W jakim języku myślicie ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-11, 12:20   #31
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: W jakim języku myślicie ?

A ja mam czasem sny po ang chociaz w Polsce mieszkam. Ale ogladam filmy po angielsku np (bo nienawidze z lektorem) i moze to stad.
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:31   #32
Catie
Przyczajenie
 
Avatar Catie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 21
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Ja ucze sie anglielskiego od zerowki, teraz od niedawna mieszkam w anglii. odkad pamietam zdarzalo mi sie myslec w j. anggielskim. ale to w takich sytuacjach, kiedy np. czegos sie uczylam, wyobrazalam sobie jakas sytuacje itp. teraz odkladam polski na drugi plan kiedy wiem, ze nastepnego dnia czeka mnie jakis wazny dzien. analizuje wiec wszystkie mozliwosci (czyli jak moze potoczyc sie sytuacja) zebym byla gotowa i nie miala problemow z jezykiem. smy zdarzaja mi sie po angielsku ale raczej rzadko, zazwyczaj po obejrzeniu filmu bez lektora. lubie mowic po angielsku ale zawsze polski bedzie na pierwszym miejscu. tak juz jest
Catie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:14   #33
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: W jakim języku myślicie ?

w niemieckim i polskim... w zaleznosci od okolicznosci... a czasami w obu na raz ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 19:17   #34
Bilieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Ja w Angli mieszkam od 3 lat. Narazie myśle głównie po polsku chociaz sie zdarza gdy dużo przebywam z anglikami to mysle po angielsku. Ale narazie wszystkie sny były po polsku Może to sie zmieni kiedys.. Narazie duzo czasu przebywam z polakami dlatego i mysle po polsku
Bilieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 19:57   #35
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Cytat:
Napisane przez lotta6 Pokaż wiadomość
A ja mam czasem sny po ang chociaz w Polsce mieszkam. Ale ogladam filmy po angielsku np (bo nienawidze z lektorem) i moze to stad.
Jeju ja rowniez nienawidze, nawet moim dzieciom nie wlaczam jak jestesmy w PL lektora

To roznie, ale w PL jak jestem to zdarz mi sie czasami mowic w sklepie po angielsku lub placic obca waluta

edit: zdarzaja sie sytuacje gdzie razem z TZ mowimy oboje w innych jezykach , ale sa to drobnosci- btw smiesznie to wyglada dla kogos z boku
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2009-08-15 o 20:03
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 13:30   #36
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: W jakim języku myślicie ?

enii u mnie to samo. ja do meza po polsku a on mi po niemiecku odpowiada, ja do dziecku po polsku a on mi po niemiecku, albo miesza hehehe
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 23:40   #37
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Cytat:
Napisane przez bebulkaa Pokaż wiadomość
Czasem mam tak, że wiem jak coś powiedzieć po angielsku, ale po Polsku nie potrafię..
Też tak czasami mam ale to chyba w większości wynika z tego, że niektóre rzeczy są nieprzetłumaczalne albo po polsku brzmią nienaturalnie, jednym słowem: u nas tak się nie mówi np. zwrot "to make someone's day", nie mam zielonego pojęcia jak powiedzieć do Polaka "you made my day"

Cytat:
Napisane przez bebulkaa Pokaż wiadomość
Zobaczymy co będzie jak pojadę na urlop. Pewnie w sklepach będę po angielsku mówiła :P
Mnie to już spotkało. Czułam się zażenowana jak nigdy
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-21, 10:25   #38
anielec
Raczkowanie
 
Avatar anielec
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: oUt oF sPaCe....
Wiadomości: 65
Dot.: W jakim języku myślicie ?

jescze nigdy mi sie nie zadrzyło myslec po angielsku...no chyba,ze zastanawiam sie jak cos mam powiedziec
moze dlatego,ze jestem tu tylko 4 lata...
ale szczerze?to nawet gdybym byla tu 15 lat tez bym myslala po polsku,to jest moj jezyk ojczysty,jest zbyt głeboko zakorzeniony we mnie,i raczej jest to trudne do pojecia dla mnie,ze mozna tak zupelnie naturalnie myslec w innym jezyku

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

ale owszem zdarzaja sie rozne smieszne sytuacje,np w polsce w sklepach,zamiast dziekuje mowie thank you itp
albo na odwrot w anglii jak ktos o cos mnie zapyta to np odpowiadam tak,choc wiem ze mialam powiedziec yes,ale to sa zwykle pomyłki
nic wiecej
anielec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 08:01   #39
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: W jakim języku myślicie ?

ojej widze ze to nie tylko ja..smutne to co napisze ale jezyk polski mi sie cofa tzn nie potrafie juz tak pieknie kwieciscie z aluzajami mowic po polsku moj polski stal sie bardziej taki no prosty... nie wiem czemu moze wlasnie od tego myslenia po ang ale przeciez w ciaz czytam i pisze po polsku no i z rodzicami rozmawiam...ale jak planuje sobie dzien to sobie w mysle powtarzam calkiem bezwiednie :" ok so now \i have to call ewa and then buy that mascara ......"hahahha funny
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 23:28   #40
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: W jakim języku myślicie ?

no niestety już od dawna po niemiecku, często to nawet się nieskroję, że pod nosem mówie po niemiecku, ale to automatycznie
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:01   #41
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Moj Tz nie zna polskiego wiec w domu mowimy wylacznie po niemiecku... juz od kilku lat mysle automatycznie w tym jezyku... najgorzej jest z angielskim (znow zaczelam sie uczyc) Chociaz kiedys zdawalam mature z angielskiego mam teraz ogromna blokade jesli chodzi o ten jezyk, bo juz nie tlumacze sobie z jezyka polskiego tylko z jezyka niemieckiego i nawet wymowe mam taka niemiecka- okropne. Ale wbrew obawom nie zapomnialam jezyka polskiego.
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 19:52   #42
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Cytat:
Napisane przez Equita Pokaż wiadomość
Moj Tz nie zna polskiego wiec w domu mowimy wylacznie po niemiecku... juz od kilku lat mysle automatycznie w tym jezyku... najgorzej jest z angielskim (znow zaczelam sie uczyc) Chociaz kiedys zdawalam mature z angielskiego mam teraz ogromna blokade jesli chodzi o ten jezyk, bo juz nie tlumacze sobie z jezyka polskiego tylko z jezyka niemieckiego i nawet wymowe mam taka niemiecka- okropne. Ale wbrew obawom nie zapomnialam jezyka polskiego.
Ja mam podobnie - z tym ze znam angielski a ucze sie wloskiego. Czasem tlumacze sobie z ang na wloski zamiast z pl na wloski i potem sie sama zastanawiam, jak wlasciwie jest lepiej dla mnie zebym szybciej zapamietala pl czy ang.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 02:10   #43
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: W jakim języku myślicie ?

u mnie to zależy: jeżeli danego dnia spędzam dużo czasu ze znajomą angielką, potem myślę po ang; jeżeli spędzam dzień sama, z reguły myślę po pol; ale wystarczy, że pogadam przez skype'a bądź czata przez chwilę po francusku bądź po słowacku i już mam murowane sny w tym języku. na szczęście ost. coraz więcej rozmawiam po hiszpańsku. najlepsze jest to, że nie dość, że potem myślę po hiszp, to jeszcze po hiszp śnię i kiedy we śnie, nie umiem sobie przypomnieć danego słowa w tym jęz., to się budzę
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 00:03   #44
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Ja jak teraz bylam w polsce,to ciagle wszystkim po wlosku odpowiadalam,jak mnie o cos ktos pytal... a o gadaniu po wlosku w sklepach nie wspomne... zapytalam tez jakiegos pana o godzine.. po wlosku to sie pan zdziwil...
We wloszech w pracy czesto mowie po hiszpansku (prawie zawsze ) ,to potem z kolei do wlochow po hiszpansku gadam
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 13:16   #45
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Ja jak jestem z holendrami to myślę po holendersku, jak znowu z polakami to po polsku... a jak sama to różnie to bywa
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 10:30   #46
wild girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 408
Dot.: W jakim języku myślicie ?

ciekawy watek
mimo ,ze nie mieszkam jakos szczegolnie dlugo w DE(ok roku) to jestem kapletnie przestawiona na niemiecki,moze dlatego ze naprawde lubie ten jezyk.Na codzien w ogole nie mam stycznosci z j.polskim,chyba ze Wizaz albo tel do siostry.Zlapalam sie juz tez na tym ,ze zwroty polskie mowie w sposob niemiecki np. ostatnio zamiast powiedziec "boje sie" powiedzialam "no ale ja mam strach"("Ich hab Angst").Sny mam zazwyczaj bez slow,a jak juz to po niemiecku...
__________________
Wystepek jest malowniczy, cnota - jakze bezbarwna...
wild girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:27   #47
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: W jakim języku myślicie ?

U mnie jest totalna mieszanka polsko-szwedzko-angielska. Np. "Muszę kupić mjölk and some cheese" coś w tym rodzaju. dla niewtajemniczonych mjölk to mleko. Po polsku rozmawiam tylko z mamą. często bywa że się zapominam i palnę cos do niej po angielsku albo szwedzku potem jak skończę z nia gadać do zdarzy mi się cos palnąć do TŻ po polsku. Total mess
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 20:46   #48
mila80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 24
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Kurcze kiedyś jak słyszałam jak ktoś przyjechał do PL mieszkając parę lat np w Kanadzie mówiąc po polsku wtrącała obce słowa , przyznaję myślałam że to taki szpan a teraz sama mówiąc po polsku wtrącam hiszpańskie słówka - aż mi głupio :ups: .
Staram się myśleć po hiszpańsku żeby ćwiczyć język w sumie starałam się bo teraz to już jakoś samoczynnie się 'aktywuje' . Snów raczej nie pamiętam to nie wiem w jakim języku śnie .
Ogólnie w realu częściej używam hiszpańskiego , polski żeby się tylko z rodziną porozumiewać .
mila80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 12:03   #49
ajanna
Wtajemniczenie
 
Avatar ajanna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 2 037
Dot.: W jakim języku myślicie ?

myślenie myśleniem, ale jeżeli chodzi o mówienie, to mam świadomość, że to ode mnie zależy jak moi synowie będą mówili po polsku, więc nie mogę sobie pozwolić na kalki językowe, zły akcent, ubogie słownictwo czy, o zgrozo, wtrącanie obcych słów
ajanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 22:14   #50
mila80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 24
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Ajanna, spokojnie twoi synowie dadzą radę i po polsku i po hiszpańsku , mój na razie mówi w mieszanym języku .. A w jakim myśli nie mam pojęcia .
mila80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 03:47   #51
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Ja jedynie licze po polsku i to tez nie zawsze :P.

Cala reszta po angielsku, dochodzi do tego, ze zapominam slow po polsku (np ostatnio termofor i pare innych, ktorych do dzis nie pamietam). Mysle po angielsku i snie po angielsku .W zasadzie ciezko mi formuowac np "filozoficzne" mysli po polsku. Ani badan naukowych w swojej dziedzinei nie jestem w stanie prowadzic po polsku, ani tlumaczyc z innych jezykow na polski (wyjatkiem moze hiszpanskie, ale tez niekoniecznie), ani w pracy nie bylabym sie w stanie poslugiwac polskim na poziomie "teorii".

Kiedys ksiazki beletrystyczne wolalam czytac po polsku i wszystkie powiesci dla przyjemnosci czytalam po polsku, ale od kiedy nie mam dostepu, to czytam po angielsku. Aczkolwiek faktem jest, ze wolniej czytam powiesci po angielsku (a np ksiazki naukowe z dziedziny pewnie wolniej po polsku he he he)

Wstyd mi troche, ze przez to wszystko bardzo sie pogorszyla jakosc mojego polskiego, np ortografia = tragedia.
Na swoja obrone mam to, ze mam standard angielskiego Native wiec nie jestem jeda z tych osob, ktore mowia "kali pic kotlet" i udaja, ze zapomnialy polskeigo, bo tak swietnie sie posluguja angielskim na co dzien

AA smieszna sprawa, gdy rozmawiam z np mama na skajpie, potrafie nieswiadomie wtracic "you know" albo "really" miedzy polskie zdania, po czym odwracam sie na chwile do TZ i mowie po polsku "przynies mi herbate" Mix total :P
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 14:54   #52
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Hehe, przez to wszystko jak jestem w Polsce i w TV leca filmy i programy z lektorem zagluszajacym orygalna tresc i brzmienie, to szlag mnie trafia Juz nie powiem, jak polska TV zniszczyla lektorem moja ukochana Nigelle i jej gotowanie, ona tak ladnie mowi po angielsku. Nie macie pojecia jak ja nie cierpie lektora w polskiej TV. Grrrr!!!!
W Szwecji przyzwyczailam sie do TV po angielsku i nawet nie czytam szwedzkich napisow podczas ogladania. A powinnam, bo czesto sa tam przydatne slowka...

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-02-28 o 14:57 Powód: blad
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 01:03   #53
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: W jakim języku myślicie ?

W Polsce jak rozmawiam z Polakami to po polsku. Jak jestem we Francji to przestawiam się na francuski z domieszką angielskiego.
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 21:21   #54
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
Hehe, przez to wszystko jak jestem w Polsce i w TV leca filmy i programy z lektorem zagluszajacym orygalna tresc i brzmienie, to szlag mnie trafia Juz nie powiem, jak polska TV zniszczyla lektorem moja ukochana Nigelle i jej gotowanie, ona tak ladnie mowi po angielsku. Nie macie pojecia jak ja nie cierpie lektora w polskiej TV. Grrrr!!!!
W Szwecji przyzwyczailam sie do TV po angielsku i nawet nie czytam szwedzkich napisow podczas ogladania. A powinnam, bo czesto sa tam przydatne slowka...
mam to samo, w Anglii jestem 6 lat i od zawsze mam ang tv i jak przyjeżdżam do PL to nie mogę znieść oglądania programów , które znam w wersji oryginalnej, z filmami jest podobnie. Sa takie wyrazenia w jezyku angielskim, ktore przetłumaczone na j.polski traca swoj sens i urok(zreszta tak jest chyba w kazdym jezyku)

Co do myslenia w jezyku obcym to na poczatku sie starałam to robic na siłe aby cwiczyc język, teraz juz jednak tak nie robię. Wydaje mi się,że jak sie pojedzie do obcego kraju jako osoba dorosła to nie da rady zapomniec swojego języka ojczystego. Dlatego smiesza mnie osoby w UK stosujace takie dziwolagi językowe np ang-pol mieszanki(w polskie zdania wtracają pojedyncze angielskie słowa). Najlepsze jest to, że zazwyczaj nie robia tego osoby bedace tu długo tylko te nowoprzyjezdne, jakby juz zapomniały polskich odpowiedników. Potem w pracy idziemy na BREJKA a nie na PRZERWE, jeździmy na HOLIDEJE, bierzemy w pracy OFY i SIKI
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 21:38   #55
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Także nie lubię wtrąceń z obcych języków, a już nie zniesę, gdy ktoś robi to celowo. Jednak z tym zapominaniem (nie mówię, że zupełnie!!!) coś jest. Są takie słowa, których używa się dość rzadko i one niestety wylatują. Sama po 4 tygodniach spędzonych we Francji nie pamiętałam polskiego słowa "zapałki", a pamiętałam, że po francusku to "des allumettes". Oczywiście po chwili zastanowienia przypomniałam sobie polskie słowo, jednak moje zaskoczenie było spore.
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 12:34   #56
Katie1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 129
GG do Katie1983
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Cytat:
Napisane przez thebestme82 Pokaż wiadomość
mam to samo, w Anglii jestem 6 lat i od zawsze mam ang tv i jak przyjeżdżam do PL to nie mogę znieść oglądania programów , które znam w wersji oryginalnej, z filmami jest podobnie. Sa takie wyrazenia w jezyku angielskim, ktore przetłumaczone na j.polski traca swoj sens i urok(zreszta tak jest chyba w kazdym jezyku)

Co do myslenia w jezyku obcym to na poczatku sie starałam to robic na siłe aby cwiczyc język, teraz juz jednak tak nie robię. Wydaje mi się,że jak sie pojedzie do obcego kraju jako osoba dorosła to nie da rady zapomniec swojego języka ojczystego. Dlatego smiesza mnie osoby w UK stosujace takie dziwolagi językowe np ang-pol mieszanki(w polskie zdania wtracają pojedyncze angielskie słowa). Najlepsze jest to, że zazwyczaj nie robia tego osoby bedace tu długo tylko te nowoprzyjezdne, jakby juz zapomniały polskich odpowiedników. Potem w pracy idziemy na BREJKA a nie na PRZERWE, jeździmy na HOLIDEJE, bierzemy w pracy OFY i SIKI
To samo denerwuje i mnie - to wtracanie angielskich wyrazen, słówek w polska mowe!! To jest dla mnie takie sztuczne i wstyd mi jest za osoby ktore tak robia. Czasami wydaje mi sie ze chca sie popisac przed innymi Polakami ze znaja angielski.
Sama czasami mysle po angielsku ale robie to zazwyczaj jak mam zamiar porozmawiac z moja szefowa o czyms albo zapytac sie o cos - ukladam sobie "mowe" tak zeby bylo poprawnie. Sa tez takie momenty kiedy zapominam słowek polskich - ale sama sie tego wstydze ze tak mam.
Katie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 13:01   #57
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Cytat:
Napisane przez Katie1983 Pokaż wiadomość
Czasami wydaje mi sie ze chca sie popisac przed innymi Polakami ze znaja angielski.

Też odnoszę takie wrażenie. I uśmiecham się pod nosem tym bardziej, bo w mojej opinii znajomość angielskiego to obecnie żadna nadzwyczajna umiejętność
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:14   #58
BenBai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Myślę czasem po polsku, czasem po angielsku. Sama do siebie najcześciej mowie po ang :P Jakoś łatwiej mi. Mój Polski jest na poziomie 4 klasy podstawówki bo własnie wtedy wyjechałam za granicę.

a co do popisania się - nie zgadzam się z Wami. Ja czasem wtrącam takie słowo bo nie znam go po polsku i mam nadzieję, że druga strona mnie zrozumie po angielsku :P

ooo i bardzo często mam tak, że składnia moich zdań jest całkowicie angielska Pewnie nawet czytajac tego posta można się zorientować.

Edytowane przez BenBai
Czas edycji: 2010-10-24 o 15:16
BenBai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 17:06   #59
thebestme82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 360
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Dobra zgodzę się, że można zapomnieć jakieś słowo, które się rzadko używa. Chodziło mi raczej o takie proste słowa. Bywa, że wtrąconych jest ich kilka w zdaniu, coś typu:
'' Idziecie na BREAK(przerwę) Ja dziś zamawiam FISH'n CHIPS(rybe z frytkami), a wczoraj to wzięłam sobie SICKA(chorobowe) bo miałam HEADACHE(ból głowy)"

Bardzo podobne teksty są na porządku dziennym wśród wielu Polaków w miejscu pracy mojego partnera. Co jakiś czas przynosi do domu nowe teksty z pracy, bo wie, że mnie to interesuje -takie zboczenie zawodowe
__________________
Olcia 2.06.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat
thebestme82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:16   #60
Katie1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 129
GG do Katie1983
Dot.: W jakim języku myślicie ?

Czasami tez da sie wyczuc czy osoba wtracajaca angielskie slowko robi to specjalnie czy nie. Najlatwiej takie osoby spotkac w polskim sklepie. Stoisz sobie w kolecje a tu za Toba stoi dwoch cwaniaczkow i co drugie slowo po angielsku i jeszcze przekrecone .
Katie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 11:11:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.