Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 17:41   #2731
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Asia ja mam kaszkę ryzową z bananami, moj Michałek się nią zajada Teraz kupiłam też ryzową z jabłkami, już tak slodziutko nie pachnie, ale maly tez ją lubi. Na poczatku dawałam dwie miarki(te z mleka) na 150ml mleczka a teraz daję trzy miarki, cztery to już nie chce przez smoka lecieć. Jeśli chodzi o butelki, to ja uzywam Nuka, ale nie mogłam nigdzie dostac smoka 1 L (czyli do kaszki), kupiłam 2L, ale Michał nie chce z tego pic. Teraz daję mu z butelki z campola ze smoczkiem dla dzieci powyzej 6 miesiecy i ladnie leci. Musisz poprobowac.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 17:41   #2732
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Macie jakieś sprawdzone kaszki (bezmleczne- takie co dopiero dodaje się do mleka) co można było by dosypac do butli z mlekiem?? I czy dzidzia wyciągnie to przez ten zwykły smoczek (mam ten o wolnym przepływie)
Asia ja jeszcze nie daje kaszek, ale na dunskim schemacie zywienia mam kaszke ryzowo-kukurydziana Nestle do robienia na mleku. To jest chyba jej polski odpowiednik:

http://www.bobosam.pl/produkt-191.html
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 17:42   #2733
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
Witajcie po weekendzie
Narzekacie na nieprzespane noce.Ja nie mam z tym problemu ,wysypiam się.Gorzej jest w dzień.Konkretnie z usypianiem w dzień i z jego płaczem jak wyjde na dwor.Wczoraj 15 minut mąz niósł go na rekach,ja pchałam wózek.3 razy probowalismy go kłaść jak zasypiał i ryk.Myślałam ,że będzie już po spacerze ale zasnął.Kiedys któras z Was pisała ,że nie chce jej się wychodzić na dwór bo dziecko płacze.Ja teraz tak walśnie mam.Wychodze bo trzeba ale się stresuje .Kiedyś to było super.Wychodziłam z domu ze śpiącym dzieckiem,kimał 2-3 godzinki.Mogłam po zakupki zajść ,coś załatwić.
Dziś byliśmy na pobraniu krwi.Zasnał nam przed gabinetem,obudziło go kłucie.Darł się w niebogłosy ale jak tylko wyszliśmy z gabinetu to zasnął.
Zazdroszcze WAm ,że Wasze dzieci chcą smoczka.Mój nie i nie wiem jak to będzie na chrzcinach.Oj stresa mam przed tą niedzielą!
SONIA ale Ci zazdroszcze wyjazdu!
JELONKA fajnie ,że jesteś
a masz gondole jeszcze? moj odstawial cyrki i dopiero przeniesienie do spacerowki pomoglo. teraz drze sie tylko jak go przypinam w szelki

Asia - ja kupilam zwylka manne (da doroslych) ale jeszcze nie podawalam. i mam kleik ryzowo-mleczny. chyba bede go dawac wlasnie lyzeczka. smok chyba bedzie za maly - kup taki z krzyżykiem.

ja dzis pół dnia robilam przetwory dla arturka z domowych owocow - jablek i gruszek. znowu mam full w zamrażarce do tego bylam dzis w żłobku. jest cudownie - wszystko nowe, malo dzieci (max 15, na razie 6). moje jest najmlodsze. od listopada zaczynamy.
UWAGA - laski po chorobowym i macierzynskim. do jutra lepiej wyslijce lub pojdzcie do ZUSu. zgodnie z wyrokiem Tryunału Konstytucyjnego z dnia 24 czerwca 2008 syg. akt SK 16/06 ZUS powinien przeliczyc jeszcze raz podstawe wymiaru zasilku. dotyczy tych ktorzy nie maja "gołej pensji". w pismie zawieracie:

nasze dane adresowe, miasto i data
adres zusu
W zwiazku z wyrokiem Tryunału Konstytucyjnego z dnia 24 czerwca 2008 syg. akt SK 16/06 prosze o ponowne ustyalenie podstawy zasiłków (wynagrodzenia za czas niezdolnosci do pracy, zasiłku chorobowego, opieuńczego, swiadczenia rehabiitacyjnego i zasiłku macierzyńskiego) i wyrównanie wypłaty zasiłków wraz z należytymi odsetkami za okres 3 lat przed dniem zgloszenia wniosku.
dziekujemy za pozytywne rozpatrzenie wniosku

taki sam dokument kierujemy tez do zakladu pracy

CZAS DO JUTRA!!

więcej
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=2283
http://egp.gazetaprawna.pl/index.php...icle&id=205086
http://www.e-kadry.com.pl/index.php?...1670&Itemid=86
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2008-10-06 o 18:19
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 17:53   #2734
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez Martucca Pokaż wiadomość
Asia ja jeszcze nie daje kaszek, ale na dunskim schemacie zywienia mam kaszke ryzowo-kukurydziana Nestle do robienia na mleku. To jest chyba jej polski odpowiednik:

http://www.bobosam.pl/produkt-191.html

ja kupiłam tą http://www.bobosam.pl/produkt-194.html
Mój Kuba jest uczulony na kukirydze, więc boję się jej jak ognia.
Pewnie podam kaszkę jak mała skończy 5 m-cy. Jeszcze się zastanowię
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 18:18   #2735
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ona1981 tak pisze na opakowaniu że od 5 miesiąca ale lekarz powiedział, że mogę już podać 2, więc zaryzykowałam i o dziwo mój synek wydłużył dzisiaj sobie przerwy między jedzeniami

Do dziewczyn które nie karmią piersią
po jakim czasie dostałyście okres?? Bo ja już nie karmie 3 tydzień a tu ani widy ani słychu. Koleżanka która karmi cycem już dostała
trochę się martwię muśże iść do lekarza ale prywatnie bo na kontrole byłam państwowo i cała wizyta trwała 10 min. Strasznie mi urósł brzuch, jak już się cieszyłam że mam taki płaściutki a tu dupa
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 19:01   #2736
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
Gorzej jest w dzień.Konkretnie z usypianiem w dzień i z jego płaczem jak wyjde na dwor.Wczoraj 15 minut mąz niósł go na rekach,ja pchałam wózek.3 razy probowalismy go kłaść jak zasypiał i ryk.Myślałam ,że będzie już po spacerze ale zasnął.
zmień wózek na spacerówke dziecko chce juz widzieć a nie leżeć
mówie Ci spróbuj!

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
a masz gondole jeszcze? moj odstawial cyrki i dopiero przeniesienie do spacerowki pomoglo. teraz drze sie tylko jak go przypinam w szelki


Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
UWAGA - laski po chorobowym i macierzynskim. do jutra lepiej wyslijce lub pojdzcie do ZUSu. zgodnie z wyrokiem Tryunału Konstytucyjnego z dnia 24 czerwca 2008 syg. akt SK 16/06 ZUS powinien przeliczyc jeszcze raz podstawe wymiaru zasilku.

CZAS DO JUTRA!!
naprawdę? miałam się o to Was pytać ale myślałam ze więcej czasu mam na to !!!
biorę się za czytanie
dzięki monia!!!
dziewczyny nie zła kasę można za to zgarnąć!!!!
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 19:26   #2737
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Mrowkasz od razu podawałaś pepti2 czy wprowadzałaś stopniowo i najpierw mieszałaś z jedynką ?
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 19:36   #2738
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Tylko 2 flachy wymieszałam z 1 bo myślałam że jeszcze mam jedno opakowanie ale się skończyło Więc zaczęłam dawać całość 2 i na razie jest spoko, daje od niedzieli. Dopiero dzisiaj zaczyna rzadziej jeść wczoraj było normalnie ale od rana dzisiaj je co 4-5 h.

W spawie tego Zusu to jak my mamy w firmie wliczaną premie do chorobowego ale zaniżoną bo automatycznie ją zaniża szef przyznając) to się łapie czy nie??
Ja mam stałą pensje + premie i w regulaminie mam wszystko opisane
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 19:49   #2739
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Dzieki. Mi tez zostało bardzo malo jedynki, ale tą resztkę bedę mieszac. Mam nadzieję, ze moje bobo tez zacznie rzadziej jesc. Teraz to karmie go co 2-3 godziny, nawet w nocy
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 20:46   #2740
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

my bylismy na weekendzie u dziadkow malego,dostal fajne prezenty super spioszki i zabawki, takiego fajnego misia od wujka ze ja cala droge z powrotem sie do niego tulilam za to zatesknilam za moimi rodziacami i musialam z nimi pogadac przez skype, tak by chcieli mnie zobaczyc i Sebastianka.U dziadkow ze spaniem bylo tak, ze najpierw ladnie usnal 15 min obudzil sie z wielkim rykiem, uspokoil sie w koncu przy piersi,pojadl usnal, minelo 10 min znow placz poszlam przytulilam usnal i tak jeszcze 2 razy, a spalismy na jednym lozku i bylo fajnie
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 21:09   #2741
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Matrucca - u nas przeboje ze spaniem trwały coś ok 1.5tygodnia.

Asiu - ja zaczełm od kleiku ryżowego z BoboVity, ale jest też z innych firm. Jest też kleik kukurydziany, ale może faktycznie jak masz obawy zacznij od ryżowego. Możesz zaczać od 1 łyżeczki i to poleci nawet przez mały smoczek a przy większej ilości trzeba kupić smoczek do kaszek - taki z krzyżykiem.
Ten przepis na opakowaniu jest do karmienia łyżeczką, ale jak dasz mniej to mozesz karmić butlą.

Dziewczyny jakaś nierozumna jestem o co chodzi z tym przeliczeniem macierzyńskiego? To wtedy się przelicza jak w czasie zwolnienia i macierzyńskiego nie dostawało się premii? A jak ja normalnie dostałam to już nie ma potrzeby przeliczać?
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 22:12   #2742
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

sonia - jak normalnie dostawalas to nie potrzeba. ale kto tam wie jak to zus naprawde przelicza. mi pani w zusie powiedziala ze wprawdzie chyba mam bez zmian ale przyjmie i sprawdza to dokładniej niz ona tylko na kompie. nie zaszkodzi. wczesniej zus rozliczal te urlopy i zasilki tak bez dodatków typu premia itp. ja dostałam od szefowej cynk że do jutra, ale nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat, a nie wypytałam się w zusie.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 22:17   #2743
suziaa
Rozeznanie
 
Avatar suziaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 662
GG do suziaa
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ona-mi lekarka powiedziala zeby od razu przejsc na dwojke ale ja zrobilam i tak po swojemu tzn milam jeszcze troche ok pol puszki jedynki wiec stopniowo dodawalam dwojke do jedynki az skonczylam puszke a potem od razu dwojke i nic sie nei dzialoaha i na poczatku przejscia na dwojke rzeczywiscie rzadziej i mniej jadl.
alusia-ja takie etap zaobserwowalam jakis miesiac temu to podobno najgorszy etap u dziecka bo lezec nie chce a siasc nie moze pozostaje wiec noszenie na rekach...albo zabieranie spacerowki, ja na to wpadlam przypadkiem zawsze jak wkladalam malego do wozka to byl ryk i ludzie sie na ulicy gapili o co chodzi...to bylo wrecz nie do wyterzymania i zaczelam z nim wychodzic na bardoz krotko bo nie moglam sobie poradzic.ktoregos razu marudzil i marudzil to og z mama zapakowalysmy do spacerowki i zaczelismy wozic po mieszkaniu-uwierz pol godziny spokoju od tamtej pory jezdzi na siedzaco i jest spokoj.
MOnia-u nas tez ryk przy zapinaniu pasow, o co im chodzi..
moj robni tak samo jak Twoj Artur tyle ze...w druga strone hihi tzn on sobie wszystko naciaga na twarz a nie sciaga. wszystko co ma w zasiegu raczek. a zauwazylam tez ze wszystko podnosi ponad glowe od jakiegos tygodnia nawet jak nic nie ma w raczkach to je sobie splata i unosi razem ponad glowke tak jakby chcial powiedzie cmama zobaczy jaki duuzy rosne
dziewczyny ale mialam stresujacy dzien po prostu masakra!!wczoraj jak siadalam czulam ze mam cos miedzy nogami tak jakbym zle zalozyla tampona czy cos, wieczorem podczas mycia wyczulam jakies zgrubienie tzn jakbym miala guza cos po prostu bylo nie tak:/ zmartwilam sie ogromnie myslalam ze moze do rana to sie schowa niestety to dalej tam bylo...mama dodatkowo mnie nastraszyla ze mogla mi sie obluzowac macica...jak tylko wstalam to zaczelam prseszukiwac neta w tym temacie. okazalo sie ze to przypadlosc co 4 kobiety po 40...tym bardziej sie zdziwilam, ale objawy sie zgadzaly gdzies przeczytalam ze macica moze sie obnizyc niemalze wypasc z pochwy jesli sie urodzi duze dziecko itd...plakalam jak durna myslac ze juz nigdy nie bede mogla miec dzieci i takie tam czarne scenariusze z sali operacyjnej...pognalam jednak do ginekologa wieczorem i okazalo sie ze mam ostre zapalenie a po za tmy pofaldowania a macica jak przed porodem czyli wszystko w miare ok...ale co ja sie najadlam strachu i stresu...
suziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 08:38   #2744
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

dziś, po miesiącu od ostatniego, podałam małemu kleik ryżowo-mleczny z malinami. 2 miarki na 150 ml. zobaczymy do wieczora jak bedzie. i zmieniła smoczek w butelce na średni - nie wylewa już i pije znacznie szybciej, nie męczy go jedznie
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 08:48   #2745
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Suzia no to się faktycznie najadłaś strachu!! Dobrze ze to tylko zapalenie
Caterin zrób fotki tego misia


Dziewczyny mam pytanie - bo ja jeszcze wożę Kalinę w głębokim wózku (pewnie jestem jedyną na forum) ..ale mam tam podnoszone oparcie i ona tak własnei chce jeździć. Ale czy dla 4 miesięcznego dziecka to nie jest złe??
Sąsiadka była wzburzona jak wczoraj zobaczyła ze podnosszę jej oparcie, potem spotkałam koleżankę na mieście i ona ma synka o 3 tyg starszego od Kaliny i też wozi go na płasko...
Ale Kalina za cholere nie bedzie leżeć! Ona musi cos widzieć i już! I co chwilę sprawdza czy jestem, jak mama prowadziła wózek (poszłam na moment do kiosku) to zaraz płacz - dlatego nie chcę jeszcze spacerówki, bo tam nie mogę jej weiźć przodem do siebie.
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 09:02   #2746
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Asia nie jesteś jedyna. Moj Michał ma 5 miesięcy i jeszcze tez w głębokim. Chodzę z nim na spacery tylko w porach spania bo inaczej krzyczy. Chce jeszcze przetrzymac go w gondolce jakiś czas Mam ten sam problem co ty, nasza spacerowka nie ma obracanej rączki.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 09:08   #2747
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez Martucca Pokaż wiadomość



Generalnie orzeszki ziemne zawieraja bardzo silne alergeny i karmiace matki powinny ich unikac (jesli w rodzinie sa alergicy), a same dzieci nie powinny ich jesc do ukonczenia 3 roku zycia.
No ale nie martw sie tak bardzo- nic sie nie stanie jesli zjadlas sobie tego batonika. Co innego gdybys codziennie zasuwala orzeszki calymi garsciami
Dla zainteresowanych:
http://www.webmd.com/news/20010403/p...-breastfeeding




Mysle, ze kazda z nas po odchowaniu swojego maluszka moglaby taka ksiazke napisac
tak, po odchowaniu, a póki co jesteśmy w trakcie, a jak kupowałyśmy ta książkę bylysmy na początku i myślę że ona jednak sie przydała, mnie trochę też bo zrozumiałam kiedy jest zmęczona, wczesniej mówilam o niej jak o wielkiej marudzie a nie rozumiałam że ona była zmęczona, więc marudziła i płakała - zrozumiałe

dzięki Martucca - ja myślałam że ona może mieć już alergie i że coś wyniknie z tego mojego zjedzenia orzeszków, a alergie ja sama też mam

Cytat:
Napisane przez alusia* Pokaż wiadomość
Witajcie po weekendzie
Narzekacie na nieprzespane noce.Ja nie mam z tym problemu ,wysypiam się.Gorzej jest w dzień.Konkretnie z usypianiem w dzień i z jego płaczem jak wyjde na dwor.Wczoraj 15 minut mąz niósł go na rekach,ja pchałam wózek.3 razy probowalismy go kłaść jak zasypiał i ryk.Myślałam ,że będzie już po spacerze ale zasnął.Kiedys któras z Was pisała ,że nie chce jej się wychodzić na dwór bo dziecko płacze.Ja teraz tak walśnie mam.Wychodze bo trzeba ale się stresuje .Kiedyś to było super.Wychodziłam z domu ze śpiącym dzieckiem,kimał 2-3 godzinki.Mogłam po zakupki zajść ,coś załatwić.
Dziś byliśmy na pobraniu krwi.Zasnał nam przed gabinetem,obudziło go kłucie.Darł się w niebogłosy ale jak tylko wyszliśmy z gabinetu to zasnął.
Zazdroszcze WAm ,że Wasze dzieci chcą smoczka.Mój nie i nie wiem jak to będzie na chrzcinach.Oj stresa mam przed tą niedzielą!
SONIA ale Ci zazdroszcze wyjazdu!
JELONKA fajnie ,że jesteś
alusia - moja tylko przez pierwsze 2 tyg przesypiała spacery, a później podobnie jak u ciebie ale wciskałam jej smoczek i tym sposobem daje się odłożyć i leży - patrzy się na drzewa (nie ch się patrzy póki ma na co), w pewnym momencie zaczyna marudzić i trzeba ją wziąść na ręce, trochę ponosić, znowu smoczek i znowu odkladam, czasem też są przeboje bo po kilka razy ją odkładam; może z tym smoczkiem cały czas próbuj, moja tez nie chciała aż w koncu załapała, albo zmnień je na inny, np też płaski albo krągły, albo kauczukowy

co do przenosinami do spacerówki to chyba zły pomysł, przezcież twój maluch jest młoodszy od mojej, ja zamierzam ile się da trzymać w gondoli, choć mam nadzieję że nie będę zmuszona jednak ją przesadzać przed skończeniem np tych 6 miesięcy

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
a może by tak trzymac smoczek w wewnętrznej kieszeni w kurtce? Smoczek przecież ma osłonke na to co dzidzia bierze do buzi, więc tam mógłby sobie spokojnie czekac na moment kiedy bedzie potrzebny.


tak tez o tym myślałam, tylko musze kupić nowy smoczek bo mam ten bez osłonki i wsadzam go w opakowanie do smoczków

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Suzia no to się faktycznie najadłaś strachu!! Dobrze ze to tylko zapalenie
Caterin zrób fotki tego misia


Dziewczyny mam pytanie - bo ja jeszcze wożę Kalinę w głębokim wózku (pewnie jestem jedyną na forum) ..ale mam tam podnoszone oparcie i ona tak własnei chce jeździć. Ale czy dla 4 miesięcznego dziecka to nie jest złe??
Sąsiadka była wzburzona jak wczoraj zobaczyła ze podnosszę jej oparcie, potem spotkałam koleżankę na mieście i ona ma synka o 3 tyg starszego od Kaliny i też wozi go na płasko...
Ale Kalina za cholere nie bedzie leżeć! Ona musi cos widzieć i już! I co chwilę sprawdza czy jestem, jak mama prowadziła wózek (poszłam na moment do kiosku) to zaraz płacz - dlatego nie chcę jeszcze spacerówki, bo tam nie mogę jej weiźć przodem do siebie.
Asia- pewnie to jest złe, przecież to oparcie to tak samo jakby spacerówka, a jednak dla maluchów jest zalecana gondola, no ale jak nie ma innej rady, teraz nawet będzie ci ciężej jakbyś chciała jednak ją wozić na płasko bo juz poznała wożenie z podnoszonym oparciem

czy macie też tak że w nocy jak śpicie macie wrażenie że usypiacie dziecko i układacie ręce jakbyście miały tam dziecko i kołyszecie nimi w łóżku?, albo jeszcze odkładacie ... -kołdrę
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 09:47   #2748
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Ja podobnie jak Ona ciągle używam gondoli a Szymon w piątek skończy 5 miesięcy. Może gdyby była na spacerku takie akcje jak u Was to bym zmienila na spacerówkę, ale Szymon na spacerku śpi więc wygodniej mu w gondolce. Tak naprawdę to nie wiem jak on zachowuje się w wózku jak nie śpi bo nie byłam z nim na spacerku już od 3 tygoni - chodzi z nim teściowa i wychodzi własnie w porze spania bo na powietrzu dłużej śpi.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 10:15   #2749
agulan82
Rozeznanie
 
Avatar agulan82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 667
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

U nas dalej nocki ZOMBI Mała budzi się co dwie godziny na jedzenie i je, nie że pije czy tylko pobawi się cycem ale za każdym razem je Ale widzę, że codziennie umie coś nowego więc pocieszam się, że to skok i niedługo minie Jutro kończy 19 tygodni

A ja przeziębiona, nie wiem kiedy ani gdzie, staram się ciepło ubierać a tu masz babo placek. Gardło boli mnie tak okrutnie, że śliny nie mogę przełykać no i oczywiście z nosa powoli zaczyna kapać i stan podgorączkowy cały czas się utrzymuję. Już apteczka poszła w ruch i walczę, żeby Małej nie zarazić. Nienawidzę jak ma katar

Dziewczyny moja Gwiazda też jeszcze w gondoli i póki co ogląda korony drzew i nie marudzi, chociaż w domu garnie się do siadania I też niestety rozpoznaje już kto prowadzi wózek i kto ją ma na rękach. Jak prowadzę ja czy mąż to luzik ale jak tylko ktoś inny stoi z przodu to podkówka na buźce się robi A co do noszenia na rękach to owszem może nosić ją ktoś obcy ale ja bądź mąż musimy być w zasięgu jej wzroku inaczej płacz

Dziewczyny karmiące piersią powiedzcie czy Wasze dzieci tez się na w Was tak wpatrują jak jecie bądź pijecie, bo moja Julia to patrzy się jakby rozumiała, że jemy coś dobrego jej nie dajemy i ona to tylko cyca i nic więcej
__________________
agulan82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 11:02   #2750
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez agulan82 Pokaż wiadomość

Dziewczyny karmiące piersią powiedzcie czy Wasze dzieci tez się na w Was tak wpatrują jak jecie bądź pijecie, bo moja Julia to patrzy się jakby rozumiała, że jemy coś dobrego jej nie dajemy i ona to tylko cyca i nic więcej
ja mam tak samo, jak jem albo pije to wpatrzona we mnie.

Ja tez jeszcze uzywam gondoli i jak narazie nie ma placzu.

My tez dalej zombi pobudki co 2 godziny. A jeszcze do tego ida jej dolne jedynki,ma spuchniete dziaselka. Jak spi w nocy to czasem mruczy. Chyba ja pobolewa.Biedulka.
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 11:18   #2751
mala_stopka
Zadomowienie
 
Avatar mala_stopka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Igusia za 10 dni bedzie miała 5 miesięcy i też wożę ją jeszcze w gondoli, część spacerku zawsze przesypia, a jak nie śpi to patrzy się na mnie albo w niebo lub na korony drzew... ale całe szczęście nie marudzi jeszcze

Agulan ja karmie mieszanie i juz wprowadziłam kilka warzywek i moja mała też strasznie się patrzy jak ktoś coś w jej obecności je albo pije i zawsze mam wrażenie, że ona sobie myśli, że to takie dobre, a my jej nie dajemy...
zyczę dużo zdrówka
mala_stopka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 11:47   #2752
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

A Ramona przechodzi samą siebie - od dwóch dni (dziś trzeci) jest bardziej marudna, nie może zasnąć w dzień (właśnie wstała po 15 minutach)(o nocy nie wspominając, bo to norma) - na skok za wcześnie; i jeszcze jak ją nosze pionowo skierowaną do świata to mi naciska bardzo na rękę ustami - nigdy tak nie robiła
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 12:11   #2753
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

U nas to norma - Szymon jak tylko poczuje moją rękę to od razu chce ją zjeść
A i szczypie okropnie
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 12:46   #2754
agulan82
Rozeznanie
 
Avatar agulan82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 667
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Moja Gwiazda tez jak tylko dorwie moją rękę to zaraz do buzi pcha, palce szczególnie lubi gryźć w miejscu gdzie paznokieć jest A swoją drogą, czy pozwalacie na to by Wasze dzieci gryzły wasze palce, bo ja zależy kiedy, nieraz jak widzę, że bardzo jej doskwierają dziąsełka to pozwalam
__________________
agulan82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 13:53   #2755
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Dziewczyny dzięki za rady co do zmiany wózka.To jest pomysł tylko on jest za mały żeby siedziec a na plasko to nie ma sensu bo to bedzie to samo co w gondoli.Dzis go ubralam i zaczelam karmic ,zasnal i dopiero poszlam na spacer.Bylo ok bo spal i jak wrocilam to jeszcze spal z godzine.Jeszcze go przetrzymam w gondoli ale musze starac sie wychodzic jak kima.
AGULAN mo.j też się patrzy jak jem.Na ból gardla polecam Tantum verde.Bezpieczne.
Tak jak radzicie bede go katowac smoczkiem ,moze sie nauczy do niedzieli he he czyli do chrzcin.Kupie inny ksztalt do tej pory mialam z NUKa silikonowy
Wyobrażcie sobie dzis dzwoni do mnie siostra cioteczna ,która ma byc chrzestną małego.Ma problem z uzyskaniem zaświadczenia niezbednego do chrztu o tym ,że była bierzmowana!Ksiądz nie chce jej dać ponieważ wyszła za mąz i należy do innej parafii!Co za typ!Przeciez wszelkie zaświadczenia np.o chrzcie,bierzmowaniu bierzemy tam gdzie to sie odbyło!To oczywiste.Dzis ma iść jeszcze raz.
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 14:28   #2756
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Czyli nie jestem jedyną, która wozi dzidzię w gondoli , a już myślałam ze jakaś przedpotopowa jestem



Alusia z tymi "ludźmi kościoła" to zawsze są jakieś problemy...
Ja miałam problem zeby ochrzcić, bo nie mam ślubu kościelnego, ale w końcu się udało.
Teraz mam komunię syna i siostra każe latać 4 x w tygodniu do kościoła, nie rozumie, ze mam małe dziecko i nie moge tak latać (tym bardzij że Kalina zaziębiona chyba jest , bo smarka). Mąż pracuje do późna...
I ta siostra wyżywa się na moim dziecku, ze "nie wyobraża sobie żeby kogoś nie było w kościele". No tak mnie to dzis wnerwiło, ze powiedziałam ze jeszcze chwila, a nie zgodze na to to żeby Kuba chodził na religię i cała tą komunię szlag trafi
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 14:38   #2757
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Czyli nie jestem jedyną, która wozi dzidzię w gondoli , a już myślałam ze jakaś przedpotopowa jestem



Alusia z tymi "ludźmi kościoła" to zawsze są jakieś problemy...
Ja miałam problem zeby ochrzcić, bo nie mam ślubu kościelnego, ale w końcu się udało.
Teraz mam komunię syna i siostra każe latać 4 x w tygodniu do kościoła, nie rozumie, ze mam małe dziecko i nie moge tak latać (tym bardzij że Kalina zaziębiona chyba jest , bo smarka). Mąż pracuje do późna...
I ta siostra wyżywa się na moim dziecku, ze "nie wyobraża sobie żeby kogoś nie było w kościele". No tak mnie to dzis wnerwiło, ze powiedziałam ze jeszcze chwila, a nie zgodze na to to żeby Kuba chodził na religię i cała tą komunię szlag trafi
A własnie jak chrzciny się udały?Ja strasznie przeżywam jak to bedzie w kościele.Pewnie za bardzo ale jakoś nie potrafie inaczej.Juz taka jestem ,że panikuje a pózniej okazuje się ,że nie było czym się przejmować.
Spokojnie ,nie nerwuj się.Nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji bo wiesz półzniej możesz żałować ale nie dziwie sie ,że sie wkurzyłaś.Wiesz siostry,księża nie maja rodzin więc nie czaja jak to jest...Może dojdziesz z nia do jakiegos porozumienia ,że np.przyjdziesz raz w tygodniu
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 14:45   #2758
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Chrzciny...oj, strasznie się martwiłam. Ale udłao się - Kailina spała, potem sie obudziała i rozglądała. Kościół przeżyła super, gorzej z poczęstukiem po chrzicnach - każdy ją brał naa ręce, całował, nosił, dusił...ona tego nie lubi. Mówiłam że mają przstać, ale nikt mnie nie słuchał. Mieliśmy przyjęcie w lokalu (bo aż na 27 osób-mąż się uparł ze zaprosi wszystkie ciotki, siostry z rodzinami itp - też byłam o to zła) i w tym lokalu Kalina była taka zagubiona jakaś...i do tego ci wszyscy ludzie co ją tak dusili...eh, dobrze ze to za nami...


Co do tej komunii - to masz rację, musże ochłonąć..bo jestem tak zła, ze najlepiej już od jutra bym go nie posłała na lekcje religii....
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 15:33   #2759
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ja musialam przeniesc do spacerówki z dwóch powodów - mały nie miescił sie juz w gondoli (był prawie na styk) i zaczął marudzic, zaczęło się nagle jeżdzenie i trzymanie na rączkach zamiast w gondoli (jak u Gothiki), do tego stopnia że po sklepie jezdzilam z nim trzymajac za raczki by siedzial w gondoli. i byla cisza. nie mam podnoszonej gondoli ale mi sie wydaje ze to dziecko wie kiedy ma byc przesiadka na spacerówkę, a nie podreczniki. z checia bym jeszcze jezdzila gondola, bo to cieplejsze, ale sie juz nie da. a jezdzac w spacerowce jak zsypia to rozkladam na płasko wiec nie jezdzi ciagle na siaedzaco (jeszcze nie siedzi samodzielnie)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 16:17   #2760
senna24
Raczkowanie
 
Avatar senna24
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 252
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Dziewczyny czy wasze maleństwa tez się dławiły prawie za każdym razem przy karmieniu?? moja tak łapczywie je że aż kaszle i przez chwilke powietrza nie może złapać. Każde kolejne karmienie to dla mnie ogromny stres. Macie z tym jakieś doświadczenia ?
senna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.