Obcas i torba: pasują czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-09, 20:02   #1
_gitarzystka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44

Obcas i torba: pasują czy nie?


Drogie Panie i Dziewczyny,
od zawsze powtarzano mi, że do szpilek, czy generalnie butów na wysokim obcasie, nie nosi się toreb ani plecaków- zostają jedynie torebki.
Bo do obcasa się nie nosi, bo to nieeleganckie, bo przecież jak to tak, że obcas i torba na ramieniu- przecież to asymetria i łatwiej się przewrócić itd. itp....
Owszem plecaki i duże torby na ramię faktycznie nie pasują, ale co powiecie na coś takiego: http://img14.allegroimg.pl/photos/or.../39/5089413961 (od razu mówię, że to maleństwo: 30cm szerokości i 4 głębokości- tyle, żeby na styk A4 weszło), czy uważacie, że założenie takiej torby do wysokiego obcasa to skandal modowy? Bo moim zdaniem zdecydowanie bardziej głupio wyglądają babki z GIGANTYCZNYMI torebkami o pojemności chyba z 15 litrów (nie wiem po co kobietom takie, one tam zapasowe płaszcze noszą?), które pomykają na obcasiku.
Pracuję "w terenie", torebek nie lubię, muszę sie ubierać w miarę elegancko, (stąd te szpilki), a do tego jakoś muszę zabrać tablet i teczkę A4.
Jak sądzicie: czy wysokie, czarne, proste szpilki i taka torba na tableta to połączenie, które nie powinno zaistnieć, czy jednak może warto dać mu szansę?
_gitarzystka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 20:31   #2
mal00nie
Zakorzenienie
 
Avatar mal00nie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 10 096
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

oczywiście że tak
__________________
---

mal00nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:24   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

jest tyle ładniejszych i bardziej eleganckich toreb na tablet...
(ta mi się kojarzy ze stereotypowym studentem informatyki w wyciągniętym do granic możliwości swetrze.)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:39   #4
_gitarzystka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
jest tyle ładniejszych i bardziej eleganckich toreb na tablet...
(ta mi się kojarzy ze stereotypowym studentem informatyki w wyciągniętym do granic możliwości swetrze.)
To mi taką znajdź. Ja od 2 miesięcy szukam. Są albo wielkie, albo takie, które nie mieszczą A4. :P
_gitarzystka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 09:14   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

mnie duża torba typu tote do szpilek nie razi o ile nie jest wypchana tak, że się z niej wysypuje i przegina właścicielkę na prawo lub lewo. gdy muszę wziąć przysłowiowy "tylko kalendarz i portfel" prędzej wyjdę z większa niz mniejszą torbą.
na codzień pracuję w korpo-ubranku i "tylko kalendarz i portfel" zdarza się mega rzadko, więc zazwyczaj wszystkie dokumenty i elektronikę wrzucam do damskiej aktówki - kilka lat temu upolowałam cudo z lakierowanej skóry w outletach we włoszech i służy mi do dziś. w polsce też można kupić torby tego typu, choć nie wiem, co jest aktualnie w ofercie. (akurat w kwestii torebek nie mam finansowych zahamowań i potrafię na nie zbierać i zbierać, a potem wydać baaaardzo dużo. więc sobie czasem pozwalam i potrzeby zaspokajam w zagranicznych sklepach internetowych)

natomiast fajną widziałam dosłownie wczoraj czy przedwczoraj u zuzi górskiej. git-bag. zajrzyj na fb - wrzuciła foto granatowej, którą chyba muszę mieć do pracy na moje mniej formalne dni (albo wedy gdy mam więcej rzeczy) będzie super
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 09:42   #6
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

Cytat:
Napisane przez _gitarzystka_ Pokaż wiadomość
Drogie Panie i Dziewczyny,
od zawsze powtarzano mi, że do szpilek, czy generalnie butów na wysokim obcasie, nie nosi się toreb ani plecaków- zostają jedynie torebki.
Bo do obcasa się nie nosi, bo to nieeleganckie, bo przecież jak to tak, że obcas i torba na ramieniu- przecież to asymetria i łatwiej się przewrócić itd. itp....
Owszem plecaki i duże torby na ramię faktycznie nie pasują, ale co powiecie na coś takiego: http://img14.allegroimg.pl/photos/or.../39/5089413961 (od razu mówię, że to maleństwo: 30cm szerokości i 4 głębokości- tyle, żeby na styk A4 weszło), czy uważacie, że założenie takiej torby do wysokiego obcasa to skandal modowy? Bo moim zdaniem zdecydowanie bardziej głupio wyglądają babki z GIGANTYCZNYMI torebkami o pojemności chyba z 15 litrów (nie wiem po co kobietom takie, one tam zapasowe płaszcze noszą?), które pomykają na obcasiku.
Pracuję "w terenie", torebek nie lubię, muszę sie ubierać w miarę elegancko, (stąd te szpilki), a do tego jakoś muszę zabrać tablet i teczkę A4.
Jak sądzicie: czy wysokie, czarne, proste szpilki i taka torba na tableta to połączenie, które nie powinno zaistnieć, czy jednak może warto dać mu szansę?
To chyba nie kwestia wielkości, ta torba jest po prostu brzydka, wg mnie typowo dla faceta - raczej studenta niż biznesmena

http://sklep.ochnik.com/pokrowiec-na...n-1498-89.html
http://sklep.ochnik.com/teczka-damsk...05-99-z14.html

Z niższej półki - wpisz "aktówka" na allegro - wyskakuje mnóstwo toreb i aktówek które nie będą się "gryzły" ze szpilkami
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 16:06   #7
_gitarzystka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

Cytat:
Napisane przez StraVvberry Pokaż wiadomość
http://sklep.ochnik.com/pokrowiec-na...n-1498-89.html
http://sklep.ochnik.com/teczka-damsk...05-99-z14.html

Z niższej półki - wpisz "aktówka" na allegro - wyskakuje mnóstwo toreb i aktówek które nie będą się "gryzły" ze szpilkami
Wybacz, ale dla mnie te aktówki są po prostu brzydkie. No i (jak poniżej tłumaczę)- nie potrzebuję aktówki, a torby, którą będę mogła przewiesić przez ramię.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
pracuję w korpo-ubranku i "tylko kalendarz i portfel" zdarza się mega rzadko, więc zazwyczaj wszystkie dokumenty i elektronikę wrzucam do damskiej aktówki
Widzisz, mamy zupełnie różne potrzeby. Ja muszę mieć jak najmniejszą torbę: teczka A4, tablet, portfel i długopis +grzebień i chusteczki. To jest absolutnie wszystko, co się musi zmieścić. Nie potrzebuję aktówki, która jest wielka, nieporęczna i pozostanie w 3/4 pusta, tylko małej torby, którą przewieszę przez ramię.
Ach, no i ja mam raptem 156cm wzrostu i ważę 46kg, więc "normalne" torebki wyglądają przy mnie na za duże, także to też jest jeden z powodów, dlaczego zależy mi na małym rozmiarze.
_gitarzystka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 22:07   #8
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

Cytat:
Napisane przez _gitarzystka_ Pokaż wiadomość
Drogie Panie i Dziewczyny,
od zawsze powtarzano mi, że do szpilek, czy generalnie butów na wysokim obcasie, nie nosi się toreb ani plecaków- zostają jedynie torebki.
Bo do obcasa się nie nosi, bo to nieeleganckie, bo przecież jak to tak, że obcas i torba na ramieniu- przecież to asymetria i łatwiej się przewrócić itd. itp....
Owszem plecaki i duże torby na ramię faktycznie nie pasują, ale co powiecie na coś takiego: http://img14.allegroimg.pl/photos/or.../39/5089413961 (od razu mówię, że to maleństwo: 30cm szerokości i 4 głębokości- tyle, żeby na styk A4 weszło), czy uważacie, że założenie takiej torby do wysokiego obcasa to skandal modowy? Bo moim zdaniem zdecydowanie bardziej głupio wyglądają babki z GIGANTYCZNYMI torebkami o pojemności chyba z 15 litrów (nie wiem po co kobietom takie, one tam zapasowe płaszcze noszą?), które pomykają na obcasiku.
Pracuję "w terenie", torebek nie lubię, muszę sie ubierać w miarę elegancko, (stąd te szpilki), a do tego jakoś muszę zabrać tablet i teczkę A4.
Jak sądzicie: czy wysokie, czarne, proste szpilki i taka torba na tableta to połączenie, które nie powinno zaistnieć, czy jednak może warto dać mu szansę?
ale po co Ty nas pytasz o zdanie skoro już masz swoją opinię?
porady nie szukasz ewidentnie tylko wpadłaś przekonywać do swoich racji mimo, że (a może właśnie dlatego) z góry wiesz, że większości się to zwyczajnie nie spodoba

nie szkoda nerwów

Cytat:
Napisane przez _gitarzystka_ Pokaż wiadomość
To mi taką znajdź. Ja od 2 miesięcy szukam. Są albo wielkie, albo takie, które nie mieszczą A4. :P
allegro u Ciebie nie działa?

Cytat:
Napisane przez _gitarzystka_ Pokaż wiadomość
Wybacz, ale dla mnie te aktówki są po prostu brzydkie. No i (jak poniżej tłumaczę)- nie potrzebuję aktówki, a torby, którą będę mogła przewiesić przez ramię.


Widzisz, mamy zupełnie różne potrzeby. Ja muszę mieć jak najmniejszą torbę: teczka A4, tablet, portfel i długopis +grzebień i chusteczki. To jest absolutnie wszystko, co się musi zmieścić. Nie potrzebuję aktówki, która jest wielka, nieporęczna i pozostanie w 3/4 pusta, tylko małej torby, którą przewieszę przez ramię.
Ach, no i ja mam raptem 156cm wzrostu i ważę 46kg, więc "normalne" torebki wyglądają przy mnie na za duże, także to też jest jeden z powodów, dlaczego zależy mi na małym rozmiarze.
no to kup sobie to co Ci się podoba i to co spełnia Twoje potrzeby - bo masz doskonale wyrobioną opinię

jak ja uwielbiam wątki z serii "a wpadnę z niepopularną opinią pokłócić się z braku rozrywek"

i przy okazji również uważam, że przedstawiona przez Ciebie torba jest zwyczajnie niekobieca i nieelegancka, nie nosiłabym jej do szpilek - koniec kropka, nie musisz mnie przekonywać bo zwyczajnie moja opinia nie ma znaczenia bo mojej czy jakiejkolwiek innej aprobaty nie potrzebujesz, żeby mimo to taką a nie inną torebkę sobie wybrać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 19:58   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

mysle ze torby mk nadaja sie i na tableta i do eleganckiego stroju.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:15   #10
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Obcas i torba: pasują czy nie?

Cytat:
Napisane przez _gitarzystka_ Pokaż wiadomość
Drogie Panie i Dziewczyny,
od zawsze powtarzano mi, że do szpilek, czy generalnie butów na wysokim obcasie, nie nosi się toreb ani plecaków- zostają jedynie torebki.
Bo do obcasa się nie nosi, bo to nieeleganckie, bo przecież jak to tak, że obcas i torba na ramieniu- przecież to asymetria i łatwiej się przewrócić itd. itp....
Owszem plecaki i duże torby na ramię faktycznie nie pasują, ale co powiecie na coś takiego: http://img14.allegroimg.pl/photos/or.../39/5089413961 (od razu mówię, że to maleństwo: 30cm szerokości i 4 głębokości- tyle, żeby na styk A4 weszło), czy uważacie, że założenie takiej torby do wysokiego obcasa to skandal modowy? Bo moim zdaniem zdecydowanie bardziej głupio wyglądają babki z GIGANTYCZNYMI torebkami o pojemności chyba z 15 litrów (nie wiem po co kobietom takie, one tam zapasowe płaszcze noszą?), które pomykają na obcasiku.
Pracuję "w terenie", torebek nie lubię, muszę sie ubierać w miarę elegancko, (stąd te szpilki), a do tego jakoś muszę zabrać tablet i teczkę A4.
Jak sądzicie: czy wysokie, czarne, proste szpilki i taka torba na tableta to połączenie, które nie powinno zaistnieć, czy jednak może warto dać mu szansę?
Witaj,
osobiście kupiłabym aktówkę skórzaną na tego tableta.
Zdecydowanie lepiej i bardziej elegancko i A4 też się
zmieści.
finan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-11 21:15:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.