Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-22, 11:18   #2101
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
- jeśli noworodek płacze a nie jest głodny, nie ma mokry to może po prostu tęskni za zapachem mamy. Dlatego dobrym pomysłem jest położenie przy jego buzi/policzku np. pieluchy tetrowej, którą mama potrzymała chwilę pod pachą

Do tego jeśli chodzi o kolki i "słynny jedyny działający lek ściągany przez rodziców z Niemiec lub Czech" - Sab Simplex, to jego fenomen polega na tym, że zawiera substancję simeticon (w odpowiednim stężeniu) i jest dozwolony od urodzenia. Mamy polskie odpowiedniki zawierające tę substancję, ale mają niższe stężenie i są prawnie dozwolone od 28dnia życia.

Sab Simplex w 1ml (1ml = 25 kropli) ma 69,19 mg simeticonu.
Dla porównania polskie leki mają odpowiednio:
Bobotic Forte135mg/ml
Espumisan 100100mg/ml
Infacol 40mg/ml
Espumisan zwykły40mg/ml

Wg producenta dawkowanie Sab simplex-u to 15 kropli (0,6ml) do każdego posiłku, czyli jednorazowo podajemy dawkę 41mg simeticonu.
A dawkowanie Boboticu Forte to 3 krople do posiłku czyli 20mg simeticonu.

Sab simplex można podawać do każdego posiłku (czyli u dziecka miesięcznego co 3 godziny mniej więcej, więc na dobę może wyjdzie z 7-8 razy, zależy czy w nocy będzie jadło i ile razy) a Bobotic Forte zalecają 6x dziennie…

Dlatego jeśli nasze dzieci będą mieć kolki to nie musimy szukać za zachodnią granicą, wystarczą polskie leki, ale w odpowiednio zwiększonej dawce.
Czytałam w książce Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy, że były przeprowadzone badania, twierdzące, że ten simeticon wykazuje takie samo działanie na kolki jak woda Czyli żadne
Polecam tę książkę, fajnie jest opisane, czym jest a czym nie jest kolka i jak sobie z nią radzić. Co więcej mam parę koleżanek, które stosują metody opisane w książce i faktycznie działają, a to dla mnie najlepsze polecenie
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2016-12-22 o 11:23
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 12:59   #2102
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Say-hello a jakie np. metody? :-D
Na razie słyszałam tylko o chustonoszeniu
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 13:13   #2103
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Say-hello a jakie np. metody? :-D
Na razie słyszałam tylko o chustonoszeniu
u nas pomagalo kladzenie cieplej pieluszki na brzuszek, właczanie suszarki i oczywisice noszenie na rekach, ale najbardziej jak zaczelam codz\iennie podawac espumisan...jak reka odjał.
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 13:15   #2104
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Say-hello a jakie np. metody? :-D
Na razie słyszałam tylko o chustonoszeniu
Trzeba zdać sobie sprawę, że pierwsze trzy miesiące życia dziecka to tak naprawdę brakujący IV trymestr i warto maluchowi zapewnić warunki takie jak w brzuchu

I metoda uspokajania dziecka opiera się na tych pięciu aktywnościach - (tzw. metoda 5s)
- otulanie dziecka
- układanie dziecka na brzuszku (ale tylko pod nadzorem, jak dziecko śpi powinno być przekładane na plecki)
- szumienie i to dość głośne
- kołysanie
- ssanie piersi, smoczka, ewentualnie palca


To tak w skrócie, w książce jest wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione I co ciekawe, te wszystkie działania powinny być dość intensywne w doznaniach - tzn kołyszemy energicznie, głośno szumimy, ciasno spowiajmy
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 17:25   #2105
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

u nas w ogóle nie było kolek, oby i teraz się udało. A miałam Sab Simplex na wszelki wypadek.
No więc córka zapalenie oskrzeli a ja wróciłam od lekarza i mam wirusowe zapalenie gardła
po prostu pięknie
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 20:18   #2106
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Gabi, zdrówka dla Was Bidulki
Dziewczyny, obyśmy nie musiały szukać sposobów przeciw kolce.
Co do mojej szyjki to nie wiem ile miała wcześniej, bo nikt mi nie mierzył Ale d..y nie urywa No cóż, dziś mam inny problem. Nie mogę stanąć na prawą nogę, bo mi chyba plecy w krzyżu pękną Wczoraj mówiłam lekarzowi o bólach kręgosłupa, jednak stwierdził że nie da rady z tym nic zrobić

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

https://m.youtube.com/watch?v=QKmPo8L6bz8
Widziałyście to? Jak dla mnie ciekawe.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 20:24   #2107
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kajusia miałam niedawno naklejane taśmy na plecy- mi pomogło dość dobrze, może warto spróbować?
Śmieszne te dzieci z filmiku, chyba nie wiedzą o co chodzi; )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 20:24   #2108
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kajusia mnie plecy tez tak bolą szczególnie po prawej stronie :/

GABI zdrówka

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Ja też się boje kolek moje pierwsze dziecko nie miało mam nadzieje że to też nie będzie
siempre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 20:45   #2109
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Mi właśnie dzisiaj mama nakleila plastry, ciekawa jestem czy pomoże, dzisiaj wyjątkowo mi wlazlo... Pytałam moja lekarke o basen na plecy to się pytała czy naprawdę muszę chodzić, ale nie wyjaśniła o co jej w sumie chodziło fakt że pytałam czy przy moich infekcjach Grażyny ma to sens...

Gabi - zdrowia!
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 20:55   #2110
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Gabi, zdrówka dla Was Bidulki
Dziewczyny, obyśmy nie musiały szukać sposobów przeciw kolce.
Co do mojej szyjki to nie wiem ile miała wcześniej, bo nikt mi nie mierzył Ale d..y nie urywa No cóż, dziś mam inny problem. Nie mogę stanąć na prawą nogę, bo mi chyba plecy w krzyżu pękną Wczoraj mówiłam lekarzowi o bólach kręgosłupa, jednak stwierdził że nie da rady z tym nic zrobić

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

https://m.youtube.com/watch?v=QKmPo8L6bz8
Widziałyście to? Jak dla mnie ciekawe.
No własnie, bo może z natury masz krótka- taka twoja uroda po prostu i wcale sie nie skróciła zbyt wiele. Jednak szczędzac się nie zaszkodzi Ja dziś mało lezałam, choinke ubieralismy i te sprawy, a w okresie swiatecznym jak goście itp. to lekarka kazała mi jeszcze scopolan dodatkowo brac na noc....

a te filmiki kiedys widziałam, ciekawe, czy rzeczywiście tak pomagają

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Qrna, co to za filmiki na wizazu...mało całego domu nie obudzilam jak mi huknęło;p
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 00:03   #2111
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Say-hello a jakie np. metody? :-D
Na razie słyszałam tylko o chustonoszeniu
O właśnie temat chust też dość ciekawy Na początku byłam bardzo "na nie", mój luby do dziś upatruje katastrofy w chustonoszeniu, zwłaszcza w moim wykonaniu Ale poczytam i może się skuszę. Muszę sprawdzić przede wszystkim w jakich sytuacjach noszenie dziecka w chuście może naprawdę się przydać.

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

Cytat:
Napisane przez UsMiEcHnIeTa89 Pokaż wiadomość
Kajusia miałam niedawno naklejane taśmy na plecy- mi pomogło dość dobrze, może warto spróbować?
Śmieszne te dzieci z filmiku, chyba nie wiedzą o co chodzi; )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja chyba nie w temacie. O co chodzi z tą taśmą?

---------- Dopisano o 02:00 ---------- Poprzedni post napisano o 01:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość

Do tego jeśli chodzi o kolki i "słynny jedyny działający lek ściągany przez rodziców z Niemiec lub Czech" - Sab Simplex, to jego fenomen polega na tym, że zawiera substancję simeticon (w odpowiednim stężeniu) i jest dozwolony od urodzenia. Mamy polskie odpowiedniki zawierające tę substancję, ale mają niższe stężenie i są prawnie dozwolone od 28dnia życia.

Sab Simplex w 1ml (1ml = 25 kropli) ma 69,19 mg simeticonu.
Dla porównania polskie leki mają odpowiednio:
Bobotic Forte135mg/ml
Espumisan 100100mg/ml
Infacol 40mg/ml
Espumisan zwykły40mg/ml

Wg producenta dawkowanie Sab simplex-u to 15 kropli (0,6ml) do każdego posiłku, czyli jednorazowo podajemy dawkę 41mg simeticonu.
A dawkowanie Boboticu Forte to 3 krople do posiłku czyli 20mg simeticonu.

Sab simplex można podawać do każdego posiłku (czyli u dziecka miesięcznego co 3 godziny mniej więcej, więc na dobę może wyjdzie z 7-8 razy, zależy czy w nocy będzie jadło i ile razy) a Bobotic Forte zalecają 6x dziennie…

Dlatego jeśli nasze dzieci będą mieć kolki to nie musimy szukać za zachodnią granicą, wystarczą polskie leki, ale w odpowiednio zwiększonej dawce.
Ja z kolei słyszałam wiele dobrego o wodzie koperkowej. Dwie osoby mi polecały i zapewne też spróbuję jako jedną z metod. Któraś z Was ma już jakąś opinię na temat tej wody?

---------- Dopisano o 02:03 ---------- Poprzedni post napisano o 02:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
u nas w ogóle nie było kolek, oby i teraz się udało. A miałam Sab Simplex na wszelki wypadek.
No więc córka zapalenie oskrzeli a ja wróciłam od lekarza i mam wirusowe zapalenie gardła
po prostu pięknie
Kuruj się i szybko wracaj do zdrówka Będzie dobrze
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-23, 05:23   #2112
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Jeżeli chodzi o taśmy to najlepiej wpisz w google kinesiotaping to te kolorowe taśmy często stosowane u sportowcow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 06:49   #2113
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A ja się witam z Zakopanego W tym roku z mężem i z synem będziemy tu spędzać święta
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 07:20   #2114
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Interewcia ale super Spędzajcie miło czas!

Ja do chust jakoś sama się przekonałam z nikąd. Mąż na początku był bardzo przeciwny, ale jak zobaczył na warsztatach Planeta Dzieko jak się wiąże, jak można w 1 sekundę dziecko wyjąć z pierwszego wiązania i wgl jakie są korzyści to się przekonał.
Ja na pewno chciałabym w chuscie chodzić na spacery, myślę też czy po galerii jakiejś nie będzie się chodziło łatwiej niż z wózkiem - ale to już do sprawdzenia. I myślimy o wyjeździe w Bieszczady na przyszłe wakacje, to chusta jak znalazł żeby z dzieciem iść, no i w domu może się przydać, słyszałam że dziewczyny wiążą dziecko i z nim sprzataja gotują itp. Nie musisz dziecka trzymać i masz dwie wolne ręce
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 08:10   #2115
paulineczka182
Zadomowienie
 
Avatar paulineczka182
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 152
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Witam
Można jeszcze dołączyć ? Wiem, że późno ale podobno lepiej późno jak wcale !!

Drogą wstępu, mam na imię Paulina 28 wiosen termin na 3.03 czekamy na dziewczynkę
Jestem mamą Wiktora, który skończy w styczniu 2 lata

Druga ciąża idzie jak burza ! na szczęście bez komplikacji prócz ciut za wysokiej glukozy i z tego względu muszę być na diecie do powtórzenia wyników.

Zostało niewiele ponad 2 miesiące do terminu a ja jeszcze nie zaczęłam kompletować wyprawki, mam nadzieje, że z waszą pomocą wszystko sobie przypomnę
paulineczka182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 10:55   #2116
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

[QUOTE=pantera09;68893346]Interewcia ale super Spędzajcie miło czas!

Dzięki mimo tego, że ciągle jesteśmy chorzy to i tak jest super
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 15:45   #2117
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Interewcia - super ze święta w górach bo przynajmniej biało jest

Ja w poprzedniej ciąży miałam pożyczoną chuste i super się sprawdziło. Teraz planuje zakup własnej tylko sama nie wiem na jaką się zdecydować.
siempre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 16:11   #2118
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Uśmiechnięta, dzięki za świetny pomysł z plastrami. Zaraz po świętach zadzwonię do fizjoterapeuty. Dałaś mi nadzieję, bo ja już zaczęłam o kuli myśleć U mnie basen nie wchodzi w grę, bo wciąż jestem na luteinie i jakoś nie czułabym się dobrze wiedząc, że coś mi tam może wylecieć. Zresztą kiepska ze mnie pływaczka...
Interewcia, zazdroszczę białych świąt
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 16:30   #2119
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Szału nie ma z tym śniegiem, ale trochę jest. Dziecko trochę na sankach pojeździło, dużo spacerujemy, no i ten klimat magiczny jest
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-23, 18:29   #2120
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
A ja się witam z Zakopanego W tym roku z mężem i z synem będziemy tu spędzać święta
miłego pobytu!
Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Interewcia ale super Spędzajcie miło czas!

Ja do chust jakoś sama się przekonałam z nikąd. Mąż na początku był bardzo przeciwny, ale jak zobaczył na warsztatach Planeta Dzieko jak się wiąże, jak można w 1 sekundę dziecko wyjąć z pierwszego wiązania i wgl jakie są korzyści to się przekonał.
a ja się chyba nigdy nie przekonam, nawet dostałam od koleżanki chustę , ale jej oddałam
pierwsze dałam radę bez to i to dam
Cytat:
Napisane przez paulineczka182 Pokaż wiadomość
Witam
Można jeszcze dołączyć ? Wiem, że późno ale podobno lepiej późno jak wcale !!

Drogą wstępu, mam na imię Paulina 28 wiosen termin na 3.03 czekamy na dziewczynkę
Jestem mamą Wiktora, który skończy w styczniu 2 lata

Druga ciąża idzie jak burza ! na szczęście bez komplikacji prócz ciut za wysokiej glukozy i z tego względu muszę być na diecie do powtórzenia wyników.

Zostało niewiele ponad 2 miesiące do terminu a ja jeszcze nie zaczęłam kompletować wyprawki, mam nadzieje, że z waszą pomocą wszystko sobie przypomnę
witamy
mamy ten sam termin
a to pierwszy wynik był niejednoznaczny? jaki miałaś tak z ciekawości?
ja mam cukrzyce ciążową, po godzinie 165 po 2h 163
ale teraz na kontroli u diabetolog powiedziała, że jak będę tak trzymać w ryzach jak teraz przez miesiąc to już nawet nie muszę się pokazywać
właśnie wyjęłam z piekarnika rybę po grecku po której cukier mam idealny no i mocno dokształciłam się w kuchni light serniki, budynie, pierogi...da się

a gardło niestety pomimo płukanek, psikania boli jak bolało buuu, wczoraj w nocy prawie po ścianach łaziłam
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha

Edytowane przez Gabi2
Czas edycji: 2016-12-23 o 18:30
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 20:21   #2121
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
miłego pobytu!

a ja się chyba nigdy nie przekonam, nawet dostałam od koleżanki chustę , ale jej oddałam
pierwsze dałam radę bez to i to dam


witamy
mamy ten sam termin
a to pierwszy wynik był niejednoznaczny? jaki miałaś tak z ciekawości?
ja mam cukrzyce ciążową, po godzinie 165 po 2h 163
ale teraz na kontroli u diabetolog powiedziała, że jak będę tak trzymać w ryzach jak teraz przez miesiąc to już nawet nie muszę się pokazywać
właśnie wyjęłam z piekarnika rybę po grecku po której cukier mam idealny no i mocno dokształciłam się w kuchni light serniki, budynie, pierogi...da się

a gardło niestety pomimo płukanek, psikania boli jak bolało buuu, wczoraj w nocy prawie po ścianach łaziłam
Polecam (po raz kolejny) Bańki bezogniowe, mozna w ciązy i umnie działają cuda- szczególnie w początkowych fazach infekcji...
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 20:29   #2122
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Klementyna, trzeba się na tym znać aby postawić te bańki czy każdy by sobie poradził?
Siempre, masz jakiś sposób na ten ból pleców?
Paulineczka, witaj
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 22:28   #2123
malinka1984
Zakorzenienie
 
Avatar malinka1984
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 769
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Zdrowych,spokojnych,rodzi nnych świat dla Wszystkich be dz wyjątków.Moje Drogie na Wielkanoc będziemy już z Naszymi maluchami
__________________
20.06.2009
2014 to będzie Nasz rok
28.07 beta >1560 Cudzie trwaj
23.08.14 Bąbelek ma już 2cm
27.10.14 Synuś całe 230 gram
Tp 31.03.2015
malinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 07:21   #2124
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Wesołych świąt spędzonych w gronie najbliższych!
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 08:48   #2125
paulineczka182
Zadomowienie
 
Avatar paulineczka182
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 152
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Gabi2 - na czczo i po 1 h miałam wynik w granicy normy po 2 h miałam 144, niewielkie odchylenie ale lekarz zlecił dodatkowe badania i diete Przepisami możesz się podzielić z chęcią skorzystam
paulineczka182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 08:54   #2126
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Klementyna, trzeba się na tym znać aby postawić te bańki czy każdy by sobie poradził?
Siempre, masz jakiś sposób na ten ból pleców?
Paulineczka, witaj
No właśnie nie mam tylko długi odpoczynek pomaga.
siempre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 10:10   #2127
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
A ja się witam z Zakopanego W tym roku z mężem i z synem będziemy tu spędzać święta
Ale super! Udanego wypoczynku. Ja tradycyjnie u rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez paulineczka182 Pokaż wiadomość
Witam
Można jeszcze dołączyć ? Wiem, że późno ale podobno lepiej późno jak wcale !!

Drogą wstępu, mam na imię Paulina 28 wiosen termin na 3.03 czekamy na dziewczynkę
Jestem mamą Wiktora, który skończy w styczniu 2 lata

Druga ciąża idzie jak burza ! na szczęście bez komplikacji prócz ciut za wysokiej glukozy i z tego względu muszę być na diecie do powtórzenia wyników.

Zostało niewiele ponad 2 miesiące do terminu a ja jeszcze nie zaczęłam kompletować wyprawki, mam nadzieje, że z waszą pomocą wszystko sobie przypomnę
Hej!. Dwa lata różnicy to jeszcze nie tak dużo, u mnie syn 4 lata ma. Tez sporo rzeczy zapomnialam. Z wyprawki mam tylko ciuszki, sama radość dla odmiany kupować sukienki, no i wozek zamowiony. Fotelik, łóżeczko, przewijak mam po synu. I to prawda druga ciąża mija jak szalona; )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Carla2607 nie slyszalam nic o wodzie koperkowej. Samemu sie ja robi rozumiem? ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Do chust to ja sie tez nie mogę przekonać, wydają mi sie takie skomplikowane. Mysle ze jak mala podrosnie to kupimy nosidlo ergonomiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Uśmiechnięta, dzięki za świetny pomysł z plastrami. Zaraz po świętach zadzwonię do fizjoterapeuty. Dałaś mi nadzieję, bo ja już zaczęłam o kuli myśleć U mnie basen nie wchodzi w grę, bo wciąż jestem na luteinie i jakoś nie czułabym się dobrze wiedząc, że coś mi tam może wylecieć. Zresztą kiepska ze mnie pływaczka...
Interewcia, zazdroszczę białych świąt
Z tym basenem to tak na dwoje babka włożyła. Z jednej strony jako forma aktywności bardzo polecana w ciąży a z drugiej wieksze ryzyko infekcji intymnej myślę ze na pewno bezpieczniej jest wybrac baseny ozonowane jeśli ktoś ma częste infekcje. Ja np. na początku ciąży byłam w aquaparku; potem tydzień w Grecji (a tam jakość wody w basenach różna) na szczęście nic mi nie bylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 10:44   #2128
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Klementyna, trzeba się na tym znać aby postawić te bańki czy każdy by sobie poradził?
Siempre, masz jakiś sposób na ten ból pleców?
Paulineczka, witaj
Żadna filozozfia- kazdy moze dołączona jest instrukcja i książeczka, w której napisane na jakie schorzenia gdzie najlepiej stawiać. W ciązy zakaz w okolicy brzucha i nisko na plecach.
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 10:45   #2129
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez paulineczka182 Pokaż wiadomość
Gabi2 - na czczo i po 1 h miałam wynik w granicy normy po 2 h miałam 144, niewielkie odchylenie ale lekarz zlecił dodatkowe badania i diete Przepisami możesz się podzielić z chęcią skorzystam
oj to koniecznie do powtórki bo to w zasadzie na granicy, szkoda byłoby Cię męczyć

sernik http://slodziutkamama.blogspot.com/2...-migdaowo.html
budyń ale z cukrem ksylitol http://dziewczynadozjedzenia.blogspo...z-jajek-z.html
ryba po grecku
http://www.cukromania.pl/2015/03/ryb...y-przepis.html
ciasto marchewkowe http://diabetologiaonline.pl/diabety...a,info,39.html
dorsz ale z jogurtem 0% http://www.wszelkieprzepisy.pl/dorsz...sie-jogurtowym
roladki z indyka http://ugotowani.tv/dietetyczne-rola...e-pieczarkami/
ruskie http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/przepis-pierogi-ru...-kolorowo.html

wszystko stestowane i dobre dla ciężarnych
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-24, 12:14   #2130
paulineczka182
Zadomowienie
 
Avatar paulineczka182
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 152
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Eve00 - 2 lata różnicy myślę w sam raz ale nieplanowaliśmy tak szybko rodzeństwa dla młodego, tak samo wyszło
Ja po świętach zrobię listę czego mi brakuje a okazuje się, że jest tego sporo.
Polecam nosidło ergonomiczne bondolino bardzo mi się przydało w okresie od 5 do 9 miesiąca życia młodego z chustą spróbuję po narodzinach córki.
Ja na basen chodzę i polecam też słyszałam o infekcjach ale na razie jest wszystko ok

Gabi2- bardzo dziękuje za przepisy a dieta mi się przyda bo w drugiej ciąży już jestem 4 kg do przodu

Wesołych świąt wam życze
paulineczka182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.