Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-22, 19:34   #1
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Unhappy

Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .


Jechałam ostatnio Olsztynskim MPK i była kontrola biletów ,nie przejmowałam sie bo miałam i bilet i legitymacje ,ale problemem okazało sie to że dane na mojej legitymacji sa niewyrazne ,poprawialam je bo dlugopis bylo slabo widac a musialam ja odbic na ksero jakis czas temu . Nie mialam zadnego innego dokumentu tozsamosci tylko skierowanie od lekarza gdzie byl moj pesel ,a wtedy kanarzy nagle zauwazyli ze numer mieszkania jest nie wyrazny . Moj chlopak tez mial porblem ,odebral legitymacje ze szkoly i nie zobaczyl ze data urodzenia sie nie zgadza ,mielismy kiedys kontrole policyjna i pokazal legitymacje ,kiedy policjant sprawdzal dane w jakiejs centrali dopiero sie okazalo ze jest bład ,powiedzielismy o tym i on przeprawil rok urodzenia .Wracajac do mandatu to dostalismy po 73,50 !! Nie mielismy czasu zeby sie kłocic ani jechac wyjsnic sprawy na policje ( grozili ze moga nas zamknac na 24 godziny ) bo akurat jechałam do szpitala . Czy moge napisac odwolanie w tej sprawie ,oboje z chlopakiem nie pracujemy ,uczymy sie ,ja nie jestem jeszcze pełnoletnia i czy naprawde za takie cos kontroler ma prawo wystawic mandat ?? I czy to prawda ze grozi za to 2 lata wiezenia . Prosze o pomoc .
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:41   #2
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Tak, bo u nas prawo jest takie, że nie wolno sobie poprawiać dokumentów długopisem, bo było niewyraźnie. Jak jest taki problem, to trzeba nim w odpowiednim czasie - niestety - truć głowy paniom w sekretariacie, które byle jak wygryzmoliły legitymację.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:42   #3
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

oczywiście, że możesz sie odwoływać.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:46   #4
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

No ale czy kontroler ma prawo za to wystawic mandat i to taki wysoki ??!! Czy jezeli zrobie ksero aktu urodzenia jest szansa ze zostanie on umorzony ??
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:48   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Przeprawić to się można Wisłą wpław na przykład .
Dokumentów żadnych nie można przerabiać,poprawiać na własną rękę.
Tak,jak napisała Aete,gdy dokument ulegnie zniszczeni lub jakieś dane się nie zgadzają-należy wyrobić nowy.
Kontroler miał prawo wystawić mandat,gdyż mógł uznać legiotymację za podrobioną w celu nazwijmy to osiągnięcia korzyści,czyli w tym przypadku zniżki na przejazdy.
Odnośnie waszej sytuacji-odwołanie oczywiście możecie napisać,problem tylko w tym,czy zostanie ono uwzględnione.
Jeśli nie zostanie-będziecie musieli zapłacić należną kwotę,gdyż w przeciwnym razie grozi za to areszt.
Takie niestety są przepisy.

Cytat:
Napisane przez marinka Pokaż wiadomość
No ale czy kontroler ma prawo za to wystawic mandat i to taki wysoki ??!! Czy jezeli zrobie ksero aktu urodzenia jest szansa ze zostanie on umorzony ??
Zniżka nie przysługuje na podstawie daty urodzenia ,tylko odpowiedniego dokumentu uprawniającego do niej-w Twoim przypadku jest to legitymacja.
A wyskość mandatu jest regulowana przepisami firmy .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 19:58   #6
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

A czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji ?? Oczywiscie wiem ze na nieznajomosc prawa powolac sie nie moge bo to od odpowiedzialnosci i tak mnie nie uchroni . I czy naprawde moga mnie za to wsadzic do aresztu ?? Mozna np. ten madat odpracowac spolecznie ?? I co nalezy ujac w odwołaniu ??
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:09   #7
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

w Krakowie jest tak, że jak np masz bilet a nie masz legitymacji to dają Ci mandat, ale jak pójdzie się do odziału z legitymacją i tym mandatem to płaci sie tylko opłaty manipulacyjne czyli 5zł
jeśli tak jest i w Olsztynie to wyrób sobie szybko nową legitymacje
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 20:15   #8
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Na mandacie mam zaznaczone że jest za zaniżona opłate za przejazd a pod spodem dopisana uwaga że są słady przerabiania legitymacji szkolnej
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:20   #9
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

ale mandat dotyczy zaniżonej opłaty, a nie tego, że poprawiłaś legitymacje, więc jeśli udowodnisz nową legitymacją, że należała Ci się zniżka tego dnia którego mandat był wystawiony to powinni Ci darować ten mandat.
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:23   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
ale mandat dotyczy zaniżonej opłaty, a nie tego, że poprawiłaś legitymacje, więc jeśli udowodnisz nową legitymacją, że należała Ci się zniżka tego dnia którego mandat był wystawiony to powinni Ci darować ten mandat.
Na każdej legitymacji figuruje data jej wystawienia .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:27   #11
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Starej legitymacji nie ma bo została zatrzymana ,Fresa widze ze znasz sie troche na prawie wiec napisz czy jest wogule jakies wyjscie z tej sytuacji czy poprostu musze zaplacic ( lub odrobic spolecznie- bo niestey 70 zl mam mi nie da przed zaduszkami ) ten mandat ?? I czy naprawde grozi mi areszt bo to mnie najbardziej martwi .
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 20:29   #12
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Na każdej legitymacji figuruje data jej wystawienia .
nie przewidziałam tej opcji...
no to można jeszcze powiedzieć, że nowa legitymacja była w trakcie wyrabiania
upierdliwi kontrolerzy... moja koleżanka miała podobny przypadek w PKP ( rozmazały sie literki) rozwiązaniem było danie w łape...
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:33   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Na prawie w ścisłym tego słowa znaczeniu-niestety,ale-nie znam się.
Jeśli mogę coś zaproponować ,to napisz PW do Wizażanki Nekome (nekome z małej litery) - ona studiuje prawo i w wielu wątkach naprawdę udzielała fachowych rad.Jeśli będzie miała chwilkę pewnie Ci pomoże.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:34   #14
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Ja bym chetnie z nimi pojechała na policje i wyjasnila cała sprawe ,ale niestety za pół godziny miałam być w szpitalu na badaniach wiec wolałam żeby wypisali ten głupi mandat i poźniej bym sie o to martwiła .A wogule to sprawdzali nas na koncu i chyba dlatego tak sie przyczepili bo nie mieli juz nic ciekawego do roboty ,najpierw nie podobała im sie data urodzenia ,pokazałam pesel to wynaleźli niewyraźny numer mieszkania !!
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:43   #15
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

mnie oniegdaj w WKD zlapali,bo nie mialam podbitej legitymacji na nowy rok
wystawili mi mandat,ok 100 zl ale w przeciagu 7 dni roboczych moglam dostarczyc do wystawcy mandatu(w tym wypadku byla to firma windykacjna brr nic fajnego trafic do krajowego rejestru dluznikow !) poswiadczona notarialnie(w tym wypadku pani z dziekanatu postawila stempel uczelni na ksero legitymacji podbitej) kserokopie dokumentu uprawniajacego do znizki i bylo po bólu,choc korespondencja trwala ozywiona przez jakis czas
brr na samo wspomnienie

Marinko-bardzo niepochlebnie wypowiadasz sie o kanarach,co ja z autopsji akurat jestem w stanie pojąć, ale nie przesadzajmy w nieuprzejmosciach-to jest pracownik firmy ktory musi sie wywiazac ze swoich obowiazkow

poswiadczone w szkole ksero legitki tej "poprawionej"+poswiadczon e ksero legitki nowej-ktora i tak musisz jak najszybciej wyrobic,ksero mandatu-zbierz wszystko co moze byc przydatne w rozpatrzeniu Twojej sprawy i wyslij do biura,ktore zajmuje sie regulowaniem tego typu spraw(na odwrocie mandatu powinna byc informacja gdzie skladac reklamacje,czy tam odwolanie)
jesli nie ma na odwrocie to zadzwon do mpk i sie dowiedz
tylko rob to szybko i sprawnie,bo mozesz miec niewiele czasu

pozdrawiam
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:46   #16
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Przeprawić to się można Wisłą wpław na przykład .
Dokumentów żadnych nie można przerabiać,poprawiać na własną rękę.
Tak,jak napisała Aete,gdy dokument ulegnie zniszczeni lub jakieś dane się nie zgadzają-należy wyrobić nowy.
Kontroler miał prawo wystawić mandat,gdyż mógł uznać legiotymację za podrobioną w celu nazwijmy to osiągnięcia korzyści,czyli w tym przypadku zniżki na przejazdy.
Odnośnie waszej sytuacji-odwołanie oczywiście możecie napisać,problem tylko w tym,czy zostanie ono uwzględnione.
Jeśli nie zostanie-będziecie musieli zapłacić należną kwotę,gdyż w przeciwnym razie grozi za to areszt.
Takie niestety są przepisy.



Zniżka nie przysługuje na podstawie daty urodzenia ,tylko odpowiedniego dokumentu uprawniającego do niej-w Twoim przypadku jest to legitymacja.
A wyskość mandatu jest regulowana przepisami firmy .
jeszcze nigdy nie slyszalam zeby ktos siedzial bo nie zaplacil kary-bo to nie jest mandat...
Idz do administatora MPK wyjasnij sprawe wez dokumenty potwierdzajace tozsamosc...
JA kiedys tez mialam nie przyjemna sytuacje z kanarami-uznali ze dwa razy skasowalam ten sam bilet-a tak naprawde kasowniki sa tak zjechane ze dziwne rzeczy sie wybijaja-maz poszedl do ZDIKU(bo u nas tak sie to nazywa) zrobil awanture -kary nie zaplacilam, kanara ktory mnie obazil przy ludziach wyrzucili i wyczyscili wszystkie kasowniki.
a teraz zbieram wszystkie dziwnie skasowane bilety-i oddam je do zdiku zeby im udowodnic ze to oni sa winni a nie ludzie.....
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:52   #17
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Wezme wyrobie jak najszybciej legitymacje i porobie ksero wszystkiego co tylko mozliwe ,a ten areszt to grozi mi za ta legitymacje stara ,ta niby podrobiona ,mowili ze za to moze byc nawet 2 lata . Mam nadzieje ze sprawa sie wyjasni ,bo w krajowym rejestrze dłużników tez nie chcem byc
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 20:58   #18
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

brr jak mnie takie osoby denerwuja prawnik sie znalazl brrrrr moglas go przepytac z kodeksu -a tak naprawde to moga Ci naskoczyc bo jestes niepelnoletnia
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:01   #19
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Ale niestey za 3 tygodnie juz bede i wtedy moge miec juz problemy
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 21:08   #20
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
brr jak mnie takie osoby denerwuja prawnik sie znalazl brrrrr moglas go przepytac z kodeksu -a tak naprawde to moga Ci naskoczyc bo jestes niepelnoletnia
Za osobę niepełnoletnią odpowiadają rodzice.
I tak,za niezapłacenie mandatu można iść do więzienia.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:14   #21
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Fresa mandat wystawia policja straz miejska i tym podobne a nie kanar...
Boze swiety dziweczyny ja pracowalm w sadzie i wiem co mowie zaden sedzia nie wsadzi za nie zaplacona kare do wiezienia-nie straszcie dziewczyny...
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:20   #22
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Marinka, nie panikuj tak mocno.

Prawo jest prawem, ale do wiezięnia nie pójdziesz, w najgorszym razie, jeśli zechcą Ci w sądzie narobić problemów, bo ludzie różni są - to dostaniesz jakieś zawiasy czy coś.
Nic miłego, ale mam kumpli, którzy głupio wpadli na paleniu trawki (w swoim własnym mieszkaniu, przez złośliwość losu czyli policjantów , którzy zatrzymali 2 dziewczyny na mieście, a potem rano nie wypuścili ich z dołka tylko grzecznie odprowadzili je do domku, a tam towarzystwo nieźle było zbakane ) - i jakoś żyje.
A mój przyjaciel jak miał 17 lat to miał ten problem, że prowadził auto po pijanemu - na czym go złapali - i też jakoś ma się dobrze.

Młoda jesteś, ale nie będziesz nigdzie gnić za taką głupotę; na czerwonym też nie wolno przechodzić, ale nikt jakoś połowy Polski od razu nie wsadza.
Nie bój się tak, tylko spróbuj to sensownie odkręcić na ile się da - i nie daj sobie wmówić, że taki ciężki zbrodniarz jesteś, ale, broń Boże, nie bądź przesadnie mocna w dysku i nie uważaj, że Ty byłaś cacy, a oni be - bo wiesz, z wielką dupą to się wszędzie wejdzie, a z wielką gębą - nigdzie.
A te Twoje 3 tygodnie to nic nie znaczą .

Pozdrawiam.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:21   #23
marinka
Raczkowanie
 
Avatar marinka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 188
GG do marinka
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Ale tu chodzi o legitymacje ,wiem ze jak nie zapłace to nic mi nie zrobia . Ta legitymacja jest niby podrobiona i to własnie za to grozi mi te 2 lata .
marinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:25   #24
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez marinka Pokaż wiadomość
Ale tu chodzi o legitymacje ,wiem ze jak nie zapłace to nic mi nie zrobia . Ta legitymacja jest niby podrobiona i to własnie za to grozi mi te 2 lata .
No ja wiem, że to za nią Ci grozi; nie o karze pisałam.

Nie bój się tak, bo wszystko się ułoży dobrze, co najwyżej z problemami, ale żadne tam Alcatraz Ci nie grozi.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:26   #25
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez marinka Pokaż wiadomość
Ale tu chodzi o legitymacje ,wiem ze jak nie zapłace to nic mi nie zrobia . Ta legitymacja jest niby podrobiona i to własnie za to grozi mi te 2 lata .
Zaraz ,chwila,moment.
Jak to nic nie zrobią jak nie zapłacisz?
Więc w jakim celu wystawili Ci mandat?
Po to,żebyś go zapłaciła.
Jeśli tego nie zrobisz,mogą go wyegzekwować w inny sposób.
A raczej od Twoich rodziców,skoro jesteś niepełnoletnia jeszcze.
P.S.
Sylwia-Zuza,a co wystawia kanar?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:26   #26
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

zanies nowa legitymacje i bedzie ok-niby nie znajomosc prawa szkodzi -ale ty masz jeszcze 17 lat i tyle...I to policja moglaby ci robic jakies problemy a nie kanary az takiej wladzy to nie maja.
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:29   #27
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Zaraz ,chwila,moment.
Jak to nic nie zrobią jak nie zapłacisz?
Więc w jakim celu wystawili Ci mandat?
Po to,żebyś go zapłaciła.
Jeśli tego nie zrobisz,mogą go wyegzekwować w inny sposób.
A raczej od Twoich rodziców,skoro jesteś niepełnoletnia jeszcze.
P.S.
Sylwia-Zuza,a co wystawia kanar?
wystawia kare za nie oplacony przejazd-potocznie zwany mandatem
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:29   #28
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Zapłać tą karę, bo to dopiero od zapłaconego można się reklamować i wtedy ewentualnie zwracają pieniądze, jeśli uznają słuszność reklamacji.
Nie polepszaj sobie sytuacji, masz problem z podpadziochą za długopisowanie legitki - więc się nie wychylaj.

A na miejscu tych, co nie płacą, to ja bym się aż tak bardzo nie cieszyła, bo MPK kiedyś w końcu sprzeda długi odpowiednim firmom - i one sobie już wyegzekwują, co ich. Z odsetkami oczywiście. To, że dziś jest bosko, nie znaczy, że tak będzie wiecznie (oho, przypomniały mi się moje zalegania w bibliotekach )...
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:31   #29
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
brr jak mnie takie osoby denerwuja prawnik sie znalazl brrrrr moglas go przepytac z kodeksu -a tak naprawde to moga Ci naskoczyc bo jestes niepelnoletnia
tyle, ze za falszerstwo dokumentu - bo tak to "przeprawienie" "poprawienie" i inne takie trzeba by nazwac (tak jak i za inne przestepstwa zreszta) odpowiada sie na podstawie kodeksu karnego juz po ukonczeniu 17 lat
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 21:32   #30
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Niesprawiedliwy mandat . Porsze o porade .

<Naiwnie> Czemu rodzice Ci nie pomagają tego wyjaśnić?
Może oni by zadziałali tak, abyś nie płaciła i szybko wyjaśniła tą sprawę.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.