Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 13:45   #91
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez Lu7 Pokaż wiadomość
My dziś wkroczyliśmy w 40tc
dziewczyny.. jeśli chodzi o rozstępy... polecam biooil
pojawiły mi się na piersiach na samym początku ciąży, smarowałam i ich wogole nie widać, a były okropne, czerwono purpurowe...
działam teraz na te na brzuchu które wyskoczyły o zgrozo w ostatnim momencie.. i są naprawdę okropne ale chyba też bladną więc biooil działa!
co do bio oil to w składzie ma najwięcej płynnej parafiny
a rozstępy same z siebie bledną jedne szybciej inne wolniej
ale warto na te różowe świeże coś zastosować do tego masować

jako, że walczyłam z rozstępami przez wiele lat (uda, pośladki) naprawdę wieloma preparatami to wiem, że byle co nie pomoże

jeśli już któraś boryka się ze świeżymi preparatami to polecam kupić dobry (niestety zazwyczaj drogi) preparat w kremie żelu i dobry naturalny olejek, a nie produkt z parafiną i z dodatkami
i stosować oba

jest wiele olejków polecanych na rozstępy
ja mogę polecić olejek z róży piżmowej (róży rdzawej z Chile)
sama zakupiłam na ostatni okres ciąży 50ml z biochemii
rano smaruję brzuch kremem dla kobiet w ciąży i olejkiem z róży,
a na noc po myciu cienko kremem, oliwką baby dream z rosmanna (same naturalne olejki ma) i na koniec tym olejkiem z róży

Najważniejsze to nawilżanie
Jednak ostatnio tak rozmyslałam nad rozstepami, czemu mogą się zrobić zaraz przed porodem skoro brzusio już nie rozciaga się, nie rośnie itd
otóż wydaje mi się, że skoro dzidzia wydziela kortyzol, który daje znać żeby nasz organizm rozpoczął poród to wpływa on pewnie i na nasze tkanki
a kortyzol, hormon stresu powoduje rozpad kolagenu i powstają nagle rozstępy... i chyba dlatego część kobiet nic nie może poradzić na to, że przed samym porodem ich skóra pęka

Moje stare rozstępy z ud i posladków się nie zmieniły w ciązy ( na razie takie mam wrażenie- ocenie ponownie po porodzie jak dojdę do siebie)
Brzuch mam na maksa rozciągnięty
i stosuję kremy (z Bielendy) i oliwkę od samego poczatku
słyszałam tez o maśle kokosowym ale nie zakupiłam go...

zajmowałam się jedną starsza panią ok 90lat, która od ok 6 lat stosuje masło kokosowe, olejek arganowy i czasami emolienty, i skórę ma jak nastolatka, niesamowicie jędrna!

nie odradzam bio oil, bo na pewno smarowanie zawsze pomoże naszej skórze, nawilży, zapobiegnie utracie wody
ale kiedyś się napaliłam na bio oil i brat mi przywiózł z zagranicy i nic nie dało.... potem dowiedziałam się, że skład jest kiepski jak na takie obietnice producenta, od tamtej pory czytam składy kosmetyków
a odkąd jestem z TZ to już w ogóle on musi zaakceptować dany kosmetyk, bo sam dużo wie na temat składów kosmetyków

co jeszcze możecie polecić lub słyszałyście, że jest warte uzycia na rozstepy?
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:46   #92
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Dzieki dziewczyny

SYLVUNIA caly czas jestes swiadoma. Ja nie dostawalam niczego.na oglupienie.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:50   #93
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

A jeszcze pytanko odnośnie prasowania mam bo jestem w trakcie...
Prasuje wszystko ale teraz zostały mi same polarki i pajace welurowe jak to prasować?albo kocyki? Przeciez popali mi sie to :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:52   #94
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
A jeszcze pytanko odnośnie prasowania mam bo jestem w trakcie...
Prasuje wszystko ale teraz zostały mi same polarki i pajace welurowe jak to prasować?albo kocyki? Przeciez popali mi sie to :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja takich rzeczy nie prasowałam..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:40   #95
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

No wlasnie chyba tez to pomine...
Nawet zastanawiałam sie czy nie lepiej prasować ciuszki na lewej stronie bo to bezpośrednio przy cialku,ale chyba nie ma co przesadzac


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Uświadomiłam sobie wlasnie ze nie mam ani jednego kaftanika...same bodziaki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:42   #96
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
SANTON podobno nie powinno sie mieszac mm z mlekiem matki.

Sto lat kochana

JUSTIWI

U nas smok jest w uzyciu... uspokaja malego.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
mi tutaj polozna powiedziala, ze nie ma roznicy czy sie zmiesza w brzuchu czy w butelce i w sumie racja ale koniec koncow mialam napompowane akurat 100ml, wiec jedna porcje pelna dostala mojego mleczka

Cytat:
Napisane przez ulrika Pokaż wiadomość
Santom 100 lat chyba najpiekniejszy i niezapomniany to bedzie rok


Santom chcialam Ci wyslac PW ale dostaje komunikat ze masz zablokowane przyjmowanie wiadomosci, mozliwe to ??
a zablokowalam, bo dostawalam jakies spamy non stop zapros mnie do znajomych

Cytat:
Napisane przez martuszka0 Pokaż wiadomość
nie wyiągamy tetry tylko odwijamy ją z niej. Wyrpóbuję użyć jej jako gąbki, zobaczymy może to jej się spodoba

jak widać co kraj to obyczaj a te sliwki to jak podają??
Wszystkiego najlepszego

no wiadomo, z mamą zawsze najlepiej

my dajemy... Młoda ma bardzo duży odruch ssania, gdyby nie smoczek to albo by na cycku siedziała ciągle albo rączki do buzi wkłada... Położne mówią, że smoczek jest po to żeby używać. Jak uśnie to wyciągamy.

Dzień dobry

młoda dała nam pospać do 9:30 w nocy 3 karmienia a teraz sobie leży w łóżeczku spokojnie. Wasze dzieci mają czkawkę??? Moja to ma bardzo często, ale chyba jej to nie przeszkadza, bo się przy tym nie denerwuje nawet

pogoda nadal barowa kiedy na spacer pójdziemy...
no wlasnie nie wiem jak to ze sliwkami robia, ten sposob mnie troche przeraza, bo doroslego potrafi popedzic w bolem brzucha, a co dopiero takie malenstwo.
moja tez ma czkwke, ale najczesciej wlasnie wtedy jak ma usypiac i ja to wybudza. podajemy wtedy troszke wody.
no i smoczka tez nie chcieli mi dac w szpitalu, w domu dalismy i nie zaklocilo to odruchu ssania. za to ona nie specjalnie za nim przepada.

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
mamy ten sam problem, jak mała nie śpi ani nie je to zazwyczaj płacze i zanosi się, szczególnie wieczorem po kąpieli jest ją ciężko uspokoić... myślałam że może kolka, ale robi kupki i puszcza bąki, trochę się przy ty gimnastykuje w nocy ale ni ejakoś strasznie. Nosimy ją na rękach, daję cyca, a ona się pręży i denerwuje, i ryczy. Na chwile sie uspokaja a jak ja odłoze to od nowa...Najgorzej że nawet na rękach ciężko ją uspokoić jak wpadnie w furię... Jakby chciała gdzieś iść jak juz uśnie to spi do rana z przerwamoi na karmienie co 3h. Może jest wieczorem zmeczona?? Takie dziecko jest na tyle mało "interaktywne" ze nie ma za bardzo sposobu zeby czymś zająć czy uspokoić.... Aha, smoczka nie daWAŁAM, WCZORAJ PIERWSZY RAZ W AUCIE BO NIE MIAŁAM JEJ JAK WYJĄĆ W TRAKCIE JAZDY A SIĘ ZANOSIŁA... Sory za caps lock:/ ale wieczorem przy usy[ianiu za cholewkę nie chciała tego smoczka...
jakbym czytala o swoim dzieciu, rzadko kiedy spokojnie lezy jesli jest najedzona, sucha. dzis rano tylko tak fajnie ze mna gadala i smiala pyszczka oczywiscie nieswiadomie, ale slodkie to bylo

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Dzień dobry... Mały spi więc mogę spokojnie do was zajrzeć

martuszkao mój ma czkawkę kilka razy dziennie - położna mówiła że to normalne...

madziarek, ab_cd ja uspokajam moje płaczące dziecko dzwiękiem suszarki. Mam nagrane na komórce 3 minuty i jak płaczę to włączam kilka razy i po 10 minutach jest spokój i mały śpi.
Czasem wystaraczy przytulić ucałować... A czasem trzeba użyć suszarki

light limara ja też karmię mm bebilonem 1 pronutra ale u nas już się zdarzają zaparcia - kupka jedna na dobę i to muszę podać wodę na czczo.
Ale dziś jest już lepiej bo były już 2 kto by pomyślał że będę się cieszyła jak dziecko z ilości kupek
oj, ja tez zawsze podniete na kupe lapie im wieksza tym wieksza radocha

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Opis porodu...
bylas baaaaaardzo dzielna i mam nadzieje, ze kryzys niespelnienia zazegnany robilas wszystko co moglas

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Musisz być dobrej myśli... Widzisz na moim przykładzie że sprzęt nie pokazuje realnej wagi dziecka... 3maj się kochana

I nie dziwie ci się że cię dokarmiają - ja ciągle głodowałam w szpitalu... Ciągle zupa mleczna i chleb z masłem... Gdyby nie Tż i mama to bym tam zeszła
kurcze jak czytam o warunkach w szpitalach polskich to szok normalnie! ja mialam caluska dobe bufet otwarty zeby moc sobie kanapke zrobic(szynki, warzywa, owoce, soki, herbata, kawa, mleko no czego dusza zapragnie) i do tego sniadanie, obiad kolacje na cieplo. gdyby nie to, ze aptetytu nie mialam to zarlabym non stop

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
mi się ciężko wypowiedzieć co do dokarmiania, ale słyszałam że jak się dokarmia dziecko mm to potem w cycach jest mniej pokarmu...
A może złości sie i płacze z innego powodu?
dziecie sie naje MM i juz cyca nie chce lapac i tym sposobem laktacja sie zaburza

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Justyna to sie nameczylaś, dzielna z ciebie mamuśka !

Wiola nie ma potrzeby dokarmiać, potem brzuś będzie bolał z przejedzenia i znów problem
o to to!! wczoraj mialam wlasnie tego przyklad, bo chcialam dziecku dobrze zrobic i podalam piers niedlugo po MM. zaczela ulewac i tyle miala z tego mleka.

Cytat:
Napisane przez sylvuniaa84 Pokaż wiadomość
A jeszcze pytanko odnośnie prasowania mam bo jestem w trakcie...
Prasuje wszystko ale teraz zostały mi same polarki i pajace welurowe jak to prasować?albo kocyki? Przeciez popali mi sie to :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
oj, ja tez mam sporo prasowanka, wlasnie musze sie za to wziac, bo dziecka nie bede miala w co po kapieli ubrac i wszystkie tetry poszlyyyyyyyyyy
a prasuje na prawej stronie, kocyki juz sobie darowalam, welurowe pajace mozesz na lewej prasowac

A NO I OCZYWISCIE DZIEKUJE OGROMNIE ZA WSZYSTKIE ZYCZENIA!!!
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:51   #97
martuszka0
Rozeznanie
 
Avatar martuszka0
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 995
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Justyna byłaś bardzo dzielna szkoda tylko, że od razu nie stwierdzili, że lepsze będzie cięcie... biedna musiałaś się namęczyć, ale najważniejsze, że Franuś zdrowy no i super, że TŻ spisał się na medal
martuszka0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 15:55   #98
Seksta
Rozeznanie
 
Avatar Seksta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 812
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Hejka dziewczyny

Wojtek spi od 1,5h, mam nadzieję że pociagnie jeszcze drugie tyle- dziś wisialby tylko na cycku więc zastanawiam się powoli nad smoczkiem- po najedzeniu się ssie piastki i marudzi. To dobry pomysl?

Jutro położna przyjeżdża i ściąga mi szwy- mam nadzieje że będzie lepiej bo obecnie ciagna przy kichaniu :P

Mamuski jak u was z podawaniem wi k+d? My dzis mamy 8 dobe więc podalismy ale naczytalam sie o bólach brzuszka po K i się boję że się zacznie jazda :/


Karlain polecam masło kakaowe nierafinowane- mega nawilza i napisane mam, że działa na rozstepy więc warto spróbować
Masło shea mam również z tym że rafinowane. Wolę kakaowe bo pachnie jak gorzka czekolada ( jest w formie stalej i roztapia się pod wpływem ciepla w dłoniach do formy oleju ) natomiast shea/karite pachnie jak....korzeń
__________________
http://fajnamama.pl/suwaczki/b1zi1o0.png

TP 15.05.2014 majowa mama!

Edytowane przez Seksta
Czas edycji: 2014-05-18 o 16:01
Seksta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:05   #99
chansons
Zadomowienie
 
Avatar chansons
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

a u nas dziś nawet ladna pogoda, szkoda tylko, że siły na spacer brak.. Pocieszam się, nie niedlugo będę pomykać z wózkiem

Justyna dzielna jesteś, niepotrzebnie Cię tylko tak wymęczyli..
no a ten błąd pomiaru to w ogóle bez komentarza..

sylvunia ja kocy nie prasowałam, poza jednym, bawełnianym

niegrzeczna nie strasz, ja już się boję szpitalnego jedzenia... Mam nadzieję, że mama się spisze
__________________
04.2007
08.2009
02.2010
06.2011
05.2014
chansons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:07   #100
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Seksta ale jak nie podasz witaminy K to sie nie dowiesz. Przyczyn bólu brzuszka może być mnóstwo i nie zawsze dojdziesz, od czego to.


Sylvunia ja się bawilam w prasowanie od lewej strony,bo teraz jest na to czas,jak się dziecko urodzi to pewniej będę się mniej nad tym skupiać.
Welury prasowalam od lewej strony a polary na nieco niższej temp.
Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo

Edytowane przez justiwi
Czas edycji: 2014-05-18 o 16:09
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:13   #101
Seksta
Rozeznanie
 
Avatar Seksta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 812
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

justiwi zdaje sobie sprawę natomiast ciekawa jestem ile mamus rzeczywiście doswiadczylo u swoich maluchów problem akurat po wit K

No i cycki mi rozsadza ale do zakupu laktatora nie jestem przekonana...
__________________
http://fajnamama.pl/suwaczki/b1zi1o0.png

TP 15.05.2014 majowa mama!
Seksta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 16:21   #102
martuszka0
Rozeznanie
 
Avatar martuszka0
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 995
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Seksta my od środy podajemy witaminę K+D i jak na razie nie zauważyłam nic niepokojącego...
martuszka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:25   #103
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Ja jak podawałam witaminy to Idze nic nie
było)

Boże chcę już urodzić...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:26   #104
ulrika
Raczkowanie
 
Avatar ulrika
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 358
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Santom jak wroce do domku to sie odezwe bo pisze z tel ;-)
__________________
40/40 neverending story
ulrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:42   #105
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Justiwi ty jeszcze na chodzie

Ja juz poprasowalam uffff zajęło mi to pol niedzieli ale mam juz luz...

moge odsapnąć i polezec



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:11   #106
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Ano na chodzie, wieczorem dadza mi czopek na "oczyszczenie" a rano o 7 kroplowka.

Dziewczyny czy po tym czopku to migiem mnie pogoni do toalety? Pojdzie raz a dobrze czy moze isc na raty? Jak to bylo u Was jesli mialyscie z tym doswiadczenia?
Przepraszam ze pytam o takie tematy na forum :/
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:16   #107
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Santom STO LAT!!! wszystkiego najlepszego i mnustwa radości z macierzyństwa
Cytat:
Napisane przez martuszka0 Pokaż wiadomość
a dlaczego zakaz???
u nas jedna położna mówiła, że nie bo to zaburza odruch ssania. Inna, że tak, bo po to są smoczki, tylko pamiętać żeby przed ukończeniem 3 miesiąca odstawić tego smoczka, bo potem to już ciężej będzie. Każdy gada co innego, a ja stwierdziłam, że po co dziecko ma się męczyć, skoro ona najedzona a widzę że chce nadal ssać...
Zgadzam się moja pierwsza córa miała smoczek tylko w wózku i z aucie i jak miała 3 miesiące to przestałam jej dawać, za to miałam przez kolejne 2 lata butelkę na tapecie, ciągle piła i to było zamiast smoczka (karmiłam piersią 6 misięcy)
Teraz mała Lidka w ogóle nie chce smoczka, karmię cycem, ale np w aucie na autostradzie jak mi się zaniosła i nieoddychała kilka sek. to by smoczek się przydał, bo ani się zatrzymać, ani ją wyjąć...
to tak jak z bujaniem, jedna córa zasypiała po odłożeniu jej nakarmionej, a druga się drze i tylko na rękach się uspokaja, to są niemowlaki i wyrosną z wszystkiego ja tam lubię lulać nie wyobrażam sobie jej płaczącej zostawić!! To chyba nie kwestia przyzwyczajania tylko każde dziecko jest inne, jedno chce się przytulać, inne ssać non stop a inne gapi sie w lampe i jest szczęśliwe
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 17:24   #108
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Justynka dziekuje za opis porodu bylas dzielna bardzo!! My juz po komunii Maly nie chcial wyjsc w weekend widocznie wiec Tz juyro jedzie na sobote ma byc zno2u wiec moze wtedy zechce wyjsc . Ide sie nim jeszcze cieszyc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 18:18   #109
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Podajemy wode a w sytuacji krytycznej musielismy podac espumisan kilka kropelek.
A Espumisan nie jest od 28. dnia zycia?
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 18:26   #110
Oliwka_2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 195
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez Karlain Pokaż wiadomość

co jeszcze możecie polecić lub słyszałyście, że jest warte uzycia na rozstepy?
Ja używam olejku arganowego i jestem bardzo zadowolona

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Ano na chodzie, wieczorem dadza mi czopek na "oczyszczenie" a rano o 7 kroplowka.

Dziewczyny czy po tym czopku to migiem mnie pogoni do toalety? Pojdzie raz a dobrze czy moze isc na raty? Jak to bylo u Was jesli mialyscie z tym doswiadczenia?
Przepraszam ze pytam o takie tematy na forum :/
Nie pomogę bo nie miałam...

Sylvunia pewnie już po prasowaniu ale polarków nie prasowałam wcale a welur na lewej stronie

Ile tygodniowo/dziennie przybierają na wadze Wasze maluchy?
Oliwka_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 18:31   #111
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Witam się i ja w nowym wątku

Włażę na stary wątek i się zastanawiam dlaczego taka cisza Ten budyń

Justynko - dziękuję za opis porodu. Byłaś bardzo dzielna I dowiedziałam się, że można mieć okulary na nosie w czasie porodu SN
A tak swoją drogą to ja zupełnie nie wiem jaką może mieć wagę nasza niespodzianka. Ostatnie usg miałam robione w 29 tygodniu ciąży i ważyło wtedy 1180 g. Mam nadzieję, że przed porodem zrobią mi jeszcze jakieś badanie?

Santom - samych radosnych chwil i dużo zdrówka

Justiwi - trzymam kciuki, żeby szybko poszło

U nas dziś piękna pogoda Byliśmy z Mężem w Kościele, na spacerze nad zalewem, na obiedzie w restauracji i znowu na spacerze Teraz odpoczywam, bo trochę nogi mi w dupkę wlazły

W nocy miałam dwa razy taki silny ból jak na okres, ale po nich cisza.. Ja nie wiem kiedy urodzę Jutro moja położna ma dyżur i fajnie by było jakby coś się ruszyło.. Do tego jeszcze jutro Mąż ma urlop.. To czekanie mnie dobija.. A maluch się wiertoli jakby zupełnie nie chciał się wyciszać przed porodem.. Zaczynam mieć dość.. Biodra mnie bolą, w nocy kiepsko się przekręcić z boku na bok, jak chodzę to czuję taki nacisk na szanowną.. I tak o się bujam.....

Idę chyba się ogolę i powoli będę kładła się spać.....

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Zgadzam się moja pierwsza córa miała smoczek tylko w wózku i z aucie i jak miała 3 miesiące to przestałam jej dawać, za to miałam przez kolejne 2 lata butelkę na tapecie, ciągle piła i to było zamiast smoczka (karmiłam piersią 6 misięcy)
Teraz mała Lidka w ogóle nie chce smoczka, karmię cycem, ale np w aucie na autostradzie jak mi się zaniosła i nieoddychała kilka sek. to by smoczek się przydał, bo ani się zatrzymać, ani ją wyjąć...
to tak jak z bujaniem, jedna córa zasypiała po odłożeniu jej nakarmionej, a druga się drze i tylko na rękach się uspokaja, to są niemowlaki i wyrosną z wszystkiego ja tam lubię lulać nie wyobrażam sobie jej płaczącej zostawić!! To chyba nie kwestia przyzwyczajania tylko każde dziecko jest inne, jedno chce się przytulać, inne ssać non stop a inne gapi sie w lampe i jest szczęśliwe
To ja bym sobie życzyła tę ostatnią opcję
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 18:33   #112
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

LUCYNKA dobrze sie bawilas na komuni???

BEATUSIA niby jest od 28 dnia ale konsultowalam espumisan z polozna i powidziala zeby dac kilka kropelek... a nie 20 od razu jak w ulotce.

JUSTIWI tez nie pomoge bo niemialam.

MADZIAREK zgadzam sie z toba w zueplnosci. Kazde dziecko jest inne. Moje lubi lulanie i zasypianie na moich rekacha. Lubi smoczek. Wiec nie zamierzan z nim walczyc.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

OLIWKA Franek przybral 220 gr w ciagu tygidnia.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 18:48   #113
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez santom Pokaż wiadomość
6h nieprzerwanego niczym snu!!! chyba mi corka prezent urodzinowy trzasnela
6godzin?? WOW:-D Nasz rekord to poki co 4 godziny, ale to byla jednorazowa akcja.. poki co;-)
Wszystkiego naj naj naj!!!:-*

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy po tym czopku to migiem mnie pogoni do toalety? Pojdzie raz a dobrze czy moze isc na raty? Jak to bylo u Was jesli mialyscie z tym doswiadczenia?
Przepraszam ze pytam o takie tematy na forum :/
Ja dostalam czopek dwa dni po cesarce.. efekt nie byl od razu, ale bylo jednorazowo;-)

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez martuszka0 Pokaż wiadomość
Seksta my od środy podajemy witaminę K+D i jak na razie nie zauważyłam nic niepokojącego...
U Nas podobnie..

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Oliwka_2 Pokaż wiadomość
Ile tygodniowo/dziennie przybierają na wadze Wasze maluchy?
Moj Patryk przybral 295g w tydzien.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
BEATUSIA niby jest od 28 dnia ale konsultowalam espumisan z polozna i powidziala zeby dac kilka kropelek... a nie 20 od razu jak w ulotce.
No to dobrze wiedziec a kapiecie codziennie maluchy? Bo ja tak (choc Ptysiek niezbyt lubi), a dzis mi kuzynka powiedziala,ze oni kapia co drugi dzien, bo sie zmywa warstwe ochronna jak sie kapie codziennie...

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Aha, i jeszcze jedno- jak to jest z dzwiganiem po cesarce? Bo musze w koncu wyjsc na spacer i tak sie zastanawiam czy ja w ogole moge taszczyc ten wozek z i na pierwsze pietro...
Tak w ogole to w koncu nadrobilam i mam nadzieje,ze uda mi sie byc w miare na biezaco... Zaluje tylko,ze nie umiem otworzyc fotek na komorce, bo poki co tylko tak korzystam z neta:-(
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 19:12   #114
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

BEATUSIA ja staram sie kapac co 2 dzien. Jak bedzie cieplo to napewno codzinnie chociazby ochlapac.

No a po cesarce.to tak od razu nie mozna dzwigac. Ile u ciebie mineli od ciecia?

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 19:32   #115
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
LUCYNKA dobrze sie bawilas na komuni???
A tak było ok, ale co tu na komunii robić oprócz siedzieć i patrzeć hehe obiad smakował ale ciastek czy coś nie mogłam już się nacieszyć , oczami bym tam jadła ale nie miałam miejsca już dużo nie zjem, także komunia to taka impreza nudna hehe Dobrze że towarzystwo było ok
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 19:44   #116
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
BEATUSIA ja staram sie kapac co 2 dzien. Jak bedzie cieplo to napewno codzinnie chociazby ochlapac.

No a po cesarce.to tak od razu nie mozna dzwigac. Ile u ciebie mineli od ciecia?

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
W srode minie 3 tygodnie od ciecia...
Czyli,ze codzienna kapiel to za czesto?
__________________
30.04.2014

Edytowane przez beatusia10
Czas edycji: 2014-05-18 o 19:46
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 19:48   #117
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Cytat:
Napisane przez Seksta Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny

Wojtek spi od 1,5h, mam nadzieję że pociagnie jeszcze drugie tyle- dziś wisialby tylko na cycku więc zastanawiam się powoli nad smoczkiem- po najedzeniu się ssie piastki i marudzi. To dobry pomysl?

Jutro położna przyjeżdża i ściąga mi szwy- mam nadzieje że będzie lepiej bo obecnie ciagna przy kichaniu :P

Mamuski jak u was z podawaniem wi k+d? My dzis mamy 8 dobe więc podalismy ale naczytalam sie o bólach brzuszka po K i się boję że się zacznie jazda :/


Karlain polecam masło kakaowe nierafinowane- mega nawilza i napisane mam, że działa na rozstepy więc warto spróbować
Masło shea mam również z tym że rafinowane. Wolę kakaowe bo pachnie jak gorzka czekolada ( jest w formie stalej i roztapia się pod wpływem ciepla w dłoniach do formy oleju ) natomiast shea/karite pachnie jak....korzeń
Cytat:
Napisane przez Oliwka_2 Pokaż wiadomość
Ja używam olejku arganowego i jestem bardzo zadowolona



Nie pomogę bo nie miałam...

Sylvunia pewnie już po prasowaniu ale polarków nie prasowałam wcale a welur na lewej stronie

Ile tygodniowo/dziennie przybierają na wadze Wasze maluchy?
masło kakaowe nierafinowane i olejek arganowyp- zapisuję
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:06   #118
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

BEATUSIA ja kapie co 2 dzien. Ale dzis jak Franek zrobil wielka kupe taka po sam brzuch to go.i dzis wykapalam. Czyli 2 dni z rzedu... polozna twierdzi ze co 2 dzien jest ok bo faktycznie schodzi ta baza ochronna. Ale inni twierdza ze dziecku sie rytm ustala kapaniem. A jeszcze inni ze jak sie dziecko przyzwyczai ze kapanie o 19 czy 18 to.potem rodzicom jest ciezko.cos.zrobic w tycj godzinach innego niz kapanie dziecka. Wiec jak widzisz szkol jest wiele co do kapania niemowlat.

Natomiast co do noszenia wozka nie pomoge. Jesli czujsz sie na silach to ok. Alr ja bym uwazala bo rana jednak.swieza.. l.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:09   #119
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

Justyna biedulko, no przeszłaś dwa pełne porody. Jesteś dzielną kobietką, trauma z czasem minie - mam nadzieję, komentarze położnych w trakcie i po porodzie pozostawię bez komentarza bo nóż się w kieszeni otwiera. Jak można takie farmazony wygłaszać, litości!
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 20:19   #120
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 cz X

JJJustynAAA brawo dla Ciebie, jest bardzo dzielna
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 08:59:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.