żele IBD - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-22, 18:02   #91
mania7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: żele IBD

"oblabobla" widzę że się dobrze znasz na żelach IBD,mam pytanie dotyczące nakładania żelu soak off na naturalną płytkę? Jest on dosyć żadki. Czy nakłada sie go na paznokcie po prostu jak lakier do paznokci? I w ilu warstwach? Z góry dziękuje za odpowiedz
mania7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 18:53   #92
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: żele IBD

Żelu SOAK OFF nie miałam w rękach niestety. Więc ciężko będzie mi odpowiedzieć na to pytanie
Ale podejrzewam, że 2 warstwy wystarczą. Mam podobny żel z SF (silikonowy) i nakłada się go cieniutko (po nałożeniu primera oczywiście ) i nic się nim nie dzieje. Też jest rzadki i da się go zdjąć acetonem. Myślę, że IBD będzie pod tym względem podobny. Z tego co wiem trzeba pod niego nałożyć bonder. (wnioskuję z zawartości zestawu)http://www.beautywests.com/index.asp...OD&ProdID=5396
Gdyby nie był potrzebny, to by go nie dawali
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 20:00   #93
lebiodaSroda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 8
Dot.: żele IBD

Czesc! Powiedzcie mi czy moge zastosowac żel Builder Gel clear firmy IBD z primerem Sun Flower? i wogole czy jest to zel jednofazowy? bo kupilam go i nie chcem zeby sie zmarnowałm chce go rprzetestowac zeby zmienic marke zeli bo pracuje na Sun Flower ale jestem srednio zadowolona
lebiodaSroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 09:15   #94
olusiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Unhappy Gesty zel IBD

Nie dawno kupilam sobie zel firmy IBD z racji ze slyszalam wiele pozytywnych komentarzy na jego temat.
Jednak nie moge powiedziec ze jestem z niego w 100 % zadowolona gdyz po nalozeniu ostatniej warstwy pozostaja mi gory i doliny , staram sie go jak najlepiej rozprowadzic lecz jednak po zaschnieciu efekt nie jest zadowalajacy. To przyczyna jego gestosci, czy znacie moze jakas metode dobrego rozprowadznia gestego zelu jesli tak to HELP PLEASE.
olusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 21:27   #95
mama victorii
Raczkowanie
 
Avatar mama victorii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wieden
Wiadomości: 63
ostatniej warstwy czyli nablyszczacza ?to mialas na mysli?

Cytat:
Napisane przez olusiak Pokaż wiadomość
Nie dawno kupilam sobie zel firmy IBD z racji ze slyszalam wiele pozytywnych komentarzy na jego temat.
Jednak nie moge powiedziec ze jestem z niego w 100 % zadowolona gdyz po nalozeniu ostatniej warstwy pozostaja mi gory i doliny , staram sie go jak najlepiej rozprowadzic lecz jednak po zaschnieciu efekt nie jest zadowalajacy. To przyczyna jego gestosci, czy znacie moze jakas metode dobrego rozprowadznia gestego zelu jesli tak to HELP PLEASE.
Nierozumiem nakladasz zel i tak zostawiasz ?nie modelujesz paznokcia?

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2008-06-29 o 09:14 Powód: Post pod postem - proszę o używanie opcji "Edytuj" i "Multicytowanie"
mama victorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:53   #96
Bebooczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 222
Dot.: Gesty zel IBD

Droga kolezanko podejrzewam ze zadna z nas nie ma takiej reki zeby od razu slicznego pieknego pazurka wymodelowac... jak nalozysz warstwe przedostatnią MUSISZ go wypiłować pilnikiem...potem sie dziwisz ze masz fale dunaju na paznokciach , nie uczyli cie tego na szkoleniu?
__________________

Bebooczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:25   #97
maszka4
Zadomowienie
 
Avatar maszka4
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 535
GG do maszka4
Dot.: Gesty zel IBD

a poza tym żele IBD są żelami 3-fazowymi i do ostatnie wartswy uzywa się nabłyszczacza czyli intense Seal.

Ja pracuję na nich już dwa lata i jakos nie mam gór i dolin, żele pięknie się poziomują
__________________
Moja fotogaleria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235829
Moje pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 11:40   #98
klifek17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 176
Dot.: żele IBD

a pod sun flower żel silikonowy też trzeba bonder??
klifek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:12   #99
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: żele IBD

Nie, nie trzeba. Ja daję tylko dehydrator, a jak płytka sprawia wrażenie problematycznej, daję primer i wszystko się dobrze trzyma.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 10:25   #100
daficzek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 36
Zel ibd jednofazowy?

Witam mam pytanko male bo spotkalam sie juz z roznymi opiniami... Poszukuje dobrego zelu..Zdecydowalam sie na IBD, ale gustuje w jednofazowych...Czy z IBD sa jednofazowe zele??? NAkladam zel tez na naturalne paznokcie i chcialabym taki rozowy zel by wygladal naturalnie, delikatnie, a nie taki wsciekly roz sztuczny.. Rozumiecie o co mi chodzi Czy moglybyscie mi cos polecic? Czy z ibd wlasnie taki dostane?? Z gory dziekuje za odpowiedzi ;p
daficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 13:17   #101
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

witam, ogólnie żele ibd sa 3-fazowe. Potrzebujesz bonder (żel podkładowy) lub zamiast niego primer. Potem jest żel budujący, builder clear i pink (pink jest własnie taki mleczny róż bardzo naturalny) a na koniec żel nabłyszczający.

Jest też żel clear, trochę rzadszy od buildera i po utwardzeniu błyszczy się więc nie trzeba nabłyszczacza. Co prawda wskazany jest na naturalną płytkę do wzmocnienia, ale ja nim robiłam przedłużenie i na szablonie i na tipsie i nic się nie dzieje. Niestety nie ma wersji pink. I do niego tez jest potrzebny albo bonder albo primer.

I moja rada. ponieważ i tak trzeba po zbudowaniu pazurek troszkę popiłować dla lepszego kształtu polecam builder pink i żel nabłyszczający ( np intense seal z ibd). primer możesz mieć z innej firmy.
Zele sa gęste ale ładnie sie poziomuja i nie ma z nimi żadnego problemu, tylko zawsze trzeba pamietac o odtłuszczeniu i primerze
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 13:42   #102
daficzek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 36
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

Bylam raz w jednym sklepie z pazurkami w celu kupienia bondera lub primera i pani mi powiedziala ze jesli nie mam klopotliwej plytki to nie potrzebuje uzywac tych specyfikow i wystarczy mi odtluszczacz. Poszukalam pozniej na internece i tez znalazlam takie opinie. Wiec tak zrobilam, na swoje naturalne paznokcie odtluszczam je a potem klade jednofazowy zel a potem nablyszczacz.. i sie trzymaja bez prblemu i to bez primerow i bonderow !! A co do ibd wiec czy moge poporstu odtluscic plytke i nalozyc ten zel ibd o ktorym piszesz i na koniec nablyszczacz??
daficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:37   #103
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

nie możesz tak zrobić do ibd MUSISZ uzyć albo bondera albo primera. Zresztą są żele które, tak jak piszesz nie wymagaja primera (np christrio) ale są takie do których musisz uzyuć primera lub żelu podkładowego np Ra Nails, IBD, NSI
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 15:33   #104
daficzek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 36
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

Do tego ktory mam tez oficjalnie trzeba uzyc primera czy bondera, tzn ne ma nic napisane ze nie trzeba wiec trzeba zalozyc ze trzeba a ja nie uzywam i trzymaja sie normlanie. Dziewczyna w sklepie mi powiedziala ze odtluszczacz wystarczajaco odtlusci a jak ktos ma problematyczne paznokcie to wtedy primer itp
daficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 07:04   #105
daficzek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 36
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

;>
daficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 22:02   #106
jolax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 95
Dot.: Zel ibd jednofazowy?

ja pod IBD kładę primer i żel jednofazowy np. z SF i jest ok. sama to przetestowałam, bo jak pytałam to nikt nie potrafił mi jasno odpowiedzieć czy tak można, więc moja rada- sprawdź na sobie, i będziesz wszystko wiedziała.
jolax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 07:01   #107
daficzek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 36
Zel ibd

Witam, przeczytalam caly temat i mam pytanko do was Jestem poczatkujaca, robie sobie tylko samej pazurki. Zaczelam od jakiej firmy zelowej "krzak" i chce przejsc na IBD bo wszedzie czytam ze sa rewelacyjne! Prawda? A teraz mam do was kochane kilka pytan:
1)Jak juz napisalam pazurki robie tylko sobie i zazwyczaj zel klade na moja naturalna plytke paznokcia (chyba ze mi sie ulamie, to przyklejam tipsa)I pytanko: Wiem ze IBD sa 3fazowe, ale czy moge je uzyc jako 1fazowe w jakiejs kombinacji? W koncu robie je tylko sobie..
2) Robie frencha, wiec jakie zele polecacie?? Widze ze wiele osob zachwala na biala koncuwke Extreme White... a na rozowa? Nie chcialabym miec sztrucznie rozowych paznokci, ale z drugiej strony tez nie clear...Jaki rozowy z IBD polecacie?? A moze z jeszcze jakiejs innej firmy??
3) W jednym salonie pani mi powiedziala ze nie musze uzywac primera pod zel jesli nie mam problematycznych paznokci i ze wystarczy mi odtluscic skoro i tak robie tylko sobie.. No i tak robie, nie uzywam primera, jedynie odtluszczam i naladam zel i...Trzymaja sier bez problemu!! A firma zeli to Krzak Czy z Ibd tez tak moge robic? Wiem ze sa niektore zele z roznych firm ze nie potrzeba primera. ALe w tym zelu co ja go uzywalam nie bylo nic takiego napisane, czyli ze primer trzeba, a ja nie daje i sie trzyma, wiec jak to jest?? Primer tylko do problematycznych?? Skoro mi sie trzyma to do Ibd musze uzyc Primera??
Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI KOCHANE
daficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 23:16   #108
mama victorii
Raczkowanie
 
Avatar mama victorii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wieden
Wiadomości: 63
Dot.: Zel ibd

[quote=daficzek;[SIZE=2]Hej !Mysle ze nie musisz uzyc primera ale na pewno musisz uzyc zelu podkladowego ,ktory nakladasz jako pierwsza cieniutka warstwe i w IBD nazywa sie Bonder .Nie radzilabym ominac tego kroku bo zel nie bedzie sie trzymal .Ta pierwsza warstwa jest jakby klejem dla nastepnych warstw .Pracuje na zelach IBD ale do bialej koncowki frencza uzywam tego z Spn -snow white .Mam tez ten extrem wheite z Ibd ale ,czary jakies on w ogule nie jest snieznobialy .Wszystkie kobietki zachwalaja ze jest taki bialutki a ten moj ma taka delikatna biel .Nie wiem jak z ostatnia warstwa czy paznokcie beda sie trzymaly ale ja uzywam Intense Seal z Ibd .Jest super-efekt tafli lodu i jest bardzo wydajny ,wiec chyba warto zainwestowac.Jesli chcesz tylko dla siebie to bedziesz miala wieki .Inne wizazanki byc moze Ci wiecej doradza ,bo ja tez jestem poczatkujaca .Robie pazurki dopiero od 5 miesiecy-ale uwielbiam to robic .Niestety kurs to podstawa ,bo modelowanie paznokci to nie jest taka prosta sprawa jakby sie wydawalo .Trzeba duzej wiedzy i co najwazniejsze trzeba ciagle isc do przodu ,ciagle sie doksztalcac.Mam nadzieje ze pomoglam choc troche .[/SIZE]
mama victorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 05:37   #109
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Zel ibd

ja zamiast bondra uzywam primer, bo jakoś nie moge sobie z bonderem poradzić. Zawsze mam minimalne zapowietrenia mimo, że przecieram.
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 08:15   #110
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Zel ibd

Cytat:
Napisane przez asikczek Pokaż wiadomość
ja zamiast bondra uzywam primer, bo jakoś nie moge sobie z bonderem poradzić. Zawsze mam minimalne zapowietrenia mimo, że przecieram.

Do tych żeli Bonder jest niezbędny, za to primer możeszsobie odpuścić
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 09:01   #111
kissiek
Raczkowanie
 
Avatar kissiek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 47
Dot.: Zel ibd

Też mam pytanko dotyczące żeli IBD. Dopiero zaczynam przygodę z paznokietkami, i mam pytanie. Czy pod zel do naturalnej płytki wystarczy paznokiec przemyc primerem?
kissiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 11:51   #112
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Zel ibd

Moja droga, primerem się nie przemywa płytki!
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:08   #113
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Zel ibd

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Do tych żeli Bonder jest niezbędny, za to primer możeszsobie odpuścić
oblabobla, bonder nie jest niezbędny gdy ZAMIAST niego uzyjemy primera. Bonder z ibd jest dośc problematyczny i wiele dziewczyn nie umie sobie z nim poradzić ( w tym ja). Dlatego zgłosiłam mojej instruktorce te problemy. Sama kiedyś szkoliła na ibd i poratowała tym primerem. Sama tylko w ten sposób robię pazurki i jeszcze nie miałam reklamacji z powodu zapowietrzeń
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:11   #114
kissiek
Raczkowanie
 
Avatar kissiek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 47
Dot.: Zel ibd

słuszna uwaga miałam na myśli czy wystarczy położyc primera pod żel.....
Mam dziś szewski wtorek...
kissiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:41   #115
alasz1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Gesty zel IBD

Dziewczyny mam problem
kupiłam na allegro zestaw żeli ibd i jest tam żel do frenchu extreme white który jest niesamowicie gęsty i nie chce sie utwardzac w lampie.Na paznokciu robi sie twarda powłoka a pod nią nie utwardzony żel.Dodam że pozostałe żele super.Pomóżcie co mam robic może źle nakładam ale próbowałam na różne sposoby i cienko pare razy i raz grubo i nic,jak sie już utwardzi(trzeba trzymac około 10 minut w lampie) to odchodzi płatami.
alasz1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:08   #116
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Gesty zel IBD

A matowisz tipsa (bo tak sobie myślę, że na tipsach pracujesz)
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:10   #117
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Zel ibd

Nie wiem, bo ja pracuję only na spn, ale dziewczyny już chba odpowiedzuały na to pytanie
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:28   #118
kissiek
Raczkowanie
 
Avatar kissiek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 47
Dot.: Zel ibd

tak
to forum to kopalnia wiedzy!!
kissiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:37   #119
mama victorii
Raczkowanie
 
Avatar mama victorii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wieden
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Zel ibd

Cytat:
Napisane przez misiu235 Pokaż wiadomość
Nie wiem, bo ja pracuję only na spn, ale dziewczyny już chba odpowiedzuały na to pytanie
Hej ale przeciez w spn tez jest zel podkladowy bez ,ktorego calosc sie nie bedzie trzymala .Tylko nazwa jest inna w spn nazywa sie on Base gel i nawet konsystencje ma podobna do Bondera z ibd tez jest taki rzadki .z tego co wiem on jest rowniez niezbedny .
mama victorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 21:18   #120
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Zel ibd

Cytat:
Napisane przez asikczek Pokaż wiadomość
oblabobla, bonder nie jest niezbędny gdy ZAMIAST niego uzyjemy primera. Bonder z ibd jest dośc problematyczny i wiele dziewczyn nie umie sobie z nim poradzić ( w tym ja). Dlatego zgłosiłam mojej instruktorce te problemy. Sama kiedyś szkoliła na ibd i poratowała tym primerem. Sama tylko w ten sposób robię pazurki i jeszcze nie miałam reklamacji z powodu zapowietrzeń

A ja i tak zostanę przy własnym zdaniu I uważam, że bonder jest niezbędny, za to primer pod żele IBD jest zbędny.
Skoro jest tak, jak mówisz, dlaczego w zestawach do żeli dają Bonder, a nie dają primera? Na złość wszystkim stylistkom, żeby nie mogły sobie z nim poradzić?
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-05 18:52:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.