Wątek dla kawoszy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 14:07   #151
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
nie widziałam bez laktozy, tylko napój ryżowy lub sojowy (ja soi nie mogę), karton litrowy kosztuje 10zł, tez szukałam mniejszych, ale nie było nigdzie, a nie kupię dużego, bo nie wypiję nim się zepsuje
Jest jeszcze mleko owsiane, bo ja też sojowego nie mogę i krowiego. Ryżowe mi nie smakuje,a owsiane jest ok. Jest w Polsce takie jak w załączniku, z wapniem i witaminami.
Cytat:
Napisane przez melazja Pokaż wiadomość
Mleko bez laktozy jest (foto w załączeniu), moja mama kupowała w Carfurze albo innym molochu, opakowania litrowe i półlitrowe, cena do zniesienia.
Ale już się przyzwyczaiłam do zabielacza, z mlekiem nie smakuje
Zabielacz to też straszna chemia jest.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oatly-mleko-owsiane-z-wapniem-1-l.jpg (67,4 KB, 15 załadowań)
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 08:27   #152
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Wątek dla kawoszy

Dziewczyny w listopadzie byłam w Wawie, i jedliśmy śniadanie w restauracji i mieli smaczną kawę z ekspressu Przepyszna była, mocna dość, ale rewelka Żałuję, że nie zapytałam z jakiej firmy maja
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 08:12   #153
filmozerca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Wątek dla kawoszy

A co myślicie o kawie orkiszowej?
Pił ktoś? Czy też macie wrażenie, że ma taki "mdławy" posmak?
filmozerca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 23:24   #154
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez filmozerca Pokaż wiadomość
A co myślicie o kawie orkiszowej?
Pił ktoś? Czy też macie wrażenie, że ma taki "mdławy" posmak?
Piłam, średnio mi smakowała. Bardziej do zbożowych bym ją zaliczyła.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:36   #155
filmozerca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Piłam, średnio mi smakowała. Bardziej do zbożowych bym ją zaliczyła.
Tak, zdecydowania zbożowa! Podobno ma dużo właściwości leczniczych i... stety/niestety nie zwiera kofeiny! Ale spróbować można.
filmozerca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 07:20   #156
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wątek dla kawoszy

Ostatnio poczyniłam duże zapasy kawy Gevalia. Mam kilka wersji o różnym stopniu zmielenia,w tym do french press i filtra oraz wersję bez kofeiny.

Jakby ktoś szukał tej marki w Polsce to na 100% jest w duńskiej sieci Netto
Kwaśna nie jest,a cenowo też chyba ok,bo pół kg poniżej 20zł wychodzi.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:54   #157
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Wątek dla kawoszy

Masz może porównanie smakowe do dalmayra?
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 18:57   #158
Mulinka Kordonkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 92
Dot.: Wątek dla kawoszy

ja kupuję lavazzę albo trzymam sztamę ze znajomymi z Francji i przywożą mi zawsze kawę . Francuska kawa jest najlepsza.
__________________
Moja twórczość
https://www.facebook.com/pages/Mulin...0829504?ref=hl
Mulinka Kordonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:21   #159
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Wątek dla kawoszy

Macie dostęp na Bliski Wschód?
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:12   #160
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Masz może porównanie smakowe do dalmayra?
Znam Dalmayr. W smaku podobne. Polecam wypróbować Gevalię.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 10:55   #161
KAWING
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
GG do KAWING Send a message via Skype™ to KAWING
Dot.: Wątek dla kawoszy

Jestem kawoszem z krwi i kości. Lubię pić świeżo paloną kawę zaparzoną w kawiarce z dodatkiem spienionego mleczka i miodu gryczanego.
KAWING jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 11:55   #162
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Wątek dla kawoszy

tez najbardziej lubie swiezo wypalana w Naszych palarniach kawe
najczesciej pije espresso ale lubie rowniez kawe z aeropressu, kubeczka wietnamskiego (phin), FP ....
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2014-05-13 o 07:12 Powód: literowka
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 06:44   #163
KAWING
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
GG do KAWING Send a message via Skype™ to KAWING
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
tez najbardziej lubie swiezo wypalana w Naszych palasniach kawe
najczesciej pije espresso ale lubie rowniez kawe z aeropressu, kubeczka wietnamskiego (phin), FP ....
Tak się składa, że właśnie mam własną palarnię kawy. Smak i zapach kawy świeżo palonej jest nie do opisania.

Edytowane przez KAWING
Czas edycji: 2014-05-13 o 06:57
KAWING jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 00:05   #164
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wątek dla kawoszy

kawosze odświeżam temat i pytam o kawiarkę Bialetti Mukka , marzę o niej już od jakiegoś czasu ale ciągle przed zakupem powstrzymują mnie opinie znalezione w necie jakoby ta kawiarka jest bardzo awaryjna i trzeba co chwilę zawór jej wymieniać, a do tanich nie należy.
Aktualnie mam zwykła kawiarkę Bialetti Venus ale nie jestem z niej za bardzo zadowolona, ciągle kawa w niej parzona ma jakiś taki metaliczny posmak, raz na jakiś czas uda mi się zaparzyć naprawdę pyszną kawę za jej pomocą ale niestety takie sytuacje należą do rzadkości, do tego wkurza mnie osobne gotowanie mleka.
Czy któraś z Was parzy kawę w owej krówce?
Proszę o opinię
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 08:26   #165
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
Aktualnie mam zwykła kawiarkę Bialetti Venus ale nie jestem z niej za bardzo zadowolona, ciągle kawa w niej parzona ma jakiś taki metaliczny posmak, raz na jakiś czas uda mi się zaparzyć naprawdę pyszną kawę za jej pomocą ale niestety takie sytuacje należą do rzadkości, do tego wkurza mnie osobne gotowanie mleka.
Czy któraś z Was parzy kawę w owej krówce?
Proszę o opinię
Moze myjesz ja od wewnatrz plynem do mycia naczyn albo czyms podobnym? Mleko swietnie podgrzewa sie w szklance w mikrofalowce
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 11:28   #166
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Moze myjesz ja od wewnatrz plynem do mycia naczyn albo czyms podobnym? Mleko swietnie podgrzewa sie w szklance w mikrofalowce
No właśnie nie, już się tyle naczytałam co może być przyczyną tego metalicznego smaku, że głowa mała. Ani nie myję jej detergentami, próbowałam z różnymi stopniami mielenia kawy, tak samo z palnikiem, na większym ogniu , na mniejszym, różnego rodzaju wody: mineralna, źródlana, odstana, filtrowana itd i nadal nie umiem znaleźć przyczyny.
Ale jest to dziwne , bo jak mówię raz na jakiś czas zaparzę naprawdę pyszną kawę tą kawiarką.
Najchętniej to bym zakupiła ekspress, ale niestety na chwilę obecną nie stać mnie na kupno dobrego sprzętu, a i w domu sama jestem smakoszem kawy , także kawiarka spisuje się w sam raz na chwile obecną.
Do mukki dodatkowo przekonuje mnie crema, której w domowych warunkach dobrze wytworzyć nie umiem no i zwyczajnie nie chce mi się w to bawić za każdym razem
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 12:35   #167
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Wątek dla kawoszy

Podejrzane jest to, ze mimo wyprobowania wszystkicj przyczyn niesmacznej kawy, to czasami udaje sie zrobic dobra kawe. Masz moze mozliwosc pozyczyc od kogos (zamienic sie na chwile) inna kawiarke? i sprawdzic czy tez taka niesmaczna kawe robi. Ja mam 3 Bialetti aluminiowe i wszystko super OK. Twoja jest ze stali nierdzewnej. Wode wykluczam bo wyprobowalas wszystkie metody. Zakladam, ze ta czasami dobra kawa jest robiona na tej samej kawie (paczce kawy) co ta niedobra. A jakis kolega czy kolezanka probowala te niedobra kawe? moze masz cos ze smakiem:x. ( w co watpie)
Zmienialas moze uszczelke i filter?

Edytowane przez a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Czas edycji: 2014-08-26 o 12:38
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 15:34   #168
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wątek dla kawoszy

mam w domu starą aluminiową kawiarkę i z nią jest wszystko ok, kawa wychodzi pyszna, ale to kawiarka badziewna za 15zł. Kupiłam specjalnie tą Bialetti by mieć coś porządniejszego a tu taki klops. Kawa się nie zmienia , ciągle ta sama, uszczelkę wymieniałam. Nikogo nie częstowałam kawą ale jest niemożliwością, że sama sobie wymyślam metaliczny smak kawy, szczególnie, że z innej kawiarki kawa wychodzi o normalnym smaku no i czasami w tej Bialetti uda mi się zaparzyć normalną, pyszną kawkę Dla mnie to też jest dziwne, coś muszę robić nie tak skoro czasami kawa wychodzi dobra, tylko właśnie nie mogę znaleźć przyczyny :/
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 21:05   #169
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
kawosze odświeżam temat i pytam o kawiarkę Bialetti Mukka , marzę o niej już od jakiegoś czasu ale ciągle przed zakupem powstrzymują mnie opinie znalezione w necie jakoby ta kawiarka jest bardzo awaryjna i trzeba co chwilę zawór jej wymieniać, a do tanich nie należy.
Aktualnie mam zwykła kawiarkę Bialetti Venus ale nie jestem z niej za bardzo zadowolona, ciągle kawa w niej parzona ma jakiś taki metaliczny posmak, raz na jakiś czas uda mi się zaparzyć naprawdę pyszną kawę za jej pomocą ale niestety takie sytuacje należą do rzadkości, do tego wkurza mnie osobne gotowanie mleka.
Czy któraś z Was parzy kawę w owej krówce?
Proszę o opinię
Ja używam bialetti venus i nie odnotowałam metalicznego posmaku w kawie. Może to kwestia wody, na bazie której robisz kawę? Albo za długo trzymasz ją na ogniu?
Pomysł z mukką mnie się podoba, ale ze względu na cenę nie zdecydowałam się na nią. Niestety w kwestii jej jakości nic nie podpowiem, aczkolwiek mam znajomych prowadzących sklep internetowy z kawą i m.in. kawiarkami. Gdybyś chciała mogę ci wysłać link na pw, to dopytasz ich jak to jest z tym modelem kawiarki. Pewnie mają jakieś doświadczenia związane ze sprzedażą.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
No właśnie nie, już się tyle naczytałam co może być przyczyną tego metalicznego smaku, że głowa mała. Ani nie myję jej detergentami, próbowałam z różnymi stopniami mielenia kawy, tak samo z palnikiem, na większym ogniu , na mniejszym, różnego rodzaju wody: mineralna, źródlana, odstana, filtrowana itd i nadal nie umiem znaleźć przyczyny.
Ja swoją kawiarkę ze stali nierdzewnej myję normalnie płynem do mycia naczyń i dokładnie płuczę. W przypadku aluminiowych nie powinno się używać detergentów, dlatego zdecydowałam się na stal. Nie potrafiłabym nie umyć kawiarki po użyciu. Samo przepłukanie to dla mnie za mało.
W sumie to patowa sytuacja, skoro nic nie działa i kawa ma ten nieszczęsny metaliczny posmak...
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 16:24   #170
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wątek dla kawoszy

chyba odkryłam tajemnice metalicznego, gorzkiego posmaku. Mianowicie moim błędem było złe zaparzanie kawy,stawiałam kawiarkę na najmniejszy palnik i czekałam aż się zaparzy. Wczoraj zaparzając kawę również postawiłam na ful rozkręcony najmniejszy palnik i gdy woda się zagotowała i zaczęła kawę górą wylewać to wtedy zmniejszyłam grzanie o połowę. I to pomogło Jestem już pewna , ze to było błędem, bo teraz już każda kawa wychodzi pyszniutka i aromatyczna

A tak poza tym jakie kawy pijecie/polecacie?
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:08   #171
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
mam w domu starą aluminiową kawiarkę i z nią jest wszystko ok, kawa wychodzi pyszna, ale to kawiarka badziewna za 15zł
Kawa wychodzi pyszna, ale kawiarka jest badziewna, bo tania? Aha
Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
...
gdy woda się zagotowała i zaczęła kawę górą wylewać to wtedy zmniejszyłam grzanie o połowę. I to pomogło Jestem już pewna , ze to było błędem, bo teraz już każda kawa wychodzi pyszniutka i aromatyczna
Zmniejszenie płomienia powoduje zmniejszenie ciśnienia pary wewnątrz kawiarki, a co za tym idzie - woda dłużej przechodzi przez sitko z kawą i dłużej ma z nią kontakt (ale szczerze mówiąc, nie wpadłbym na takie rozwiązanie). O stopniu zmielenia ziaren i jego wpływie na smak słyszałem

Moim ostatnim odkryciem jest kawa irish whisky, ziarnista

Edytowane przez gryx82
Czas edycji: 2014-08-27 o 19:09
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 23:25   #172
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Kawa wychodzi pyszna, ale kawiarka jest badziewna, bo tania? Aha

Zmniejszenie płomienia powoduje zmniejszenie ciśnienia pary wewnątrz kawiarki, a co za tym idzie - woda dłużej przechodzi przez sitko z kawą i dłużej ma z nią kontakt (ale szczerze mówiąc, nie wpadłbym na takie rozwiązanie). O stopniu zmielenia ziaren i jego wpływie na smak słyszałem

Moim ostatnim odkryciem jest kawa irish whisky, ziarnista
No widzisz, a ogólnie mówi się, że im dłużej się kawa się w kawiarce parzy to podobno jest coraz bardziej gorzka, a tu taki zaskoczenie, bo u mnie jest wręcz przeciwnie
Kawiarka jest badziewna, bo jest wykonana z aluminiu i to jakiegoś niewiadomego pochodzenia, do tego stopił mi się w niej plastikowy uchwyt.

Ta kawa Irish whiskey wydaje się bardzo interesująca, jest w niej rzeczywiście wyczuwalny aromat alkoholu?
Obecnie piję kawę Movenpick der himmlische i jak na tanią kawę to muszę przyznać, że jest bardzo w porządku, oczywiście ziarnista i świeżo mielona
Teraz czekam na przesyłkę słynnej Pellini Top i będę testować czy rzeczywiście jest warta swojej ceny
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 00:44   #173
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez miiilka91 Pokaż wiadomość
No widzisz, a ogólnie mówi się, że im dłużej się kawa się w kawiarce parzy to podobno jest coraz bardziej gorzka, a tu taki zaskoczenie, bo u mnie jest wręcz przeciwnie
Mnie nie przeszkadza gorycz w kawie (mimo tego nawet, że gorzką piję)
Cytat:
Kawiarka jest badziewna, bo jest wykonana z aluminiu i to jakiegoś niewiadomego pochodzenia, do tego stopił mi się w niej plastikowy uchwyt.
A! Teraz to rozumiem
Cytat:
Ta kawa Irish whiskey wydaje się bardzo interesująca, jest w niej rzeczywiście wyczuwalny aromat alkoholu?
Jest wyraźnie wyczuwalny (my swoją mamy ze sklepu typu "świat herbaty", czy jakoś tak)
Cytat:
Obecnie piję kawę Movenpick der himmlische i jak na tanią kawę to muszę przyznać, że jest bardzo w porządku, oczywiście ziarnista i świeżo mielona
No skoro nazywa się "niebiańska", to nie może być zła
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 06:49   #174
beautyinside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Wątek dla kawoszy

Ja ostatnio pokochałam egipską kawę z kardamonem.
beautyinside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 08:45   #175
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Wątek dla kawoszy

Movenpick der himmlische to dobra kawa szwajcarskiej firmy. Kawa dobra nie zawsze musi duzo kosztowac. Jak ktos chce pic najdrozsza kawe i sie chwalic to.. polecam Kopi Luwac. Illy tez ma dobra opinie.
Ja osobiscie lubie bardzo Segafredo.
Ja uzywam aluminiowe kawiarki Bialetti "Moka" i "Dama nuova" i kawa jest super.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:49   #176
miiilka91
Raczkowanie
 
Avatar miiilka91
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Movenpick der himmlische to dobra kawa szwajcarskiej firmy. Kawa dobra nie zawsze musi duzo kosztowac. Jak ktos chce pic najdrozsza kawe i sie chwalic to.. polecam Kopi Luwac. Illy tez ma dobra opinie.
Ja osobiscie lubie bardzo Segafredo.
Ja uzywam aluminiowe kawiarki Bialetti "Moka" i "Dama nuova" i kawa jest super.
Też uważam , że Movenpick to bardzo smaczna kawa, ma lekko czekoladowy posmak, co mi osobiście bardzo odpowiada.
Jest dobra i cenę ma w miarę przystępną, polecam ją innym, którzy kupują marketowe jacobsy czy czibo, cena prawie ta sama a różnica w jakości nieporównywalna.
Illy to już dużo za droga dla mnie kawa, szczególnie iż takim kawoszem z wysublimowanym smakiem to ja jeszcze nie jestem, pewnie bym nawet nie poczuła różnicy. Może gdybym miała ekspress to jeszcze, jeszcze a w kawiarce to raczej nie będzie miała okazji się całkowicie "wykazać".
Pellini Top też do najtańszych nie należy i w regularnej cenie pewnie bym jej nie kupiła ale akurat trafił mi się duży rabat w sklepie internetowym to żal było nie skorzystać
Co do aluminiowych kawiarek od porządnych firm absolutnie nic nie mam ale z kawiarki kupionej "na rynku" niewiadomego pochodzenia to wolę nie używać.
Zresztą Mukka o którą pytałam też jest aluminiowa

Edytowane przez miiilka91
Czas edycji: 2014-08-28 o 11:53
miiilka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 11:29   #177
bananowiec76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cześć.

Od kilku miesięcy ma problemy żołądkowe, jak się okazało związane są one z piciem kawy. Podobno wosk zawarty w kawie może powodować zgagę czy poważniejsze problemy z żołądkiem, jak w moim przypadku. Lekarz powiedział, że najlepiej będzie przestać pić kawę - tak łatwo mówić, ale wypijałam 3-4 kawy dziennie i uwielbiam ten aromat. Pan doktor był na tyle łaskawy, że doradził mi żebym znalazła kawę, która nie będzie tak szkodzić na żołądek.
Moje pytanie, czy słyszałyście o takich kawach? i żeby cena była przystępna
bananowiec76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 13:06   #178
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez bananowiec76 Pokaż wiadomość
Cześć.

Od kilku miesięcy ma problemy żołądkowe, jak się okazało związane są one z piciem kawy. Podobno wosk zawarty w kawie może powodować zgagę czy poważniejsze problemy z żołądkiem, jak w moim przypadku. Lekarz powiedział, że najlepiej będzie przestać pić kawę - tak łatwo mówić, ale wypijałam 3-4 kawy dziennie i uwielbiam ten aromat. Pan doktor był na tyle łaskawy, że doradził mi żebym znalazła kawę, która nie będzie tak szkodzić na żołądek.
Moje pytanie, czy słyszałyście o takich kawach? i żeby cena była przystępna
Jaką kawę pijesz? 100% Arabicę czy z dodatkiem Robusty?

Lekarze uwielbiają zwalać wszystko na kawę, często bez zlecania badań.
Czasem też to nie kawa,a nerwy czy mleko dodawane do kawy jest problemem.
Moje typy łagodnych i tańszych kaw:
Astra łagodna dla żołądka
MK CAFE FEELINGS

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=657797

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2014-11-02 o 13:07 Powód: dopisek
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 14:06   #179
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: Wątek dla kawoszy

Ja dziś się dosładzam Duża kawa z jeszcze większą porcją bitej śmietany. I gałeczka lodów waniliowych w środku. A na to wszystko kropelka nalewki wiśniowej.
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 14:37   #180
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Wątek dla kawoszy

Cytat:
Napisane przez bananowiec76 Pokaż wiadomość
Cześć.

Od kilku miesięcy ma problemy żołądkowe, jak się okazało związane są one z piciem kawy. Podobno wosk zawarty w kawie może powodować zgagę czy poważniejsze problemy z żołądkiem, jak w moim przypadku. Lekarz powiedział, że najlepiej będzie przestać pić kawę - tak łatwo mówić, ale wypijałam 3-4 kawy dziennie i uwielbiam ten aromat. Pan doktor był na tyle łaskawy, że doradził mi żebym znalazła kawę, która nie będzie tak szkodzić na żołądek.
Moje pytanie, czy słyszałyście o takich kawach? i żeby cena była przystępna
hm, tu wcale o "wosk" (raczej oleistosc) nie chodzi moze stopien wypalenia ziaren i moc naparu.

ostatnio coraz czesciej pije kawe " parzona na zimno" czyli Cold Brew Coffee
ma delikatniejszy smak, troszke ziemisty, ale tez wyslodzony, bez kwasnego smaku i goryczy, dzieki temu, kawa jest przez wielu smakoszy uznana rowniez za dobra dla osob z problemami zoladkowymi, ale uwaga, taka kawa zawiera znacznie wiecej kofeiny niz parzona na goraco
wiec niech nie myli delikatny smak
filmikow na jej temat jest pelno na YT
przyklady:

http://www.youtube.com/watch?v=F1q7YzYFhfQ

http://allrecipes.com/video/689/how-...ee/detail.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=AOaAjeWE2qk

testowalam juz wiele wersji koncentracji, dla mnie najlepiej sprawdza sie proporcja:
40g kawy na 500ml wody, pije ja pozniej na goraco, jedna czesc ekstraktu kawy, na 2 czesci goracej wody pycha
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-09 12:39:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.