Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 18:54   #4681
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
U
  1. parówka cielęca z chrzanem ( na zimno )
  2. grahamka z jajkiem, majonezem, szczypiorkiem, sałatą, pomidorem
  3. 2 polędwiczki z kurczaka z sosem sambal (niewielkie)
  4. trójkącik pizzy serowej z oliwkami, garść orzeszków


coś tam wpadnie jeszcze typu szynka chuda + pikle.....




i jak?
i jak zwykle do kitu.
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:54   #4682
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Dzisiejsze U (mam nadzieję, że trochę lepsze, staram się)

I: 2 łyżki owsianych, 4 łyżki muesli,spora garść rodzynek i migdałów, 100g wiejskiego, 1/2 kromki chleba z masłem i plastrem żółtego sera, szklanka soku marchwiowego

II: 2 chochelki gęstaj zupy ogórkowej z mięsem z kurczaka, kromka razowca z masłem i serem zółtym

w międzyczasie kawa 3w1, jabłko, kubek maślanki

III: grahamka z masłem, twarogiem i dżemem, kubek herbaty malinowej z miodem

może coś jeszcze wpadnie
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)

Edytowane przez Margolcia0703181
Czas edycji: 2010-12-03 o 18:58
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:12   #4683
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Moje dzisiejsze lekkie U
Śniadanie - placki owsiane (jajko, 4łyżki płatków, otręby, aromat, cynamon) z dżemem porzeczkowym i serkiem homo waniliowym
W szkole (znowu od 7:30-15)
- kromka chleba białego z dżemem i serem białym, mały jogurt malinowy
- jabłko
- bułka grahamka z pastą jajeczną
Obiad - szprot + ziemniaczki
5 mandarynek
ćwiczenia
Kolacja - jajecznica z 2 dużych jajek z pomidorem i szczypiorkiem + 2małe kromki chleba z masłem

wyszło dziś dużo jajek, ale cóż
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:13   #4684
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Uuuu
  • grahamka z masłem, szynką wiejską, papryką, ogórkiem kiszonym ,majonezem, sałatą...ufff....do tego jajo na twardo faszerowane pieczarkami i czosnkiem, banan
  • musli crunchy z Biedrony + 2 szklanki mleka 1,5%, snickers
  • gorący kubek - pomidorówka, pączek z dżemem
  • w restauracji : indyk w sosie porowo - kurkowym, ziemniaczki zapiekane w sosie pikantnym ( + milion innych sosów ), brokuły w cieście czosnkowym..., piwko bezalkoholowe
  • kawałek sernika na zimno, garść mieszanki studenckiej, jabłko
  • serek wiejski 150g (ten ze szczypiorkiem), do tego 1/2 puchy wielkiej szprotek w sosie pomidorowym, 2 kromki razowca



ocenicie?

Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 21:13   #4685
roolka
Raczkowanie
 
Avatar roolka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 196
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U
śn.(6.20) - bułka a'la grahamka z 2 plasterkami serka hochland, plaster pomidora, kawa z łyżeczką cukru, zabielona mlekiem 1,5%
II śn(11.30) - jogurt nat. 2% 180g, 50g muesli bananowego z kawałkami czekolady
obiad (16.20) - pół woreczka kaszy jęczmiennej, sos paprykowy z jakimiś kawałkami mięsa+ 2 ogórki kiszone, kawa jak rano
podwieczorek (18) - pralinka lind mleczna+ herbatka o smaku karmelu
kolacja, podwieczorek czy cokolwiek to jest (19.45) - deser: ryż na mleku z wanilią 180 g (tzw. Beleriso ), znowu herbatka

uśmiecham się ładnie o ocenę
roolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 21:15   #4686
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Utrzymanie

I. Owsianka z gruszką, kiwi, herbatką żurawinową, rodzynkami eko, suszonymi morelami eko, miodem, pestkami dyni i serkiem homogenizowanym naturalnym & 0,3 l kawy z mlekiem

II. Bułka wieloziarnista z kminkiem i sezamem z masłem, szynką wędzoną, serem brie i papryką czerwoną

III. Łosoś pieczony z oliwą z ol. i bazylią; ziemniaki pieczone w ziołach prowansalskich; fasolka żółta szparagowa & miseczka mizeri

IV. Kasza manna na mleku z miodem, masłem orzechowo-kokosowym i domowa konfiturą truskawkową & kubek zielonej herbaty; jabłko

V. Papryka czerwona faszerowana tuńczykiem wsw, cebulką, oliwkami zielonymi, pietruszką, przyprawami i serem żółtym -> zapieczona & kromka chleba słonecznikowego z masłem i ogórkiem kiszonym

1,5 l wody mineralnej w międzyczasie
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 21:22   #4687
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Postanowiłam się przypomnieć, daaawno się tu nie udzielałam

U (po wielu przejściach):
Ś: owsianka (mleko kozie, pół banana, 3ł. pł. owsianych, ł. otrębów owsianych, twaróg, otręby granulowane śliwkowe bodajże)

IIŚ: bułeczka wieloziarnista homo nat, polędwica sopocka, rzodkiewki
espresso

O: na łyżce oleju z pestek winogron filet z indyka, pół op. warzyw na patelnię (z ziemniakami), cebula, przyprawy

P: spora garść nerkowców, bakuś do kieszonki waniliowy

cappuccino

K: serek wiejski lekki, łosoś wędzony, oliwki, rzodkiewki, pomidor, szczypiorek, bazylia świeża, przyprawy


??
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 22:00   #4688
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Utrzymanie

I. Owsianka z gruszką, kiwi, herbatką żurawinową, rodzynkami eko, suszonymi morelami eko, miodem, pestkami dyni i serkiem homogenizowanym naturalnym & 0,3 l kawy z mlekiem

II. Bułka wieloziarnista z kminkiem i sezamem z masłem, szynką wędzoną, serem brie i papryką czerwoną

III. Łosoś pieczony z oliwą z ol. i bazylią; ziemniaki pieczone w ziołach prowansalskich; fasolka żółta szparagowa & miseczka mizeri

IV. Kasza manna na mleku z miodem, masłem orzechowo-kokosowym i domowa konfiturą truskawkową & kubek zielonej herbaty; jabłko

V. Papryka czerwona faszerowana tuńczykiem wsw, cebulką, oliwkami zielonymi, pietruszką, przyprawami i serem żółtym -> zapieczona & kromka chleba słonecznikowego z masłem i ogórkiem kiszonym

1,5 l wody mineralnej w międzyczasie
normalnie idealny jadłospis xD a tę kolację chyba sobie wypróbuję, bo brzmi apetycznie

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Postanowiłam się przypomnieć, daaawno się tu nie udzielałam

U (po wielu przejściach):
Ś: owsianka (mleko kozie, pół banana, 3ł. pł. owsianych, ł. otrębów owsianych, twaróg, otręby granulowane śliwkowe bodajże)dodaj co najmniej łyżkę płatków, owoca, jakieś bakalie i orzechy

IIŚ: bułeczka wieloziarnista homo nat, polędwica sopocka, rzodkiewki
espresso a czemu nie ma masła

O: na łyżce oleju z pestek winogron filet z indyka, pół op. warzyw na patelnię (z ziemniakami), cebula, przyprawycoś mało tego

P: spora garść nerkowców, bakuś do kieszonki waniliowy

cappuccino

K: serek wiejski lekki, łosoś wędzony, oliwki, rzodkiewki, pomidor, szczypiorek, bazylia świeża, przyprawy


??
mało (tym bardziej że pamiętam twoje poprzednie jadłospisy)

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Daawno nic nie wstawiałam, więc
Utrzymanie:


Śniadanie: owsianka (4 łychy płatków 6 zbóż - owsiane, żytnie, jęczmienne, orkiszowe, ryżowe i jakieś jeszcze + łyżeczka otrąb) na szklance mleka 2% z miodem, dużym bananem, cynamonem, suszoną żurawiną, daktylami i orzechami laskowymi

II Śniadanie: 2 (a właściwie jedna, ale taka wielka Oskrobi 90-100g) kromki chleba razowego z soją z masłem, jajkiem na twardo, rzodkiewkami, koprem, ogórkiem i papryką, potem gruszka i mandarynka

Obiad: porcja ciecierzycy (czyli ok. 50g suchej) duszonej z czosnkiem, pieczarkami, cebulą, pomidorem, curry i bazylią, kuskus (salaterka), surówka z kiszonej kapusty, czerwonej papryki, koperku z olejem lnianym

Kolacja: zupa krem z brokuła, czosnku i zielonego groszku (mega gęsta) z natką, gałką muszkatołową i koperkiem z nieprzyzwoitą ilością parmezanu (bardzo nieprzyzwoitą)

dużo łażenia po mieście (i marznięcia)

i ciekawa jestem opini...
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 00:05   #4689
baajeczna2
Wtajemniczenie
 
Avatar baajeczna2
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
Mają mniej jak sprawdząłam rózne musli z corn falkesami i zawsze te drugie wygrywały

co to granola ?
nie wiesz, co to jest granola? chociażby tu zobacz:
http://vitalia.pl/index.php/mid/64/f.../cid/45/part/0
w składzie ma dużo cukru- idealna na przytycie jeśli już chcesz jakieś płatki lub muesli jeść
__________________


the less you care, the happier you are.
baajeczna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 08:26   #4690
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość

Daawno nic nie wstawiałam, więc
Utrzymanie:

Śniadanie: owsianka (4 łychy płatków 6 zbóż - owsiane, żytnie, jęczmienne, orkiszowe, ryżowe i jakieś jeszcze + łyżeczka otrąb) na szklance mleka 2% z miodem, dużym bananem, cynamonem, suszoną żurawiną, daktylami i orzechami laskowymi

II Śniadanie: 2 (a właściwie jedna, ale taka wielka Oskrobi 90-100g) kromki chleba razowego z soją z masłem, jajkiem na twardo, rzodkiewkami, koprem, ogórkiem i papryką, potem gruszka i mandarynka

Obiad: porcja ciecierzycy (czyli ok. 50g suchej) duszonej z czosnkiem, pieczarkami, cebulą, pomidorem, curry i bazylią, kuskus (salaterka), surówka z kiszonej kapusty, czerwonej papryki, koperku z olejem lnianym

Kolacja: zupa krem z brokuła, czosnku i zielonego groszku (mega gęsta) z natką, gałką muszkatołową i koperkiem z nieprzyzwoitą ilością parmezanu (bardzo nieprzyzwoitą)

dużo łażenia po mieście (i marznięcia)
i ciekawa jestem opini...
Dziękuje
Paprykę polecam. Twój jadłospis zdrowy i smaczny. Zazdroszcze kolacji & obiadu!
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 08:49   #4691
shea 87
Raczkowanie
 
Avatar shea 87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 157
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U:

Ś: 2 średnie kromki chleba pszennego z makiem posmarowane pastą z półtłustego twarogu i tuńczyka wsw z fitup do twarogów, mandarynka, kawa, 50 ml 2% mleka UHT, łyżeczka miodu
IIŚ: reszta tej pasty z tuńczyka ze śniadania (ok.70g twarogu i pół puszki tuńczyka), mały mars 35g, pomarańcza
O: pół woreczka kaszy jęczmiennej z warzywami, 2 zrazy drobiowe, garść fasoli szparagowej, herbata zielona
P: serek wiejski mlekovita z konfiturą brzoskwiniową, herbata z miodem, cytryną i łyżeczką miodu
K: tost z plasterkiem sera i 2 plastrami szynki, keczup

potem wpadnie winko czerwone lambrusco 8% alk. w ilości sporej ->impreza

Proszę o ocenę i z góry dziękuję
shea 87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 11:27   #4692
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U/R

śniadanie: jabłko, 3 łyżki płatków owsianych, 3 łychy serka wiejskiego
II śniadanie: płat śledziowy, cebula, dwie małe kromki chleba pełnoziarnistego, dwie mandarynki
obiad: garść razowego makaronu, gotowana pierś z kurczaka, ogórek kiszony
kolacja: kromka chleba pełnoziarnistego, biały chudy ser, pestki dyni
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:05   #4693
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
U/R

śniadanie: jabłko, 3 łyżki płatków owsianych, 3 łychy serka wiejskiego
II śniadanie: płat śledziowy, cebula, dwie małe kromki chleba pełnoziarnistego, dwie mandarynki
obiad: garść razowego makaronu, gotowana pierś z kurczaka, ogórek kiszony
kolacja: kromka chleba pełnoziarnistego, biały chudy ser, pestki dyni
Jesteś pewna, że po kompulsach tak małe ilości jedzenia są dobre?
Spójrz na mpati26; też miała kopulsy, ale potem po prostu zaczęła jeść jak przeciętny człowiek, raz mniej, raz więcej. Dzięki temu pozbyła się dużej ilości kilogramów. Może zamiast restrykcyjnej diety, spróbuj najpierw jeść, że tak powiem, normalnie.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...

Edytowane przez Winky
Czas edycji: 2010-12-04 o 12:07
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:16   #4694
Izaczka
Raczkowanie
 
Avatar Izaczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 364
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U (mam nadzieję, że trochę lepsze, staram się)

I: 2 łyżki owsianych, 4 łyżki muesli,spora garść rodzynek i migdałów, 100g wiejskiego, 1/2 kromki chleba z masłem i plastrem żółtego sera, szklanka soku marchwiowego

II: 2 chochelki gęstaj zupy ogórkowej z mięsem z kurczaka, kromka razowca z masłem i serem zółtym

w międzyczasie kawa 3w1, jabłko, kubek maślanki

III: grahamka z masłem, twarogiem i dżemem, kubek herbaty malinowej z miodem

może coś jeszcze wpadnie
Ja nie widzę u Ciebie zmian na lepsze jak już to na gorsze.Zawalcz o siebie.

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
Uuuu
  • grahamka z masłem, szynką wiejską, papryką, ogórkiem kiszonym ,majonezem, sałatą...ufff....do tego jajo na twardo faszerowane pieczarkami i czosnkiem, banan
  • musli crunchy z Biedrony + 2 szklanki mleka 1,5%, snickers
  • gorący kubek - pomidorówka, pączek z dżemem
  • w restauracji : indyk w sosie porowo - kurkowym, ziemniaczki zapiekane w sosie pikantnym ( + milion innych sosów ), brokuły w cieście czosnkowym..., piwko bezalkoholowe
  • kawałek sernika na zimno, garść mieszanki studenckiej, jabłko
  • serek wiejski 150g (ten ze szczypiorkiem), do tego 1/2 puchy wielkiej szprotek w sosie pomidorowym, 2 kromki razowca



ocenicie?

bardzo mi się podoba Twój jadłospis

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Utrzymanie

I. Owsianka z gruszką, kiwi, herbatką żurawinową, rodzynkami eko, suszonymi morelami eko, miodem, pestkami dyni i serkiem homogenizowanym naturalnym & 0,3 l kawy z mlekiem

II. Bułka wieloziarnista z kminkiem i sezamem z masłem, szynką wędzoną, serem brie i papryką czerwoną

III. Łosoś pieczony z oliwą z ol. i bazylią; ziemniaki pieczone w ziołach prowansalskich; fasolka żółta szparagowa & miseczka mizeri

IV. Kasza manna na mleku z miodem, masłem orzechowo-kokosowym i domowa konfiturą truskawkową & kubek zielonej herbaty; jabłko

V. Papryka czerwona faszerowana tuńczykiem wsw, cebulką, oliwkami zielonymi, pietruszką, przyprawami i serem żółtym -> zapieczona & kromka chleba słonecznikowego z masłem i ogórkiem kiszonym

1,5 l wody mineralnej w międzyczasie
bardzo smacznie oraz ładnie i jest wszystko co trzeba

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość


Daawno nic nie wstawiałam, więc
Utrzymanie:


Śniadanie: owsianka (4 łychy płatków 6 zbóż - owsiane, żytnie, jęczmienne, orkiszowe, ryżowe i jakieś jeszcze + łyżeczka otrąb) na szklance mleka 2% z miodem, dużym bananem, cynamonem, suszoną żurawiną, daktylami i orzechami laskowymi

II Śniadanie: 2 (a właściwie jedna, ale taka wielka Oskrobi 90-100g) kromki chleba razowego z soją z masłem, jajkiem na twardo, rzodkiewkami, koprem, ogórkiem i papryką, potem gruszka i mandarynka

Obiad: porcja ciecierzycy (czyli ok. 50g suchej) duszonej z czosnkiem, pieczarkami, cebulą, pomidorem, curry i bazylią, kuskus (salaterka), surówka z kiszonej kapusty, czerwonej papryki, koperku z olejem lnianym

Kolacja: zupa krem z brokuła, czosnku i zielonego groszku (mega gęsta) z natką, gałką muszkatołową i koperkiem z nieprzyzwoitą ilością parmezanu (bardzo nieprzyzwoitą)

dużo łażenia po mieście (i marznięcia)

i ciekawa jestem opini...
ja bym coś dodała jeszcze jak nie posiłek to jakąś przekąskę jest w końcu zima i organizm potrzebuje więcej tej energii a kolacja trochę wydaje się uboga, same warzywka w sumie i trochę sera

U:
1.Owsianka na mleku z truskawkami z syropu, serkiem homogenizowanym waniliowym i rodzynkami w czekoladzie (podobieństwo do sernika na zimno)
2.bułka pełnoziarnista ze słonecznikiem z masłem, szynką łososiową i pomidorem, kilka mandarynek,grzesiek bez czekolady
3.zupa cebulowa z grzankami,pierś z kurczaka z zupy z podsmażanymi 4 ziemniaczkami z papryką w proszku, trochę surówki z pora kupnej
4.mojito,kiełbasa z grilla z ketchupem i musztardą,kajzerka
__________________
29.07.2010
to juz 3 lata


staruch ze mnie,
Izaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:33   #4695
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Dziękuje
Paprykę polecam. Twój jadłospis zdrowy i smaczny. Zazdroszcze kolacji & obiadu!
Dziękuję A obiad rzeczywiście był pyszny (kolacja też )

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez shea 87 Pokaż wiadomość
U:

Ś: 2 średnie kromki chleba pszennego z makiem posmarowane pastą z półtłustego twarogu i tuńczyka wsw z fitup do twarogów, mandarynka, kawa, 50 ml 2% mleka UHT, łyżeczka miodu
IIŚ: reszta tej pasty z tuńczyka ze śniadania (ok.70g twarogu i pół puszki tuńczyka), mały mars 35g, pomarańcza
O: pół woreczka kaszy jęczmiennej z warzywami, 2 zrazy drobiowe, garść fasoli szparagowej, herbata zielona
P: serek wiejski mlekovita z konfiturą brzoskwiniową, herbata z miodem, cytryną i łyżeczką miodu
K: tost z plasterkiem sera i 2 plastrami szynki, keczup

potem wpadnie winko czerwone lambrusco 8% alk. w ilości sporej ->impreza

Proszę o ocenę i z góry dziękuję
czy to jest jadłospis na dziś czy mi się tylko wydaje?

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Izaczka Pokaż wiadomość
Ja nie widzę u Ciebie zmian na lepsze jak już to na gorsze.Zawalcz o siebie.


bardzo mi się podoba Twój jadłospis


bardzo smacznie oraz ładnie i jest wszystko co trzeba


ja bym coś dodała jeszcze jak nie posiłek to jakąś przekąskę jest w końcu zima i organizm potrzebuje więcej tej energii a kolacja trochę wydaje się uboga, same warzywka w sumie i trochę sera tyle jedzonka mi wystarcza, jest w sam raz na więcej nie mam ochoty, dziękuję za ocenkę

U:
1.Owsianka na mleku z truskawkami z syropu, serkiem homogenizowanym waniliowym i rodzynkami w czekoladzie (podobieństwo do sernika na zimno) dodaj świerzego owoca i jakieś pestki/orzechy
2.bułka pełnoziarnista ze słonecznikiem z masłem, szynką łososiową i pomidorem, kilka mandarynek,grzesiek bez czekoladyok
3.zupa cebulowa z grzankami,pierś z kurczaka z zupy z podsmażanymi 4 ziemniaczkami z papryką w proszku, trochę surówki z pora kupnejszkoda że surówka kupna, nie można y tak samemu zrobić? pyszna i banalna jest z kiszonej kapustki, dokrawasz paprykę, koperek trochę oliwy i gotowe, zrobienie to jedynie 5 minut
4.mojito,kiełbasa z grilla z ketchupem i musztardą,kajzerka + masło , warzywa i nie wiem co to mojito
j.w.
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:39   #4696
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że po kompulsach tak małe ilości jedzenia są dobre?
Spójrz na mpati26; też miała kopulsy, ale potem po prostu zaczęła jeść jak przeciętny człowiek, raz mniej, raz więcej. Dzięki temu pozbyła się dużej ilości kilogramów. Może zamiast restrykcyjnej diety, spróbuj najpierw jeść, że tak powiem, normalnie.
dziękuje za trafną uwagę tylko gdzieś tam z tyłu głowy nadal mi siedzi: schudnij! ale nie dam się znowu zwariować
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:45   #4697
Izaczka
Raczkowanie
 
Avatar Izaczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 364
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

surówkę zazwyczaj mam domową po prostu przyszłam do domu i byłam już głodna,mama zrobiła tylko zupę, ja na szybko usmazyłam ziemniaki, wyciągnęłam surówkę z lodówki i już. mojito to drink z limonką masła i warzyw nie sprzedawali w barze ale w domu jem normalnie masło na kanapki, orzechy też się często u mnie pojawiają bo walczę o okres na co dzień jak nie ma orzechów to staram się dawać olej czy oliwę
__________________
29.07.2010
to juz 3 lata


staruch ze mnie,
Izaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 13:23   #4698
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Moje luźne U


10. Sniadanie: 6łyzek BranFlakes, 2łyzki otrębów śliwkowych, poł banana, garść orzechów laskowych, mała garść rodzynek- całość zalana 250ml mleka 1,5%
mocna kawa.

14. Obiad: 5 pierogów z farszem pt: mięso, grzyby, kapusta; surówka z tartej marchwi, selera z natką pietruszki i jogurtem naturalnym.
Deser: 4 male pierniczki lukrowane; herbata cynamonowa.

17.30 Podwieczorek: 2 babeczki z nadzieniem śmietankowym, milky way 2x, kawa

20.30 Kolacja: 2z kromka razowca z almette, połowa puszki tunczyka wsw, papryka, ogórkiem i koprem.
Po: mandarynki 3 i zielona herbata

Wmiedzyczasie: 2 l wody.
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 13:39   #4699
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Wstawiam swój wczorajszy jadłospis (po raz pierwszy w tym wątku). Wychodzę z anoreksji, muszę przytyć przynajmniej 6 kg
PRZYTYCIE
Śniadanie- owsianka z ok 300 ml mleka, 4 łyżek płatków, z żurawiną i śliwką eko, prażonym słonecznikiem i z łyżką miodu.
-croissoint z malinami i kawa latte
II śniadanie- świeżutka (jeszcze ciepła ) buła pszenna z masłem, serkiem almette i konfiturą morelową. jabłko.
obiad- spora porcja gnocchi (takie włoskie kopytka) w sosie szpinakowo-śmietanowym z suszonymi pomidorami
deser- 4 duże kulki lodów w wafelku
później wypiłam w coffee heaven piernikową latte z bitą śmietaną
podwieczorek- (do filmu, więc nieco rozłożony w czasie) mieszane kanapki z dwóch standardowych bułek z dynią- z masłem, serkiem almette i miodem/ z masłem i serem topionym + w sumie 2 kubki kakao nat. z miodem
kolacja- 4 amerykańskie pancaces z cukrem pudrem, 200 g waniliowego serka homogenizowanego rolmiecz
później jeszcze jakieś 2 kulki lodów śmietankowych z łyżeczką kakao.
Bardzo proszę o ocenę!
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 14:38   #4700
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
Wstawiam swój wczorajszy jadłospis (po raz pierwszy w tym wątku). Wychodzę z anoreksji, muszę przytyć przynajmniej 6 kg
PRZYTYCIE
Śniadanie- owsianka z ok 300 ml mleka, 4 łyżek płatków, z żurawiną i śliwką eko, prażonym słonecznikiem i z łyżką miodu. może trochę więcej tych płatków ?
-croissoint z malinami i kawa latte ok
II śniadanie- świeżutka (jeszcze ciepła ) buła pszenna z masłem, serkiem almette i konfiturą morelową. jabłko. narobiłaś mi ochoty na ciepłe pieczywko
obiad- spora porcja gnocchi (takie włoskie kopytka) w sosie szpinakowo-śmietanowym z suszonymi pomidorami jak porcja spora i się najadłaś to ok, ale jakaś zupka by nie zaszkodziła
deser- 4 duże kulki lodów w wafelku ładnie a jaki smak ?
później wypiłam w coffee heaven piernikową latte z bitą śmietaną ...
podwieczorek- (do filmu, więc nieco rozłożony w czasie) mieszane kanapki z dwóch standardowych bułek z dynią- z masłem, serkiem almette i miodem/ z masłem i serem topionym + w sumie 2 kubki kakao nat. z miodem ok
kolacja- 4 amerykańskie pancaces z cukrem pudrem, 200 g waniliowego serka homogenizowanego rolmiecz ładnie btw. to chyba najlepszy waniliowy serek jaki miałam okazję jeść
później jeszcze jakieś 2 kulki lodów śmietankowych z łyżeczką kakao. dobrze, że coś wpadło
Bardzo proszę o ocenę!
Ogólnie bardzo ładnie, tylko tak jakoś mało warzywek ( mi ostatnio nie smakują), ale ok. Może dorzucisz trochę orzeszków ?

Mojee Uuuu Wczorajsze : (zasypało i nie dotarłam do szkoły :P)
Śn: bułka z ziarenkami słonecznika podzielona na trzy części, posmarowana grubo kupną pastą łososiową (dostrzegłam szczypiorek) na to pomidor, rzodkiew i papryka; herbata waniliowo- miodowa, pasek gorzkiej czeko, kiwi
Przekąska: 50g chałwy kakaowo-waniliowej ( czy to jest żródło nnkt ?
Ob: duży filet mintaja pieczonego w pomyśle na ... rybę ; ziemniaczki tłuczone; syrówka kupna z czerwonej kapuchy, jabłka i pora
Pod: jogobella mała wiśniowa, pół mango; fistaszek - cukierek;kawa z mlekiem
Kol: dwie kromki chelba kanapkowego posmarowane masłem:
- z polędwicą z kurczaka, pomidorem,ogórkiem konserwowym
- z serem żółtym i warzywami jw
Póżniej przy czytaniu gazetek : mała miseczka pestki dyni

I jak ?
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 15:28   #4701
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Dziękuję A obiad rzeczywiście był pyszny (kolacja też )

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------


czy to jest jadłospis na dziś czy mi się tylko wydaje?

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

j.w.

Mojito to drink
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 15:51   #4702
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Sobotnie UUUU
Sn 11;00
owsianka( 200 ml mlea 2%, 5 lyzek pl owsianych gorskich, 1 lyzka kakao o niskiej zaw tluszczu 10-11%), 1 lyzeczka miodu)
Ob 14;00 60 g(waga przed ugotowaniem) ryzu naturalnego, rolada z piersi z kurczaka pieczona i nadziewana szpinakiem i serem feta. + sos jogurtowo-fetowo-szpinakowy
Pod 17;00 2 kromki razowca - z serem feta i szpinakiem!, - z maslem i dzemem zurawinowym
Kol 20;00 salatka grecka + whiskey z cola light
orosier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:03   #4703
shea 87
Raczkowanie
 
Avatar shea 87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 157
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------


czy to jest jadłospis na dziś czy mi się tylko wydaje?

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

tak, jest to jadłospis na dziś, dlaczego pytasz?
shea 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:24   #4704
red_tea
Wtajemniczenie
 
Avatar red_tea
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 376
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

no to ja też dodam moje dzisiejsze U:
śn: 2 kromki razowca z masłem, pierwsza z białym serem, pomidorem i ogórkiem (zielonym), druga z szynką z pieczarkami i pomidorem; kawa zbożowa na mleku 2%
IIśn: jogurt z big garścią orzeszków (mieszanki:nerkowce, migdały i laskowe), jabłko, pół marchewki (na pół z mamą ) <mało, bo śniadanie było o 10:30 (trzeba odespać ten tydzień ) a obiad o 13:00 mama zrobiła)
ob: ziemniaki (jakieś dwie sztuki; jak już mówiłam: nie przepadam za ziemniakami); udko z kurczaka (ze skórką), surówka kupna
pod: 3 mandarynki, 2 kawałki (grube) babki z polewą z czekolady, troszkę (kilka łyżeczek) tortu (nie smakował to nie jadłam)
kol (będzie): 2 kromki chleba trzy ziarna(albo grahamka jeszcze zobaczymy na co będę miała ochotę) z masłem, 3-4łychy (duże) sałatki ryżowej z majonezem (moja ulubiona )
po kol: herbatka owocowa z miodem

mam jeszcze jedno pytanie: czego mam jeść więcej ( i ile ) żeby wrócił mi okres ??

i jeszcze proszę o pomysły na jakieś pyyyszne owsianki (o dodatki mi chodzi)

Edytowane przez red_tea
Czas edycji: 2010-12-04 o 16:34 Powód: zapomniałam czegoś dodać
red_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:29   #4705
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez red_tea Pokaż wiadomość

mam jeszcze jedno pytanie: czego mam jeść więcej ( i ile ) żeby wrócił mi okres ??
Mnie tez interesuje odpowiedz na to pytanie. Od 3 miesiecy nie pojawil sie.Waze 47-48 kg przy 154, wiec to nie jest jakies niskie BMI nie wiem co sie stalo.Same widzicie co jem a jednak cos musialo sie zmienic
orosier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:34   #4706
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

odpowiem poprzez moje doświadczenia: mimimu 3 miesiace regularnych pełnowartościowych posiłków, dużo orzechów nnkt, ryzu brazowego , tłustych ryb, mleka 3,2% , jajek , oliwy, warzyw, masła.i kakao.

__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:35   #4707
ju5tyna
Raczkowanie
 
Avatar ju5tyna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 51
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

dzizsiejsze U
śniadanie: 2 kromki orkiszowca z masłem i polędwicą, jajecznica z 2 jaj na maśle z wkrojoną parówką drobiową i szczypiorkiem, herbata z cytryną
2 śniadanie: naleśniki z serem, bitą śmietaną i pokrojonym całym bananem, kakao
obiad: (na mieście) Shoarma w Sphinxie- cały ogromny talerz mięsa z kurczaka, duużo frytek, 3 rodzaje surówek i 3 sosy (czosnkowy, jakiś pomidorowy i jeszcze jakiś ostry), o,5l coli (się najadłam)
podwieczorek: 2 duże pierniczki w czekoladzie, 3 mandarynki, herbata z cytryną
kolacja: będzie kromka orkiszowca z masłem i żółtym serem, serek wiejski 200g (wkroje jakieś warzywa-ogórek, paprykę,szczypiorek), herbata z cytryną
później pewnie wpadnie jabłko jak zwykle i może jakieś czekoladki przed tv
ju5tyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:38   #4708
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez orosier Pokaż wiadomość
Sobotnie UUUU
Sn 11;00
owsianka( 200 ml mlea 2%, 5 lyzek pl owsianych gorskich, 1 lyzka kakao o niskiej zaw tluszczu 10-11%), 1 lyzeczka miodu)
Ob 14;00 60 g(waga przed ugotowaniem) ryzu naturalnego, rolada z piersi z kurczaka pieczona i nadziewana szpinakiem i serem feta. + sos jogurtowo-fetowo-szpinakowy
Pod 17;00 2 kromki razowca - z serem feta i szpinakiem!, - z maslem i dzemem zurawinowym
Kol 20;00 salatka grecka + whiskey z cola light
jak dla mnie to za mało! no i brakuje owoców i warzyw

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ju5tyna Pokaż wiadomość
dzizsiejsze U
śniadanie: 2 kromki orkiszowca z masłem i polędwicą, jajecznica z 2 jaj na maśle z wkrojoną parówką drobiową i szczypiorkiem, herbata z cytryną
2 śniadanie: naleśniki z serem, bitą śmietaną i pokrojonym całym bananem, kakao
obiad: (na mieście) Shoarma w Sphinxie- cały ogromny talerz mięsa z kurczaka, duużo frytek, 3 rodzaje surówek i 3 sosy (czosnkowy, jakiś pomidorowy i jeszcze jakiś ostry), o,5l coli (się najadłam)
podwieczorek: 2 duże pierniczki w czekoladzie, 3 mandarynki, herbata z cytryną
kolacja: będzie kromka orkiszowca z masłem i żółtym serem, serek wiejski 200g (wkroje jakieś warzywa-ogórek, paprykę,szczypiorek), herbata z cytryną
później pewnie wpadnie jabłko jak zwykle i może jakieś czekoladki przed tv
bardzo podobają mi się twoje jadłospisy
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:43   #4709
mammal55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Question Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez orosier Pokaż wiadomość
Mnie tez interesuje odpowiedz na to pytanie. Od 3 miesiecy nie pojawil sie.Waze 47-48 kg przy 154, wiec to nie jest jakies niskie BMI nie wiem co sie stalo.Same widzicie co jem a jednak cos musialo sie zmienic
No właśnie, ja też chciałabym wiedzieć co jeść żeby okres wrócił. Około 5 miesięcy temu ważyłam baaaardzo mało ale (za) szybko przytyłam z jakieś 30 kg, teraz mam nawet lekką nadwagę. Brałam hormony,@ pojawiła się raz z 3 miesiące temu a później już nie było..
Jem bardzo dużo, może są jakieś produkty które są potrzebne żeby wróciła?
mammal55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 16:57   #4710
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez mammal55 Pokaż wiadomość
No właśnie, ja też chciałabym wiedzieć co jeść żeby okres wrócił. Około 5 miesięcy temu ważyłam baaaardzo mało ale (za) szybko przytyłam z jakieś 30 kg, teraz mam nawet lekką nadwagę. Brałam hormony,@ pojawiła się raz z 3 miesiące temu a później już nie było..
Jem bardzo dużo, może są jakieś produkty które są potrzebne żeby wróciła?
Byc może w twoim przypadku, skoro raz dużo schudłaś, a potem szybko dużo przytyłaś, organizm potrzebuje tylko stabilizacji? Organizm pewno trochę zwariował i dlatego nie pracuje prawidłowo.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.