Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-11, 12:02   #2821
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

horror o Polskiej wsi http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...niowiecza.html

proszek - jak skończył 6 mies to pierzemy w arielu

sybilla - psiknij tantum verde lub hascoseptem w atomizerze albo płucz dentoseptem. minie szybko, bo te atomizery maja dzialanie antyseptyczne i przeciwbólowe

gothika - je wszystko, a raczej próbuje wszystko. wczoraj zjadł całego naleśnika z musem jabłkowym. czesto jada gulasz z kasza, nasze zupy (nie na kostkach, na wywarze mięsnym - kurczak). ziemniaczki z mięskiem, jajecznicę jaką my jadamy. parówki czasem w żłobku. słodycze w żłobku (ciastka lub biszkopty i chrupki kukurydziane, czasem w czasie długiego spaceru też). w domu ze słodkości domowe ciasto, rodzynki, płatkim kukurydziane na sucho, mus jabłkowy, serki. ja robię dość mało solone i mało piknatne potrawy więc jadacmoze wszystko.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2009-09-11 o 12:07
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 12:46   #2822
agulan82
Rozeznanie
 
Avatar agulan82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 667
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

U nas tez w menu jest już wszystko, jada dokładnie to co my. A ze słodyczy to biszkopty, zwykłe herbatniki, galaretkę z owocami robię, rodzynki i chyba tyle - czekoladę np. wypluwa. Julia nie przepada za słodkim woli kwaśne - ostatnio kupiłam ogórki kiszone to nas wykręcało w druga stronę a ona bez mrugnięcia zajadała.

sybilla na tego zęba to spróbuj płukać szałwią ale jak nie ma miejsca to chyba bez dentysty rzeczywiście się nie obejdzie. Ja mam wszystkie 4 ósemki a zęby mam bardzo ściśnięte tak, że jak musiałam wyrwać 6 to musiała mi rozcinać najpierw zęba i po połowie wyrywała, bo nie chciał się poluzować A teraz po tej wyrwanej 6 nie mam śladu zęby się poluźniły i nie muszę wstawiać tej wyrwanej 6 bo normalnie się wyrównało wszystko
__________________

Edytowane przez agulan82
Czas edycji: 2009-09-11 o 12:48
agulan82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 12:56   #2823
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Alusia ta historia z placu zabaw niezła Ogladałaś film ,, Małe dzieci,,?? Jeśli nie to polecam! Świetny!
Co do proszku to ja od jakiegoś czasu piore w zwykłym ale Sensitive.

Stella je chrupki kukurydziane i wafle ryżowe Taka matka tyranka ze mnie Ale dzięki temu moje dziecko bardzo ładnie je wszytsko to co mu daje: obiadki, kaszki, mleczko, warzywka. Owoce je aż za ładnie Jak jestem na działce u teściów to sam chodzi i zrywa porzeczki z krzaczka, borówki, winogron. Tylko maliny coś mu nie podchodzą.

Gothika ja staram się jak najmniej smażonego, raczej w większości gotowane albo pieczone. Tyle, że Michal jest bardzo delikatny, jak raz dałam nasze leczo to pół dnia mi stękał, potem zrobił kupkę z niestrawionymi resztkami.Czasem dam kotleta mielonego(uwielbia), placka ziemniaczanego(albo placka z cukinii). Jajecznicy nie lubi, ta konsystencja mu chyba nie podchodzi.Dziś zje z nami gołąbki

Monia jakoś mało w tym filmie klimatu polskiej wsi
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2009-09-11 o 13:02
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 13:30   #2824
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

moja je czasem coś słodkiego ale dalej uwielbia owoce i warzywa! - reaguje na nie (surowe) jak inne dzieci na słodycze! a i tak ze słodyczy to woli chrupki zwykłe od ciastek ale lubi czekoladę
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 14:09   #2825
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

To chyba juz nie kupie dziecinnego proszku tylko wypiore w naszym.Ja tak długo prałam w Dzidziusiu bo on niby alergik wiec chuchałam na zimne.Zaryzykuje.
Słodycze-wczesniej dostawał tylko herbatniki,biszkopty,flip sy.Teraz na wiecej mu pozwalam.Ciasta domowe.W lecie czesto piekłam ze sliwkami wiec wcianał.Czekolady nie jada ale nieraz dam mu gryza jak dzis naprzykład batonika .Nieraz jakis wafelek,Kisielki,budynie ,galaretki odpadaja bo tam mnostwo barwnikow itp.kisiel robie sama.Ostatnio na kompocie z malin z kawałkami owocow.Smażone-Nalesniki uwialbia i racuchy z jabłkami.2 tyg.temu pierwszy raz dałam mu kotleta mielonego.Frytek nie lubi i dobrzeOdpadaja serki Danio bo tam sam cukier.Daje mu jogurt naturalny np. z bananem.Serki je ale patrze na skład.Dzis jadł kasze gryczana z siadłym mlekiem.Bardzo lubi taki obiadek.
ONA nie ogladaąłm tego filmu a ma on cos wspolnego z ta historia z placu zabaw?
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 14:10   #2826
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Mojej koleżanki synek (16 miesięcy) coraz częściej pluje obiadkiem, mleko i kaszki to już w ogóle u niego nie przejdą.Ona daje mu bardzo dużo różnych przekąsek:słodycze, paluszki, ciastka, lizaczki i wszystko co zapragnie no ale pewnie nie ma reguły i są też dzieci które jedzą słodycze i wszystkie inne posilki fajny avatar gothika

Alusia daj przepis na kisiel
O tym filmie :
http://film.onet.pl/12867,,Małe_dzieci,film.html
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2009-09-11 o 14:15
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 19:45   #2827
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

o rety właśnie "zjadłam" kolacje w wielkim bólu nie wygląda to dobrze
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 20:14   #2828
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

nasza tez już je wszystko, uwielbia ptasie mleczko waniliowe Wedla - musze sie przed nią chowac jak chcę zjeść.
Je nasze obiady, ciasto (jak ciocia upiecze), wszelkie owoce, po prostu wszytsko (w granicach rozsądku - chipsów i coli jej nie daję)

Co do proszku to od 8 m-ca (a moze to był 6 m-c....) piorę w Persilu i zawsze dodaje Vanish (bo brudzi sie niemiłosiernie)

Musze się pochwalić że Kalina wreszcie nauczyła się jeśc sama. Obiadek (taki ze słoiczka - bo po prostu je uwielbia) zje sama cały!!! W ciągu tygodnia się nauczyla. Podobnie z Danio - też wsunie sama

co do opiekunki (Stella) to w zasadzie dziewczyny juz wszystko napisały...
ja sobie taki spis pytań robię na kartce i po prostu pytam panią o to wszytsko i zapisuję odpowiedź (uprzedzam ją o tym ,że notuję - mówię ze jest mnóstwo chętnych i ze musze pisać, bo mam sklerozę). Potem wybieram i umawiam się na kolejna wizytę - patrze jak reaguje dziecko, jak ona próbuje je przekonac do siebie itp...
Ważna jest dla mnie pierwsze wrażenie, to czy przywita się z dzieckiem, czy zapyta o imię...czy moze od razy pyta o wynagrodzenie, stawkę za godzine itp.

U mnie to teraz wyglada tak, ze mam nianię (nową), która bedzie przychodzic w róznych porach dnia na 2 godz. przez 2 tyg. Poznam ją - ocenię, zobacze jak reaguje na nia Kalina itp. Do pracy wracam w listopadzie, ale nianie chce juz wybrać, zeby Kala się do niej przyzwyczaiła

Sybilla miałam to samo - chirurg mi usunął zęba.
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 22:26   #2829
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Proszek - od dawna piorę w zwykłym - Persil a do płukania Lenor Sensitive.
Gothika - super avatar - to ty na tym zdjeciu?
Sybilla - twój też mi się podoba

Jedzonko: Hubert je wszystko to co my, ostatnio wcinał paprykę surową, słodycze: biszkopty, paluszki, chrupki, Uwielbia owoce - kazdy bez wyjątku. Nie lubi pomidora i ogórka.
Na zimę zamroziłam mu truskaweczki, jagody i malinki. W słoiczkach: gruszki, maliny, jabłka, truskawki, śliwki. Będzie miał co jeść

Odwiedze forum jak tylko wrócimy z Zakopanego - za godzinkę wyjeżdżamy wiec nie ma sensu sie kłasc, mam nadzieje że Hubert dzielnie zniesie 6 godz i foteliku i bedzie sobie słodko spał.
Walizki już w samochodzie, wszystko inne niezbedne na podróż przygotowane wiec tylko w droge....
Cieszę sie i jednocześnie potwornie mi sie nie chce jechać... Ale jak sie powiedziało A .....

Pa!
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 09:31   #2830
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

ONA podaje przepis na kisiel.szklanke soku lub kompotu mieszam z łyżeczka mąki ziemniaczanej (jak nie zgestnieje to wiecej mąki),zagotowuje i podaje do jedzonka.wczesniej gotowałam z soku kupczego np.Bobofryt a teraz jak sa owoce to na kompocie.
ale mam kacaaaaaa.wczoraj ogladalismy film z wesela mojej kolezanki i tak sie wczulismy w weselny klimat ,ze zaczelismy spiewac razem z gośćmi na płytce A wódeczka weselna (ile im jej zostalo ,o matko!)zrobiła swoje.
Obiad trzeba mimo kaca zrobić i dziś serwuje dewolaje w sosie czosnkowym.dewolaje pisze sie inaczej ale jak?
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 09:35   #2831
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Ok cisza tu taka to ja trochę podbiję wątek...

Proszek od dawna nie pierzemy w proszku dla dzieci....
ale piorę wszystko w proszku persil sensitive i ubranka małej płucze w silan sensitive...
małej raczej nic nie uczula...
teraz pijemy wodę z miodem i cytryną bo troszkę przeziębiona.
dam jej czasem kawałek gorzkiej czekolady
je ryby, produkty mleczne...
jednak nadal nie pije mleka

z jedzenia mała je prawie wszystko - daję jej smażone... ale najbardziej lubię gdy jest z pewnego źródła - tzn wiem ze nie było taplane w tłuszczu...

dziewczyny jakie macie sposoby aby przekonać dziecko do spróbowania czegoś?

Stefcia nie chce jeść brzoskwiń malin - nawet nie próbuje popatrzy powącha i nie chce
surowej marchewki tez nie zje...

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Stella je chrupki kukurydziane i wafle ryżowe Taka matka tyranka ze mnie Ale dzięki temu moje dziecko bardzo ładnie je wszytsko to co mu daje: obiadki, kaszki, mleczko, warzywka. Owoce je aż za ładnie Jak jestem na działce u teściów to sam chodzi i zrywa porzeczki z krzaczka, borówki, winogron. Tylko maliny coś mu nie podchodzą.
nie uważam ze matka tyranka z ciebie.
ja staram się małej nie dawać słodyczy, ale jeśli my cos jemy to i ona dostanie.
ale z czekoladowych rzeczy to wole dać jej kawałek gorzkiej czekolady.... niz cos czekoladopodobnego.
orzechy nerkowca lubi
pistacje (Martucca mnie zbeszta) solone

Alusia a jak robisz ten kisiel i budyń

Gothika
ładny avatar

monia serio fajny ten twój żłobek...

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
...ale co chciałąś powiedzieć o tym filmie??

Asia dzieki - jakos sobie poradzę...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 09:36   #2832
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez sybillla Pokaż wiadomość
ja małej piore jak chyba 6 miesiący skończyła ale ona nie jest alergiczką ani nic wiec nie mamy problemów

co je moja mała WSZYSTKO poważnie ostatnio się dosadziła do lecza - co prawda dość pikantne było - ale nie sposób ją było oderwać także bych nie ma rzeczy której by nie próbowała oczywiście jada normalne rzeczy jak chlebek z masłem i ziemniaczki ale próbowała już i kebaba i ciasta z pizzy

właśnie mi sie przebija osóemka i chyba nie ma miesca bo mnie cały policzek boli rakna jest w miejscu gdzoie czubek zęba styka z ciałem boli cholera i płukanie rumiankiem nic nie daje chyba mnie czeka wizyta u dentysty
Pamietasz jak kilka tyg.temu opisywałam Wam swoją "przygode"z 8?nie czekaj tylko zrob przeswietlenie i do dentysty wyrwac.Jak długo sie czeka to moze zebrac sie ropa i poniej wyrywanie moze bolec i wogole.Mnie zaczelo bolec w czwartek i za tydzien dokładnie w czwartek juz ósemeczki nie miałam.Wyrywanie trwało kilkanascie sekund i NIC nie bolało!Słowo honoru!Poprosiłam o dużą dawke znieczulenia i chyba naprawde spora dostałam bo nie czułam policzka przez ok 8 godz.i na drugi dzien tez nie był do konca "mój".Zapłaciłam sporo ale warto bo ja histeryczka jestem i boje sie bólu.Rumiankiem lub szałwia płucz po kazdym posiłku.To bólu nie zmnieszjy ale uchroni przed stanem zapalnym.trzym sie i idz do dentysty!
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:04   #2833
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

stella - w sumie j mojego nie zmuszam do jedzenia jak czegos ni lubi (w sumie na razie nie kuma sera roztopionego i czasem kiełbaski). surowej marchewki nie dawałam więc nie wiem
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 07:36   #2834
pusiula
Raczkowanie
 
Avatar pusiula
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 214
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Hej kochane!
Ale mam zaleglosci, brakuje mi czasu na poczytanie a co dopiero na popisane. Ale mam bardzo wazne dla mnie pytanie. Jakie macie i polecacie foteliki samochodowe? czy do kupna musze miec ze soba Marysie zeby ja przmierzyc, czy kazdy fotelik pasuje do kazdego auta? Marysia co prawda jeszcze sie miesci do tego do 13kg ale ostatnio kazda jazda konczy sie wymiotami i nie wiem czy powodem jest to ze jezdzi tylem czy moze jej za ciasno i zoladeczek ma scisniety...
Na allegro ogladalam i podobaja mi sie takie z regulacja odchylenia, my czesto jezdzimy wieczorami i jak spi to glowka jej wisi a tak to zawzse by byla troche polezaca ta pozycja. Bede wdzieczna za jakies rady...
pusiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:07   #2835
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

ja mam Maxi Cosi XP i polecam mała jeździ w nim od lutego batrdzo jej wygodnie jest prosty w montazu i solidy i ma 3 poziomy montazu pasów

dziś musze znaleść chirurga szczękowego buzi nie moge otwoerzyć zbyt szeroko chyba już stan zapalny jest męcze sie właśine w pracy pewnie od jutra na L4 wyląduje ale mam stresa
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:28   #2836
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

coś dla śmiechu http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,9...zieci.html?v=2

"czy księżyc ma ciepłe kolanka?"
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:41   #2837
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez sybillla Pokaż wiadomość
ja mam Maxi Cosi XP i polecam mała jeździ w nim od lutego batrdzo jej wygodnie jest prosty w montazu i solidy i ma 3 poziomy montazu pasów

dziś musze znaleść chirurga szczękowego buzi nie moge otwoerzyć zbyt szeroko chyba już stan zapalny jest męcze sie właśine w pracy pewnie od jutra na L4 wyląduje ale mam stresa
no tak do osemek to tylko chirurg.ciezka sprawa bo masz chyba szczękościsk.Mnie straszyła tym dentystka.Idz szybko do lekarza,trzymam kciuki za szybkie pozbycie sie tego niepotrzebnego ząbka.Napewno nic a nic nie bedzie bolec.
MROWKASZ nie strasz dziewczynyMoze ja mialam szcsescie albo to kwestia dobrego lekarza lub tego jak jest umiejscowiony ząb itd.Po wyrwaniu jak puscilo znieczulenie to wziełam tylko 2 proszki od bólu i szybko sie zagoiło.
Fajnie ,ze Twoja przeprowadzaka zbliza sie wielkimi krokamiU nas wykanczanie domku i wykanczanie siebieTez bysmy chcieli na swieta byc juz u siebie a jak bedzie to zobaczymy...Tak sobie myslałam ostatnio ,ze dopiero zobacze jak to jest zyc tylko z mezem,miec kuchnie,łazienke tylko dla siebie.Do tej pory nie mieszkalismy sami i napewno bedzie inaczej.

Edytowane przez alusia*
Czas edycji: 2009-09-14 o 08:50
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:42   #2838
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Wspłczuje Ci z tym zębem. UUU mój mąz to miał i musiał chodziuć codziennie na czyszczenie rany po zebie bo jakieś swiństwo mu zaczeło się sączyc i się nie chciała goić. I on do mnie tekst ( bo to było po porodzie moim) : Wiem że Ty urodziłaś dziecko i to pewnie boli ale nie aż tak jak TO

Adrian ogólnie je wszystko, ale mega świństw mu nie daje, typu monte, chipsy i inne badziewa. Owoce i mięso to jego ulubione dania
Musze iśc z nim do neurologo na wizytę bo mi się wydaje że barzdiej sprawna ma prawą reke ijaki sie przewraca to tylko na prawą strone. Mam chyba obsesje po tej histori z nogą ale lepije sprawdzić. Po wypłacie musze go zapisać na wizyte

Mam stresa bo jade na 3 dniowe szkolenie do Krynicy i zostawima małego z dziadkami. Pierwszy raz na tak długo no i na noc Co to będzie. Czy któraś z Was zostawiły juz na tak długo Dzecko??

Ja dziewczyny jeszcze schody które mam mieć na koniec wrześni i mebelki i się wprowadzam do domku . Ale się ciesze mam nadzieje że już święta spedze u siebie. Bede musiała przycisnąc pasa finansowo...
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:47   #2839
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

mrowkasz, mialam takie cos - to naprawde bardziej boli nież poród! i nie martw sie - chyba kazdy z nas ma bardziej sprawdna jenda reke...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2009-09-14 o 08:48
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 08:52   #2840
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez pusiula Pokaż wiadomość
Jakie macie i polecacie foteliki samochodowe? czy do kupna musze miec ze soba Marysie zeby ja przmierzyc, czy kazdy fotelik pasuje do kazdego auta? ...
ja mam Roemer King Plus jestem zadowolona
- ma z boku takie takie uszy (?) i główka nie opada ...
- bezpieczny fotelik to fotleik z małym odchyłem oparcia...
- Weź Marysie to przymierzenia do fotelika, fotleik koniecznie przymierz do samochodu bo nie moze się chybotać!!!!!!!!!
u mnie niestety przegapiłam to i terasz szukam samochodu ;-) to jeżdzę z wózkiem i fotelikiem
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:53   #2841
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

no toście mnie pocieszyły teraz sram po gaciach
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 09:16   #2842
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez sybillla Pokaż wiadomość
no toście mnie pocieszyły teraz sram po gaciach
daj spokoj kazdy to przechodzi inaczej.kolezanka czuła bol bo dostala kiepskie znieczulenie(panstwowo czesto oszczedzaja na znieczuleniu),nie robila jej tego dentystka chirurg.Nie mogla uwierzyc ,ze mnie nie bolało i powiedziala ,ze z druga 8 idzie juz prywatnie.Lepiej wydac troszke pieniazkow ,niech to zrobi chirurg i oczywiscie z dobra dawka znieczulenia!moim zdaniem troche za dlugo czekalas,ze juz nie mozesz buzi otworzyc ale to nie znaczy ,ze ma bolec.Ja tak sie balam ,ze w gabinecie przed wyrwaniem ze strachu sie prawie poplakalama tu tak szybko i naprawde bezbolesnie!dobrze bedzie.Sybilla porod przezyłas to tez dasz rade!wiem moze głupie porownanie ale kurcze teraz sa naprawde dobre srodki znieczulajace.

Edytowane przez alusia*
Czas edycji: 2009-09-14 o 09:17
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 09:18   #2843
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

pusiula - ja mam fotelik Caretero diablo ale nie wiem czy polecam bo tylko raz nim mała jezdziła, napewno ma wszystko to co chciałam by mial (odchylanie, regulowana wysokośc pasów, szerokie boki fotelika) ale nie miał testów; no i polecam jednak przymierzanie fotelika do samochodu bo nasz się chybotał troszkę przy ruszaniu ręką (chociaż teraz to już nie wiem: może to normalne, bo patrzyłam na zamontowany fotelik u siostry i jej bardziej się chybotał)

alusia - widzę u Marcelka taką pozycję jaką i moja lubi robić

sybilla - teraz czas najważniejszy także im szybciej pójdziesz do lekarza tym będzie lepiej

tak a propo to mnie wszystko boli bardziej niż poród bo porodu nie czułam

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2009-09-14 o 09:19
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 09:20   #2844
pusiula
Raczkowanie
 
Avatar pusiula
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 214
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
Mam stresa bo jade na 3 dniowe szkolenie do Krynicy i zostawima małego z dziadkami. Pierwszy raz na tak długo no i na noc Co to będzie. Czy któraś z Was zostawiły juz na tak długo Dzecko??
Nie marrtw sie Mrowkasz, dziadki napewno dobrze sobie poradza z wnusiem. Ja zostawialam juz Marysie z tesciami na caly tydzien (teraz jest wlasnie 2 raz) i z moimi rodzicami tak na 3 dni. Ona zniosla to super, za to ja baaardzo tesknilam.

Co do spania w nocy to Marysia spi super, zasypia 20.30 i spi czasem nawet to 8 rano. Zdarza sie ze raz sie przebudzi, ale pojde, uglaskam i spi dalej.
pusiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 09:42   #2845
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

sybilla -ale ja nie mialam robionego przeswietlenia i wyrywała na czuja. tez chirurg! mialam 3 ósemki wyrywane, każdy inaczej bolał, niektóre tylko godzinkę i moglam już normalnie jesc, inny to miesiąc sie goił, płukaie, jakies leki w ranę dla odkażania, przeciwbólowe przez cały miesiąc... porażka. co ząb to inaczej, niemartw sie na zapas, na pewno szczękoscisk gorszy niz wyrwanie (ja mialam po ciezkim wyrywaniu raz szczekoscisk i to masakra bo nic zjesc i powiedzieć niemogłam)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 10:19   #2846
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

dziewczyny ale to nie jest tak ze sprawa od miesiąca się ciągnie naszło mnie w piątek po południu a w niedziele już było bardzo źle fakt że nie poszłam do "zwykłego lekarza" (no bo u nas w weekend stomatologów brak) bo bałam się ze bedzie tam łape pchał albo każe mi otworzyć usta - a ja nie dam rady

dziś ide do chirurga szczękowego mam nadzieje że wszystko bedzie dobrze
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 13:10   #2847
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Sybilla napewno bedzie dobrze, ja tez mialam wyrywane 2 osemki. Dostalam konska dawke znieczulenia i bylo dobrze, tylko moje osemki byly mega wielkie i mialy zawiniete korzenie.
Dasz rade trzymam kciuki.

mrowkasz bedzie dobrze ja tez zostawialam Amelke z dziadkami, ona swietnie sie bawila a my tesknilismy i martwilismy sie jak dwa wariaty hihi.
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 14:05   #2848
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Witam sie po wakacjach

Tyle napisalyscie Chyba nie mam szans nadrobic.

Stella u nas juz jest pierwsza piatka, wiec u was pewnie tez

Aaaa i nie zbesztam cie za te orzeszki, oj nie Przeciez Stefcia to czlonek rodziny i chyba nie powinna jadac oddzielnie i na innych zasadach? Mama jest wzorem i sie ja nasladuje Wszystko jest dla ludzi, a skoro smakuje, to czemu nie? Wartosci odzywczych nie maja zadnych, ale czlowiekowi jakas przyjemnosc tez sie nalezy
Ja nie kupuje mlodemu zadnych slodyczy, ale byl u dziadkow, poczestowal sie ze stolu i nie smakowaly mu ani ciasta z kremem, bita smietana albo owocami, ani czekoladki, ale ciasto drozdzowe tak! Ja stawiam na jak najmniej przetworzone jedzenie, zwane zdrowym To jest po prostu kwestia naszego stylu zycia. Ale jak ktos jada smazone kotlety, ciastka, kupne desery to tez ok, jego wybor. Troszke dziwnie by to wygladalo, jesli siedzi sie razem z dzieckiem przy stole i wcina schabowego, a dziecko w tym czasie gotowanego kurczaka To juz nie jest maly, wrazliwy niemowlaczek i powinien byc traktowany na rowni z reszta rodziny

Sybillla ja mialam usuwane 4 osemki, w tym dwie wyluskiwane. Dostalam dobre znieczulenie, pozniej bralam ketonal. Zadnego bolu, tylko szum w uszach przez jakis czas, bo korzenie gornych osemek dosc daleko szly.
Pytalas o samolot. My latamy dosc czesto. Wozek masz do samego konca (albo do schodow albo do samych dzrwi, jesli wchodzi sie "rekawem"). Po ladowaniu albo ci go przynosza pod drzwi, albo odbierasz z bagazem (jako bagaz nietypowy). Na skandynawskich lotniskach (nie wiem jak w reszcie Europy) sa spacerowki, ktorych mozna uzywac na terenie lotniska, wiec nie ma potrzeby miec ze soba wozka.

Beatka w Danii czesto widzi krzeselka i takie "dekorolki" dopinane do wozkow. Sa np. tutaj.
Tylko ze te krzeselka pasuja chyba tylko do duzych gondoli
A tak w ogole po ostatnim pobycie w PL jestem w szoku, jakie macie malenkie wozki W Danii wiekszosc ma wielkie gondole (95-97cm), w ktorych dziecko moze spac do wieku 3 lat. Tylko ze tutaj chyba jest troszke inaczej, jesli chodzi o podejscie do snu dziecka w cagu dnia Dziecko ma spac na dworze bez wzgledu na pogode, przez caly rok. Dlatego mamuski spaceruja po 2 godziny, czasem 2x dziennie i maja ladne figury W zlobkach tez spia na dworze (zlobki maja swoje wozki), a jesli oddaje sie dziecko do opiekunki (dzienna opieka=finansowana przez miasto na rowni ze zlobkiem, jedna pani opiekuje sie 4 dzieci u siebie w domu) trzeba miec wlasnie taki wozek
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."


Edytowane przez Martucca
Czas edycji: 2009-09-14 o 14:06
Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 15:57   #2849
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Martucca jakby mi sebastian spal na dworze to ja bym w domu nic zrobila,a tak jest czas zrobic obiad, pouczyc sie czy posprzatac
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 19:45   #2850
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 cz.II

Caterin, przepraszam, ale nie za bardzo rozumiem
Thorkil spi na dworze, a ja sprzatam, gotuje, pracuje... Jakie znaczenie ma gdzie spi?
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.