specjalista na forum!! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 10:03   #181
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Marcia1984 Pokaż wiadomość
Witam Mam pytanie do Pani doktor.Od jakiegos czasu wypada mi duzo wlosow podczas mycia i zauwazylam ze przerzedzaja mi sie na czubku glowy.Czego moze to byc przyczyna i jak skutecznie wzmocnic wlosy??Z gory dziekuje
Wypadanie włosów w części środkowej jest charakterystyczne dla łysienia typu męskiego - fizjologiczne dla mężczyzn. Jeśli zdarza się u kobiet oznacza najczęściej zaburzenia hormonalne, menopauzę lub inne.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jajun Pokaż wiadomość
dermatolog zapisał mi na wypadanie włosów loxon 5 % , lecz pomiesiącu brania zaczeły wyrastać mi wszędzie włosy (całe ręce,brzuch,plecy a nawet na twarzy). gdy poszłam się spytać co mam z tym zrobić pani doktor powiedziała , że nadal powinnam brać loxon a całe ciało normalnie golić maszynka! proszę o pomoc.jestem dziewczyna i nie chce sie golic na twarzy , co mam zrobić żeby te włosy znikły??
Proszę jeszcze sprecyzować jak stosowała Pani Loxon??? Proszę zrobić przerwę na 14-20 dni - włosy w miejscach poza głową same się wykruszą.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 10:16   #182
Marcia1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 181
Dot.: specjalista na forum!!

A prosze mi powiedzic jak moge najlepiej wzmocnic wlosy zeby nie wypadly tak bardzo podzas mycia?Czy Biotyna jest skuteczna?
Marcia1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 16:01   #183
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Marcia1984 Pokaż wiadomość
A prosze mi powiedzic jak moge najlepiej wzmocnic wlosy zeby nie wypadly tak bardzo podzas mycia?Czy Biotyna jest skuteczna?

KLIK !
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 17:03   #184
jajun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 202
Dot.: specjalista na forum!!

Loxon wcierałam w skóre głowy 2 razy dziennie. nie nakładałam go na inne miejsca ciała. teraz jestem załamana tymi włoskami na całym ciele
jajun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 08:03   #185
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Marcia1984 Pokaż wiadomość
A prosze mi powiedzic jak moge najlepiej wzmocnic wlosy zeby nie wypadly tak bardzo podzas mycia?Czy Biotyna jest skuteczna?
Biotyna skuteczna, proszę jednak pamiętać, że dziennie może wypaść do 100 włosów i to jest ABSOLUTNA NORMA!!!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 16:25   #186
sylamam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum!!

witam, moze mi ktos pomoc, na nogach mam male krostki , nie przeszkadzaja mi jakos bardzo bardzo ale nie chce ich miec chce miec gladkie nogi, czy zna ktos jakis krem czy cos aby to usunac, nie wiem od czego je mam
sylamam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 15:21   #187
YoungBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: specjalista na forum!!

Witam Panią dermatolog!
Może pani mi coś poradzi na moją brzydką cere. Mam 16 lat i cere gorszą niż mój tata. Lecze się u dermatologa juz chwile ale to nc nie pomaga. Może jakiś zabieg by tutaj pomógł?- co pani mi poleci?

oto zdjęcie mojej cery:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...acdaf77a6.html


Prosze o poważne rozpatrzenie mojej prośby.
YoungBoy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 10:07   #188
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Takie zmiany to przewlekłe zapalenie mieszków włosowych. Należy zastosować coś złuszczającego np maść z mocznikiem a następnie antybiotyk zewnętrznie.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Bardzo poważnie traktuję każdego z Was...
Nie znam niestety dotychczas stosowanych środków, ale z tego co widzę to zmiany trądzikowe. Należałoby dać antybiotyk, np Unidox na 10-20 dni i coś do smarowania zewnętrznie.
Jeśli nie będzie poprawy a zmiany będą się uogólniać można rozważyć leczenie izotretinoiną.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który dotychczas Panią prowadził, bo on najlepiej zna sytuację.
Cytat:
Napisane przez YoungBoy Pokaż wiadomość
Witam Panią dermatolog!
Może pani mi coś poradzi na moją brzydką cere. Mam 16 lat i cere gorszą niż mój tata. Lecze się u dermatologa juz chwile ale to nc nie pomaga. Może jakiś zabieg by tutaj pomógł?- co pani mi poleci?

oto zdjęcie mojej cery:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...acdaf77a6.html


Prosze o poważne rozpatrzenie mojej prośby.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 18:18   #189
YoungBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: specjalista na forum!!

Stosowałem differin i Aknemycin i nic nie pomogło po leczeniu. Mój dermatolog mówi że nie ma tu nic poważnego i na razie nie ma potrzeby leczenia tabletkami doustnymi i przepisuje mi jakies maści które nic nie daja!
YoungBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 22:20   #190
feris22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: specjalista na forum!!

Witam panią Dr
Mam łysienie plackowate- bliznowacące. Mam łyse miejsca głównie z przodu głowy, są to pojedyncze plamy. Choruję na to od kilku lat, jednak dopiero jakiś czas temu odważyłam się udac do specjalisty, gdyż włosy zaczęły wypadać mi garściami. W szpitalu, gdzie pani dermatolog skierowała mnie na badania, miałam naświetlanie punktowe tzw. grzebieniem. Maiłam też wcierane w skórę głowy: spirytus Waltera, Latikort(czy coś takie) oraz brałam witaminy A+E i B5. Wróciłam kilka dni temu do domu, jak na razie nie widzę specjalnej poprawy, możliwe, że to jeszcze za wczesnie. Oczywiście dermatolog przypisał mi te same leki, które miałam w szpitalu oraz dodatkowo maść. Czy kuracja, którą miałam w szpitalu powinna pomóc w moim przypadku? Czy włosy odrosną? Jakie leki pani by mi przypisała w moim przypadku? Proszę o poradę
feris22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 13:01   #191
emilka20_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: specjalista na forum!!

Witam p. Doktor
Jak świetnie że można tu uzyskać fachową pomoc a pomoc jest mi teraz bardzo potrzebna oto mój problem pojawiła mi się taka krosta jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pok...1249c51f97.html pierwsza była na klatce piersiowej a ta która widać jest na plecach. Pierwsza pojawiła się ze dwa miesiące temu wsumie bez jakiegoś szczegolnego powodu jest to krosta dość spora i po pewnym czasie ok 4 dni od pojawienia gdy się ja mocniej dotknie zaczyna z niej lecieć substancja jak ropa ze specyficznym ropnym zapachem. Po ok 3 tygodniach zeszła ale niestety pozostał ślad http://www.fotosik.pl/pok...de95d3fd0.html. Tą drugą mam około tygodnia i identyczne objawy a wizyta u 3 dermatologów nie pomogła. Bardzo proszę o pomoc. Co to moze byc?? I jak z tym walczyć???
emilka20_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 15:18   #192
mm28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: u.k
Wiadomości: 15
Dot.: specjalista na forum!!

potrzebuje porady specjalisty
lecze się na łojotokowe zapalenie skóry głowy od paru lat,
obecnie jestem w 4 m-cu ciąży,nastąpił nawrót choroby,w domu mam daktarin krem i szampon polystar brązowy!
czy moge je użyc?czy na pewno są bezpieczne w ciąży?strasznie swędzi mnie głowa
a czy mogłabym jakieś płukanki ziołowe użyć?
mm28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 19:11   #193
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: specjalista na forum!!

Pani Doktor!
Pomocy!
Od tygoodnia zrobiło mi się coś na nosie. stwierdziłam ze to po opalaniu skóra schodzi albo to przyczyna mojego kataru (jestem alergiczką) od kilku dni zauważyłam po wewnętrznej stronie ud i okolicach intymnego miejsca czerwone plamy,

ba! to dosłownie rany!!

Siostra mówiła że to odparzenia albo otarcia ale wydaje mi się to podejrzane, Przy obojczyku też mi się skóra "zdziera" i powstają strupy. Bardziej martwi mnie to na udach i koło okolicy intymnej...... są to takie krostki jak uczulenie które nabierają się ropą (niektóre) potem pękają i schodzi skóra:/ proszę o pomoc. Piję calcium bo mama mów że to niedobór.
Jedno wiem! Mam dość chodzenia jak pokraka bo ocieranie mnie strasznie boli
Co to może być według Pani?
Z góry dziękuję za odpowiedz
__________________
2 07 2011 -

Edytowane przez niusia212
Czas edycji: 2009-08-30 o 19:14
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 21:32   #194
Serena17
Przyczajenie
 
Avatar Serena17
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: specjalista na forum!!

Witam Pani Doktor! Mam do pani pewne pytanie

Mam lekki trądzik pospolity, choć od kilku dni mam coraz więcej krostek. (trochę na czole, policzkach i nosie) Próbowałam już Differinu,Aknemycinu, Isotrexu. Brałam nawet przez jakieś 3 miesiące antybiotyki. Wydaje mi się,że bez efektu. Teraz stosuję Klindacin T (smaruję się nim wieczorem) , tabletki homeopatyczne. Nie wiem już co robić, chciałabym mieć idealną cerę jak niektóre moje koleżanki. Co robić? Nie jem słodyczy od jakiś pół roku. Maluję się fluidem do cery trądzikowej, pudrem. Stosuję Peeling Czysta Skóra Active.

Jestem gotowa na wszystko,byle tylko pozbyć się tych "niespodziewanych gości" i mieć ładną, czystą cerę jak kiedyś.

Bardzo proszę o pomoc i radę.

Dziękuję z góry!
Serena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 07:26   #195
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Łysienie plackowate nie pozostawia blizn!!! Włosy najczęściej odrastają. Pierwsza rzecz to kontrola funkcji tarczycy - często łysienie jest objawem jej nadczynności, ale i często niedoczynności. Druga rzecz to rozmowa z samym dobą lub z psychologiem - często stres powoduje takie objawy... Co do leczenia dermatologicznego. - metod jest wiele część z nich polega na drażnieniu ognisk (wszystkie spirytusy, opalanie, cygnolina), część na łagodzeniu stanów zapalnych (sterydy, lub najnowszy Protopic). Osobiście mam najlepsze doświadczenia właśnie z maścią Protopic - jest niestety droga...
Cytat:
Napisane przez feris22 Pokaż wiadomość
Witam panią Dr
Mam łysienie plackowate- bliznowacące. Mam łyse miejsca głównie z przodu głowy, są to pojedyncze plamy. Choruję na to od kilku lat, jednak dopiero jakiś czas temu odważyłam się udac do specjalisty, gdyż włosy zaczęły wypadać mi garściami. W szpitalu, gdzie pani dermatolog skierowała mnie na badania, miałam naświetlanie punktowe tzw. grzebieniem. Maiłam też wcierane w skórę głowy: spirytus Waltera, Latikort(czy coś takie) oraz brałam witaminy A+E i B5. Wróciłam kilka dni temu do domu, jak na razie nie widzę specjalnej poprawy, możliwe, że to jeszcze za wczesnie. Oczywiście dermatolog przypisał mi te same leki, które miałam w szpitalu oraz dodatkowo maść. Czy kuracja, którą miałam w szpitalu powinna pomóc w moim przypadku? Czy włosy odrosną? Jakie leki pani by mi przypisała w moim przypadku? Proszę o poradę


---------- Dopisano o 06:21 ---------- Poprzedni post napisano o 06:17 ----------

Myslę że to schorzenie o podłożu bakteryjnym, najprawdopodobnie czyrak wywołany gronkowcem złocistym. Brzydki zapach może wskazywać na domieszkę bakterii beztlenowych. Jesli były stosowane antybiotyki i nie pomogły może warfto zrobić posiew treści ze zmiany z oznaczeniem wrażliwości na poszczególne antybiotyki. Nie wiem w jakim jest Pan/Pani wieku, ale czasem warto również skontrolować krew w kierunku cukrzycy, bo jej często towarzysza takie historie...
Cytat:
Napisane przez emilka20_20 Pokaż wiadomość
Witam p. Doktor
Jak świetnie że można tu uzyskać fachową pomoc a pomoc jest mi teraz bardzo potrzebna oto mój problem pojawiła mi się taka krosta jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pok...1249c51f97.html pierwsza była na klatce piersiowej a ta która widać jest na plecach. Pierwsza pojawiła się ze dwa miesiące temu wsumie bez jakiegoś szczegolnego powodu jest to krosta dość spora i po pewnym czasie ok 4 dni od pojawienia gdy się ja mocniej dotknie zaczyna z niej lecieć substancja jak ropa ze specyficznym ropnym zapachem. Po ok 3 tygodniach zeszła ale niestety pozostał ślad http://www.fotosik.pl/pok...de95d3fd0.html. Tą drugą mam około tygodnia i identyczne objawy a wizyta u 3 dermatologów nie pomogła. Bardzo proszę o pomoc. Co to moze byc?? I jak z tym walczyć???


---------- Dopisano o 06:22 ---------- Poprzedni post napisano o 06:21 ----------

Zioła, daktarin - dopuszczone i bezpieczne w ciąży. Nie wolno stosować sterydów ani immunosupresantów (protopic). Proszę też delikatnie korzystać ze słońca.

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Myslę, że to otarcia opalonej skóry, jest ona bowiem bardzo delikatna. Prosze zaopatrzyć się w alantan, i coś delikatnego do mycia. Wapno może być choć nie działa...Przez miesiąc nie wystawiać tych okolic na słonce i solarium.
Cytat:
Napisane przez niusia212 Pokaż wiadomość
Pani Doktor!
Pomocy!
Od tygoodnia zrobiło mi się coś na nosie. stwierdziłam ze to po opalaniu skóra schodzi albo to przyczyna mojego kataru (jestem alergiczką) od kilku dni zauważyłam po wewnętrznej stronie ud i okolicach intymnego miejsca czerwone plamy,

ba! to dosłownie rany!!

Siostra mówiła że to odparzenia albo otarcia ale wydaje mi się to podejrzane, Przy obojczyku też mi się skóra "zdziera" i powstają strupy. Bardziej martwi mnie to na udach i koło okolicy intymnej...... są to takie krostki jak uczulenie które nabierają się ropą (niektóre) potem pękają i schodzi skóra:/ proszę o pomoc. Piję calcium bo mama mów że to niedobór.
Jedno wiem! Mam dość chodzenia jak pokraka bo ocieranie mnie strasznie boli
Co to może być według Pani?
Z góry dziękuję za odpowiedz


---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Taka drogą niestety niewiele mogę pomoc... Proszę zasugerować włączenie doustnego antybiotyku - zawsze działa silniej niż miejscowe specyfiki. Zewnętrznie polecam np. Epiduo, Skinoren.
Cytat:
Napisane przez Serena17 Pokaż wiadomość
Witam Pani Doktor! Mam do pani pewne pytanie

Mam lekki trądzik pospolity, choć od kilku dni mam coraz więcej krostek. (trochę na czole, policzkach i nosie) Próbowałam już Differinu,Aknemycinu, Isotrexu. Brałam nawet przez jakieś 3 miesiące antybiotyki. Wydaje mi się,że bez efektu. Teraz stosuję Klindacin T (smaruję się nim wieczorem) , tabletki homeopatyczne. Nie wiem już co robić, chciałabym mieć idealną cerę jak niektóre moje koleżanki. Co robić? Nie jem słodyczy od jakiś pół roku. Maluję się fluidem do cery trądzikowej, pudrem. Stosuję Peeling Czysta Skóra Active.

Jestem gotowa na wszystko,byle tylko pozbyć się tych "niespodziewanych gości" i mieć ładną, czystą cerę jak kiedyś.

Bardzo proszę o pomoc i radę.

Dziękuję z góry!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 07:53   #196
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: specjalista na forum!!

Witam!
piszę do Pani ponieważ zwrócono mi uwagę na specyfiki które zapisał mi lekarz. leczę się na trądzik. dostałam doustnie doxycyclium.
na twarz smarowanie. jeden dzien po raz izotrexin (żeby lekko złuszczyć), potem jeden dzień oxycort, potem dwa dni robiona maść:
detramycym-5,0
sulf ppt 3,0
hydrocortyzon 1,0
wazelina od 100

i tu moje pytanie. odnośnie hydrocortyzonu który znajduje się i w oxycorcie i w maści. a mianowicie chodzi mi o zagrożenie trądzikiem posterydowym. myślę że lekarz wiedział co robi mi przepisując je. ale wpadłam w panikę rozgrzebując ten temat na internecie, szczególnie na wyobraźnie działają zdj. ale z drugiej strony chyba stężenie jest małe tego sterydu.
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 10:12   #197
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość


Myslę, że to otarcia opalonej skóry, jest ona bowiem bardzo delikatna. Prosze zaopatrzyć się w alantan, i coś delikatnego do mycia. Wapno może być choć nie działa...Przez miesiąc nie wystawiać tych okolic na słonce i solarium.
Dziękuję Pani bardzo za szybką odpowiedź. Najbardziej martwi mnie to że one mswędzą i... (dziś czujnie spałam) w nocy chyba się drapałam, marwią mnie też te krostki w okolicach warg sromowych a tam raczej się nie opalalam.....nawet na solarium chodziłam to na stojące więc raczej tam jest małe zagrożenie przypieczenia skóry.
oczywiście kupię alantan, mam nadzieję, że wszystko będzie wporządku.
Pozdrawiam

P.S. Czy może to być czyrak?
__________________
2 07 2011 -

Edytowane przez niusia212
Czas edycji: 2009-08-31 o 10:36
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 18:13   #198
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: specjalista na forum!!

Witam.
Mam takie małe pytanko - na większości tabletek przeznaczonych do trądziku (z bratkiem, drożdżami, itp) pojawia się informacja, że należy je połknąć zaraz przed jedzeniem lub w jego trakcie. Czy to kiedy będziemy spożywać te tabletki ma jakieś znaczenie dla ich działania?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 16:02   #199
YoungBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: specjalista na forum!!

Witam!
Czy mogę stosować Antodral między posladki?
Antidral stosuje pod pache i wogóle tam sie nie poce. A pomiędzy pośladkami czuje że się poce czy moge go tam zastosowac?
YoungBoy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 16:03   #200
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: specjalista na forum!!

Antridal do tyłka? hahahaha.

Biedna pani doktor.. Są ludzie i parapety
allesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 09:52   #201
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Chodzi o lepsze wchłanianie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach zawartych w tych prepeartach, no i to że kazdy lek stosowany na pusty żołądek może drażnić i dawać uczucie mdłości.

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez YoungBoy Pokaż wiadomość
Witam!
Czy mogę stosować Antodral między posladki?
Antidral stosuje pod pache i wogóle tam sie nie poce. A pomiędzy pośladkami czuje że się poce czy moge go tam zastosowac?
Nie polecam, szpara międzypośladkowa to okolica szczególnie wrażliwa, a wszystkie antyperspiranty mogą podrazniać. W takie okolice polecamy talki i zasypki np alantan, łagodny, a na pewno poradzi sobie z problemem.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 14:35   #202
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Dot.: specjalista na forum!!

Witam,
kilka tygodni temu zauwazylam w okolicy kostki plame wielkosci monety 2,- zl wygladajaca jak wybroczyna podskorna. Poczatkowo uznalam, ze jest to efekt ugryzienia komara, ktore w mojej okolicy sa w tym roku wyjatkowo dokuczliwe.
Po kilku dniach obok pierwszej pojawila sie kolejna plama (mniejsza) a nastepnie male wybroczyny pojawily sie na spodniej stronie stopy. W ubieglym tygodniu podobne wybroczyny pojawily sie na drugiej stopie. Natomiast wczoraj zauwazylam rowniez niewielkie zmiany tego typu na piszczeli.
Nie wiem czy jest to problem dermatologiczny. Lekarz pierwszego kontaktu zupelnie zignorowala moje zaniepokojenie nie udzielajac mi zadnej odpowiedzi.
Nie wiem wiec czy problem rzeczywiscie jest tak blahy, czy tez brak odpowiedzi spowodowany byl niewiedza.
Bede wdzieczna za kazda wskazowke.
Dodam, ze nie mam cery naczynkowej ani sklonnosci do zylakow.
Pozdrawiam serdecznie, Aneta
__________________
Aneta

Edytowane przez AnetaAN
Czas edycji: 2009-09-08 o 15:42
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 19:00   #203
Juffstyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: specjalista na forum!!

Witam!
Penis mojego chłopaka brzydko pachnie. Nawet zaraz po umyciu jak minie jakiś czas to już on "śmierdzi". Mówiłam mu żeby poszedł do lekarza ale on się wstydzi. Może mogła by pani doktor coś nam polecić?
Juffstyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 19:20   #204
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: specjalista na forum!!

Dobry wieczór Pani Doktor
Mam pytanie : chciałabym zakupić jakąś maść na przebarwienia. Przebarwienia mam potrądzikowe, na policzkach. Nie ma ich dużo. Niedawno wyczytałam o kremie, który się nazywa 'Cepan' i zastanawiam się nad zakupem tego właśnie kremu lub np 'no scar'? Chyba, że Pani poleciłaby coś innego. Z góry dziękuję za zainteresowanie
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 18:36   #205
cera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: specjalista na forum!!

Pmocy moja dermatlog przyjmie mnie dopiero17 września.
Mam na ramieniu wielkiego syfa kosmetyczka powiedziała, że to nie jest żaden wrzód że to jest "dna moczanowa"
Jak to leczyć, boli
Przykładam rozpuszczonym wapnem ale nic nie pomaga
cera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 09:27   #206
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Ta drogą trudno jest orzec.... Myslę że to pojawiające się naczynka krwionosne, może Pani za duzo się opala?? Musi się Pani pokazać dermatologowi...
Cytat:
Napisane przez AnetaAN Pokaż wiadomość
Witam,
kilka tygodni temu zauwazylam w okolicy kostki plame wielkosci monety 2,- zl wygladajaca jak wybroczyna podskorna. Poczatkowo uznalam, ze jest to efekt ugryzienia komara, ktore w mojej okolicy sa w tym roku wyjatkowo dokuczliwe.
Po kilku dniach obok pierwszej pojawila sie kolejna plama (mniejsza) a nastepnie male wybroczyny pojawily sie na spodniej stronie stopy. W ubieglym tygodniu podobne wybroczyny pojawily sie na drugiej stopie. Natomiast wczoraj zauwazylam rowniez niewielkie zmiany tego typu na piszczeli.
Nie wiem czy jest to problem dermatologiczny. Lekarz pierwszego kontaktu zupelnie zignorowala moje zaniepokojenie nie udzielajac mi zadnej odpowiedzi.
Nie wiem wiec czy problem rzeczywiscie jest tak blahy, czy tez brak odpowiedzi spowodowany byl niewiedza.
Bede wdzieczna za kazda wskazowke.
Dodam, ze nie mam cery naczynkowej ani sklonnosci do zylakow.
Pozdrawiam serdecznie, Aneta


---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

To chyba nie pytanie do mnie, prosze sie zwrócić sie do urologa, zrobić badanie moczu. Na pewno pomoże.

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Najlepiej coś z witaminą A lub kwasami AHA, czyli Gliko A, skinoren. Stosować 1 raz dziennie na noc.

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Dna moczanowa na ramieniu - to ogromna, ogromna rzadkość, prawie nie możliwe... Myslę że to czyrak, czyli choroba bakteryjna, często sie zdarza... Do dermatologa trzeba iść do wizyty proszę przykładać kwas borny i najlepiej jakiś antybiotyk, ew maść triderm, bo tylko ona dostępna bez recepty.
Cytat:
Napisane przez cera Pokaż wiadomość
Pmocy moja dermatlog przyjmie mnie dopiero17 września.
Mam na ramieniu wielkiego syfa kosmetyczka powiedziała, że to nie jest żaden wrzód że to jest "dna moczanowa"
Jak to leczyć, boli
Przykładam rozpuszczonym wapnem ale nic nie pomaga
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:23   #207
bobasek87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: specjalista na forum!!

Witam ! Z tradzkiem borykam sie juz od ponad 6 lat z roczna przerwa..Ponad rok temu poszlam w koncu do demratologa i po zastosowaniu tatralyslu, zinerytu, diferiinu a poteem jeszcze akneroxidu moja cera naprawde sie poprawila. A problem mialam dosyc duzy... Licze wypryski na brodzie, nosie i czole, sporadycznie na policzkach. W koncu wszystko sie porawilo i odstawilam tetracyliny,ale za to na poliakch pojawily sie liczne zaskorniki zamkniete <inaczej mowiac bialy "makaron">, poszlam do dermatologa i przepisano mi skinoren. Stosuje go od ponad 4 tygodni i teraz moj prawy policzek wyglada katastrofalnie wysypalo mnie po jednej stronie, do tego sporadycznie na brodzie i czole. Zaskorniki wogole nie znikaja, cala twarz w grudach i jeden policzek z licznymu wypryskami! Na poczatku myslalam,ze to po rsptu "oczyszcza mi twarz", ale nie widze w sumie poprawy, a na ulotce napsiane jestm,ze wiadac ja po okolo 4 tygodniach:/ Czy to normalne objawy po stosowaniu tego leku?? z gory dziekuje za odpowiedz
bobasek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:01   #208
YoungBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: specjalista na forum!!

Co mogła by mi pani doktor polecić na brzydkie palce u stóp tzn: twarda, zółta skóra wokół paznokcia, brzydkie i zółkniejące paznokcie? W lecie nie mogłem się nigdzie pokazać w sandałach itp. Jestem dopiero nastolatkiem a mam paznokcie jak bym miał z 50 lat;/ Chcę poprawić ich wygląd przez ten okres jesienno-zimowo-wiosenny żebym w lecie mogł wreszcie ubrać sandały!
YoungBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 17:03   #209
YoungBoy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: specjalista na forum!!

Jakby nie to że przyjmuje pani doktor tak daleko od mojego miejsca zamieszkania to już bym dawno do pani pojechal. W mojej miejscowości nie ma dobrych dermatologów!
YoungBoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 15:37   #210
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: specjalista na forum!!

dziekuje.
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "

Edytowane przez MagGonagal
Czas edycji: 2009-10-12 o 17:43
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.