Filtry UV a makijaż - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 15:01   #541
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sandija - to nie bicie ale cmok ci się należy.
Ja też nie dokońca jestem przekonana, że np. titanium dioxide może pozbawić nas ochrony w dużym stopniu, zwłaszcza jeśli znajduje się w składzie filtra.
Tak bardzo pragnę rehabilitacji pudrów - np. wyżej przeze mnie opisanego EL Amber Bronze - w końcu beztalkowiec, a że ma jako aktywny składnik właśnie titanium dioxide - to już sama nie wiem pudrować np. LRP czy biodermę czy nie.
Tyle, że co to za życie bez ulubionych pudrów?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:03   #542
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium tu jest trochę na ten temat - rozmowa
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 15:33   #543
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Pora chyba zrehabilitować nasze pudry.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 16:43   #544
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wielka szkoda, że nie mamy dostępu do bardziej szczegółowej opinii na ten temat sprawczyni całego zamieszania, czyli Basi Kwiatkowskiej. "Za życia" forum BU jakoś nikt tego tematu nie zgłębiał Wszyscy przyjęliśmy, że talk, mika i parę innych rzeczy "nie z parsolem" i koniec. A moze to co robimy, kombinując jak koń pod górę z tymi pudrami beztalkowymi, podkladami bez tlenków itp., to bzdura na kiju?
Wcale bym się nie zmartwiła Chociaż ma to swoje zalety - nie muszę wybierać spośród 500 pudrów, tylko spośród 5
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 16:50   #545
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Filtry UV a makijaż

Uuuu....
Ale to jakieś zamknięte forum.
Jest jakiś sposób by się tam dostać?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 17:03   #546
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

zarejestrować i w ciągu 2 dni powinni zatwierdzić
jeśli nie - napisz do Administratora, ja tak zrobiłam i okazało się że pomyłkowo byłam przetrzymywana jako niezaakceptowana
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 17:05   #547
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

L_V, jestem pod wrażeniem Gdzieś Ty to znalazła? Na razie przeczytałam to z "koboproducts" no i nie dowiedziałam się właściwie nic nowego. Poza tym może, że czerwone tlenki żelaza są mniej destabilizujące niż żółte i czarne Konkluzja z tego artykułu jest taka, że pigmenty i filtry fizyczne "degradują" parsol, chyba że są w otoczkach silikonowych, wówczas parsol zachowuje około 76% swojej aktywnosci.
No, tylko że, parsol w amerykańskich kosmetykach NIGDY nie występuje w połączeniu z tinosorbami lub mexorylami A ze skąpych uwag Basi wynikałoby, że te filtry "stabilizują" parsol. Na ile go "stabilizują", tego wciąż nie wiemy
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 17:50   #548
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czekam na jakas konkluzje, bo wciaz zastanawiam sie, ktory puder sobie sprawic
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 17:58   #549
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Filtry UV a makijaż

eh a mi wszystko robi "ciasto na twarzy" obojetne czy ziemniaczanka czy kukurydzianka i obojetne z jakim filtrem (tzn testowalam narazie tylko na bioderma krem, avene krem 50 i avene krem 20). I naprawde to denerwujace jest i wyglada nie za fajnie.. A ja wciagu dnia nie mam czasu na zmywanie makijazu i nakladanie wszystkiego od nowa.. moze cos zle robie?
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 20:49   #550
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
L_V, jestem pod wrażeniem Gdzieś Ty to znalazła? Na razie przeczytałam to z "koboproducts" no i nie dowiedziałam się właściwie nic nowego. Poza tym może, że czerwone tlenki żelaza są mniej destabilizujące niż żółte i czarne Konkluzja z tego artykułu jest taka, że pigmenty i filtry fizyczne "degradują" parsol, chyba że są w otoczkach silikonowych, wówczas parsol zachowuje około 76% swojej aktywnosci.
No, tylko że, parsol w amerykańskich kosmetykach NIGDY nie występuje w połączeniu z tinosorbami lub mexorylami A ze skąpych uwag Basi wynikałoby, że te filtry "stabilizują" parsol. Na ile go "stabilizują", tego wciąż nie wiemy
Otóż to , Erato. Wspomnieli o pigmentach w otoczkach silikonowych, a o taloku i mice nie. Są wg mnie dwa powody: 1) jest to tak oczywiste, ze niewarto o tym pisać; 2) Nie zostało to wystarczająco dostatecznie potwierdzone naukowo.

A co do tinsorbów i mexoryli - w stanach sa one jeszcze w fazie testów, nie zostały jeszcze dopuszczone do użytku powszechnego przez FDA
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 21:58   #551
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzisiaj kiedy nabywalam avene tonujaca Pani koniecznie chciala mnie namowic do podkladu w kompakcie SPF 50. Co o nim sadzicie? Probowalyscie?

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 22:15   #552
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja naprawdę zaczynam wątpić w tę destabilizację. Kilka lat temu trafiłam na wizaż, wcześniej waliłam wszystko na Parsol i i tak młodo wyglądam

Rzeczywiście - czy talk i mika destabilizuje? czemu cholera nigdzie o tym nie piszą - w znaczeniu nie oprą się na konkretnych doświadczeniach i badaniach, bo słowa, artykuliki to nie jest dowód!
Mimo wszystko nie sądzę, że to takie oczywiste, to żadne wytłumaczenie.
To co, sami by sobie kuku robili: taki L'Oreal, np?
Produkuje parsolowate filtry a nie zmodyfikuje podkladów/czy pudrów, więdząc o tym? Albo dalej: takie LRP samo nie wie, czy ma silikonowe otoczki we wszystkich podkłądach, czy nie? Odpowiadają, że nie wiedzą? To kto, kurczę, ma wiedzieć, jak nie ich laboratoria. Takie to naciągane.

Chodzi mi o to, ze kto oprócz Basi to propaguje? z całym szacunkiem, ale jakoś wykładowycy biotechnologii tak nie mówią o tym... Chyba, ze ja trafiałam na jakiś ułomnych. Skąd Basia wiem, tylko i wyłącznie ona; czy to jest poprate konkretnymi dowodami?

Na BU nikt tego nie zgłebiał, bo przyjmowano słowa Basi jako objawienie. Ja się tam nie wypowiadałam z wielu powodów. Mnie to śmierdzi i bardzo załuję, że Basia nie poda źródła - innymi słowy, skąd te pomysły.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 00:42   #553
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez adria21
Dzisiaj kiedy nabywalam avene tonujaca Pani koniecznie chciala mnie namowic do podkladu w kompakcie SPF 50. Co o nim sadzicie? Probowalyscie?

Pozdrawiam
Recenzje są na KWC

Cytat:
Napisane przez Sandija
Chodzi mi o to, ze kto oprócz Basi to propaguje? z całym szacunkiem, ale jakoś wykładowycy biotechnologii tak nie mówią o tym... Chyba, ze ja trafiałam na jakiś ułomnych. Skąd Basia wiem, tylko i wyłącznie ona; czy to jest poprate konkretnymi dowodami?
Nasi szanowni biotechnolodzy są 100 lat za murzynami tak samo jak dermatolodzy . Na pewno po angielsku znajdą się jakieś artukuły jakby trochę poszukać, ja niestety nie znam na tyle angielsiego, aby grzebać w typowowo biotechnologicznych tekstach. Ale co do destabilizacji jest ona prawdopodobnie paro procentowa , ale jednak jest. Raczej pani Basia nie rzucała słów na wiatr, wszystko musiało być poparte naukowowymi konkretami .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 07:50   #554
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ale jest różnica między destablilizacją polegająca na zaniżeniu ochrony o kilka procent, a o kilkadziesiąt - a my się tak zachowujemy, jakby nam bardzo spadała.
Co do artykułów - ja bardzo chętnie czytam artykuly w innych językach. Właśnie stad moje wątpliwości - jakoś nigdzie nie widzę czegoś, co rozwiałoby moje wątpliwości.

Akurat nasi biotechnolodzy nie są na takim samym poziomie jak dermatolodzy, nie wrzucajmy wszyskim Polaków mających jakikolwiek związek z filtrami do jedengo wora.



Cytat:
Napisane przez Paula07
Raczej pani Basia nie rzucała słów na wiatr, wszystko musiało być poparte naukowowymi konkretami .
No właśnie na nie czekam.

Ja nie wiem, co to jakaś świętokradzczość zastanawiać się nad czymś? Trzeba wszystko przyjmować jako pewnik?
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 08:34   #555
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
No właśnie na nie czekam.

Ja nie wiem, co to jakaś świętokradzczość zastanawiać się nad czymś? Trzeba wszystko przyjmować jako pewnik?
Ja wiem, że jest to poparte naukowo i dlatego przyjmuje to za pewnik, ale jesli masz wątpliwości to najlepszym wyjściem będzie (aby szybciej odnaleźdź konkrety naukowe), napisać pw do Basi na nowej odtwarzanej Biochemi Urody.

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ale jest różnica między destablilizacją polegająca na zaniżeniu ochrony o kilka procent, a o kilkadziesiąt - a my się tak zachowujemy, jakby nam bardzo spadała.
Już to pisałam kidyś, najwajżniejsze aby nie popadać w paranoje i nie przesadzać, dotyczy się to zarówno kosmetyków kolorowych jak i np: wysokości filtra (PPD 20 spokojnie wystareczy). Jesli miałabym się sugerować wszystkimi naukowymi nowinkami to prawdopodobnie musiałabym zrezygnować wogóle z kosmetyków , ale raczej tego nie zrobie. Co będzie z naszej zadbanej skóry ,jesli z pod naszego ciasta na twarzy nikt tego nie zauważy tylko każdy będzie nas się pytał, czy jeśteśmy chore.
W każdej dziedzinie najważniejszy jest umiar i równowaga także tutaj.

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2006-05-11 o 09:06
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 11:34   #556
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ja wiem, że jest to poparte naukowo i dlatego przyjmuje to za pewnik, ale jesli masz wątpliwości to najlepszym wyjściem będzie (aby szybciej odnaleźdź konkrety naukowe), napisać pw do Basi na nowej odtwarzanej Biochemi Urody.



Już to pisałam kidyś, najwajżniejsze aby nie popadać w paranoje i nie przesadzać, dotyczy się to zarówno kosmetyków kolorowych jak i np: wysokości filtra (PPD 20 spokojnie wystareczy). Jesli miałabym się sugerować wszystkimi naukowymi nowinkami to prawdopodobnie musiałabym zrezygnować wogóle z kosmetyków , ale raczej tego nie zrobie. Co będzie z naszej zadbanej skóry ,jesli z pod naszego ciasta na twarzy nikt tego nie zauważy tylko każdy będzie nas się pytał, czy jeśteśmy chore.
W każdej dziedzinie najważniejszy jest umiar i równowaga także tutaj.
Paula, zgadzam się z Tobą w zupełności Filtry mi bardzo służą, ale nie zamierzam popadać z ich powodu w paranoję Tym bardziej, że mam coraz silniejsze wrażenie, że stworzyłyśmy sobie jakąś dziką teorię, której nie potrafimy racjonalnie wytłumaczyć Wszystkie pozostałe kwestie są wyjaśnione logicznie, dokładnie i "naukowo", a ta destabilizacja parsolu ma w sobie chyba więcej mitu niż prawdy. W tym sensie, że za bardzo z tym świrujemy. Ale, jeżeli jest to w ogóle możliwe, byłabym za tym, aby zadać pytanie Basi Kwiatkowskiej. Czy na biochemii urody można zadawać pytania?
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 17:12   #557
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtry UV a makijaż

Przepraszam, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Wy piszecie tylko o wątpliwej destabilizacji filtra przez talk,mice, dwutlenek tytanu, czy też o wszystkich innych składnikch mających na niego źle działać?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 18:08   #558
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sha, na moją wiedzę, której szczątkowość i niemożność pogłębienia bardzo mnie wkurza , parsolowi "szkodzą" właśnie te składniki - talk, mika, titanium dioxide i zinc oxide. Jak jednak wynika z artykułu podrzuconego przez L_V, także niespecjalnie dobrze mu robią tlenki żelaza, czyli pigmenty. A ponoć także nie lubi się zbytnio z innymi filtrami, np. Ethylhexyl Methoxycinnamate... Więc my tu o tym właśnie
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 19:21   #559
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Jutro sprawdze Lucidity jeszcze raz, mozliwe, ze od tego dzisiejszego goraca cos mi sie poprzestawialo , ale wydaje mi sie, ze mial talk na pierwszym miejscu... I zdziwilam sie wtedy. Zapamietalam tez skladnik Stereate Zinc (nie wiem, czy dobrze napisalam), bo skojarzylo mi sie wlasnie z cynkiem. Jutro wpadne do Douglasa i przyjrze sie dokladnie , zeby nie siac juz zametu

Ivvonka i co udało Ci się sprawdzić jeszcze raz skład Lucidity EL?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 19:29   #560
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tak, dzisiaj bylam w Douglasie i bardzo przepraszam za zamieszanie. Oczywiscie jest beztalkowy
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 19:31   #561
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ivvonka, przy takich tycich literkach każdemu może się przytrafić. Ja jestem dalekowidzem i bez okularów nawet nie zabieram się do ich studiowania.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 20:05   #562
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ale tam nawet po polsku jest jak byk napisane "Puder beztalkowy."
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 20:57   #563
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Tak, dzisiaj bylam w Douglasie i bardzo przepraszam za zamieszanie. Oczywiscie jest beztalkowy
Ufff...

Bo juz chcialam w smietniku grzebac i pudelko wyciagac...
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 21:00   #564
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Sha, na moją wiedzę, której szczątkowość i niemożność pogłębienia bardzo mnie wkurza , parsolowi "szkodzą" właśnie te składniki - talk, mika, titanium dioxide i zinc oxide. Jak jednak wynika z artykułu podrzuconego przez L_V, także niespecjalnie dobrze mu robią tlenki żelaza, czyli pigmenty. A ponoć także nie lubi się zbytnio z innymi filtrami, np. Ethylhexyl Methoxycinnamate... Więc my tu o tym właśnie
Hmmm to tylko tyle jest destabilzatorów? Hmmm myślałam, że to cała lista, ale jak widac coś mi sie pomyliło, za dużo tego wszystkiego. Na początku w ogóle się tym nie interesowała, bo nie robię makijażju, ale muszę moją mam "wyedukować", bo ona normalny filtr wali jeszcze podkład z filtrem, ile to raazy można powtarzać?

Ale co to będzie za pare lat jak sama będę musiała wyszukliwać odpowiedniej kolorówki, łaaaa załmie sie chyba
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-11, 21:27   #565
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ivvonko, a ile to cudeńko niewątpliwie beztalkowe EL kosztuje? Pewnie niemało

A wracając do makijażu na filtrach , dziś powróciłam ponownie do mojego ulubieńca wśród podkładów, czyli Sheer to Cover IsaDory. Zaserwowałam go sobie na fluid Biodermy. Super efekt! Bardzo ładnie zmatowił filtr, nawet nie użyłam skrobii, tylko troszkę Translucide. Co prawda Sheer to Cover jest trochę "podejrzany", bo ma "SPF 8" , ale na fali naszej niedawnej dyskusji o "destabilizacji" parsolu postanowiłam się tym tak nie przejmować. A ponieważ Sheer to Cover, choć wielbię, to nie mogę używać np. zimą, bo kolory ma fatalnie ciemne i tylko cztery, to zamierzam go zdradzić z Hydralight, który tych kolorów ma dwa razy więcej i jaśniejsze, nie wiedzieć czemu... tyle że ma mikę Ale co mi tam... Niedługo będę miała spray Avenkowy z wymiany (Kate ), to sobie na nim ... poużywam No chyba że jakims cudem uda nam się ustalić, jak to w końcu jest z tym parsolem...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-12, 15:23   #566
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tak sie zaczelam zastanawiac nad destabilizacja parsolu. Przez wiele, wiele lat uzywalam filtrow LRP i nakladalam na niego rozne roznosci, w szczegolnosci pudry. I nigdy zadnych problemow ze skora nie mialam, zadnych podraznien, zadnego opalenia. Pozniej przerzucilam sie na SVR, ale tej zimy ponownie uzywalam LRP i matowilam go pudrem Revlona. Przeciez parsol to nie jedyny filtr a jeden z..., wiec jezeli go destabilizujemy w jakims stopniu, to pozostale filtry nadal dzialaja i nas chronia, prawda? Ktos napisal, zeby nie popadac w przesade i ja sie podpisuje .


A jezeli po kilku latach wyleza przebarwienia to jestem gotowa to odszczekac
__________________
Love is our resistance
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-12, 20:02   #567
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Ivvonko, a ile to cudeńko niewątpliwie beztalkowe EL kosztuje? Pewnie niemało
Sto iles... Chyba 130 zl, kolory jednak mnie nie przekonuja, chociaz to ciezko sprawdzic w sztucznym douglasowym swietle...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 11:27   #568
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ostatnio testowałam dwie avenki- emulsję i spray oraz nowy fluid biodermy i dochodzę do wniosku, ze na tych filtrach nie da się zrobić makijażu. Tzn. zrobić to jeszcze pół biedy, gorzej z efektem końcowym. Warstwa tynku na twarzy! Próbowałm różnych opcji, ale za każdym razem było to samo- wyłażąca spod makijażu biała maź. Jakoś dziwnie wchodząca w pory, załamania skóry. Jednym slowem tragedia. Ja coraz bardziej kocham mój Ultra Fluide Vichy- na nim makijaż wygląda najzupełniej normalnie, powiedziałabym idealnie. A zarówno przy avenkach jak i przy Biodermie po 3 godzinach miałam białe mazie i ciasto na twarzy, natomiast zaraz po nałożeniu makijażu autentyczny tynk. Co z tego, że na filtry Avene mogę nakładać dowolny makijaż, jeśli można mnie w nim oglądać co najwyżej z odległości 1,5 metra?
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 12:16   #569
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Filtry UV a makijaż

Drogie Filtromaniaczki!
Bardzo jestem Wam wdzięczna za Wasze listy. Dzięki nim zrozumiałam, jak wiele jeszcze nie wiem o filtrach. Chciałabym zadać jednak jedno pytanie (zapewne wyda się ono wam głupie), ale nie znam na nie odpowiedzi: dlaczego nie mogę na filtr nałozyc delikatnie podkładu? Dlaczego muszę zrobić to w odwrotnej kolejności?
Jeśli gdzieś już na Wizażu ta odpowiedź się pojawiła, będę wdzięczna za odesłanie mnie. Od zaledwie klku dni przeglądam aktywnie Wizaż. Wcześniej wpadałam raz na miesiąc sprawdzić coś w KWC.
Z góry dziekuję za wyjaśnienie problemu.
Pozdrawiam,
Greta
Greta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 12:26   #570
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Greta
Drogie Filtromaniaczki!
Bardzo jestem Wam wdzięczna za Wasze listy. Dzięki nim zrozumiałam, jak wiele jeszcze nie wiem o filtrach. Chciałabym zadać jednak jedno pytanie (zapewne wyda się ono wam głupie), ale nie znam na nie odpowiedzi: dlaczego nie mogę na filtr nałozyc delikatnie podkładu? Dlaczego muszę zrobić to w odwrotnej kolejności?
Jeśli gdzieś już na Wizażu ta odpowiedź się pojawiła, będę wdzięczna za odesłanie mnie. Od zaledwie klku dni przeglądam aktywnie Wizaż. Wcześniej wpadałam raz na miesiąc sprawdzić coś w KWC.
Z góry dziekuję za wyjaśnienie problemu.
Pozdrawiam,
Greta
Witaj Greto
Podkład bez problemu możesz nakładać na filtry Avene, bo one nie zawierają Parsolu. Reszta produktów z filtrami niestety go zawiera i nałożenie podkładu zawierającego mikę i talk może zdestabilizować ochronę filtrową Chyba, że wybierzesz taki podkład, który nie zawiera tych szkodliwych dla Parsola składników. Wszystkie takie podkłady i pudry wymienione są w tym wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

Pozdrawiam
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.