Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 20:26   #2611
hanamici
Raczkowanie
 
Avatar hanamici
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 120
GG do hanamici
Dot.: Torbiel jajnika :-(

miałam normalnąoperacjęprzez powłoki brzuszne. byłam dzisiaj u ginekologa na kontrolii i okazałosię,że to jednak torbiel krwotoczna. dostałam skierowanie do szpitala. jako, że miałam niedawno operacvję, nie mogą mnie znowu otwierać. antykoncepty albo laparoskopia wchodzi w gręz naciskiem na to drugie.
hanamici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:26   #2612
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez hanamici Pokaż wiadomość
miałam normalnąoperacjęprzez powłoki brzuszne. byłam dzisiaj u ginekologa na kontrolii i okazałosię,że to jednak torbiel krwotoczna. dostałam skierowanie do szpitala. jako, że miałam niedawno operacvję, nie mogą mnie znowu otwierać. antykoncepty albo laparoskopia wchodzi w gręz naciskiem na to drugie.
Kurcze, torbiel krwotoczna to ta związana z endometriozą? Może stosowanie hormonów pomoże, przy kontroli USG? czyli wychodzi na to że to dziadostwo tak szybko rośnie
Będzie dobrze! Ważne że jesteś pod opieką lekarzy, a oni już będą wiedzieli co robić!
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:34   #2613
pauulina1602
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez hanamici Pokaż wiadomość
miałam normalnąoperacjęprzez powłoki brzuszne. byłam dzisiaj u ginekologa na kontrolii i okazałosię,że to jednak torbiel krwotoczna. dostałam skierowanie do szpitala. jako, że miałam niedawno operacvję, nie mogą mnie znowu otwierać. antykoncepty albo laparoskopia wchodzi w gręz naciskiem na to drugie.
Najwiekszy minus laparoskopii to narkoza, a raczej wybudzenie sie z niej.
Poza tym to było dobrze, nie wielkie blizny, po 3 dniach w domu
pauulina1602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:32   #2614
maferka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziewczyny czy przy torbieli koniecznie trzeba brać antykoncepty, bardzo źle się po nich czuje (wymioty, nudności). Do gina pójdę jak mi się miesiączka skończy, nie wiem tylko czy mogę przerwać branie tych tabletek?
maferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:13   #2615
olus23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 102
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cześć dziewczyny ja też miałam taki problem z tabletkami anty. btrałam przez 8 miesięcy potem odstawiłam i urosła mi torbiel 3.5 miesiąca leczenia i już po torbieli. ale powiem tylko tyle mój lekarz powiedział że ten torbiel wyrusł mi po tym jak odstawiłam anty . żle je znosiłam zaczął mi okres zanikać potem leczenie orgametrilem i teraz wiem jedno już nie będe brac tabletek anty nie chce przechodzić przez torbiel ponownie w razie jak bym je potem odstawiła. a tabletki anty mozna przerwac ale poinformuj o tym lekarza może coś innego przepisze. Czesami jest tak że te tableki powodują więcej żłego niż dobrego. pozdrawiam.pa
olus23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:53   #2616
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez maferka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy przy torbieli koniecznie trzeba brać antykoncepty, bardzo źle się po nich czuje (wymioty, nudności). Do gina pójdę jak mi się miesiączka skończy, nie wiem tylko czy mogę przerwać branie tych tabletek?
Jak długo je bierzesz? Na początku mogą być takie skutki uboczne.... Niemniej jednak o ewentualnym odstawieniu powinien lekarz zadecydować. Wiadomo że czasem konkretne antyki nie służą, ale czasami takie nagłe odtawienie też nie jest dobre. Najlepiej zapytaj lekarza co robić. Ja na moją torbiel biorę luteinę, to naturalny hormon i chyba ma przez to mniej skutków ubocznych.. chyba
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:31   #2617
hanamici
Raczkowanie
 
Avatar hanamici
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 120
GG do hanamici
Dot.: Torbiel jajnika :-(

byłam dziś w szpitalu i mam przyjść za 3 miesiące na USG kontrolne, a przez ten czas - antykoncepty. zapisane mam novenette i podobno one są śąwietne. wiele osób poleca i nic po nich złego się nie dzieje. kosztują ok. 30 zł. dziś mam dobry dzień
hanamici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 17:08   #2618
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(


czy któraś z Was leczyła torbiele endometrialne u ginekologa-endokrynologa i nie ma już z tym problemów?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 11:48   #2619
Auleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja leczyłam torbiel-endometrialną jajnika prawego ponad 4 cm paskudnymi tabletkami - grawistatem. Ponoć specjalnie na takie przypadki. Jako ze to torbiel endometrialne rośnie szybko. Mnie cieli. Może tobie uda sie jakimś sposobem uniknąć operacji.
Auleon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 18:52   #2620
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja dzisiaj skonsultowałam się z innym ginekologiem i szczerze mówiąc to uspokoiłam się bo powiedział że 3 cm to nieduża i powinna zniknąć po miesiączce.... mam nadzieję że tak się stanie, troszkę mnie to podniosło na duchu
__________________
65 F zmieniło moje życie
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 13:29   #2621
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Hej dziewczyny, mam pytanie. Czy zawsze przed zabiegiem usunięcia torbieli zleca sie badanie Ca 125 i CEA ? U mojej mamy wykryto torbiel i gin skierował ja na te badania. Zastanawiam się czy to norma?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 13:49   #2622
hanamici
Raczkowanie
 
Avatar hanamici
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 120
GG do hanamici
Dot.: Torbiel jajnika :-(

ja nie miałam takich badań...
__________________
You are the only one in color.
hanamici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 22:40   #2623
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie. Czy zawsze przed zabiegiem usunięcia torbieli zleca sie badanie Ca 125 i CEA ? U mojej mamy wykryto torbiel i gin skierował ja na te badania. Zastanawiam się czy to norma?
Brawo dla gina .
W zaleceniach PTG ( Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego) przy stwierdzeniu guza przydatków zawsze należy wykonać usg i zlecic wykonanie badania na poziom stężenia Ca 125. Jeżeli mama jest w wieku okołomenopauzalnym to tym bardziej są wskazania aby wykonać to badanie. Ca 125 i CEA to markery stosowane przy róznicowaniu ( i nie tylko) zmian w przydatkach.
Prawidłowy poziom stężenia Ca125 nie powinien przekraczać 35U/ml ale za wynik prawidłowy uważa się stężenie w surowicy krwi pomiędzy 35-65U/ml.
CEA (antygen karcynoembrionalny) norma u osób niepalących < 5,0 ng/ml a u palaczy nie powinien przekraczać 10ng/ml
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 11:01   #2624
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Tydzień temu wyszło mi na USG że mam 4cm torbiel koło jajnika. Narazie mam brać Yazy i na kolejne USG mam pójść za jakieś 2 miesiące. Mam nadzieje że się wchłonie.
I takie może troche głupie pytanie mam bo nie pomyślałam żeby lekarki zapytać: czy mogę normalnie robić jakieś ćwiczenia typu brzuszki czy kręcenie hula hopem? Nie pęknie mi to jak będę tak mięśnie brzucha napinać?
Tak o to mnie nic nie boli w okolicy jajników, jak kichne czy kaszlne to takie ukłucie czuje ale to czasami tylko.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 15:19   #2625
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Tydzień temu wyszło mi na USG że mam 4cm torbiel koło jajnika. Narazie mam brać Yazy i na kolejne USG mam pójść za jakieś 2 miesiące. Mam nadzieje że się wchłonie.
I takie może troche głupie pytanie mam bo nie pomyślałam żeby lekarki zapytać: czy mogę normalnie robić jakieś ćwiczenia typu brzuszki czy kręcenie hula hopem? Nie pęknie mi to jak będę tak mięśnie brzucha napinać?
Tak o to mnie nic nie boli w okolicy jajników, jak kichne czy kaszlne to takie ukłucie czuje ale to czasami tylko.

jeśli to torbiel endometrialna to na pewno się nie wchłonie...
no i późno trochę te drugie usg...
co do pytania to powinnaś normalnie funkcjonować, torbiel na pewno nie pęknie

u kogo się leczysz?
szukam cały czas w Lublinie dobrego ginekologa-endokrynologa na nfz i ciężko to widzę... już chociaż mógłby byś sam ginekolog, nie musi mieć specjalizacji z endokrynologii, po prostu żeby znał się na rzeczy...

Cytat:
Napisane przez Auleon Pokaż wiadomość
Ja leczyłam torbiel-endometrialną jajnika prawego ponad 4 cm paskudnymi tabletkami - grawistatem. Ponoć specjalnie na takie przypadki. Jako ze to torbiel endometrialne rośnie szybko. Mnie cieli. Może tobie uda sie jakimś sposobem uniknąć operacji.
a po usunięciu torbieli? leczyli Cię pod kontem hormonalnym? chorujesz na endometriozę?
mnie cięli dwa razy... obawiam się kolejnego razu i podejrzewam u siebie endometriozę. interesuje mnie czy np. po leczeniu nie masz nawrotów torbieli itd...
kurczę, ale gravistat to zwykła tabletka anty...
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2010-09-12 o 15:25
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 21:52   #2626
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ojj nawet nie wiem jaka to torbiel...
A chodze teraz do Pani doktor Goliszek na Weteranów 15 i na wizyte czeka się ze 2 dni ale i krócej czasem się znajdzie miejsce. W tym samym gabinecie na zmiane z nią przyjmuje Pan doktor Pastucha który podobno jest cudowny, moje 2 siostry do niego chodzą i mówią że najlepszy lekarz jak do tej pory. No i na wizażu czytałam o nim same dobre opinie. Ale ja jakoś wole kobiete
dla mnie i tak już jest dobrze bo ze 3 miesiące temu byłam u starej lekarki która nie wyczuła żadnej zmiany. Napisałam o niej w wątku zły ginekolog w razie czego.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 21:59   #2627
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Tydzień temu wyszło mi na USG że mam 4cm torbiel koło jajnika. Narazie mam brać Yazy i na kolejne USG mam pójść za jakieś 2 miesiące. Mam nadzieje że się wchłonie.
I takie może troche głupie pytanie mam bo nie pomyślałam żeby lekarki zapytać: czy mogę normalnie robić jakieś ćwiczenia typu brzuszki czy kręcenie hula hopem? Nie pęknie mi to jak będę tak mięśnie brzucha napinać?
Tak o to mnie nic nie boli w okolicy jajników, jak kichne czy kaszlne to takie ukłucie czuje ale to czasami tylko.
Możesz normalnie ćwiczyć, brzuszki i hula hop to nie są forsowne cwiczenia Poza tym ile kobiet ćwiczy nie mając nawet świadomości że mają torbiele .

A tak na marginesie za 2 miesiące kolejne Usg jest jak najbardziej na miejscu. Nie ma sensu latać do gina ( o ile nie zaleci inaczej) co miesiąc bo torbiele muszą miec czas aby się wchłonąć. Jeżeli po 3-4 mc. nie wchłoną się samoistnie to należy wdrożyć inne badania diagnostyczne.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 22:40   #2628
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

no mam nadzieje właśnie że się wchłonie bo nie bardzo mi się widzi żeby mi to wycinali
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 09:36   #2629
katatonia00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 91
Dot.: Torbiel jajnika :-(

ja miałam 1,5 roku temu laparoskopowo usuwane dwa duże torbiele potworniaki wielkosći 15cm x10cm ;/. co ja tam przeżyłam...
jedna z was wspomniała o nieprzyjmenym budzeniu się z narkozy. ja w sumie dobrze to zniosłam, nie wymiotowałam ani nic, z tym że obudziłam się jak mnie zszywali także cóż...

a tak w ogóle to jestem głupia i nieodpowiedzialna, bo 2 miesiace po operacji pojechalam na kontrole i od tej pory u gina mnie nie było;/. od czasu operacji chodziłam jak zegarek okres regularny co do jednego dnia.a najgorsze to to, że pod koniec sierpnia miałam przez 2 dni taki brazowe jasne plamienie jednorazowe, po czym do tej pory nie dostałam okresu a powinnam juz na początku. Nie bolą mnie jajniki, ani nic, a w ciązy na 100% nie jestem bo nie współżyłam jeszcze. Do Ginekologa dopiero za miesiąc.

jestem pewna na bank że to torbiel, bo pamietam, że wtedy też mialam 3 dni takie plamienie jasnobrązowe i brak okresu co drugi miesiąc. mam nadzieję, że gorzej nie bedzie
__________________
Mój wątek o moich rysunkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post21740473
katatonia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 21:51   #2630
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Ojj nawet nie wiem jaka to torbiel...
A chodze teraz do Pani doktor Goliszek na Weteranów 15 i na wizyte czeka się ze 2 dni ale i krócej czasem się znajdzie miejsce. W tym samym gabinecie na zmiane z nią przyjmuje Pan doktor Pastucha który podobno jest cudowny, moje 2 siostry do niego chodzą i mówią że najlepszy lekarz jak do tej pory. No i na wizażu czytałam o nim same dobre opinie. Ale ja jakoś wole kobiete
dla mnie i tak już jest dobrze bo ze 3 miesiące temu byłam u starej lekarki która nie wyczuła żadnej zmiany. Napisałam o niej w wątku zły ginekolog w razie czego.
hmm, a dr Goliszek i dr Pastucha przyjmują na nfz? oboje są ginekologami bez dodatkowej specjalizacji z endokrynologii?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 23:22   #2631
nietoperka_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nie pekajacy pecherzyk:(

Witam serdecznie nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ja również mam problem z niepękającym pęcherzykiem i chciałabym się Was poradzić. Będę wdzięczna za pomoc..
Mój przypadek jest następujący: przez ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne (novynette), zrezygnowałam z nich około 3 miesiące temu (po prostu nie chciałam się dłużej faszerować hormonami). Mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek trwał 35 dni, więc powiedzmy że jeszcze w miarę normalnie. A teraz trwa mój drugi cykl, dziś już jest 41 dzień i nadal nie dostałam miesiączki, dlatego odwiedziłam dzisiaj mojego lekarza. On po zrobieniu mi usg (przez brzuch!) stwierdził, że mój pęcherzyk Graafa nie pękł (choć jest już duży), dlatego nie doszło do owulacji i dlatego nie dostałam jeszcze miesiączki. Stwierdził, że powodem jest to, iż mam zbyt wysoki poziom androgenów i zapisał mi diane-35. Mówiłam mu, że nie chcę brać już hormonów, ale stwierdził, że diane przywróci mi owulację i wyreguluje cykle. Swoją drogą ciekawa jestem jak ma do tego dojść, skoro diane, tak jak i inne tabletki o działaniu antykoncepcyjnym, blokuje owulację, a krwawienie z odstawienia nie jest wcale miesiączką...
Najbardziej zastanawia mnie jednak, na jakiej podstawie ten lekarz stwierdził, że mam zbyt wysoki poziom androgenów. Nie wspomniał nawet, że powinnam zrobić badania na poziom tych hormonów (jak też na poziom prolaktyny i być może innych hormonów płciowych). Jak mógł stwierdzić, jaki lek powinnam zastosować, skoro nie zna tak naprawdę przyczyny moich zaburzeń? Spytał mnie tylko, czy mam problemy z trądzikiem, łojotokiem lub nadmiernym owłosieniem, ale ja takich problemów nie mam!!! On oczywiście nie wziął tego pod uwagę i mimo wszystko zapisał mi diane-35. Powiedział też, że z takich niepękniętych pęcherzyków (jeśli się je tak zostawi bez niczego) mogą się tworzyć torbiele, a także policystyczne jajniki. Wiem, że może tak być, ale może jest jakiś inny sposób leczenia, nie ingerujący tak bardzo w organizm jak diane? Napiszcie proszę co o tym sądzicie, czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam!
nietoperka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:04   #2632
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
hmm, a dr Goliszek i dr Pastucha przyjmują na nfz? oboje są ginekologami bez dodatkowej specjalizacji z endokrynologii?
tak oboje na NFZ przyjmują ale nie wiem czy mają specjalizacje z endokrynologi.

A mając tą 4cm torbiel mogę sobie normalnie współżyć?
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 11:23   #2633
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
tak oboje na NFZ przyjmują ale nie wiem czy mają specjalizacje z endokrynologi.

A mając tą 4cm torbiel mogę sobie normalnie współżyć?
tak

ginekolodzy nawet zalecają zajęcie w ciążę, żeby torbiel się wchłonęła...

a tak w ogóle to dziękuję rady i informacje dot. lekarzy
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 18:38   #2634
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Torbiel jajnika :-(

I ja dziękuje

Napisze jak idą postępy z torbielą jak się coś dowiem
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 12:48   #2635
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Ból

Witam!

Doczepiłabym się do jakiegoś wątku albo poczytała o tym,ale jestem z biologii beznadziejna,a do tego nie wiem co to jest.
Boli mnie strasznie po lewej stronie,jak jest jajnik to nad jajnikiem.Co ciekawe nie boli mnie jak np.siedzę teraz przy komputerze,ale tylko jak wstaję i siadam.Jest to niesamowity ból,taki skurcz.Mam tak od samego rana.Byłam w sklepie rano,bolało trochę,ale nie aż tak jak wstaję czy siadam.Co ciekawe nie jestem osobą,że byle co jak mnie zaboli to umieram z bólu tylko raczej jestem cierpliwa.
Chciałabym tylko zaznaczyć,że miałam po lewej stronie torbiel(3cm),a teraz jak byłam u ginekolog torbieli brak,ale powiedziała,że mam powiększone jajniki.Łączę to z jajnikiem,bo nie wiem z czym innym.Mozliwe,że to coś promieniuje?Nawet nie wiem czy w ogóle się nie kompromituję takim tematem,ale naprawdę b.boli.Dodam,że jestem w 18 dniu cyklu.Od jutra będę brać luteinę.

Dziękuję
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 13:40   #2636
zoopa
Raczkowanie
 
Avatar zoopa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa/Szczecin
Wiadomości: 59
Dot.: Ból

Idź do lekarza, bo to równie dobrze może być kolka nerkowa, której ból niektóre kobiety (w tym ja) odczuwają jako ból jajnika albo wyrostka robaczkowego. Lekarz powinien zlecić usg i wtedy sprawa się rozwiąże. Nie lekceważ tego i pędem umawiaj się z lekarzem.
zoopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 14:16   #2637
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Ból

Zoopa dziękuję za odpowiedź.Zapomniałam dodać,że jak idę do toalety to oddając mocz trochę boli,ale w porównaniu do tego co wspomniałam wcześniej to o wiele mniej boli.Zapisałam się do ginekologa na za tydzień we wtorek.
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 14:26   #2638
zoopa
Raczkowanie
 
Avatar zoopa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa/Szczecin
Wiadomości: 59
Dot.: Ból

Jeśli boli Cię przy sikaniu to prawdopodobnie może być piasek na nerkach---> kolka nerkowa (kanaliki nerkowe zatkane piaskiem=ból nerki, ból przy sikaniu=podrażnienie piaskiem dróg moczowych). Póki co pij dużo wody i profilaktycznie łykaj jakiś 'bezreceptowy' lek moczopędny. Jeśli boli to łyknij lek rozkurczowy ale nie sugeruj się diagnozami na wizażu tylko idź do lekarza. Przed ginekologiem idź do lekarza rodzinnego.
zoopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 14:41   #2639
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Ból

Miałam kamienie w nerkach,prawdopodobnie,bo lekarz do konca nigdy nie określił,ale tak mnie leczył.Potem poszłam na usg,bo chciał sprawdzić czy już nie ma,nie było,ale wykrylia ta torbiel.To było w marcu.Od tamtej pory piję dużo wody,herbatki ziołowe.wydawało mi się,że uważam na napoje.Dziękuję Ci za tyle porad,na pewno się ustosunkuję do nich.O lekarzu ogólnym nie zapomnę tylko,że myślałam czy nie powiedzieć o tym ginekologi,ponieważ ogólny jak widać zna się tak nie do końca.Do dzisiaj nie wiem czy to były kamienie czy nie...Czy ginekolog może się coś na tym znać czy nie bardzo?
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:35   #2640
zoopa
Raczkowanie
 
Avatar zoopa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa/Szczecin
Wiadomości: 59
Dot.: Ból

Piasek piaskiem, a kamienie to zbrylowany piasek (złogi piasku). Piasek dobrze widać na usg nerek. Czasami jak już pisałam zatyka kanaliki nerkowe i pojawiają się bolesne kolki. Jednak nie można też wykluczyć problemów z jajnikiem. Myśle, że jeśli zbada Cię lekarz to będzie wiedział dokładnie co Ci jest. Najpierw wybrałabym się do lekarza rodzinnego, a potem do ginekologa.
zoopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.