Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 17:57   #1
MonicMon
Raczkowanie
 
Avatar MonicMon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: TG :}
Wiadomości: 47

Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"


moja przyszła teściowa używa takich zdań w mojej obecności "jaką ona ma mine" , "gdzie ona jest", " ona była w garażu" moje pytanie brzmi czy jest to grzeczne czy niekoniecznie, zaczeło mnie to denerwować ponieważ zawsze zwraca się do mnie zdrobniale i grzecznie, a gdy przyjeżdża jej druga synowa nagle zostaje pozbawiona imienia, chciałabym się jakoś odgryść ale nie po chamsku, z kulturą żeby się nikt nie obraził i żeby nie wyszłam na paniusie
MonicMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:00   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez MonicMon Pokaż wiadomość
moja przyszła teściowa używa takich zdań w mojej obecności "jaką ona ma mine" , "gdzie ona jest", " ona była w garażu" moje pytanie brzmi czy jest to grzeczne czy niekoniecznie, zaczeło mnie to denerwować ponieważ zawsze zwraca się do mnie zdrobniale i grzecznie, a gdy przyjeżdża jej druga synowa nagle zostaje pozbawiona imienia, chciałabym się jakoś odgryść ale nie po chamsku, z kulturą żeby się nikt nie obraził i żeby nie wyszłam na paniusie
- dziwne, ale być może takie mówienie bierze się z części Polski, w której mieszka. Pamiętam, jak przeprowadziłam się 400 km kiedyś i w sklepie pani do mnie wypadła z tekstem "niech obejrzy/weźmie" itp.- a ja oglądałam się, kto to ma zrobić
Na Twoim miejscu, skoro przeszkadza Ci to, spytałabym się, dlaczego mówi "ona", a nie używa Twojego imienia.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:14   #3
201607250928
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 498
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Myślałam, że tylko mnie to irytuje... Nic bardziej mnie nie denerwuje niż powiedzenie o mnie "ONA" w mojej obecności
201607250928 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:27   #4
MonicMon
Raczkowanie
 
Avatar MonicMon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: TG :}
Wiadomości: 47
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- dziwne, ale być może takie mówienie bierze się z części Polski, w której mieszka. Pamiętam, jak przeprowadziłam się 400 km kiedyś i w sklepie pani do mnie wypadła z tekstem "niech obejrzy/weźmie" itp.- a ja oglądałam się, kto to ma zrobić
Na Twoim miejscu, skoro przeszkadza Ci to, spytałabym się, dlaczego mówi "ona", a nie używa Twojego imienia.

mówisz o czymś innym, to się wzieło jeszcze przed wojna, dana osoba zwraca sie bezpośrednio do Ciebie ale mówi "co ona by chciała" to jest chyba forma grzecznościowa tak samo jak u mnie na śląsku mówi się do starszej osoby za Wy "gdzie byliście"
A moja przyszła teściowa mówi do mnie bezpośrednio po imieniu, a jak pyta sie przy mnie mojego narzeczonego to mówi np. "ona była wy garaży" aż ciśnie mi się na usta JAKA ONA
MonicMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:35   #5
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Mój kolega też się skarżył na teściową, że zawsze mówi "on", jakby imienia nie miał
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:37   #6
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Nie możesz jej po prostu zwrócić uwagi? Spytać, mama/pani czy jak tam mówisz zapomniała jak mam na imię? Albo powiedzieć jej że jest to niegrzeczne i jest Ci przykro
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:55   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Dla mnie to jest niekulturalne i niemiłe
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 19:01   #8
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Dla mnie to chamstwo i lekceważenie osoby, o której się tak mówi. Osobiście tego nie cierpię, nie byłabym w stanie wytrzymać przy kimś, kto mówi o mnie w trzeciej osobie, kiedy ja siedzę tuż obok.

Może żartobliwie spytaj o kim mówi, bo chyba wypadałaś z tematu. Jak nie zajarzy, to wprost.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:23   #9
Melonkowa
Raczkowanie
 
Avatar Melonkowa
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 97
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Ja bym się zapytała czy towarzystwo drugiej synowej tak na nią działa, że aż z wrażenia zapomina jak mi na imie. Lecz jeżeli wg Ciebie to nie będzie taktowne to może gdy będziecie same to z nią zwyczajnie ale konkretnie porozmawiaj i wyjaśnij co czujesz.
Melonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:35   #10
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

jak raz kiedyś ktoś powie W WYRAŹNYM KONTEKŚCIE 'ona' (np "ona juz idzie do sklepu") to jeszcze to przezyje, ale generalnie uwazam ze jest to niemiłe i powinno sie uzywać imienia...
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 21:17   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Mam znajomą, która dostaje epilepsji jak jej mąż w jej obecności powie ONA. Mówi wówczas- może Gosia poproszę- nie jestem zaimkiem osobowym!!!
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 21:22   #12
agiagata0290
Przyczajenie
 
Avatar agiagata0290
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 26
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

A ja kiedyś słyszałam jak pewna osoba wypowiadała się o kimś ,,TAMTA'' ,,gdzie poszła tamta'' albo ,,czemu tamta nie przyjechała''. Nawet nie macie pojęcia jakie to jest irytujące
__________________
Włosomaniaczka
agiagata0290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 21:33   #13
MonicMon
Raczkowanie
 
Avatar MonicMon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: TG :}
Wiadomości: 47
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
może Gosia poproszę- nie jestem zaimkiem osobowym!!!
Dobra riposta
MonicMon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 22:15   #14
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Mnie uczono, że taka forma mówienia o kimś jest niegrzeczna.
Nie wiem czy ma to jakieś ogólnopolskie uzasadnienie, ale ja zawsze używam imienia osoby, o której mówię.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 23:00   #15
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

To moja teściowa kiedyś zwracała się do mnie czy do innych Ewko, Magdo, Moniko, Baśko. Ale wyleczyłam ją z tego i już do mnie przynajmniej się tak nie zwraca
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 23:36   #16
beautyinside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Bardzo niekulturalne to zachowanie )
beautyinside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 23:39   #17
KotiUriel
Przyczajenie
 
Avatar KotiUriel
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Też mam ten problem babsztyl od wf mnie tak traktuje. Często zdarza się jej mówić o mnie w mojej obecności. Nie ważne, że siedze na ławce pare metrów dalej. Najcześciej mówi o mnie zaimkami. Ja już nie moge z nią wytrzymać. Co mam zrobić, kończą mi sie już pomysły. Na razie są wakacje to mam ją z głowy,ale co później. Wystarczy, że mam najniższą ocene z grupy, podwyższyła wszystkim ale nie mi. Nie wiem o co jej chodzi. Wcześniej dogadywałam się z nią na spokojnie ale w tym roku jakaś wredna się dla mnie zrobiła. Pare razy mnie zamkneła mnie w szatni, inne osoby też tam były. Co mam zrobić? Nie wytrzymam z nią kolejnego roku.
KotiUriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 01:14   #18
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez KotiUriel Pokaż wiadomość
Też mam ten problem babsztyl od wf mnie tak traktuje. Często zdarza się jej mówić o mnie w mojej obecności. Nie ważne, że siedze na ławce pare metrów dalej. Najcześciej mówi o mnie zaimkami. Ja już nie moge z nią wytrzymać. Co mam zrobić, kończą mi sie już pomysły. Na razie są wakacje to mam ją z głowy,ale co później. Wystarczy, że mam najniższą ocene z grupy, podwyższyła wszystkim ale nie mi. Nie wiem o co jej chodzi. Wcześniej dogadywałam się z nią na spokojnie ale w tym roku jakaś wredna się dla mnie zrobiła. Pare razy mnie zamkneła mnie w szatni, inne osoby też tam były. Co mam zrobić? Nie wytrzymam z nią kolejnego roku.
A nie możesz z nią pogadać? Skoro wcześniej dogadywałyście się bez problemu, to coś musiało się stać. Mogło to być zwyczajne nieporozumienie. Spróbuj z nią pogadać, powiedz, że masz wrażenie, że od roku jest coś nie tak między Wami. Po co się złościć, gdy spokojna rozmowa może wiele wyjaśnić?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 02:35   #19
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez KotiUriel Pokaż wiadomość
Też mam ten problem babsztyl od wf mnie tak traktuje. Często zdarza się jej mówić o mnie w mojej obecności. Nie ważne, że siedze na ławce pare metrów dalej. Najcześciej mówi o mnie zaimkami. Ja już nie moge z nią wytrzymać. Co mam zrobić, kończą mi sie już pomysły. Na razie są wakacje to mam ją z głowy,ale co później. Wystarczy, że mam najniższą ocene z grupy, podwyższyła wszystkim ale nie mi. Nie wiem o co jej chodzi. Wcześniej dogadywałam się z nią na spokojnie ale w tym roku jakaś wredna się dla mnie zrobiła. Pare razy mnie zamkneła mnie w szatni, inne osoby też tam były. Co mam zrobić? Nie wytrzymam z nią kolejnego roku.
Subtelnie pyskuj. Ja bym powiedziała głośno ,,ONA MA IMIĘ" albo ,,siedzę obok, może się pani zwracać bezpośrednio". Jest pewien poziom, poniżej którego osoba na takiej pozycji jak nauczyciel nie powinna zejść, ale z doświadczenia wiem, że uczący w-fu w 90% mają to gdzieś. Czasem lepiej się odgryźć niż zastanawiać, czemu to Ty jesteś obiektem zwykłego chamstwa.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 09:05   #20
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Autorko, a może pogadaj ze swoim facetem. Powiedz mu, jak się głupio czujesz w tej sytuacji i niech on uświadomi swoją matkę, że to co robi jest mało grzeczne i że on sobie nie życzy, żeby się tak lekceważąco do Ciebie zwracała. Tylko niech nie mówi, że to Ty się skarżyłaś, tylko on to zauważył i nie zgadza się na takie Ciebie traktowanie. Bo inaczej może się to obrócić przeciwko Tobie.Jeśli przedstawi to jako swój punkt widzenia, a nie Twoje skargi, może wtedy to do "teściowej" dotrze.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:41   #21
maela
Raczkowanie
 
Avatar maela
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 278
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Autorko, a może pogadaj ze swoim facetem. Powiedz mu, jak się głupio czujesz w tej sytuacji i niech on uświadomi swoją matkę, że to co robi jest mało grzeczne i że on sobie nie życzy, żeby się tak lekceważąco do Ciebie zwracała. Tylko niech nie mówi, że to Ty się skarżyłaś, tylko on to zauważył i nie zgadza się na takie Ciebie traktowanie. Bo inaczej może się to obrócić przeciwko Tobie.Jeśli przedstawi to jako swój punkt widzenia, a nie Twoje skargi, może wtedy to do "teściowej" dotrze.
Również uważam, że autorka powinna porozmawiać ze swoim facetem. Może przyszła teściowa ma po prostu taki zwyczaj? Doskonale rozumiem Autorko Twoją irytację, bo sama dostałabym niezłej guli, ale rozmowa powinna coś wyjaśnić Przynajmniej dowiesz się, czy ten typ tak ma i o innych również w ten sposób się wypowiada, czy może to bardziej osobista wycieczka.
maela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 11:49   #22
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Według mnie jest to lekceważące i niekulturalne.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 20:28   #23
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Dziewczyny dały garść świetnych pomysłów
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 20:36   #24
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

arghhh. dziala mi to na nerwy. jak wczoraj pamietam sytuacje w towarzystwie, gdzie srednio przeze mnie lubiana dziewczyna wypalila (o mnie) a ona to i tamto
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 20:46   #25
nobodygirl91
Zadomowienie
 
Avatar nobodygirl91
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gołdap / Gdańsk
Wiadomości: 1 128
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

'ONA ma IMIĘ'
proste i skuteczne.

nienawidzę mówienia ona w mojej obecności, mega niekulturalne to jest.
__________________
nobodygirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 22:24   #26
KotiUriel
Przyczajenie
 
Avatar KotiUriel
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Unhappy Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Czego ja już nie robiłam zdanie "ona ma imie" padło nie raz i nadal jest to samo. Nie wiem czemu ona mnie tak traktuje. w tamtym roku była miła i wogóle a teraz to wole nie chodzić na wfy. byłam na wf a mam nieobecności, bo zaznacza w dzienniki że mnienie było. Mamie nie powiem bo uważa że nauczyciele powinni nas tak taraktować. niedługo początek roku szkolnego i się stresuje. przez tem stres wyłysieje. próbowałam wszystkiego co pisaliście
__________________
"Miła-Tak, Słaba-Wal Się"
KotiUriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 01:30   #27
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Wiem, że takie sytuacje działają na nerwy, ale szkoda przez jedną wredną babę od "przedmiotu" takiego jak w-f łysieć że stresu, to nie matematyka.
Spytam tak - co na to Twoje koleżanki? W-fistka nie rzuca tymi tekstami do ściany.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:08   #28
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

też to mnie irytuje :/
co za jaka ona
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 15:21   #29
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

teściowej wystaje słoma z butów i tyle w temacie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 21:01   #30
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Mówienie w mojej obecności o mnie "ONA"

Cytat:
Napisane przez KotiUriel Pokaż wiadomość
Czego ja już nie robiłam zdanie "ona ma imie" padło nie raz i nadal jest to samo. Nie wiem czemu ona mnie tak traktuje. w tamtym roku była miła i wogóle a teraz to wole nie chodzić na wfy. byłam na wf a mam nieobecności, bo zaznacza w dzienniki że mnienie było. Mamie nie powiem bo uważa że nauczyciele powinni nas tak taraktować. niedługo początek roku szkolnego i się stresuje. przez tem stres wyłysieje. próbowałam wszystkiego co pisaliście
A czemu uważasz, że Twoja Mama tak uważa? Według mnie powinnaś Mamie powiedzieć.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-17 22:01:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.