Sprzeeedaż irtyalnych przedmiotów a opodatkowanie... ^^ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-25, 14:11   #1
pgj1213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Talking

Sprzeeedaż irtyalnych przedmiotów a opodatkowanie... ^^


Cze wszystkim...

Mam taki mały dylemacik ^^ Ale zaczne nieco od przedstawieniamojej sytuacji...

Jestem 19-nasto (prawie 20) latkiem który pracuje na umowe zlecenie.... Jednak moim dodatkowym źródłem zarobku była jak do tej pory sprzedaż wirtualnych przedmiotów z gier online poprzez ALLEGRO...

Tyle że te zarobki są dość znaczne (około 1000+ zł na miesiąc) więc musiałbym założyć działalność gospodarczą bo nie chciałbym dostać kary za brak odprowadzania podatku... Tyle że jak założe działalnośc to sprzedaż na Allegro stanie się jedynie męcząco bo mało opłacalna i przy tym będzie dużo zamieszania związanego z prowadzeniem działalności

Więc dosyć moich wycisków o zanudzaniu... Mam pomysł żeby przenieść sprzedaż z allegro na własną stronę internetową...

I teraz najważniejsze pytanie...
* Czy jeśli będe sprzedawał na własnej stronie internetowej to będe musiał odprowadzać podatek ?? Dodam że na stronie będzie możliwość wpisania ile stuk przedmiotu się chce zamowic i przycisk KUP - po czy na maila kupującego poleci wiadomość z danymi do wpłaty itp...

Nie będzie tam widać ile sztuk już kupili ludzie (jedynie nicki kupujących)....

Czy do takiej formy moglby przyczepic się urząd skarbowy?? Wkońcu nie miałby monitoringu ile sztuk juz sprzedałem... To tak troche żeby ich wykiwać, że tak niegrzecznie powiem ^^



pozdrawiam i dajcie jakieś info jak coś wiecie

WESOŁYCH
pgj1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 13:31   #2
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Sprzeeedaż irtyalnych przedmiotów a opodatkowanie... ^^

Cytat:
Napisane przez pgj1213 Pokaż wiadomość
Cze wszystkim...

Mam taki mały dylemacik ^^ Ale zaczne nieco od przedstawieniamojej sytuacji...

Jestem 19-nasto (prawie 20) latkiem który pracuje na umowe zlecenie.... Jednak moim dodatkowym źródłem zarobku była jak do tej pory sprzedaż wirtualnych przedmiotów z gier online poprzez ALLEGRO...

Tyle że te zarobki są dość znaczne (około 1000+ zł na miesiąc) więc musiałbym założyć działalność gospodarczą bo nie chciałbym dostać kary za brak odprowadzania podatku... Tyle że jak założe działalnośc to sprzedaż na Allegro stanie się jedynie męcząco bo mało opłacalna i przy tym będzie dużo zamieszania związanego z prowadzeniem działalności

Więc dosyć moich wycisków o zanudzaniu... Mam pomysł żeby przenieść sprzedaż z allegro na własną stronę internetową...

I teraz najważniejsze pytanie...
* Czy jeśli będe sprzedawał na własnej stronie internetowej to będe musiał odprowadzać podatek ?? Dodam że na stronie będzie możliwość wpisania ile stuk przedmiotu się chce zamowic i przycisk KUP - po czy na maila kupującego poleci wiadomość z danymi do wpłaty itp...

Nie będzie tam widać ile sztuk już kupili ludzie (jedynie nicki kupujących)....

Czy do takiej formy moglby przyczepic się urząd skarbowy?? Wkońcu nie miałby monitoringu ile sztuk juz sprzedałem... To tak troche żeby ich wykiwać, że tak niegrzecznie powiem ^^



pozdrawiam i dajcie jakieś info jak coś wiecie

WESOŁYCH
Zmiana platformy do sprzedaży nie sprawi, że zniknie obowiązek odprowadzania podatku. US monitoruje również sklepy internetowe (a to niewątpliwie byłby sklep) działające poza Allegro
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:37   #3
pgj1213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Sprzeeedaż irtyalnych przedmiotów a opodatkowanie... ^^

Czyli widzę że założenie działalności gospodarczej mnie nie minie ^^

Dzisiaj obliczyłem że moje obroty miesięczne wychodziły by około 1800zł...
W najgorszym wypadku wynosiłyby: 1200zł
W najlepszym wypadku wynosiłyby: 2000zł

I tu moje pytanie...
Chcezałożyć jednoosobową działalność gospodarczą więc lepiej będzie dla mnie przy takich obrotach być podatnikiem ryczałtowym (i ile procentowy ryczałt bym ponosił handlując wirtualnymi przedmiotami) czy może poprostu odprowadzać zwykły podatek (zdaje się 17%)...

Drugi pytanie.... Czy koszty wystawienia i prowizji na allegro (ktore wynosiły by okolo 250zł/miesiąc) mogłbym wsadzic do kosztow będąc ryczałtowcem/vatowcem??

BO BĘDZIE TO MOJA PIERWSZA DZIAŁALNOŚĆ WIĘC BĘDĄC RYCZAŁTOWCEM MOGŁBYM PRZEZ PIERWSZE 2 LATA PLACIC 30% STAWKI NIE 60%....


I jeszcze jedno pytanie.... juz bardziej czysto praktycznie... Czy zmieściłbym się miesięcznie w 600zł jeśli chodzi o opłaty (ZUS + podatek) ??


Dzięki brdzo za odpowiedzi ^^
pgj1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 13:57   #4
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Sprzeeedaż irtyalnych przedmiotów a opodatkowanie... ^^

Cytat:
Napisane przez pgj1213 Pokaż wiadomość
Czyli widzę że założenie działalności gospodarczej mnie nie minie ^^

Dzisiaj obliczyłem że moje obroty miesięczne wychodziły by około 1800zł...
W najgorszym wypadku wynosiłyby: 1200zł
W najlepszym wypadku wynosiłyby: 2000zł

I tu moje pytanie...
Chcezałożyć jednoosobową działalność gospodarczą więc lepiej będzie dla mnie przy takich obrotach być podatnikiem ryczałtowym (i ile procentowy ryczałt bym ponosił handlując wirtualnymi przedmiotami) czy może poprostu odprowadzać zwykły podatek (zdaje się 17%)...

Drugi pytanie.... Czy koszty wystawienia i prowizji na allegro (ktore wynosiły by okolo 250zł/miesiąc) mogłbym wsadzic do kosztow będąc ryczałtowcem/vatowcem??

BO BĘDZIE TO MOJA PIERWSZA DZIAŁALNOŚĆ WIĘC BĘDĄC RYCZAŁTOWCEM MOGŁBYM PRZEZ PIERWSZE 2 LATA PLACIC 30% STAWKI NIE 60%....


I jeszcze jedno pytanie.... juz bardziej czysto praktycznie... Czy zmieściłbym się miesięcznie w 600zł jeśli chodzi o opłaty (ZUS + podatek) ??


Dzięki brdzo za odpowiedzi ^^
procent ryczałtu sprawdzić możesz tu http://www.wskazniki.gofin.pl/8,97,2...onowanych.html

rozlicznanie na zasadach ogólnych (zwykły podatek) - 18% minus kwota wolna od podatku ( w przypadku dochodu do 85.528 zł rocznie)

koszty związane z allegro odliczyć możesz jedynie w przypadku rozliczania się na zasadach ogólnych (podatkowa książka przychodów i rozchodów), ryczałt nie daje możliwości odliczenia kosztów.
W przypadku KPiR możesz odliczyć od dochodu dodatkowo inne koszty związane z uzyskaniem przychodu.
Tak więc sam musisz rozważyć co będzie korzystniejsze.

Sprawdź też czy ta działalność nie jest wykluczona z możliwości rozliczania jej ryczałtem

ZUS :
jeśli nie prowadziłeś działalności w ostatnich 60miesiącach kalendarzowych to możesz przez okres 24 miesięcy płacić składki niższe.
nie wiem jak będzie to z podatkiem (bo to zależy od tego jaką formę rozliczeń wybierzesz) ale wydaje mi się, że powinieneś zmieścić się w tej kwocie.

KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.