Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 10:08   #3901
powsinoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja się niestety zawiodlam na tych kosmetykach :/ Miałam duże nadzieje a niestety po serum flavo C wysypało mnie pryszczami jak chyba nigdy, a po hydrolacie strasznie wyschła mi skóra i do tej pory nie mogę jej doprowadzić do porządku. Widocznie to kosmetyki po prostu nie dla mnie. Szkoda
powsinoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 10:25   #3902
figurawoskowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 102
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja miałam podobnie jak powsinoga :/
figurawoskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:21   #3903
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja stosuję azelo, już od prawie dwóch miesięcy, po nim nakładam czasem żel hialuronowy i skwalan no i u mnie również rewelacja... wysypu nie miałam, rozjaśniło mi cerę, zaskórników mniej. Szczególnie podoba mi się to jak działa na ewentualne wypryski - jeśli się pojawią bardzo ładnie się goją
Niedługo go kończę i tak właśnie zastanawiam się nad nowym serum.
mivol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:28   #3904
Czelz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 264
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja sie najbardziej boje tych serum z wit c. Do tej pory samarobilam ale z moja skora dzialy sie zle rzeczy. Zaskorniki staja sie okropnie widoczne, a na cerze uwydatniaja sie wszelkie nierownosci. Czy to jest normalna reakcja?
Czelz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 12:20   #3905
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mnie serum z wit.C też zapchało, ale azelo jest rewelacyjne. Teraz czaje się na serum migdałowe - mam nadzieję, że będzie równie dobre jak azelo. Ma ktoś może porównanie między azelo a migdałem?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 14:18   #3906
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Mnie serum z wit.C też zapchało, ale azelo jest rewelacyjne. Teraz czaje się na serum migdałowe - mam nadzieję, że będzie równie dobre jak azelo. Ma ktoś może porównanie między azelo a migdałem?
Ja używałam obu i własciwie nie ma porównania - są zupełnie inne. Azelo jest delikatne, nawilża, zostawia taką fajną warstewkę na twarzy, ale mnie zapchało, a nic nie oczyściło niestety - robilam ze 3 podejścia, zanim wyrzuciłam ;/
Migdałowe za to działa dużo intensywniej - skóra się złuszcza, samo w sobie bardzo słabo nawilża (ja po godzinie nakładałam oleje z HA), ale naprawdę fajnie oczyszcza skórę. Mnie jego działanie tak się spodobało, że po 2 miesiącach stosowania przerzuciłam się na silniejsze peelingi migdałowe, bo najbardziej spektakularny efekt po serum migdałowym był na początku - potem skóra się jakby przyzwyczaiła. A efekt już po pierwszym peelingu 20% znowu super
Polecam zarówno serum jak i peeling, ale trzeba się chronić przed sloncem koniecznie
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 15:47   #3907
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez powsinoga Pokaż wiadomość
Ja się niestety zawiodlam na tych kosmetykach :/ Miałam duże nadzieje a niestety po serum flavo C wysypało mnie pryszczami jak chyba nigdy, a po hydrolacie strasznie wyschła mi skóra i do tej pory nie mogę jej doprowadzić do porządku. Widocznie to kosmetyki po prostu nie dla mnie. Szkoda
Cytat:
Napisane przez figurawoskowa Pokaż wiadomość
Ja miałam podobnie jak powsinoga :/
A jak długo używacie tych kosmetyków? Na początku stosowania skóra może się oczyszczać ale później jest już lepiej
Może dobrałyście nieodpowiednie dla swojej cery kosmetyki naturalne?

Ja metodą prób i błędów doszłam, co pasuje mojej skórze a co nie i z początku zamawiałam ich bardzo dużo
Nie zniechęcajcie się i spróbujcie może czegoś innego, może w innym sklepie?
durka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 13:11   #3908
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, chcę przejść na naturalną pielęgnacje, bo każdy krem jaki kupie powoduje u mnie wysyp. Cere mam skłonną to wysypów, od czasu do czasu wyskoczy mi taka wielka boląca gula, po której mam blizny. Często pojawiają się też suche skórki.

Do mycia twarzy używam żelu babydream i z niego wolałabym nie rezygnować.
Po małej lekturze wybrałam sobie peeling z bromeliną i serum azelo. Czy powinnam koniecznie zaopatrzeć się w coś jeszcze?
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 16:14   #3909
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Od siebie polecam hydrolat oczarowy i żel HA

dzisiaj mi przyszła paczucha z BU (porobiłam sobie zapasy na wakacje) i już wypróbowałam peeling z bromeliną - cera super
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 16:42   #3910
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

hej

Co do serum migdałowego to mogę chyba napisac już troszkę więcej, bo zużyłam pół tej dużej butli

Na początku bałam się stosować często i używałam 2 razy w tygodniu max, a potem zaczęłam używać co drugi dzień i dopiero są efekty
Skóra zaczęła się złuszczać i całkiem całkiem.... buzia gładziutka
Nic nie wysusza ani nie podrażnia a mam duże skłonności do podrażnień i wogóle mega alergiczną skórę
Tak więc ze swojej strony mogę bardzo polecić, jeśli chce się szybkich efektów to co 2 dzień można spokojnie stosować.
No ale nadal serum nie pozbawiło mnie zaskórników z nochala... nawet Effaclar K tergo nie potrafi Masakra......
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 18:39   #3911
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
[...]
No ale nadal serum nie pozbawiło mnie zaskórników z nochala... nawet Effaclar K tergo nie potrafi Masakra......
Może spróbuj coś z wit. A? Na moje zaskórniki nie działają kwasy AHA, jedynie BHA i wit. A I wcale nie muszę oczyszczać manualnie - same się usuwają z moich porów przy dobrej pielęgnacji.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 22:28   #3912
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Może spróbuj coś z wit. A? Na moje zaskórniki nie działają kwasy AHA, jedynie BHA i wit. A I wcale nie muszę oczyszczać manualnie - same się usuwają z moich porów przy dobrej pielęgnacji.
Mówisz.........
No muszę popróbować A co konkretnie stosujesz?
Bo moje zaskórniki to nawet manualnie trudno usunąć na nosie
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 23:00   #3913
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
Mówisz.........
No muszę popróbować A co konkretnie stosujesz?
Bo moje zaskórniki to nawet manualnie trudno usunąć na nosie
Teraz niestety nic, bo mam egzemę już 3 miesiące To wszystko wina hydrolatu geraniowego! Potwór jeden!
Niestety zaskórniki się pojawiły od nowa. Ale wcześniej robiłam tonik z kwasem salicylowym 2% (przepis z mazideł) i używałam kremu z BU z kwasem liponowym i żelu hialuronowego mieszanego z olejem z róży rdzawej i szok przeżyłam po miesiącu, bo zniknęły moje wieczne zaskórniki
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 07:36   #3914
Festris
Przyczajenie
 
Avatar Festris
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam,
Szykuje się moje pierwsze zamówienie na BU

Mam cerę bardzo trudną, tłustą i trądzikową, do tego niesamowicie delikatną. Od 3 lat leczę dermatologicznie, w ciągu ostatniego półrocza stosując gł. AcneDerm + apteczny piling PHA pozbyłam się dużych zmian, ale kosztem strasznego uwrażliwienia i głębokiego przesuszenia skóry. W tym momencie mam drobne zmiany, niestety też mnóstwo podskórnej "kaszki" w miejscach wcześniej czystych, trochę przebarwień i rozszerzone pory. Niestety dermatolog tak mnie załatwił, że zaczął zapychać mnie nawet najprostszy krem (babydream, physiogel, cetaphil), a najdelikatniejsze myjadło robi mi buraka - ogółem każdy kosmetyk powoduje wysyp przez podrażnienie

Chciałabym teraz uspokoić skórę, co pozwoli jej w sumie samodzielnie wygoić pozostałe paskudztwa i ograniczy świecenie się - pory, zaskórniki i przebarwienia zostawię sobie na potem.

Zrobiłam wstępną listę zakupów, proszę bardziej doświadoczone osoby o ewentualne wskazówki:

olejek myjący pomarańczowy

hydrolat oczarowy

żel hialuronowy
olej arganowy

++ puder bambusowy + pudełko


(razem 67zł, 70 to moja granica)

Wydaje mi się, że pokryłam absolutne minimum, czy o czymś zapomniałam?
__________________
Dbam z wizazem o włosy
Od ucha 32cm, cel 1: 40cm do końca 2011

cel 2: 50cm do końca 2012

Edytowane przez Festris
Czas edycji: 2011-04-12 o 07:37
Festris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 10:55   #3915
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
hej

Co do serum migdałowego to mogę chyba napisac już troszkę więcej, bo zużyłam pół tej dużej butli

Na początku bałam się stosować często i używałam 2 razy w tygodniu max, a potem zaczęłam używać co drugi dzień i dopiero są efekty
Skóra zaczęła się złuszczać i całkiem całkiem.... buzia gładziutka
Nic nie wysusza ani nie podrażnia a mam duże skłonności do podrażnień i wogóle mega alergiczną skórę
Tak więc ze swojej strony mogę bardzo polecić, jeśli chce się szybkich efektów to co 2 dzień można spokojnie stosować.
No ale nadal serum nie pozbawiło mnie zaskórników z nochala... nawet Effaclar K tergo nie potrafi Masakra......
A czym nawilżasz buźkę po migdale? Moja jest trochę sucha, więc może za mało nawilżam
Używam mleczko winogronowe + NMF z mazideł i oleje - głównie malina, pachnotka
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:24   #3916
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Festris Pokaż wiadomość
Witam,
Szykuje się moje pierwsze zamówienie na BU

Mam cerę bardzo trudną, tłustą i trądzikową, do tego niesamowicie delikatną. Od 3 lat leczę dermatologicznie, w ciągu ostatniego półrocza stosując gł. AcneDerm + apteczny piling PHA pozbyłam się dużych zmian, ale kosztem strasznego uwrażliwienia i głębokiego przesuszenia skóry. W tym momencie mam drobne zmiany, niestety też mnóstwo podskórnej "kaszki" w miejscach wcześniej czystych, trochę przebarwień i rozszerzone pory. Niestety dermatolog tak mnie załatwił, że zaczął zapychać mnie nawet najprostszy krem (babydream, physiogel, cetaphil), a najdelikatniejsze myjadło robi mi buraka - ogółem każdy kosmetyk powoduje wysyp przez podrażnienie

Chciałabym teraz uspokoić skórę, co pozwoli jej w sumie samodzielnie wygoić pozostałe paskudztwa i ograniczy świecenie się - pory, zaskórniki i przebarwienia zostawię sobie na potem.

Zrobiłam wstępną listę zakupów, proszę bardziej doświadoczone osoby o ewentualne wskazówki:

olejek myjący pomarańczowy

hydrolat oczarowy

żel hialuronowy
olej arganowy

++ puder bambusowy + pudełko


(razem 67zł, 70 to moja granica)

Wydaje mi się, że pokryłam absolutne minimum, czy o czymś zapomniałam?
Jeśli masz tak wrażliwą skorę, to myślę, że lepszy byłby bezzapachowy - olejki eteryczne mogą podrażniać.
I puder bambusowy bardzo wysusza, to czysta krzemionka. Lepszy jest bambusowy z dodatkiem czegoś - jest go naprawdę dużo więc warto dokupić coś do mieszania (jedwab, perły - ale to w innym sklepie, ja tak ratowałam swój), lub po prostu wybrać bambusowo jakiś tam, nei pamiętam teraz jakie są dostępne na BU. I jeszcze nie wiem, czy pomogę, jesli jestes tak ograniczona finansowo, ale to pudełeczko na puder sypki jest beznadziejne. Już o tym pisałam - raz, że małe, dwa - puder wysypuje się, pomimo ze jest zakręcane, więc jego rozmiar który ew. w podróży mógłby być zaletą, pozostaje kompletnie nieprzydatny, no i najgorsze, że się obłamuje - mnie się ukrusza powoli pokrywka, choć używam rzadko i trzymam z szufladzie ;/
Rewelacyjne pudełeczka mają na kolorowka.com - można negocjować tańszą przesyłkę (ja tak robiłam) przy zamawianiu jednego czy dwóch tylko produktów.

Aha, i teraz dopiero zobaczyłam, że cerę masz tłustą, mimo podrażnienia... Olej arganowy jest dość ciężkim olejem, mnie zapychał i teraz stosuję go tylko do dekoltu i dłoni. Na BU nie ma dużego wyboru olei, ale ja uwielbiam z pestek malin - choć to raczej do stosowania na noc, bo barwi lekko skórę, jeśli masz jasną karnację.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-04-12 o 11:27
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:32   #3917
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Potwierdzam , na pudełko do pudru z BU szkoda pieniedzy .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:48   #3918
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Potwierdzam , na pudełko do pudru z BU szkoda pieniedzy .
A jeszcze teraz sprawdziłam i jestem w szoku, bo to maleńkie pudełeczko, eleganckie tylko z nazwy chyba, jest droższe od pudełka z kolorowki - normalnego rozmiaru. Tak jak uwielbiam BU za wiele ich produktów i podejscie do klienta to jednak cenowo trochę przesadzają w niektórych przypadkach..
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:55   #3919
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

i mnie pudełeczko rozczarowało nie chce się zakręcać a i ciężko nabierać puder pędzlem
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 13:01   #3920
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

durka buzie nawilżam tylko Cetaphilem MD mieszam na dłodni z kroplą oleju konopnego i awokado albo tylko konopnego i jest OK
Na noc pod Cetaphil daję serum ANR Estee Lauder.

kawka dzięki za odpowiedź
a z tymi hydrolatami to tak jest, ja ze swojej strony radzę uważąć na hydrolat z róży damaceńskiej ja miałam po tym czerwoną skorupę na twarzy przez 4 tygodnie
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:31   #3921
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja też lubię puder bambusowy, czasami mieszam go z pigmentami z kolorówki - wychodzi fajny niebielący puderek . Pudełeczka z BU nie są najbardziej trwałe, lepiej kupić w kolorówce, mają spory wybór.
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 15:55   #3922
Festris
Przyczajenie
 
Avatar Festris
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziękuję Sunsister za radę.
W takim razie zamawiam tak:

Kod:
olejek myjący pomarańczowy out -> olejek bezzapachowy

hydrolat oczarowy - > zostaje

żel hialuronowy - > zostaje
olej arganowy  out- > olej z pestek malin

puder bambusowy -> out
 
== 53zł + 11 przesyłka = 64zł super.
W sumie wysuszający puder mi nie straszny, bo mam już ztestowany podkład z filtrem, który bardzo tłuści, ale zamówię puder tam gdzie pudełko - może poczekać.

Mam nadzieję, że nie zrobię sobie krzywdy Najbardziej zależy mi w sumie na olejku do mycia i czyms nawilzającym.

I dzieki dziewczyny, już wiem, że pudełeczka z bu nie kupię
__________________
Dbam z wizazem o włosy
Od ucha 32cm, cel 1: 40cm do końca 2011

cel 2: 50cm do końca 2012

Edytowane przez Festris
Czas edycji: 2011-04-12 o 15:57
Festris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 17:36   #3923
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a ja mam pytanie do użytkowniczek żelu hialuronowego 1%. używanie solo u mnie odpada skóra sucha jak wiór... teraz nakładam najpierw olej, na lekko wilgotną od hydrolatu buzię, i po 20 minutach żel. skóra jest fantastycznie nawilżona, ale błyszczy się szybko

używacie go może jako dwufazowego nawilżacza? dysponuję skwalanem i olejem z kocanki i zastanawiam się jak to kłaść... zanim wymieszam na ręku, to mi hydrolat wyschnie na buzi może jeszcze dodatkowo zwilżyć buzię?

liczę na Wasze sposoby, pozdrawiam
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 18:48   #3924
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie do użytkowniczek żelu hialuronowego 1%. używanie solo u mnie odpada skóra sucha jak wiór... teraz nakładam najpierw olej, na lekko wilgotną od hydrolatu buzię, i po 20 minutach żel. skóra jest fantastycznie nawilżona, ale błyszczy się szybko

używacie go może jako dwufazowego nawilżacza? dysponuję skwalanem i olejem z kocanki i zastanawiam się jak to kłaść... zanim wymieszam na ręku, to mi hydrolat wyschnie na buzi może jeszcze dodatkowo zwilżyć buzię?

liczę na Wasze sposoby, pozdrawiam
Ja tak robię, bo wypróbowałam chyba wszystkie sposoby i ten mi najlepiej służy. U mnie hydrolat nie wysycha, spryskuję się nim a potem spokojnie mieszam żel z olejkiem lub serum. Przez ten czas hydrolat troszkę schnie, tak że skóra jest wilgotna i nakładam mieszankę. Może najpierw przygotuj papkę i chwilę przed nałożeniem się pryskaj?
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 20:39   #3925
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie do użytkowniczek żelu hialuronowego 1%. używanie solo u mnie odpada skóra sucha jak wiór... teraz nakładam najpierw olej, na lekko wilgotną od hydrolatu buzię, i po 20 minutach żel. skóra jest fantastycznie nawilżona, ale błyszczy się szybko

używacie go może jako dwufazowego nawilżacza? dysponuję skwalanem i olejem z kocanki i zastanawiam się jak to kłaść... zanim wymieszam na ręku, to mi hydrolat wyschnie na buzi może jeszcze dodatkowo zwilżyć buzię?

liczę na Wasze sposoby, pozdrawiam
Używam HA jako dwufazowego nawilżacza i jest to dla mnie najlepszy sposób z proponowanych (nie cierpię nakładać samych olei brrr). Robię tak: najpierw odkręcam flakoniki z pipetką, psikam twarz hydrolatem, biorę pipetki i robię chlap na łapkę oleju i HA, mieszam szybciutko, nakładam na twarz i gotowe - hydrolat nie zdąży wyschnąć w tym czasie, to są sekundy
Najlepiej jednak sprawuje się pojemniczek air-less Mam 2 - są super trwałe.
No właśnie, jak są takie trwałe, to jak umyć tą pompkę? Po żelu nie ma problemu, ale kiedyś używałam takiego pojemniczka do kremu z kwasem liponowym i pomimo napełniania wodą z detergentem, albo samym alkoholem i "wypsikania" całej zawartości nie udało mi się go doczyścić i musiałam się z nim pożegnać
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 21:33   #3926
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Ja tak robię, bo wypróbowałam chyba wszystkie sposoby i ten mi najlepiej służy. U mnie hydrolat nie wysycha, spryskuję się nim a potem spokojnie mieszam żel z olejkiem lub serum. Przez ten czas hydrolat troszkę schnie, tak że skóra jest wilgotna i nakładam mieszankę. Może najpierw przygotuj papkę i chwilę przed nałożeniem się pryskaj?
Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Używam HA jako dwufazowego nawilżacza i jest to dla mnie najlepszy sposób z proponowanych (nie cierpię nakładać samych olei brrr). Robię tak: najpierw odkręcam flakoniki z pipetką, psikam twarz hydrolatem, biorę pipetki i robię chlap na łapkę oleju i HA, mieszam szybciutko, nakładam na twarz i gotowe - hydrolat nie zdąży wyschnąć w tym czasie, to są sekundy
Najlepiej jednak sprawuje się pojemniczek air-less Mam 2 - są super trwałe.
No właśnie, jak są takie trwałe, to jak umyć tą pompkę? Po żelu nie ma problemu, ale kiedyś używałam takiego pojemniczka do kremu z kwasem liponowym i pomimo napełniania wodą z detergentem, albo samym alkoholem i "wypsikania" całej zawartości nie udało mi się go doczyścić i musiałam się z nim pożegnać
oj ale to bardzo dużo zmienia! bo Wy się psikacie hydrolatem, a ja go wacikiem wcierałam czyli trzeba się zaopatrzyć w atomizer bardzo dziękuję!
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 00:29   #3927
Florens
Zakorzenienie
 
Avatar Florens
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 14 994
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

witam

mam pytanie związane z gotowcem, czyli Kremem łagodzącym z lukrecją. Niestety konsystencja nie za bardzo mi odpowiada i naręcznie domieszałam do porcji kremu nawilżacz z mazideł, o ten i się zastanawiam, czy nie zdestabilizowałam kremu albo co innego złego zrobiłam
bo konsystencja i wchłanialność poprawiły się bardzo
__________________
pomóż koniom

Prawdziwe piekło, to źle przeżyte życie

Toficzku zabrałaś ze sobą kawał mojego serca
28.05.2010
Fanaberia Fanybery Fany Fancia 06.04.2017
Florens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 06:33   #3928
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

jest duża różnica, jeśli hydrolatem spryska sie twarz - jest po prostu mokra wacik nie dawał takiego efektu i dlatego nakładanie HA było utrudnione.
pod podkład robię tak, że spryskuje twarz oczarem, potem biorę HA i jest git, nic nie ściąga
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 07:23   #3929
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

dostalam po raz 3 uczulenia po toniku 10% BHA/AHA , nie wiem co moze byc przyczyna.
dodam ze na pewno nie kwasy i nie alkohol poniewaz stosowalam peelingi 30% i nic mnke nie podraznilo..

__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 07:59   #3930
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
jest duża różnica, jeśli hydrolatem spryska sie twarz - jest po prostu mokra wacik nie dawał takiego efektu i dlatego nakładanie HA było utrudnione.
pod podkład robię tak, że spryskuje twarz oczarem, potem biorę HA i jest git, nic nie ściąga
przy następnej okazji zamawiam atomizer, a póki co wykończę wodę termalną dziękuję!
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.