Rady dla posługujących się lokówką :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 15:38   #1
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Talking

Rady dla posługujących się lokówką :D


Witam wszystkie Wizażanki
Jak ogólnie wiadomo, jutro czeka na nas impreza sylwestrowa, a wiec i fryzurę dopracować trzeba. Ja zamierzam swoje kudly skatować lokówką. Z moim przyrządem () marki holden miałam już do czynienia kilka razy, i mimo że kosztował mnie tylko 45zł(z przesyłką), bardzo go sobie chwalę.

Wychodziły mi zawsze takie spiralne loczki, które po krótkim czasie zmienialy sie w fale. Wszystko by było ok, gdyby nie fakt, że włosy kręcę sama i po pewnym czasie loki zbijają się w większe pasma i wygląda to mało ciekawie. Słyszałam, że należy pasemka nawijać w odwrotne strony, aby temu zapobiec, jednak trudno mi to sobie wyobrazić, szczególnie bez pomocnej "trzeciej ręki". Samej trudno też nakręcić włosy z tyłu głowy, trudno o w miare naturalny efekt.

A Wy? Macie jakies koncepcje?
Czy nawijac większe pasma włosów czy może mniejsze, co jest bardzo czasochłonne?
Jak podzielić włosy, co zrobić z grzywką?
Wreszcie - na czym kręcic me nieszczęsne kłaki ? Kupiłam sobie pianke do loków z got2b - mam jeszcze spray do prostowania z tej samej firmy i sprawdza się super także z lokówką. Mam cichą nadzieję, że się sprawdzi i nie będę musiała w spazmach rozpaczy myc głowę po raz drugi na krótki czas przed imprezą...
Zastanawiam się także jak kręcić te pasma w odwrotne strony: czy zmieniać kierunek nawijania co pasemko, czy jak...?
Proszę o pomoc - napewno macie jakieś "myczki"
Wierzę w Was!
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 10:59   #2
shantiah
Przyczajenie
 
Avatar shantiah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Dot.: Rady dla posługujących się lokówką :D

Ja robię to tak:
Po umyciu włosków wklepuję w nie delikatnie piankę i dokładnie suszę. Robię to znacznie wcześniej, żeby włoski dobrze wyschły.
A teraz nakręcanie na lokówkę mam dość długie włosy sięgające za łopatki i lokówkę najzwyczajniejszą w świecie. Najpierw nakręcam większe pasma z pod spodu. Później biorę się za te na wierzchu. Biorę pasmo włosów "wsadzam" w otwartą lokówkę i nawijam na nią, końcówki włosów przytrzymuję przez chwilę gdyż się rozwijają. Po kilku sekundach rozwijam i można pasemko od razu spryskać delikatnie lakierem (ja zostawiam to na koniec) Nie nakręcam przy samej skórze tylko trochę niżej na wysokości ucha. Gdy wszystkie włoski są nakręcone roztrzepuję je palcami. Nie przejmować się że nie wyglądają jak osobne sprężynki bo tak ma być. Teraz najważniejsze. Wybieram pasemko z samego wierzchu dosłownie takie z 1 cm szerokości i nakręcam żeby tworzyło ładną spiralkę i robię tak jedno obok drugiego, kilkanaście pasemek, robi się je szybciutko bo mała ilość włosków szybko się nagrzewa. Teraz pryskam wszystko lakierem z dużej odległości i gotowe. Efekt naturalny. Pozdrawiam może komuś przyda sie mój opis
shantiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 12:51   #3
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Rady dla posługujących się lokówką :D

Cytat:
Napisane przez shantiah Pokaż wiadomość
Ja robię to tak:
Po umyciu włosków wklepuję w nie delikatnie piankę i dokładnie suszę. Robię to znacznie wcześniej, żeby włoski dobrze wyschły.
A teraz nakręcanie na lokówkę mam dość długie włosy sięgające za łopatki i lokówkę najzwyczajniejszą w świecie. Najpierw nakręcam większe pasma z pod spodu. Później biorę się za te na wierzchu. Biorę pasmo włosów "wsadzam" w otwartą lokówkę i nawijam na nią, końcówki włosów przytrzymuję przez chwilę gdyż się rozwijają. Po kilku sekundach rozwijam i można pasemko od razu spryskać delikatnie lakierem (ja zostawiam to na koniec) Nie nakręcam przy samej skórze tylko trochę niżej na wysokości ucha. Gdy wszystkie włoski są nakręcone roztrzepuję je palcami. Nie przejmować się że nie wyglądają jak osobne sprężynki bo tak ma być. Teraz najważniejsze. Wybieram pasemko z samego wierzchu dosłownie takie z 1 cm szerokości i nakręcam żeby tworzyło ładną spiralkę i robię tak jedno obok drugiego, kilkanaście pasemek, robi się je szybciutko bo mała ilość włosków szybko się nagrzewa. Teraz pryskam wszystko lakierem z dużej odległości i gotowe. Efekt naturalny. Pozdrawiam może komuś przyda sie mój opis
dlugo sie trzyma?
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 19:47   #4
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: Rady dla posługujących się lokówką :D

hej
Od 3 lat prostuje wlosy , mialam tez prostowane chemicznie i jakos ostatnimmi czasy zamarzyly mi sie loczki ... takie wieksze loki z tym ze ... nie wiem czy lepiej jest kupic lokowke czy moze te walki ktore sie nawija na goraco ( czy cos w tym stylu ..? ) Boje sie ze nie dam sobie rady z lokowka , ze nie bede potrafila ladnie zakrecic lokow , dodatkowo mam dosyc dlugie wlosy , grube , geste i ciezkie wiec ciezko utrzymac na nich jakikolwiek efekt poza wyprostowaniem
Pozdrawiam i licze na podpowiedzi
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 16:45   #5
shantiah
Przyczajenie
 
Avatar shantiah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Dot.: Rady dla posługujących się lokówką :D

Cytat:
Napisane przez Agusia007 Pokaż wiadomość
dlugo sie trzyma?

Nockę przetrzymały
Dziś to już coś w stylu Olsenek


Witam w Nowym Roku : bounce:
shantiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 17:03   #6
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Rady dla posługujących się lokówką :D

Cytat:
Napisane przez shantiah Pokaż wiadomość
Nockę przetrzymały
Dziś to już coś w stylu Olsenek


Witam w Nowym Roku : bounce:
Happy New Year
Mnie to sie nawet 3 h nie trzyma.
Nie wiem co zrobic zeby bylo dluzej
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.