Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-25, 07:30   #361
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Edit: Szugarbejb, weź pod uwagę, że ktoś po prostu może lubić skosy
Nie jestem w stanie tego pojąć
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 08:03   #362
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie zmiescisz To jest przeciez czesc domu, ktora jest najczesciej uczeszczana, jesli chodzi o komunikacje. Poza tym drzwi do lazienki otwierac musza sie na zewnatrz, wiec miejsca na przejscie z kuchni/przedsionka do salonu/na klatke schodowa nie zostaloby prawie wcale.
Przy takim ukladzie szczerze mowiac wolalabym robic kuchnie zamiast gabinetu i odwrotnie, inaczej uklad jest malo funkcjonalny i, moim zdaniem, zle rozplanowany.
Mam nadzieję, że nie będzie tak źle, bo poza tym, że ten układ mi odpowiada - jak mówiłam chciałam mieć kuchnię od frontu a jadalnię zaraz obok, to mam w planach zakup jakiegoś niewielkiego stolika do jadalni, który przy większej ilości gości będzie można rozłożyć. Tak więc na co dzień powinno tam być dosyć miejsca

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
...ale nie ma kretynizmów jak poprzednie omawiane tu projekty
Ekhem... masz na myśli któryś konkretny projekt?


Ogólnie podziwiam umiejętność niektórych z Was do "zobaczenia" na podstawie projektu jak będą wyglądać pomieszczenia. Ja dopóki sobie nie narysowałam wszystkiego w programiku do wizualizacji wnętrz, nie potrafiłam sobie wyobrazić mojego domku od środka! No i jeździłam do sąsiadów od drugiej połowy bliźniaka podglądać, głównie odległości między ścianami, wielkość salonu itd.
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 08:56   #363
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie będzie tak źle, bo poza tym, że ten układ mi odpowiada - jak mówiłam chciałam mieć kuchnię od frontu a jadalnię zaraz obok, to mam w planach zakup jakiegoś niewielkiego stolika do jadalni, który przy większej ilości gości będzie można rozłożyć. Tak więc na co dzień powinno tam być dosyć miejsca


Ogólnie podziwiam umiejętność niektórych z Was do "zobaczenia" na podstawie projektu jak będą wyglądać pomieszczenia. Ja dopóki sobie nie narysowałam wszystkiego w programiku do wizualizacji wnętrz, nie potrafiłam sobie wyobrazić mojego domku od środka! No i jeździłam do sąsiadów od drugiej połowy bliźniaka podglądać, głównie odległości między ścianami, wielkość salonu itd.
Jesli Tobie odpowiada to ok, nie bede sie upierac
Takie mam tylko zboczenie zawodowe (jestem architektem i oprocz projektowania budynkow zajmuje sie m.in. tez projektowaniem wnetrz) i wlaśnie jakoś tam zawsze podświadomie wyobrażam sobie jak to bedzie wygladac.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 09:02   #364
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Jesli Tobie odpowiada to ok, nie bede sie upierac
Takie mam tylko zboczenie zawodowe (jestem architektem i oprocz projektowania budynkow zajmuje sie m.in. tez projektowaniem wnetrz) i wlaśnie jakoś tam zawsze podświadomie wyobrażam sobie jak to bedzie wygladac.
No teraz to już nie jestem taka pewna czy mi się spodoba po wybudowaniu, ale cóż tam, projekt jest już prawie skończony i nie chcę więcej w nim zmieniać. Dopiero jak zobaczę jak to wygląda na żywo to będę wiedziała jak chcę to zagospodarować. Najwyżej kiedyś się do Ciebie zgłoszę po pomoc w urządzeniu tej nieszczęsnej jadalni, zwłaszcza, że jak widzę mieszkamy w tym samym mieście
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 09:25   #365
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
No teraz to już nie jestem taka pewna czy mi się spodoba po wybudowaniu, ale cóż tam, projekt jest już prawie skończony i nie chcę więcej w nim zmieniać. Dopiero jak zobaczę jak to wygląda na żywo to będę wiedziała jak chcę to zagospodarować. Najwyżej kiedyś się do Ciebie zgłoszę po pomoc w urządzeniu tej nieszczęsnej jadalni, zwłaszcza, że jak widzę mieszkamy w tym samym mieście
Jest to jakies wyjscie, zagospodarowac to po wybudowaniu, jednak trzeba wczesniej pamietac o takich rzeczach, jak np. oswietlenie, bo zakladam, ze bedziesz chciala miec oswietlony stol w jadalni. Trzeba by przewidziec, w ktorym miejscu moze stac stol: jesli nie miedzy kuchnia i salonem (tam ,gdzie teraz planujesz), to w ktorym miejscu jeszcze moze stac i przewidziec tam miejsce na lampe wczesniej, zeby elektrycy poprowadzili tam prad, badz zostawili zapas przewodu.

Chętnie pomogę, jesli bedzisz miala jakies pytania
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 11:00   #366
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
jednak trzeba wczesniej pamietac o takich rzeczach, jak np. oswietlenie, bo zakladam, ze bedziesz chciala miec oswietlony stol w jadalni.
Właśnie wczoraj się nad tym głowiłam. Myślę, że jak tylko staną ściany i zostaną wylane schody to zabiorę się za planowanie oświetlenia tej części domu.

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Chętnie pomogę, jesli bedzisz miala jakies pytania
Super!
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:29   #367
ABOKU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Szugarbejb- Piwnicę potrzebuję głównie jako kotłowni i skład opału, poza tym jako taki składzik mało potrzebnych rzeczy ale przydatnych np. choinki, bombki, zimą rowery...
Chciałabym mieć dom z kopertowym dachem, w stylu tradycyjnym, takim dworkowym z kuchnią od frontu, garażem na dwa samochody i do 150m2. (mam małą działkę). Co do skosów można podnieść ścianę kolankową a balkony i lukarny to tylko zbędny koszt.
Asiuk- Wejście byłoby od str. zachodniej więc w tym przypadku jedynie odbicie lustrzane i taras właśnie między kuchnią a salonem od str. południowej.
Nie jest to projekt może idealny ale najbardziej mi opowiada, z tych które do tej pory widziała Większość tego typu projektów jeśli ma fajny układ w środku i wygląd zewnętrzny to znowu ma kolosalne rozmiary jak dla mnie. Jeśli znajdziecie coś ciekawego chętnie zobaczę i jestem wdzięczna za każdą opinię i sugestię.
ABOKU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 14:15   #368
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez ABOKU Pokaż wiadomość
Szugarbejb- Piwnicę potrzebuję głównie jako kotłowni i skład opału, poza tym jako taki składzik mało potrzebnych rzeczy ale przydatnych np. choinki, bombki, zimą rowery...
Nie wiem jakie przewidujesz ogrzewanie, ale opał możesz składować w kotłowni (do tego w sumie służy), a na składzik idealnie nadają się pomieszczenie gospodarcze na tym samym poziomie co dom.
Jeśliby budować zgodnie ze sztuką budowlaną to ok - domy z piwnicą lepiej są osadzone w gruncie itp., no ale kosztują.

Cytat:
Chciałabym mieć dom z kopertowym dachem, w stylu tradycyjnym, takim dworkowym z kuchnią od frontu, garażem na dwa samochody i do 150m2. (mam małą działkę).
Takich domów jest naprawdę dużo ... Pierwszy lepszy - TU. (ja bym oczywiście zamieniła kuchnię z pokojem nr 6, żeby mieć blisko i z garażu i na taras).

Cytat:
Co do skosów można podnieść ścianę kolankową a balkony i lukarny to tylko zbędny koszt.


Przeglądnij jeszcze strony internetowe i nasz wątek od początku dokładniej ... Dom to dom i kupa kasy, a pośpiech to zły doradca
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 14:51   #369
ABOKU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Nie wiem jakie przewidujesz ogrzewanie, ale opał możesz składować w kotłowni (do tego w sumie służy),
Na ekoret, ponieważ jestem z niego zadowolona i awaryjnie może olejowe lub gaz?

Cytat:
a na składzik idealnie nadają się pomieszczenie gospodarcze na tym samym poziomie co dom.
Tylko ja wolę więcej zieleni w ogrodzie tym bardziej że działka dosyć mała

Cytat:
Takich domów jest naprawdę dużo ... Pierwszy lepszy - TU. (ja bym oczywiście zamieniła kuchnię z pokojem nr 6, żeby mieć blisko i z garażu i na taras)./
Odpada, garaż jak dla mnie musi być połączony z wiatrołapem. Podobny układ właśnie mam i nie jestem zadowolona.



Cytat:
Przeglądnij jeszcze strony internetowe i nasz wątek od początku dokładniej ... Dom to dom i kupa kasy, a pośpiech to zły doradca
Święte słowa.
ABOKU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 15:06   #370
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ABOKU Pokaż wiadomość
Na ekoret, ponieważ jestem z niego zadowolona i awaryjnie może olejowe lub gaz?
Ekoret to ekogroszek ? Dodtakowo ja bym wybrała gaz.

Cytat:
Tylko ja wolę więcej zieleni w ogrodzie tym bardziej że działka dosyć mała
Brzmi logicznie.

Cytat:
Odpada, garaż jak dla mnie musi być połączony z wiatrołapem. Podobny układ właśnie mam i nie jestem zadowolona.
Hmmmmm. A czemu ?


EDIT: A co byście powiedziały na wątek pt. "najdurniejszy projekt" ? Patrzcie co znalazłam
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 15:23   #371
ABOKU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ekoret to ekogroszek ?
Tak, to taki ekologiczny węgiel, którego nie chce się nam wsypywać dlatego myślimy o wsypie wprost do piwnicy

Cytat:
Hmmmmm. A czemu ?
Ponieważ cięgle muszę myśleć gdzie zostawiłam buty i biegam z nimi z jednego końca na drugi do tego to wnoszenie wszystkiego przez cały dom.
ABOKU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 15:34   #372
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ABOKU Pokaż wiadomość
Ponieważ cięgle muszę myśleć gdzie zostawiłam buty i biegam z nimi z jednego końca na drugi do tego to wnoszenie wszystkiego przez cały dom.
A ten ? Jest łazienka na dole i osobne wc, na górze też dwie łazienki, kuchnia od frontu jak chciałaś, i nawet taki dworkowaty ... Przeprtojektowanie garażu na 2 auta i zaprojektowanie piwnicy to żadna praca dla architekta.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 16:09   #373
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

EDIT: A co byście powiedziały na wątek pt. "najdurniejszy projekt" ? Patrzcie co znalazłam
Rzut rysowany a paint'cie że taka pixeloza? Nic nie mogę się doczytać, nawet nie widzę gdzie się wchodzi. Elewacje koszmarne.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 16:24   #374
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Rzut rysowany a paint'cie że taka pixeloza? Nic nie mogę się doczytać, nawet nie widzę gdzie się wchodzi. Elewacje koszmarne.
Najbardziej mi się podoba to takie coś przez środek domu Takie dłuuugie ... coś
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 08:13   #375
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
EDIT: A co byście powiedziały na wątek pt. "najdurniejszy projekt" ? Patrzcie co znalazłam
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Najbardziej mi się podoba to takie coś przez środek domu Takie dłuuugie ... coś
Obrzydliwe rendery - już pal sześć same elewacje, w końcu kwestia gustu (nie wiem, co to jest, to granatowe ), ale estetyka renderów i rzutów powala

Pomysł z taką długą komunikacją jest ciekawy i zasadny, jeśli ma się kłopotliwą działkę. Znam świetny projekt bardzo znanych architektów, którzy na megawąskiej działce zrobili coś podobnego (ale zdecydowanie ładniejsze... ). Nitka komunikacyjna biegnie właśnie przez cały dom, doprowadzając do wszystkich pomieszczeń.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:02   #376
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Rendery rzeczywiscie mega obrzydliwe, zreszta tak samo, jak caly projekt
Zarowno z zewnatrz, jak i wewnatrz.
Dla mnie niestety taka dluga kominikacja jest kompletnie bez sensu, bo budynek nie jest waski i moim zdaniem mija sie to kompletnie z celem. Wyglada to, jak w pociagu. Zupelnie bez sensu rozwiazane sa rzuty, wogole dla mnie nie zrozumiale i nie wynikajace z niczego
Z zewnatrz to niestety kolejna porazka Mialo byc nowoczesnie, wyszlo jak zwykle..., czyli do baraku dostawione sa jakies dziwne scianki, pergole.
Nie no, rece mi opadly
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:25   #377
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Rendery rzeczywiscie mega obrzydliwe, zreszta tak samo, jak caly projekt
Zarowno z zewnatrz, jak i wewnatrz.
Dla mnie niestety taka dluga kominikacja jest kompletnie bez sensu, bo budynek nie jest waski i moim zdaniem mija sie to kompletnie z celem. Wyglada to, jak w pociagu. Zupelnie bez sensu rozwiazane sa rzuty, wogole dla mnie nie zrozumiale i nie wynikajace z niczego
Z zewnatrz to niestety kolejna porazka Mialo byc nowoczesnie, wyszlo jak zwykle..., czyli do baraku dostawione sa jakies dziwne scianki, pergole.
Nie no, rece mi opadly
Z tym to akurat się zgadzam Wspomniany przeze mnie projekt był wykonany na działce, która pierwotnie była działką rolną - czyli na całym obszarze obowiązywały wąskie podziały. W tamtym rozwiązaniu pomieszczenia były tylko z jednej strony nitki komunikacyjnej No i całość zdecydowanie lepiej się prezentowała.

(był to projekt Medusy Group Architects )
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:29   #378
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Z tym to akurat się zgadzam Wspomniany przeze mnie projekt był wykonany na działce, która pierwotnie była działką rolną - czyli na całym obszarze obowiązywały wąskie podziały. W tamtym rozwiązaniu pomieszczenia były tylko z jednej strony nitki komunikacyjnej No i całość zdecydowanie lepiej się prezentowała.

(był to projekt Medusy Group Architects )
No Medusa, to co innego Troche inny poziom architektury
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:50   #379
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Pomysł z taką długą komunikacją jest ciekawy i zasadny, jeśli ma się kłopotliwą działkę. Znam świetny projekt bardzo znanych architektów, którzy na megawąskiej działce zrobili coś podobnego (ale zdecydowanie ładniejsze... ). Nitka komunikacyjna biegnie właśnie przez cały dom, doprowadzając do wszystkich pomieszczeń.
Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
( ...) Wyglada to, jak w pociagu. Zupelnie bez sensu rozwiazane sa rzuty, wogole dla mnie nie zrozumiale i nie wynikajace z niczego
No właśnie, niestety ten projekt to wygląda jak pociąg, a ten ciąg komunikacyjny wystaje z tego domu do góry, no rany boskie

Taaaaak I te takie niebieskie .... cosie wystające ...

Słuchajcie, czy ja dobrze widzę, że do garderoby (nr 2) wchodzi się z jadalni (nr3) ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 12:08   #380
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No właśnie, niestety ten projekt to wygląda jak pociąg, a ten ciąg komunikacyjny wystaje z tego domu do góry, no rany boskie

Taaaaak I te takie niebieskie .... cosie wystające ...

Słuchajcie, czy ja dobrze widzę, że do garderoby (nr 2) wchodzi się z jadalni (nr3) ?
Nie no, dobrze widzisz Bo wiesz, w takim dużym korytarzu, to już miejsca na szafę nie starcza

Podoba mi sie jeszcze wejscie do sypialni, przez garderobe, układ troche jak pokoj hotelowy
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 12:13   #381
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Podoba mi sie jeszcze wejscie do sypialni, przez garderobe, układ troche jak pokoj hotelowy
Nie widzę
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 12:26   #382
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie widzę
Nr. 12, 13, 14
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 12:34   #383
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Nr. 12, 13, 14
Nieeeeee ... Aż tak źle nie jest, 14 to tzw. komunikacja, jak to ładnie określono na stronie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 11:53   #384
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

W zasadzie piwnica znacznie podraza budowę - nawet do 30%.
Zwłaszcza na działkach z wysoką wodą gruntową.

Owszem, przydaje się jako graciarnia, ale osoby liczace każdą złotówkę powinny ten temat dokładnie przemyśleć.

Mój domek sie przybliza -w lipcu umawiam sie na konsultacje z projektantem i wystepuje o warunki zabudowy. Niestety, musze mieć projekt indywidualny, bo mam nietypowe zachcianki

Poniewaz ceny energii rosna w zatrwazajacym tempie dom ma byc maksymalnie energooszczedny. Nie ladny - ale wygodny i cieply.
Poniewaz finansuję go z kredytu - musi byc postawiony bardzo szybko i nie generowac wysokich kosztow eksploatacji w przyszlosci.

Dom pietrowy - a praktycznie wszedzie sa projekty domow z uzytkowym poddaszem. A nie cierpie skosow
Dach plaski - system odwrocony z mozliwoscia wykonania "zielonego dachu"
Brak kominow wentylacyjnych - wentylacja mechaniczna z gruntowym wymiennikiem ciepla.
Okna praktycznie wylacznie od strony poludniowej.
Bryla - prosty klocek. Najbardziej energooszczedna jest zwarta bryla.
Material - chyba stanie na systemie pustakow styropianowych wypelnionych betonem (termomur). Budowa stanu surowego otwartego - 1 kondygnacja w tydzień.
Instalacje - dostosowane do kolektorow slonecznych (w przyszlosci)
fundament - chyba zrezygnuje z klasycznego fundamentu na rzecz ławy fundamentowej. Nie potrzeba koparki, szalunków, robocizny, tak jak w klasycznym.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 12:36   #385
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
...

poprostu dom pasywny

który jest drozszy w budowie z tego co czytałam to o jakies 30% ale nie jestem pewna
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-07-01 o 15:14
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 18:07   #386
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Dach plaski - system odwrocony z mozliwoscia wykonania "zielonego dachu"
To faktycznie zachcianka

Cytat:
Material - chyba stanie na systemie pustakow styropianowych wypelnionych betonem (termomur). Budowa stanu surowego otwartego - 1 kondygnacja w tydzień.
szybko i łatwo, ja jednakże jak zwykle jestem za standardową budową ceramiczną, ciekawe czy kiedykolwiek zaufam nowym technologiom


Cytat:
fundament - chyba zrezygnuje z klasycznego fundamentu na rzecz ławy fundamentowej. Nie potrzeba koparki, szalunków, robocizny, tak jak w klasycznym.
Nie obawiasz się osunięć gruntu, wymyć itp. Ok, wiem, że to się nie zdarza często, ale ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 19:03   #387
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Trochę nie rozumiem o tych fundamentach. Dla mnie klasyczna jest właśnie ława fundamentowa pod ściany (pod słupy - stopa). Głębokość posadowienia fundamentów zależy od głębokości przemarzania gruntów. Dla Poznania wynosi on 80 cm, jednak bezpieczniej jest zagłębić bardziej.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 19:28   #388
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem o tych fundamentach. Dla mnie klasyczna jest właśnie ława fundamentowa pod ściany (pod słupy - stopa). Głębokość posadowienia fundamentów zależy od głębokości przemarzania gruntów. Dla Poznania wynosi on 80 cm, jednak bezpieczniej jest zagłębić bardziej.
Fundamenty mają grubszą i wyższą podstawę i cieńszy pal fundamentowy, i tak jak piszesz sadowi się je głębiej, natomiast ławy fundamentowe sadowi się bardziej płytko, podstawa jest cieńsza a zamiast pala jest ścianka fundamentowa. Właśnie prostsze i lekkie budynki można sadowić na ławach płycej niż głębokość przemarzania (na poziomie 50-60 cm) i chyba o tym Elfir pisze.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 08:54   #389
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Fundamenty mają grubszą i wyższą podstawę i cieńszy pal fundamentowy, i tak jak piszesz sadowi się je głębiej, natomiast ławy fundamentowe sadowi się bardziej płytko, podstawa jest cieńsza a zamiast pala jest ścianka fundamentowa. Właśnie prostsze i lekkie budynki można sadowić na ławach płycej niż głębokość przemarzania (na poziomie 50-60 cm) i chyba o tym Elfir pisze.
Ja byłam uczona zupełnie inaczej. Projektuję zawsze ławy (jeśli budynek nie jest szkieletowy), które i tak dochodzą do głębokości przemarzania, ale najczęściej są głębsze (1,20 m).
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 10:49   #390
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Ja byłam uczona zupełnie inaczej. Projektuję zawsze ławy (jeśli budynek nie jest szkieletowy), które i tak dochodzą do głębokości przemarzania, ale najczęściej są głębsze (1,20 m).
Mój Tata mówi, że ławy fundamentowe można posadowić i tak i tak, czyli w przypadku mniejszych, prostszych domów na mniejszej głębokości, lub w przypadku większych głęboko (tak jak piszesz). Natomiast jeśli chodzi o sam fundament to można posadowić go tylko głęboko.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.