Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 18:35   #3961
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emilka to na pewno najlepsze jabłka sa tam gdzie mieszkają Twoi rodzice
a owieczke mamy tą z certyfikatem,ale nie wiem o co chodzi
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 18:38   #3962
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emzeta i'm sorryto "ktoś pytał" mnie zmyliło
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 18:44   #3963
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Emilka to na pewno najlepsze jabłka sa tam gdzie mieszkają Twoi rodzice
no ba
i wisienki i malinki i porzeczki
a z tego co rozumiem to powinien być załączony gotowy certyfikat do wypelnienia i chyba odeslania ale nie wiem...moze zapytaj tej osoby od ktorej dostalas
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 18:48   #3964
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

a po co ten certyfikat?
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 18:53   #3965
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

w jakiejs "bazie owieczek" dana owieczka będzie przypisana do imeinia dziecka no przynajmniej ja to tak rozumiem
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 18:57   #3966
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

wow, czego to nie wymysla
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 18:59   #3967
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Witajcie!
Skoro mnie monix i jastinada wywolaly to jestem.
Troche juz lepiej z moim samopoczuciem.Jakos tak nie mam ochoty nic pisac-tylko Was podczytuje regularnie.
U mnie wszystko-poza zdrowiem-ok.julka w miare grzeczna-skok rozwojowy przechodzi wiec chce tylko do mamy.No i zalatwiam caly czas zaliczenia na studiach.Wkurza mnie to bo place 7 tys a traktuja mnie jak szmate.Dzis mi babka powiedziala ze "wszyscy leza w szpitalu,choruja,rodza dzieci i jej to nie obchodzi"to w odpowiedzi na moje usprawiedliwienie dlaczego nie mam zaliczenia i przychodze dopiero teraz po nieSwoja droga dzisiaj przesiedzialam 1,5 godziny pod jej gabinetem jak ciolek czekajac na nia a laskawie raczyla przyjsc na konsultacje i nic nie zalatwilam.Niedlugo chyba wiecej czasu bede spedzac w pociagach niz z wlasnym dzieckiem.
Znowu cholera narzekam....przepraszam!: cmok:
Tyle naskrobalyscie ze nie dam rady odpisac.
Monix kochana odstawilam A6W bo mi kregoslup zastrajkowal ale wroce do niej na pewno tylko odpuszcze sobie 2 ostatnie cwiczenia.cwiczen z linku od Emilki nie dam rady zrobic-stawy kolanowe mi wysiadaja.Tobie pewnie tez z tego powodu.Strasznie obciazaja kolana.
Trzymajcie sie kochane!!bede starac sie Was regularnie poczytywac...i odpisywac ale Julka absorbuje coraz bardziej(gada jak najeta i sie smieje ),musze zastanowic sie nad tematem pracy magisterskiej,napisac plan,pouczyc sie psychoterapii.Do tego dom-sprzatanie,gotowanie...ma m manie czytsosci ostatnio(myje podlogi co drugi dzien)
Ide pomachac mopem..pa
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 19:05   #3968
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

jasti juz wiem czemu moja jest tansza - ma 20cm a Twoja-30cm, super ze tz wraca oby bolalo jak najmniej a najlepiej wcale

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

fizjo pisz pisz troszke lepiej Ci sie zrobi a my pocieszymy jezeli bedziemy potrafily....trzymam kciuki za zaliczenia
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:10   #3969
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

emilka a ja nie widze zdjecia start u Raspi, nie wiesz dlaczego???

Fizjo, fajnie ze lepiej u Ciebie!
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:22   #3970
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
niestety smoczka nie chce.....a właśnie co do tych niedrapek czy rękawiczek to też niebardzo chce bo kurczę...on jest teraz na etapie poznawania własnych rąk....
a może posmarowac mu kciuki takim preparatem co są żeby paznokci nie obgryzac

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
1. waga 4800 w 3 tygodnie to dużo
Kaja ma 7-8 tyg. i waży ledwo ponad 5 kg jest na piersi i jest duża (tak na oko)
a te pieluchowanie to nie bądź taka pewna! pediatra to nie ortopeda trzymam kciuki aby ok było
ona po prostu będzie wysoka po mamusi no i mam nadzieje ze u ortopedy bedzie dobrze, jutro dzwonie sie zapisać

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
no cóż dziewczynki,mój TŻ może wróci dziś w nocy,to chociaż miałaby mnie piczka boleć że hey to i tak będziemy baraszkować
no to żeby nie bolało

fizjo
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:22   #3971
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Fizjo trzymam kciuki za zaliczenie, ciesze się ze napisalas w koncu mi chyba pomagają tabletki, które poleciła Raspi zaczynam chodzić bez bólu
Emzeta fajny awatar
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 19:29   #3972
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emzeta hmmm o faktycznie a wczesniej dzialalo... zaraz spróbuję "naprawić"
i świetny avatarek widać że lepiej u Was
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:42   #3973
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
Monix, jak wam dziala to moze stosuj, ogolnie oliwa jest super dla dzieci (jak komus zapach pasuje ) ale czytalam artykul, w ktorym pisano ze powstawanie ciemieniuchy podobno zwiazane jest raz z wydzielina ze skory glowy ale dwa z bakteriami jakimis co zasiedlaja skore (nie jakies chorobowe, tylko takie z tej flory bakteryjnej co to kazdy ja ma) no i tam bylo napisane ze oliwa z oliwek sie nie nadaje bo ona podobno pasuje tym bakteriom za bardzo...
a jak zapach nie pasuje to super jest olejek migdalowy

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------



z kontekstu wyrwane ale pasuje do mnie, mi wlasnie waga zleciala do brzucha i tam sobie siedzi
1. ja dziś próbuje z tą wazeliną zobaczymy
główkę umył A. szamponikiem i ja na noc znowu posmarowałam wazeliną i ciut poczesałam ... czekam na efekty
2.
świetny tekst
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:46   #3974
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Raspi ktore zdjecie bylo na start bo znalezc nie moge
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:48   #3975
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

mój Mały wściekacz ogólnie noc przespał cudnie (jak na Kaję ) za to odbiła sobie w dzień! nawet na spacerze był wrzask i karmienie na ławce i u koleżanki na zapleczu banku! hihihi
OGŁASZAM OFICJALNIE
jak przestanę karmić to wydam MAPĘ - "PLAN MIASTA- GDZIE WYGODNIE NAKARMIĆ DZIECKO PIERSIĄ"
np.
-w banku (na zapleczu)
-w aptece
-w szkole podstawowej w szatni!
-w markecie (to chyba norma bo są pokoiki do tego)
-na ławkach między blokami (tu już 90% zaliczone)
-w kawiarni itp. lokalach
pominęłam coś? chyba nie (narazie)

Nawet przy kąpaniu i po były szopki no ale teraz już śpi .
I ja lecę też bo pośpi góra do 24.00 ehhhh


dobranoc ;*

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2009-05-19 o 19:49
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:49   #3976
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emilka odkąd mam Cię na nk wiem już co Ty taka obcykana w te "komputerowe" klocki
Mam super diete właśnie zjadłam 2 talerze żurku- uwielbiam mniammm i czuje się bardzo pełna
Dawidek wykąpany, nakarmiony śpi już goodz, wstrętnego Tzta nie ma....a ja wczoraj akcje miałam...
puka policja i pyta się kiedy ostatanio widziałam sąsiadke obok co mieszka.................. .......tak mnie nastraszyli, że spać nie mogłam całą noc, ciagle śniły mi się trupy.
Na szczęście po pół godz waleniu do jej drzwi przez policje się odezwała, nie chciała ich otworzyc itd akcja trwała chyba do 23....w końcu wzięło ją pogotowie, ale co ja się strachu najadłam.....w tamtym roku jej mąż zmarł,,,teraz ta akcja zawału dostane kiedys....cieszę się, że "nic" jej nie jest, bo fajna babka z niej, kiedyś odebrałam od kuriera dla nich telewizor taki dupny na pół przedpokoju, ten kurier nawet dowodu nie chciał, żeby spisać u kogo zostawia, kiedyś się sparzy, oj sparzy się i zabuli za tv....
ja mam powalone sny ostatanio, ale Kizia( co z Nia?) prowadzi, jak jej sie snilo, że brzuch toczy się obok niej
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-05-19 o 19:54
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:07   #3977
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez spicegirl Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny !!! To ja !!!
Hej

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
zazdroszczę bo moja krecha ciemna jak noc a brzuch włochaty potwór,jak wychodze po ciemku w nocy do kuchni to nie chcę patrzeć w lustro po drodze,bo boję sie że jakiś wilkołak idzie


FIzjo, tez mozno trzymam kciuki za zaliczenie

U nas byla dzis polozna mala pieknie przybrala na wadze od ostatniego wazenia teraz wazy 4800 g mamusia cala szczesliwa

I jak te owieczki dzialaja moze tez sobie zakupie

Jasti moja mala tez uwielbia spac na brzuchu choc coraz rzadziej i obrala sobie ostatnio plecy


Monix nie ma za co


Emzeta super avatarek pszczolka maja

Basia witaj

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
Raspi ktore zdjecie bylo na start bo znalezc nie moge
Cmok byl juz patrze ( napisalam juz )

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Emilka odkąd mam Cię na nk wiem już co Ty taka obcykana w te "komputerowe" klocki
Mam super diete właśnie zjadłam 2 talerze żurku- uwielbiam mniammm i czuje się bardzo pełna
Dawidek wykąpany, nakarmiony śpi już goodz, wstrętnego Tzta nie ma....a ja wczoraj akcje miałam...
puka policja i pyta się kiedy ostatanio widziałam sąsiadke obok co mieszka.................. .......tak mnie nastraszyli, że spać nie mogłam całą noc, ciagle śniły mi się trupy.
Na szczęście po pół godz waleniu do jej drzwi przez policje się odezwała, nie chciała ich otworzyc itd akcja trwała chyba do 23....w końcu wzięło ją pogotowie, ale co ja się strachu najadłam.....w tamtym roku jej mąż zmarł,,,teraz ta akcja zawału dostane kiedys....cieszę się, że "nic" jej nie jest, bo fajna babka z niej, kiedyś odebrałam od kuriera dla nich telewizor taki dupny na pół przedpokoju, ten kurier nawet dowodu nie chciał, żeby spisać u kogo zostawia, kiedyś się sparzy, oj sparzy się i zabuli za tv....
ja mam powalone sny ostatanio, ale Kizia( co z Nia?) prowadzi, jak jej sie snilo, że brzuch toczy się obok niej
A czemu taka obcykana

Moja tez wykapana, najedzona i spi
Kochana tobie trupy a mnie wielki facet goniacy bez glowy przed ktorym ucieklam do rzeki, i nie potrafilam plynac pod prad i spadlam z wodospadu i buuuum obudzilam sie
__________________

Edytowane przez raspberry69
Czas edycji: 2009-05-19 o 20:10
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:54   #3978
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
a może posmarowac mu kciuki takim preparatem co są żeby paznokci nie obgryzac
też o tym myślałam ale chyba za mały jest na to

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
mój Mały wściekacz ogólnie noc przespał cudnie (jak na Kaję ) za to odbiła sobie w dzień! nawet na spacerze był wrzask i karmienie na ławce i u koleżanki na zapleczu banku! hihihi
OGŁASZAM OFICJALNIE
jak przestanę karmić to wydam MAPĘ - "PLAN MIASTA- GDZIE WYGODNIE NAKARMIĆ DZIECKO PIERSIĄ"
np.
-w banku (na zapleczu)
-w aptece
-w szkole podstawowej w szatni!
-w markecie (to chyba norma bo są pokoiki do tego)
-na ławkach między blokami (tu już 90% zaliczone)
-w kawiarni itp. lokalach
pominęłam coś? chyba nie (narazie)

Nawet przy kąpaniu i po były szopki no ale teraz już śpi .
I ja lecę też bo pośpi góra do 24.00 ehhhh


dobranoc ;*
mój mały krzykacz na szczęście na dworzu śpi jak zabity i jeszcze ani razu nie upomniał się o jedzenie

Cytat:
Napisane przez raspberry69 Pokaż wiadomość
Moja tez wykapana, najedzona i spi
Kochana tobie trupy a mnie wielki facet goniacy bez glowy przed ktorym ucieklam do rzeki, i nie potrafilam plynac pod prad i spadlam z wodospadu i buuuum obudzilam sie
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:37   #3979
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Czytam wlasnie o 17 tygodniu zycia dziecka i mozna dostac na glowe....

Cytuje jeden tekst


"Niemowlę jest jeszcze zbyt małe, by nosić je w pozycji pionowej; nie należy go także "sadzać na biodrze" czy w inny sposób prowokować nadmiernego rozwarcia nóg w stawach biodrowych. Sprawdź, jak najlepiej nosić małe niemowlę."

a dokladnie odwrotnie kazala nam dzisiaj robic ortopeda...i badź tu czlowieku madry i wiedz czy robisz dziecku krzywde czy nie czyli kazala nam go nosic na biodrze i prowokowac nogi do mocnego rozwarcia, oraz specjalnie cwiczyc rozwarcie nog w stawach biodrowych


Cos o zabkowaniu...

"Pierwsze objawy ząbkowania można często zauważyć już w trzecim, czwartym miesiącu (u niektórych niemowląt - nawet w drugim). Maluch zaczyna się obficie ślinić i wkładać paluszki do buzi. Swędzą go dziąsła"

To chyba dlatego Dawid tak wcina te rece! Nachetniej to by obie naraz wlozyl i sie duzo slini...czyzby zab wychodzil

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-19 o 21:51
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 21:43   #3980
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Czytam wlasnie o 17 tygodniu zycia dziecka i mozna dostac na glowe....

Cytuje jeden tekst


"Niemowlę jest jeszcze zbyt małe, by nosić je w pozycji pionowej; nie należy go także "sadzać na biodrze" czy w inny sposób prowokować nadmiernego rozwarcia nóg w stawach biodrowych. Sprawdź, jak najlepiej nosić małe niemowlę."

a dokladnie odwrotnie kazala nam dzisiaj robic ortopeda...i badź tu czlowieku madry i wiedz czy robisz dziecku krzywde czy nie czyli kazala nam go nosic na biodrze i prowokowac nogi do mocnego rozwarcia, oraz specjalnie cwiczyc rozwarcie nog w stawach biodrowych
dlatego ja takich nie czytam i tez dlatego ze kazde dziecko ma swoj unikalny 17 tydzien, a szczegolnie wczesniaczki a zreszta buziaczekk, nie wiadomo kto to pisal, internet wszystko przyjmie
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:49   #3981
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
zanka a Ty też najpierw dałaś Filipkowi soczek??
tak najpierw soczek z marchewki

jestem kochane, byliśmy z mężem u moich rodziców
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:54   #3982
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
dlatego ja takich nie czytam i tez dlatego ze kazde dziecko ma swoj unikalny 17 tydzien, a szczegolnie wczesniaczki a zreszta buziaczekk, nie wiadomo kto to pisal, internet wszystko przyjmie
Wiesz...ja chyba bardziej wierze w ten tekst niz w dzisiejsza wizyte u ortopedy, bo jak probowalam z tym sadzaniem na biodrze czy pozycji z rozlozonymi nogami to niestety ale widac ze Dawid jest na to za maly bo poprostu nie da sie, nogi ma za krotkie i nie trzyma sie jeszcze tak stabilnie zeby uzywac pozycji "sadzania na biodro" zrezygnowalam z tego bo on nie umial rozszerzyc tych nog i strasznie mi sie wyginal, jedynie co to moge od czasu do czasu pocwiczyc z tym uginaniem nog do brzucha lekko ale zadne pozycje z rozciaganiem stawow biodrowych tak mocno jak ona to pokazywala na Dawidzie dzisiaj az bylam w szoku co ona robila z nim a Dawid plakal strasznie...omalo go nie upuscila na ziemie bo jej sie nogami w kieszen fartucha zaplatal tak nim wywijala

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-19 o 21:57
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:08   #3983
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

no to chyba ze tak... ech, moze dobrze ze tu sie nie chodzi do tych wszystkich lekarzy...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:51   #3984
gryzaczek
Raczkowanie
 
Avatar gryzaczek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 369
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez lapochka81 Pokaż wiadomość
moj Janek w sumie w ciagu dnia spi moze 3 godziny...i to rozbite na raty...Tez nie lubi wychodzic z wanny, a szczegolnie jak go pozniej ubieramy...tez wrzeszczy
ulga ach ,ze moje dziecie nie ufo

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow za ortopede a wiec tak....ogolnie wszystko z biodrami jest OK, ale musimy robic male cwiczonko i nosic w specjanych pokazanych przez lekarke pozycjach a dokladnie chodzi o to ze jak sprawdzila miesnie Dawida czyli pozycja uginanie nog do brzucha i rozszerzenie ich to Dawid ma lekko przyciasnawe te miesnie i musimy mu nogi uginac i przyciskac mocno do brzucha zeby miesnie naciagnac i nosic w pozycji na biodro czyli trzymac go na naszym biodrze z nogami szeroko rozstawionymi czyli jedna noga na brzuchu a druga na plecach albo na lezaco na jednej rece a druga trzymac za noge uniesiona do gory, poprostu zeby mial mocno rozkraczone nogi, nastepna wizyta za 3 miesiace, zapisalismy na 25 sierpnia.....
to moze chusta bylaby dobra ??

Cytat:
Napisane przez spicegirl Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny !!! To ja !!!
Jestem u rodzicow, dzisiaj na dluzej wiec moze nawet sie wlacze do dyskusji. Jak tam wasze bobaski? Moja Julcia jest taka slodka i grzeczna, ze az szok, udalo mi sie to dziecko, przy moim lenistwie. Wczoraj skonczyla 10 tygodni, od jakichs 2 tygodni spi 8 godzin w nocy. Pasowaloby mi jakies 10 ale nie bede marudzic.
Ja nadal 13 kilo na plusie, nie schudlam przez ostatni miesiac ani grama. A tu tak goraco sie zaczyna robic...
Ale co tam ja, stresccie mi prosze co u was.
wooow Spice !! witaj 8h snu.....looo zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
zazdroszczę bo moja krecha ciemna jak noc a brzuch włochaty potwór,jak wychodze po ciemku w nocy do kuchni to nie chcę patrzeć w lustro po drodze,bo boję sie że jakiś wilkołak idzie
hahaha ja tez mam ta paskudna kreche ostatnio czytalam,ze moze znikac nawet do roku

dzis odkrylam zbawienny wplyw na moje dziecie.....suszarki zasypia od razu hehe ciekawe czy tylko jednorazowo tak czy zrobi mi 'replay' dzis tez wlozylam ja do chusty i..byl ryk ale moze za pozno bylo i ogolnie zmeczona bede probowac wciaz....
dobrej nocki!
gryzaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:56   #3985
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

ledwo żyje, spadam spać dobranoc
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 07:05   #3986
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Dzien dobry mamusie

Buziaczekk ja tez mysle, ze kazdy bobas rozwija sie inaczej. Proboj roznych rzeczy dziecko samo CI powie czy dana pozycja mu sie podoba czy tez nie.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 07:23   #3987
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Czytam wlasnie o 17 tygodniu zycia dziecka i mozna dostac na glowe....



"Niemowlę jest jeszcze zbyt małe, by nosić je w pozycji pionowej; nie należy go także "sadzać na biodrze" czy w inny sposób prowokować nadmiernego rozwarcia nóg w stawach biodrowych. Sprawdź, jak najlepiej nosić małe niemowlę."

a dokladnie odwrotnie kazala nam dzisiaj robic ortopeda...i badź tu czlowieku madry i wiedz czy robisz dziecku krzywde czy nie czyli kazala nam go nosic na biodrze i prowokowac nogi do mocnego rozwarcia, oraz specjalnie cwiczyc rozwarcie nog w stawach biodrowych
no nie wiem ale tekst trochę dziwny, bo ja Kaję noszę w pozycji pionowej już dawno! i ona to lubi bardzo a ma zaledwie 8 tyg a nie 17 !!!
Ja jak byłam u pediatry to tyle mi powiedział
" zawsze wkładać rękę między nogi aby były rozdziawione- nie ważne w jakiej pozycji się nosi".
Wg niego tak wystarczy, nie trzeba nic kombinować więcej.

O sadzaniu na biodrze nie wiem nic ale to chyba jak już dzidzi dobrze sztywne jest i samo się do a'la siadania pcha.


ps. oby nie za szybko ale chyba wazelina i szampon podziałały na ciemieniuchę
rano Kaja miała już tylko dwa malusie placuszki łupieżu (a nie jak wczoraj prawie pół głowy), więc jeszcze nasmarowałam i czesałam, wiem że w dzień nie zniknie ale było ranop duuużo lepiej już
(oby nie zapeszyć)
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 08:21   #3988
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Witam!
piekny dzien dzis mamy
Buziaczku byc moze ze Dawid nie lubi tej pozycji bo nie byl tak noszony.A teksty ktore sa w necie czy w ksiazkach dotycza dzieci "zdrowych"u ktorych wszystko jest ok.Mi tez ortopeda kazal nosci Julke w pionie ,przodem do siebie z nogami szeroko "na zabke".Mimo tego,ze wiem ze tak sie nie powinnobo przeciaza kregoslup to tak chodzimy.Chodzi o to zeby rozciagnac miesinie wokol stawu biodrowego i umiescic glowe kosci udowej dobrze w panewce.Sprobuj moze tak.I nie dlugo ale chwilke.Ja np.tak przenosze Julke czy pochodze z nia chwile po mieszkaniu.A tak to cwicze bioderka i lezymy na brzuszku.Nie zaniedbalabym tego bo stawy biodrowe sa bardzo wazne i zaniedbane moga pociagnac za soba kregoslup.
__________________
80------70-----60-----55
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 08:47   #3989
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

hej

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
Witam!
piekny dzien dzis mamy
Buziaczku byc moze ze Dawid nie lubi tej pozycji bo nie byl tak noszony.A teksty ktore sa w necie czy w ksiazkach dotycza dzieci "zdrowych"u ktorych wszystko jest ok.Mi tez ortopeda kazal nosci Julke w pionie ,przodem do siebie z nogami szeroko "na zabke".Mimo tego,ze wiem ze tak sie nie powinnobo przeciaza kregoslup to tak chodzimy.Chodzi o to zeby rozciagnac miesinie wokol stawu biodrowego i umiescic glowe kosci udowej dobrze w panewce.Sprobuj moze tak.I nie dlugo ale chwilke.Ja np.tak przenosze Julke czy pochodze z nia chwile po mieszkaniu.A tak to cwicze bioderka i lezymy na brzuszku.Nie zaniedbalabym tego bo stawy biodrowe sa bardzo wazne i zaniedbane moga pociagnac za soba kregoslup.
ja tez moją Julke nosze tak na żabkę na sobie (pediatra mi tak kazał) i nie marudzi na poniedziałek udało mi sie zapisać do ortopedy więc zobaczymy co on powie mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 08:51   #3990
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Witajcie
Emzetko, no widzisz, jaki to ból, jak się ma pokarm - a z jakichś powodów nie można karmić
Dziewczyny, już odpowiadam: karmię sztucznym plus dokarmiam swoim z butli, a po parę minut dziennie possie cyca, jak ma dobry nastrój. Chyba poczekam tydzień do kolejnej wizyty u innego pediatry i zapytam o te papki. A co do Ninkowej fredki to też się dowiem, co i jak. Na moje oko to jej pochwa wygląda najnormalniej w świecie.
Nie wiem, czy Wam pisałam, że ta druga lekarka (pediatra) stwierdziła, że na jej oko to Nina nie ma alergii na krowie mleko... zgłupiałam już. No ale jak może wyglądać na alergika, skoro jest na Nutramigenie, a ja nie jem nabiału?? Kazała kupić Bebilon Comfort i zrobić eksperyment, ale ja się boję
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...

Edytowane przez gosiunia22
Czas edycji: 2009-05-20 o 08:52
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.