Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-29, 08:08   #1
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?


dziewczyny studiujące na tych uczelniach i te, które skończyły te uczelnie niech się wypowiedzą. Mam straszny dylemat, którą z tym szkół wybrać. Bardzo proszę o opinie osób, które skończyły te szkoły rok, czy 2 lata temu, bądź tych, którzy obecnie jeszcze studiują ponieważ chce aktualne informacje po wielu latach wszystko się zmienia i nic nie jest takie jak nawet 3 czy 4 lata temu

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

dla wyjaśnienia mam w planach studiować kosmetologię
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 10:27   #2
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

tez się zastanawiam nad wyborem między tymi dwoma uczelniami z tym że ja myslę o studiowaniu dietetyki, ale równiez chciałabym sie dowiedzieć nieco więcej na temat tych uczelni
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 16:36   #3
201706070858
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Cześć ! właśnie też mam zamiar w tym roku składać papiery na którąś z tych dwóch szkół na dietetykę. i też nie wiem którą szkołe wybrac. a najbardziej tez sie boje skomplikowanej chemii na dietetyce ;( wiec jak ktoś coś bliżej wie na ten temat to chętnie pochłonę każde informacje
201706070858 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 15:37   #4
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Uczelnie Prywatne mają kilka plusów, nie trzeba się martwić o sprzęt, o kosmetyki, wszystko powinno być nowe i na bieżąco odświeżane. Jednak najważniejsze jest to, aby dana Uczelnia jak najdłużej prowadziła kosmetologię, ponieważ ma doświadczenie, wyczucie rynku i podpisane umowy z licznymi firmami. Absolwenci mają także wyrobioną pewną renomę.

Wiecie może, które Uczelnie najdłużej prowadzą kosmetologię ? :
1. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
2. Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu
3. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
4. Śląski Uniwersytet Medyczny

To są według wielu publikacji najpopularniejsze Uczelnie które wprowadziły kosmetologię jako pierwsze. Podobno jeszcze w Bydgoszczy i Zabrzu ale nie wiem jakie Uczelnie.

Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, która jest pierwszą Uczelnią, która wprowadziła kosmetologię w południowo-wschodniej Polsce.

Jestem studentką na 4 semestrze w KWSPZ. Uczelnia jest wyremontowana (w tym roku), współpracuje z najlepszymi firmami kosmetycznymi, ma sale partnerskie, multimedialne sale wykładowe, hurtownię profesjonalnych kosmetyków z dodatkowymi zniżkami dla studentów i absolwentów. Wykładają na niej profesorowie i doktorzy z Collegium Medicum UJ, Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Krakowskiej. Uczelnia posiada własne laboratorium (nowiutke - od tego roku), sale gimnastyczną i siłownię.

KWSPZ jest Niepaństwową Uczelnią Medyczną o uprawnieniach Uczelni Publicznej dzięki czemu można się ubiegać o stypendia m.in. socjalne, naukowe, rektorskie, mieszkaniowe, sportowe, wyżywieniowe itd... Można brać udział w konferencjach które odbywają się na Uczelni w ramach kół naukowych co jest wyszczególniane na dyplomie, można za wyniki w nauce jechać do Niemiec do Janssen Cosmeceutical. Są także liczne szkolenia firm z Polski, jak i zza granicy w języku angielskim. Jest także możliwość uzyskania certyfikatów na dodatkowo płatnych szkoleniach po kilkukrotnie tańszych cenach niż rynkowe, organizowanych na Uczelni.

Jeśli ktoś jest ambitny, zależy mu na nauce i chce wiele osiągnąć w życiu to nie tylko będzie miał taką możliwość, ale także (dzięki stypendium) nie będzie musiał płacić za naukę, bądź będzie ona co najmniej o połowę tańsza niż zakładał na początku. Wiem coś o tym . Na uczelni działają także grupy w których można się realizować od strony naukowej jak i marketingowej,

Jeśli któraś z Was będzie chciała żebym opowiedziała jak wygląda nauka, praktyki czy jakie są przedmioty to piszcie tutaj
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:19   #5
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Cytat:
Napisane przez wizazanka12 Pokaż wiadomość
dziewczyny studiujące na tych uczelniach i te, które skończyły te uczelnie niech się wypowiedzą. Mam straszny dylemat, którą z tym szkół wybrać. Bardzo proszę o opinie osób, które skończyły te szkoły rok, czy 2 lata temu, bądź tych, którzy obecnie jeszcze studiują ponieważ chce aktualne informacje po wielu latach wszystko się zmienia i nic nie jest takie jak nawet 3 czy 4 lata temu

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

dla wyjaśnienia mam w planach studiować kosmetologię
Ja też się wybieram na kosmetologie od tego roku :P
Ja zdecydowałam się na mwsz. Jakoś kwspz nie budzi mego zaufania i te złe opinie na forach i innych osób ;/. A wiesz może czy chcesz iść na dzienne czy zaoczne?
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:47   #6
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Ja bym nie zmieniła KWSPZ na MWSZ, bo po pierwsze jestem bardzo zadowolona, a po drugie mamy na roku dziewczynę która przeniosła się z MWSZ do nas na rok i bardzo psioczyła na małopolską. Więc opinia opinii nie równa, najlepiej pytać tych którzy narzekają, co dokładnie im nie pasuje bo może się okazać, że portier albo brak ulubionej potrawy w bufecie
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:51   #7
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

ja na dzienne u mnie znowu są takie myśli co do MWSZ :/ poza tym Anabelle28 jest kolejną osoba, która utwierdza mnie w tym, że Krakowska jest lepszą szkołą. Rozmawiałam z paroma osobami, które tam studiują, na forach dużo pisze, ale po części są to nieaktualne informacje sprzed kilku lat... najlepiej porozmawiaj indywidualnie z kim, kto się uczy w tych szkołach, ja tak zrobiłam i wybrałam Krakowską

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość

Jeśli któraś z Was będzie chciała żebym opowiedziała jak wygląda nauka, praktyki czy jakie są przedmioty to piszcie tutaj
napisz jeszcze coś więcej o tej uczelni jak możesz ja tam będę składać dokumenty i chce się wszystkiego dowiedzieć
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 11:17   #8
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

No ja też rozmawiałam z osobami, które studiują, bądź studiowały w mwsz i bardzo mi ją poleciły i pokazały mi różnice miedzy tymi dwiema uczelniami. Właśnie rozmowy w twarzą w twarz mnie przekonały. Ale do wyników z matur jeszcze daleko. Może się wszystko jeszcze odmienić
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:19   #9
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

zobaczymy jak to będzie
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:32   #10
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

A co ciebie przekonuje do kwspz? Masz jakiś znajomych na tej uczelni/wśród absolwentów?
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:22   #11
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

rozmawiałam z dziewczyną przez e-maila, która w tym roku kończy szkołę i pytałam się czy lepiej studiować dzienne czy zaoczne. To powiedziała mi, że na obu systemach są takie same przedmioty. Większość w takiej samej liczbie zajęć i z takimi samymi wykładowcami. Różnica jest z pracownią. Dzienne mają 6h tygodniowo. Zaoczne o 2,5h mniej. I z tego co im opowiada ich prowadząca pracownie, jest to spore utrudnienie. Zajęcia dla zaocznych są co 2 tygodnie w soboty i niedziele. Ludzie siedzą na uczelni od rana do wieczora, z małymi przerwami. Ciężko do nich dotrzeć po kilku godzinach.

Jeśli chodzi o dzienne. Zajęć wcale tak dużo w tygodniu nie ma. Plan jest dobrze układany, a nawet jeśli wedrą się gdzieś okienka, to samemu porozumiewając się z wykładowcami można je poprzestawiać. Mówiła mi, że na każdym semestrze trafiał jej się piątek wolny. Dla osób blisko mieszkających jest to plusem.

O tej uczelni chodzi opinia, że jest w połowie medyczna. I jest to prawda. Dla niektórych trochę denerwujące jest to, że uczą się aż tylu przedmiotów, w większości dla przyszłych kosmetologów niepotrzebnych, ale daje to duże pole do popisu, ponieważ w tej szkole są osoby które na poważnie myślą o chemii i technologii kosmetyków, więc duże podstawy na pewno z tej szkoły wyniosą.

Radziła mi chodzić na wykłady. Wiadomo, że można skombinować notatki, ściągnąć z systemu (niektórzy wykładowcy je zamieszczają na dvi), ale na wykładach zaznaczane są pojęcia, które pojawią się na zaliczeniach bądź egzaminach.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to korzysta się z uczelnianych. Bielenda, Jansen, Yasumi itp. W cenie wpisowego jest fartuszek, pokrowiec na fotel, opaska do włosów i zastaw pędzli do makijażu. Wszystko dostaje się na początku 2 roku, bo wtedy zaczynają się zajęcia praktyczne. Na 1 roku jest sama teoria.

Co prawda z czasem okaże się, że musisz sama kupić sobie jakieś rzeczy, ale to na prawdę są drobiazgi, np.: pędzelek do henny, cążki i pilniczki do paznokci, czy pędzelek do masek. Ale jeśli chodzi o kosmetyki to wszystko masz na miejscu.

Dowiedziałam się też, że kiedy przyjdziemy się zapisać, to dadzą nam test z języka angielskiego. Test czyli odpowiedzi A B C D. Na jego podstawie potem przydzielają do grup.

Jest masę kursów. Obowiązkowe są pokazówki. Z nich dostępne są certyfikaty upoważniające do wykonywaniu zabiegów danej marki. Koszt jest dodatkowy (czyli nie wliczony w cenę czesnego) ale zawsze niższy niż gdybyś szukała takiego kursu na własną rękę poza uczelnią. Dodatkowe np.: rzęsy, wizaż, paznokcie, masaże, są dla tych, którzy chcą. Materiały zawsze są zapewnione, ale po zakończeniu kursu nie dostaniesz "wyprawki". Jeśli chcesz potem np.: pazurki robić w domu, to musisz sama się zaopatrzyć.

O MWSZ powiedziała mi tylko tyle, że zajęcia praktyczne zaczynają już na pierwszym roku. I że poziom też jest niższy. I że dziewczyny, które tutaj miały problemy z danym przedmiotem, tam zdają go bez problemu.

Ja nie patrzę na to, żeby iść do szkoły, gdzie jest łatwiej, żeby wszystko pozdawać od strzała, ja się chce czegoś na prawdę nauczyć, dlatego wybrałam KWSPZ ponieważ ma ona wyższy poziom i jak widać z wcześniejszych wypowiedzi dziewczyn jest faktycznie lepsza od MWSZ

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

poza tym przekonuje mnie też to, że w pierwszym roku jest sama teoria, a potem 2 i 3 rok, to praktyki, więc tylko rok się uczysz i zakuwasz, a w 2 i 3 klasie ćwiczysz sobie, dokształcasz się. W MWSZ praktyki są od 1 roku, wraz z teorią i troszkę to dla mnie nie za bardzo, wolę mieć teorię za sobą po 1 roku, a w 2 i 3 kl. wykorzystywać ją w praktyce ale to moje zdanie oczywiście, proszę się nim nie sugerować

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudia9212 Pokaż wiadomość
A co ciebie przekonuje do kwspz? Masz jakiś znajomych na tej uczelni/wśród absolwentów?
może jak zdecydujesz się na KWSPZ to się spotkamy jak nas przyjmą oczywiście :P

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Anabelle28---->

powiedz coś więcej jeszcze o KWSPZ jak jest na kolokwiach, egzamiach, jacy są ogólnie prfesorzy, jak jest na wykładach i wogóle jakie były Twoje odczucia w pierwszych miesiącach, jak zintegrowałaś się z klasą

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

aha i powiedz mi jeszcze ile osób przypada na jeden rok, tylko na kosmetologię tak mniej więcej ile maksymalnie osób mogą przyjąć i czy zdażyło się tak, że kogoś, kto ubiegał się o przyjęcie odrzucili z powodu braku miejsc?
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 14:31   #12
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

wizazanka12 a znasz może kogos kto w kwspz studiuje dietetykę?
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 14:41   #13
karmene
Raczkowanie
 
Avatar karmene
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Moja koleżanka studiuje na MWSZ, wprawdzie inny kierunek niż te o których piszecie. Mówiła, że prosto się tam studiuje, w ogóle się nie uczy i zalicza przedmioty, a w liceum miała problemy. Więc nie jest to dobra szkoła, a poza tym Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa nie wygląda zbyt dobrze w CV. Natomiast o KWSPZ słyszałam pozytywne komentarze.
karmene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:33   #14
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
wizazanka12 a znasz może kogos kto w kwspz studiuje dietetykę?
niestety nie ale jak kogoś takiego znajdę, to na pewno skieruję tutaj na forum

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez karmene Pokaż wiadomość
Moja koleżanka studiuje na MWSZ, wprawdzie inny kierunek niż te o których piszecie. Mówiła, że prosto się tam studiuje, w ogóle się nie uczy i zalicza przedmioty, a w liceum miała problemy. Więc nie jest to dobra szkoła, a poza tym Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa nie wygląda zbyt dobrze w CV. Natomiast o KWSPZ słyszałam pozytywne komentarze.
no właśnie, więc po co iść do szkoły, w której nie trzeba się uczyć? Po papierek tylko :/ ? A potem mając swój salon nic tak na prawdę się nie umie ?? Dlatego stawiam na KWSPZ ) poza tym przypomniałaś mi ważną rzecz... w mojej klasie jest dziewczyna, która wybiera się na studia gdzieś na policję i ma koleżankę, która skończyła MWSZ i nie może teraz znaleźć pracy, ponieważ pracodawcy zastrzegają sobie w regulaminach, że nie chcą przyjmować studentów z MWSZ... :/

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

KWSPZ zmodernizowała swoją stronkę :P
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:41   #15
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

wizazanka12 a skąd jesteś? Z Krakowa ? Kiedy będziesz się rejestrować na ich stronie? Po maturze, wynikach? Przed złożeniem papierów? A i będziesz składać tylko tam? [ znowu się rozpisałam z pytaniami ]

nabelle28 zdawałaś na maturze biologie lub chemie? Czy jesteś humanistą? Czy znajomość tych przedmiotów pomaga na studiach?

Edytowane przez Klaudia9212
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:06
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 20:52   #16
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Cytat:
Napisane przez Klaudia9212 Pokaż wiadomość
wizazanka12 a skąd jesteś? Z Krakowa ? Kiedy będziesz się rejestrować na ich stronie? Po maturze, wynikach? Przed złożeniem papierów? A i będziesz składać tylko tam? [ znowu się rozpisałam z pytaniami ]
jestem z okolic Kielc, a rejestrowałam się już w lutym w systemie, miałam jechać z dokumentami w piątek, po zakończeniu roku, ale się nie wyrobiłam, pojadę może w poniedziałek, a zarejestrować trzeba się przed złożeniem dokumentów, bo inaczej nie przyjmą Ci papierów. A podanie raczej będę składać tylko tam, myślałam o tej MWSZ, ale to tak awaryjnie... zobaczymy. Ale chyba tylko jedno podanie złożę na Krakowską, bardziej myślałam, żeby złożyć gdzieś podanie na farmację zaoczną albo dzienną i też prywatną, ale jeszcze nie szukałam nic w Krk.

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

jak wam idą przygotowania do matury ?
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 21:21   #17
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

A no jakoś idą. Ale to już w środę!!! Najbardziej sie boję środy [ czyt. polskiego! ] A najmniej matmy i biologi keke A jak u Ciebie?
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 21:25   #18
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

u mnie polski to tragedia... nie wiem czy 1 lekturę w całości przeczytałam... każdy mi mówi, żeby się już nic nie uczyć, a ja tak na prawdę jeszcze nie zaczęłam, ale noc i jutrzejszy dzień przede mną...
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 21:33   #19
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

No ja będę czytać tylko lektury.. Ale szczerze mówiąc wolała bym pisać 2 razy język lub matmę! A ty zdajesz przedmiot dodatkowy np. chemie, biologie.?
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 00:30   #20
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Łoo Ale dużo pytań, już Wam na wszystko odpowiem. Powiem Wam szczerze uwzględniając opinie osób z którymi miałam styczność na wielu konferencjach czy kongresach co jest bardzo ważne. Staram się także w pełni korzystać z tego co oferuje Uczelnia i Wam też tego życzę ponieważ ćwiczycie wtedy umiejętności przydatne w życiu a także widoczne na papierze

Na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia funkcjonują koła naukowe i grupy tematyczne, a za działalność w nich i udział w studenckich konferencjach możecie sobie zapewnić wpis na dyplomie w szczególnych osiągnięciach więc ambitne osoby będą miały co robić!

Co do praktyk.
Na KWSPZ po pierwszym roku są 2 tygodnie praktyk w szpitalach klinicznych. W Krakowie odbywają się na różnych oddziałach Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Można też załatwić sobie praktyki u siebie w miejscowości, wystarczy mieć podpisaną zgodę w wybranym szpitalu i złożyć to w Biurze Karier.
Po drugim roku odbywają się praktyki w wymiarze 240 czy 260 h w gabinetach, salonach, spa czy instytutach. Może skorzystać z bazy Uczelni bądź znaleźć coś na własną rękę i podobnie jak w przypadku szpitala, przynieść dane wybranego miejsca.
Co na praktykach ? To zależy od ordynatora, oddziałowej oraz właściciela np. salonu odnowy biologicznej.
W szpitalach czasami od razu podpisują i nie chcą widzieć praktykantki, inne oddziałowe mówią że można chodzić jak się chce, a jeszcze inne podchodzą bardzo serio. Jeśli trafi się dobry ordynator, można zobaczyć nawet operację na otwartym kręgosłupie czy wyciąganie ropy z opłucnej.
Od właścicielki także zależy to, czy czegokolwiek dotkniemy, czy może będziemy zamiatać podłogi, dlatego warto przed podpisaniem dokumentów, porozmawiać z osobą odpowiedzialną za ustalanie naszych uprawnień.
Trzeba mieć głowę na karku, ale warto! Dobre praktyki mogą być bardzo istotne podczas poszukiwania pracy.

Wykładowcy, zajęcia, kolokwia.
Na KWSPZ wykładają kompetentne osoby, głównie z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego. Zajęcia zależą od wykładowcy, więc zarówno poziom, zakres materiału jak i atmosfera są w rękach profesorów. Jak na każdej Uczelni, jedni są mało porywający a inni tak charyzmatyczni że można by nie wychodzić z ich zajęć
Kolokwia podobnie jak zajęcia, bardzo ważne jest to aby chodzić na wykłady, albo mieć dużo szczęścia, oczywiście są osoby które idą najmniejszym oporem czyli mając same 3.0 lub zdając za "entym razem" ale moim zdaniem, skoro studia nie są edukacją obowiązkową i decydujemy się na jakiś kierunek to powinniśmy włożyć w niego 100% siebie bo inaczej nic znaczącego nie osiągniemy, a jedynie będziemy się męczyć w zawodzie ze 40 lat

Co do matury to najlepiej byłoby zdawać biologię, chemię i fizykę - takiej osobie byłoby na studiach na KWSPZ najłatwiej - niezależnie od kierunku ponieważ jest to Niepubliczna Uczelnia Medyczna. Jednak wiele zależy od chęci, jeśli ktoś poczuje pasję do wybranego kierunku i poświęci czas na naukę wykładanego materiału to nie będzie miało znaczenia to, co zdawał na maturze. KWSPZ wychodzi z założenia że każdemu należy dać szansę, ale to czy słusznie, zweryfikują wykładowcy i pracodawcy

Co do stronki to jest to wersja beta więc jeszcze będzie uzupełniana ale znacznie bardziej pasuje do profilu Uczelni. Wiem że prowadzone są także profile społecznościowe Uczelni np na facebooku www.facebook.com/KWSPZ

Widziałam że poruszałyście temat zajęć i pracowni. Przede wszystkim to nie prawda że na zaocznych jest to samo co na dziennych. Zaoczni nie mają części przedmiotów, a te które mają są mocno okrojone z godzin, wiele materiału trzeba przerabiać samodzielnie. Z tego powodu zdecydowałam się na studia dzienne. Dla przykładu - na dziennych jest 30 godzin Biochemii, a na zaocznych 15.

Pierwszy rok jest głownie biologiczny, spotkanie przedmioty takie jak Anatomia, Histologia, Genetyka, Mikrobiologia i Immunologia, Biochemia, Chemia, Surowce naturalne i ziołolecznictwo, Promocja Zdrowia, Fizjologia itd

Drugi rok jest głównie chemiczny, ale coś tam z biologią też ma wspólnego Spotkacie się z Recepturą Kosmetyków, Biofizyką, Biochemią, Mikrobiologią i Immunologią, Fizjologią, Patofizjologią, Chemią Kosmetyczną, Technologią Kosmetyków, Farmakologią, Doraźną pomocą medyczną, Toksykologią, Dermatologią oraz Dermatologią Kliniczną ale także Kosmetologią Pielęgnacyjną,Kosmetologi ą Upiększającą Fizjoterapią z masażem itd itd

Trzeci rok jest znacznie mniej obłożony, tutaj skupiacie się na pracy licencjackiej, musicie jednak pamiętać że studia zaoczne trwają o 1 semestr dłużej czyli 7 a nie 6 semestrów więc w praktyce zaoczni kończą o rok później. Trzeci rok to miks - Sensoryka i środki zapachowe, Alergologia, Rehabilitacja, Dermatologia estetyczna, Podstawy Chirurgii Plastycznej, Gerontologia, Farmakologia, Technologia Kosmetyków, Przedsiębiorczość, Dietetyka w Kosmetologii, ale także Wizaż, Stylizacja, Kosmetologia Lecznicza oraz Zaawansowane Techniki Pielęgnacyjne itd itd

Pojawiło się także pytanie o Dietetykę. Tutaj trzeba pamiętać że jest to także kierunek medyczny, mający na uwadze zdrowie człowieka. Na pierwszym roku występują przedmioty będące miksem biologii i chemii. tj Fizjologia człowieka, Anatomia, Promocja Zdrowia, Chemia Żywności, Genetyka, Towaroznawstwo Żywności, Ekonomika w Ochronie Zdrowia itd

Przedmioty nie są łatwe, ale pamiętajcie, że to od Was będzie zależało zdrowie potencjalnego pacjenta więc wysokie kwalifikacje to podstawa. Jednak chodząc na wykłady, korzystając z podanej literatury oraz uczęszczając na szkolenia i konferencje, nie tylko będzie Wam coraz lżej szło, odczujecie też wielką satysfakcję ze znajomości chorób o których mówi dr House , będziecie mogły uzyskać stypendia naukowe dzięki którym koszta edukacji znacznie się zmniejszą, ale także wzbogacicie swoje CV nabywając umiejętności przydatne w późniejszej praktyce.

W razie pytań piszcie, bo z racji pełnionych funkcji na roku akademickim - znam ją prawie na wylot

Edytowane przez Anabelle28
Czas edycji: 2011-05-03 o 00:33
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 08:55   #21
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

mam jeszcze pytanie czy zaoczni w kwspz tez maja praktyki?? nie wiem co zrobić, jasne że lepiej by było iść na dzienne, ale ja muszę jednocześnie pracować,a na stacjonarnych to chyba nie bardzo możliwe...
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 08:57   #22
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

A jak to jest z pracą licencjacką: piszemy ją i chodzimy na wykłady,praktyki?

I mamy zniżki na kursy czy robimy je we własnym zakresie? ( czymś trzeba się zająć by odciążyć rodziców. kekek )

Edytowane przez Klaudia9212
Czas edycji: 2011-05-03 o 09:05
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:07   #23
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Cytat:
Napisane przez Klaudia9212 Pokaż wiadomość
No ja będę czytać tylko lektury.. Ale szczerze mówiąc wolała bym pisać 2 razy język lub matmę! A ty zdajesz przedmiot dodatkowy np. chemie, biologie.?
nie, tylko polski, matmę i angielski w podstawach.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez enka999 Pokaż wiadomość
mam jeszcze pytanie czy zaoczni w kwspz tez maja praktyki?? nie wiem co zrobić, jasne że lepiej by było iść na dzienne, ale ja muszę jednocześnie pracować,a na stacjonarnych to chyba nie bardzo możliwe...
też myślałam o jakiejś pracy, ale ja jestem zdecydowana na studia dzienne, możne uda mi się jakoś pogodzić z tym pracę. Może ktoś pracuje i uczy się na dziennych. Da się tak???

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudia9212 Pokaż wiadomość
A jak to jest z pracą licencjacką: piszemy ją i chodzimy na wykłady,praktyki?

I mamy zniżki na kursy czy robimy je we własnym zakresie? ( czymś trzeba się zająć by odciążyć rodziców. kekek )
tak, mamy cały rok na napisanie pracy licencjackiej, a co do kursów, to są zniżki dla studentek KWSPZ, na stronie ostatnio się doczytałam, że jest jakiś kurs na rzęsy chyba za 150zł a na własną rękę kosztuje 300zł.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
W razie pytań piszcie, bo z racji pełnionych funkcji na roku akademickim - znam ją prawie na wylot
zamordujemy Cię tymi pytaniami, ale ja też to znam mam siostrę cioteczną, która kończy teraz gimnazjum i też ma masę pytań do mnie o profile, o maturę itd.

a jakie funkcje pełniłaś na roku akademickim ?
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:46   #24
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

tez bym się dowiedziała od kogoś czy da się pogodzić studia dzienne z pracą...
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka


Edytowane przez enka999
Czas edycji: 2011-05-03 o 13:47
enka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 18:48   #25
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

A ja studiuję na MWSZ i jestem zadowolona
Nie zgodzę się z tym, że nie trzeba się uczyć. Jest dużo nauki, przedmioty nie są łatwe. Ja uczę się dużo. Wiadomo, że znajdą się wykładowcy którzy wymagają więcej lub mniej ale mają ogromną wiedzę. Jedne przedmioty łatwiej zaliczyć inne trudniej. Niektóre są bardzo interesujące, inne ciężko zrozumieć. Ale na pewno nie jest tak że przychodzisz na zaliczenie, nic nie powiesz/nie napiszesz i zdajesz

Co do praktyk, pracowni: to uważam, że dużo lepiej mieć je na pierwszym roku. I to jest wielki plus tej uczelni, i poniekąd dlatego ją wybrałam. Padły tu wypowiedzi że lepiej mieć najpierw teorię a później na drugim roku mieć praktykę, ale tego nie rozumiem. Na I roku robi się takie podstawowe zabiegi typu henna, depilacja i myślę że tutaj nie trzeba wielkiej teorii. Tak mi się wydaję

karmene dlaczego uważasz, że mwsz nie wygląda dobrze w CV? a kwspz niby dobrze?
Ja uważam, że i tak należy zrobić dodatkowe kursy, dyplomy. Cały czas ćwiczyć, mieć dobre praktyki. Bo inaczej ciężko o pracę. Takie jest moje zdanie.

Nie wiem jak jest na kwspz bo tam nie studiowałam.

Ale mwsz polecam jestem na 4 semestrze więc jak są jakieś pytania, wątpliwości to śmiało
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:50   #26
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

enka999 - zaoczni także mają praktyki, w tym samym wymiarze, jednak zawsze można się dogadać z właścicielem aby pozwolił na dłuższe szlifowanie umiejętności. Uczelni narzuca jedynie minimum

Klaudia9212 - pracę licencjacką pisze się normalnie w czasie studiów, ale na 6 semestrze są zaledwie 3 dni zajęć na dziennych więc spokojnie. Praktyki są po pierwszym i po drugim roku teoretycznie, natomiast można je robić także na trzecim roku. Ważne żeby przy obronie pracy licencjackiej mieć dokumenty potwierdzające odbycie założonego przez Uczelnię minimum, bo w przeciwnym wypadku do ukończenia studiów nie dojdzie.
Kursy natomiast są dużo tańsze niż w rzeczywistości, są to specjalne oferty dla studentów. Bezpłatne są pokazy, natomiast w celu szkolenia i uzyskania certyfikatu należy zapłacić, zazwyczaj między 20-150 zł za jedno w momencie kiedy prywatnie koszta sięgałyby 500-1000 zł.

enka999 - nie zgodzę się z tym że pracować na dziennych się nie da. U mnie na roku sporo dziewczyn pracuje, choć o ile na 1 i 3 roku można to spokojnie pogodzić, to na 2 roku jest ciężko z wolnym czasem. Kwestia elastyczności pracodawcy. Są prace które wręcz chcą dziennych studentów, np galerie handlowe, gdzie przez zaocznych, nie ma kto pracować w weekendy kiedy jest największe obciążenie. Wiem co mówie bo pracowałam w Zarze, Pumie i Orsay

wizazanka12 - funkcje ? starosta grupy dziekańskiej i opiekun roku akademickiego, należę też do kół naukowych, samorządu studenckiego. jestem też dobrze zorientowana w stypendiach ponieważ mam naukowe i rektorskie.

bojatoja - wydaję mi się że karmene chodzi o nazwy i profile Uczelni. MWSZ ma w nazwie "szkoła zawodowa" co średnio wygląda dla wielu osób (ale nie wszystkich) jeśli ktoś później kontynuuje naukę np na Collegium Medicum, po drugie, MWSZ prowadzi różne kierunki przez co jest Uczelnią Zawodową według katerogii prawnych, a KWSPZ ma ładniejszą nazwę, jest najstarszą tego typu uczelnią w południowo-wschodniej Polsce i należy do Niepublicznych Uczelni Medycznych - co dla wielu osób jest ważne, dlatego często spotykam się z uwagami co do nazwy MWSZ.

Pozdrawiam, w razie pytań piszcie
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:43   #27
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

Anabelle28 ---> tak właśnie się zastanawiałam od kogo się mogę dowiedzieć coś na temat stupendium, a tu czytam, że Ty jesteś w tym dobrze zorientowana więc powiedz mi jak to jest z tymi stypendiami? Za co się je dostaje? Co trzeba zrobić? I jakie są wysokości takich stypendii ?

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

bojatoja --> ja spotkałam się z wieloma opiniami, że niektóre zakłady zastrzegają sobie przyjmowanie do pracy osób, które skończyły MWSZ. Sama rozmawiałam z dziewczyną, której koleżanka nie dostała się do pracy właśnie przez MWSZ...
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 20:39   #28
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

wizazanka12 - Jeśli chodzi o wysokości stypendiów to wszystko zależy od tego ile pieniędzy dostaną z Ministerstwa i ile osób zgłosi wnioski jak i się zakwalifikuje. Można dostać stypendia mieszkaniowe, socjalne, wyżywienione, za wyniki w sporcie, naukowe (średnia roku powyżej 4,4 i 15% roku), rektorskie (200,- co miesiąc jeśli należy się do 15 najlepszych studentów z kosmetologii i fizjoterapii). Składa się według terminarza wnioski po zakwalifikowaniu na studia i oczekuje na decyzję władz Uczelni. Ja np mam 400 zł stypendium, ale to zależy od roku. Jeśli chodzi o socjalne to nie pamiętam dokładnie ale podajże dochód na osobę nie może przekroczyć ok 600 zł - ja mogę się szczegółowo wypowiedzieć odnośnie rektorskiego i naukowego jeśli ktoś będzie się zapatrywał
Szczegółowe informacje o stypendiach można zadawać Pani Ani Bogackiej, można poprosić o połączenie z nią, po zadzwonieniu do dziekanatu.

Co do zastrzeżeń, to warto pochodzić sobie po renomowanych instytutach bądź gabinetach i zobaczyć na personel, często faworyzowany jest personel z jednej Uczelni. Np w http://www.parendi.pl/PL/team <- 5 osób z 7 ukończyło KWSPZ

Czasami także jeśli Uczelnia ma podpisaną umowę z jakimś partnerem kosmetycznym, to później w pracy, jeśli miałaby mieć do czynienia z daną firmą, wybiorą absolwentkę danej Uczelni lub na wstępie informują z jakiej Uczelni ma być kandydat. Warto więc poczytać o zespołach

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Warto dodać że właścicielka salonu do którego podałam link wyżej jest nauczycielem akademickim i egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.
Dodatkowo pracuje w charakterze wykładowcy i nauczyciela kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej w Krakowie a u siebie w gabinecie zatrudnia wyłącznie studentów KWSPZ.

Edytowane przez Anabelle28
Czas edycji: 2011-05-05 o 20:33
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 10:35   #29
wizazanka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

hej dziewczyny jak po maturach tych podstawowyh pisemnych? Była już któraś z was z dokumentami do KWSPZ?

Anabelle28--->kiedy najlepiej złożyć dokumenty ? Już po otrzymaniu wyników z matur czy wcześniej? Bo i tak się liczy komplet dokumentów...
wizazanka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 10:47   #30
Klaudia9212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 44
Dot.: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia czy Małopolska Wyższa Szkoła Zawodowa?

A wyiki z matur dostaje się 30 czerwca czy wcześniej .
Klaudia9212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 15:40:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.