Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 20:59   #1861
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
A ja wyciski będę miała w dzień zakładania aparatu no chyba ze pani w rejestracji się kopneła
mi orto mówiła że na podstawie wyciskow robi plan leczenia i jaki aparat, bo mam problem z dwójka, narazie nie mam tam zamka, a między 1 i 3 mam sprężyne
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:07   #1862
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
mi orto mówiła że na podstawie wyciskow robi plan leczenia i jaki aparat, bo mam problem z dwójka, narazie nie mam tam zamka, a między 1 i 3 mam sprężyne
w czwartek zobaczę co to będzie może ja się nastawiam na aparat a tu kiszka
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:10   #1863
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

dzięki dziewczyny. Sama jeszcze nie wiem co tu zrobić w tej sytuacji.
Dostałam skierowanie na rentgeny do konkretnego zakładu, koszt 160zł. Myślałam, ze dostanę ogólne skierowanie i sama wybiorę sobie gabinet. Sprawdzałam cenniki i w innych te zdjęcia są sporo tańsze. Mam wrażenie że moja dentystka poleciła mi ta ortodontkę tylko dlatego, ze sama się u niej uczy...

A może jest tu jakaś dziewczyna z Krakowa i podpowiedziałaby mi jakiś sprawdzony gabinet, który nie zdarłby ze mnie wszystkich oszczędności? Myślę, że udałoby mi się uzbierać taką sumę pieniędzy, ale jak jest szansa zrobić to taniej i równie dobrze, to nie widzę sensu w przepłacaniu :\
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:15   #1864
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
w czwartek zobaczę co to będzie może ja się nastawiam na aparat a tu kiszka
Może tak naprawdę to wszystko jest zależne od orto, jak pracuje i jaki masz problem.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny. Sama jeszcze nie wiem co tu zrobić w tej sytuacji.
Dostałam skierowanie na rentgeny do konkretnego zakładu, koszt 160zł. Myślałam, ze dostanę ogólne skierowanie i sama wybiorę sobie gabinet. Sprawdzałam cenniki i w innych te zdjęcia są sporo tańsze. Mam wrażenie że moja dentystka poleciła mi ta ortodontkę tylko dlatego, ze sama się u niej uczy...

A może jest tu jakaś dziewczyna z Krakowa i podpowiedziałaby mi jakiś sprawdzony gabinet, który nie zdarłby ze mnie wszystkich oszczędności? Myślę, że udałoby mi się uzbierać taką sumę pieniędzy, ale jak jest szansa zrobić to taniej i równie dobrze, to nie widzę sensu w przepłacaniu :\
Ale skoro za rfg i tak płacisz to skierowanie Ci nie potrzebne.U mnie mówisz tylko jaki rtg chcesz, płacisz i robisz. A przecież na zdjęciu nie ma pieczątki zakładu.
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:25   #1865
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość

Ale skoro za rfg i tak płacisz to skierowanie Ci nie potrzebne.U mnie mówisz tylko jaki rtg chcesz, płacisz i robisz. A przecież na zdjęciu nie ma pieczątki zakładu.

Również tak myślałam, ale w odpowiedzi na moje pytanie wysłane do tego zakładu otrzymałam odpowiedź : "Zdjęcia pantomograficze i cefalometryczne kosztują po 80 zł.Skierowanie dostała Pani od lekarza ponieważ wg nowych przepisów tylko zdjęcie punktowe można zrobic bez skierowania.zwszystkie pozostałe badania radiologiczne i nawet te płatne robi sie tylko teraz na podstawie skierowania."
Więc już sama nie wiem
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:36   #1866
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Również tak myślałam, ale w odpowiedzi na moje pytanie wysłane do tego zakładu otrzymałam odpowiedź : "Zdjęcia pantomograficze i cefalometryczne kosztują po 80 zł.Skierowanie dostała Pani od lekarza ponieważ wg nowych przepisów tylko zdjęcie punktowe można zrobic bez skierowania.zwszystkie pozostałe badania radiologiczne i nawet te płatne robi sie tylko teraz na podstawie skierowania."
Więc już sama nie wiem
Kurcze może, ja miałam robione wszystko u orto w gabinecie i za rtg panoramiczne i dwa boczne + wyciski placilam 160
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 21:40   #1867
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja za zdjęcia z tego co pamiętam też płaciłam 160
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 21:44   #1868
PanterkowaDolly
Raczkowanie
 
Avatar PanterkowaDolly
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 350
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
ją zakladalam aparat w Częstochowie właśnie.
Mam samoligaturujacy metalowy 2200
Pierwsza wizyta + rtg panoramiczne i dwa boczne + wyciski zaplacilam 160
A jak patrzylam na jej cennik to normalny metalowy 1500
Też jestem z Częstochowy i mogłabym wiedzieć gdzie zakładałaś swój aparat? Ponieważ aktualnie jestem w trudnej sytuacji zmiany orto.


Kamiliah śliczne ząbki gratuluje efektu
__________________
Aparatka
góra: 29.06.2013r.
dół: 29.01.2014r.

06.04.2010
PanterkowaDolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 22:06   #1869
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
ją zakladalam aparat w Częstochowie właśnie.
Mam samoligaturujacy metalowy 2200
Pierwsza wizyta + rtg panoramiczne i dwa boczne + wyciski zaplacilam 160
A jak patrzylam na jej cennik to normalny metalowy 1500
dziękuję

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Ceny u mojej orto:
Zwykły metal - ok. 1500 (w zasadzie 1490)
Samoligaturujący metal - 2300
Zwykły kosmetyczny (ceramiczny) - 2300
Samoligaturujący kosmetyczny - 3000

wielkie dzięki
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 23:18   #1870
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny. Sama jeszcze nie wiem co tu zrobić w tej sytuacji.
Dostałam skierowanie na rentgeny do konkretnego zakładu, koszt 160zł. Myślałam, ze dostanę ogólne skierowanie i sama wybiorę sobie gabinet. Sprawdzałam cenniki i w innych te zdjęcia są sporo tańsze. Mam wrażenie że moja dentystka poleciła mi ta ortodontkę tylko dlatego, ze sama się u niej uczy... :\
Nawet jak się idzie prywatnie to raczej wymagają skierowania, po to aby nikt sobie nie robił prześwietleń raz na tydzień np.
To, że skierownaie Ci dała do konkretnego gabinetu to nic nie znaczy - ważne, że je masz i możesz ja pokazać w kazdym innym.

Moja dentystka, też mi dała na papierku prywatnego gabinetu, ale ja sobie poszłam gdzie mi bliżej było.
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 08:28   #1871
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
Też jestem z Częstochowy i mogłabym wiedzieć gdzie zakładałaś swój aparat? Ponieważ aktualnie jestem w trudnej sytuacji zmiany orto.
Gabinet nazywa się DENTICA w II aleji, ale moja dentystka poleciła mi Myrde, tylko że nie chciałam do niego iść, wiem że jest najbardziej znany w czewie, ale znajomi którzy się u niego leczyli nie polecają. A Ty do kogo chodzisz?
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 08:56   #1872
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez PanterkowaDolly Pokaż wiadomość
Też jestem z Częstochowy i mogłabym wiedzieć gdzie zakładałaś swój aparat? Ponieważ aktualnie jestem w trudnej sytuacji zmiany orto.


Kamiliah śliczne ząbki gratuluje efektu
Też jestem z Częstochowy i będę zakładać aparat u dr. Renaty Łęgowik. Jestem już po pierwszej wizycie i po wyciskach, muszę tylko jeszcze podleczyć zęby i będę mogła w końcu zakładać
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 10:45   #1873
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Słuchajcie, a czy przy aparacie używacie szczoteczek elektrycznych? Pytam bo jade dzisiaj kupić irygator, a ten który znalazłam jest w dwóch wersjach, sam irygator lub w zestawie ze szczoteczką elektryczną. No i sie zastanawiam czy wydać stówę więcej. Bo jak narazie to używam miękkich i bardzo miękkich szczoteczek, a elektrycznej nigdy nie miałam i nie wiem czy nie bedzie za agresywna dla mojegu uzębienia
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 10:47   #1874
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Owocelki - zależy od miasta, gabinetu ja płaciłam 70 za każde zdjęcie - + nagranie na płytę.

W pierwyszym gabinecie dostałam tylko płytę - i zostałam cofnięta bo to jeszcze do dentyski było mi potrzebne - a ona nie ma komputera - i musiałam się wracać - ale tylko na zwykłym papierze wydruk dostałam !!! nie na kliszowym --

drugi raz już pozżłam do innego gabinetu i tam pani się mnie pytała jeszcze na jakiej kliszy etc. cena ta sama 70 zł klisza + płyta

Skierownaie potrzebne było - ale do bocznego czaszki już nie miałam skierowania - najpierw pojechałam do kliniki przy szpitalu i tam była taka miła pani w okienku i dała mi namiary na ich gabinet -sama od ręki mi zaznaczyła jakie zdjecie muszę miec wykonane i obyło się bez skierowania od lekarza - widocznie to trochę po znajomości było - każdemu na kasie zależy i tyle.

To jest PL przepisy są - ale jak ktoś ma szczescie to można załatwić też i bez skierowania, zalezy od człowieka - chyba nikt nie jest taki głupi żeby sobie dla przyjemności robił prześwietlenia raz w tygodniu bo nie ma co robić...

No i najważniejsze, żeby być pewnym, że się w ciązy nie jest... ale to raczej każda wie z resztą panie przed zdjeciem też zawsze pytają.
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 11:09   #1875
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dzięki bardzo za odpowiedzi

Co do przeciwwskazań to znam je dokładnie, jednak z tą wiedzą u kobiet na temat ciąży bywa różnie. Odbywałam teraz w wakacje praktyki w zakładzie tomografii komputerowej i co druga kobieta przychodząca na badanie odpowiadała "nie wiem". A jedna z nich prosiła o wykonanie skanu dolnego odcinka kręgosłupa mimo iż możliwość bycia w ciąży była dość spora, uznała że "dziecku i tak nic nie będzie".

Gosita, są chyba specjalne końcówki do szczoteczek elektrycznych polecane przy aparatach ortodontycznych
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 14:07   #1876
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Owocelka - no co Ty piszesz... jestem w szoku - ja osobiście bym się nie zdecydowała na zdj w dodaktu dolnego odcinka będąc w ciąży ...

Zgodzę, się natomiast, że czasami kobieta nawet sama nie wie, ale śwaidomie bym nie ryzykowała. Mam nadzieję, że nie wpłyneło to jakoś na dziecko drastycznie.

Miłego Dnia dziewczyny !
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 14:54   #1877
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

hej

ja już mam jakiegoś bzika na punkcie aparatu, teraz zastanawiam się jaki kolor ligaturek wybrać
Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 15:00   #1878
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

dziś byłam na konsultacjach. I za miesiąc mam mieć zakładane seperatory, a kilka dni później pierścienie i od razu wyciski ma zrobić. Czytałam, że to dość bolesne jest, ale czy bardziej seperatory czy te pierścienie?
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 15:09   #1879
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a czy przy aparacie używacie szczoteczek elektrycznych? Pytam bo jade dzisiaj kupić irygator, a ten który znalazłam jest w dwóch wersjach, sam irygator lub w zestawie ze szczoteczką elektryczną. No i sie zastanawiam czy wydać stówę więcej. Bo jak narazie to używam miękkich i bardzo miękkich szczoteczek, a elektrycznej nigdy nie miałam i nie wiem czy nie bedzie za agresywna dla mojegu uzębienia
Odpowiem w formie 'my' bo często ten temat się przewijał wcześniej - tak, używamy.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 17:32   #1880
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Odpowiem w formie 'my' bo często ten temat się przewijał wcześniej - tak, używamy.
Dziękuje, już się nie będę zastanawiała

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
hej

ja już mam jakiegoś bzika na punkcie aparatu, teraz zastanawiam się jaki kolor ligaturek wybrać
Kurcze dziewczyny zazdroszczę wam tych kolorowych gumeczek, tego najbardziej żałowalam przy wyborze aparatu ;/
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 17:37   #1881
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
Dziękuje, już się nie będę zastanawiała
Uważaj tylko na wymienne końcówki, które posiadają jakieś dodatki (oprócz "włosia" ) - jak np. końcówka oral-b 3d white - w mojej instrukcji obsługi szczoteczki elektrycznej jest informacja, że osoby noszące aparat ortodontyczny nie powinny ich stosować. Co prawda ten dodatek jest chyba gumowy (tak wyczytałam w necie) ale myślę, że nie ma co kombinować.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 17:49   #1882
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja w Krośnie płaciłam za obydwa zdjęcia 110 zł (każde po 55zł). Ale to było w czerwcu 2012 r.
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 17:58   #1883
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Uważaj tylko na wymienne końcówki, które posiadają jakieś dodatki (oprócz "włosia" ) - jak np. końcówka oral-b 3d white - w mojej instrukcji obsługi szczoteczki elektrycznej jest informacja, że osoby noszące aparat ortodontyczny nie powinny ich stosować. Co prawda ten dodatek jest chyba gumowy (tak wyczytałam w necie) ale myślę, że nie ma co kombinować.
Tak masz rację, zresztą bez sensu przy aparacie używać czegokolwiek wybielajacego, od razu odstawilam wszystkie pasty i żele. Ale to mówisz że nie można dodatków gumowych? A wiesz może czemu?
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 18:03   #1884
martamak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Moja ortodontka była na tyle szalona, że np. na święta proponowała mi zielone i czerwone gumki na przemian. Zazwyczaj wybierałam białe, bo i tak żelastwo rzucało się w oczy
martamak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 18:08   #1885
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez gosita213 Pokaż wiadomość
Tak masz rację, zresztą bez sensu przy aparacie używać czegokolwiek wybielajacego, od razu odstawilam wszystkie pasty i żele. Ale to mówisz że nie można dodatków gumowych? A wiesz może czemu?
Myślę, że w tym przypadku nie chodzi o wybielanie a o możliwość uszkodzenia aparatu. Wiadomo, samo miękkie włosie nawet przy sporej mocy szczoteczki nie uszkodzi nic, ale już jakieś elementy gumowe mogą wpłynąć niekorzystnie na nasze aparaty przy zbyt dużych obrotach szczoteczki.

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez martamak Pokaż wiadomość
Moja ortodontka była na tyle szalona, że np. na święta proponowała mi zielone i czerwone gumki na przemian. Zazwyczaj wybierałam białe, bo i tak żelastwo rzucało się w oczy
O, ja miałam takie w poprzednie święta. W te również chciałam, ale chyba nie będzie mi już dane.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 18:27   #1886
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

wdowa_po_leninie dziękuję
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 19:33   #1887
emia29
lovelyriskiness
 
Avatar emia29
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[QUOTE=gosita213;43331651]anka.d masz rację, trzeba walczyć o swoje, ale jestem pewna że będzie to ciężka walka. Ale sprobawac warto, no bo faktycznie bez sensu znowu płacić gdzie idziej za to samo.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------


Ja miałam wyciski na pierwszej wizycie. Dwa tygodnie po założeniu aparatu (byłam umówiona na założenie ekspandera), gdy u orto to pytała mnie, czy chcę zatrzymać wyciski, po w przeciwnym razie wyrzuca je do kosza. Więc może nie będzie tak źle?


Cytat:
Napisane przez martamak Pokaż wiadomość
Moja ortodontka była na tyle szalona, że np. na święta proponowała mi zielone i czerwone gumki na przemian. Zazwyczaj wybierałam białe, bo i tak żelastwo rzucało się w oczy
Ja na początek wzięłam szare, w ogóle ich prawie nie widać, a nie przebarwiają się jak białe No i chciałam jakieś wspólgrające z moimi okularami Ale na następnej wizycie (pod koniec listopada) poproszę właśnie o zielone i czerwone. A co, jak szaleć, to szaleć!
__________________
"Nie ma wielkiej różnicy między stadionem pełnym wiwatujących fanów, a wściekłym tłumem krzyczącym na ciebie. Wszyscy robią tylko dużo hałasu. Jak to zinterpretujesz, zależy tylko od Ciebie"

Aparatka
Góra od 28.09.13r. do 15.07.15r.
Ekspander od 12.10.13r. do 10.07.14r.



Edytowane przez emia29
Czas edycji: 2013-10-19 o 19:34
emia29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:28   #1888
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jednego dnia drut wypadł mi z obu pierścieni. W obu przypadkach włożyłam go po wielkich trudach z powrotem, tylko że po jednej stronie wypadła mi sprężynka i za nic w świecie nie jestem w stanie jej założyć. Wizyta dopiero 31, mam nadzieję że nic mi się w związku z tym nie popsuje. :/
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 18:42   #1889
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;43352857]Jednego dnia drut wypadł mi z obu pierścieni. W obu przypadkach włożyłam go po wielkich trudach z powrotem, tylko że po jednej stronie wypadła mi sprężynka i za nic w świecie nie jestem w stanie jej założyć. Wizyta dopiero 31, mam nadzieję że nic mi się w związku z tym nie popsuje. :/[/QUOTE]

To może zadzwoń do orto i zapytaj. Pamiętam jak byłam na wizycie i akurat laska zadzwoniła że jej się zamek odkleil, a wizytę miała dopiero tydzień później, to orto powiedziała że jak chce to może wpaść tak na chwilę, albo poczekać do wizyty. Ale nie wiem jak że sprezyna, może ktoś z dłuższym stażem się wypowie
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 19:02   #1890
klaudia1598
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Aparat ortodontyczny ruchomy

WITAM WSZYSTKICH

Mam pytanie do osób które znają się na aparatach ruchomych, nie stałych. Czytałam, że najlepiej sprawdza się u dzieci (ja mam 16 lat) z nie dużymi wadami, moja wada, choć niektórzy nazywają to zaletą, polega na wąskiej szparce międzi łopatkami, po prostu wolałabym się jej pozbyć. Moje zęby są dość małe, więc szparka rzuca się w oczy. Kolejne pytanie ile to będzie kosztowało, tylko na górne zęby i czy mając aparat ruchomy, trzeba jak przy stałym chodzić co jakiś czas do lekarza?

Pozdrawiam i dziękuję
klaudia1598 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.