Prasowanka na koszulke - 1 pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-06, 13:36   #1
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Question

Prasowanka na koszulke - 1 pytanie


Czy istnieje coś takiego jak papier do drukarek, z którego robi się prasowanki na koszulki??? Nie wiem czy gdzieś usłyszałam czy przeczytałam czy mi się przyśniło Jest coś takiego??? A jeśli tak to gdzie można taki papier kupić???
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 14:58   #2
kasiiik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 199
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Taki papier istnieje i nie przysnilo Ci sie to Jest to taki specjalny papier do prasowanek i ja widzialm go u siebie w MediaMarket.Jesli dobrze pamietam to 5 akruszy kosztuje ok 25zl. Pozdrawiam
kasiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 15:06   #3
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

ja kupilam w zwyklym papierniczym za grosze byly rozne kolory, ale nie udalo mi sie naprasowac obrazek nie odbil sie.. mimo iz nadruk byl po prawidlowej stronie, a zelazko nagrzane odpowiednio.. moze kwestia jakosci papieru.
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:00   #4
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Hmmm chyba kupię i spróbuje moze sie uda Editaphx możesz mi powiedzieć jak się robi taką prasowankę. Ja chcę zrobić napis na koszulce, a co z obrazkami??? Myśle że fajny prezent taka koszulka a wkrótce syn mojej koleżanki ma trzecie urodzinki więc mogłabym mu jakąś fajną koszulkę wyczarować Czy to działa na tej zasadzie że drukuje się coś na papierze a potem prasuje na koszulkę??? (...No bo zielona jestem z tego )
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:06   #5
kasiiik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 199
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Drogie kobietki ten papier jest taki specjalny i na opakowaniu jest fotorgrafia prasownaki.A polega to na tym musisz miec na kompie jakis obrazek, napis czy co tam chcesz.Wkladasz taki papier do drukarki i drukujesz na nim dany motyw.A pozniej to wystarczy wyciac obrazek i naprasowac go na koszulke.Gotowe!
kasiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:11   #6
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Dokładnie, drukujesz i "naprasowujesz" i cieszysz się do pierwszego prania. Bynajmniej ja się cieszyłam. Próbowałam prać w rękach, delikatnie ale wtedy problem pojawiał się przy prasowaniu ... wszystko się posklejało. No cóż może to faktycznie zależy od rodzaju papieru.
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:13   #7
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Kasiiik dzięki piękne za informację. No brzmi niezle Na pewno kupię i zrobię eksperyment. Zastanawiam się tylko czy taki nadruk jest trwały, czy przy pierwszym praniu nie zniknie ?
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 16:19   #8
kasiiik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 199
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Wiesz ja nie robiłam tego nigdy:P ale moj kumpel mial takie cuda na koszulkach i powiem Ci ze byly trwale bo mowil ze pierze je non stop:P wiadomo ze po pewnym czasie blakna ale nic nie opadalo ani sie nie rwalo.Wydaje mi sie ze to poprostu zalezy od jakisci papieru.Ten na którym on drukowal jak juz wspomnialam byl drogi ale mysle ze warto zainwestowac i cieszyc sie niepowtarzalna koszulka dluzej
kasiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:20   #9
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Oj naprawdę takie nietrwałe??? Buuuuuu A ja już się napaliłam. Ale i tak spróbuje Do tej pory robiłam tylko napisy na koszulkach farbkami ale to pracochłonne i trzeba się napracować. Pozdrawiam!
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:20   #10
kasiiik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 199
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

a co do prasowania to sie to prasuje na lewej stronie hehe
kasiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 17:20   #11
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

ja miałam takie naprasowanki z drukarki i muszę stwierdzić, że nie nadają się one na czarne czy ciemne ubrania. Ostatnio jak zrobiłam naprasowankę to nie odbiła mi się dobrze z jednej strony i zaczęłam ją skubać
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 17:55   #12
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Mi po praniu popękała i też ją skubałam i oczywiście prasuje się na lewej stronie to chyba oczywiste ale mimo wszystko trzeba się napracować żeby wyprasować i nie uszkodzić koszulki czy nadruku. Można kombinować z papierem śniadaniowym lub pergaminem, włożyć pod nadruk.

Edytowane przez gemmini
Czas edycji: 2005-06-06 o 17:58
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 18:02   #13
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Taki papier w swej ofercie ma firma CANSON,szukaj jej w dobrych sklepach papierniczych.
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 20:43   #14
kasiiik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 199
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

www.designer.spreadshirt.pl tu mozecie pobawic sie w tworzenie wlasnej koszulki HEHE

http://www.agawa.pl/g5.asp?nrs=186 a tu jakis sklepik internetowy z papierami do naprasowanek.
A nie lepiej isc do jakiejs profesjonlanej firmy z wlasnym szablonem??to napewno drogie nie jest wacha sie w granicach 25zl i jest duzo trwalsze
kasiiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 21:12   #15
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

ja nie mam dobrych doświadczeń. Sprało się po kilku praniach- całkowicie
Jeśli robisz napis to pamiętaj by wydrukować w lustrzanym odbiciu.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 23:26   #16
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

a ja mam dobre wspomnienia i koszulki do tej pory

duzo z tym kabinowalam, robilam nawet naprasowanki recznie malowane [malowalam flamastrami, dlugopisami -niektore fajnie wyszly, ale to byly takei probne, zeby zobaczyc jaki efekt bedzie], naprasowanki z brokatem [przyklejalam brokat na naprasowanke, na ta strone na ktorej sie drukuje,, czasami byl ladny efekt -zalezy jaki brokat]


mozesz poprobowac, nei tracisz nic [no moze oprocz $ ale jaka satysfakcja jesli akurat wyjdzie ciekawy efekt]


milego tworzenia i powodzenia

a co do prasowania - wszedzie an papierach pisze ze trzeba prasowac an lewej stronie prac - lepiej delikatnie [kazda, nawet ta ze sklepu juz na koszulce naprasowanka popeka i odklei sie jesli nei bedzie sie o nia odpowiednio dbalo]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 23:48   #17
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Mój brat ma jakąś obsesje na punkcie tych prasowanek i tworzy ciągle nowe Jak narazie nic się nie spiera. Kolory są ok, ale tylko na jasnych białych, szarych itp koszulkach. Na czarnych wychodzi kiepsko.
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 08:11   #18
onlychild
Raczkowanie
 
Avatar onlychild
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

UWAGA! Słyszałam, że prasowanki można tylko drukować na drukarce atramentowej! jak wsadzisz go do laserówki to uszkodzisz drukarkę - papier stopi się i zapchasz maszyne !
__________________

pzdr

P
onlychild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 10:36   #19
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

KasiuKatarzynko, a możesz mi wytłumaczyć coś? Mianowicie, chcę zrobić napis na koszulce (np.czerwony na białej koszulce) Drukuje na papierze napis koloru czerwonego(tak jak mi powiedziała Meariel w odbiciu lustrzanym) i co potem? Wycinam każdą literkę osobno czy cały wyraz i naprasowuje go na koszulkę? Papier jest biały czy kolorowy? Jak to jest? Przepraszam, że się pytam o takie szczególiki, ale papier jest drogi jak na papier i nie chciałabym go zniszczyć od razu. Chcę żeby wszystko wyszło ok

Onlychild ja na szczęście mam starą poczciwą atramentówkę hehehe, nie tam żadne nowości laserowe!!!
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-07, 11:30   #20
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

hmmm, zalezy od tego jaki kupisz papier, ja najczesciej mialam mleczno-przezroczyste [po naprasowaniu] papiery - tak wiec wszelkie "obramowania" rysunkow badz literek wychodzily lekko przezroczyste, nei wygladalo to zle


najczesciej drukowalam na bialym papierze, jesli nie jestes pewna tego jaki wyjdzie efekt mozesz sprobowac na jakiejs starej koszulce - ja wycinalam kawalek rogu na tym malowalam cos markerem, badz tez drukowalam kropke, maly rysunek w rogu kartki, malym rogu, pozniej ten fragment odcinalam i naprasowywalam na koszulke i juz mialam mniej wiecej obraz tego jakie naprasowanki z tego papieru wychodza



co to literek - mozesz wyciac kazda literke z osobna, mozesz tez wyciac wszystkie razem, a tojaki efekt wyjdzie zalezy od papieru - tak jak juz pisalam - jesli mialam papier, ktory po naprasowaniu robil sie mleczno przezroczysty, badz calkowicie przezroczysty [tzn. fragmenty gdzie nic nie bylo wydrukowane byly po naprasowaniu przezroczyste, zas te zadrukowane byly kolorowe] - wtedy nie "packalam" sie z wycinaniem kadego elementu osobno i bardzo dokladnie tylko ogolnie cielam, robiac lekki "kontur" i to naprasowywalam na koszulke



a,i jak juz perelka wspomnialal - na ciemnych koszulkach naprasowanki takei robione w domku najczesciej sie nei udaja, szukam papieru, ktory by byl dobry an czarna koszulke, tzn po naprasowaniu dawal bialy efekt - niestety jeszzcze nie znalazlam :/ a szkoda bo mam mnostwo pomyslow an czarne koszulki :/
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 12:44   #21
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Pięknie dziękuję za instrukcję obsługi Dzisiaj pobiegnę do Media Markt albo jakiegoś sklepu z papierem do drukarek i będę próbować.

A w razie problemów wiem kogo i gdzie mam zapytać Pozdrawiam, koleżanki wiazażanki
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 13:13   #22
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

powodzenia w tworzeniu
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 21:14   #23
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Kupiłam dziś ten papier Zabieram się wkrótce do tworzenia Mam jeszcze jedno pytanie - czy bluzka musi mieć fakturę zupełnie gładką czy może mieć np. cieniutki prążek?
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 08:27   #24
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

jesli bluzka bvedzie miala prazki naprasowanka moze nei wyjsc zbytciekawie, mzoe sie nei udac, albo w praniu popekac w miejscach prazkow, tak ze bedzie miala popekane pionowe paski [jesli prazki sa pionowo]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 09:47   #25
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Kupiłam papier, wydrukowałam i mam Udało się! Wyszło super!!! Teraz mam problem bo chciałam zrobić prasowanke na kolorowej koszulce a tu biały kolor nie wychodzi Buuu Widziałam taki papier do czarnych tkanin. Czy on nadaje się do kolorowych? No spacjalnie kupiłam sobię śliczną niebieską koszulkę a tu mi biały kolor nie wychodzi i w dodatku widać na ciemnej tkaninie folie No chyba, że zrobię tak, że napis umieszczę na kolorowym tle i wtedy folii nie będzie widać na kolorowej bluzce?! jak to jest?
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 09:28   #26
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

zapewne papier do czarnych tkanin bedzie sie nadawal rowneiz do kolorowych,


a folie widacdlatego, ze drukarka nie drukuej na bialo, tylko zostawia puste te miejsca ale jest plus tego ze folia przezroczysta - nie musisz wycinac dokladnie po konturach rysunkow, tylko mozesz kontur "przesunac" i ciac na "odwal sie "


napis na kolorowym tle? to ty naprsowujesz cala kartke? nei wycinasz?
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 11:05   #27
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
napis na kolorowym tle? to ty naprsowujesz cala kartke? nei wycinasz?
Chciałam zrobić napis na tukusowej koszulce, ale widać niestety folie przezroczystą więc pomyślałam, ze umieszczę napis na jakimś kolorze, na jakimś kształcie kolorowym i potem to wytnę. Wtedy nie będzie widać folii tylko napis na kolorze. Nie naprasowuje całej kartki
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 17:23   #28
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

Cytat:
Napisane przez Nora
Czy istnieje coś takiego jak papier do drukarek, z którego robi się prasowanki na koszulki??? Nie wiem czy gdzieś usłyszałam czy przeczytałam czy mi się przyśniło Jest coś takiego??? A jeśli tak to gdzie można taki papier kupić???
tak istnieje taki papier - robi go firma avery np, ja mam firmy canson nazywa sie T-shirt transfer.
Ale te papiery maja bardzo niska trwalosc. sa łatwe w 'obsludze', tylko ze nadruk na koszulce wytrzymuje 4 prania a potem sie zaczyna łuszczyc.

Lepiej skorzystac z firm profesjonalnych - robia juz od 1 szt. np tutaj: www.koszulki.pl (nie mam nic wspolnego z ta firma - korzystalam z ich uslug - sa ok dlatego polecam)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 13:24   #29
FridaKaolho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

hej.. dużo się dowiedziałam od was ale niestety nie wiem najważniejszego. Kupiłam już wcześniej ten papier, lecz..hmm ściąga się folię i pod nią drukuje sie napis?? i zaprasowywuje się z drugiej strony?? tak.. ..hmm . Idę sprubować..co tam.. lecz napiszcie cos bo watpie ze cos z tego bedzie..

pozdrawiam.
__________________
FridaKaolho
FridaKaolho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 13:37   #30
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Prasowanka na koszulke - 1 pytanie

nie, nie, nie! nie ściąga się folii, tylko drukuje na tej stronie, gdzie jest ten papier do naprasowania,


ale PAMIĘTAJ :

MUSISZ WYDRUKOWAĆ LUSTRZANE ODBICIE, INACZEJ JEŚLI DRUKUJESZ LITERKI TO NAPIS WYJDZIE NA KOSZULCE WŁAŚNIE JAKO LUSTRZANE ODBICIE



A później tylko przyprasować na koszulke przez ten papier [folię jak ty to nazwałaś, szczerze powiem, że nigdy nei miałam żadnej folii na tym papierze do naprasowanek] i na samym końcu, kiedy juz ostygnie tylko odklejasz papier a naprasowanka pozostaje na koszulce
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.