przezroczysty aparat ortodontyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-04, 19:23   #31
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

ile on kosztuje?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:22   #32
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez M@yk@20
Namawiam Cię naprawdę- aparacik jest Kuuuuulllll- no ja tylko im zęby pokazałam i się zdecydowały cóż za skromność- hehehehhe- ja musiałam bo mam bardzo dużo zębów- tzn wszystkie + ósemki- miałam wyrwane 4 piątki- i założony aparat na dół- na górę się wstydziłam ale przyszło z czasem...
argument: "mam dużo zębów" mnie przekonał narazie noszę aparat hassa, coby rozszerzyć troche paszcze.. jakie toto niewygodne! No dobra, w czwartek ide do ortodonty
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:31   #33
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- może później!!!
Wiadomości: 1 242
GG do M@yk@20
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez guia
argument: "mam dużo zębów" mnie przekonał narazie noszę aparat hassa, coby rozszerzyć troche paszcze.. jakie toto niewygodne! No dobra, w czwartek ide do ortodonty
Hehehehhe- no fakt- miałam wszystkie- czyli dużo zębów - heheheheh- teraz mam o cztery mniej ale zamiast nich mam ósemki- czyli wszystko jest OK- muszę nawet policzyć ile ich mam bo sama nie wiem
__________________
Nie ufaj rodzicom- zrób się sam!!!
M@yk@20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:33   #34
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- może później!!!
Wiadomości: 1 242
GG do M@yk@20
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

No juz teraz wiem co i jak- mam 28 zębów- a miałam 32 zęby- nom- hehehhehe
__________________
Nie ufaj rodzicom- zrób się sam!!!
M@yk@20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:44   #35
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez śliweńka
ile on kosztuje?
no wlasnie, dziewczyny??? ile u was kosztowaly te aparaty???
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:54   #36
M@yk@20
Zadomowienie
 
Avatar M@yk@20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów; Höganäs- może później!!!
Wiadomości: 1 242
GG do M@yk@20
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Mój na dolne kosztował 1250 zł- na górę nie pamiętam- do tego dochodzą wizyty u ortodonty- przykręcanie, wymiana gumek- później jeszcze po ściągnięciu ja miałam nakładkę- wiąże się to z dużymi wydatkami- ale jak komuś zależy na ładnych ząbkach- to jest mu to obojętne- mówię tak bo za moje płacili rodzice- hehehhe
__________________
Nie ufaj rodzicom- zrób się sam!!!
M@yk@20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 21:57   #37
irmi_m
Raczkowanie
 
Avatar irmi_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 87
GG do irmi_m
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wersta
jeszcze pomęczę was jednym pytaniem
moja koleżanka nosiła aparat na dole i na górze przez ponad 2 lata. najpierw miała na dole. no i teraz ma od środka przyklejony drut, który ma nosić już zawsze, bo zęby mogą bez niego wrócić na stare miejsce (???)
czy tak jest zawsze i u każdego? no i zostały jej takie brzydkie ślady na kłach. takie brązowawo-żółte plamki. nieciekawie to wygląda.
mam nadzieję, że to nie jest reguła?
Mam ten drucik na dolnych zebach, zupelnie mi nie przeszkadza a mam pewnosc , ze nic mi sie nie poprzesowa, wiec nie zastanawiam sie ile jeszcze bede go nosic..moze byc i dozywotnio Z gornymi gorzej. Nosze juz druga z kolei plastikowa nakladke-zcieraja sie. Na dodatek mam problem, bo wciaz gorne jedynki lubia sie lekko sie przesunac,nie stoja idealnie w rzadku. Uslyszalam, ze aby pozbyc sie "plastiku na noc" a nie ryzykowac pokrzywienia sie gory ratuje mnie pionowe szlifowanie
__________________
Irmi

" I`m forever blowing bubbles
pretty bubbles in the air.."
irmi_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 22:01   #38
irmi_m
Raczkowanie
 
Avatar irmi_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 87
GG do irmi_m
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wiola_p
no wlasnie, dziewczyny??? ile u was kosztowaly te aparaty???
hmm.. chwile temu juz to bylo, wiec dokladnie nie pamietam no i moze stawki sie pozmienialy , ale chyba jakos 1400 bo porcelanowe zamki sa drozsze. Niestety fakt, ze to nie calkowity koszt, ale uwazam, ze warto
__________________
Irmi

" I`m forever blowing bubbles
pretty bubbles in the air.."
irmi_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 07:36   #39
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wiola_p
no wlasnie, dziewczyny??? ile u was kosztowaly te aparaty???
1200zł góra
1200 zł dół

Później kwestia wizyt - 30 lub 50 zł, zależy od tego co było robione.

Plastikowa nakładka po ściągnięciu aparatu - coś ok. 80-100 zł, nie pamiętam dokładnie.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 08:19   #40
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez M@yk@20
No juz teraz wiem co i jak- mam 28 zębów- a miałam 32 zęby- nom- hehehhehe
Ja mam ciagle 32. Moja orto powiedziała, że pod tym względem jestem "ewenemetem", bo dość że zmieściły mi się wszystkie zęby, to jeszcze wszędzie mam szpary. Teraz mam "zsuwane" zęby.

Śliweńka, jak miałam swój zakładny w maju tego roku i zapłaciłam 1500zł za każdy łuk (metalowy, zamki mini). Za wizyty płacę 40zł miesięcznie.

Dziewczyny, jesli chcecie dowiedzieć się wszystkiego o aparatch, to zajrzyjcie tutaj:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...406901&v=2&s=0
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 10:21   #41
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Ja miałam usuwane do aparatu 4 zdrowe zęby.. Całkowicie zdrowe.. A teraz nie ma ani śladu po przerwach
Fuksjaa pozwól, ze zasypię Cię pytaniami Które zęby musiałaś usunąć? I czy długo "znikały" przerwy po nich? Mi dentystka powiedziała, że musze usunąć chirurgicznie ósemkę bo wypchya mi jedynkę /która i tak już zawsze była lekko do przodu / no i faktycznie sama widzę jak to wypychanie szybko postępuje problem w tym, że ja tej ósemki nie wyrwę. Czytałam, że niektórym zostawiają ósemki a wyrywają czwórki bądź piątki a to by było dla mnie o niebo lepsze! Choć musze przyznać, że myslałam o.... narkozie, tylko nie wiem czy mi pozwolą bo mam arytmię serca. Dziewczyny jak ja wam zazdroszczę odwagi, ja stara jestem ale wstydzę sie aparatu Dlatego chciałabym taki jak kiedyś miałam - na całą noc i w czasie dnia kiedy mi tam pasowało /tak go nosiłam jak wogóle ale teraz żałuję ojj żałuję/
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 17:24   #42
NIUNIA***
Rozeznanie
 
Avatar NIUNIA***
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 719
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez ewka033
no wlasnie troche sie podlamalam tymi opiniami, nie chce nosic metalowego bo nosze okulary i nie chce wygladac jak bohaterka "brzyduli". Do tego boje sie ze moje zeby nie beda juz takie ladne po zdjeciu aparatu, bo teraz mam ladne biale4. Kolezanka nisi metalowy 2 lata i zeby ma okropne, pociremnialy, zrobil sie osad i kamien, zobacze jak beda wtgladac gdy zdejmie aparat.
Nie no ty chyba czytasz w moich myślach dokładnie takie same mam obawy....i też noszę okularki Ale mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku- we wtorek zakładają mi aparacik- dam znać jakie wrażenia. Pozdrawiam
NIUNIA*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:13   #43
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

niunia ciesze sie bardzo i czekam na twoj odzew POZDRAWIAM
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:06   #44
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Kurka, dziewczeta, ja jestem w trakcie przygotowywania moich zabkow do zalozenia aparatu i na dol i na gore. Teraz musze wyleczyc wszystkie zabki. Dzis wlasnie bylam u dentystkia zostalo mi tego jeszcze troszke. A sie bardzo zdziwilam gdy na poprzedniej wizycie naliczyla mi 6 zebow do leczenia , bo jeszcze gdybym uciekala od dentystow, to bym sie nie dziwila, ale chodze do nich regularnie i zadna pani nic nie widziala. No ale coz trzeba leczyc to trzeba.
Do tego mialam juz wycinane wedzidelko, a niedlugo bedzie wycinane drugie i bede miec poglebianie przedsionka (beda robicprzeszczep z podniebienia i przyklejac to pod zabakmi na dole, bo mam tam za malo miejsca czy jakos tak). Wice u mnie to jescze troszke potrwa no i duze koszta sa z tym wszystkim przez to. Myslalam, ze nie bedzie tyle pierdzielenia... Juz nie raz mialam ochote zrezygnowac, ale jeszcze daje rade.
Dol mojego aparatu bedzie kosztowal-1600
a gora 2000 bo chce miec przod porcelanowy.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:13   #45
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk
Majka, ja jestem dopiero w trakcie leczenia. To co wiem o retencji, przeczytałam na forum na gazeta.pl Jest tam mnóóóóóóstwo informacji!
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22832 i jeszcze jedno
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23692
Ostatnio czytałam wypowiedź dziewczyny, u której po 5 latach retencji wada zaczęła wracać. Ale to chyba tez jest bardzo indywidualna sprawa.
Moja orto mnie "pocieszyła", ze byc może bede musiała nosic a. retencyjny dożywotnio (mam mieć naklejany drucik), mimo, iż nie mam dużej wady.
Ile kosztuje aparat na zeby i ten drucik?? Jest duza roznica pomiedzy nimi.... bo sie zastanawiam czy wlasnie sobie nie zalozyc...
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 19:21   #46
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez magdzia33
Ile kosztuje aparat na zeby i ten drucik?? Jest duza roznica pomiedzy nimi.... bo sie zastanawiam czy wlasnie sobie nie zalozyc...
Ceny zależa od rodzaju apratu (metalowy, porcelanowy, kryształowy, lingwalny), gabinetu i miasta.
Aparat, to aprat - prostuje zęby. Drut retencyjny podtrzymuje efekty po leczeniu, żeby wada nie wróciła.
Wejdź TUTAJ, a dowiesz się wszystkiego.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 09:48   #47
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk
Ceny zależa od rodzaju apratu (metalowy, porcelanowy, kryształowy, lingwalny), gabinetu i miasta.
Aparat, to aprat - prostuje zęby. Drut retencyjny podtrzymuje efekty po leczeniu, żeby wada nie wróciła.
Wejdź TUTAJ, a dowiesz się wszystkiego.
Ok, dzieki za informacje
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 09:13   #48
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Hej dziewczyny ja tez jestem w trakcie przygotowania do załozenia aparatu cany sa dosyc wysokie ale mam nadzieje ze bedzie warto
no wiec w warszawie płace

aparat przezroczysty( 1 łuk ) 1900zl
pełna diagonostyka - przygotowanie do przedstawienia planu leczenia-wszystkie wizyty do momentu założenia aparatu ( zdjecia rentgen, wyciski itd) 400 zl
zdjecie aparatu akurat w klinice w ktorej sie lecze nic nie kosztuje ale gdzies słyszałam ze nawet 1200 zl moze kosztowac
aparat ret. 400 zl lub drucik ret. 300 zl
ja jeszcze musze miec cos na rozszerzenie paszczy no wiec plus 300 zl
wizyty od 70 do 150 zl co 1-2 miesiace.

Tak to mniej wiecej wyglada w Warszawie napewno poza nia bedzie taniej aczkolwiek i w Wawie widziałam drożej pozdrawiam papa
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:20   #49
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

ja też noszę okulary! i prawdopodobnie w tym roku będę miała aparat również myślałam nad tym ceramicznym (no,tym jasnym),ale po przeczytaniu niektórych opinii boję się,że faktycznie ZŻÓŁKNIE! nie chcę wyglądać jak "brzydula" właśnie...!
Cytat:
Napisane przez ewka033
no wlasnie troche sie podlamalam tymi opiniami, nie chce nosic metalowego bo nosze okulary i nie chce wygladac jak bohaterka "brzyduli". Do tego boje sie ze moje zeby nie beda juz takie ladne po zdjeciu aparatu, bo teraz mam ladne biale4. Kolezanka nisi metalowy 2 lata i zeby ma okropne, pociremnialy, zrobil sie osad i kamien, zobacze jak beda wtgladac gdy zdejmie aparat.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 22:38   #50
monax8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Hej dziewczyny.Ja miałam zakładany aparat w ostatni dzień wakacji.Zamki mam przźroczyste i jak do tej pory nic sie nie zmienilo,a palę papierosy,pije herbatę i kawę tak jak zawsze.Fakt,że dbam o ząbki,myje je około 4 razy dziennie, używam płyny do płukania jamy ustnej,nitki dentystycznej.Efekty leczenia są już bardzo duże.Naprawdę polecam aparaty ortodontyczne,jeśli tylko odczuwacie taką potrzebe to pędzcie do ortodonty i zakładajcie.Warto
monax8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 23:16   #51
barboro
Raczkowanie
 
Avatar barboro
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 49
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

ja nosze normalny metalowy i nawet mi sie to podobanosze go dopiero miesiac i jestem ciekawa po jakim czasie widac ze zeby sie cos przesunely?Moze mi ktos odpowiedziec?
barboro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 00:15   #52
antygona
Raczkowanie
 
Avatar antygona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 134
GG do antygona
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Ja zobaczłam eekt już po około mesącu, może troszkę późnej, Nosiłam metalowy aparat, zdjełam go pod konec sierpnia, teraz noszę retencyjny (wkładka na dzień i taki z drucikami na noc) ale robię to niestety nieregularnie i mam wrażenie że jeden ząb zaczyna się przesuwać...

Warto było. Polecam każdemu - nie bać się i zakładać
antygona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 12:15   #53
monax8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

U mnie efekty były widoczne po 1,5 miesiąca, czyli dość szybko.
monax8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 15:40   #54
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

dziewczyny , zakładajcie jeśli zgryz macie krzywy...
ja nie nosze jeszcze, bo sierpniu sie chajtam wiec nie chce na zdjęciu miec aparatu, ale zaraz po ide założyć

niestety musze go założyć, bo mam zwichnięte stawy szczękowe i teraz jak jem to mi puka i czasem nawet szczękościsku dostaje( )

wszystko wina gumy do rzucia
guma+nierówny zgryz=zwichniecie stawu

ehhh..nigdy nie chciałam nosić aparatu, ale teraz nie mam wyjścia...
wiec zadbajcie swoje zęby póki nic sie wiecej nie dzieje
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:30   #55
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Moja koleżanka taki aparat nosiła ze 2,5roku
I powiem szczerze ze wyglądał 1000 razy lepiej niż metalowy.
Owszem gumki żółkły, ale po to chodziła do swojego ortodonty i aparat był jak nowy

Nie wiem czemu waszym koleżankom przebarwiały się zęby Może chciały oszczędzić one albo ich ortodonci i stopy metalu uzyte do aparatu nie były odpowiednie i ulegały utlenieniu?
Bo mój kolega też nosił metalowy bardzo długo i teraz ma świetne zęby!!!
a żeby należal od do bardzo higienicznych to nie powiem
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 19:38   #56
barboro
Raczkowanie
 
Avatar barboro
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 49
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

co jaki czas chodzilyscie na wizyty?Bo ja co 3 miesiace a to dlatego ze mieszkam za granica i ponoc mam miec wyleczony w ciagu 18 miesiecy
barboro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 21:58   #57
antygona
Raczkowanie
 
Avatar antygona
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 134
GG do antygona
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Ja chodzłam co 6 tygodni. Pod sam koniec co 2 mesiące już...
antygona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 01:14   #58
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Ja co 4 tygodnie. Czasem, jak coś wypadnie (mi albo orto) lub są jakieś święta, to sie przesuwa o tydzień lub dwa.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 10:30   #59
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Zalezy o jakim aparacie przezroczytsym mówisz. Są takie z zamkami porcelanowymi, są tez takie z zamkami zupelnie przezroczystymi z kryształu gorskiego. CO do pierwszego nie wiem jak się zachowuje podczas użycia, natomiast nosiłam ten drugi i po zdjęciu wygladal dokładnie jak w dniu założenia. Żółkną tylko gumki, miałam przezroczyste więc po jakichś trzech tygodniach były już nieświeże, musiałam zmieniać. I dodam, ze nie piję kawy , nie palę. Żółkły nawet od głupich płatków śniadaniowych Corn Flakes. Oczywiście nie ma tego problemu jesli zakładasz gumki kolorowe, takie zachowują świeżość nawet około trzech miesięcy dopóki kolor nie zblednie od pasty do zębów.
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 10:35   #60
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: przezroczysty aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez buena
Do tego mialam juz wycinane wedzidelko, a niedlugo bedzie wycinane drugie i bede miec poglebianie przedsionka (beda robicprzeszczep z podniebienia i przyklejac to pod zabakmi na dole, bo mam tam za malo miejsca czy jakos tak).
Buena, orientujesz się może jaki jest koszt takiego przeszczepu?
Podczas mojej wędrówki po gabinetach stomatologicznych, chirurgicznych i ortodontycznych znalazłam się nawet u periodontologa, i tam zaproponowano mi takie właśnie "wzmocnienie" dziąseł (odsłaniają mi się nadmiernie szyjki, a wędzidełek pozbylam się ładne kilka lat temu). Oczywiście mogłam sama zapytać, ale słowo "przeszczep" wywołało zakłócenie logicznego myślenia .
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-09 10:44:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.