Zakupy na Vinted - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-10-26, 11:26   #4141
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ja nie odróżniam talii od pasa. Oświeć mnie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Talia jest w najwęższym miejscu tułowia, a pas jest na wysokości pępka (talia jest wyżej).
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-26, 11:50   #4142
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Talia jest w najwęższym miejscu tułowia, a pas jest na wysokości pępka (talia jest wyżej).
Oo nie wiedziałam, dzięki

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-26, 17:12   #4143
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Talia jest w najwęższym miejscu tułowia, a pas jest na wysokości pępka (talia jest wyżej).
to ja zawsze mierzyłąm talię zamiast pasa
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-26, 19:07   #4144
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ale w czym problem - rozkładasz bluzkę i mierzysz odległość od pachy do pachy
Pachy to pachy, nie ma innego miejsca "pod pachami".
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-26, 23:18   #4145
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Z tymi pomiarami to ostatnio sama zbaraniałam. Dziewczyna na olx kazała mi mierzyć miseczki w stanikach. Wzdłuż głębokość, wszerz, szerokość w fiszbinie i koniecznie wysłać zdjęcia.
Rozmiar i producenta podałam w opisie, ale skoro pyta...
Po przesłaniu jej szóstego zdjęcia z miarką - poddałam się. Wolałam napisać, że jeśli ma tyle wątpliwości - niech nie kupuje.
W duchu, doszłam do wniosku, że sprzedaję staniki po 15zł, więc nie chce mi się bawić w ciągłe mierzenie i fotografowanie, a potem czytać pretensji, że coś nie tak pasuje

Z zagranicznych transakcji - moja pierwsza transakcja z Węgierką - właśnie wysłałam pierwszą paczkę do miejscowości blisko Budapesztu. Jestem bardzo ciekawa jak szybko dojdzie.

Z drugiej strony - czekam na przesyłkę z Litwy.

Edytowane przez Morticia_Addams
Czas edycji: 2022-10-26 o 23:19 Powód: literówka
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-27, 18:15   #4146
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Co zrobić w takiej sytuacji: wysłałam paczkę przez Orlen, kupująca nie odbierała, zero kontaktu, po 3 tygodniach (dziś) do mnie wróciła. W międzyczasie na vinted pojawiła się informacja, że przesyłka dostarczona i kasa została mi przelana do portfela (kupująca nie zanegowała tej sytuacji). Dziś pisze do mnie z pretensja, że paczka u mnie, to chce zwrot pieniedzy.

Ok, ja mogę zwrócić, ale uważam, że to nie fair, mój czas na pakowanie, dojazd do punktu i wysyłkę, a jej się po prostu nie chciało odebrac...
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-27, 19:21   #4147
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Co zrobić w takiej sytuacji: wysłałam paczkę przez Orlen, kupująca nie odbierała, zero kontaktu, po 3 tygodniach (dziś) do mnie wróciła. W międzyczasie na vinted pojawiła się informacja, że przesyłka dostarczona i kasa została mi przelana do portfela (kupująca nie zanegowała tej sytuacji). Dziś pisze do mnie z pretensja, że paczka u mnie, to chce zwrot pieniedzy.

Ok, ja mogę zwrócić, ale uważam, że to nie fair, mój czas na pakowanie, dojazd do punktu i wysyłkę, a jej się po prostu nie chciało odebrac...
Skoro kupująca olała nie tylko Twoją paczkę, ale i swoje pieniądze (bo nie kliknęła, że ma problem) to ja bym olała ją.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-28, 11:49   #4148
jaestera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 102
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja dla odmiany mam dziś sytuacje,że zakupiłam u Pani body dla siebie (na imprezę) i kamizelkę dla córki,do tego dobrałam kilka drobnych rzeczy. Łącznie było ich 6. Wczoraj mi Pani pisze, że nie znalazła body i sukienki,więc włożyła coś innego i wysłała. A na moje "szkoda,że nie spytała" napisała że jest zaganiana,nie pomyślała i przeprasza,a dorzuciła w zamian jakieś bluzeczki dla dziecka. Kurcze no. Szczerze mówiąc nie wiem co teraz zrobić. Na kamizelce mi zależy, no ale na tym body też mi zależało. I teraz nie chcę zamiast fajnego body dostać jakieś bluzeczki dla dziecka,które i tak ma akurat bluzeczek i getrów po kokardę. Nie chcę też jej narażać na koszty (żeby nie odebrać)...Sama już nie wiem...Może przesadzam?
jaestera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-28, 13:22   #4149
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Z zagranicznych transakcji - moja pierwsza transakcja z Węgierką - właśnie wysłałam pierwszą paczkę do miejscowości blisko Budapesztu. Jestem bardzo ciekawa jak szybko dojdzie.
Z drugiej strony - czekam na przesyłkę z Litwy.
Mój Trollbeads z Litwy, wysłany 24 października, był u mnie już wczoraj (27 października) do odebrania (Orlen Paczka - słuszną linię ma nasza władza, "Miś" S. Bareja)
Cytat:
Napisane przez jaestera Pokaż wiadomość
Na kamizelce mi zależy, no ale na tym body też mi zależało. I teraz nie chcę zamiast fajnego body dostać jakieś bluzeczki dla dziecka,które i tak ma akurat bluzeczek i getrów po kokardę. Nie chcę też jej narażać na koszty (żeby nie odebrać)...Sama już nie wiem...Może przesadzam?
Ja bym nie odbierała.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2022-10-28 o 13:24
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-28, 13:26   #4150
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez jaestera Pokaż wiadomość
Ja dla odmiany mam dziś sytuacje,że zakupiłam u Pani body dla siebie (na imprezę) i kamizelkę dla córki,do tego dobrałam kilka drobnych rzeczy. Łącznie było ich 6. Wczoraj mi Pani pisze, że nie znalazła body i sukienki,więc włożyła coś innego i wysłała. A na moje "szkoda,że nie spytała" napisała że jest zaganiana,nie pomyślała i przeprasza,a dorzuciła w zamian jakieś bluzeczki dla dziecka. Kurcze no. Szczerze mówiąc nie wiem co teraz zrobić. Na kamizelce mi zależy, no ale na tym body też mi zależało. I teraz nie chcę zamiast fajnego body dostać jakieś bluzeczki dla dziecka,które i tak ma akurat bluzeczek i getrów po kokardę. Nie chcę też jej narażać na koszty (żeby nie odebrać)...Sama już nie wiem...Może przesadzam?
Nie przesadzasz. Kupiłaś określone rzeczy i te powinnaś dostać. Powinna co najmniej uzgodnić to z Tobą przed. Ale jeżeli kwota jest niewysoka możesz zaryzykować odbiór. Najwyżej jej zwrócisz to, co się nie zgadza- lepsze to niż nie odbierać całkowicie.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-28, 14:01   #4151
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez jaestera Pokaż wiadomość
Ja dla odmiany mam dziś sytuacje,że zakupiłam u Pani body dla siebie (na imprezę) i kamizelkę dla córki,do tego dobrałam kilka drobnych rzeczy. Łącznie było ich 6. Wczoraj mi Pani pisze, że nie znalazła body i sukienki,więc włożyła coś innego i wysłała. A na moje "szkoda,że nie spytała" napisała że jest zaganiana,nie pomyślała i przeprasza,a dorzuciła w zamian jakieś bluzeczki dla dziecka. Kurcze no. Szczerze mówiąc nie wiem co teraz zrobić. Na kamizelce mi zależy, no ale na tym body też mi zależało. I teraz nie chcę zamiast fajnego body dostać jakieś bluzeczki dla dziecka,które i tak ma akurat bluzeczek i getrów po kokardę. Nie chcę też jej narażać na koszty (żeby nie odebrać)...Sama już nie wiem...Może przesadzam?
Nie odebrałabym
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-28, 14:17   #4152
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez jaestera Pokaż wiadomość
Ja dla odmiany mam dziś sytuacje,że zakupiłam u Pani body dla siebie (na imprezę) i kamizelkę dla córki,do tego dobrałam kilka drobnych rzeczy. Łącznie było ich 6. Wczoraj mi Pani pisze, że nie znalazła body i sukienki,więc włożyła coś innego i wysłała. A na moje "szkoda,że nie spytała" napisała że jest zaganiana,nie pomyślała i przeprasza,a dorzuciła w zamian jakieś bluzeczki dla dziecka. Kurcze no. Szczerze mówiąc nie wiem co teraz zrobić. Na kamizelce mi zależy, no ale na tym body też mi zależało. I teraz nie chcę zamiast fajnego body dostać jakieś bluzeczki dla dziecka,które i tak ma akurat bluzeczek i getrów po kokardę. Nie chcę też jej narażać na koszty (żeby nie odebrać)...Sama już nie wiem...Może przesadzam?
nie odebrałabym, to tak jakbyś w sklepie kupowała płaszcz, ale w sumie to wysłali spodnie
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-28, 17:43   #4153
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja również bym nie odebrała - głupie tłumaczenie z tym zabieganiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-28, 19:54   #4154
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
nie odebrałabym, to tak jakbyś w sklepie kupowała płaszcz, ale w sumie to wysłali spodnie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-28, 21:45   #4155
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Pierwsza sprzedaż Vintedziance z Węgier zakończona sukcesem.
Nie ukrywam - jestem mile zaskoczona szybkością dostawy.
Sprzedaż w poniedziałkową noc, wysłałam przesyłkę we wtorek - została doręczona w piątek.
Przesyłka dotarła z Polski do Węgier w 3 dni!
Pierwszy etap - Paczkomat Inpost, drugi - Packeta. Podróż z wydłużoną trasą, bo paczka nadana przeze mnie na południu Polski została przekazana do Warszawy, a dopiero potem wyruszyła w kierunku miejscowości obok Budapesztu.
Kolejny miły dodatek - Węgierka (w odróżnieniu do Polek) kliknęła OK krótko po odebraniu paczki, więc pieniądze zostały szybko przekazane do portfela.
Rodaczki w 99% przypadków mają to "gdzieś" i pieniądze "wiszą" przez 48 godzin zanim transakcja się automatycznie potwierdzi.

Z drugiej strony zagranicznych transakcji - paczka, która jedzie do mnie z Litwy utknęła dzisiaj w sortowni centralnej Orlen Paczka. Biorąc pod uwagę weekend i wolne we wtorek - pewnie doczekam się paczki dopiero w przyszły czwartek
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-29, 07:56   #4156
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Pierwsza sprzedaż Vintedziance z Węgier zakończona sukcesem.
Nie ukrywam - jestem mile zaskoczona szybkością dostawy.
Sprzedaż w poniedziałkową noc, wysłałam przesyłkę we wtorek - została doręczona w piątek.
Przesyłka dotarła z Polski do Węgier w 3 dni!
Pierwszy etap - Paczkomat Inpost, drugi - Packeta. Podróż z wydłużoną trasą, bo paczka nadana przeze mnie na południu Polski została przekazana do Warszawy, a dopiero potem wyruszyła w kierunku miejscowości obok Budapesztu.
Kolejny miły dodatek - Węgierka (w odróżnieniu do Polek) kliknęła OK krótko po odebraniu paczki, więc pieniądze zostały szybko przekazane do portfela.
Rodaczki w 99% przypadków mają to "gdzieś" i pieniądze "wiszą" przez 48 godzin zanim transakcja się automatycznie potwierdzi.
:
Ja bym absolutnie nie wyciągała wniosków po jednej sprzedaży. Sprzedające i kupujące spoza Polski też bywają takie mało współpracujące jak Polki.

Z innej beczki. Paczka DPD pojawiła się we wtorek w sortowni, po czym przyszedł komunikat na vinted, że wraca do nadawcy, i że Poczta nie może mi jej doręczyć (??). Dodzwoniłam się do DPD, usłyszałam, że paczkę zawrócono z powodu uszkodzenia w transporcie. Paczka w czwartek wróciła do sprzedającej - brak śladów uszkodzenia.
W okienku rozmowy vinted wisi cały czas tylko info o niemożności doręczenia i można kliknąć „Mam problem”, niby w innym okienku podjęto ze mną rozmowę, ale tutaj cały czas można klikać „Mam problem” i zastanawiam się jak mi zwrócą pieniądze.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-29, 13:48   #4157
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja bym absolutnie nie wyciągała wniosków po jednej sprzedaży. Sprzedające i kupujące spoza Polski też bywają takie mało współpracujące jak Polki.
Nigdzie nie napisałam, że oceniam po tym wszystkie zagraniczne kupujące. Napisałam jedynie, że było to miłe zaskoczenie.
Bardzo mnie irytuje powszechnie panujący "mamtowdupizm" i egoizm ludzi.
Serio? Ktoś dostaje paczkę w 24 godziny od zakupu i mimo logowania się w serwisie nie chce mu się kliknąć OK, żeby sprzedający dostał pieniądze? Wnerwia mnie takie podejście.
Wielokrotnie miałam sytuację, w której ktoś kupił w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano - nadałam przesyłkę we wtorek - do odbioru jest w środę. Ta osoba odbiera w środę po godzinie 18 i oczywiście nie kliknie OK, a ja czekam na automatyczne zatwierdzenie te 48 godzin, więc zatwierdza się w piątek po 18. Przelew do banku wyjdzie dopiero w poniedziałek i dopiero w poniedziałek (lub wtorek) dostaję pieniądze. Ktoś ma paczkę w 24 godziny, a ja muszę czekać na kasę 5 dni, bo mu się kliknąć nie chce. Wrrr...

O braku odpowiedzi na pytania o wymiary już nie wspomnę.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-29, 14:19   #4158
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Zakupy na Vinted

Ja kupiłam pierwszy raz na Vinted 4 swetry. Przyszły w super stanie. Teraz kliknęłam 3 kolejne i poprosiłam o zniżkę, dziewczyna od razu zaakceptowała Szukam, buszuję i tylko dodaje cały czas coś do ulubionych

Chyba zaraz przejrzę swoją szafę i coś posprzedaję

Podałybyście swoje konta? Może być na priv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58

Edytowane przez Olushka
Czas edycji: 2022-10-29 o 14:22
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-29, 20:31   #4159
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja chyba kupiłam podróbkę charmsa na Vinted. Przesyłka była oznaczona bodajże jako "indywidualna", ale dostałam etykietę z DPD. Teraz z kolei, gdy zapytałam, co dzieje się z przesyłką, bo tracking nie działa dostałam info po angielsku, że mają problemy z przewoźnikiem. Chyba ten charms to z Chin... Chyba że to tak wygląda z zagranicy...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-31, 07:40   #4160
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Zakupy na Vinted

Jak wy to rozumiecie? Dostałam z Węgier propozycję ceny 17.18 zł, odrzuciłam i zaproponowałam 20 zł. Kilka dni cisza i dziś dostaje wiadomość "Köszi nem kérem!" co tłumacz przekłada "dzięki, proszę, nie!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 07:54   #4161
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Ktoś odrzuca twoja ofertę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 08:01   #4162
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Zakupy na Vinted

Odrzuca z takim fochem? "Dzięki, nie proszę!"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 11:29   #4163
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Jak wy to rozumiecie? Dostałam z Węgier propozycję ceny 17.18 zł, odrzuciłam i zaproponowałam 20 zł. Kilka dni cisza i dziś dostaje wiadomość "Köszi nem kérem!" co tłumacz przekłada "dzięki, proszę, nie!"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisz do niej po angielsku, że nie wiesz o co chodzi
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 11:53   #4164
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Odrzuca z takim fochem? "Dzięki, nie proszę!"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przecież ten tłumacz to sobie tłumaczy, jak chce
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 13:04   #4165
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Napisałam wczoraj do sześciu osób w sprawie wymiarów. Cztery przeczytały, brak odpowiedzi. Do dwóch napisałam ponownie. Obydwie odpisały, że są poza domem, jedna aż do połowy listopada.
Wkurza mnie:
- niepodawanie wymiarów w ogłoszeniu (nawet jak się nosi rzeczy danej marki, to różnie może być, poza tym nierzadko chodzi też o długość rzeczy),
- brak reakcji na pytanie o wymiary,
- nieukrywane ogłoszeń/nieużywanie opcji urlopu w sytuacji, kiedy nie ma szans na wysyłkę w ciągu 7 dni.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 15:03   #4166
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że oceniam po tym wszystkie zagraniczne kupujące. Napisałam jedynie, że było to miłe zaskoczenie.
Bardzo mnie irytuje powszechnie panujący "mamtowdupizm" i egoizm ludzi.
Serio? Ktoś dostaje paczkę w 24 godziny od zakupu i mimo logowania się w serwisie nie chce mu się kliknąć OK, żeby sprzedający dostał pieniądze? Wnerwia mnie takie podejście.
Wielokrotnie miałam sytuację, w której ktoś kupił w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano - nadałam przesyłkę we wtorek - do odbioru jest w środę. Ta osoba odbiera w środę po godzinie 18 i oczywiście nie kliknie OK, a ja czekam na automatyczne zatwierdzenie te 48 godzin, więc zatwierdza się w piątek po 18. Przelew do banku wyjdzie dopiero w poniedziałek i dopiero w poniedziałek (lub wtorek) dostaję pieniądze. Ktoś ma paczkę w 24 godziny, a ja muszę czekać na kasę 5 dni, bo mu się kliknąć nie chce. Wrrr...

O braku odpowiedzi na pytania o wymiary już nie wspomnę.
niestety rozumiem Cię absolutnie


Paczki wysyłam od razu - tak naprawdę do pół godziny od zakupu są wysłane i też jest mi przykro, że muszę czekać dwa dni aż wpłata zejdzie automatycznie......
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-10-31, 16:23   #4167
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
niestety rozumiem Cię absolutnie


Paczki wysyłam od razu - tak naprawdę do pół godziny od zakupu są wysłane i też jest mi przykro, że muszę czekać dwa dni aż wpłata zejdzie automatycznie......
Ja jestem w stanie to zdzierżyć, natomiast mnie wkurza, jak ktoś zamawia, prosi o szybką wysyłkę, a potem nie odbiera! już kilka razy miałam taką sytuację, weź się potem człowieku trzaskaj ze zwrotem parę tygodni plus dwukrotny koszt dojazdu do punktu plus czas
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-02, 08:46   #4168
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Pierwsza sprzedaż Vintedziance z Węgier zakończona sukcesem.
Nie ukrywam - jestem mile zaskoczona szybkością dostawy.
Sprzedaż w poniedziałkową noc, wysłałam przesyłkę we wtorek - została doręczona w piątek.
Przesyłka dotarła z Polski do Węgier w 3 dni!
Pierwszy etap - Paczkomat Inpost, drugi - Packeta. Podróż z wydłużoną trasą, bo paczka nadana przeze mnie na południu Polski została przekazana do Warszawy, a dopiero potem wyruszyła w kierunku miejscowości obok Budapesztu.
Kolejny miły dodatek - Węgierka (w odróżnieniu do Polek) kliknęła OK krótko po odebraniu paczki, więc pieniądze zostały szybko przekazane do portfela.
Rodaczki w 99% przypadków mają to "gdzieś" i pieniądze "wiszą" przez 48 godzin zanim transakcja się automatycznie potwierdzi.

Z drugiej strony zagranicznych transakcji - paczka, która jedzie do mnie z Litwy utknęła dzisiaj w sortowni centralnej Orlen Paczka. Biorąc pod uwagę weekend i wolne we wtorek - pewnie doczekam się paczki dopiero w przyszły czwartek

Mam podobne doświadczenia z kupującymi z Czech, za mną już 3 transakcje z Czeszkami i to rzeczy po 180-250 zł i wszystko dokładnie tak samo jak wymieniłaś. Odbiór paczki, za chwilę kliknięcie ok i pozytywny komentarz. Za pierwszym razem miałam trochę obawy, bo dziewczyna nie miała żadnych komentarzy i kupiła u mnie kosmetyk za 190 zł przez kup teraz, ale mówię ryzyk fizyk i ... szok. Paczka odebrana o 17, 17:30 kliknięcie ok i komentarz
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-02, 14:39   #4169
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Ja jestem w stanie to zdzierżyć, natomiast mnie wkurza, jak ktoś zamawia, prosi o szybką wysyłkę, a potem nie odbiera! już kilka razy miałam taką sytuację, weź się potem człowieku trzaskaj ze zwrotem parę tygodni plus dwukrotny koszt dojazdu do punktu plus czas
Nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło, a z tego co tu piszecie, wydaje się być to częste na polskim vintage. Nie ogarniam tego, z czego to wynika. Ludzie są tak złośliwi czy może jest tak dużo opcji wysyłki, że nie ogarniają?
U mnie wysyłka zwykłą pocztą na adres domowy jest raczej standardem, mnie by się też nie chciało latać za bluzką po mieście.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-02, 16:17   #4170
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Ile na Vinted jest na wysyłkę? Bo mam wrażenie, że czekam w nieskończoność...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.