cera idealna ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-17, 12:43   #1
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Lightbulb

cera idealna ?


Przeczytałam krótki tekst Basi-biochemiczki (nie podam linku, nie pamiętam gdzie to było, niestety ) o podstawowej pielęgnacji przeciw zmarchom i z ochroną UV,
było to (w moim uproszczeniu) tak: na dzień antyoksydanty + filtry, na noc retinol (retinal?);
i mam w związku z tym pytanie:
która z Was, 30tek z plusem, stosuje się do tych rad i jaki jest efekt? Jak to zwykle u mnie wiosną bywa postanowiłam zacząć wszystko (no, prawie ) od nowa...

Edytowane przez joda
Czas edycji: 2007-05-17 o 13:05
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:22   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: cera idealna ?

Ja sie stosuje i wiele innach wizazanek tez. Na wizazu jest duzo na ten temat
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:35   #3
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: cera idealna ?

Tylko widzisz, Moniko, miałam emulsję Ystheal, ale zużylam pol flaszki i dalej nie dalam rady, wysuszał mnie potwornie. A czytam, ze to najskuteczniejsza forma...
Mam problem z lekkimi zmarszczkami i przede wszystkim utratą jędrności, rozszerzonymi porami.
No i zastanawiają mnie kremy z kawiorem, truflami, perłami, jedwabiem, fitohormonami, a la botox i nie wiadomo czym tam jeszcze... po co to? co to za kity?
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:38   #4
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: cera idealna ?

Efekty są i to jakie . Nikt nie daje mi 30 lat
Większych efektów spodziewam się za 10-20 lat , teraz jestem jeszcze młoda .
Warto poświęcić na to czas i pieniądze. Zajrzyj na biochemie urody - tam jest wszystko.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:41   #5
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: cera idealna ?

No tak, powinnam się z tym wątkiem przenieść na biochemię
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:04   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: cera idealna ?

Zajrzyj na biochemie, to bedziesz wiedziec, ze przesusz to normalne. Musisz sie wtedy dosmarowac czyms tlustym np. Balsam nagietkowy od Bübchen, albo Rokitoderm z apteki i przetrwac ten okres. Potem bedzie juz z gorki. Mi tez nie daja 30 lat, a w wieku 25 lat mialam bruzdy na czole, teraz sa tak plytkie, ze prawie ich nie widac. Dbaj o porzadne natluszczenie skory. Jesli chodzi o mnie to palenie i wysuszanie skory powodowalo te zmarchy. Teraz nie pale(juz 4,5 roku) , natluszczam sie porzadnie, bo sie cera zmienila i z lekka sucha jestem lub lubi byc(moja mama miala to samo skonczyla 30-tke i bec sucha skora heheheh), ale wole to niz wiecznie tlusty ryjek. Do tego od 3-4 lat jestem lekkim naczynkowcem, ale taka pielegnacja jest dobra i na te sprawy. Z filtrow nie rezygnuje, bo one daja bardzo duzo, do tego odpowiednia pielegnacja na noc i gdy bede miec 50 lat licze na to, ze bede nadal miala ladna skore.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:35   #7
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: cera idealna ?

Moniczko, poczytałam biochemię melduję się Faktycznie, sporo babeczek leci systemem Basi.
Ja nie umiem przetrwać etapu "pustynnego" przy Ysthealu. No nie mogę. Nie mogę tych przesuszeń zaleczyć niczym innym niż Lipobase, ale wtedy to już Lipobase grubą warstwą przez tydzień i nic więcej (i jak tu Ystheal ma być skuteczny, jak użyję go raz na tydzień?) - dość mam już tego tłuszczu na twarzy. Może Eluage mniej dałby mi w kość?
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 13:43   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: cera idealna ?

Najpierw kladz retinaldehyd i po 1/2 h dopiero ta Lipobase. ja uporalam sie szybko z przesuszem, ale odrazu na retinaldehyd kladlam kapsulki z olejkiem rozanym Alverde. Wiem, wiem oslabilam dzialanie, ale po tygodniu bylo po krzyku. Potem dalej uzywalam retinal, ale bez niczego tlustego i juz przysuszu nie bylo. W tj zimie znow sie przysuszalam i czasami jeszcze sie sucha robie, wiec uzywam retinal co druga noc, a w noce bez Diroseala klade masc z wit. A albo Rokitoderm, oleje tez sie dobrze spisywaly.
Moze to jest sposob dla ciebie. Raz Ystheal, a raz Lipobase?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.