Dziewczyna w lesie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-03-02, 20:25   #1
Pulsator
Przyczajenie
 
Avatar Pulsator
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9

Dziewczyna w lesie


Jestem miłośnikiem natury a las ma dla mnie wartość duchową, więc większość wolnego czasu w ładną pogodę spędzam właśnie tam bo nigdzie indziej nie czuję się lepiej. Są zwykłe przechadzki, wyciszenie się pod drzewem, czasami medytacja, są i wędrówki w muzyką na przenośnym sprzęcie (walkman/discman z głośnikiem na minijack) i piwem, ale muzyka tak żeby tylko pod nosem słyszeć - żeby też słyszeć koncerty skrzydlatych ziomków i nikogo nie płoszyć. Są wyjazdy na dzikie biwaki z nocowaniem w śpiworze, ogniskiem i żarciem z ogniska albo kuchenki turystycznej od marca do października i też wędrówki, ale ile razy widzę w lesie jakichś ludzi to są to starsi ludzie, dziadek lub babcia albo młodzi goście, ale nigdy jeszcze nie widziałem młodej dziewczyny, samej albo z koleżanką/koleżankami. Kiedyś z byłą (w związku) chodziłem głównie w naturę ale mówiła że sama się boi. Teraz mam bliską koleżankę, którą regularnie zabieram na biwaki ale że jest też miłośniczką natury to też jeździ sama ale nie na noc. Mam wrażenie jednak że jest to i tak ewenement. Zupełnie jakby fobia, przed psychopatą/gwałcicielem a statystycznie to większe jest ryzyko w mieście np. potrącenia przez samochód czy coś. Miałem sporo epizodów z dziewczynami, które zabierałem na biwaki i spacerowałem z nimi obejmując je po lesie i często były właśnie opowiadania o tym że sama nie chodzi do lasu bo się boi. No właśnie, ale czego ?
Pulsator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-04, 18:38   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Dziewczyna w lesie

Lubię las i się nie boję, ale nie jestem wkręcona na tyle, by spędzać tam każdą chwilę. Myślę, że większość ludzi po prostu nie ma aż tak dużej zajawki na żadnym punkcie by spędzać każdą chwilę na hobby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-05, 11:01   #3
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez Pulsator Pokaż wiadomość
Jestem miłośnikiem natury a las ma dla mnie wartość duchową, więc większość wolnego czasu w ładną pogodę spędzam właśnie tam bo nigdzie indziej nie czuję się lepiej. Są zwykłe przechadzki, wyciszenie się pod drzewem, czasami medytacja, są i wędrówki w muzyką na przenośnym sprzęcie (walkman/discman z głośnikiem na minijack) i piwem, ale muzyka tak żeby tylko pod nosem słyszeć - żeby też słyszeć koncerty skrzydlatych ziomków i nikogo nie płoszyć. Są wyjazdy na dzikie biwaki z nocowaniem w śpiworze, ogniskiem i żarciem z ogniska albo kuchenki turystycznej od marca do października i też wędrówki, ale ile razy widzę w lesie jakichś ludzi to są to starsi ludzie, dziadek lub babcia albo młodzi goście, ale nigdy jeszcze nie widziałem młodej dziewczyny, samej albo z koleżanką/koleżankami. Kiedyś z byłą (w związku) chodziłem głównie w naturę ale mówiła że sama się boi. Teraz mam bliską koleżankę, którą regularnie zabieram na biwaki ale że jest też miłośniczką natury to też jeździ sama ale nie na noc. Mam wrażenie jednak że jest to i tak ewenement. Zupełnie jakby fobia, przed psychopatą/gwałcicielem a statystycznie to większe jest ryzyko w mieście np. potrącenia przez samochód czy coś. Miałem sporo epizodów z dziewczynami, które zabierałem na biwaki i spacerowałem z nimi obejmując je po lesie i często były właśnie opowiadania o tym że sama nie chodzi do lasu bo się boi. No właśnie, ale czego ?

Las to po prostu idealne miejsce na np. gwałt, chociażby z racji na oddalenie od obiektów miejskich, słabe oświetlenie czy łatwy teren do zaciągnięcia gdzieś "na bok". Nie wspominajac o bardziej prozaicznych rzeczach jak dzikie zwierzęta nocą.

Edytowane przez Sweet_Judi
Czas edycji: 2024-03-05 o 11:16
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-13, 07:49   #4
Aleera20
Raczkowanie
 
Avatar Aleera20
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
GG do Aleera20
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez Pulsator Pokaż wiadomość
Jestem miłośnikiem natury a las ma dla mnie wartość duchową, więc większość wolnego czasu w ładną pogodę spędzam właśnie tam bo nigdzie indziej nie czuję się lepiej. Są zwykłe przechadzki, wyciszenie się pod drzewem, czasami medytacja, są i wędrówki w muzyką na przenośnym sprzęcie (walkman/discman z głośnikiem na minijack) i piwem, ale muzyka tak żeby tylko pod nosem słyszeć - żeby też słyszeć koncerty skrzydlatych ziomków i nikogo nie płoszyć. Są wyjazdy na dzikie biwaki z nocowaniem w śpiworze, ogniskiem i żarciem z ogniska albo kuchenki turystycznej od marca do października i też wędrówki, ale ile razy widzę w lesie jakichś ludzi to są to starsi ludzie, dziadek lub babcia albo młodzi goście, ale nigdy jeszcze nie widziałem młodej dziewczyny, samej albo z koleżanką/koleżankami. Kiedyś z byłą (w związku) chodziłem głównie w naturę ale mówiła że sama się boi. Teraz mam bliską koleżankę, którą regularnie zabieram na biwaki ale że jest też miłośniczką natury to też jeździ sama ale nie na noc. Mam wrażenie jednak że jest to i tak ewenement. Zupełnie jakby fobia, przed psychopatą/gwałcicielem a statystycznie to większe jest ryzyko w mieście np. potrącenia przez samochód czy coś. Miałem sporo epizodów z dziewczynami, które zabierałem na biwaki i spacerowałem z nimi obejmując je po lesie i często były właśnie opowiadania o tym że sama nie chodzi do lasu bo się boi. No właśnie, ale czego ?
Kilka lat temu biegaczka została zgwałcona w Lesie Kabackim podczas treningu. Oczywiście dużo osób gadało "Sama się prosiła".
Aleera20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-14, 18:59   #5
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Dziewczyna w lesie

Sama w ciemnym lesie czuję się nieswojo. Chyba wyniosłam to z domu, bo moja mama też nie chodziła sama do lasu (czy np. ze mną i siostrą jako dziećmi, ale np. bez męskiej obstawy), przestrzegała nas, że to niebezpieczne.


Poza tym, mam kiepską orientację w terenie i w lesie, szczególnie słabo mi znanym, zwyczajnie się gubię.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-15, 22:39   #6
Quisono
Raczkowanie
 
Avatar Quisono
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 32
Dot.: Dziewczyna w lesie

Taką mam smutną refleksję, że właściwie tylko mężczyźni mogą być w pewnym sensie w pełni miłośnikami lasu, jakby ta planeta była dostosowana głównie do ich wygody.
Quisono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-16, 14:31   #7
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 227
Dot.: Dziewczyna w lesie

Czy ja wiem, jak już mamy generalizować, kobiety są bardziej otwarte na emocje, więzi, przez co jeśli chodzi o współżycie społeczne lepiej czują się w grupach. Współcześnie widać to w tym, że kobiety częściej niż mężczyźni budują siatkę rozmaitych relacji wokół siebie i nie boją się mówić o swoich uczuciach. Więc o ile statystyczny facet może uwielbia siedzieć sam po nocach w lesie o tyle kobieta może już być mniej chętna na takie coś. Plus kwestia wygody gdzie własne łóżko, łazienka, wieczorne rytuały, ciepło, wygrywają z twardą ziemią, zimnem, warunkami higieny. Ewolucyjnie zajmowanie się potomstwem było (i w sumie jest) głównie domeną kobiet, więc trudno by miały mieć przyjemnośc pilnowania siebie i dzieci włócząc się zamiast się gniazdować.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-03-16, 19:44   #8
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez Quisono Pokaż wiadomość
Taką mam smutną refleksję, że właściwie tylko mężczyźni mogą być w pewnym sensie w pełni miłośnikami lasu, jakby ta planeta była dostosowana głównie do ich wygody.
Coś w tym jest, co napisałaś... Ja bym śmiało powiedziała o sobie, że jestem miłośniczką lasu, tyle że w praktyce byłam tam ostatni raz na wycieczce szkolnej w liceum. Nawet latem, kiedy chodzę nad jezioro, nad którym są tłumy ludzi, nie wejdę do lasu rosnącego obok tego jeziora, bo się zwyczajnie boję. Niby w pobliżu są ludzie, ale gdyby cokolwiek mi się stało, być może nikt by nie pomógł.

Zresztą, my tu rozmawiamy o lasach, a ostatnio dziewczyna została zgwałcona i w sumie zamordowana w centrum Warszawy, i też mnóstwo osób komentowało w Internecie, że "sama jest sobie winna", a w realu nikt jej nie pomógł. Także...
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-17, 10:12   #9
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 227
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Nawet latem, kiedy chodzę nad jezioro, nad którym są tłumy ludzi, nie wejdę do lasu rosnącego obok tego jeziora, bo się zwyczajnie boję.
to ja pójście do lasu samej traktuję normalnie jak każdą inną czynność. Swego czasu dość długo nawet jeździłam po ciemku w lesie na rolkach po ścieżce rowerowej z latarką czołową.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-19, 07:46   #10
Inka_
Zadomowienie
 
Avatar Inka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 571
Dot.: Dziewczyna w lesie

To ja po nocach do lasu nie chodzę, ale bardziej boję się duchów i innych niewyjaśnionych zdarzeń (podświadomie, mam takie lęki i odczuwam niepokój) niż morderców i gwałcicieli (jeździłam na stopa, couchsurfingi u obcych, imprezy za granicą z obcymi - tutaj mam duża tolerancję) - no ale tych duchów się boję mimo, że to mało realne
__________________
.
Inka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 15:35   #11
Quisono
Raczkowanie
 
Avatar Quisono
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 32
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez Inka_ Pokaż wiadomość
To ja po nocach do lasu nie chodzę, ale bardziej boję się duchów i innych niewyjaśnionych zdarzeń (podświadomie, mam takie lęki i odczuwam niepokój) niż morderców i gwałcicieli (jeździłam na stopa, couchsurfingi u obcych, imprezy za granicą z obcymi - tutaj mam duża tolerancję) - no ale tych duchów się boję mimo, że to mało realne
Ja z kolei odczuwam lęk przed duchami, ale tylko w zamkniętych pomieszczeniach nocą. Mogę np. iść wieczorem, nocą ciemną, wiejską drogą i nie boję się, a kiedy wejdę do domu, to zaczynam m się bać, dziwi mnie to.
Quisono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-20, 17:47   #12
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Dziewczyna w lesie

Mnie bardziej orają chyba drogi jakieś w ciemności np. uliczką czy drogą jakąś przy polach sama... to od razu mam dziwne myśli. Nie duchy, a raczej niebezpieczeństwa typu jakieś dziki, wilki czy ludzie
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-25, 13:08   #13
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez Quisono Pokaż wiadomość
Ja z kolei odczuwam lęk przed duchami, ale tylko w zamkniętych pomieszczeniach nocą. Mogę np. iść wieczorem, nocą ciemną, wiejską drogą i nie boję się, a kiedy wejdę do domu, to zaczynam m się bać, dziwi mnie to.
Też tak mam, ciasne pomieszczenia i wrażenie zauważenia jakiegoś ruchu kątem oka siedząc przy np. komputerze stresuje mnie bardziej
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-31, 22:55   #14
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez matushkaaa Pokaż wiadomość
Mnie bardziej orają chyba drogi jakieś w ciemności np. uliczką czy drogą jakąś przy polach sama... to od razu mam dziwne myśli. Nie duchy, a raczej niebezpieczeństwa typu jakieś dziki, wilki czy ludzie

To mnie w ciemnym lesie najbardziej przerażałoby...spotkanie jakichś ludzi/człowieka. Duchy czy leśne zwierzęta nie przerażają mnie ani trochę
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-03, 11:58   #15
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Dziewczyna w lesie

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
To mnie w ciemnym lesie najbardziej przerażałoby...spotkanie jakichś ludzi/człowieka. Duchy czy leśne zwierzęta nie przerażają mnie ani trochę
Aż przypomniał mi się ten las w chyba Szwecji po którym chodził tajemniczy gośc w masce przeciwgazowej. Na początku myślano, że to legenda miejska a potem faktycznie pojawiły się jego nagrania
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-03 12:58:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.