Szkla kontaktowe w ogolnosci (w szczegolach wild eyes) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-07, 20:27   #91
Juss
Raczkowanie
 
Avatar Juss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 184
Dot.: soczewki kontaktowe

mój lekarz nie zalecał po kilka godzin dziennie, ale sama staram się nosić jak najkrócej, bo one jednak męczą trochę oczy (też noszę j&j ale następnym razem kupię O2, może też będą dla mnie lepsze)
Juss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 20:40   #92
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: soczewki kontaktowe

o2 są z innego tworzywa z jakiegoś hydrożelu czy coś tylko raz zapomniałam ich zdjąć na noc [ z j&j nigdy mi się to nie zdażyło] i normalnie nic się nie stało przechodziłam cały następny dzień a wieczorem zdjęłam jak zwykle , więc może ten materiał z którego są wykonane jest jakiś lepszy???
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 09:09   #93
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: soczewki kontaktowe

Ja też o2 mogę nosić bez ograniczeń. Sa jeszcze jedne- wydaje mi się,że tańsze soczewki, które też dobrze nawilżają i są dostosowane do długiego noszenia:Extreme H2O http://www.twojesoczewki.com/soczewk...roducts_id/112
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 12:39   #94
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: soczewki kontaktowe

ja nosze soczewki od rana do wieczora, z tym, z ekeidy wybiram sie na jakias impreze, to wkladam wczesniej na 4h do plynu, wieczorem czasem mam zmeczone oczy, ale nie slyszalam nic o dozwolonym czasie noszenia soczewek :/ moja okulistka mowi ze tyle ile czasu ma nasz standardowy 'dzien' mozna je nosic...
ruda kotko, pierwsze soczewki dostaniesz w trakcie wizyty u okulisty, nastepne radzilabym kupic u optyka, po jednej parze roznych soczewek na kazdy miesiac, oczywiscie stopniowo i wyprobowac kazde, pojedyncze pary mozesz kupic tez w sklepach interetowych (soczewki na sztuki), wychodzi taniej niz u optyka; ja kupilam sobie soczewki w takim wlasnie sklepie od razu na dluzszy czas (cale opakowanie) i troche zaluje, teraz mam zamiar kupic sobie wlasnie po parze roznych rodzajow i wybrac najlepsze dla siebie, bo okulista da ci takie, jakie wlasnie bedzie mial po reka, soczewki musisz wyprobowac sama, kiedy znajdziesz takie, ktore ci najbardziej spasuja, mozesz kupowac hurtem na allegro, bo faktycznei jest to bardziej oplacalne
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 12:40   #95
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: soczewki kontaktowe

ja nosze soczewki od rana do wieczora, z tym, z ekeidy wybiram sie na jakias impreze, to wkladam wczesniej na 4h do plynu, wieczorem czasem mam zmeczone oczy, ale nie slyszalam nic o dozwolonym czasie noszenia soczewek :/ moja okulistka mowi ze tyle ile czasu ma nasz standardowy 'dzien' mozna je nosic...
ruda kotko, pierwsze soczewki dostaniesz w trakcie wizyty u okulisty, nastepne radzilabym kupic u optyka, po jednej parze roznych soczewek na kazdy miesiac, oczywiscie stopniowo i wyprobowac kazde, pojedyncze pary mozesz kupic tez w sklepach interetowych (soczewki na sztuki), wychodzi taniej niz u optyka; ja kupilam sobie soczewki w takim wlasnie sklepie od razu na dluzszy czas (cale opakowanie) i troche zaluje, teraz mam zamiar kupic sobie wlasnie po parze roznych rodzajow i wybrac najlepsze dla siebie, bo okulista da ci takie, jakie wlasnie bedzie mial po reka, soczewki musisz wyprobowac sama, kiedy znajdziesz takie, ktore ci najbardziej spasuja, mozesz kupowac hurtem na allegro, bo faktycznei jest to bardziej oplacalne
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 13:22   #96
[_eda_]
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 54
Dot.: soczewki kontaktowe

czesc dziewczyny, nosze soczewki B&L o krzywiznie FM , chcialabym zmienic firme i musze krzywizne podac w liczbach tj 8,4-8,9. Czy moze ktos wie jaki rozmiar bylby dla mnie odpowiedni?? z gory dziekuje
[_eda_] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 19:11   #97
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: soczewki kontaktowe

ha!!! o2 mają tylko jesden rozmiar uniwersalny więc nie ma z tym problemu tylko lekarz musi obejrzeć czy pasuje do oka
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 08:50   #98
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Question Soczewki ... jak to jest?

Hej mam do was dziewczyny pytanie. Chcialabym sie zdecydowac na soczewki. Mam dwie rozne wady (w prawym oku mniejsza, w lewym wieksza). Moje pytanie brzmi nastepująco:

W sklepie internetowym znalazlam soczewki za 70 zł. Czy w związku z tym muszę kupić dwa opakowania tych soczewek (jedno opakowanie na jedno oko, drugie na drugie)? I tym samym musialabym zaplacic 140 zł? Czy poprostu płacę 70 zł za jedno opakowanie i mam tam soczewki na obydwa oczka? Prosze o odpowiedz
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:30   #99
taaleeloo
Raczkowanie
 
Avatar taaleeloo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Hej
Otóż w jednym opakowaniu będziesz miała kilka sztuk(w moim przypadku 6) na wade na/w oku prawym a w drugim na oko lewe. Skoro masz rózne wady bedziesz zmuszona zakupić 2 pudelka
A i mam takie pytanie, broń Boże nie złośliwe- soczwki dobierał Tobie lekarz prawda?( spotkałam się z tym ze dziewczyny wiedząc jaką wadę maja w okularach na własną ręke chcą kupować soczewki kontaktowe o tej samej mocy)
Życzę miłego uzywania soczewek
__________________
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:06   #100
Metaxxa
Raczkowanie
 
Avatar Metaxxa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 156
GG do Metaxxa
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Będziesz musiała kupić 2 opakowania, ja mam też różną wadę, kupuję soczewki miesięczne, w jednym opakowaniu 6 soczewek i w 2 więc starcza mi na pół roku. Tylko musisz iść do okulisty żeby dobrał Ci soczewki, bo często są one słabsze niż okularki, no i soczewki mają też swoje rozmiary Życzę komfortwoego używania soczewek i pozdrawiam
__________________
It's my date with destiny...




Metaxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:32   #101
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Tak jak już dziewczyny pisały - będzxiesz musiała kupić 2 opakowania, chyba że znajdziesz optyka u którego można kupić soczewki na sztuki, ja tak dotychczas robiłam koszt rozkłada sie wtedy na dłuższy czas Chociaz ostatnio słyszaam że J&J zabrania takiej sprzedaży, więc nie wiem jak będzie wyglądać to w przyszłości.
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 11:42   #102
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Ja kupuję zawsze parę soczewek, jedną taką i jedną taką.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 20:22   #103
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Ja również mam na każde oko soczewkę o innej mocy i kupuje pojedynczo - jedną mocniejszą a drugą słabszą. Gdziekolwiek bym nie kupowała zawsze miałam możliwość wzięcia ich pojedynczo (jedna taka druga inną).
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 22:32   #104
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

No ale np. ja bym chciala kwartalne to mogłabym pojedyńcze? I ile by mnie to razem wyniosło??
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 22:55   #105
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

musisz zapytać bezpośrednio sprzedawcy czy sprzedaje soczewki pojedynczo... kupujac komplet masz w rozrachunku sporo taniej, tylko ze musisz jednorrazowo zainwestowac wieksza sume. Ja kupuje soczewki na allegro i place sporo mniej niz w sklepie
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:55   #106
~grusia~
Przyczajenie
 
Avatar ~grusia~
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Radooom
Wiadomości: 29
GG do ~grusia~
Wink Dot.: Soczewki ... jak to jest?

moim zdaniem najlepiej jest iśc do jakiegoś optyka sprzedającego soczewki u którego będziesz mogła kupić je oddzielnie. Pewniejsze źródło no i zawsze coś może doradzić. Wydaje mi się że dość dużo płacisz za te soczewki. Ja za freshlooki zmieniające całkowicie kolor zapłaciłam 90 [no do do tego miałam znizke wiec dokonca nie pamietam ile wsumie] z tym ze ja mowie o miesiecznych w kwartalnych sie niestety juz nie orientuje
~grusia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 13:57   #107
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Ja kupuje na allegro kwartalne o różnych mocach i płacę 34 zł A wcześniej kupowałam u optyka i też mieszali mi moce czyli kupowałam jedno opakowanie.
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 09:34   #108
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Kajeczka a mozesz powiedziec u jakiego sprzedawcy?? I czy te soczewki są dobre?
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:28   #109
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Ja jestem bardzo zadowolona już 2 miesiąc Zaraz znajdę i wyślę PW
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 18:58   #110
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Kajeczka wielkie dzięki za wiadomość Chciałabym także się dowiedzieć ile płacisz za płyn i na ile ci on średnio starcza
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:38   #111
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

O ile pamiętam to 24 zeta i już 2 miesiące go mam i nie chce się skończyć Nie ma sprawy
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 15:49   #112
miss dare
Raczkowanie
 
Avatar miss dare
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

z tego co pamiętam optycy mają zakaz handlu soczewkami w pojedynczych opakowaniach. Więc w większości trzeba kupić jednak podwójnie. Ja tak sobie kupuję jak chcę mieć na wypasie. Ale najczęśćiej olewam, że mam w jednym oku o 0,25 inaczej i kupuję pudełko jednych. Noszę tylko jednodniówki właściwie. Teraz poluję na kolorowe jednodniówki ale ciężej dostać.

A właśnie - jeśli nie nosiłaś wcześniej soczewek to tak czy owak musisz iść do okulisty, bo to musi na oku leżeć, są różne krzywizny, rozmiary.

A tu dodatkowy test na wzrok z takimi kawałkami co zwykli okuliści czasem nie robią: http://www.essilor.pl/www/_flash/EssilorCVT.html
(Essilor to takie szkła okularowe są super na wypasie, bardzo się reklamują ostatnio
miss dare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 16:57   #113
timiri
Raczkowanie
 
Avatar timiri
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 201
Question Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

(Szukałam w wyszukiwarce - jest dośc podobny wątek, ale nie wyczerpał odpowiedzi na moje pytania, wręcz przeciwnie tylko mi zamieszał w główce, dlatego proszę o wyrozumiałość).

Dziewczyny! Ratunku!

Od paru lat miałam nosić okulary, ale więcej ich nie nosiłam niż nosiłam - źle się czułam (nieatrakcyjnie), przeszkadzały etc. Efekt? Wada wzroku mi się powiększyła. Poza tym okazało się, ze mam astygmatyzm Którego mi wcześniej nie wykryli

I teraz szereg pytań. Prosze, opiszcie to wszystko jak dla laika, bo ja i soczewki to były dotychczas dwie różne sprawy.

1. Na każdym oku mam inna wade - to chyba znaczy, ze musze kupic dwa rozne opakowania soczewek?
2. Soczewki toryczne to podbno ogromne koszty;( rodzice nie chca sie zgodzic;( <mam 17 lat>, zwlaszcza, ze dodatkowo musze miec okulary . Nie wiecie, ile "najmniej" by mnie kosztowaly takie soczewki?
3. Czy jesli sie kupuje np. soczewki 3 miesieczne.. a nosi sie dana soczewke tylko pol dnia.. czy to "przedłuża" jej zywotnosc i czy to znaczy, ze moge ja nosic jakby o pół dnia dłużej, czy nie? Czy w ogóle jest jakas szansa, by tak zrobic? By nosząc jakąś soczewke pół dnia, przedłużyć okres jej przydatności? /w domu muszę nosić okulary, by oczy odpoczęly - zalecenie optyka.
Albo czy mozna np. zakladac je co drugi dzien?
4. wyczytałam, ze jedna z dziewczyn nosi soczewki "zwykle" pomimo astygmatyzmu. Czy to nie szkodzi oczom? Bo jesliby sie nie udalo rodzicow naciagnac na soczewki toryczne, to...

Z gory ogromne dzięki za odpowiedz. ratujecie mi życie (i wzrok )!
timiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 18:11   #114
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: Soczewki ... jak to jest?

Wiem.. do okulisty sie wybieram do kontroli i przy okazji zalatwię sprawe soczewek U mnie nie da sie tak, żeby kupic jedno opakowanie bo wada jednego oka znacznie różni sie od wady drugiego wiec nic z tego
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:06   #115
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

Timiri,
Ja też mam na każdym oku inną wadę. To żaden problem. Kupujesz wtedy dwa różne opakowania.
Też mam astygmatyzm i noszę soczewki toryczne, które wcale nie kosztują wiele. Ja noszę soczewki SofLens 66 Toric firmy Bausch & Lomb. Kupuję je tu: http://www.optilens.pl/soczewki-kont...ns66toric.html
bo w salonach optycznych kosztują o wiele więcej.
Czyli kupuję 2 opakowania. Koszt na pół roku to 320 zł.
Zdarza mi się dosyć często nosić soczewki dłużej niż to jest zalecane (np. 2 miesiące zamiast 1). I nic się nie dzieje, ale pewnie nie jest to dobre rozwiązanie.
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:17   #116
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

Ja takze mam na kazdym oku inną wade,soczewek nie kupuje sie parami tylko pojedynczo dobierajac do kazdego oka odpwoiednią. Co do przedluzania to nie ma nic takiego: od momentu noszenia ich liczymy czas, np.soczewki 3 miesieczne. Ja nosze soczeweki 3 miesieczne firmy Bausch & Lomb od 7 lat i jest ok. Koszt to 70 zl co 3 miesiace. Oczywiscie jeszcze plyn do soczewek - 50 zl : ale to zalezy ile sie go uzywa itp. Mi starcza na dluugo.(4 miesiace). Polecam noszenie soczewek.Mi takze wada stanela w miejscu od kiedy je nosze. Wybierz sie do dobrego okulisty,jakis prywatny gabinet.
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:19   #117
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

hahaha ale mi sie napisalo :" np.soczewki 3 miesieczne. Ja nosze soczeweki 3 miesieczne firmy Bausch & Lomb od 7 lat i jest ok. Nie chodzi oczywiscie o to ze jedna pare 3 miesiecznych nosze od 7 lat tylko ogolnie uzywam soczewek tej firmy juz tyle lat to tak na wszelki wypadek,jakby ktos zle zrozumial
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:56   #118
timiri
Raczkowanie
 
Avatar timiri
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 201
Dot.: Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

Dzięki!
300 złotych na pół roku? To już o niebo lepiej

Smile_Smile; byłam już u jednego (w Geancie ), wybieram się do drugiego, by potwierdził. Eh, a Ty 70 zł płacisz ale za "zwykłe", nie toryczne?
timiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 15:07   #119
pałeczkaa
Raczkowanie
 
Avatar pałeczkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Alone in hell
Wiadomości: 73
Dot.: Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

Hej. Swego czasu też interesowalam sie soczewkami (nosze okulary, moja wada to astygmatyzm i krotkowzrocznosc) duzo ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec z tej stronki
www.soczewkikontaktowe.pl
pałeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 22:26   #120
anima60
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

Soczewki toryczne nie są już takie drogie jak kiedyś, ale napewno nie kosztują 70 zł i z tego co wiem nie ma w tej grupie trzymiesięcznych, tylko dwutygodniowe albo miesięczne.
Udaj się do okulisty / a nie do optyka/ i on Ci soczewki dobierze i poinformuje o sposobie używania.
anima60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.