Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 17:49   #2911
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ja karmie piersia biore tabletki 3 opakowanie i dostalam okres tez mi sie pierwszy dzien wydawal dosc obfity ale nie tak jak u Ciebie Asiu, chyba wydal mi sie obfity z racji tego ze dawno okresu na oczy nie widzialam
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:40   #2912
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

co stosujecie na napady kolki u mnie się pojawiły dopiero 4 razy i dość rzadko ale powinnam coś mieć w domu na wszelki wypadek
kupiłam dziś zupkę marchewkową z ryżem z Bobovity jutro bede testować ciekawe jak się sprawdzi? ktoś już maluszkowi swojemu dawał taką zupkę nibny tam pisze po 4 miesiącu julka 27 września skończyła 3 miesiące ale chyba mog ę jej spokojnie dać tą zupkę?
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:49   #2913
ZłOSNICA
Raczkowanie
 
Avatar ZłOSNICA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Karmię piersią i okresu jeszcze nie miałam

gothika dziś na spacerze spotkałam położną, która przychodziła na patronaż i powiedziała, żebym na te jego gazy spróbowała esputiconu, więc kupiłam i na noc będę do piersi podawać - napiszę jutro, co i jak, bo malutki już buczy , więc uciekam
ZłOSNICA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:49   #2914
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ja okres miałam pod koniec września taki konkretny 6 dni (wczesniej zdarzały się plamienia) a karmie mieszanie - w nocy sam cyc a w dzień odciągam i mieszanki jej daje
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:52   #2915
ZłOSNICA
Raczkowanie
 
Avatar ZłOSNICA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Na kolkę pediatra mojemu synkowi przepisała DEBRIDAT i to pomogło, bo miał codziennie, po każdym jedzeniu przez 3-4 godziny, ani esputicon na kolki nie pomógł, ani infacol, chociaż ten drugi złagodził ból
ZłOSNICA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:59   #2916
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

A ja dzisiaj dostałąm okres miesiąc po odstawieniu całkowitym od piersi. Też już miałam opsesje że jestem w ciąży nawet ryczałam przez to... Na razie mam normalne krwawienie, tylko jakoś już nie mam tych wielkich bóli co przed ciąża mi towarzyszyły w czasie miesiączki,mogło by tak zostać

Martucca ja stosuje niekiedy tetre ale tylko w dzień, na noc pampers, więc tak od 8 rano do 17 wieczorem schodzi mi ok. 10-13 pieluch. Ale ja je wkładam do takich suchych majtek, więc nie wiem czy się liczy. Podziwiam Cię, że sama pieczesz itp. Ja jestem, antytalentem kulinarnym i w ogóle nie mam na nic czasu.

Mi włosy dalej wychodzą, już stosowałam wszystkiego, ręce mi opadają W ogóle mam jakiegoś doła, że nie mam sił już dbać o siebie. Jak patrze na te włosy w lustrze bryyy. Wymyśliłam, bo mam swoje naturalne, że je zafarbuje. Albo wyłysieje do końca albo one się w końcu wezmą w garść Jakaś się czuje gruba, brzydka i w ogóle nie atrakcyjna. Jeszcze się okazało, że mam łuszczyce buuuu. Czy któraś się zetknęła z tą chorobą skóry?? Może Martucca pomożesz coś? Dostałam jakąś maść z mocznika bo ponoć należy zacząć od najłagodniejszej. Oki, koniec narzekania

Mój mały, już zjadł trochę marchewki, ziemniaczka a jutro planuje jabłuszko dać. Każdą butle muszę zagęszczać bo taki głodomór z niego. Kupki robi, bączki puszcza, zeroz zmian na skórze, więc myślę, że oki.
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 19:23   #2917
ZłOSNICA
Raczkowanie
 
Avatar ZłOSNICA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Nie wiem, czy robiłaś, ale sugeruje zrobienie wszystkich badań(chodzi mi o krew), bo może czegoś ci brakuje - może masz anemie?!
ZłOSNICA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 20:41   #2918
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ZLOSNICA - ja mam bobotic - to jest to samo i właśnie podaje już dwa dni - zobaczymy jak będzie

biorę drugie opakowanie tabletek, karmię, dostałam okres podczas pierwszego, podczas drugie póki co nie

Mrówkasz - jedynie znam tą chorobę przez moja przyjaciółkę ona choruje odkąd pamiętam, niestety jest przykra i męcząca i widać długotrwała, bidulko
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 22:59   #2919
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

gothika, zlosnica - moje dziecko dostawalo bobotic (to samo co espumisan czy esputicon) codziennie i mialo kolki, ale tak 2h, nie wiecej. dobrze tez spało. teraz daje debridat bo przyzwyczajam go do mleka modyfikowanego (a wczesniej wymiotowal). ma francuski żołądeczek

sybilla - ja dawałam tą marchewkę. był zdziwiony ale zjadl 1/3 słoiczka. teraz daję mu zrobioną przez siebie i dodaję kaszkę manną, czasem jakiś innyy składnik (dynia, ziemniak, niedlugo brokuły i kalafior, zastanawiam się nad fasolką - można szparagową rozdrobnić?, potem mięso, mam zamiar jeszcze w tym miesiącu mu to podać)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 07:45   #2920
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Monia - a jak jest z tą dynią? To jest taka zwykła dynia, którą się na pestki uprawia czy jest inny rodzaj, który uprawia się na miąsz? Mój teść właśnie zdobył ekologiczną dynie i nie bardzo wiem jaks się do niej zabrać i z czym ją podać?
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 07:51   #2921
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

to moj Skarbek z misiem ktory dostal od wujka,a misio prosto z disneylandu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG3566.jpg (25,2 KB, 23 załadowań)
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 08:17   #2922
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

sonia - najzwyklejsza w swiecie dynia, ugotowana na parze i zmielona (blenderem), a potem zarozona
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 08:25   #2923
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Sonia popacz sobie po gotowych sloiczkach z czym tam jest dynia łaczona, ja mam np dynie z ziemniaczkiem. Można tez połączyć z miesem z indyka jak już wprowadzisz mięsko.

Caterin świetny misiu, synek oczywiscie też
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 09:43   #2924
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

dzięki dziewczyny - własnie pamiętałam że jest z ziemniaczkiem i chyba tak podam - na jakiś czas chcę odstawić marchewkę bo mały już 3 dzień kupki nie robi. Nie wiecie jak ta dynia dziłała na kupki - zatwardza czy rozluźnia?
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 12:32   #2925
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Dziewczyny muszę kupić butelkę i nie wiem czy już kupić taką z uchwytem?? Bo mały już nie długo pewnie będzie się rwał do trzymania. jakie polecacie?. Miałam teraz z Aventu i z Nuka ale chyba pora je wymienić bo jakieś takie wyeksploatowane Myśle o jakiś tańszych..

Teściowa mi nakupiła ale szklanych, nie dość że mają wąskie smoczki a mały takich nie cierpi to jeszcze są ciężkie więc jak ma się na nich nauczyć sam trzymać?? Jeszcze kupiła smoka z kulką a mały używa tego z Nuka i rozmiar śpiochów na niemowlaka bo poszła do sklepu i powiedziała Pani że ma niemowlaczka??!!! Dziecko 4 m-ce skończyło, a jak jej powiedział, że pewnie można wymienić skoro są nie otwarte to się obraziła


Ale cóż można napisać o kobiecie która na wieść że chcemy się rozstać powiedział tylko: Ale dziecko idzie do nas No commens

Ile dziecko może zjeść na początek łyżek jabłuszka bo strasznie mu smakowało i płakał jak mu już nie dałam???
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 12:49   #2926
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Wczoraj sporo ubranek uprałam i wieczorem nie miałam w co ubrac małego do snu.Przy okazji sporo ciuszków odłozyłam bo okazały sie za małe.Najczęściej zakładam mu pajacyki lub spioszki na noc.Koszulki ,bluzy mniej sie brudza bo zakładam małemu jak wychodzimy na dwór.Muszę się znów wybrać na zakupki.
Marcel ma znow śluz w kupce(infekacja?)i troszke katarku.Dałam mu Dicoflor30.Pediatra mówiła ,że jest bezpieczny i mozna dawac na biegunkę lub sluz.Mam nadzieję ,że nic sie nie rozwinie.
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 12:57   #2927
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Macie jakies problemy na spacerach z dzieckiem? Np nie chce spac, placze itp?

Mamy karmiace piersia:karmicie z 1ej piersi czy zawsze proponujecie tez dziecku 2ga?

Czy ktoras z Was probuje dziecko oduczyc ssania smoczka?Czy macie jakies problemy typu wypadanie, ciagle wstawanie w nocy itp ze macie ochote przykleic go plastrem

Bylam wczoraj u ortopedy, dalej cora musi nosic gacie ortopedyczne(wiekszy romiar)+ cieple oklady na pachwinke.Jest rzekomo bardzo duza poprawa ale jeszcze nie jest idealnie.Nastepna wizyta za 2 m-ce.
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 13:06   #2928
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
Macie jakies problemy na spacerach z dzieckiem? Np nie chce spac, placze itp?

Mamy karmiace piersia:karmicie z 1ej piersi czy zawsze proponujecie tez dziecku 2ga?

Czy ktoras z Was probuje dziecko oduczyc ssania smoczka?Czy macie jakies problemy typu wypadanie, ciagle wstawanie w nocy itp ze macie ochote przykleic go plastrem

Bylam wczoraj u ortopedy, dalej cora musi nosic gacie ortopedyczne(wiekszy romiar)+ cieple oklady na pachwinke.Jest rzekomo bardzo duza poprawa ale jeszcze nie jest idealnie.Nastepna wizyta za 2 m-ce.

Mój na spacerach śpi, ale tylko dlatego, ze wychodzę jak już jest bardzo śpiący. Staram się nie zatrzymywac wtedy mi śpi nawet dwie godziny. Jak się obudzi jest wielki krzyk, ale przecierpimy jeszcze troche w tej gondoli, nie chce jeszcze przechodzic na spacerowke.
Co do smoka to jeszcze nie odzwyczajam, dla mnie smoczek to czesto wybawienie... Do roczku myślę, że dydka już nie będzie
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 14:13   #2929
alusia*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasteczko
Wiadomości: 2 601
Send a message via Skype™ to alusia*
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
Macie jakies problemy na spacerach z dzieckiem? Np nie chce spac, placze itp?

Mamy karmiace piersia:karmicie z 1ej piersi czy zawsze proponujecie tez dziecku 2ga?

Czy ktoras z Was probuje dziecko oduczyc ssania smoczka?Czy macie jakies problemy typu wypadanie, ciagle wstawanie w nocy itp ze macie ochote przykleic go plastrem

Bylam wczoraj u ortopedy, dalej cora musi nosic gacie ortopedyczne(wiekszy romiar)+ cieple oklady na pachwinke.Jest rzekomo bardzo duza poprawa ale jeszcze nie jest idealnie.Nastepna wizyta za 2 m-ce.
tak mam problemy na spacerkach.Nieraz nie chce mi sie wychodzic i sie zmuszam bo trzeba.Od miesiąca czesto to jest meczarnia bo ryczy jak go położę.Probowałam kłasc go wyżej ale gdzie tam!Staram robic tak:jest śpiący ubieram się ,pózniej jego,karmie przy uchylonym balkonie żeby mu nie było gorąco, zasypia,wychodzimy.Troche głupi sposób ale przynajmniej śpi na dworze.

Najczęściej karmię z jednej.Proponuje druga jesli mam pełną mleka lub gdy widze ,że mały jest dalej głodny.

Moj synek nie akceptuje smoczka.Chciałabym żeby go polubił bo czesto podanie mu go by sie przydało na uspokojenie a nie tylko cycek.
alusia* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 17:04   #2930
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Mrowkasz nie przejmuj sie teściową - widac "prosta kobita". Ja tez dostałam za małe śpioszki (roz 54 dla dziecka 3 miesięcznego wtedy) i poprostu od razu wylądowały w szafie z napisem "na allegro"


Karolakep ze spacerami nie mam już żadnych problemów odkąd zaczęłam podnosić oparcie w gondoli. I zmieniłam taktykę - wychodze na dwór kiedy Kalina nie jest śpiąca - wtedy mi nie marudzi - siedzi i ogląda otaczający ją świat.
Ona nigdy nie lubila spać w wózku, a jak śpi to góra 30 minut i potem jest zła, bo niedospana. Więc wolę kiedy spi w domu, a na dworze patrzy i ogląda świat


Monia, ja poprosze o dodanie tego zdęcia na pierwsza stronę. Dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kalina.jpg (31,5 KB, 18 załadowań)
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 17:54   #2931
barbaratwarowska
Raczkowanie
 
Avatar barbaratwarowska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 310
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Ja dzisiaj gotowalam zupki dla Olci w wlasnie z dodatkiem dyni. ugotowalam na paezr dynie, ziemniak, marchewke, pietruszke i brokul i zmiksowalem wszystko, alez sie Olcia zajadala, a dugo zrobilam z marchewki, pietruszki, slodkiego ziamniaka i szpiznku i jutro zobaczymy jak jej bedzie smakowala.
ostatnio jadla tez zupke z kalafiorem ale chyba ja troche brzuzek bolal wiec narazie jej nie daje kalafiorka.
Czy wy do zupek dodajecie olowe z oliwek? bo ja tak i zastanawiam sie nad maselkiem i nie wiem czy jeszcze nie za wczesnie na nie co? jak myslicie?
Mam jeszcze jedno pytanko: Olcia za tydziej konczy 4 miesiace i je zupy juz ze wszystkich warzyw to czy moge dadac jej juz kaszke manna do zupki. a co myslicie o bananie i gruszkach i jagodach bo tu sa deserki od 4 mies. jablka z gruszka i baban z mango i jablka z jagodami ale ja sama nie wiem czy takiemu nalcowi juz mozna dawac takie rzecza, deserki sa z bobowity tylko maja ang. nazwe firmy ale maja takie same naklejki i wieczka.
barbaratwarowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 18:08   #2932
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Barbaratwarowska gluten(kaszka manna) przy karmieniu piersią po 4 miesiącu, przy sztucznym po 6.
Ja do dań z warzyw dodaję troszeczkę oliwy z oliwek(tak pare kropel chociaz) Niektore witaminy sa rozpuszczalne w tłuszczach wiec lepiej ponoc dodac masełko lub własnie oliwe. U mnie masełko odpadało z powodu uczulenia dziecka na produkty mleczne.
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 18:32   #2933
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

nasze jesienne wariacje i kąpielowe

dziś po 2 badaniu bioderek wszystko ok a pan doktor powiedział że ostatnia kontrola jak mała bedzie miała 10 -11 m-cy trzecie i ostatnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0810_Julia i rodzinka_059.jpg (93,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0810_Julia i rodzinka_111.jpg (62,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0809_Julka w domku_164.jpg (38,8 KB, 23 załadowań)
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 18:35   #2934
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Dziewczyny mam pytanko czy moge małemu zagęszczać każdą porcje mleka keikiem ryżowym, bo jak je samo mleko to nie zabardzo chce i zaraz jest głodny, a jak mu dam więcej mleka to ulewa??

Którą zabawkę wybrałybyście, bo nie wiem którą kupić??

http://www.allegro.pl/item450416095_...ci_jezdzi.html


http://www.allegro.pl/item452822527_...jny_somap.html
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 19:25   #2935
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Mrowkasz chyba ta ciuchcia fajniejsza, krokodylrk tez fajny
a mi wlosy tez strasznie wypadaja, sa wszedzie kiedy to minie
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 20:23   #2936
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Mrowkasz a mi sie podoba krokodyl

Pytanie do dziewczyn mieszkającch w blokach
Czy zostawiacie wózek przed mieszkaniem na noc?
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 20:29   #2937
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
Macie jakies problemy na spacerach z dzieckiem? Np nie chce spac, placze itp?

Mamy karmiace piersia:karmicie z 1ej piersi czy zawsze proponujecie tez dziecku 2ga?

Czy ktoras z Was probuje dziecko oduczyc ssania smoczka?Czy macie jakies problemy typu wypadanie, ciagle wstawanie w nocy itp ze macie ochote przykleic go plastrem

Bylam wczoraj u ortopedy, dalej cora musi nosic gacie ortopedyczne(wiekszy romiar)+ cieple oklady na pachwinke.Jest rzekomo bardzo duza poprawa ale jeszcze nie jest idealnie.Nastepna wizyta za 2 m-ce.
1. jeżdze mega szybko
2. podaje jak jest głodny
3. nie oduczam, podobno dzieciom smaruja tym plynem na obgryzanie paznokci. nie wstaje jak wypadnie smok. ssie "na sucho". czasem mam ochotę na ten plaster, ale coraz mniej...

barbara - podobno mozna dac masełko (ale takie lepsze, 82%) lb własnie oliwe z oliwek. i dzieci maja podobno za malo tłuszczów i mieska jak są karmione prze rodziców a nie ze słoiczków. dlatego do zupek własnie zaleca sie podawac tłuszcz i mięsko. kaszke tez mozesz dac (ja daje - ekspozycja na gluten). dawalam soki z malin, banana bym sie wstrzymala jeszcze - to w koncu cytrus. za miesiac bede podawac

mrowkasz - ja zagreszczam zawsze mleko kleikiem. fajniejszy krokodylek

asia - ja mam wozek w piwnicy

artur, ze wzgledu na żeby, ma focha na moje piersi. tylko butelka jest ok. a mi piersi eksplodują... odciagnęłam juz i znowu pełne. na noc dstał butle... ciekawe jak w nocy bedzie bo zwykle jadł.

edit: no i ryczy...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 21:12   #2938
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Karolakep
spacerki sa ok, tylko tortura jest teraz ubieranie,zakladanie kurteczki=ostre marudzenie po ktorym trudno dojsc do ladu szybko tak samo po powrocie do domu jak staniemy i mam go wyjac z wozka to tez marudka sie wlacza

karmie go na przemian z jednej piersi i jest ok

a smoczka uzywam tylko do zasypiania, czasm dluzej go sobie mamle a czasem krotko zasypia smoczek wypada i sie nie budzi,do roku czasu mysle jakos go oduczy sie
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 23:08   #2939
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

Cytat:
Napisane przez ZłOSNICA Pokaż wiadomość
Martucca przeszło mi to przez myśl, ale rodzinka starała mi się to wyperswadować, bo ma dopiero trzy miesiące - może i coś w tym jest, bo od dwóch tygodni wpycha rączki do buzi i niesamowicie się ślini, ale dopiero od dwóch dni jest strasznie marudny (bo kidś tylko przed zaśnięciem) i dlatego podpiełam pod szczepionkę
Zlosnica, moj maly mial dokladnie 3 miesiace, kiedy wyszly mu dwie dolne jedynki Wiec moze jednak zabki?

Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
a ja sie nie poddałam tylko zaczęłam z tym walczyc, no bo nie moze tak być przecież... cos sie stało coś sie popsuło tylko co??
juz spałam z nia w łóżeczku i pomaga to ze ja przytule i dam smoczka do buzi zamias piersi... tylko co to da?
sama nie wiem jakie rozwiazanie przyjąć czy smoczkowe czy piersiowe....
u mnie moze faktycznie zaczęło sie to od zębów... ale trwa to juz na pewno miesiac jak nie dwa...
jeszcze raz napiszę mała jest grzeczna sama zasypia, sama sie potrafi bawić... wieczorem ja karmie robimy rundę po mieszkaniu mówimy dobranoc motylkom, storczykom i zabawkom....
odkłądam mała do łozeczka... gaszę swiatło.... i zasypia...

pomyślałam sobie dziś: mi w nocy się chce pić moze i Stefci sie chce pić?
więc ja napoiłam oczywisćie piersią
a po nakarmieniu ja rozbudziłam zobaczyłam ze ma otwarte oczy.... połozyłam do łozeczka i dałam smoka i teraz tak bedę robiła... skoro ja nie spie to i ona moze nie spać i sama zasypiać....
no i sama zasneła po tym rozbudzeniu.... spałą od 4.30 do 8... (ile mozna spać?? ona chyba jakis śpioch jest)
ogólnie wczoraj wygladalo to tak 19.30 - 21.30 - 1.30 - 4.30 - 8.00
tylko tym rzem nie było to marudzenie ale płacz... do któego trzeba było wstać...
no zobaczymy....

ona to prawda co napisałaś...
ja nie mam wiekszych problemów ze Stefcią.. oprócz tego spania... nocnego...
nawet rano jak sie obudzi to liczy te swoje motylki... a jak wezme ja na rączki i przywitamy rano motylki to aż sie cała trzęsie z radosci i zapomina jaka mama w nocy była nie dobra i jeść nie dała na pierwsze miałkniecie....
wiesz ona człowiek sie zmienia i mam nadzieje ze nasze dzieciaczki też sie zmienią... wiem ze łatwo powiedzieć ale badz dobrej myśli
jesteśmy razem mozemy sie wpsierać wymieniać pomysłami
stella ja tez sie (jeszcze) nie poddalam Uwazam, ze dziecko powinno spac w swoim lozeczku. I powinno sie tego nauczyc jak najszybciej, chyba latwiej jest do tego przyzwyczaic nienowle niz, powiedzmy, dwulatka. Rodzice powinni miec troche prywatnosci Ale jesli ta faza zombie bedzie dluuugo trwala to moze i ja sie poddam
U nas tez w dzien jest ok... Maly umie sie na jakis czas zajac soba, sam zasypia, po obudzeniu oglada sobie swoje raczki i gada sam do siebie, a jak go biore z lozeczla to sie do mnie glosno smieje Tylko te noce, zeby chociaz budzil sie co 2 godziny
Ech, mam nadzieje, ze wkrotce wszystko wroci do normy...


Cytat:
Napisane przez st_ella Pokaż wiadomość
martucca chodzace zdrowie!!! jejku naprawdę pracowita jesteś... nie wprowadziłąbyś sie do nas ?? załozymy komunę
Hehe, nie ma sprawy Wiesz, czasem ludzie patrza na mnie jak na nawiedzona... A ja bardzo lubie gotowac i piec Zreszta to wcale nie zajmuje duzo czasu, o wiele mniej niz wypad do pizzerii A domowe ciasto, mniaaam, ale mi narobilas smaka

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Martucca podziwiam Cię...daj mi trochę Twojej siły i samozaparcia, bo ja tak lubię miec wszystko wyprasowane i ugotowane, i lubię jeść to co zrobię, a nie sztuczne - kupne...ale nie mam na to wszystko siły.
Nawet nie wiem gdzie mam żelazko - tak dawno go nie używałam
Asia, bo ja juz taka jestem- nie daje mi spokoju, kiedy cos jest niewyprasowane, naczynia w zlewie brudne, po prostu musze i juz Wiec kiedy maly spi, to cos w tym czasie robie- na biezaco. Musze przyznac, ze maz pomaga- zmywa, robi pranie, odkurza Poza tym czesc kupnego jedzenia juz mi nie smakuje, chocby te wedliny z supermarketow... To nie to, co kiedys. Teraz to sama sol, woda i maka sojowa. Ja tam wole sobie upiec piers z kurczaka albo indyka, kawalek schabu, pieczen, pokroic na plasterki... Albo soki... Wlasciwie tyle samo czasu zajmuje wycisniecie soku z jablek i marchewki co pojcie do sklepu i kupienie kartonu czy butelki

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
St_ella - a ja nie widzę nic zlego w tym że nie wstajesz do dziecka na każde miałknięcie - kolega ma synka starszego o miesiac od mojego Szymona i tak właśie nauczył go przesypiać całe noce. Oczywiście jak mały zaczął płakać to wstawali go uspokoić tylko na takie marudzenie przez sen nie reagowali.
Myślę że też tak zacznę robić tylko ze ja zawsze starałam się zareagowac zanim sie wybudzi i latałam na każde marudzenie i chyba się do tego przyzwyczaił i nie wiem czy teraz to zadziała.
No wlasnie... U mnie czesto tak jest, ze maly sie wybudzi, pomarudzi troszke i za chwilke sam usnie. Dlatego daje mu chwile czasu. Jesli placze to, rzecz jasna go nie zostawiam samemu sobie. Kiedy jest zmeczony, a ja zbyt pozno odloze go do lozeczka, to tez pomarudzi chwilke i usnie Wystarczy przy nim chwilke posiedziec, poklepac, dac sie zlapac za palec...
Ja bardzo kocham moje dziecko, ale na glowe sobie nie dam wlezc... Nie chce, zeby cokolwiek wymuszalo na mnie marudzeniem. Mysle, ze czasem trzeba byc stanowczym... Maly mnie ugryzl w czasie karmienia. Pierwsze dwa razy mu przepuscilam, bo pomyslalam, ze to przypadkiem. Ale a trzecim razem ugryzl do krwi, wiec na niego krzyknelam, az sie rozplakal. Zle sie z tym czulam, bo krzyknelam na moje dziecko- pierwszy raz, ale to chyba jesdyny sposob w jaki moge mu dac do zrozumienia, ze nie wolno??? Zaraz go przytulilam, a on sie uspokoil... Minelo kilka dni i jak do tej pory nie ugryzl ani razu. I wcale nie pamieta, ze mama na niego krzyknela

Sonia super mama z ciebie Swietnie sobie z tym wszystkim poradzilas, jestes dla mnie wzorem Ja poki co pracuje w domu, przebijam sie przez literature do pracy, przygotowuje prezentacje, chodze na kursy i takie tam... Jestem niby na urlopie do 15 grudnia, ale nie chce miec nawalu zaraz po powrocie i pracowac do wieczora... Ale wrocic do pracy na dobre to naprawde wielki krok

Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
Martucca ja stosuje niekiedy tetre ale tylko w dzień, na noc pampers, więc tak od 8 rano do 17 wieczorem schodzi mi ok. 10-13 pieluch. Ale ja je wkładam do takich suchych majtek, więc nie wiem czy się liczy. Podziwiam Cię, że sama pieczesz itp. Ja jestem, antytalentem kulinarnym i w ogóle nie mam na nic czasu.
Mrowkasz, u mnie przerob pieluchowy podobny A juz myslalam, ze to tylko z mojego synka taki lulek

Cytat:
Napisane przez Mrowkasz Pokaż wiadomość
Mi włosy dalej wychodzą, już stosowałam wszystkiego, ręce mi opadają W ogóle mam jakiegoś doła, że nie mam sił już dbać o siebie. Jak patrze na te włosy w lustrze bryyy. Wymyśliłam, bo mam swoje naturalne, że je zafarbuje. Albo wyłysieje do końca albo one się w końcu wezmą w garść Jakaś się czuje gruba, brzydka i w ogóle nie atrakcyjna. Jeszcze się okazało, że mam łuszczyce buuuu. Czy któraś się zetknęła z tą chorobą skóry?? Może Martucca pomożesz coś? Dostałam jakąś maść z mocznika bo ponoć należy zacząć od najłagodniejszej. Oki, koniec narzekania
Ja nie wiem za duzo o luszczycy... W naskorku (naskorek=epidermis) czlowieka wyodrebnic mozna kilka warstw: podstawna, kolczysta, ziarnowa i rogowa (to ta, ktora sie luszczy= keratin layer). Komorki u osob z luszczyca w podstawnej warstwie naskorka dziela sie zbyt szybko, zbyt szybko przemieszczaja sie ku powierzchni naskorka, a tam zbyt szybko rogowacieja, stad ta warstwa jest duzo grubsza. W ten sposob powstaja czerwone grudki i placki skory pokryte "luskami" (=scales). Pod nimi czesto rozwija sie stan zapalny skory (inflamated skin).
Leczenie zaczyna sie od usuniecia zrogowaciolego naskorka- robi sie to masciami z kwasem salicylowym (skora ciala) i delikatnie masuje. Znalazlam taka masc bez recepty- Delatar:

http://www.przychodnia.pl/el/leki.ph...etter=&lek=636
Trzeba jednak unikac opalania.
Zmiany na owlosionej skorze glowy smaruje sie oliwka i delikatnie masuje zeby usunac luski.
Mozna te uzywac takiego olejku z kwasem salicylowym (chyba lepsze rozwiazanie):
http://www.fabrykazdrowia.pl/info/sa...00_g-1740.html

Jesli jednak lekarz zalecil ci masc mocznikowa, to wydaje mi sie, ze zmiany luszczycowe sa bardzo delikatne. Sam mocznik intensywnie nawilza i zmiekcza skore. Likwiduje objawy nadmiernego rogowacenia i zluszczania...

Alternatywa jest fitoterapia- leczenie naswietleniami, ale mozna tez po prostu opalac sie (na sloncu lub w solarium), oczywiscie jesli nie stossuje sie jakis masci, ktore wykluczaja pzebywanie na intensywnym sloncu...

Nie wiem, jaka jest u ciebie przyczyna wypadania wlosow, ale czesto przyczynia sie do tego wlasnie luszczyca. Czy masz moze rogowaciejaca, luskowata skore glowy? Wtedy mozna zastosowac ta oliwke z kwasem salicylowym. Sa tez specjalne szampony, np.
Szampon do wlosow Freederm Tar Shampoo
http://www.fabrykazdrowia.pl/info/fr...0_ml-7917.html
Ale sa one dosyc drogie.

jest tez specjalan seria kosmetykow do pielegnacji skory z luszczyca: Eris Pharmaceris P ICHTILIUM, np.
http://www.fabrykazdrowia.pl/info/er...0_ml-3508.html
I inne z tej serii

Mysle, ze mozna byloby troche pomanipulowac z dieta, a wiec: wykluczyc slodycze, slodkie pieczywo, slodzone napoje, mocna kawe, herbate, cole, ograniczyc tluszcz zwierzecy z miesa (np. zamiast wedliny na kanapki usmazyc sobie piers z kurczka i pokroic na cieniutkie plasterki), produkty mleczne wybierac raczej te chude, wyeliminowac slodzone jogurty owocowe... Jesc 600g warzyw i owocow dziennie, tluste ryby/3x tydz. (np. makrela, sledz), orzechy, oliwa z oliwek i olej rzepakowy do salatek. mielone siemie lniane, maslo, dobre margaryny do pieczywa z dodatkiem witamin ADE, jajka.
Nie wiem, co lubisz jesc, a czego nie lubisz, ale przykladowe sniadania mogloby byc takie:
*platki owsiane zalane na noc odrobina soku jablkowego, a rano wymieszane z jogurtem, kawalkami jablka czy banana, rodzynkami, suszonymi sliwkami czy jakimis innymi owocami, kilkoma orzechami
*jajecznica na odrobinie masla ze szczypiorkiem, chleb razowy
*twarozek z rzodkiewka albo szczypiorkiem, rzezucha, pomidorem albo ogorkiem czy papryka pokrojonym w drobna kosteczke (co lubisz), grahamka z maslem albo jakas dobrej jakosci margaryna do pieczywa z wit. ADE
*chleb razowy maslem, z plasterkiem sera zoltego, piersi kurczaka, z pomidorem, salata (innymi jarznami jakie lubisz)...
Do picia woda, mleko, domowy sok z marchewki albo jablka...
Czyli jak najmniej gotowej, prztworzonej zywnosci... Zeby dobrze i zdrowo jesc nie trzeba duzo czasu (i pieniedzy) Jakby co, sluze pomyslami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skora zdrow i skora z lusczyca.jpg (35,7 KB, 4 załadowań)
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 07:54   #2940
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Mamusie i ich słoneczka majowo-czerwcowe 2008

ona1981,alusia,Asia,83mon ia, Caterin17, dziekuje za wszystkie odpowiedzi


Asia
ja mieszkam na 2 pietrze a wozek zostawiam na parterze przy drzwiach wyjsciowych jeszcze nikt nie zakosil

Moja mala juz ma chropowata skorke na obu ramionach do lokci i 2 placki na udkach zaraz dzwonie do przychodni zapisze ja na wt
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.