Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-06, 21:45   #181
linecaro
Raczkowanie
 
Avatar linecaro
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Akasta Pokaż wiadomość
No tak, białko jest dość długo trawione, ergo czujemy dłużej sytość. Jest wymieniane jako najbardziej sycące, ale zależy to też od tego, jaki tłuszcz masz na myśli. Na przykład oliwa z oliwek czy olej kokosowy sycą na dłużej. Orzechy to też głównie tłuszcz, a potrafią zastąpić posiłek. Poza tym warzywa i owoce szybko przelatują przez organizm, więc można zjeść wielką miskę sałatki i po godzinie być głodnym. Metabolizm tłuszczy jest dużo dłuższy.
W sumie najdłużej hamuje uczucie głodu połączenie białka z tłuszczem.
Myślę, że to normalne, każdy reaguje inaczej.

U mnie dzisiaj:

ŚNIADANIE:
2 parówki sojowe z musztardą
2 kanapki razowe z pastą z groszku i wędliną sojową
Warzywa

II ŚNIADANIE
Onigiri ze śliwkami

OBIAD
Ciecierzyca z pomidorowym sosem, brokułami i fasolką szparagową
Surówka z selera i jabłek

PODWIECZOREK
Cappucino i 2 kawałki wegańskiego piernika

KOLACJA
Zupa kalafiorowa

Blisko mi do weganizmu, ale niedługo będę musiała z niego zrezygnować... kolejny pobyt w szpitalu się szykuje, kolejna walka o to, że wegetarianie nie jedzą ryb... to mnie przeraża. Już pomijam jajka 3, ale życie na samym chlebie, jajkach i twarogu to prawdziwa męka.
Czemu klada Cie do szpitala?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
linecaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 21:58   #182
Akasta
Zadomowienie
 
Avatar Akasta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 1 813
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
Czemu klada Cie do szpitala?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niskie BMI, które wyklucza pobyt w specjalistycznym ośrodku nerwic, którym jest Komorów.
W sumie to takie preludium przed właściwym leczeniem, ale okropnie się z tym czuję. Trauma szpitalna robi swoje i taki ośrodek mnie odstrasza, ale na obecną chwilę to jedyna forma pomocy.
Mam tylko nadzieję, że nie będzie jak w Pruszkowie, gdzie leczenie polegało na faszerowaniu lekami i mieszaniem ludzi z różnymi problemami - osoby z depresją spały całymi dniami, a narkomani snuli się po korytarzach, nic nie kojarząc. Terapii jako takiej nie było. Już nie wspominając o dziadku z demencją, który bez żadnego odzienia chodził po korytarzach, a pielęgniarki miały to w nosie.
__________________
"Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa i przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja, będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi."
Leonardo da Vinci
Akasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 22:34   #183
catelyn95
Raczkowanie
 
Avatar catelyn95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 172
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

W takim razie przepraszam, że napisałam co to jest. Wydaje mi się, że moja mama robi ją inaczej trochę dlatego napisałam co dokładnie w niej było, jak również po to, żeby było wiadomo z czego składał się mój obiad. Jeszcze raz przepraszam
catelyn95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 06:13   #184
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Mam taką małą sprawę i może ktoś ogarnięty mnie uświadomi Ostatnio zauważyłam, że zmniejszając w posiłku ilość warzyw/owoców na rzecz tłuszczu jestem szybciej i na dłużej syta pomimo tego, iż porcja objętościowo jest mniejsza. To normalne? Dotychczas czytałam, że to białko najbardziej syci Chociaż ono to akurat na mnie chyba w ogóle nie działa
Z tego co wiem to tłuszcz jest nośnikiem smaku i bardziej syci Jak coś jest postne (np. makaron, ziemniaki) to szybciej przez nas "przelatuje" i szybciej robimy się głodni. Mama mi to mówiła i sama też to wiem z doświadczenia... Po pomyśl: zjedz sobie np. kanapkę z suchym chlebem i pomidorem a dodaj jeszcze do tego masło

---------- Dopisano o 07:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
Hej Jestem tu na forum nowa, dopiero dziś postanowiłam założyć konto. Zmagam się z anoreksją, ale zaparłam się i zamierzam w końcu coś z tym zrobić bo uznałam, że wykończę się kompletnie jeżeli będzie tak, jak jest.

Mam nadzieję, że z Wami uda mi się pokonać problem. Przyznam, że czytam ten wątek już od dawna, ale dopiero teraz postanowiłam sama zacząć się tu udzielać

Mam prośbę o wsparcie i pomoc Moje pierwsze pytanie - od czego proponujecie zacząć zmiany w jadłospisie, aby powodował on przybieranie na wadze? Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać..
Fajnie, że postanowiłaś coś zmienić Tylko żebyś rzeczywiście pracowała a nie tylko pisała...

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
Ś: zazwyczaj jem owsiankę na mleku z 5 łyżek płatków + owoce (maliny, borówki),dosładzam Stevią, czasem posypuję gorzką czekoladą

II Ś: (teraz w szkole): kefir z dodanymi zmiksowanymi owocami lub czasem noszę naleśniki gryczane z kurczakiem i warzywami + jakiś sok pomidorowy

O: krewetki marynowane w czosnku i ziołach + warzywa gotowane / kurczak grillowany z warzywami lub jakaś rybka

K: nie jestem zbytnio głodna w porach wieczornych więc zazwyczaj jem jakiś serek / czasami miseczkę zupy - krem

Do tej pory raz w tygodniu robiłam sobie "słodki dzień", wtedy jem sobie jakieś czekolady, cukierki, ciasta. Tak to raczej nie jadam ;/
Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Brakuje mi źródeł węglowodanów złożonych. Nie jesz żadnych kasz, ziemniaków, ryżu?
Wprowadziłabym też zdecydowanie więcej tłuszczu. Do owsianki możesz dodać orzechy/nasiona/pestki itd. Tak samo do kefiru
Jeśli masz ochotę na coś słodkiego to spokojnie możesz zrobić jakieś domowe ciasteczka owsiane czy muffinki pełnoziarniste. Inspiracji jest dużo, a będzie smacznie i zdrowo
Zgadzam się. Sam kefir z owocami to za mało na P. Taką dietę mogą stosować osoby z nadwagą, ale nie Ty. Powinnaś dorzucić tutaj jakieś orzechy, musli, jeść do tego naleśniki lub kanapkę. Obiad najlepiej jeść z 2 dań (zupa a za 30-60 minut drugie) ale wiem że nie kazdy ma taką możliwosć, więc wtedy trzeba zjeść wiecej na obiad. Jakiś podwieczorek lub deser też by pasowało wprowadzić

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
Właśnie kasze / ryż / ziemniaki "bałam się" jeść ze względu na te moje głupie, chorobowe myślenie i przez to już tak się przyzwyczaiłam i teraz jem bardzo sporadycznie. Jeszcze jestem w takiej fazie akurat, że wszystko mi trudno przychodzi, boję się zmian ale mam nadzieję, ze sobie poradzę i jakoś wyjdę z tego
Właśnie musisz zacząć coś zmieniać jeśli chcesz z tego wyjsć.. Pamiętaj tylko, że problem tkwi przede wszystkim w Twojej głowie... jedzenie to tylko skutek tego co się dzieje w Twojej psychice. Musisz sobie wszystko tam uporządkować

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Akasta Pokaż wiadomość
No tak, białko jest dość długo trawione, ergo czujemy dłużej sytość. Jest wymieniane jako najbardziej sycące, ale zależy to też od tego, jaki tłuszcz masz na myśli. Na przykład oliwa z oliwek czy olej kokosowy sycą na dłużej. Orzechy to też głównie tłuszcz, a potrafią zastąpić posiłek. Poza tym warzywa i owoce szybko przelatują przez organizm, więc można zjeść wielką miskę sałatki i po godzinie być głodnym. Metabolizm tłuszczy jest dużo dłuższy.
W sumie najdłużej hamuje uczucie głodu połączenie białka z tłuszczem.
Myślę, że to normalne, każdy reaguje inaczej.

U mnie dzisiaj:

ŚNIADANIE:
2 parówki sojowe z musztardą
2 kanapki razowe z pastą z groszku i wędliną sojową
Warzywa

II ŚNIADANIE
Onigiri ze śliwkami Co to ?

OBIAD
Ciecierzyca z pomidorowym sosem, brokułami i fasolką szparagową
Surówka z selera i jabłek brakuje mi jakiegoś ryżu lub ziemniaków

PODWIECZOREK
Cappucino i 2 kawałki wegańskiego piernika

KOLACJA
Zupa kalafiorowa

Blisko mi do weganizmu, ale niedługo będę musiała z niego zrezygnować... kolejny pobyt w szpitalu się szykuje, kolejna walka o to, że wegetarianie nie jedzą ryb... to mnie przeraża. Już pomijam jajka 3, ale życie na samym chlebie, jajkach i twarogu to prawdziwa męka.
A chcesz przejsć na weganizm ????

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:12 ----------

Cytat:
Napisane przez catelyn95 Pokaż wiadomość
W takim razie przepraszam, że napisałam co to jest. Wydaje mi się, że moja mama robi ją inaczej trochę dlatego napisałam co dokładnie w niej było, jak również po to, żeby było wiadomo z czego składał się mój obiad. Jeszcze raz przepraszam
Nie przesadzaj..... Nie masz za co przepraszać bo nic się nie stało Miej swoją dumę
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 09:34   #185
linecaro
Raczkowanie
 
Avatar linecaro
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

A polecacie zwiększać kalorie jakoś stopniowo? Że np. ustalić 100 kcal na tydzień i zwiększać, np wprowadzając przez pierwszy tydzień dodatkową bułkę lub coś takiego? I jak to ze słodyczami, pozwalać sobie częściej?
linecaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 09:36   #186
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

hej
czy chorobowa Redukcja to taka w której przez około 3 lata diety (czytaj redukcji, bo wtedy zaczęłam się odchudzać) pilnuję się w sposób liczenia mniej więcej , na oko w głowie kalorii ile zjadłam w ciągu dnia?? strach żeby nie przekroczyć, żeby nie było za dużo...
nie potrafię jeść na oko jak jest to redukcja bo później myślę, że za dużo zjadłam i wyrzuty etc..

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-09-07 o 09:40
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 10:05   #187
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
A polecacie zwiększać kalorie jakoś stopniowo? Że np. ustalić 100 kcal na tydzień i zwiększać, np wprowadzając przez pierwszy tydzień dodatkową bułkę lub coś takiego? I jak to ze słodyczami, pozwalać sobie częściej?
Wiesz ja bym się nie bawiła w stopniowe zwiększanie bo anoreksja wyniszcza organizm i nie ma na to czasu. Od razu zabrałabym się za porządne P. Co do słodyczy to jeśli masz ochotę to jedz, ale pamiętaj by nie zastępowac nimi posiłków tylko traktowac jako dodatek.... Zeby nie było to na zasadzie, że chcesz przytyć na słodyczach... No i najlepiej wybierać domowe wypieki bo takie są najzdrowsze (serniki, szarlotki, drożdżówki)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 14:06   #188
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez superkas Pokaż wiadomość
hej
czy chorobowa Redukcja to taka w której przez około 3 lata diety (czytaj redukcji, bo wtedy zaczęłam się odchudzać) pilnuję się w sposób liczenia mniej więcej , na oko w głowie kalorii ile zjadłam w ciągu dnia?? strach żeby nie przekroczyć, żeby nie było za dużo...
nie potrafię jeść na oko jak jest to redukcja bo później myślę, że za dużo zjadłam i wyrzuty etc..
Tak, to jest choroba.

Iwoka, tłuszcz syci i to bardzo. Jestem na to żywym przykładem.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-09-07 o 14:08
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 15:27   #189
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi dotyczące tłuszczu W takim razie przejdę bardziej na takie żywienie, bo czuję się jakoś lepiej gdy mam mniejszy objętościowo posiłek bez tylu warzyw/owoców, ale z tłuszczem. Warzywa/owoce i tak mam w każdym posiłku, więc witaminy będą a i kalorycznie wyjdzie więcej
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 21:25   #190
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Co się z wszystkimi stało ?
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 15:28   #191
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
Co się z wszystkimi stało ?
No właśnie... Już myślałam, że przez przypadek usunęłam sobie subskrypcję
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 15:53   #192
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Jak mają się tutaj pojawiać takie bzdury jak uprzednio to może lepszy unsub...
(Na szczęście Ervisha czuwa)
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 17:13   #193
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Jak mają się tutaj pojawiać takie bzdury jak uprzednio to może lepszy unsub...
(Na szczęście Ervisha czuwa)
No ktoś musi
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 19:25   #194
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No ktoś musi

napisałam coś nie tak,ze usunęłaś?
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 19:56   #195
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

ja napisalam, chcialam dobrze a wyszlo jak zwykle...

PRZEPRASZAM
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 20:18   #196
fioletowooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
ja napisalam, chcialam dobrze a wyszlo jak zwykle...

PRZEPRASZAM
przeecież nie chciałaś źle, każdy tutaj pomaga jak może
fioletowooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 09:20   #197
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez fioletowooka Pokaż wiadomość
napisałam coś nie tak,ze usunęłaś?
Napisałam dlaczego usunęłam... Zacytowałaś post, który był szkodliwy

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
ja napisalam, chcialam dobrze a wyszlo jak zwykle...

PRZEPRASZAM
Chciałaś dobrze
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 23:29   #198
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

sniadanie.
przed: woda ciepla z cytryną i imbirem
owsianka 1/2 szk. platków z : wkreconym jajkiem, daktylami, nektarynką, orzechami wloskami

II sn. kasza jaglana (3 czubate lyzki suchej) z: grilowana piersia kurczaka, roszpunka, salata, pomidorami, awokado, oliwa, suszonymi pomidorami, octem winnym.

obiad. poledwica z tunczyka na oleju kokosowym z tymiankiem, ryz brazowy, szpinak z serem feta, surowk z mrchewki, selera i oliwy z oliwek.

podwieczorek. garsc migdałow, smothie: kiwi, banan, borowki, mleko sojowe.

kolacja. 2 kromkk razowca z: pstragiem wedzonym, maslem, rukola, ogorkiem
ser franuski brie, 2 kieliszki wina czerwonego.





wczoraj.

przed. woda, pylek pszczeli, cytryna.

sn. 2 tosty z chleba graham z : jajkiem sadzonym 2x, awokado (polowa), rukola, pomidorami.
kawa z mlekiem migdalowym na 2x espresso; woda niegzowana.

II sn. placek owsiany z borowkami i riotta.

obiad. dorsz z cukinia i pesto, ryz brazowy, surowka z oliwa.
http://twojemoje.blogspot.com/2010/0...warzywach.html

podwieczorek.
tort szwarcwaldzki, http://www.mojewypieki.com/przepis/t...ck-forest-cake

kolacja. zupa rybna z owocami moza
bagietka z mozzarella z mleka bawolego, rukola, pomidorem,octem balsamicznym, oliwa.
kieliszek bialego wina.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-09-12 o 23:37
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 11:59   #199
Cathless
Rozeznanie
 
Avatar Cathless
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 553
GG do Cathless
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Hej , mam malutkie pytanie odnośnie chleba. Bedac dzisiaj w sklepie zakupiłam kilka kromek pakowanego chleba (nie mialam możliwości wstąpienia do ulubionej piekarni, gdzie kupuję chleb razowy na naturalnym zakwasie <3 pychaaa), na opakowaniu pieczywa był skład, myślicie, że jest ok?

' pieczywo produkowane z ciasta głęboko mrożonego. Skladniki: mąka zytnia, woda, siemie liane, sól, drożdże. '.

Przepraszam, że zawracam głowę, ale dopiero uczę sie świadomego wyboru zdrowej żywności.
Cathless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 13:00   #200
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
sniadanie.
przed: woda ciepla z cytryną i imbirem
owsianka 1/2 szk. platków z : wkreconym jajkiem, daktylami, nektarynką, orzechami wloskami

II sn. kasza jaglana (3 czubate lyzki suchej) z: grilowana piersia kurczaka, roszpunka, salata, pomidorami, awokado, oliwa, suszonymi pomidorami, octem winnym.

obiad. poledwica z tunczyka na oleju kokosowym z tymiankiem, ryz brazowy, szpinak z serem feta, surowk z mrchewki, selera i oliwy z oliwek.

podwieczorek. garsc migdałow, smothie: kiwi, banan, borowki, mleko sojowe.

kolacja. 2 kromkk razowca z: pstragiem wedzonym, maslem, rukola, ogorkiem
ser franuski brie, 2 kieliszki wina czerwonego.





wczoraj.

przed. woda, pylek pszczeli, cytryna.

sn. 2 tosty z chleba graham z : jajkiem sadzonym 2x, awokado (polowa), rukola, pomidorami.
kawa z mlekiem migdalowym na 2x espresso; woda niegzowana.

II sn. placek owsiany z borowkami i riotta.

obiad. dorsz z cukinia i pesto, ryz brazowy, surowka z oliwa.
http://twojemoje.blogspot.com/2010/0...warzywach.html

podwieczorek.
tort szwarcwaldzki, http://www.mojewypieki.com/przepis/t...ck-forest-cake

kolacja. zupa rybna z owocami moza
bagietka z mozzarella z mleka bawolego, rukola, pomidorem,octem balsamicznym, oliwa.
kieliszek bialego wina.
hmmm... musze przytyc, moze zaprosilabys mnie na tydzien na taka mega wyzere...?
bardzo mi sie podoba
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 13:11   #201
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
hmmm... musze przytyc, moze zaprosilabys mnie na tydzien na taka mega wyzere...?
bardzo mi sie podoba
Dziękuję b chętnie wpadaj tort niestety kupiony ale jak na zdjęciu *.*
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 19:58   #202
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

eeee nie przeszkadza mi to
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 18:07   #203
catelyn95
Raczkowanie
 
Avatar catelyn95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 172
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Już prawie +2kg, oby tak dalej I nie zamierzam przestać walczyć, mimo trudności.
catelyn95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:43   #204
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Czy to jest normalne ze na takim jadlospisie przytylam 1kg w tydzien? Dodam ze to nie jest woda czy zalegajace zarcie bo nalogowo pije senes...

6.00 - kawa z mlekiem i cukrem (1,5 lyzeczki)
10.00- pół bułki z masłem, sałatą, 2 plastrami szynki drobiowej, pomidorem i ketchupem
14.00 - 3 pierogi z mięsem wołowym, łyżka buraczków zasmażanych
18.00 - pól bułki z sałatą i jajkiem kl. S. i ketchupem
21.30 - pasek czekolady białej

wiem ze menu ubogie i wogóle, ale boje sie zwiekszyc porcje bo boje sie ciezkosci po posilku, wielkiego brzucha, ktory podobno jest moja fantazja (ja oczywiscie tak nie uwazam - mam brzuchofobie)
nie jestem wcale glodna, to co jem jest i tak wpychane na sile... bardzo malo pije w ciagu dnia
i ogólnie mam juz dosyc wszystkiego, szczegolnie walki o zycie... ;/

mam tez pytanie do dziewczyn chorujacych na ed: czy Wy tez mialyscie takie brzuszyska i takie obawy przed wiekszymi porcjami? Przepraszam ze to pisze ale nie wiem czy to wszystko jest takie same u nas wszystkich czy tylko ja tak fiksuje...
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 19:54   #205
linecaro
Raczkowanie
 
Avatar linecaro
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość

mam tez pytanie do dziewczyn chorujacych na ed: czy Wy tez mialyscie takie brzuszyska i takie obawy przed wiekszymi porcjami? Przepraszam ze to pisze ale nie wiem czy to wszystko jest takie same u nas wszystkich czy tylko ja tak fiksuje...

Nie tylko Ty, ja tak samo mam obsesję na punkcie brzucha, ciągle tylko myślę żeby w brzuch nie poszedł tłuszcz, chcę mieć płaski brzuch, a mam wrażenie, że niesamowicie "pęcznieje" po każdym posiłku... paranoja..ale trzeba z tym walczyć, ja próbuję

Edytowane przez linecaro
Czas edycji: 2014-09-18 o 19:55
linecaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 21:52   #206
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

A ja w niedziele mam przepustke i sama musze zadbac o obiad i pod wirework boje sie troche ze nie dam rady spadne z wagi i beda mieli powod zeby mnie to duzej trzymac
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 11:33   #207
linecaro
Raczkowanie
 
Avatar linecaro
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
A ja w niedziele mam przepustke i sama musze zadbac o obiad i pod wirework boje sie troche ze nie dam rady spadne z wagi i beda mieli powod zeby mnie to duzej trzymac
A mogłabyś podać przykładowe jadłospisy jakie masz w szpitalu? Ciekawi mnie to, jak tam to wygląda..sama boję się tam trafić Ogólnie to długo jeszcze mają Cię tam trzymać? Wiesz coś? Jak sobie radzisz i jak waga? Idzie w górę? Trzymaj się
linecaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 11:57   #208
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Czy to jest normalne ze na takim jadlospisie przytylam 1kg w tydzien? Dodam ze to nie jest woda czy zalegajace zarcie bo nalogowo pije senes...

6.00 - kawa z mlekiem i cukrem (1,5 lyzeczki)
10.00- pół bułki z masłem, sałatą, 2 plastrami szynki drobiowej, pomidorem i ketchupem
14.00 - 3 pierogi z mięsem wołowym, łyżka buraczków zasmażanych
18.00 - pól bułki z sałatą i jajkiem kl. S. i ketchupem
21.30 - pasek czekolady białej

wiem ze menu ubogie i wogóle, ale boje sie zwiekszyc porcje bo boje sie ciezkosci po posilku, wielkiego brzucha, ktory podobno jest moja fantazja (ja oczywiscie tak nie uwazam - mam brzuchofobie)
nie jestem wcale glodna, to co jem jest i tak wpychane na sile... bardzo malo pije w ciagu dnia
i ogólnie mam juz dosyc wszystkiego, szczegolnie walki o zycie... ;/

mam tez pytanie do dziewczyn chorujacych na ed: czy Wy tez mialyscie takie brzuszyska i takie obawy przed wiekszymi porcjami? Przepraszam ze to pisze ale nie wiem czy to wszystko jest takie same u nas wszystkich czy tylko ja tak fiksuje...
Ten brzuch to oponka głodowa.. Dzieci w afryce też takie brzuchy mają.. Musisz zacząć jeść

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać przykładowe jadłospisy jakie masz w szpitalu? Ciekawi mnie to, jak tam to wygląda..sama boję się tam trafić Ogólnie to długo jeszcze mają Cię tam trzymać? Wiesz coś? Jak sobie radzisz i jak waga? Idzie w górę? Trzymaj się
A to zalezy od szpitala i czy jest to szpital czy klinka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 14:30   #209
linecaro
Raczkowanie
 
Avatar linecaro
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość



A to zalezy od szpitala i czy jest to szpital czy klinka
Chodzi mi tu konkretnie o jadłospis antenn087 jaki ma teraz w szpitalu
linecaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 20:22   #210
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Czy to jest normalne ze na takim jadlospisie przytylam 1kg w tydzien? Dodam ze to nie jest woda czy zalegajace zarcie bo nalogowo pije senes...

6.00 - kawa z mlekiem i cukrem (1,5 lyzeczki)
10.00- pół bułki z masłem, sałatą, 2 plastrami szynki drobiowej, pomidorem i ketchupem
14.00 - 3 pierogi z mięsem wołowym, łyżka buraczków zasmażanych
18.00 - pól bułki z sałatą i jajkiem kl. S. i ketchupem
21.30 - pasek czekolady białej

wiem ze menu ubogie i wogóle, ale boje sie zwiekszyc porcje bo boje sie ciezkosci po posilku, wielkiego brzucha, ktory podobno jest moja fantazja (ja oczywiscie tak nie uwazam - mam brzuchofobie)
nie jestem wcale glodna, to co jem jest i tak wpychane na sile... bardzo malo pije w ciagu dnia
i ogólnie mam juz dosyc wszystkiego, szczegolnie walki o zycie... ;/

mam tez pytanie do dziewczyn chorujacych na ed: czy Wy tez mialyscie takie brzuszyska i takie obawy przed wiekszymi porcjami? Przepraszam ze to pisze ale nie wiem czy to wszystko jest takie same u nas wszystkich czy tylko ja tak fiksuje...
Też mam taki brzuch po jedzeniu. Po małej porcji dużej, po wszystkim, nawet po wodzie. Dlatego doprowadziłam do tego, że jem tylko wieczorem, a po posiłku nie wychodzę już z domu, bo się okropnie wstydzę swojego brzucha.
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 00:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.