Seriale - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 17:26   #2011
Polaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 409
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez salm Pokaż wiadomość


Spróbuj The Killing i Revenge. Ten pierwszy kapitalny, ten drugi bardzo dobry.
Obejrzałam pierwsze dwa odcinki i jestem wkręcona na maxa Dzięki!
Fajnie obejrzeć coś mniej odmóżdżającego zanim pojawi się na nowo Plotkara i 90210
Polaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:18   #2012
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Seriale

taka mała sonda, bo filmweb mi poleca 2 seriale o detektywach, średnią mają identyczną, oba mają 4 sezony, a więc

Mentalista czy Castle?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:32   #2013
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez kosovitz Pokaż wiadomość
taka mała sonda, bo filmweb mi poleca 2 seriale o detektywach, średnią mają identyczną, oba mają 4 sezony, a więc

Mentalista czy Castle?
Castle
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:49   #2014
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 204
Dot.: Seriale

Co wziąć najpierw: Rodzinę Soprano czy Mad Men?
paulin_bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 11:06   #2015
kosovitz
Chimay
 
Avatar kosovitz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11 566
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez paulin_bee Pokaż wiadomość
Co wziąć najpierw: Rodzinę Soprano czy Mad Men?
ja widziałam tylko ten drugi, ale szczerze polecam
__________________
"Life is like a box of chocolates. You start with a tasty full pack and then slowly all the good stuff goes until you're left with the crap that no-one else wants."

Zagłosuj na Paczkomat
kosovitz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 20:37   #2016
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Skończyłam oglądać "Damages" 5 sezon, bardzo mi się podobał, moim zdaniem jeden z lepszych sezonów i dobre zakończenie całego serialu.

Teraz nie mam za bardzo co oglądać. Czekam na "Homeland" ale drugi sezon się zacznie dopiero 30 września.

Może coś polecicie mi, najchętniej jakiś serial kryminalny lub prawniczy. tylko od razu napisze że "Suits" i "Good wife" mi niezbyt podeszły
Skończyłam wczoraj Damages. Sezon 5 faktycznie dobry, ostatni odcinek bardzo trzyma w napięciu, ale sama końcóweczka nie za bardzo mi pasowała. Liczyłam na jakiś hardcore
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 08:14   #2017
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Seriale

Ale mnie The Killing wciągnęło! Aż zła jestem, jak muszę spać, albo gdzieś wyjść, bo przerywam serialowy ciąg.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 09:12   #2018
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Seriale

Oglądacie jakieś nowości bądź przymierzacie się do jakichś?
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 10:43   #2019
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Oglądacie jakieś nowości bądź przymierzacie się do jakichś?
Interesują mnie na bank Elementary (jako maniak Holmesa nie mogę przejść obojętnie. No i JLM do którego mam wyraźną słabość), Revolution (pilot nie zachwycił, ale liczę na to że się rozkręci bo ma potencjał. Oby tylko się nie "rozkręciło" jak Alcatraz w zeszłym sezonie), Arrow i Vegas. A resztę będę śledzić przez recenzję, może coś jeszcze się znajdzie
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 19:04   #2020
Lalka01
Raczkowanie
 
Avatar Lalka01
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 62
Dot.: Seriale

Czy ktoś oglada "Bomb girls" ?
Lalka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 21:09   #2021
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Seriale

Ja z nowości na razie zerknęłam na dwa odcinki "Go On" i "The New Normal". Jeszcze jakiegoś wyrobionego zdania o nich nie mam...
Czekam na "666 Park Avenue" i na "Red Widow".

Dziś obejrzałam finał 9 sezonu Friendsów. Smutno mi z myślą, że został mi tylko jeden sezon.
Muszę się wziąć za nadrabianie tego co chcę obejrzeć, bo ta lista zamiast maleć to rośnie . Ostatnio obejrzałam 3 odcinki "It's always sunny in Philadelphia" i będę oglądać dalej .

Podoba mi się perspektywa października w moim serialowym kalendarzu. Znów po 12 seriali tygodniowo
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 09:57   #2022
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Ja z nowości na razie zerknęłam na dwa odcinki "Go On" i "The New Normal". Jeszcze jakiegoś wyrobionego zdania o nich nie mam...
Czekam na "666 Park Avenue".
ja też.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 10:09   #2023
Fonte
Zadomowienie
 
Avatar Fonte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z Pomorza i Kujaw
Wiadomości: 1 087
Dot.: Seriale

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;36641854]Ale mnie The Killing wciągnęło! Aż zła jestem, jak muszę spać, albo gdzieś wyjść, bo przerywam serialowy ciąg. [/QUOTE]

O, widzę, że się podoba The Killing ja zaczęłam wczoraj 2 sezon, mimo, że pierwszy skończyłam miesiąc temu, ale to akurat przez zepsutego laptopa
I również uważam, że wciągający no i świetny

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez paulin_bee Pokaż wiadomość
Co wziąć najpierw: Rodzinę Soprano czy Mad Men?
Polecam Mad Mena, chociaż obejrzałam na razie kilka odcinków Klimat w serialu jest jedyny w swoim rodzaju, dla fanek stylu retro.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Możecie mi polecić jakiś serial kostiumowy (tylko nie prawie-erotyk)? Powiedzmy, że akcja osadzona od średniowiecza do np. lat 20 XX wieku?
Fonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 11:01   #2024
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Fonte Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakiś serial kostiumowy (tylko nie prawie-erotyk)? Powiedzmy, że akcja osadzona od średniowiecza do np. lat 20 XX wieku?
Downton Abbey.

Borgiów bym też poleciła, ale tam już momenty ("a momenty były?" ) są.

Jeśli chodzi o kostiumowe, to właśnie zaczęłam Tudorów i bardzo ciekawa jestem Boardwalk Empire - czasy prohibicji.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 12:23   #2025
dariak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 64
Dot.: Seriale

Ja również polecam Downton Abbey
Boardwalk Empire miałam zamiar oglądać ale nie zobaczyłam nawet do końca pierwszego odcinka - co chwila jakieś przekleństwa, zabijanie ludzi, i np. ten cytat:"Krzyki?Pieprzyliśm y się, Eddie!. Pieprzyliśmy". - to jednak nie dla mnie.
A tak to może: Emma. South Riding, W świecie Jane Austen, Jane Eyre, Rozważna i romantyczna - chyba wszystkie z nich mają po 3 lub 4 odcinki
Polski serial: 1920. Wojna i miłośc
dariak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 12:41   #2026
Fonte
Zadomowienie
 
Avatar Fonte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z Pomorza i Kujaw
Wiadomości: 1 087
Dot.: Seriale

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;36686573]Downton Abbey.

Borgiów bym też poleciła, ale tam już momenty ("a momenty były?" ) są.

Jeśli chodzi o kostiumowe, to właśnie zaczęłam Tudorów i bardzo ciekawa jestem Boardwalk Empire - czasy prohibicji.[/QUOTE]

Downton Abbey już oglądałam, nawet jest moim serialem nr 1 A właśnie oglądał ktoś już pierwszy odcinek trzeciego sezonu? bo napisów po pl jeszcze nie ma.
Tudorów też oglądałam, ale tylko kilka odcinków.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez dariak Pokaż wiadomość
Ja również polecam Downton Abbey
Boardwalk Empire miałam zamiar oglądać ale nie zobaczyłam nawet do końca pierwszego odcinka - co chwila jakieś przekleństwa, zabijanie ludzi, i np. ten cytat:"Krzyki?Pieprzyliśm y się, Eddie!. Pieprzyliśmy". - to jednak nie dla mnie.
A tak to może: Emma. South Riding, W świecie Jane Austen, Jane Eyre, Rozważna i romantyczna - chyba wszystkie z nich mają po 3 lub 4 odcinki
Polski serial: 1920. Wojna i miłośc
To dla mnie chyba też nie jest ten serial Jane Eyre widziałam, ze względu na książkę Bronte i mogę stwierdzić, że prawie tak samo dobry serial jak książka.
No właśnie nieraz słyszałam, że seriale kostiumowe BBC są bardzo dobre. Tylko który tu zacząć
Fonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 13:16   #2027
dariak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 64
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Fonte Pokaż wiadomość
Downton Abbey już oglądałam, nawet jest moim serialem nr 1 A właśnie oglądał ktoś już pierwszy odcinek trzeciego sezonu? bo napisów po pl jeszcze nie ma.
Tudorów też oglądałam, ale tylko kilka odcinków.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

To dla mnie chyba też nie jest ten serial Jane Eyre widziałam, ze względu na książkę Bronte i mogę stwierdzić, że prawie tak samo dobry serial jak książka.
No właśnie nieraz słyszałam, że seriale kostiumowe BBC są bardzo dobre. Tylko który tu zacząć
ja codziennie sprawdzam czy są już polskie napisy
Rozważna romantyczna chyba najbardziej mi się podobała z wymienionych A najmniej W świecie Jane Austen
Widziałam że też są jakieś inne seriale ale one czekają na swoją kolej Downstairs Upstairs, Birdsong, A Passionate Woman, Północ południe (z 2004r.), Samotnia
Będą mieć premiery w tym roku: Czas prawdy (The Hour), Szpiedzy w Warszawie, Ripper Street
dariak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 14:15   #2028
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Fonte Pokaż wiadomość
Downton Abbey już oglądałam, nawet jest moim serialem nr 1 A właśnie oglądał ktoś już pierwszy odcinek trzeciego sezonu? bo napisów po pl jeszcze nie ma.
Tudorów też oglądałam, ale tylko kilka odcinków.

No właśnie nieraz słyszałam, że seriale kostiumowe BBC są bardzo dobre. Tylko który tu zacząć
Ja Ale nie potrafię nic sensownego na jego temat powiedzieć, resztki obiektywizmu przysłoniła mi kompletnie radość z nowego sezonu

BBC robi najlepsze seriale kostiumowe (zaraz obok HBO i Showtime) - i dotyczy to zarówno tych nowszych jak i straszych produkcji.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Skończyło się Parade's End - potrzymuję swoją opinię, że to jedna z najlepszych serii jakie ostatnio widziałam. Rzecz jasna nie obyło się bez kilku zgrzytów - zarówno castingowo (jak się ma Ruperta Everetta to wypadałoby go wykorzystać, a Adelaide Clemens jako Valentine była wyraźnie słabsza od reszty obsady), charakteryzacyjnie (te nieszczęsne wypychacze do policzków plus koszmarny makijaż sprawiły że Cumberbatch nie wygląda źle (jak powinien), ale po prostu dziwnie), jak i scenariuszowo (Stoppard napisał fantastyczną (choć trochę inną niż książkowa) Sylvię, za to praktycznie nie napisła Valentine, co sprawia że ciężko patrzeć na to jak na faktyczny trójkąt miłosny), ale nie były one na tyle straszne żeby zmącić genialne wrażenie, jakie pozostawiła cała reszta - zarówno strona wizualna (kostiumy ) jak i aktorska (świetny Allam i Cumberbatch (mimo "przeciwności losu), ale całą stawkę daleko w tyle pozostawiła Rebecca Hall. Serio, dawno nie widziałam tak świetnej roli) na najwyższym poziomie. Scenariusz, mimo wspomnianych lekkich zgrzytów też bardzo dobry (choć brakło mi pewnych niuansów w ostatnim odcinku, zwłaszcza w zakończeniu. Książkowe było trochę mniej optymistyczne). To teraz tylko czekam na dotarcie do mnie dvd (oficjalnie zostaje najlepszym zakupem w ciemno jaki kiedykolwiek zrobiłam), bo będę do niego niejednokrotnie wracać
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner

Edytowane przez Maqda
Czas edycji: 2012-09-22 o 13:57
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 17:12   #2029
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
Ja Ale nie potrafię nic sensownego na jego temat powiedzieć, resztki obiektywizmu przysłoniła mi kompletnie radość z nowego sezonu

BBC robi najlepsze seriale kostiumowe (zaraz obok HBO i Showtime) - i dotyczy to zarówno tych nowszych jak i straszych produkcji.
Ja tez widzialam, no i coz moge powiedziec. Stare, dobre Downton Abbey.
Nie dziwne, ze polowa populacji UK siada w kazda niedziele przed telewizorami. Maggie Smith jak zwykle doskonala, ale teraz bedzie miala niezla konkurencje w postacji Shirley Maclaine.

Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
[/COLOR]Skończyło się Parade's End - potrzymuję swoją opinię, że to jedna z najlepszych serii jakie ostatnio widziałam. Rzecz jasna nie obyło się bez kilku zgrzytów - zarówno castingowo (jak się ma Ruperta Everetta to wypadałoby go wykorzystać, a Adelaide Clemens jako Valentine była wyraźnie słabsza od reszty obsady), charakteryzacyjnie (te nieszczęsne wypychacze do policzków plus koszmarny makijaż sprawiły że Cumberbatch nie wygląda źle (jak powinien), ale po prostu dziwnie), jak i scenariuszowo (Stoppard napisał fantastyczną (choć trochę inną niż książkowa) Sylvię, za to praktycznie nie napisła Valentine, co sprawia że ciężko patrzeć na to jak na faktyczny trójkąt miłosny), ale nie były one na tyle straszne żeby zmącić genialne wrażenie, jakie pozostawiła cała reszta - zarówno strona wizualna (kostiumy ) jak i aktorska (świetny Allam i Cumberbatch (mimo "przeciwności losu), ale całą stawkę daleko w tyle pozostawiła Rebecca Hall. Serio, dawno nie widziałam tak świetnej roli) na najwyższym poziomie. Scenariusz, mimo wspomnianych lekkich zgrzytów też bardzo dobry (choć brakło mi pewnych niuansów w ostatnim odcinku, zwłaszcza w zakończeniu. Książkowe było trochę mniej optymistyczne). To teraz tylko czekam na dotarcie do mnie dvd (oficjalnie zostaje najlepszym zakupem w ciemno jaki kiedykolwiek zrobiłam), bo będę do niego niejednokrotnie wracać
Nigdy nie widzialam odcinka w calosci, ale po takim podsumowaniu chyba musze sprobowac.

Edytowane przez loglady83
Czas edycji: 2012-09-22 o 17:15
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 18:50   #2030
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Ja z nowości na razie zerknęłam na dwa odcinki "Go On" i "The New Normal". Jeszcze jakiegoś wyrobionego zdania o nich nie mam...
Czekam na "666 Park Avenue" i na "Red Widow".

Dziś obejrzałam finał 9 sezonu Friendsów. Smutno mi z myślą, że został mi tylko jeden sezon.
Muszę się wziąć za nadrabianie tego co chcę obejrzeć, bo ta lista zamiast maleć to rośnie . Ostatnio obejrzałam 3 odcinki "It's always sunny in Philadelphia" i będę oglądać dalej .

Podoba mi się perspektywa października w moim serialowym kalendarzu. Znów po 12 seriali tygodniowo
Błagam oglądaj dalej It's always sunny in Philadelphia,ten serial jest histerycznie śmieszny i maksymalnie pojechany,żadnych granic
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 11:25   #2031
Fonte
Zadomowienie
 
Avatar Fonte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z Pomorza i Kujaw
Wiadomości: 1 087
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez dariak Pokaż wiadomość
ja codziennie sprawdzam czy są już polskie napisy
Rozważna romantyczna chyba najbardziej mi się podobała z wymienionych A najmniej W świecie Jane Austen
Widziałam że też są jakieś inne seriale ale one czekają na swoją kolej Downstairs Upstairs, Birdsong, A Passionate Woman, Północ południe (z 2004r.), Samotnia
Będą mieć premiery w tym roku: Czas prawdy (The Hour), Szpiedzy w Warszawie, Ripper Street
O Downstairs Upstairs czytałam w Polityce, bo był jakiś artykuł o brytyjskich serialach, najwięcej było właśnie o DU i Downton abbey.

Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
Ja Ale nie potrafię nic sensownego na jego temat powiedzieć, resztki obiektywizmu przysłoniła mi kompletnie radość z nowego sezonu

BBC robi najlepsze seriale kostiumowe (zaraz obok HBO i Showtime) - i dotyczy to zarówno tych nowszych jak i straszych produkcji.
Ja pewnie też nie będę za obiektywna bo na pewno i tak będzie mi się podobać A Showtime jakie wyprodukowało seriale?


[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
[/COLOR]Skończyło się Parade's End - potrzymuję swoją opinię, że to jedna z najlepszych serii jakie ostatnio widziałam. Rzecz jasna nie obyło się bez kilku zgrzytów - zarówno castingowo (jak się ma Ruperta Everetta to wypadałoby go wykorzystać, a Adelaide Clemens jako Valentine była wyraźnie słabsza od reszty obsady), charakteryzacyjnie (te nieszczęsne wypychacze do policzków plus koszmarny makijaż sprawiły że Cumberbatch nie wygląda źle (jak powinien), ale po prostu dziwnie), jak i scenariuszowo (Stoppard napisał fantastyczną (choć trochę inną niż książkowa) Sylvię, za to praktycznie nie napisła Valentine, co sprawia że ciężko patrzeć na to jak na faktyczny trójkąt miłosny), ale nie były one na tyle straszne żeby zmącić genialne wrażenie, jakie pozostawiła cała reszta - zarówno strona wizualna (kostiumy ) jak i aktorska (świetny Allam i Cumberbatch (mimo "przeciwności losu), ale całą stawkę daleko w tyle pozostawiła Rebecca Hall. Serio, dawno nie widziałam tak świetnej roli) na najwyższym poziomie. Scenariusz, mimo wspomnianych lekkich zgrzytów też bardzo dobry (choć brakło mi pewnych niuansów w ostatnim odcinku, zwłaszcza w zakończeniu. Książkowe było trochę mniej optymistyczne). To teraz tylko czekam na dotarcie do mnie dvd (oficjalnie zostaje najlepszym zakupem w ciemno jaki kiedykolwiek zrobiłam), bo będę do niego niejednokrotnie wracać
Po takiej recenzji ja też muszę obejrzec ten serial, kiedyś szukałam nowości na jesień i właśnie ten serial tylko zapamiętałam
A co do seriali kostiumowych pamiętam, że jeden polski mi się bardzo podobał i w ogóle się nie nudziłam, na pewno każdy zna książkę na podstawie której powstał - "Lalka", jak nie widziałyście to polecam

Edytowane przez Fonte
Czas edycji: 2012-09-23 o 11:27
Fonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 12:22   #2032
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Fonte Pokaż wiadomość
O Downstairs Upstairs czytałam w Polityce, bo był jakiś artykuł o brytyjskich serialach, najwięcej było właśnie o DU i Downton abbey.

Ja pewnie też nie będę za obiektywna bo na pewno i tak będzie mi się podobać A Showtime jakie wyprodukowało seriale?
Downstairs Upstairs dopisuję do listy do sprawdzenia.

Obejrzałam nowy odcinek DA - ten klimat... No i już się wyjaśniło, co będzie głównym motywem sezonu. Są już napisy, więc nadrabiajcie!
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 21:27   #2033
dariak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 64
Dot.: Seriale

Właśnie skończyłam oglądać nowy odcinek DA

Edytowane przez dariak
Czas edycji: 2012-09-23 o 21:44
dariak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 21:38   #2034
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Seriale

Zaczęłam "Zakazane Imperium", uwielbiam te klimaty lata 20, prohibicja, mafia, czy może być coś lepszego?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 08:44   #2035
Fonte
Zadomowienie
 
Avatar Fonte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z Pomorza i Kujaw
Wiadomości: 1 087
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez dariak Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam oglądać nowy odcinek DA
to chyba oglądałyśmy o tej samej porze ciekawe co wymyślili w 3 sezonie, skoro już po ślubie. A stroje jak zwykle idealnie dobrane do dekady
Fonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 14:06   #2036
Polaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 409
Dot.: Seriale

Ja się zabieram za Rodzinę Borgiów ... zobaczymy
Polaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 19:04   #2037
Maqda
Zakorzenienie
 
Avatar Maqda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Śląskie;)
Wiadomości: 6 026
GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda
Dot.: Seriale

DU mnie nie zachwyciło (poza kostiumami) - to nadal bardzo dobry serial (zwłaszcza pierwszy sezon), ale zostaje w tyle za choćby Downton.

Fonte - Showtime odpowiada za The Borgias i The Tudors(oba) z kostiumowych plus Dextera, Shameless US, Homeland, House of Lies (z tych co oglądam), Californication i Nurse Jackie. Tych jestem pewna, wydaje mi się że ich też jest Weeds i Episodes

A Parade's End naprawdę warto, zwłaszcza że to tylko pięć odcinków.
__________________
Cytat:
You had a row with a machine?
Sort of. It sat there and I shouted abuse at it.

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 21:31   #2038
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Seriale

Hej!
Jak fajnie, że taki wątek istnieje. Ostatnio bardzo się w seriale wciągnęłam. Oglądam:
The Vampire Diaries
True Blood (najlepszy serial ever, chociaż 4 i 5 seria to już nie to)
Supernatural
Grę o tron
Suits (Harvey <3)
Once Upon a Time
Gossip Girl
Pretty Little Liars

Widziałam 3 serie Dextera, ale jakoś zarzuciłam. Po kilka odcinków Bones, Glee, zakazanego imperium, Chirurgów ale jakoś mnie nie zachwyciły. Obecnie szukam czegoś kolejnego, ale piszecie o tylu tytułach, że nie wiem za co się zabrać
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 10:19   #2039
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Maqda Pokaż wiadomość
DU mnie nie zachwyciło (poza kostiumami) - to nadal bardzo dobry serial (zwłaszcza pierwszy sezon), ale zostaje w tyle za choćby Downton.

A Parade's End naprawdę warto, zwłaszcza że to tylko pięć odcinków.
Oba dopisałam do listy must-watch.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 12:42   #2040
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Seriale

a oglądacie survivor ?
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 14:10:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.