna i zapisuje tylko w skrajnych i bardzo ciezkich przypadkach, bo to wielka kobyla i niszczy watrobe

moze ktos mial takie doswiadczenia i wie co jest bardziej skuteczne???? prosze o pomoc.
vanilla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.