Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-28, 19:37   #2071
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
Pyszny jadłospis Zazdroszczę chęci uprawiania sportu, ja jestem leniem
A tak z ciekawości... nie jesz mięsa?
Dziękuję żaden ze mnie sportowiec, staram się ruszać ile mogę, ale podziwiam niektóre dziewczyny w wątku, które mają przemyślane treningi siłowe, plan posiłków okołotreningowych, itd. U mnie panuje absolutny spontan

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dla mnie rewelacja [COLOR="Silver"]
dziękuję

Straszne pustki w wątku Wrzucam swoje U:

Śniadanie: rogal żytni z sezamem – 1 połowa z twarogiem półtłustym, szczypiorkiem, rzodkiewką, kalarepką i sałatą, 2 polowa z avocado, pomidorem i żółtą papryką. duża garść czereśni. Kawa z mlekiem.

4 serie * 25 przysiadów z lekkim obciążeniem (2x2kg), 20 min ćwiczeń na brzuch - pompki, "planki" i "side-planki" z ciężarkami

II śniadanie: omlet z 2 jajek z borówkami, bananem i jogurtem greckim. Kubek pokrzywy.

1,5 godz jazdy na rowerze

Obiad: kasza pęczak z cukinią, bakłażanem, pomidorami i krewetkami

Podwieczorek: 2 gałki lodów śmietankowych z garścią orzechów nerkowca, truskawkami i malinami. Filiżanka zielonej herbaty owocowej.

Kolacja: sałatka z bobu, sera feta, rukoli, pomidorów, orzeszków pini, czarnych oliwek i kaszy jaglanej.
Potem jeszcze: Drożdże rozpuszczone w mleku migdałowym ( smakuje dość ohydnie, ale wracam do dawnego reżimu dbania o włosy)
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-28, 20:22   #2072
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
Dziękuję żaden ze mnie sportowiec, staram się ruszać ile mogę, ale podziwiam niektóre dziewczyny w wątku, które mają przemyślane treningi siłowe, plan posiłków okołotreningowych, itd. U mnie panuje absolutny spontan



dziękuję

Straszne pustki w wątku Wrzucam swoje U:

Śniadanie: rogal żytni z sezamem – 1 połowa z twarogiem półtłustym, szczypiorkiem, rzodkiewką, kalarepką i sałatą, 2 polowa z avocado, pomidorem i żółtą papryką. duża garść czereśni. Kawa z mlekiem.

4 serie * 25 przysiadów z lekkim obciążeniem (2x2kg), 20 min ćwiczeń na brzuch - pompki, "planki" i "side-planki" z ciężarkami

II śniadanie: omlet z 2 jajek z borówkami, bananem i jogurtem greckim. Kubek pokrzywy.

1,5 godz jazdy na rowerze

Obiad: kasza pęczak z cukinią, bakłażanem, pomidorami i krewetkami

Podwieczorek: 2 gałki lodów śmietankowych z garścią orzechów nerkowca, truskawkami i malinami. Filiżanka zielonej herbaty owocowej.

Kolacja: sałatka z bobu, sera feta, rukoli, pomidorów, orzeszków pini, czarnych oliwek i kaszy jaglanej.
Potem jeszcze: Drożdże rozpuszczone w mleku migdałowym ( smakuje dość ohydnie, ale wracam do dawnego reżimu dbania o włosy)
Skąd masz rogala żytniego?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-28, 20:25   #2073
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
Dziękuję żaden ze mnie sportowiec, staram się ruszać ile mogę, ale podziwiam niektóre dziewczyny w wątku, które mają przemyślane treningi siłowe, plan posiłków okołotreningowych, itd. U mnie panuje absolutny spontan



dziękuję

Straszne pustki w wątku Wrzucam swoje U:

Śniadanie: rogal żytni z sezamem – 1 połowa z twarogiem półtłustym, szczypiorkiem, rzodkiewką, kalarepką i sałatą, 2 polowa z avocado, pomidorem i żółtą papryką. duża garść czereśni. Kawa z mlekiem.

4 serie * 25 przysiadów z lekkim obciążeniem (2x2kg), 20 min ćwiczeń na brzuch - pompki, "planki" i "side-planki" z ciężarkami

II śniadanie: omlet z 2 jajek z borówkami, bananem i jogurtem greckim. Kubek pokrzywy.

1,5 godz jazdy na rowerze

Obiad: kasza pęczak z cukinią, bakłażanem, pomidorami i krewetkami

Podwieczorek: 2 gałki lodów śmietankowych z garścią orzechów nerkowca, truskawkami i malinami. Filiżanka zielonej herbaty owocowej.

Kolacja: sałatka z bobu, sera feta, rukoli, pomidorów, orzeszków pini, czarnych oliwek i kaszy jaglanej.
Potem jeszcze: Drożdże rozpuszczone w mleku migdałowym ( smakuje dość ohydnie, ale wracam do dawnego reżimu dbania o włosy)
Pyszne menu A zwłaszcza (jak dla mnie) śniadanie, podwieczorek i kolacja Przypomniałaś mi, że istnieje coś takiego jak bób :P
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-28, 21:10   #2074
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Skąd masz rogala żytniego?
niestety nie jest kupny, chociaż widziałam coś podobnego w kilku ekologicznych piekarniach. mama tż ostatnio zasypuje nas zdrowymi wypiekami prawie jak w piosence masłowskiej o chlebie

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Pyszne menu A zwłaszcza (jak dla mnie) śniadanie, podwieczorek i kolacja Przypomniałaś mi, że istnieje coś takiego jak bób :P
a dziękuję, ja bób uwielbiam od dziecka. jest teraz na każdym straganie, polecam! za wielką pakę zapłaciłam 6 zł.
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-28, 21:17   #2075
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
niestety nie jest kupny, chociaż widziałam coś podobnego w kilku ekologicznych piekarniach. mama tż ostatnio zasypuje nas zdrowymi wypiekami prawie jak w piosence masłowskiej o chlebie



a dziękuję, ja bób uwielbiam od dziecka. jest teraz na każdym straganie, polecam! za wielką pakę zapłaciłam 6 zł.
Niestety??? Stety Te bułeczki co mi dawałaś przepis były pyszne Teraz poproś mamę o przepis na te rogaliki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-29, 05:40   #2076
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
niestety nie jest kupny, chociaż widziałam coś podobnego w kilku ekologicznych piekarniach. mama tż ostatnio zasypuje nas zdrowymi wypiekami prawie jak w piosence masłowskiej o chlebie



a dziękuję, ja bób uwielbiam od dziecka. jest teraz na każdym straganie, polecam! za wielką pakę zapłaciłam 6 zł.
Kurcze, nigdy nie umiem zrobic "smacznego" bobu.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-29, 12:06   #2077
karolinamalina18
Przyczajenie
 
Avatar karolinamalina18
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Witam wszystkie wizażanki

To mój pierwszy wpis na forum, chodź obserwuję was od dawna
Lubię czerpać inspirację z waszych jadłospisów, są bardzo pomocne. Swoją przygodę z odchudzaniem zaczęłam jakieś trzy miesiące temu pod okiem dietetyka. Piszę o poradę i ocenę swojego jadłospisu bo teraz staram się sama komponować posiłki, jest to spowodowane wysokimi kosztami wizyt
Moja waga: 68 kg (początkowo: 76) Wzrost:168 cm, chciałabym zrzucić jakieś 5-6 kilo Teraz waga stanęła w miejscy, stąd też pomysł na wpis, bo może popełniam jakieś błedy żywieniowe. Dodam jeszcze, że ćwiczę dwa razy w tygodniu na siłowni, zajęcia głównie fitnessowe + sauna. W czasie wolnym lubię też rower

Mój jadłospis:
R
Śniadanie:
2 parówki drobiowe+pomidor
II Śniadanie:
banan
Lunch:
płatki pełnoziarniste (garść) + jogurt naturalny + dżem brzoskwiniowy (łyżeczka)
Obiad:
sałata lodowa+2 ogórki małosolne (domowe) +rzodkiewki+twaróg (50 g), do tego 2 wafle ryżowe
Kolacja:
2 jajka na twardo+pół pomidora

i jak?
Proszę o ocenę
Są dania wyłącznie na zimno, bo jestem 12 godzin w pracy i nie mam możliwości nic podgrzać. Parówki bardzo rzadko jem ale z racji, że chciałam coś na ciepło i szybko to wybór padł na nie
__________________
Włosomaniaczka
Zakochana w swoim Misiu.
karolinamalina18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 16:16   #2078
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karolinamalina18 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki

To mój pierwszy wpis na forum, chodź obserwuję was od dawna
Lubię czerpać inspirację z waszych jadłospisów, są bardzo pomocne. Swoją przygodę z odchudzaniem zaczęłam jakieś trzy miesiące temu pod okiem dietetyka. Piszę o poradę i ocenę swojego jadłospisu bo teraz staram się sama komponować posiłki, jest to spowodowane wysokimi kosztami wizyt
Moja waga: 68 kg (początkowo: 76) Wzrost:168 cm, chciałabym zrzucić jakieś 5-6 kilo Teraz waga stanęła w miejscy, stąd też pomysł na wpis, bo może popełniam jakieś błedy żywieniowe. Dodam jeszcze, że ćwiczę dwa razy w tygodniu na siłowni, zajęcia głównie fitnessowe + sauna. W czasie wolnym lubię też rower

Mój jadłospis:
R
Śniadanie:
2 parówki drobiowe+pomidor jak pewnie się domyślasz, parówki to bardzo kiepski wybór. jeśli już to jedz te z szynki, powyżej 93 proc. zawartości mięsa. Ale na przyszłość lepsza będzie dobrej jakości szynka drobiowa (np. z piersi indyka). do śniadania koniecznie dodawaj źródło węglowodanów złożonych, np. dobre, żytnie razowe pieczywo. fajnym zamiennikiem dla tego śniadania byłyby np. 2 kanapki z indykiem i dużą ilością warzyw
II Śniadanie:
banan na drugie śniadanie polecałabym to co wybrałaś na lunch, plus właśnie ten skromny banan i ew. inne owoce (tyle teraz dobroci:truskawki, borówki, brzoskwinie, śliwki...korzystaj!) plus jakieś źródło NNKT
Lunch:
płatki pełnoziarniste (garść) + jogurt naturalny + dżem brzoskwiniowy (łyżeczka)
Obiad:
sałata lodowa+2 ogórki małosolne (domowe) +rzodkiewki+twaróg (50 g), do tego 2 wafle ryżowe
na obiad lub lunch brakuje solidniejszego posiłku. jeśli jesteś w pracy możesz przygotować sobie w domu dużą porcję sałatki (którą możesz rozłożyć na 2 posiłki) - najlepiej z pełnowartościowym źródłem białka- skoro jesz mięso to może z grillowanym kurczakiem (na zimno będzie smakował ok), może być tuńczyk, lub jakaś wędzona rybka. jeśli twaróg to zdecydowanie więcej niż 50g!. komponuj sałatki z dobrym źródłem węglowodanów - zamiast papierowych, mocno przetworzonych wafli postaw np. na ciemny ryż, lub kaszę pęczak, które super pasują do sałatek na zimno i więcej warzyw! i koniecznie tłuszcze - pestki, orzechy, avocado. w ogóle ich w twoich jadłospisach nie ma.
Kolacja:
2 jajka na twardo+pół pomidora.

jeśli nie chcesz jeść węglowodanów wieczorem, to przynajmniej dodaj więcej warzyw. jakieś warzywa strączkowe, a może brokuły, kalafior + oliwa z oliwek. ten biedny pomidor domaga się towarzystwa


i jak?
Proszę o ocenę
Są dania wyłącznie na zimno, bo jestem 12 godzin w pracy i nie mam możliwości nic podgrzać. Parówki bardzo rzadko jem ale z racji, że chciałam coś na ciepło i szybko to wybór padł na nie
witamy w wątku! no jest sporo do poprawy ale to dobrze, bo pewnie po wyeliminowaniu błędów waga znowu zacznie spadać. jesz zdecydowanie za mało - słabo zarówno pod względem ilości, jak i jakości posiłków. bardzo mało wartościowy jest ten jadłospis - mało białka, mało warzyw i owoców, zero tłuszczu, słabe źródła węglowodanów. twój organizm nie ma siły chudnąć przy takim jadłospisie.

jeśli chodzi o fajne posiłki do pracy - polecam syte, napakowane różnorodnymi warzywami, źródłem białka i ziarnami/orzechami kanapki na dobrym pieczywie, pakowane sałatki- tu też stawiaj na różnorodność zarówno bazy jak i dodatków, fajnym wyborem byłby też np. chłodnik. powodzenia!!

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2014-06-29 o 16:17
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-29, 16:19   #2079
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karolinamalina18 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki

To mój pierwszy wpis na forum, chodź obserwuję was od dawna
Lubię czerpać inspirację z waszych jadłospisów, są bardzo pomocne. Swoją przygodę z odchudzaniem zaczęłam jakieś trzy miesiące temu pod okiem dietetyka. Piszę o poradę i ocenę swojego jadłospisu bo teraz staram się sama komponować posiłki, jest to spowodowane wysokimi kosztami wizyt
Moja waga: 68 kg (początkowo: 76) Wzrost:168 cm, chciałabym zrzucić jakieś 5-6 kilo Teraz waga stanęła w miejscy, stąd też pomysł na wpis, bo może popełniam jakieś błedy żywieniowe. Dodam jeszcze, że ćwiczę dwa razy w tygodniu na siłowni, zajęcia głównie fitnessowe + sauna. W czasie wolnym lubię też rower

Mój jadłospis:
R
Śniadanie:
2 parówki drobiowe+pomidor
II Śniadanie:
banan
Lunch:
płatki pełnoziarniste (garść) + jogurt naturalny + dżem brzoskwiniowy (łyżeczka)
Obiad:
sałata lodowa+2 ogórki małosolne (domowe) +rzodkiewki+twaróg (50 g), do tego 2 wafle ryżowe
Kolacja:
2 jajka na twardo+pół pomidora

i jak?
Proszę o ocenę
Są dania wyłącznie na zimno, bo jestem 12 godzin w pracy i nie mam możliwości nic podgrzać. Parówki bardzo rzadko jem ale z racji, że chciałam coś na ciepło i szybko to wybór padł na nie
Przede wszystkim za mało kalorii. Twój jadłospis wygląda niemal jak głodówka, a zbyt mała ilość kalorii może być przyczyną zatrzymania spadku wagi. Dodatkowo niemal kompletny brak złożonych węglowodanów.
Jest wiele pełnowartościowych dań, które można jeść na zimno.
Do pracy możesz np. brać kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z twarożkiem/jajkiem/serem żółtym/wędliną itp. i różnymi warzywami, sałatki z warzyw, makaronu/ryżu/kaszy np. z jajkiem/mozarellą/tuńczykiem (jeśli jadasz ryby) i jakimś zdrowym tłuszczem (oliwa z oliwek, awokado, pestki dyni lub słonecznika, orzechy itp.).
A czy nie masz możliwości zjedzenia jakiegokolwiek posiłku w domu ? Jak rano nie masz czasu, to może na kolację mogłabyś sobie ugotować coś pełnowartościowego...? Jest wiele szybkich, zdrowych dań...
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-29, 21:12   #2080
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie:

I. pomidorowo-kakaowa owsianka dwujajeczna podana z pastą tahini

II. mrożony deser kokosowo-bananowy

III. barszcz z kawałkami buraków i marchewki podany z makaronem pełnoziarnistym i gotowanym kurczakiem

IV. kasza gryczana z masą szpinakową z selerem konserwowym podana z wędzonymi szprotkami z oleju
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-29, 21:51   #2081
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

I. pomidorowo-kakaowa owsianka dwujajeczna podana z pastą tahini

II. mrożony deser kokosowo-bananowy

III. barszcz z kawałkami buraków i marchewki podany z makaronem pełnoziarnistym i gotowanym kurczakiem

IV. kasza gryczana z masą szpinakową z selerem konserwowym podana z wędzonymi szprotkami z oleju
Podzielisz się przepisem na pomidorowo - kakaową owsiankę :P?

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Utrzymanie:
Śniadanie: 2 duże kromki pumpernikla z awokado, pomidorem i rukolą, małe jabłko;

godzina jazdy na rolkach

2 śniadanie: plaster arbuza, płatki owsiane z jogurtem naturalnym, pestkami słonecznika, orzechami laskowymi, truskawkami i z wanilią, kilka łyżek zielonego groszku;

Obiad: ziemniaki polane łyżką oliwy z oliwek, ok. 1/4 gotowanego kalafiora, jajko smażone na oleju rzepakowym, garść migdałów

Podwieczorek: miska truskawek, 3 małe obwarzanki, lód Nesquik, 2 rządki gorzkiej czekolady

Kolacja: pół kalarepki, pół pomidora, duża marchewka, kasza jaglana gotowana na mleku, z rodzynkami, pestkami słonecznika i domową tahiną.
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 08:30   #2082
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I owsianka na mleku z otrębami,suszoną żurawiną, cynamonem, 2 kostkami czekolady

II makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem

Jabłko

III Dwie kanapki z ciabatta, chudą szynką z indyka, pomidorem, cebulą i oliwkami

Trening z Mel B

IV jajecznica z dwóch jajek na mleku + oliwki, 2 wafle ryżowe, marchewka do pochrupania

Jak myślicie?
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 08:34   #2083
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I zapiekane 3 kromki żytnie z masłem, szynką, serem żółtym, pomidorem +szczypior / kawa

II talerz zupy jarzynowej (marchew, groszek, brukselka)
młode ziemniaki 3 większe, pieczone w rękawie udko, sałatka marynowana z kapusty, troszkę ćwikły

po obiedzie mały cheat meal: kawałek ciasta krówka

III sałatka- wędzona pierś ok 170g, garść ug makaronu przysmażone na łyżeczce rzepakowego, pomidor, polane sosem: troszkę jogurtu zmieszanego z odrobiną przecieru, całość posypana startym serem
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 08:56   #2084
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć,pochwalę się na początek że byłam w sobotę na giełdzie rolno-towarowej i jestem strasznie zadowolona bo znalazłam stoisko z przeróżnymi mąkami: gryzaną, owsianą, ryżową, z ostropestu, z młodego jęczmienia i wiele wiele innych, jestem dumną posiadaczką pół kilo gryczanej i pół kilo owsianej na początek hehehe

dzisiejszy jadłospis R

I - 2 kromki razowca żytniego, jedna z pieczonym boczkiem tż-a heheh druga z pieczoną karkowiną (mięso własnej roboty), chrzan, ogórki małosolne

II - schab duszony z cebulką, kasza gryczana, surówka ze świeżej kapusty

III - przekąska: owoc

IV - pieczona karkowina w sosie własnym zaciągniętym śmietaną, puree z selera, gotowana fasolka szparagowa

zumba

V - 2 nalesniki gryczane z twarogiem i sosem malinowym
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 12:36   #2085
karolinamalina18
Przyczajenie
 
Avatar karolinamalina18
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Na początku chciałam wam serdecznie podziękować za tak liczne porady Jesteście wspaniałe
Dopiero po waszej ocenie zwróciłam uwagę, że brak zdrowych tłuszczy i węglowodanów. Postanawiam poprawę
Dziś może będzie lepiej
R
Śniadanie:
2 kromki chleba razowego posmarowane margaryną,2 plastry szynki drobiowej, parę pomidorków daktylowych i ogórek małosolny, do tego herbata z mlekiem
II Śniadanie:

jabłko, kefir 1,5% tłuszczy- 200ml, kubek pokrzywy
Lunch:
sałatka: sałata lodowa,papryka, ogórek, jajko, sos z pomidorów z puszki z oliwą i bazylią
Obiad:
grilowana pierś z kurczaka ok 100g, duszone warzywa z olejem rzepakowym (5ml): pół papryki, cukinia,oliwki,pomidor,ba zylia,czosnek granulowany,sól,pieprz
Kolacja:
2 kromki chleba razowego z margaryną, wędliną drobiową i do tego pomidor z bazylią i oliwą(5ml)
Dziś się bardziej przyłożyłam, bo miałam więcej czasu i ochoty
Też tak czasem macie, że po całym dniu pracy nie chce wam się gotować posiłków na dzień kolejny? a może macie jakieś patenty jak temu zaradzić?
Zastanawiałam się jeszcze nad kuracją na zdrowe i piękne włosy, a mianowicie koktajl z pietruszką, jabłkiem i wodą mineralną. Myślę, aby pić go zamiast drugiego śniadanie, codziennie przez dwa miesiące. Co o tym myślicie? któraś z was stosowała?
__________________
Włosomaniaczka
Zakochana w swoim Misiu.
karolinamalina18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 13:57   #2086
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Podzielisz się przepisem na pomidorowo - kakaową owsiankę :P?
Ojej, nie skupiałam się specjalnie na jej robieniu, ale była to zwykła owsianka z dodanymi w połowie gotowania pomidorami (tak aby się rozpadły). Do tego dodana czubata łyżka kakao wraz z rozbełtanym jajkiem i przyprawami - najprawdopodobniej imbir, cynamon i szczypta gałki muszkatołowej. Zamierzasz zrobić?

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Utrzymanie:
Śniadanie: 2 duże kromki pumpernikla z awokado, pomidorem i rukolą, małe jabłko;

godzina jazdy na rolkach

2 śniadanie: plaster arbuza, płatki owsiane z jogurtem naturalnym, pestkami słonecznika, orzechami laskowymi, truskawkami i z wanilią, kilka łyżek zielonego groszku;

Obiad: ziemniaki polane łyżką oliwy z oliwek, ok. 1/4 gotowanego kalafiora, jajko smażone na oleju rzepakowym, garść migdałów

Podwieczorek: miska truskawek, 3 małe obwarzanki, lód Nesquik, 2 rządki gorzkiej czekolady

Kolacja: pół kalarepki, pół pomidora, duża marchewka, kasza jaglana gotowana na mleku, z rodzynkami, pestkami słonecznika i domową tahiną.
Widzę różnorodność i kolory. Fajnie to wygląda
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 14:46   #2087
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Ojej, nie skupiałam się specjalnie na jej robieniu, ale była to zwykła owsianka z dodanymi w połowie gotowania pomidorami (tak aby się rozpadły). Do tego dodana czubata łyżka kakao wraz z rozbełtanym jajkiem i przyprawami - najprawdopodobniej imbir, cynamon i szczypta gałki muszkatołowej. Zamierzasz zrobić?
Z pomidorami jeszcze nie jadłam :P Ale faktycznie może być dobra Płatki gotujesz normalnie na mleku?
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 14:48   #2088
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dziewczyny, prosze.... smaczny pomidor z czekoladą? czy ja mam jakiś spaczony gust? bo to połączenie wydaje mi się wstrętne..są lepsze po pierwsze smakowo a po drugie bardziej wartosciowe dodatki do czekoladowej owsianki niż pomidor, chociażby owoce, orzechy...
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 15:39   #2089
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Z pomidorami jeszcze nie jadłam :P Ale faktycznie może być dobra Płatki gotujesz normalnie na mleku?
Aha, no tak, dla mnie normalnie to bez mleka, a na samej wodzie, bo zawsze dodaje jeszcze jajko

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dziewczyny, prosze.... smaczny pomidor z czekoladą? czy ja mam jakiś spaczony gust? bo to połączenie wydaje mi się wstrętne..są lepsze po pierwsze smakowo a po drugie bardziej wartosciowe dodatki do czekoladowej owsianki niż pomidor, chociażby owoce, orzechy...
spokojnie, to ja mam specyficzne upodobania smakowe. I nawet zdziwiło mnie pytanie o przepis, bo zdaje sobie sprawę że część moich warzywnych eksperymentów może zadziwiać, a niektórych... No niestety nawet znacząco zniechęcać. Dlatego większości osób proponuję wlaśnie pisana przez ciebie wersję. Ale mimo to nie wiem czemu lepsze mialybybyc owoce i orzechy, a nie pomidory.
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 15:53   #2090
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

bo pomidor ma tylko minerały i witamin ya iorzechy oprócz tego mają np zdrowe tłuszcze, a owoce są źródłem łatwoprzyswajalnych cukrów które dają mózgowi kopa z ran heheheh znam osobę która lubi kanapkę z salami i miodem więc trochę jest tych smakowych świrków ))) pozdrawiam!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:27   #2091
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Z pomidorami jeszcze nie jadłam :P Ale faktycznie może być dobra Płatki gotujesz normalnie na mleku?
Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Aha, no tak, dla mnie normalnie to bez mleka, a na samej wodzie, bo zawsze dodaje jeszcze jajko
To ja robię czasem chyba podobne danie, bo mieszam ugotowane na wodzie płatki owsiane z jajkiem i pomidorem i smażę na patelni jak jajecznicę, ale kakao nigdy nie dodawałam do tego :P
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 17:42   #2092
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dziewczyny, prosze.... smaczny pomidor z czekoladą? czy ja mam jakiś spaczony gust? bo to połączenie wydaje mi się wstrętne..są lepsze po pierwsze smakowo a po drugie bardziej wartosciowe dodatki do czekoladowej owsianki niż pomidor, chociażby owoce, orzechy...
Ale jest chilli con carne z kakao a tam też są pomidory
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 17:49   #2093
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
bo pomidor ma tylko minerały i witamin ya iorzechy oprócz tego mają np zdrowe tłuszcze, a owoce są źródłem łatwoprzyswajalnych cukrów które dają mózgowi kopa z ran heheheh znam osobę która lubi kanapkę z salami i miodem więc trochę jest tych smakowych świrków ))) pozdrawiam!
No ale pomidor posiada inne minerały i witaminy niż orzechy i te akurat też się mogą komuś przydać
Kanapka z serem i dżemem z tego co mi wiadomo to coraz popularniejsze połączenie również

A żeby nie było OT to mogę dodać i dzisiejsze:

I. kasza gryczana z dodatkiem kaszy jaglanej z jajkiem, cynamonem oraz imbirem, jabłkami i namoczonymi przez noc migdałami

II.
omlet biszkoptowy na mące żytniej z dodatkiem bazylii, podany z pomidorami , całość polana oliwą z oliwek i octem balsamicznym

III. makaron pełnoziarnisty świderki z pieczenią wieprzową podany z ugotowanym kalafiorem i zielonymi oliwkami

IV. puree groszkowe z dodatkiem cynamonu podane z musem bananowym i pastą tahini

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2014-06-30 o 17:51
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 18:52   #2094
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Witam. Mam problemy z jelitami, byłam u lekarza - chirurga i jedyne co powiedział to to, że muszę jeść do 7 posiłków dziennie, co 2h coś przegryzać, dostałam tabletki i proszek z lnu do rozrabiania. Brakuje mi jednak wiedzy na temat tego CO mogę jeść, żeby czuć się dobrze. Podejrzewam, że i tak wybiorę się do dietetyka, ale póki co, może Wy będziecie potrafiły chociaż trochę pomóc
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 19:37   #2095
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

chyba, że dziewczyna chciała mieć wszystko w śniadaniu: warzywa, węgle i białko a no i tłuszcze
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 19:45   #2096
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie
Śniadanie: pancakesy z truskawkami (z mąki ryżowej, jaglanej i gryczanej, dużego jajka, mleka, łyżeczki cukru, oleju kokosowego, truskawek), miseczka truskawek, kawa zbożowa z mlekiem;

2 śniadanie: nektarynka, kilka suszonych daktyli, sałatka z pomidora, rukoli, kapusty pekińskiej, zielonego groszku i amarantusa z oliwą z oliwek i domowym ketchupem, łyżka domowego masła orzechowego;

Obiad: miska (około 5ooml) zupy botwinkowej (bardzo gęstej, z dużą ilością ziemniaków i buraczków, zabielana śmietaną), makaron żytni z twarogiem półtłustym, łyżeczką cukru i garścią orzechów laskowych, marchewka

Podwieczorek: jabłko, garść agrestu, kawałek chałwy (ok. 50g), plaster pasztetu z soczewicy i kaszy jaglanej, kinderek;

Kolacja: marchewka, pół kalarepki, jogurt naturalny (180g) z płatkami owsianymi i gryczanymi, rodzynkami, garścią orzechów laskowych i 1/4 awokado.
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:49   #2097
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja

I - owsianka (3 łyżki mieszanki płatków i musli bez cukru Sante, siemię lniane, pestki dyni, słonecznik) z jogurtem naturanym i garścią jagód

II - kawa z mlekiem 2%, grahamka z awokado, jajkiem, rzodkiewką i kiełkami brokuła

III - jabłko

IV - makaron pełnoziarnisty (ok 75g) z pesto bazyliowym (niecała łyżka) i ok. 30g parmezanu

V - 250g gotowanego bobu
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:58   #2098
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale jest chilli con carne z kakao a tam też są pomidory

pomyliło Ci się z innym meksykańskim daniem - kurczakiem mole bow chilli con carne nie ma kakao ale słuszna uwaga!!!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-06-30 o 21:02
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-01, 07:28   #2099
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

moje menu
proszę o ocenkę

Ś: długi paluch razowy z ziarnami: pół z łyżeczką oleju lnianego, serem salami i połową awokado; pół z masłem orzechowym sante, mozzarellą i konfiturą malinowo granatową słodzoną naturalnym sokiem z winogron; 1 banan; kawa bezkofeinowa z mlekiem
IIŚ: bułka żytnia z szynka konserwową i połową awokado; 1 twarożek wiejski, herbata er gley
O: ryz trzy kolory z natka pietruszki; antrykot panierowany w mące i jajku smażony na oliwce z ananasem; fasolka szparagowa; pucharek truskawek
P: pucharek czereśni, jabłko
K: kawałek chleba razowego owalnego większego z masłem, szynką konserwową i rzodkiewką; 1 jajko gotowane z kapka majonezu; puszka tuńczyka w sosie własnym posypane słonecznikiem i dynią; 1 pomidor; listek sałaty lodowej

orbitrek; gimnastyka na dywanie; witaminy i kwas foliowy; długi spacer

i jak. 4 miesiąc- 15tc
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-01, 08:06   #2100
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

r

I 2 kromki żytnie z masłem, szynką, pomidorem i szczypiorkiem, jabłko/ kawa

przekąska- garść migdałów

II frittata- 3 jaja+garść ug makaronu podsmażone na rzepakowym, mizeria ogórek pomidor na jogurcie

III garść migdałów+3kostki czekolady gorzkiej

IV zapiekane 2 kromki żytnie z masłem, szynka i odrobiną sera żółtego, pomidorem i szczypiorkiem, troszkę jajecznicy

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-07-01 o 08:12
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.