jak rozjaśnić farbę (przed nałożeniem) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 10:08   #1
milczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 22

jak rozjaśnić farbę (przed nałożeniem)


Mam pytanie, jakiś czas temu kupiłam farbę Loreal Excellence w rudo-brązowym odcieniu, jednak teraz chciałabym aby na włosach wyszła mi odrobinę (mniej więcej o pół tonu) jaśniejsza. Ponieważ farbuję odrosty sama, trzymanie krócej technicznie nie uda mi się, bo nałożenie farby zajmuje mi "chwilę" i wyszłoby nierówno... Co mogę zrobić, aby farba wyszła jaśniejsza, czy dodanie wody do wody utlenionej coś da, jeśli tak to w jakich proporcjach? Z dwojga złego już wolę żeby wyszły za ciemne niż gdyby odrosty miały pozostać jaśniejsze:P
milczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:17   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: jak rozjaśnić farbę (przed nałożeniem)

Witam rozcieńczanie wody utlenionej jest możliwe , jednak wykonuje się je gdy chcemy zmienić jej stężenie wcelu uzyskania diametralnie innego efektu, przy braku właściwego utleniacza (zmiana procentowa) W Twoim wypadku chodzi o rozjaśnienie i to minimalne a zakładam , że farba ją dysponujesz posiada utleniacz 6 %. Taki utleniacz jest najczęściej stosowany, gdyż zapewnia koloryzację ton w ton jak i lekko rozjaśniającą ( choć od razu mówię, że pół tonu o jakim piszesz nie dość, że będzie ledwo zauważalne to jeszcze trudniejsze do osiągnięcia przy braku odpowiedniego doświadczenia). By przy wodzie 6 % uzyskać efekt rozjaśnienia należy zmienić proporcje mieszanki - około 1-2 tony ( w zależności od barwnika farby) uzyskuje się stosując proporcję 2 :1- a więc ( dwukrotnie większa ilość emulsji do ilości farby np 80 ml emulsji i 40 ml farby). Aby uzyskać efekt mniejszy należy proporcje te zmienić np ( 80 ml emulsji i 60 ml farby).
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.