Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-24, 21:16   #2041
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

utrzymanie
śniadanie: kasza jaglana z jogurtem greckim, malinami, truskawkami i orzechami nerkowca

II śniadanie: bułka pełnoziarnista z sezamem, z wędzonym halibutem, sałatą, rzodkiewką, koperkiem i ogórkiem

pół godziny ćwiczeń na brzuch i talię, 4 serie po 25 przysiadów z lekkim obciążeniem (2*2kg)

obiad: makaron razowy z łososiem i szparagami, sałatka ze szpinaku, pomidora malinowego, oliwek, migdałów i gruszki

godzina jazdy na rowerze

podwieczorek: kawałek ciasta biszkoptowego z truskawkami, malinami i borówkami, mocne cappuccino

kolacja: zupa krem z kalafiora i szałwii, razowa grzanka z serem owczym, oliwkami, pomidorem i rukolą
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 21:20   #2042
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Tylko ostrzegam, że nie każdemu będzie taki fasolowy mix smakował ;p

1 mocno dojrzały, pokrojony w kawałki i zamrożony banan
150 g fasoli konserwowej, czerwonej
ok. 1/3 szkl. wody; duża łyżka kakao
łyżka masła kokosowego
+ można dodać coś do posłodzenia fasoli np. syrop klonowy by mi u pasował

Na samym początku wyjąć zmrożonego banana z lodówki (nawet lepiej to zrobić 10 minut wcześniej, aby bardziej zmiękł).
Fasolę opłukać pod bieżącą wodą i odsączyć na sitku. Następnie zblenderować ją na gładką masę, dolewając wodę do odpowiedniej konsystencji.
Potem zblenderować także banana.
W mojej wersji umiescić w pucharku mus z fasoli, lody bananowe, a na wierzch wysypać kakao oraz kokosowe masło. Jeść, mieszając ze sobą wszyskie składniki tak by tworzyły smugi poszczególnych warstw.
Można też jednak dodać kakao oraz słodzidło od razu do blenderowanej masy fasolowej i podać ją tak jak uprzednio lub nawet od razu zmiksować z wszystkimi składnikami.

Proste jest
Dziękuję Myślę, że zrobię coś takiego w najbliższym czasie :P
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 06:23   #2043
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
utrzymanie
śniadanie: kasza jaglana z jogurtem greckim, malinami, truskawkami i orzechami nerkowca pychota

II śniadanie: bułka pełnoziarnista z sezamem, z wędzonym halibutem, sałatą, rzodkiewką, koperkiem i ogórkiem mi się podoba, nigdy nie jadłam wędzonego halibuta

pół godziny ćwiczeń na brzuch i talię, 4 serie po 25 przysiadów z lekkim obciążeniem (2*2kg)

obiad: makaron razowy z łososiem i szparagami, sałatka ze szpinaku, pomidora malinowego, oliwek, migdałów i gruszki znów pysznie

godzina jazdy na rowerze

podwieczorek: kawałek ciasta biszkoptowego z truskawkami, malinami i borówkami, mocne cappuccino fajny deserek

kolacja: zupa krem z kalafiora i szałwii, razowa grzanka z serem owczym, oliwkami, pomidorem i rukolą
Pyszny jadłospis Zazdroszczę chęci uprawiania sportu, ja jestem leniem
A tak z ciekawości... nie jesz mięsa?
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 09:14   #2044
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

czesc, moj dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego na zakwasie, 1 jajko sadzone, trochętwarogu półtłustego z miodem, pieczona fasola w sosie pomidorowym

II - 100 g wędzonej makreli w papryce, 2 kromki chleba żyniego, papryka żółta

III - nektarynka, trochę czereśni

IV - 2 kotlety mielone z łopatki wieprzowej, kasza gryczana, papryka żółta

trening siłowy

V - makaron żytni, z sosem czosnkowo-warzywnym i wędzoną piersią kurczaka
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-06-25 o 09:18
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 19:38   #2045
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U
Śniadanie: owsianka na mleku 2% z domową granolą, łyżeczką otrębów gryczanych orzechami pekan, migdałami, pestkami słonecznika, rodzynkami, lnem mielonym,wanilią; 2 suszone morele

2 śniadanie: duże jabłko, marchewka, garść pekanków

Obiad: duszone warzywa (dynia, zielony groszek, brokuły, kalafior, cukinia) z kaszą jaglaną w sosie pomidorowym, z łyżką oleju rzepakowego, jajko na miękko

Podwieczorek: miska truskawek, garść czereśni, lód Magnum classic

Kolacja: pół dużej kalarepki, sałatka z pomidora, połowy awokado, rukoli, oleju z orzechów włoskich i rodzynek, jogurt naturalny (180g) z płatkami owsianymi.
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 10:50   #2046
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

coś mało osób pisze, czyżby wszyscy się już odchudzili na urlopy? ;p

mój dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego, jedna z wędzoną piersią kurczaka, masłem i papryką, druga z masłem, twarogiem półtłustym i miodem

II - 100 g wędzonej makreli w papryce, 2 kromki chleba żytniego razowego, papryka

III - przekąska: 2 nektarynki

IV - kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, kalafior z sosem jogurtowym z czosnkiem

trening siłowy

V - jajecznica, ziemniaki, papryka
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 15:59   #2047
SoyKaKu
Raczkowanie
 
Avatar SoyKaKu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 168
Prośba o ocenę menu

Śniadanie: jajecznica (2 jajka) + 2 kromki chleba proteinowego (najlepszy, prawie cały w ziarnach) z warzywami
Śniadanie II: koktajl białkowy
Obiad: placuszki (jajko, banan, pół jogurtu naturalnego) + kefir z owocami (domowej roboty) + biszkopty bezcukrowe(80kcal)
Podwieczorek: koktajl białkowy + naleśnik mojej babci (nie potrafię się im oprzeć:P = jajko, mleko zsiadłe + biała mąka)
Kolacja: miska owoców: truskawki + czarna porzeczka

Będzie:
45 minut na rowerze stacjonarnym -450kcal.......
Nie wygląda to za ładnie, wiem...o ile do poludnia potrafię się jeszcze jakoś TRZYMAĆ, to po godzinie 12 mam chęć na wszystko........

waga 58, wzrost 158
SoyKaKu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 16:07   #2048
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Prośba o ocenę menu

Nie jestem za bardzo w temacie, ale kolacja złożona z samych owoców chyba nie jest zbyt wskazana. No i koktajle białkowe - pakujesz na siłce czy tylko rowerek?
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 16:18   #2049
SoyKaKu
Raczkowanie
 
Avatar SoyKaKu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 168
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Nie jestem za bardzo w temacie, ale kolacja złożona z samych owoców chyba nie jest zbyt wskazana. No i koktajle białkowe - pakujesz na siłce czy tylko rowerek?
tylko rowerek..
Koktajle piję, bo jem na co dzień mało białka ( tylko tutaj nieco więcej), poza tym są smaczne (sprawdzalam sklad, nie mają cukru czy aspartamu) i zastępują mi ochotę na słodycze..
SoyKaKu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 16:39   #2050
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Nie jestem za bardzo w temacie, ale kolacja złożona z samych owoców chyba nie jest zbyt wskazana. No i koktajle białkowe - pakujesz na siłce czy tylko rowerek?
Koktaile białkowe to suplement nie tylko dla sportowców, jak się je mało białko to jak najbardziej warto uzupełnić szejkiem, a co do owoców to racja, lepiej jeść je na drugie śniadanie a na kolacje może jakaś sałatka?
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 17:33   #2051
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Prośba o ocenę menu

A gdzie jest mięso? I warzywa?

Za mało tego jedzenia jest .

Edytowane przez Wesel
Czas edycji: 2014-06-26 o 17:37
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 18:31   #2052
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez SoyKaKu Pokaż wiadomość
Śniadanie: jajecznica (2 jajka) + 2 kromki chleba proteinowego (najlepszy, prawie cały w ziarnach) z warzywami
Śniadanie II: koktajl białkowy
Obiad: placuszki (jajko, banan, pół jogurtu naturalnego) + kefir z owocami (domowej roboty) + biszkopty bezcukrowe(80kcal)
Podwieczorek: koktajl białkowy + naleśnik mojej babci (nie potrafię się im oprzeć:P = jajko, mleko zsiadłe + biała mąka)
Kolacja: miska owoców: truskawki + czarna porzeczka

To nie jest posiłek według mnie, koktajl może być przekąską czy dodatkiem, ale posiłkiem?

Za to to nie wygląda mi na obiad, a deser Na obiad warzywa, pełnoziarniste skrobie i jakieś źródło białka

Kolacja znów jest deserem / przekąską, a nie posiłkiem... Na kolację jedz warzywa, w ogóle warzywa powinny być podstawą diety, owoce dodatkiem.

Czemu żywisz się koktajlami białkowymi? Piszesz, że masz za mało białka w diecie - nic dziwnego skoro żywisz się owocami Warzywa strączkowe z pełnoziarnistymi skrobiami są dobrym źródłem białka. Będziesz mogła odstawić choć jeden koktajl już
Nie wiem ile sobie postanowiłaś jeść białka, ale nie trzeba w siebie wpychać bóg-wie jakich ilości.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:12   #2053
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Prośba o ocenę menu

Tu masz wątek z ocenami jadłospisów -> KLIK
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:15   #2054
SoyKaKu
Raczkowanie
 
Avatar SoyKaKu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 168
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
coś mało osób pisze, czyżby wszyscy się już odchudzili na urlopy? ;p

mój dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego, jedna z wędzoną piersią kurczaka, masłem i papryką, druga z masłem, twarogiem półtłustym i miodem

II - 100 g wędzonej makreli w papryce, 2 kromki chleba żytniego razowego, papryka

III - przekąska: 2 nektarynki

IV - kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, kalafior z sosem jogurtowym z czosnkiem

trening siłowy

V - jajecznica, ziemniaki, papryka
jak dla mnie OK
SoyKaKu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:17   #2055
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Prośba o ocenę menu

[QUOTE=Kretka666;47056077][COLOR=RoyalBlue]To nie jest posiłek według mnie, koktajl może być przekąską czy dodatkiem, ale posiłkiem?




Koktajl może być posiłkiem pełnowartościowym
__________________
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:27   #2056
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez RozowaKlara Pokaż wiadomość
Koktajl może być posiłkiem pełnowartościowym
No to Autorka odżywia się pełnowartościowo, wychodzi na to Ja jednak wolę prawdziwe posiłki, dlatego nie jestem zwolenniczką karmienia się odżywkami.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:34   #2057
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
U
Śniadanie: owsianka na mleku 2% z domową granolą, łyżeczką otrębów gryczanych orzechami pekan, migdałami, pestkami słonecznika, rodzynkami, lnem mielonym,wanilią; 2 suszone morele nie ma białka

2 śniadanie: duże jabłko, marchewka, garść pekanków to jest przekąska, nie posiłek

Obiad: duszone warzywa (dynia, zielony groszek, brokuły, kalafior, cukinia) z kaszą jaglaną w sosie pomidorowym, z łyżką oleju rzepakowego, jajko na miękko ok, ale jak dla mnie za mało białka, właściwie to jedno jajko to Twoje jedyne źródło przez cały dzień z tego co widzę

Podwieczorek: miska truskawek, garść czereśni, lód Magnum classic same węgle; to też przekąska

Kolacja: pół dużej kalarepki, sałatka z pomidora, połowy awokado, rukoli, oleju z orzechów włoskich i rodzynek, jogurt naturalny (180g) z płatkami owsianymi. białko?
uwagi jw, nie ma u Ciebie prawie w ogóle białka

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
coś mało osób pisze, czyżby wszyscy się już odchudzili na urlopy? ;p

mój dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki chleba żytniego, jedna z wędzoną piersią kurczaka, masłem i papryką, druga z masłem, twarogiem półtłustym i miodem

II - 100 g wędzonej makreli w papryce, 2 kromki chleba żytniego razowego, papryka

III - przekąska: 2 nektarynki

IV - kotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, kalafior z sosem jogurtowym z czosnkiem

trening siłowy

V - jajecznica, ziemniaki, papryka
jak Ci się trenuje po posiłku z kalafiorem? pytam z ciekawości, bo ja np. czuję się po nim ciężko
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:37   #2058
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U
Śniadanie: owsianka na mleku 2% ze słonecznikiem, orzechami pekan, migdałami, lnem mielonym, domową granolą, rodzynkami, bananem i truskawkami;

2 śniadanie: ok 450g truskawek, marchewka, garść migdałów;

Obiad: zupa groszkowa (z groszku, marchewki, ziemniaków + olej rzepakowy), dyniowe pancakesy (zrobione z mąki jaglanej i owsianej - 60g, jajka, łyżki oleju rzepakowego, 50g mleka, rozmrożonej, zblendowanej dyni), gotowany burak.

Podwieczorek: 1/8 arbuza, ok. 200ml kefiru naturalnego, rządek czekolady z orzechami laskowymi.

Kolacja: duszone warzywa (brokuły, kalafior, cukinia, brukselka, dynia) z amarantusem, łyżką oleju rzepakowego w sosie pomidorowym, 1/4 parówki sojowej, połowa awokado;
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 19:43   #2059
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez SoyKaKu Pokaż wiadomość
tylko rowerek..
Koktajle piję, bo jem na co dzień mało białka ( tylko tutaj nieco więcej), poza tym są smaczne (sprawdzalam sklad, nie mają cukru czy aspartamu) i zastępują mi ochotę na słodycze..
jest całe mnóstwo źródeł białka, po co ładować w siebie koktajle? osoby, które nie mają dużego zapotrzebowania na B bez większych problemów mogą dostarczyć wystarczających ilości z mięsa, ryb, jaj, strączków czy nabiału. Nawet ci, którzy to zapotrzebowanie z jakiegoś powodu mają duże to często radzą sobie bez szejków.
Popracuj nad jadłospisem, widać u Ciebie właściwie tylko jeden dobrze zbilansowany posiłek (śniadanie)

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Moje U
Śniadanie: owsianka na mleku 2% ze słonecznikiem, orzechami pekan, migdałami, lnem mielonym, domową granolą, rodzynkami, bananem i truskawkami;

2 śniadanie: ok 450g truskawek, marchewka, garść migdałów;

Obiad: zupa groszkowa (z groszku, marchewki, ziemniaków + olej rzepakowy), dyniowe pancakesy (zrobione z mąki jaglanej i owsianej - 60g, jajka, łyżki oleju rzepakowego, 50g mleka, rozmrożonej, zblendowanej dyni), gotowany burak.

Podwieczorek: 1/8 arbuza, ok. 200ml kefiru naturalnego, rządek czekolady z orzechami laskowymi.

Kolacja: duszone warzywa (brokuły, kalafior, cukinia, brukselka, dynia) z amarantusem, łyżką oleju rzepakowego w sosie pomidorowym, 1/4 parówki sojowej, połowa awokado;
podobnie jak wczoraj, Twoim jedynym źródłem białka przez cały dzień jest jajko w obiedzie
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 19:44   #2060
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
jest całe mnóstwo źródeł białka, po co ładować w siebie koktajle? osoby, które nie mają dużego zapotrzebowania na B bez większych problemów mogą dostarczyć wystarczających ilości z mięsa, ryb, jaj, strączków czy nabiału. Nawet ci, którzy to zapotrzebowanie z jakiegoś powodu mają duże to często radzą sobie bez szejków.
Popracuj nad jadłospisem, widać u Ciebie właściwie tylko jeden dobrze zbilansowany posiłek (śniadanie)
Dokładnie. Nawet bez mięsa, ryb, jaj i nabiału można uzyskać wystarczającą ilość białka, jest wiele innych źródeł Chyba, że ktoś sobie liczy 2g białka na kg masy ciała, no to może mieć problem z żołądkiem po takich ilościach strączków jakie musiałby pochłonąć Prościej już tyle zrobić mięsem. Ale jak je się 1g na kg mięśni - nie jest to, według mnie, problematyczne. I zdrowsze
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 20:01   #2061
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
U
Śniadanie: owsianka na mleku 2% z domową granolą, łyżeczką otrębów gryczanych orzechami pekan, migdałami, pestkami słonecznika, rodzynkami, lnem mielonym,wanilią; 2 suszone morele nie ma białka

2 śniadanie: duże jabłko, marchewka, garść pekanków to jest przekąska, nie posiłek

Obiad: duszone warzywa (dynia, zielony groszek, brokuły, kalafior, cukinia) z kaszą jaglaną w sosie pomidorowym, z łyżką oleju rzepakowego, jajko na miękko ok, ale jak dla mnie za mało białka, właściwie to jedno jajko to Twoje jedyne źródło przez cały dzień z tego co widzę

Podwieczorek: miska truskawek, garść czereśni, lód Magnum classic same węgle; to też przekąska

Kolacja: pół dużej kalarepki, sałatka z pomidora, połowy awokado, rukoli, oleju z orzechów włoskich i rodzynek, jogurt naturalny (180g) z płatkami owsianymi. białko?
Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
uwagi jw, nie ma u Ciebie prawie w ogóle białka
Przecież białko jest wszędzie, też w jogurcie, mleku, produktach zbożowych itp.
Wpisałam teraz wszystko w ilewazy.pl i wyszło mi że zjadłam 77,9g białka, więc jak dla mnie wystarczająco. Biorąc pod uwagę normę 0,9g/kg mc to się bardzo przebiałczyłam - wychodzi mi ok 1,5g/kg masy ciała:P Wklejam linka z ilewazy.pl z wyliczeniami, mam nadzieję, że będzie działał...
http://www.ilewazy.pl/dziennik/mojeprodukty/a5e47e
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 08:08   #2062
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Prośba o ocenę menu

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
No to Autorka odżywia się pełnowartościowo, wychodzi na to Ja jednak wolę prawdziwe posiłki, dlatego nie jestem zwolenniczką karmienia się odżywkami.
Nie napisałam, że konkretnie ta osoba odżywia się pełnowartościowo, bo mam kilka zastrzeżeń, ale wolałabym poznać cały tydzień menu niż jeden dzień by upewnić się jakie błędy najczęściej popełnia. Nie wiadomo co siedziało w tym koktajlu, ale baz wahania każdy dietetyk potwierdzi, że można przygotować w kilka sekund pełnowartościowy koktajl.
__________________
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 09:44   #2063
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
uwagi jw, nie ma u Ciebie prawie w ogóle białka



jak Ci się trenuje po posiłku z kalafiorem? pytam z ciekawości, bo ja np. czuję się po nim ciężko
wiem, że niektórzy ciężko się czują po kalafiorze ale ja tak nie mam, gotowany z wody jest jak dla mnie bardzo lekkim dodatkiem do obiadu

dzisiejszy jadłospis R

I - 3 małe kromki razowca żytniego, stostowane na maśle, z wędzoną piersią indyka, żółtym serem i papryką

II - slow foodowy burger, z własnoręcznie wypiekanej bułki, z wołowiną, serem żółtym, sałatą i konfiturą z czerwonej cebuli

III - przekąska: 2 nektarynki

IV - naleśniki z mięsem, surówka, zupa

HIIT

V - jajecznica na wędzonej piersi kurczaka, miseczka truskawek z jogurtem
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 13:23   #2064
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
wiem, że niektórzy ciężko się czują po kalafiorze ale ja tak nie mam, gotowany z wody jest jak dla mnie bardzo lekkim dodatkiem do obiadu

dzisiejszy jadłospis R

I - 3 małe kromki razowca żytniego, stostowane na maśle, z wędzoną piersią indyka, żółtym serem i papryką

II - slow foodowy burger, z własnoręcznie wypiekanej bułki, z wołowiną, serem żółtym, sałatą i konfiturą z czerwonej cebuli

III - przekąska: 2 nektarynki

IV - naleśniki z mięsem, surówka, zupa

HIIT

V - jajecznica na wędzonej piersi kurczaka, miseczka truskawek z jogurtem
Moim zdaniem w porządku. Nie wiem jak z węglowodanami złożonymi po HIIT (w sensie, czy muszą być, czy tylko proste wystarczą) , ale jeżeli kolacja późna to myślę, że ok...
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 13:49   #2065
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

no właśnie też tak się zastanawiam ale zauważyłam że po HIIT ni włącza mi się aż taki wilk i ssanie jak po siłowym dziękuję za ocenę Abi
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 14:49   #2066
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
no właśnie też tak się zastanawiam ale zauważyłam że po HIIT ni włącza mi się aż taki wilk i ssanie jak po siłowym dziękuję za ocenę Abi
Po HIIT ty masz jeszcze siły na myślenie o jedzeniu? Ja zdychałam i mogłam nie jeść przez pół dnia, choć zmuszałam się
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 18:03   #2067
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

kochane, a co powiecie o takiej sałatce na R?

Mix sałat, kiełki, szpinak, pomidorki koktajlowe, prażone pestki słonecznika, rzodkiewka, grillowany kurczak + sos z jogurtu natralnego, ogórka, czosnku z domieszą oliwy z oliwek (oliwa dla zdrowych tłuszczy)? Dorzuciłabym jeszcze awokado ale zabrakło w sklepie
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 19:20   #2068
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

r

I mała domowa bułka żytnia z masłem, pomidorem i szczypiorkiem, jajecznica z 2 jaj na szynce na rzepakowym/ kawa z mlekiem

II sałatka- banan, jabłko posypane żurawiną i słonecznikiem

III zupa z botwiną z ziemniakami i 2 jajkami / kawa z mlekiem

IV big milk

V pół talerza zupy z botwiną, mała domowa bułka żytnia z masłem, pomidorem, serem żółtym, wędzona pierś, sałatka z marynowanych ogórków

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-06-27 o 19:40
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-28, 08:08   #2069
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
utrzymanie
śniadanie: kasza jaglana z jogurtem greckim, malinami, truskawkami i orzechami nerkowca

II śniadanie: bułka pełnoziarnista z sezamem, z wędzonym halibutem, sałatą, rzodkiewką, koperkiem i ogórkiem

pół godziny ćwiczeń na brzuch i talię, 4 serie po 25 przysiadów z lekkim obciążeniem (2*2kg)

obiad: makaron razowy z łososiem i szparagami, sałatka ze szpinaku, pomidora malinowego, oliwek, migdałów i gruszki

godzina jazdy na rowerze

podwieczorek: kawałek ciasta biszkoptowego z truskawkami, malinami i borówkami, mocne cappuccino

kolacja: zupa krem z kalafiora i szałwii, razowa grzanka z serem owczym, oliwkami, pomidorem i rukolą
Dla mnie rewelacja

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
U
Śniadanie: owsianka na mleku 2% z domową granolą, łyżeczką otrębów gryczanych orzechami pekan, migdałami, pestkami słonecznika, rodzynkami, lnem mielonym,wanilią; 2 suszone morele

2 śniadanie: duże jabłko, marchewka, garść pekanków dla mnie to bardziej przekąska niż posiłek

Obiad: duszone warzywa (dynia, zielony groszek, brokuły, kalafior, cukinia) z kaszą jaglaną w sosie pomidorowym, z łyżką oleju rzepakowego, jajko na miękko

Podwieczorek: miska truskawek, garść czereśni, lód Magnum classic

Kolacja: pół dużej kalarepki, sałatka z pomidora, połowy awokado, rukoli, oleju z orzechów włoskich i rodzynek, jogurt naturalny (180g) z płatkami owsianymi.
Takie skromne te U
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-28, 19:13   #2070
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I zapiekana ciemna kajzerka z masłem, pomidorem, serem żółtym, posypane szczypiorem, z jajecznicą na szynce z 2 jaj na rzepakowym / kawa

II talerz zupy jarzynowej (marchew, groszek, kalafior, fasolka, brukselka) / kawa

III wędzona pierś ok. 160g, z makaronem pełnoziarnistym posmażone na rzepakowym, mizeria z pomidorów i ogórków na jogurcie

przekąska szklanka soku z kilku marchwi i jabłka

IV zapiekane 2 kromki żytnie z masłem, szynką, pomidorem i serem żółtym posypane szczypiorem, salaterka mizerii z ogórka i pomidora na jogurcie

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-06-28 o 19:14
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.