Izotziaja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 20:51   #1
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23

Izotziaja


przeszukałam forum i pobuszowalam w necie ale nic konkretnego nie znalazłam. Czy uzywalyscie izotziaji? Czy jej dzialanie jest porownywalne do innych retinoidow? Jak znajde skład to wkleje....

o i mam skład
izotziaja: izotretynoina 0,5mg substancje pomocnicze:hydroksypropyl oceluloze,butylohydroksyt oluen,etanol 96%

czy nadaje sie on do cer naczynkowych?

Edytowane przez problemowiec89
Czas edycji: 2009-06-17 o 21:04
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:17   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: izotziaja

Wygląda na to, że to preparat podobny do isotrexu. Ta sama substancja czynna i podejrzewam, że stężenie też takie samo. Isotrex też jest na bazie alkoholu. Niestety alkohol może źle działać na naczynka. DO takiej cery polecane są retinoidy w kremie, które łagodniej działają na cerę naczynkową.
Czy isoziaja to jakiś żel? Jak wygląda kwestia pojemności i ceny?
Może ziaja wypuściła odpowiednik isotrexu dzięki któremu ceny retinoidów będą musiały spaść
I rozumiem, że to lek na receptę?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 22:38   #3
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: izotziaja

jest to żel pojemnocs 20g cena około 13 zl. Nie wiem czy na recepte pewnie tak. Ale znajac zycie w duzym aptekach obedzie sie bez. A co polecasz do naczynkowej i z tradzikiem?
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:52   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: izotziaja

Do cery naczynkowej sprawdzą się np. retin-a lub locacid, ewntualnie differin (zawiera inny retinoid adapalen).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 17:49   #5
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: izotziaja

Na receptę niestety http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p20106-Izot...5_mgg_zel_20_g
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 11:07   #6
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: izotziaja

Bardzo ciężko to dostać w aptekach stacjonarnych. większość hurtowni nie ma tego w asortymencie. Cóż, małej (w porównaniu do golbalych korporacji) polskiej firmie trudno się przebić z konkurencyjnych - 4 razy tańszym (!) produktem - hegemoni go nie dopuszczą do rynku, bo pacjenci nie daliby się tak robić w bambuko i przepłacać. Ja swoją kupiłam w Superaptece w W-wie, a jedyna hurtownia w W-wie, która zaopatruje apteki w ten specyfik to Mutlifarma (nie wiem czy tak się pisze tę nazwę).
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 08:35   #7
czarniutka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: województwo mazowieckie
Wiadomości: 30
Dot.: izotziaja

Hej dziewczyny..
Ja dzisiaj chciałam się zaopatrzyć w krem Siarkowa moc, skusiły mnie pozytywne recenzje na ten temat, ale niestety nigdzie nie znalazłam tego kremu
Pani w aptece poleciła mi ten właśnie preparat Izotziaja, ma on konsystencję żelu, poj. 20g, ja zapłaciłam 11 zł.
W moim przypadku jest problem z wypryskami na brodzie, p. farmaceutka stwierdziła, że tym powinnam ten problem wyleczyć w 100%.
Zastosowałam zaraz po powrocie do domu, na oczyszczoną skórę na miejsca punktowe(tak jak w zaleceniach), żel szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu..jak narazie nie mogę nic więcej o nim napisać, ale mam cichą nadzieję, że TEN preparat w końcu się u mnie sprawdzi....
czarniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 11:50   #8
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: izotziaja

Czarniutka i tak Ci się udało go bez recepty dostać?
widzę że jest na receptę, nawet w DOZ

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p20106-Izot...5_mgg_zel_20_g
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:23   #9
czarniutka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: województwo mazowieckie
Wiadomości: 30
Dot.: izotziaja

Tak, dostałam go bez recepty. Ale zobaczymy czy warto było wydać nawet te 11 zł..
czarniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 16:47   #10
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: izotziaja

Cytat:
Napisane przez czarniutka19 Pokaż wiadomość
Tak, dostałam go bez recepty. Ale zobaczymy czy warto było wydać nawet te 11 zł..
Szczęściara
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 17:10   #11
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: izotziaja

ale to jest retinoid?
taki jak active C-lpr, czy cos w tym radzaju?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-27, 16:23   #12
czarniutka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: województwo mazowieckie
Wiadomości: 30
Dot.: izotziaja

Stosowałam ten izotziaja około 5 dni. Podrażniło mo cerę, nigdy nie miałam takiego g****!!! NIE jestem zadowolona z preparatu, NIE POLECAM, pryszcze, zaskórniki itp. w ogóle nie znikają, jeśli już to się nasila ich wysyp i nabiera czerwonego koloru, skóra piecze niesamowicie. U mnie się nie sprawdził.. Naprawdę, szczerze odradzam
czarniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 16:39   #13
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: izotziaja

Cytat:
Napisane przez czarniutka19 Pokaż wiadomość
Stosowałam ten izotziaja około 5 dni. Podrażniło mo cerę, nigdy nie miałam takiego g****!!! NIE jestem zadowolona z preparatu, NIE POLECAM, pryszcze, zaskórniki itp. w ogóle nie znikają, jeśli już to się nasila ich wysyp i nabiera czerwonego koloru, skóra piecze niesamowicie. U mnie się nie sprawdził.. Naprawdę, szczerze odradzam
czarnulka to retinoid i normalny objaw. trzeba uzywac minimum 3 miesiace zeby jakis efekt był. Odstaw na kilka dni i zacznij od nowa co drugi dzien. smaruje sie cala powierzchnie skory a nie tylko wypryski. W ogole celem tego preparatu nie jest leczenie juz powstalych wypryskow ale zapobieganie nowym np przec oczyszczanie cery ktorego objawem jest ziarnicowanie czyli wysyp. Postosuj dluzej a cos powinno pomoc

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ale to jest retinoid?
taki jak active C-lpr, czy cos w tym radzaju?
Tak to jest retinoid ale active c lrp to nie retinoid tylko krem z witamina c
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 07:19   #14
czarniutka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: województwo mazowieckie
Wiadomości: 30
Dot.: izotziaja

Ale jeśli zaczne stosowac na cala twarz to cala bede czerwona i cala twarz bedzie piec straszliwie, ja jakos sie nie przekonalam do tego preparatu, a Ty go stosujesz?
czarniutka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 13:54   #15
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: izotziaja

Cytat:
Napisane przez czarniutka19 Pokaż wiadomość
Ale jeśli zaczne stosowac na cala twarz to cala bede czerwona i cala twarz bedzie piec straszliwie, ja jakos sie nie przekonalam do tego preparatu, a Ty go stosujesz?
na początku stosowania retinoidów to normalny objaw, który potem łagodnieje/mija

na przyszłość, zanim zaczniesz coś stosować, poczytaj o tym trochę - atrederm to nie jest lek, który stosuje się pięć dni i krosty mają poznikać działa na trochę innej zasadzie...

Stosuję Atrederm od prawie pół roku, i nie zamienię go na żaden inny Dodam, że stosuję codziennie.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:31   #16
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: izotziaja

ja izotziaji nie mialam akurat ale przerobiłam differin epiduo retin a i locaccid, mam to szczescie ze moja skora bardzo dobrze przyjmuje retinki pierwsze widoczne zluszczanie po ponad pol roku stosowania <hahaha> atrederm mnie kusi ale mam mocno naczynkowa skore wiec raczej u mnie nie przejdzie niestety a tak nawiasem to ja założylam ten watek
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:32   #17
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: izotziaja

Cytat:
Napisane przez czarniutka19 Pokaż wiadomość
Ale jeśli zaczne stosowac na cala twarz to cala bede czerwona i cala twarz bedzie piec straszliwie, ja jakos sie nie przekonalam do tego preparatu, a Ty go stosujesz?
Opisywane przez ciebie objawy są normalne dla tej grupy leków. Zapoznaj się z mnóstwem łatwo dostępnych informacji zanim zaczniesz stosować lek. To naturalne, że preparat na bazie alkoholu w tak wysokim stężeniu powoduje podrażnienie (zaczerwienie i pieczenie to jego objawy) i w konsekwencji wysuszanie. Dodatkowo musisz się przygotować na intensywne łuszczenie się całych płatów skóry twarzy. Tak wygląda leczenie izotretinoiną - leczyłam się kiedyś Zorac i miałam taką masakrę na twarzy. Możesz spróbowac używac go miejscowo np. tylko na brodę, jesli tylko tam występuje problem.
Natomiast co tych wyszystkich objawów - możesz je znacznie zredukować dbając o nawilżenie i natłuszczenie skóry, co pozwoli jej się regenerować - tak, tak natłuszczenie - masz naruszoną równowagę lipidową.

Poczytaj koniecznie wątki na ten temat- jest tego zatrzęsienie na wizażu np. kuracje kwasowo-retinoidowe czy coś takiego. Wrzuć w wyszukiwarkę np Zorac i poczytaj jakie przejścia miały dziewczyny. Ale efekt jest tego wart - tylko trzeba duzo czasu i cierpliwości.
Jeśli o mnie chodzi to mam poważny trądzik od ok 15 lat i nic, ale to nic nie pomogło mi tak skutecznie jak retinoidy, ale przy pieczołowitym dbaniu o nawilżenie i regenerację.

Czemu polecam Izotziaję? Bo uważam, że fajnie jest kupić za 11 zł to samo co kosztuje ok. 50 (Zorac, Isotrex).
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 17:46   #18
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: izotziaja

Ja również odradzam Izotziaję. Nie jest wart tych 13 zł zł ( tyle zapłaciłam we Wrocławiu). Zdobyłam od mojego dermatologa który przepisuje mi Zorac , receptę na 2 opakowania Izotziaja 0,5 żel i zamówili mi go w aptece.
Zaznaczam ,że retinoidy stosuję już 4 sezon ( używam tylko w okresie od września do końca marca) , na wiosnę i latem gdy się opalam - nie.
Używałam i Retin- A, atrederm 0,5 ( po nim miałam buraka i srasznie się łuszczyłam) no i stale mój ukochany Zorac 0,1.

Kończę teraz ( z trudem, tylko dlatego że mi szkoda wywalonej kasy) drugą tubkę Izotziai. Nie miałam po niej podrażnień ale taką dziwną skórę , jakby powiększone pory, zmęczona i brzydko wyglądająca po prostu. Łuszczenie było minimalne.
Ale za to potwornie zaczeła mi sie skóra przetłuszczać , ale to strasznie. Wydzielanie sebum wzrosło o jakieś 50%. Po 3 godzinach od nałożenia makijażu spływał mi z twarzy. Zrobiłam 2 tygodnie przerwy i po mału wraca do normy.

Izotziaja ma postać tępego żelu na etanolu 96% !!!!!!( podejrzewam , ze to on wpłynął na przetłuszczenie skóry) . Trudno ją równomiernie nałozyć , tworzy grudy i wałkuje się. Trzeba nałożyć grubą warstwę aby rozprowadzić równomiernie, przez co Izotziaja zużywa się szybko i jest nieekonomiczna. Przy nakładaniu alkohol strasznie szczypie w oczy.

Reasumując : więcej nie kupię. Po pierwsze , bo mnie oszpeca. Po drugie - o wiele bardziej wolę Zorac 0,1 który choć kosztuje 57 zł ale starcza mi na cały miesiąc, mogę go stosować pod oczy i po którym mam piękną skóre ( pomijając te dni kiedy linieję)
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 15:07   #19
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: izotziaja

Hmm...aż taka zła ta Izotziaja?
Ktoś jeszcze próbował?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 20:29   #20
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: izotziaja

ja próbuję od piątku a jest poniedziałek więc niezbyt długo.. na efekty trzeba czekać do miesiąca codziennego stosowania. Jak narazie jest okej. Skóra mi schodzi ale to normalne podobno i nie jest uciążliwe
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 22:21   #21
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: izotziaja

halo
stosuję izotziaję od około tygodnia i zdecydowanie widze poprawę,(oby nie była chwilowa
Miałam okropny problem z zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi,a ona jak narazie radzi sobie z nimi świetnie. Dotykając ręką twarzy nie czuję juz tylu zaskórniaków i znacznie lepiej wyglądam w dziennym świetle, już nie mam tej "kaszki"
Cerę mam bardzo wrażliwą, po raz pierwszy połozyłam Izotziaję na noc na umyta i osuszoną buzię i rano była trochę podrażniona, ale nie jakoś strasznie mocno. Od tamtej pory najpierw kładę krem nawilżający, czekam aż się wchłonie i kładę Ziaję. jest ok.
Narazie polecam.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 22:56   #22
barongo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: izotziaja

Jednym słowem masakra. Prawdopodobnie mam po tym zapalenie mieszków włosowych bo innej możliwości nie widzę. Nie dość, że od kilku tygodni wyglądam i czuję się jak liniejący wąż, to jeszcze na całej twarzy mam czerwone krosty z białą ropą w środku. Pierdziele takie leczenie i taką maść, w czwartek mam wizytę u dermatologa i zobaczymy co on na to. W każdym bądź razie mi nie spasowało.
barongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:48   #23
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: izotziaja

Właśnie się pierwszy raz tym posmarowałam. Wrażenia? Całkiem podobne jak przy Isotrexin, czyli podrażnienie oczu przy smarowaniu- robię to zamykając je, bo wytrzymać nie idzie. Buzię mam po tym napiętą i całkowicie matową. Mam stosować co drugi dzień na przemian z Epi. Dodatkowo dostałam antybiotyk Tetralysal. Już wolałam to, bo mi derma zaproponowała kurację półroczną Curacne a mój problem to zaskórniki (!), z których czasem wyrośnie coś większego
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu


Edytowane przez kiiicik
Czas edycji: 2012-10-30 o 21:51
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 19:59   #24
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Izotziaja

Witam

Widzę, że dawno nikt nie wypowiadał się na temat Izotziai. 2 tygodnie temu moja nowa dermatolog przepisała mi własnie ten lek. Dodatkowo Clindacne, stosować mam na przemian. Naczytałam się złych opinii o Izotziai, trochę się przeraziłam więc początkowo używałam jej co 3 dni. Po 2 zastosowaniach tak jakby pogorszyła mi się cera, zaczęłam załamywać ręce, wiem wiem, że ponoć skóra się najpierw oczyszcza itd. Ale wiadomo, że pogorszenie cery nigdy przyjemne nie jest :P Dlatego też zaczęłam stosować Ziaję już co drugi dzień skoro i tak twarz dobrze nie wygląda. I- o dziwo- po 4 zastosowaniu zniknęła mi podskórna kaszka z policzków. Albo ktoś mi faszeruje żarcie narkotykami i mam halucynacje, albo stał się jakiś cud dermatologiczny Albo jest to tylko chwilowe (oby nie). Co do łuszczenia nie mogę się wypowiedzieć, bo skóra mi wyschła na wiór jak tylko zaczęła się jesień. Także suche skórki były przed kuracją.

Jak na początek kuracji nie jest tragicznie

Może ktoś mógłby się podzielić swoimi przeżyciami z Izotziają?
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 18:05   #25
Gosia92
Raczkowanie
 
Avatar Gosia92
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 49
Dot.: Izotziaja

Dziewczyny, odświeżam wątek. Może któraś z Was się na tym zna i mi podpowie. Aktualnie używam na przepisany przez dermatologa differin+lek recepturowy z apteki (papka) zdjęcie składu wklejam niżej. Podpowiedzcie mi czy mogę tej papki używać z Izotziają? Differin został mi na max 2 użycia, później mam przejść na Izotziaje, ale papki zostało mi dosc sporo a nie chce żeby sie zmarnowała. Nie wiem czy to w jaką interakcje nie wejdzie, bo krzywdy nie chce sobie zrobić.Jeśli któraś zna się na składach proszę o odpowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg papka.jpg (18,1 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez Gosia92
Czas edycji: 2017-11-22 o 18:22
Gosia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 22:23   #26
Panthalones
Raczkowanie
 
Avatar Panthalones
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 224
Dot.: Izotziaja

Hej
Izotziai używam od polowy września, co drugi dzień na noc. Chciałam isotrex ale podobno nie ma go już w hurtowniach. Zapach i konsystencja niczym sie nie różni od oryginału.
Ja robie taką kurację przez pół roku, na razie jestem w połowie i ciągle coś na twarzy wyłazi. Ale zauważyłam, że te krosty(wulkany!) są podobne w strukturze jak podczas brania izoteku. Ciężko je wydusić i zostają okropne ślady które jednak szybko znikają. Miałam trochę zaskórników zamkniętych na brodzie i prawie wszystko juz wylazło. Mam nadzieję także na działanie przeciwstarzeniowe
__________________
Panthalones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 14:51   #27
karolinadarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Izotziaja

@Gosia92 z tego co wiem spokojnie można stosować papkę i Izotziaje.

Tylko zależy na jakiego rodzaju trądzik to stosujesz.
Papka jest na stany ropne, ma działanie głównie wysuszające, natomiast izotziaja działa złuszczająco-lepiej sprawdzi się na takie grudki których nie da się wycisnąć, najczęściej na czole/brodzie.

ja stosowałam papkę na stany ropne po ok. 30 minutach zmywałam ją tylko wodą (nie do końca-powinna zostać taka prawie niewidoczna warstwa na skórze) następnie punktowo na ropne zmiany nakładałam Acnatac który sprawdził się w tym przypadku zdecydowanie lepiej niż izotziaja.

Izotziaje stosowałam głównie na czoło-skóra pięknie się łuszczyła i po jakimś czasie grudki znikły
Konieczne w takiej kuracji jest bardzo łagodne oczyszczanie skóry rano i wieczorem (żele do skóry trądzikowej raczej odpadają-Pharmaceris ma bardzo fajną piankę do zmywania z serii A warto spróbować) stosowanie kremu mocno nawilżającego też jest konieczne np. SVR lub dobrze regenerujący Cicalfate, te dwa najlepiej się u mnie sprawdziły.

Mam nadzieję że pomogłam
Pozdrawiam
karolinadarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 08:26   #28
Magnolua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: Izotziaja

Ja też brałam izotek, bo już nic nie pomagało na moje syfy. To było 8 lat temu, później dermatolog przepisał mi zorac, który super sprawdził się na mojej cerze, blizny i przebarwienia pięknie poznikaly. Czasem coś wyskoczyło ale było niegrozne i szybko znikalo. Niestety zorac wycofali z naszego rynku a ja zdesperowana siegalam po wszystko, atrederm wyzarl mi skórę, później znalazłam na olx tretinoina 0,25% w kremie ale słabo działała. Teraz znalazłam na gumtree zamiennik zoraca 0,5%(substancja czynna tazaroten) i jest dobrze, skóra wraca do stanu w jakim ja trzymałam przez te lata. Może spróbuj i Ty
Magnolua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 08:45   #29
cheshirecatt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Izotziaja

Cześć, stosuję izotziaję od 2 stycznia, czyli w sumie już prawie 4 miesiące.
Nakładam zawsze na oczyszczoną skórę twarzy na noc, co drugi dzień. Na początku okropnie wysuszała, naprawdę wyglądało to źle i szczerze przyznam, że wbrew przeciwwskazaniom raz na tydzień robię solidny peeling, aby pozbyć się tych przesuszonych skórek i skorupek powstałych w miejscach zmian ropnych. Aby nawilżyć skórę na zmianę z izotziają co drugi dzień nakładałam na noc żel z aloesu, a po jego wchłonięciu masowałam twarz z olejem kokosowym. Rano zmywałam. Pomagało, ale skóra mimo wszystko nadal dosyć mocno się łuszczyła. Miałam też chwilę załamania, bo stan skóry znacznie się pogorszył w trakcie stosowania izotziaji. Wysyp był okropny, policzki były całe w stanach ropnych, ale nie poddawałam się, wiedziałam, że taki okres przejściowy jest normalny, mogłam się tego spodziewać. I cieszę się, że nie przerwałam leczenia, bo od tygodnia zaczyna się polepszać. Chciałam pozbyć się z twarzy "kaszki" oraz średniozaawansowanego trądziku. Izotziaja mi w tym pomogła, a na dodatek zredukowała wszelkie przebarwienia i blizny po trądziku. Nadal nie jest idealnie, ale myślę, że jestem już na drodze do lepszej cery
cheshirecatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 21:29   #30
201804091651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 30
Dot.: Izotziaja

Cheshirecat, miedzy 2 stycznia a 26 marca jest niespelna 3 miesiace, a nie prawie 4 .

Ja tez uzywam Izotziaji co 2 dzien od poczatku stycznia, rano powinnam stosowac Davercin punktowo, ale jako ze jest w wersji żelowej i roluje sie przy makijazu to uzywam go tylko na noc, w dni gdy nie uzywam Izotziaji. U mnie efektow brak, tak pozytywnych, jak i negatywnych. Skora sie ani razu nie luszczyla, nie była podrazniona ani przesuszona, zwyczajnie się nic nie działo. Niestety cały progres sie cofnął, który osiągnęłam po kuracji Acnelecem i Clindacne stosowanymi przet Izotziają przez 2 miesiące - znow mam mnostwo krost, gul i zaskornikow zamknietych, a skora się bardzo mocno przetluszcza.
201804091651 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-31 21:34:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.