Kto mi pomoze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-13, 21:01   #1
Heleonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7

Kto mi pomoze?


Hallo! Witam wszystkich. Jestem nowa w Forum. Od dawna lubie robotki reczne. Ostatnio mam duzo checi do prac szydelkowych jednak borykam sie z takim problemem. Otoz moja corka kupila sobie stringi z Koniakowa a poniewaz a poniewaz wie ze ja cos na szydelku umie chce dla niej wiecej tym sposobem zrobic np. takze blizeczki, sukienke it. moj klopot kak laczyc te male elementy? mimo ze mam na wzor te majtki nie moge tego rozszyfrowac. Kto wie jak robi sie taka koronke jak w Koniakowie. Musze przyznac ze podobaka mi sie rzeczy w ten sposob robione.
Bede baaaardzo wdzieczna za pomoc!!!
Heleonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 21:30   #2
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Kto mi pomoze?

Moze wklej fotke o co konkretnie chodzi, pewnie bedzie latwiej
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 18:00   #3
Heleonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Kto mi pomoze?

serdecznie dziekuje ze sie odezwalas to milo ze pytasz. Moze sie zdazyc ze mam troche problemow bo nigdy nie bylam w forum. bede prubowala zalaczyc zdjecie przykladowe nie wiem czy mi sie uda. Pozdrawiam.
Heleonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 19:06   #4
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Kto mi pomoze?

Może ja coś poradzę

Edytowane przez salamanka77
Czas edycji: 2008-05-09 o 08:07
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 23:12   #5
Heleonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Kto mi pomoze?

Dziekuje Ci Salamanka za dobre checi napewno ta chusta pieknie zrobiona i ten schemat porzyteczny szkoda ze malo wyrazny a i ruski zapomnialam. Dzieki za checi.
Heleonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 13:45   #6
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Kto mi pomoze?

Heleonora ten schemat wcale nie jest tak malo czytelny, jest calkiem calkiem, bywaja w gorszej jakosci, a gdy masz schemat, to wcale nie musisz znac jezyka, wystarczy odrobina checi i wyobrazni, przeciez wszystko mozna zmodyfikowac po swojemu Powodzenia
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 16:12   #7
Heleonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Kto mi pomoze?

Dziekuje serdecznie za ten schemat jest napewno bardzo ladny no i mozna inne rzeczy w ten sposob robic. Jednak nie jestem pewna co oznaczaja te koleczka tlustym drukiem czy to jest droga polaczen? na ogol podstawy szydelkowania posiadam ale z laczen8iem malych kolek itp. mam klopoty. Mam stringi z Koniakowa i nie moge rozszyfrowac kolejnosci polaczen tych koleczek cos tam mi wychodzi ale do oryginalu daleko. no i te cieniutkie polaczenie w kroku na pierwszy rzut oka wyglada jak polslupki ale u nich to jest jak charminijka tzn nie sztywnw tylko lekko elastyczne co uwazam za calkiem madre bo sie lepiej w noszeniu uklada. no coz bede dalej probowac. dziekuje za checi pomocy jesli dostane dalsze wskazowki lub pomysly bede bardzo wdzieczna.
Heleonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 20:52   #8
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Kto mi pomoze?

No to może to jakoś ułatwi Ci rozpracowywanie koniakowskich czarów Jak Ci się uda to podziel się

Edytowane przez salamanka77
Czas edycji: 2008-05-09 o 08:07
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 17:33   #9
Heleonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Kto mi pomoze?

Serdeczne dzieki za schematy polaczen. Mysle ze jakis moj sposob tych polaczen znalazlam ale czy on jest poprawny nie wiem. jak zaczynam to robie jednego kwiatka komplet. Jak drugiego obrabiam ostatni raz w kolo ti go obrobie to lacze z tym pierwszym. Potem obojernie czy trzy czy cztery kwiatki obrabiam zawsze najpierw kwiatek z prawej strony i nastepne obrabiam tylko do polowy gora wszystkie kwiarki laczac je po srodku jeden z drugim po kolei. Potem osttniego kwoatka w rzedzie obrabiam ok. 3/4 i lacze z dolnym rzedem itd. robiac dol wyzszego rzedu lacze gore dolnego rzedu. Nie latwo to slowami opisac ciezko jak nie mozna zobaczyc robiac.
Ja z checia bym popatrzyla przez plecy jak ktos robi ale cwicze dalej. Moje pierwsze dzelo prawie koncze jest dla mnie proba i cwiczeniem.
Mam niemiecka tastature wiec napewno bedziesz widziec rozne nietypowe znaki. Sory. Pozdrawiam.
Heleonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 19:42   #10
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Kto mi pomoze?

widzisz poradziłas sobie Super! Jak skończysz pierwszą robótkę towstaw foteczkę - bardzo ciekawa jestem
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 11:34   #11
Heleonora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7
Dot.: Kto mi pomoze?

Hallo Salamanka! Dzieki za Twoja wiadomosc. Jak bede miala Fotki ta jak mi sie uda z pewnoscia zalacze choc nie umie tak dobrze wykozystywac wszystkich mozliwosci na Forum. Milych dni.
Heleonora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.