Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-16, 12:40   #2671
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

skarbonka powiem Ci tak. ja też jestem uczulona na nikiel, ale mnie aparat nie uczulił. co nie znaczy że Ciebie też nie uczuli. zamki na próbę to niezły pomysł, chociaż musisz pamiętać że na początku aparat może bardzo mocno drażnić wewnętrzną część ust, policzki itd. a wtedy większość jamy ustnej boli/piecze/itp. nie pomyl tego z uczuleniem osobiście uważam że metalowe aparaty są fajniejsze, bardziej mi się podobają. jeśli masz odmienne zdanie to w przypadku uczulenia na aparat kryształ będzie jak znalazł. jeśli jednak też wolisz metalowe zamki, to orto powinien się pofatygować po zamki metalowe bezniklowe. nie jest to aż tak duży problem, bo z tego co mi mówiła orto sa one dostępne w hurtowniach. musisz jednak liczyć się z tym, ze takie zamki również mogą być troszkę droższe.
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 12:56   #2672
skarbonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 128
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
skarbonka powiem Ci tak. ja też jestem uczulona na nikiel, ale mnie aparat nie uczulił. co nie znaczy że Ciebie też nie uczuli. zamki na próbę to niezły pomysł, chociaż musisz pamiętać że na początku aparat może bardzo mocno drażnić wewnętrzną część ust, policzki itd. a wtedy większość jamy ustnej boli/piecze/itp. nie pomyl tego z uczuleniem osobiście uważam że metalowe aparaty są fajniejsze, bardziej mi się podobają. jeśli masz odmienne zdanie to w przypadku uczulenia na aparat kryształ będzie jak znalazł. jeśli jednak też wolisz metalowe zamki, to orto powinien się pofatygować po zamki metalowe bezniklowe. nie jest to aż tak duży problem, bo z tego co mi mówiła orto sa one dostępne w hurtowniach. musisz jednak liczyć się z tym, ze takie zamki również mogą być troszkę droższe.
Emeczko, dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź
skarbonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 13:33   #2673
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Od 10-15 minut mam separację na dole i świruję! Wkurza mnie to uczucie rozpychania zębów przez separację:/ Jutro o 17.30 zakładam dół.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 13:39   #2674
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Gonia,no rzeczywiście bardzo Ci te gumki wyblakły aż dziwne,że fioletowe tak potrafią ja mam różowe,takie żarówiaste od 30 czerwca i jak na razie troszeńkę może straciły na intensywności,ale nie zmieniły koloru...A poza tym to uważam,że masz proste zęby i nie wiem co Ci się ma jeszcze prostować,przynajmniej u góry
Czarna,nie wiem czemu,ale Twoje zdjęcia nie chcą mi się otworzyć,może zbyt duży rozmiar mają i dlatego to tak u mnie trwa,dlatego ich nie widziałam
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 13:51   #2675
18wroclove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Do dygotka8
Tylko że ja za aparat retencyjny na dół płaciłam 350 zł. A za górę drugie tyle. Tylko że ja mam na dół bo na górę mówiła że nic nie powinno się dziać. Zdjęcia wrzucę jeszcze jak aparat miałam stały i teraz, tylko do poniedziałku bo nie mam przez parę dni kabla USB. No ja mogłam rozłożyć na raty koszta aparatu więc rodzicom to odpowiadało.
Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Ten drugi aparat noszę tylko na górne zęby i od 2,5 miesiąca Dolne mam bardzo łądne , ale przy pierwzym aparacie musiałam wyrwać dwie czwórki i teraz pół roku temu dwie ósemki wiec nie mam już troszku tych zębów Teraz na dolnych mam tylko podklejony drucik za zębami a na noc zakładam płytkę z zameczkami na nią naklejonymi co by górne zęby do przodu pchać Za szynę płaciłam 250 PLN chyba, już nie pamiętam Z jednej strony to też moja wina, bo wcześniej nalegałam że chce już ściągnąc aparat bo jak sie go nosi 3 lata to z czasem ma się juz go dość I teraz nosze ponownie i proszę co się dzieje A i jeszcze czekam aż mi wyjda górne ósemki, bo na zdjęciu już jedna jest a druga się dopiero zawiązała
I jak wyrwałas na dole dwie czwórki to ci się ładnie rozsunęły i nie widać szpar? bo ja jak górne miałam wyrywane to ładnie się poprzesuwały. Tylko mi na górze ósemki też rosną i się boję co będzie, ogólnie moja orto mnie zapewniała że nic się dziać nie będzie. No ale jak masz drucik na dolnych podklejony za zębami to Ci to założyła bezpośrednio po ściągnieciu aparatu? I za to płaciłaś 250 zł tak? No ja nie jestem zadowolona z tego mojego retencyjnego. Kolega miał jakąś nakładkę i to przez rok musi nosić na noc. Ale co ortodonta to inny zwyczaj. Mimo że ja jeżdżę prywatnie, chyba jak większość z Was. No cóż poczekamy do września. Niech coś zrobi, bo ja na pewno za ogólne koszta ponad 4000 zł co mnie wyniosły na aparat z wizytami, nie zapłacę za nowy aparat nawet gdyby mi na dół założyła i za połowę ceny. To jest śmieszne. Też mogła mi zlecic wyrwanie na dole dwoch czworek to teraz nie miałabym problemu pewnie. Pozdrawiam
18wroclove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 15:07   #2676
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

emanko !

byłam w poniedziałek u mojej ostro. zmieniła mi drucik i założyła takie coś na dwóch zębach. wie ktoś w jakim celu to się nosi ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg emanko.jpg (29,4 KB, 102 załadowań)
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 17:02   #2677
taramtaram
Raczkowanie
 
Avatar taramtaram
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 218
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

aaa byłam dzisiaj na wizycie i mi założyli metalowe ligatury(?) na górzee aaa;( akurat na wakacje:p teraz już co miesiac bedą metalowe czy to jednorazowo?
__________________


taramtaram jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 17:20   #2678
czarna180
Raczkowanie
 
Avatar czarna180
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 248
GG do czarna180
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

wrociłam z wizyty. mam czerwone gumeczki. Zmieniła mi drucik i dała tak jakby na niego cos gumowego przezroczystego oO' .. co to ?
__________________
metal góra - 09.06.08
************************* ********************
24.05.08 ...




czarna180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 18:40   #2679
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

to jeszcze pokażę jak wyglądają moje zęby po równych 11 miesiącach noszenia Damon'a
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".

Edytowane przez ojp
Czas edycji: 2008-09-22 o 23:50
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 19:16   #2680
Czary Mary
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ojp- róznica kolosalna. Gratuluje
Czary Mary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 20:14   #2681
Kallisto
Raczkowanie
 
Avatar Kallisto
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 258
GG do Kallisto
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hej dziewczyny!
pisalam juz na tym forum wczesniej ale to bylo dawno dawno dawno.... juz nosze aparat 2,5roku. mialam nosic 3, ale to chyba bedzie 5lat.
mam taki problem ze moja 3 siedzi w podniebieniu. 10miesiecy mialam ja odslaniana, i dopiero teraz byc moze zacznie wychodzic na swiatlo dzienne

slyszalam niestety, ze zabki ktore dlugo siedzialy w podniebieniu sa znieksztalcone/brzydki, badz co najgorsze moga sie do niczego nie nadawac.

czy ktoras z was miala takoa sytuacje? jak wyglada wasz "odnaleziony" zabek?
__________________
_________________________ _________________________ ___

Odchudzam się i zapuszczam włoski!
Waga 54 a będzie:
50 ,
potem 48
a potem wymarzone 45
Kallisto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 20:18   #2682
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez czarna180 Pokaż wiadomość
wrociłam z wizyty. mam czerwone gumeczki. Zmieniła mi drucik i dała tak jakby na niego cos gumowego przezroczystego oO' .. co to ?
to najpewniej łańcuszek-ma ściągać zęby do siebie. Jak masz bezbarwny, to uważaj co jesz i pijesz, bo bezbarwne szybko się przebarwiają

babki nie mam siły...chciałam coś napisać o swoich zębiskach, ale dosłownie jestem utyrana
napiszę tylko tyle, że boli
przez tydzień miałam super ekstra czerwone gumki(boszzzzz moje najulubieńsze ), ale dziś poszłam do orto na poprawki i zapodała mi znów łańcuszek ale ładny nawet-jasno-różowy, a na dół na siekacze dała metalowe ligatury ble na bokach zostały czerwone, tak że mix jak ta lala
dół mi przechyla do języka, u góry utrzymujemy zęby razem, bo jak tylko mogą, to się rozjeżdżają, potem lekko wydłużamy lewą dwójkę i finisz
no ale jeszcze parę miesięcy na to zejdzie

ehhh idę, bo mnie napier(^%$#%^&*( te dolne siekacze jak diabli
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 20:26   #2683
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

papryczko,a masz zdj jak wyglądają czerwone gumeczki??ja z minuty na minutę zmieniam decyzję co do tego jakie na następnej wizycie założę domyślam się,że boli i to bardzo...jedyne co może pocieszyć to to,że działa i że ząbki się prostują a to najważniejsze
3maj cię cieplutko
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 21:01   #2684
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ojp też to mam ! tylko że na jedynkach i dwojkach i tez nie wiem po co
kto wieee?
Czarna180 ty też nie chcesz aparatu na dół? to tak jak ja kurcze, bo uważam że mam tam proste zęby i troche żal kasy... no ale może okiem ortodontki mam krzywe...? albo będzie on potrzebny do naprawienia zgryzu... chociaż narazie nic nie mówi o dolnym... nawet nie wpsomniala na planie leczenia o dolnym więc jest nadzieja... może mam taki zgryz że uda sie go naprawić jednym czyli górnym bo o ile wiem to zgryz mam taki że te goirne zabki tak wychodzą a dolne sa tak jakby proste normlane a te gorne takie wychylone.. nie wiem chyba sie jej spytam na wizycie,a no isie ejszcze spytam o tym zabku ktory ma urosnac a a jakos nie rosnie juz zaczyna mnie to nie pokoic... wiec sie spytam... czasami lepiej nie wiedziec ale coz
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 21:03   #2685
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no to poszlam do orto w wawie chcoazi jestem z poznania i wiem tylko ze zyc mi sie odechcialo . kobieta mila i kompetentna ale zwyczajnie koszty mnie przerastaja. a nie zapozycze sie dla zebow na kilkadziesiat tysiecy ech moze nawet Wam zazdroszcze Wam mozna pomoc , powodzenia
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 21:51   #2686
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
Gonia,no rzeczywiście bardzo Ci te gumki wyblakły aż dziwne,że fioletowe tak potrafią ja mam różowe,takie żarówiaste od 30 czerwca i jak na razie troszeńkę może straciły na intensywności,ale nie zmieniły koloru...A poza tym to uważam,że masz proste zęby i nie wiem co Ci się ma jeszcze prostować,przynajmniej u góry
Też się zdziwiłam, że takie ciemno fioletowe się odbarwiły A co do moich ząbków to wizualnie może i jest już całkiem nieźle, ale wciąż pozostaje mi do wyprostowania wada zgryzu

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
no to poszlam do orto w wawie chcoazi jestem z poznania i wiem tylko ze zyc mi sie odechcialo . kobieta mila i kompetentna ale zwyczajnie koszty mnie przerastaja. a nie zapozycze sie dla zebow na kilkadziesiat tysiecy ech moze nawet Wam zazdroszcze Wam mozna pomoc , powodzenia
julianna kielkadziesiąt tysięcy?! to ile ci ta orto zaśpiewała za leczenie?
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 22:18   #2687
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
no to poszlam do orto w wawie chcoazi jestem z poznania i wiem tylko ze zyc mi sie odechcialo . kobieta mila i kompetentna ale zwyczajnie koszty mnie przerastaja. a nie zapozycze sie dla zebow na kilkadziesiat tysiecy ech moze nawet Wam zazdroszcze Wam mozna pomoc , powodzenia
ile???kilkadziesiąt tysięcy??to gdzie ty znalazłaś takiego orto i jaką masz wadę???i jaki aparat masz na myśli??może ten lingwinalny?może z nim leczenie jest droższe....w szoku jestem...
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 05:20   #2688
czarna180
Raczkowanie
 
Avatar czarna180
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 248
GG do czarna180
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
Ojp też to mam ! tylko że na jedynkach i dwojkach i tez nie wiem po co
kto wieee?
Czarna180 ty też nie chcesz aparatu na dół? to tak jak ja kurcze, bo uważam że mam tam proste zęby i troche żal kasy... no ale może okiem ortodontki mam krzywe...? albo będzie on potrzebny do naprawienia zgryzu... chociaż narazie nic nie mówi o dolnym... nawet nie wpsomniala na planie leczenia o dolnym więc jest nadzieja... może mam taki zgryz że uda sie go naprawić jednym czyli górnym bo o ile wiem to zgryz mam taki że te goirne zabki tak wychodzą a dolne sa tak jakby proste normlane a te gorne takie wychylone.. nie wiem chyba sie jej spytam na wizycie,a no isie ejszcze spytam o tym zabku ktory ma urosnac a a jakos nie rosnie juz zaczyna mnie to nie pokoic... wiec sie spytam... czasami lepiej nie wiedziec ale coz

ja mam dwie jedynki u gory wychylone w przod bo zęby mi się nie mieszczą. Musiałam wyrwać czwórkę i piątkę. A na dole mam ząbek na ząbku. Z resztą. Ona nie może Cię zmusić do założenia na dół. To Twoje pieniądze i Twój wybór.
__________________
metal góra - 09.06.08
************************* ********************
24.05.08 ...




czarna180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 08:46   #2689
milunia27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 251
GG do milunia27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
Ojp też to mam ! tylko że na jedynkach i dwojkach i tez nie wiem po co
kto wieee?
Czarna180 ty też nie chcesz aparatu na dół? to tak jak ja kurcze, bo uważam że mam tam proste zęby i troche żal kasy... no ale może okiem ortodontki mam krzywe...? albo będzie on potrzebny do naprawienia zgryzu... chociaż narazie nic nie mówi o dolnym... nawet nie wpsomniala na planie leczenia o dolnym więc jest nadzieja... może mam taki zgryz że uda sie go naprawić jednym czyli górnym bo o ile wiem to zgryz mam taki że te goirne zabki tak wychodzą a dolne sa tak jakby proste normlane a te gorne takie wychylone.. nie wiem chyba sie jej spytam na wizycie,a no isie ejszcze spytam o tym zabku ktory ma urosnac a a jakos nie rosnie juz zaczyna mnie to nie pokoic... wiec sie spytam... czasami lepiej nie wiedziec ale coz
ja też nie zakładam w sumie też mam ładne i łuk ładny ...a kasy na dół nie mam
Cytat:
Napisane przez czarna180 Pokaż wiadomość
no więc tak. linki:

1] .. moja wada.. ;p już i tak mniejsza.
http://img233.imageshack.us/my.php?i...6302436xp2.jpg
2] tak wygląda moje cudeńko ;p
http://img229.imageshack.us/my.php?i...6302469xf7.jpg
3]. taka sobie ja ;p do Miss Polonia mi daleko wiem ;p
http://img146.imageshack.us/my.php?i...6302416do1.jpg
4]. znowu moje "boskie" ząbki ;p
http://img231.imageshack.us/my.php?i...6302475vt5.jpg
Czarna co Ty piszesz ...ładna dziewczyna z Ciebie i foteczki ładne pomysłowo zrobione
milunia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 08:46   #2690
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

18wroclove- po pierwsze Bez Paniki Ja wyrywałam czwórki przy pierwszym aparacie iwszystko ładnie się zeszło, wkońcu nosiłam 3 lata Osemki wyrwałam teraz Jak ściągałam dolny aparat to ortka odrazu podkleiła mi ten drucik za zębami i dodatkowo dała wyciągany aparat Ale nie wiem ile to kosztowało, bo to dawno było Teraz na dół dodatkowo noszę szynę, która w nocy rozluźnia te dolne zęby z tym drucikiem A drucik mam nosić do starości ale on w niczym nie przeszkadza, ale trzeba się nauczyć jesć np. marsy czy snikersy, bo jak się źle ugryzie to drucik może odpaść
A jak będę ci i mi rosły ósemki górne to nie będą rosły na podniebieniu tylko będą rosły w policzki Trochę Hardcorowo- ale da się przeżyć Ja teraz z tymi kosztami to za sam aparat i te szyny, bo na górne zęby też będę miec taką szynę a nie wyciągany aparat, to mnie wyniesie tylko to jakoś 1200PLN, nie doliczam wizyt, mam je po 50 PLN, ale na razie były tylko 3, wiec do 1500PLN się wyrobie z całym kosztem A o kosztach z pierwszego aparatu- lepiej nie opowiadam
Jak by co to pytaj
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 09:01   #2691
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

czarna,wreszcie zobaczyłam zdjęcia i wiesz co-ładna jesteś a włosy farbujesz?na jaki kolor?bo wydaje mi się,że masz brązowe ja bym chciała taki kolor,ale nie wychodzi ...nie wiem na jaki kolor trzeba farbę wziąć,żeby wyszło...
miłego dnia!!
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 09:37   #2692
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jezusicku, jak mnie dzisiaj boli górna trójka! Łuk nie był zmieniany, tylko gumczasy! łeb mi urwie za chwilę ;( bleeeee

czarna, no faktycznie niezła z Ciebie babeczka

Dyguś: idź do fryzjera, masz wtedy gwarancję koloru. Możesz spróbować szamponem koloryzującym dużo zależy od tego jaki masz kolor naturalny
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 09:54   #2693
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

aluchelciu bidulko,to chyba coś przeciwbólowego sobie weźmiesz??ja miałam wizytę 30 czerwca i nic mnie nie boli,tylko 1-2 dni bolało bardzo,a potem to tyko przy jedzeniu...nadal jak jem kanapkę i jak gryzę skórkę to trochę boli.
co do włosów to kasy nie mam na fryzjera aktualnie(na ortodontę też nie mam) i na farbowanie więc w domu farbuję...wcześniej ciemny brąz a ostatnio mroźny kasztan...ale nad ciemny wyszedł...jak włosy odrosną bo się ścięłam na chłopaka to ufarbuję u fryzjera...chyba,że mi się odwidzi
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 10:24   #2694
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

mi tez sie ciemno fioletowe odbarwily jakos dziwnie i sa buraczkowe ;/ w ogole mam koszmary zebowe ze zeby mi sie znow krzywia, a tam u gory te kilkanascie czy dziesiat tys to moze musialaby dziewczyna implanty gdzies wstawic a koszt jednego to pi razy drzwi >6 tys zl, ewentualnie jakies operacje szczeki ale to da sie zalatwic na nfz bo prywatnie tez sa koszmarnie drogie ja licze byle do wtorku ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 12:11   #2695
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja bede miala apart niedlugo,ale jestem zielona..kompletnie.
watia sa ogromne,ale nie wyczytalam tego,co chcialam

jest tu moze jakas dobra dusza,ktora mi odpowie na moje pytania?

dziękuje z gory...

1. jak w ogole wyglada pierwsza wizyta? co na niej sie robi?
2. czy zawsze "robienie" aparatu trwa dlugo,bo czytalam ,ze ok roku...?
3. co boli...? najbardziej..??
4. co ile sie chodzi do ortodontki?
5.czy mozna miec dwukolorowe gumki... ?
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 12:24   #2696
Magdalena Dobrowolska
Rozeznanie
 
Avatar Magdalena Dobrowolska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pracy
Wiadomości: 878
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
ja bede miala apart niedlugo,ale jestem zielona..kompletnie.
watia sa ogromne,ale nie wyczytalam tego,co chcialam

jest tu moze jakas dobra dusza,ktora mi odpowie na moje pytania?

dziękuje z gory...

1. jak w ogole wyglada pierwsza wizyta? co na niej sie robi?
2. czy zawsze "robienie" aparatu trwa dlugo,bo czytalam ,ze ok roku...?
3. co boli...? najbardziej..??
4. co ile sie chodzi do ortodontki?
5.czy mozna miec dwukolorowe gumki... ?
Hej! Pierwsza wizyta to zazwyczaj założeni gumek separacyjnych, nie boli Ja miałam bez separacji. Najgorsze było dla mnie zakładanie pierścieni, górne naszły ledwo, dół był tak cisny, że pierścieni nie dało się założyć, facetka pchała i tylko krew mi z dziąseł szła. Reszta była oki. Jak wróciłam do domu to spłakałam się i zasmarkałam totalnie Na szczęście TŻ stwierdził, że jestem najcudowniejszą aparatką na świecie ( kochany... ) Po pierwszej wizycie zęby bolały mnie z ucisku, nawet długo ale to nie było takie straszne. Wizyty są mniej więcej raz w miechu, jak masz bezgumkowy, to odstępy między wizytami są większe. Co do gumek, to na każdy zamek mogą Ci załoyć inny kolor, tak jak lubisz
Magdalena Dobrowolska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 12:30   #2697
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez Magdalena Dobrowolska Pokaż wiadomość
Hej! Pierwsza wizyta to zazwyczaj założeni gumek separacyjnych, nie boli Ja miałam bez separacji. Najgorsze było dla mnie zakładanie pierścieni, górne naszły ledwo, dół był tak cisny, że pierścieni nie dało się założyć, facetka pchała i tylko krew mi z dziąseł szła. Reszta była oki. Jak wróciłam do domu to spłakałam się i zasmarkałam totalnie Na szczęście TŻ stwierdził, że jestem najcudowniejszą aparatką na świecie ( kochany... ) Po pierwszej wizycie zęby bolały mnie z ucisku, nawet długo ale to nie było takie straszne. Wizyty są mniej więcej raz w miechu, jak masz bezgumkowy, to odstępy między wizytami są większe. Co do gumek, to
na każdy zamek mogą Ci załoyć inny kolor, tak jak lubisz

dziekje. boje sie bardzo,ale podobno zeby mam w calkiem dobrym stanie i za dlugo nie bede musiala nosic aparatu...

a plomby w jedynce nie przeszkadzaja? kiedys mialam wypadek i wykruszylam sobie...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 12:32   #2698
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
ja bede miala apart niedlugo,ale jestem zielona..kompletnie.
watia sa ogromne,ale nie wyczytalam tego,co chcialam

jest tu moze jakas dobra dusza,ktora mi odpowie na moje pytania?

dziękuje z gory...

1. jak w ogole wyglada pierwsza wizyta? co na niej sie robi?
2. czy zawsze "robienie" aparatu trwa dlugo,bo czytalam ,ze ok roku...?
3. co boli...? najbardziej..??
4. co ile sie chodzi do ortodontki?
5.czy mozna miec dwukolorowe gumki... ?
polecam poszukać tez w googlach,np:
http://www.ortodonta.info/

co oznacza napisane przez Ciebie "robienie"aparatu trwa około roku??
jakie dwukolorowe gumki?chodzi Ci o takie,,że jedna gumka ma dwa kolory??ja takich nie widziałam na żadnym zdjęciu u dziewczyn na tym forum czy na gronie.przy noszeniu aparatu najbardziej boli jak się zęby przesuwają,nic poza tym-o to ci chodzi??a przynajmniej u mnie nic nie boli.
ja mam w jednej jedynce plombę,ale orto nic nie mówił,że to mogoby w czymś przeszkadzać
przesłałm Ci link do tej str,aczkolwiek nie znam tej pani orto bo chodzę do kogoś innego
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2008-07-17 o 12:52
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 12:54   #2699
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

dwukolorowe to pewnie ze rozne kolory pewnie ze mozna miec)

Gonia ale ci masakrycznie te gumki pozolkły, ja mialam chyba ciemniejsze te gumki fioletowe i po2 miesiacach nic ich nie ruszyło..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 13:03   #2700
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
dwukolorowe to pewnie ze rozne kolory pewnie ze mozna miec)

Gonia ale ci masakrycznie te gumki pozolkły, ja mialam chyba ciemniejsze te gumki fioletowe i po2 miesiacach nic ich nie ruszyło..
tak chodzilo mi o rozne kolory,juz wiem,ze mozna...


naptrawde jeszcze jestem "zielona",ale niehc juz ja tylko zaloze aparat...

boje sie tez jednej rzeczy,tego,ze zeby beda mi sie kruszyc... wizazanki tak pisaly,jak temu zapobiec...


myje zeby dobrymi pastami,uzywam elmexu do plukania,fluoryzuje raz w tygodniu zelem elmexa, staram sie jesc duzo nabialu...


a i ztym "robieniem" aparatu...

chcialam sie zapytac,ile czasu po pierwzej wizycie zaklada sie aparat...?
najpierw robi sie jakis odcisk,przeswietlenie...? a potem juz tylko zakladanie... chodzi mi o to,kiedy mniej wiecej ten aparat będzie juz "przygotowany specjalnie dla mnie",tzn kiedy bede mogla go zalozyc? ile czasu zajmie dopasowanie go do mojej szczeki..?
trudnmo mi wyjasnic...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.