Majtki/figi - bielizna - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-28, 23:22   #91
epluswrona
Przyczajenie
 
Avatar epluswrona
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z majtkami w...

Tak bawelna I jest naturalna, delikatna
__________________
Every saint has a past, and every sinner has a future
epluswrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 07:07   #92
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problem z majtkami w...

W moim przypadku najlepiej sprawdzają się takie o tradycyjnym kroju 100% bawełny. Każdy sztuczny dodatek powodujący zwiększoną elastyczność powoduje większy dupowłazizm.
Zdecydowanie ten pierwszy krój
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png majty.png (5,5 KB, 22 załadowań)
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 08:55   #93
BB_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 13
Dot.: Problem z majtkami w...

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
W moim przypadku najlepiej sprawdzają się takie o tradycyjnym kroju 100% bawełny. Każdy sztuczny dodatek powodujący zwiększoną elastyczność powoduje większy dupowłazizm.
Zdecydowanie ten pierwszy krój
Dupowłazizm <3 Dzięki!
BB_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 09:07   #94
kasiachodziez
Przyczajenie
 
Avatar kasiachodziez
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Majtki wyszczuplające !!

Kobietki!
Sama szukałam takich majtek i niestety się bardzo rozczarowałam!
Mam w miare płaski brzuch problem jest z biodrami i udami,przymierzyłam chyba z 10 par takowych "gatek" i żadne z nich nie był dla mnie.W miejscu gdzie się kończyły wychodziły wałeczki! wyglądałam jak szynka obwiązana sznurkiem!
Pani w sklepie była szczera i za co jej podziękowałam,powiedziała żę taka bielizna nadaje się raczej dla szczupłych pań,osoby które mają nadwagę powyżej 7kg ( tak jak ja) będą w takich majtkach wyglądać po prostu źle majtki mogą skorygować 2-3kg ale na pewno nie tyle co ja mam za dużo.
Dałam sobie spokój z takim wydatkiem,jestem bardzo krytyczna co do swojej osoby i naprawdę przyznaję wyglądałam w takich majtkach gorzej niż w zwykłej bieliźnie!
kasiachodziez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 11:49   #95
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: Majtki/figi gdzie kupić dobre?

ja mogę polecić majtki koronkowe z F&F, są w ślicznych kolorach, nie rozciągają się i nie prują. oczywiście, piorę w pralce w woreczku na bieliznę do tego mają ciekawe wielopaki z figami i takimi szortami w stylu hipsters, owszem, czarne nieco blakną po latach ale są świetnej jakości i nic z nimi się nie dzieje. a z ciekawostek-kupuję często majtki w zwykłych sklepach z bielizną/u chińczyka i tam mają taką chińską (a jakże) markę Lormengsi (logo z zielonym liściem bambusa; mają nawet swoją stronę www ) - mają świetne koronki, bardzo wygodne i przyjemne dla ciała
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 09:50   #96
caman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 21
Dot.: Majtki/figi gdzie kupić dobre?

Szkoda, że w wątku już się nic nie dzieje, bo chętnie bym jeszcze poczytała o takich sklepach! Ja zakupy robię zawsze w alles i jestem zadowolona, jakoś bielizny świetna
caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:37   #97
oaleksandra
Raczkowanie
 
Avatar oaleksandra
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Majtki wyszczuplające !!

Cytat:
Napisane przez ola_108 Pokaż wiadomość
no wiec z majtkami to jest tak...ze wciskasz to na siebie przez 10 minut fakt...brzuch jest wtedy zciśnięty i "mniejszy"...piszę w cudzysłowiu bo tam, gdzie majki się konczą robi sie wałek;/. i to taki masowo widoczy buu... no poza tym boli mnie...hm...nie wiem jak sie nazywa ta część ciała...pachwina(?) cos koło tego...tam gdzie majtki mają zakonczenie na nogi...no wiec boli, obciera i ogolnie mało wygodnie. Po godzinie noszenia takich majtek boli brzuch, robią się wzdęcia....nie mowiąc juz o tym, ze niewygodnie sie siedzi ...

no wiec jestem na nie....
a rajstop nie używałam, ale podejrzewam, że można się w nich nieźle zgrzać
Potwierdzam - to strasznie niewygodne.

Zapisz
oaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 14:20   #98
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Majtki/figi gdzie kupić dobre?

Ja odkąd kupiłam pierwszy trójpak bezszwowych laserowo ciętych majtek Gatty, tak przestałam się prawie interesować innymi. Co jakiś czas dokupuję kolejne i chociaż mam w szufladzie też inne majtki, to zakładam je rzadko.
Zawsze bardziej wolałam coś trochę bardziej urozmaiconego niż taka nudna bazówka cielista i czarna, ale w końcu zwyciężyła wygoda oraz przede wszystkim fakt, że te majtasy są po prostu niewidoczne, nie przeżynają pośladka w pół, nie odbijają się, nie widać ich nawet spod cieniutkich, "materiałowych" czy sportowych spodni lub spódnicy, co przy majtkach normalnie szytych jest standardem i żeby tego uniknąć trzeba się wbijać w stringi, których ja np nie cierpię.
Nie testowałam tego rodzaju bielizny od innych marek, więc nie mam porównania, jak wypada Gatta, ale jestem z nich bardzo zadowolona. Jedyna ich wada to to, że czarne farbują i nie ma mowy o praniu razem z nimi czegoś jaśniejszego, bo wyjdzie bure.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 20:50   #99
alabaster94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Bielizna na prezent

Witam,
jestem facetem, ale mam problem w rozwiązaniu którego pomogą mi kobiety
Chciałbym kupić dla swojej kobiety bieliznę z pewnej okazji.
Interesuje mnie komplet biustonosz+majtki w cenie do 200zł. Im mniej tym lepiej. I tutaj pytanie.
Jakiej marki bielizna w tym przedziale cenowym będzie najlepsza. Krój już dobiore chodzi mi konkretnie o to aby materiałowo wybór był najlepszy, żebym nie przepłacił za kiepskiej jakości szmatkę
Z góry dzięki
alabaster94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 07:26   #100
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielizna na prezent

Cytat:
Napisane przez alabaster94 Pokaż wiadomość
Witam,
jestem facetem, ale mam problem w rozwiązaniu którego pomogą mi kobiety
Chciałbym kupić dla swojej kobiety bieliznę z pewnej okazji.
Interesuje mnie komplet biustonosz+majtki w cenie do 200zł. Im mniej tym lepiej. I tutaj pytanie.
Jakiej marki bielizna w tym przedziale cenowym będzie najlepsza. Krój już dobiore chodzi mi konkretnie o to aby materiałowo wybór był najlepszy, żebym nie przepłacił za kiepskiej jakości szmatkę
Z góry dzięki
Zależy od rozmiaru biustonosza głównie. Dobre jakościowo majtki to nie problem znaleźć, ale stanik w pasującym rozmiarze i kroju to już trochę gorzej. Inna sprawa, że moim zdaniem kupno stanika przez kogoś to jakieś może 10% szans, żeby pasował na konkretny biust. No chyba, że komuś zależy tylko na tym, żeby stanik biust przykrył, to wtedy więcej będzie pasować.
Ja bym się przede wszystkim zorientowała jaki rozmiar i fason nosi ta kobieta.

Generalnie to kupowanie bielizny dla kobiety przez faceta to wg mnie dość średni pomysł, jeśli on się średnio orientuje w temacie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 15:57   #101
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Bielizna na prezent

Jak jest z rozmiarami tych majtek bezszwowych z Gatty?
Kupiłabym ale nie wiem jaki rozmiar, spodnie kiedyś nosiłam bardzo typowe 36, każde praktycznie w tym rozmiarze pasowały; przytyłam i teraz jest 36/38 bardziej w stronę 38 - ale odchudzam się, także jeśli któraś z Was ma mój wymiar wcześniejszy, albo aktualny i poratuje jaki to rozmiar Gatty to będę wdzięczna
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 21:24   #102
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielizna na prezent

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Jak jest z rozmiarami tych majtek bezszwowych z Gatty?
Kupiłabym ale nie wiem jaki rozmiar, spodnie kiedyś nosiłam bardzo typowe 36, każde praktycznie w tym rozmiarze pasowały; przytyłam i teraz jest 36/38 bardziej w stronę 38 - ale odchudzam się, także jeśli któraś z Was ma mój wymiar wcześniejszy, albo aktualny i poratuje jaki to rozmiar Gatty to będę wdzięczna
Ja mam mini bikini soft, te KLIK. Rozmiar S jest idealny, u innych producentów mam różnie, S lub M.
Ale naszło mnie na odmianę i zamówiłam przez neta brazylian soft KLIK. S jest za mała, ale nie chciałam wymieniać na M, bo ten krój to dla mnie stringi, cały zad na wierzchu, a już na pewno nie ma z tyłu tyle materiału, co na modelce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 21:48   #103
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Bielizna na prezent

Nie lubię majtek brazylijskich, pomysł jest fajny ale w praktyce wchodzą w ... i są jak stringi niestety. Czyli te bikini powinny być dobre S , dzięki
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 23:36   #104
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Bielizna na prezent

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Generalnie to kupowanie bielizny dla kobiety przez faceta to wg mnie dość średni pomysł, jeśli on się średnio orientuje w temacie.
Zgadzam się. Z biustonoszem może być największy problem.

Co do materiału to zależy też co kobieta lubi. Ja np. dostałam kiedyś od lubego koszulkę nocną, bardzo seksowną, niestety z satyny, której nie lubię.

Może właśnie zamiast bielizny jakaś seksowna koszulka nocna? Albo po prostu jakieś dodatki?
http://www.oysho.com/pl/bielizna/kos...-c1470574.html

Warto też pamiętać, że nawet jak nie trafi się z rozmiarem, to w niektórych sklepach jest możliwość wymiany.
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 09:33   #105
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielizna na prezent

Cytat:
Napisane przez magdulaaa Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Z biustonoszem może być największy problem.

Co do materiału to zależy też co kobieta lubi. Ja np. dostałam kiedyś od lubego koszulkę nocną, bardzo seksowną, niestety z satyny, której nie lubię.
Dla mnie bielizna to chyba jedna z ostatnich rzeczy jakie chciałabym dostać w prezencie. Rozmiar mam bardzo zwyczajny, bo 70D czyli byłe sieciówkowe rozpłaszczone 75B. Ale z krojem jest nie bardzo, bo pasują mi 3-4 marki i to też oczywiście nie każdy model, bo bywają między nimi istotne różnice w ścisłości obwodu, rozstawieniu misek itd. Sądzę, że to raczej typowe i nie wierzę, że u większości kobiet każdy stanik w rozmiarze teoretycznie jej właściwym i kroju też będzie leżał tak samo dobrze. Tylko niektórzy po prostu nie przywiązują do tego żadnej wagi, albo wystarcza im, że sprezentowany komplet jest ładny.
No ale to już offtop niemajtkowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 22:05   #106
alabaster94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Majtki/figi - bielizna

Koszulę nocną już kupowałem i śpi w niej dalej
alabaster94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 00:35   #107
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Majtki/figi - bielizna

Ja mimo, że nie lubię satyny to w koszuli od lubego też sypiam
Myślę, że sam najlepiej będziesz wiedział co ukochana lubi nosić i zasugerujesz się tym. My za dużo pomóc nie możemy.
Powodzenia!
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 17:44   #108
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 357
Bielizna

Czy bielizna "Made in China" może być szkodliwa? Czytałam kiedyś, że niektóre materiały używane do produkcji mogą zawierać rakotwórcze substancje. Nie wiem ile w tym prawdy, po prostu gdzieś to przeczytałam.
Jaką Wy nosicie bieliznę? Produkowaną u nas czy może chińską?
Ja jak poczytałam sobie swoje metki, to okazało się że większość bielizny jest chińska
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 20:40   #109
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielizna

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Czy bielizna "Made in China" może być szkodliwa? Czytałam kiedyś, że niektóre materiały używane do produkcji mogą zawierać rakotwórcze substancje. Nie wiem ile w tym prawdy, po prostu gdzieś to przeczytałam.
Jaką Wy nosicie bieliznę? Produkowaną u nas czy może chińską?
Ja jak poczytałam sobie swoje metki, to okazało się że większość bielizny jest chińska
Nie ma czegoś takiego jak "szkodliwe ciuchy made in China", bo jakość materiałów i proces produkcji jest w każdej fabryce różny. Nie jesteś w stanie jako konsument tego skontrolować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-18, 21:02   #110
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 357
Dot.: Bielizna

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak "szkodliwe ciuchy made in China", bo jakość materiałów i proces produkcji jest w każdej fabryce różny. Nie jesteś w stanie jako konsument tego skontrolować.
No tak, skontrolować się nie da. Ale czy taniej bielizny lepiej nie kupować czy cena raczej nie ma znaczenia i może być tak że droższa będzie w jakimś stopniu szkodliwa a tańsza ze sklepów chinskich wcale nie musi taka być?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 21:32   #111
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielizna

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
No tak, skontrolować się nie da. Ale czy taniej bielizny lepiej nie kupować czy cena raczej nie ma znaczenia i może być tak że droższa będzie w jakimś stopniu szkodliwa a tańsza ze sklepów chinskich wcale nie musi taka być?
Szkodliwe mogą być głównie barwniki, dlatego normą powinno być pranie każdego kupionego ubrania przed pierwszym założeniem. Bardziej szkodliwa może być praca przy produkcji odzieży, gdzie nie dba się o zdrowie pracowników, niż noszenie wyprodukowanych przez nich ubrań.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-03-18 o 21:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 12:50   #112
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 357
Dot.: Bielizna

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szkodliwe mogą być głównie barwniki, dlatego normą powinno być pranie każdego kupionego ubrania przed pierwszym założeniem. Bardziej szkodliwa może być praca przy produkcji odzieży, gdzie nie dba się o zdrowie pracowników, niż noszenie wyprodukowanych przez nich ubrań.
Co do tego prania, to nie wiem czy wypranie przed pierwszym założeniem coś da, jeśli dane ubranie tak mocno puszcza farbę, że przy każdym praniu woda jest kolorowa. Są takie rzeczy, że farbują przez cały czas, nawet jakby były wyprane kilkadziesiąt razy.

Ale bieliznę, jak i piżamy, owszem, zawsze piorę po zakupie. Innych ubrań raczej nie piorę przed pierwszym użyciem.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 13:15   #113
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielizna

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Co do tego prania, to nie wiem czy wypranie przed pierwszym założeniem coś da, jeśli dane ubranie tak mocno puszcza farbę, że przy każdym praniu woda jest kolorowa. Są takie rzeczy, że farbują przez cały czas, nawet jakby były wyprane kilkadziesiąt razy.

Ale bieliznę, jak i piżamy, owszem, zawsze piorę po zakupie. Innych ubrań raczej nie piorę przed pierwszym użyciem.
Nie chodzi tylko o barwniki, ale także inne substancje używane do impregnowania ubrań. Oraz o to, że te ciuchy miało na sobie wcześniej wiele osób w przymierzalni. W sterylnych warunkach to one też nie były przechowywane, nie raz zaliczyły kontakt z podłogą w sklepie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:22   #114
amelie_92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
bielizna z bio bawełny

hej, czy któraś z was drogie wizażanki spotkała się kiedyś z bielizną z bawEłny organicznej ? czy ktoś z Was wie co to w ogóle jest ? Czy któraś z Was wypróbowała? Jeśli tak, to dajcie znać oraz info gdzie zakupiłyście owo cudo. Jestem ciekawa i sama chciałabym spróbować ale próbuje wyszukać w sieci to znajduje jedynie biustonosze do karmienia ...
amelie_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:28   #115
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bielizna z bio bawełny

Cytat:
Napisane przez amelie_92 Pokaż wiadomość
hej, czy któraś z was drogie wizażanki spotkała się kiedyś z bielizną z bawEłny organicznej ? czy ktoś z Was wie co to w ogóle jest ? Czy któraś z Was wypróbowała? Jeśli tak, to dajcie znać oraz info gdzie zakupiłyście owo cudo. Jestem ciekawa i sama chciałabym spróbować ale próbuje wyszukać w sieci to znajduje jedynie biustonosze do karmienia ...
Bawełna organiczna to bawełna uprawiana w ekologiczny sposób czyli m.in. bez sztucznych nawozów (bo normalnie produkcja bawełny jest bardzo nieekologiczna).
Nie ma ona żadnych specjalnych właściwości jeśli chodzi o użytkowanie tzn jakby nie metka, to nie zauważysz czy to bawełna ekologiczna czy nie. Taką bawełnę kupuje się z powodów ideologicznych.
Co do bielizny z eko bawełny, to nie problem znaleźć majtki czy koszulki, ale staniki to wyzwanie. Po pierwsze biustonosze z bawełny to w ogóle bardzo mały procent rynku, a z bawełny eko to już w ogóle promil. Głównie bezfiszbinowce i topy estetycznie niespecjalnie ciekawe. Na przykład Hess Natur.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 13:13   #116
EricaC
Przyczajenie
 
Avatar EricaC
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z majtkami w...

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
W moim przypadku najlepiej sprawdzają się takie o tradycyjnym kroju 100% bawełny. Każdy sztuczny dodatek powodujący zwiększoną elastyczność powoduje większy dupowłazizm.
Zdecydowanie ten pierwszy krój
A może ktoś polecić jakąś firmę ? A jakąś firmę z ładnymi piżamkami kobiecymi, też 100% bawełna może ktoś polecić ? Ale nie taki co się wyciągają po 1 praniu ...

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bawełna organiczna to bawełna uprawiana w ekologiczny sposób czyli m.in. bez sztucznych nawozów (bo normalnie produkcja bawełny jest bardzo nieekologiczna).
Nie ma ona żadnych specjalnych właściwości jeśli chodzi o użytkowanie tzn jakby nie metka, to nie zauważysz czy to bawełna ekologiczna czy nie. Taką bawełnę kupuje się z powodów ideologicznych.
Co do bielizny z eko bawełny, to nie problem znaleźć majtki czy koszulki, ale staniki to wyzwanie. Po pierwsze biustonosze z bawełny to w ogóle bardzo mały procent rynku, a z bawełny eko to już w ogóle promil. Głównie bezfiszbinowce i topy estetycznie niespecjalnie ciekawe. Na przykład Hess Natur.
a jakąś konkretną firmę jeśli chodzi o te majtki i koszulki z eko bawełny możesz polecić ? Miałam kiedyś Sloggi ale to mikrofibra. Krój Sloggi mi odpowiada ale wolałabym bawełnę jakąś fajną.
EricaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 17:00   #117
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problem z majtkami w...

Cytat:
Napisane przez EricaC Pokaż wiadomość
a jakąś konkretną firmę jeśli chodzi o te majtki i koszulki z eko bawełny możesz polecić ? Miałam kiedyś Sloggi ale to mikrofibra. Krój Sloggi mi odpowiada ale wolałabym bawełnę jakąś fajną.
Nie miałam tego wiele. Majtki Albero KLIK kupione na amazonie.de.
Chyba też Lidl (Esmara) miał swego czasu jakieś koszulki i majtki z eko bawełny, ale nie pamiętam, czy je wtedy kupowałam. W każdym razie lidlową bawełnianą bazówkę lubię, bo trzyma jakość i ma dobrze dobraną zawartość elastanu, przez co się nie rozciąga i nie deformuje jak czysta bawełna, ale też nie obciska, jak to się dzieje przy dużej zawartości elastanu.

Więcej nie pomogę, bo znajdę to samo co i Ty wpisując w google hasło bawełna organiczna bielizna, np to KLIK.

Możesz popytać jeszcze na wątku plotkowym fanek naturalnej pielęgnacji KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-02-13 o 17:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 08:36   #118
EricaC
Przyczajenie
 
Avatar EricaC
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z majtkami w...

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie miałam tego wiele. Majtki Albero KLIK kupione na amazonie.de.
Chyba też Lidl (Esmara) miał swego czasu jakieś koszulki i majtki z eko bawełny, ale nie pamiętam, czy je wtedy kupowałam. W każdym razie lidlową bawełnianą bazówkę lubię, bo trzyma jakość i ma dobrze dobraną zawartość elastanu, przez co się nie rozciąga i nie deformuje jak czysta bawełna, ale też nie obciska, jak to się dzieje przy dużej zawartości elastanu.

Więcej nie pomogę, bo znajdę to samo co i Ty wpisując w google hasło bawełna organiczna bielizna, np to KLIK.

Możesz popytać jeszcze na wątku plotkowym fanek naturalnej pielęgnacji KLIK.
dzięki, lidlowej bawełny nigdy nie kupowałam ale spróbuje, może akurat .. i szukam dalej :- )
EricaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 14:17   #119
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Majtki/figi - bielizna

A H&M? Ma chyba całą serię ubrań z bawełny organicznej/ekologicznej (nie pamiętam dokładnie), więc może i bielizna jest?
Ja matjki z H&M bardzo lubię, ale kupuję raczej te koronkowe, siateczkowe, itp.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 08:21   #120
EricaC
Przyczajenie
 
Avatar EricaC
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Majtki/figi - bielizna

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A H&M? Ma chyba całą serię ubrań z bawełny organicznej/ekologicznej (nie pamiętam dokładnie), więc może i bielizna jest?
Ja matjki z H&M bardzo lubię, ale kupuję raczej te koronkowe, siateczkowe, itp.
tam rzadko można zakupić piżamy czy bieliznę z bawełny ekologicznej a jeśli nawet to i tak pewnie szyta wiadomo gdzie i przez kogo .. to takie trochę oszustwo, bawełna niby eko i w ogóle a szyją w fabrykach na końcu świata płacąc ludziom grosze :- (

Ale widziałam, że teraz ma być jakaś kolekcja w Tchibo - czy któraś z Was miała i testowała może coś z bawełny organicznej z Tchibo, przymierzam się do zakupu " na zapas", więc nie chce się rozczarować
EricaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-22 17:56:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.