Ratunek dla zapuszczonej i z brakiem podstawowej wiedzy ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-16, 14:40   #1
biorka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 31

Ratunek dla zapuszczonej i z brakiem podstawowej wiedzy ;-)


Mam problem z obgryzaniem paznokci. Udało mi się przestać na dwa lata, ale nie dbałam o nie w trakcie. Teraz znów zaczęłam obgryzać i doszłam do wniosku, że jak zacznę o nie dbać to wtedy mi to pomoże. Problem polega na tym, że moja wiedza na temat ładnych paznokci jest znikoma. Czasami sobie lakierowałam, parę razy mi kosmetyczka robiła i tyle. Jestem zielona.
1) Jak uformować sobie kształt paznokcia, jak już wybiorę sobie jakiś? Najbardziej migdałki, owalne, zaokrąglone wchodzą w grę.
2) Po co się usuwa skórki i jak to robić? Jak dbać o skórki i wały około paznokciowe?
3)Jak pomalować dobrze paznokcia, jakich kosmetyków użyć.
4) Co jaki czas malować paznokcie? Jak pogodzić to ze zmywaniem naczyń i sprzątaniem w domu?
5) Czy długie paznokcie nie przeszkadzają wam np. w myciu się?
6) Teraz dotyczy makijażu. Mam opadającą powiekę. Jak namalować to tzw. odwrócone V w kąciku oka, nie wiem jak to się fachowo nazywa.
Na razie to tyle ;-)
biorka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 19:20   #2
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Ratunek dla zapuszczonej i z brakiem podstawowej wiedzy ;-)

Cytat:
Napisane przez biorka89 Pokaż wiadomość
Mam problem z obgryzaniem paznokci. Udało mi się przestać na dwa lata, ale nie dbałam o nie w trakcie. Teraz znów zaczęłam obgryzać i doszłam do wniosku, że jak zacznę o nie dbać to wtedy mi to pomoże. Problem polega na tym, że moja wiedza na temat ładnych paznokci jest znikoma. Czasami sobie lakierowałam, parę razy mi kosmetyczka robiła i tyle. Jestem zielona.
1) Jak uformować sobie kształt paznokcia, jak już wybiorę sobie jakiś? Najbardziej migdałki, owalne, zaokrąglone wchodzą w grę.
2) Po co się usuwa skórki i jak to robić? Jak dbać o skórki i wały około paznokciowe?
3)Jak pomalować dobrze paznokcia, jakich kosmetyków użyć.
4) Co jaki czas malować paznokcie? Jak pogodzić to ze zmywaniem naczyń i sprzątaniem w domu?
5) Czy długie paznokcie nie przeszkadzają wam np. w myciu się?
6) Teraz dotyczy makijażu. Mam opadającą powiekę. Jak namalować to tzw. odwrócone V w kąciku oka, nie wiem jak to się fachowo nazywa.
Na razie to tyle ;-)
1. Tutaj niestety trzeba mieć wprawę by dobrze operować pilniczkiem, piłuj piłuj i wyjdzie
2. Skórki, żeby ładnie wyglądał paznokieć + do hybrydy żeby nie wchodziło powietrze gdyby lakier był na skórce, przy tipsach żeby dobrze się przykleiły do płytki a nie skórki
3. Polecam lakiery SallyHansen ze zwykłych, trzymają nawet tydzień, na to top żeby nie odpryskiwało
4. Jak pojawią się odpryski to żeby wyglądało estetycznie lepiej zmyć i zrobić nowe. Osobiście polecam Ci paznokcie hybrydowe, trzymają się ponad 2 tyg, nic nie odpryskuje. Rękawice do zmywania w przypadku zwykłego lakieru, mi hybryda nie spadła nigdy podczas zmywania
5. Kwestia przyzwyczajenia i zależy jak długie. Kiedyś zrobiłam sobie bardzo długie to 2-3 dni i już przestały mi przeszkadzać.
6. Szablony
__________________
"Nieśmiertelność to nie dar, lecz przeznaczenie, które musi się wypełnić..."
Książki 2019:
2
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 10:13   #3
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Ratunek dla zapuszczonej i z brakiem podstawowej wiedzy ;-)

Cytat:
Napisane przez biorka89 Pokaż wiadomość
Mam problem z obgryzaniem paznokci. Udało mi się przestać na dwa lata, ale nie dbałam o nie w trakcie. Teraz znów zaczęłam obgryzać i doszłam do wniosku, że jak zacznę o nie dbać to wtedy mi to pomoże. Problem polega na tym, że moja wiedza na temat ładnych paznokci jest znikoma. Czasami sobie lakierowałam, parę razy mi kosmetyczka robiła i tyle. Jestem zielona.
1) Jak uformować sobie kształt paznokcia, jak już wybiorę sobie jakiś? Najbardziej migdałki, owalne, zaokrąglone wchodzą w grę.
2) Po co się usuwa skórki i jak to robić? Jak dbać o skórki i wały około paznokciowe?
3)Jak pomalować dobrze paznokcia, jakich kosmetyków użyć.
4) Co jaki czas malować paznokcie? Jak pogodzić to ze zmywaniem naczyń i sprzątaniem w domu?
5) Czy długie paznokcie nie przeszkadzają wam np. w myciu się?
6) Teraz dotyczy makijażu. Mam opadającą powiekę. Jak namalować to tzw. odwrócone V w kąciku oka, nie wiem jak to się fachowo nazywa.
Na razie to tyle ;-)
1 przede wszystkim małymi kroczkami pilnikiem szklanym. Najpierw delikatnie kształtujemy boczne krawędzie paznokcia, potem nadajemy kształt wolnemu brzegowi. Nie piłujemy paznokci zbyt mocno po bokach, by nie zrobiły się śmiesznie cienkie lub wręcz wklesłe.
2 Usuwa się je, by powiększyć płytkę paznokcia, a jeśli skórki są mocno suche i nieładne, to po prostu by dłonie ładniej wyglądały. Ze skórkami trzeba bardzo ostrożnie, by nie narobić sobie ran. Może warto na początek zacząć regularnie odsuwać, potem jak już się dojdzie do wprawy - powoli zacząć je usuwać.
3 Dobrze, czyli cienkimi warstwami, a nie jedną grubą oraz równo zarówno przy wałach bocznych jak i przy skórkach. Dobrze stosować bazę/odżywkę pod spód (np Golden Rose, Kinetics, Eveline, Nail Tek), a na wierzch top coat utwardzający (np Sally Hansen, Golden Rose). Co do marek - to często zależy od indywidualnych preferencji. Zazwyczaj dobrze trzyma się Rimmel (większość odcieni), Golden Rose, Essie, OPI.
4 Jeśli są odpryski, to trzeba malować. Ja czasami domalowuję, co odprysnęło (jeśli jest to mały kawałek), a potem całość przemalowuje topem - szybki ratunek, jak nie ma czasu zmywać i malować na nowo. Ja zmywam i sprzątam bez rękawiczek - ale generalnie u mnie lakiery dobrze się trzymają, więc nie jestem wyznacznikiem.
5 Nie przeszkadzają. Człowiek się szybko przyzwyczaja, a miałam już sporo dłuższe od obecnych.
6 Z tą sprawą do wątku makijażowego Aczkolwiek malowanie opadającej powieki wymaga częstszego patrzenia, na to co się robi przy otwartym oku, czasami wręcz nadawaniu kształtu cieniowania drobnym pędzelkiem patrząc na wprost - wtedy powieka jest w swoim naturalnym położeniu i widać, gdzie trzeba ją malować
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-17 11:13:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.