Konto PKO i wysokie prowizje! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 21:45   #1
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720

Konto PKO i wysokie prowizje!


Dzisiaj otrzymałam z PKO nową tabelę prowizji, które wchodzą w życie 1 maja. Nie wiem czy dobrze rozmumiem, ale wynika z nich , że przelew przez internet będzie kosztował 8 zł dla posiadaczy superkonta. Do tej pory było 1 zł. Może ktoś mnie uświadomi, że jednak źle rozumiem
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:56   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Podaj link do regulaminu, bo pewnie gdzieś jest zakamuflowany na stronie PKO, to ocenimy go. Możesz też wrzucić czytelny skan.
Kwota szokująca, bo w mbanku płacę 50 groszy za przelew zewnętrzny, a wewnątrz banku nie płacę wogóle.

Jeśli to ta taryfa opłat, to opłata za przelew jest tak jak do tej pory, ale sprawdź dokładnie, bo może cos źle znalazłam.
http://www.pkobp.pl/index.php/id=aut...6/section=ogol

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2009-04-09 o 22:08
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:59   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Elfia, jesteś pewna, że płacisz 50 groszy za przelew zewnętrzny?

Bo z tego co mi wiadomo, to już od ponad roku przelewy z Mbanku są darmowe...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:26   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Zadałaś trudne pytanie, bo nawet nie zwracam uwagi na to czy są opłaty za przelew, ale faktycznie w historii rachunku nie mam żadnych prowizji za przelew. Przez wiele lat była opłata i już tak mi utkwiło w pamięci, że jest, że dalej żyję w tym przekonaniu. Ostatnio mam tyle na głowie, że na takie drobiazgi jak opłaty nie zwracałam uwagi, a często robię przelewy (tylko, ze większość wewnętrznych). Pewnie jakby kwota wzrosła to bym dopiero zauważyła i nie omieszkała się wkurzyć na zdzierstwo
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:45   #5
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

dajcie spokój...PKO BP sobie leci...opłata za prowadzenie konta wzrosła o 1,5 i teraz wynosic ma 6,9... właśnie nie doczytałam się ile przelew zewnętrzny będzie kosztować...i też nie znalazłam informacji o opłacie za bankowość internetową (ipko)...ech, chyba trzeba szukać innego banku...
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:53   #6
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Lynn - przeczytaj proszę wyciąg z nowej taryfy, który otrzymałaś, UWAŻNIE zanim zaczniesz siać panikę w internecie. Opłata dotyczy Rachunku Oszczędnościowego (nie ROR, którym jest Superkonto czy jak w tym banku się nazywają "zwykłe" konta), czyli produktu o wyższym oprocentowaniu, związanego ze względu na swą specyfikę z pewnymi obostrzeniami, np. wyższymi opłatami za przelewy. Swoją drogą, spójrz w aktualnej taryfie, jak ta opłata wyglądała wcześniej - 7,99zł, pierwsza transakcja bez opłat. A ile po zmianie? 7,99zł :P
W internecie jest mnóstwo informacji na temat najbliższej zmiany taryfy i jeszcze więcej błędnych interpretacji. Proszę się uspokoić i nie siać paniki

grin_ajz - wszystkie informacje są w taryfach, o przelewach piszą jak byk czarno na białym, a jak nie potrafisz czegoś znaleźć, to po prostu zadzwoń na infolinię albo napisz maila z wyszczególnionymi pytaniami. Nie podawaj swoich danych, ale rodzaj rachunku znacznie ułatwi pracownikowi znalezienie dla Ciebie informacji.


Dziewczyny, nie przesadzajcie, jest kryzys, to banki muszą zwiększać opłaty i zmniejszać oprocentowanie. Poza tym prześledźcie oferty innych banków. Obecnie mam 3 konta typu ror, wszystkie bezpłatne i z bezpłatnymi przelewami.


Swoją drogą należy się po rękach osobie odpowiedzialnej za przekazywanie takich informacji w PKO BP. Przesłany klientom wyciąg z nowej taryfy wygląda myląco. Choć jest to tylko podgląd zmian, a nie cała nowa taryfa, to sami napędzili atmosferę dezinformacji.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-04-09 o 23:11
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 00:20   #7
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Też czytałam ten nowy cennik i jakoś nie było w nim wyszczególnione że to nie chodzi o zwykłe konta, tylko że nie dotyczy konta Premium i jakiegośtam, więc to wprowadzanie w błąd ludzi, jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz.
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 06:20   #8
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

ja tez dostalam, i sie zdenerwowalam....

niestety, wczoraj zlozylam PIT do Skarbowego wiec musze poczekac na zwrot na to konto, ale jak tylko dostane kase zamykam konto w PKO i spadam albo do ING Direct, albo do Mbanku...

PKO sobie jaja robi z takimi oplatami...

Niech mnie caluja w tyl...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 07:49   #9
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Zadałaś trudne pytanie, bo nawet nie zwracam uwagi na to czy są opłaty za przelew, ale faktycznie w historii rachunku nie mam żadnych prowizji za przelew. Przez wiele lat była opłata i już tak mi utkwiło w pamięci, że jest, że dalej żyję w tym przekonaniu. Ostatnio mam tyle na głowie, że na takie drobiazgi jak opłaty nie zwracałam uwagi, a często robię przelewy (tylko, ze większość wewnętrznych). Pewnie jakby kwota wzrosła to bym dopiero zauważyła i nie omieszkała się wkurzyć na zdzierstwo
Jesli chodzi o opłaty to jestem przewrażliwiona, bo mając do wyboru PKO z oplatami, które wzrastają a np Mbank, to wiadomo, że wolę się przenieść

Cytat:
Napisane przez grin_ajz Pokaż wiadomość
dajcie spokój...PKO BP sobie leci...opłata za prowadzenie konta wzrosła o 1,5 i teraz wynosic ma 6,9... właśnie nie doczytałam się ile przelew zewnętrzny będzie kosztować...i też nie znalazłam informacji o opłacie za bankowość internetową (ipko)...ech, chyba trzeba szukać innego banku...
Dokladnie tak

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lynn - przeczytaj proszę wyciąg z nowej taryfy, który otrzymałaś, UWAŻNIE zanim zaczniesz siać panikę w internecie. Opłata dotyczy Rachunku Oszczędnościowego (nie ROR, którym jest Superkonto czy jak w tym banku się nazywają "zwykłe" konta), czyli produktu o wyższym oprocentowaniu, związanego ze względu na swą specyfikę z pewnymi obostrzeniami, np. wyższymi opłatami za przelewy. Swoją drogą, spójrz w aktualnej taryfie, jak ta opłata wyglądała wcześniej - 7,99zł, pierwsza transakcja bez opłat. A ile po zmianie? 7,99zł :P
W internecie jest mnóstwo informacji na temat najbliższej zmiany taryfy i jeszcze więcej błędnych interpretacji. Proszę się uspokoić i nie siać paniki

grin_ajz - wszystkie informacje są w taryfach, o przelewach piszą jak byk czarno na białym, a jak nie potrafisz czegoś znaleźć, to po prostu zadzwoń na infolinię albo napisz maila z wyszczególnionymi pytaniami. Nie podawaj swoich danych, ale rodzaj rachunku znacznie ułatwi pracownikowi znalezienie dla Ciebie informacji.


Dziewczyny, nie przesadzajcie, jest kryzys, to banki muszą zwiększać opłaty i zmniejszać oprocentowanie. Poza tym prześledźcie oferty innych banków. Obecnie mam 3 konta typu ror, wszystkie bezpłatne i z bezpłatnymi przelewami.


Swoją drogą należy się po rękach osobie odpowiedzialnej za przekazywanie takich informacji w PKO BP. Przesłany klientom wyciąg z nowej taryfy wygląda myląco. Choć jest to tylko podgląd zmian, a nie cała nowa taryfa, to sami napędzili atmosferę dezinformacji.
Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
Też czytałam ten nowy cennik i jakoś nie było w nim wyszczególnione że to nie chodzi o zwykłe konta, tylko że nie dotyczy konta Premium i jakiegośtam, więc to wprowadzanie w błąd ludzi, jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz.
Zadałam pytanie, gdyż ja się nie znam na bankowości i dlatego mogę źle zinterpretować takie wyciągi. A swoja drogą, to nie kazdy się na tym zna, więc mogliby bardziej czytelnie formułować to, co pisza. Więc tak- dostałam pisemko o tytule- Wyciąh z taryfy prowizji i opłat bankowych w powszechnej kasie oszczędnosci banku polskim sa- dla osob fizycznych. I potem w tabelce:czynność- rachunki bankowe. Zmiana opłaty prowadzenia konta Superkonto na 6,90 zł ( ja mam student, wiec nie wiem czy się cos zmieniło,ale nie ma nic o tym, wiec chyba nie powinno). Jeśli tak jest jak mówisz, to rozumiem, że te zmiany, które wprowadzili nie dotyczą SUperkonta? Mam jeszcze takie pytanie- opłata za wydanie lub wznowienie karty- za każdy 12 miesieczzny okres ważnosci-PKO visa classic- 40 zł- czy to oznacza, że jesli zgubię kartę, to za wydanie nowej muszę tyle zaplacic( jesli ważna jest 2 lata, to 2x 20 zł)? Dziekuje Ci za rozwianie części moich wątpliwości
Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
ja tez dostalam, i sie zdenerwowalam....

niestety, wczoraj zlozylam PIT do Skarbowego wiec musze poczekac na zwrot na to konto, ale jak tylko dostane kase zamykam konto w PKO i spadam albo do ING Direct, albo do Mbanku...

PKO sobie jaja robi z takimi oplatami...

Niech mnie caluja w tyl...
Też chyba zmienię konto
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 09:29   #10
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lynn - przeczytaj proszę wyciąg z nowej taryfy, który otrzymałaś, UWAŻNIE zanim zaczniesz siać panikę w internecie. Opłata dotyczy Rachunku Oszczędnościowego (nie ROR, którym jest Superkonto czy jak w tym banku się nazywają "zwykłe" konta), czyli produktu o wyższym oprocentowaniu, związanego ze względu na swą specyfikę z pewnymi obostrzeniami, np. wyższymi opłatami za przelewy. Swoją drogą, spójrz w aktualnej taryfie, jak ta opłata wyglądała wcześniej - 7,99zł, pierwsza transakcja bez opłat. A ile po zmianie? 7,99zł :P
W internecie jest mnóstwo informacji na temat najbliższej zmiany taryfy i jeszcze więcej błędnych interpretacji. Proszę się uspokoić i nie siać paniki

grin_ajz - wszystkie informacje są w taryfach, o przelewach piszą jak byk czarno na białym, a jak nie potrafisz czegoś znaleźć, to po prostu zadzwoń na infolinię albo napisz maila z wyszczególnionymi pytaniami. Nie podawaj swoich danych, ale rodzaj rachunku znacznie ułatwi pracownikowi znalezienie dla Ciebie informacji.


Dziewczyny, nie przesadzajcie, jest kryzys, to banki muszą zwiększać opłaty i zmniejszać oprocentowanie. Poza tym prześledźcie oferty innych banków. Obecnie mam 3 konta typu ror, wszystkie bezpłatne i z bezpłatnymi przelewami.


Swoją drogą należy się po rękach osobie odpowiedzialnej za przekazywanie takich informacji w PKO BP. Przesłany klientom wyciąg z nowej taryfy wygląda myląco. Choć jest to tylko podgląd zmian, a nie cała nowa taryfa, to sami napędzili atmosferę dezinformacji.
Dokładnie, rachunek oszczędnościowy to co innego niż oszczędnościowo -rozliczeniowy (ROR) , więc podwyżka taryf nie dotyczy waszych kont.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o opłaty to jestem przewrażliwiona, bo mając do wyboru PKO z oplatami, które wzrastają a np Mbank, to wiadomo, że wolę się przenieść


Dokladnie tak




Zadałam pytanie, gdyż ja się nie znam na bankowości i dlatego mogę źle zinterpretować takie wyciągi. A swoja drogą, to nie kazdy się na tym zna, więc mogliby bardziej czytelnie formułować to, co pisza. Więc tak- dostałam pisemko o tytule- Wyciąh z taryfy prowizji i opłat bankowych w powszechnej kasie oszczędnosci banku polskim sa- dla osob fizycznych. I potem w tabelce:czynność- rachunki bankowe. Zmiana opłaty prowadzenia konta Superkonto na 6,90 zł ( ja mam student, wiec nie wiem czy się cos zmieniło,ale nie ma nic o tym, wiec chyba nie powinno). Jeśli tak jest jak mówisz, to rozumiem, że te zmiany, które wprowadzili nie dotyczą SUperkonta? Mam jeszcze takie pytanie- opłata za wydanie lub wznowienie karty- za każdy 12 miesieczzny okres ważnosci-PKO visa classic- 40 zł- czy to oznacza, że jesli zgubię kartę, to za wydanie nowej muszę tyle zaplacic( jesli ważna jest 2 lata, to 2x 20 zł)? Dziekuje Ci za rozwianie części moich wątpliwości

Też chyba zmienię konto
Nie pracuję w tym banku, ale po przeczytaniu taryfy i porównaniu z poprzednią powiedziałabym, że podwyżka nie dot. Superkonta Student - to jest osobny rodzaj konta, wyszczególniony każdorazowo w taryfie osobno, więc jeżeli w tym punkcie wymienili tylko Superkonto, Ciebie podwyżka nie dotyczy.
Przejrzyj sobie taryfę i skreśl wszystkie punkty, które nie dot. Twojego konta - min. te dotyczące konta oszczędnościowego. Twoje konto to rozliczeniowo- oszczędnościowe.
Zostaje ta podwyżka za kartę, za wyciągi-jeżeli więcej niż jeden miesięcznie, przelew dokonany w oddziale na konto innego banku, zamknięcie rachunku.

To tak na szybko, ale faktycznie powinni dołączyć do tego jakieś wytłumaczenie, bo ciężko się połapać.

Chociaż z drugiej storony dobrze, że informują o podwyżkach w taryfie, bo w sumie nie musieliby tego przesyłać do domu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:11   #11
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
ja tez dostalam, i sie zdenerwowalam....

niestety, wczoraj zlozylam PIT do Skarbowego wiec musze poczekac na zwrot na to konto, ale jak tylko dostane kase zamykam konto w PKO i spadam albo do ING Direct, albo do Mbanku...

PKO sobie jaja robi z takimi oplatami...

Niech mnie caluja w tyl...
Też chyba zrezygnuję bo z tego co doczytałam to za utrzymanie konta będę musiała płacić bodajże 6.90zł. (superkonto student) Bez przesady,podpisywałam umowę na innych warunkach z innym cennikiem, więc niech go teraz tak drastycznie nie zmieniają!
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 10:28   #12
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Też chyba zrezygnuję bo z tego co doczytałam to za utrzymanie konta będę musiała płacić bodajże 6.90zł. (superkonto student) Bez przesady,podpisywałam umowę na innych warunkach z innym cennikiem, więc niech go teraz tak drastycznie nie zmieniają!
Przeczytaj wyżej, podwyżka opłaty za prowadzenie konta Ciebie nie dotyczy. Superkonto Student to inne konto od Superkonta.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 13:16   #13
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Przeczytaj wyżej, podwyżka opłaty za prowadzenie konta Ciebie nie dotyczy. Superkonto Student to inne konto od Superkonta.
Faktycznie,ale ze mnie rozdziawa
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 13:41   #14
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Ja się wynoszę z PKO do Aliora-wszytskie bankomaty darmowe, darmowe przelewy, nie to co w PKO, do bankomatu musze isc ok 15min od domu :-/
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 13:55   #15
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

"Wyciąg z nowej taryfy" informuje o zmianach, nie jest całą nową tabelą opłat. Każda zmiana w taryfie i oprocentowaniu MUSI być przez bank przysłana do klienta, to nie była żadna łaska z ich strony, natomiast miło, że przysłali to tak wcześnie, bo już w marcu, czyli na 2 miesiące przed zmianą.

Zmiana opłat to zmiana warunków umowy. Jeśli klient nie złoży wniosku o rezygnację z konta przez miesiąc, to oznacza, że zmianę akceptuje. Zmiana opłat nie jest czynnością bezprawną, a banki nie są instytucjami charytatywnymi. Teraz większość banków zmienia taryfy, takie czasy. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieją tańsze propozycje niż ta i jeśli coś nam nie pasuje, to możemy zmienić bank, wybór jest spory. Ja tego banku nie lubię nie tylko z powodu opłat, ale głównie przez pokrętne i długie procedury, które zwykle kończą się kilkakrotnym osobistym stawianiem się w macierzystym oddziale.

Informacje w wyciągu zmian opłat muszą być precyzyjne. Przeglądam to, co dostałyście (jest do pobrania w necie, link podawałam wcześniej) i wyraźnie widzę, co dotyczy czego. Denerwująca jest forma, czyli wypisanie tekstu jeden pod drugim dużą czcionką zamiast jasnej i czytelnej tabelki.

Lynn - Opłata za prowadzenie konta SUPERKONTO STUDENT nie zmienia się, zwykłe SUPERKONTO drożeje o 1,5zł.
- Jaką posiadasz kartę płatniczą? Wcześniej rocznie kosztowały: Graffiti i Ekspres 10zł (Aurum i Platinum 0zł), Visa Classic 30zł. Wg nowej taryfy: Gratifi 18zł, Ekspres 20zł, Visa Classic 40zł, czyli opłata roczna podrożała odpowiednio o 8 i 10zł, to tak jakby podwyższyć opłatę za konto o niecałe 10 groszy miesięcznie, zmiana jest dla studentów niewielka.
- Karty zagubione, skradzione i zastrzeżone zwykle są wydawane bezpłatnie, a "wydanie i wznowienie" dotyczy pierwszego wydania i kolejnych wznowień po upłynięciu terminu ważności karty. Nie wiem, jak jest w tym banku, ale dla kont osobistych to raczej ogólny standard. Wtedy mówi się o "wydaniu karty w miejsce zastrzeżonej". Możesz wysłać do nich maila z zapytaniem, ale zapewne i tak ta niemiła sytuacja nieprędko Cię spotka

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
Też czytałam ten nowy cennik i jakoś nie było w nim wyszczególnione że to nie chodzi o zwykłe konta, tylko że nie dotyczy konta Premium i jakiegośtam, więc to wprowadzanie w błąd ludzi, jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz.
Wszystko jest wyszczególnione jedno pod drugim. Nie widzę wprowadzania w błąd klientów, za które to bank dostałby mocno po łapach, natomiast dużo jest niezrozumienia ze strony samych klientów, bo po prostu nie rozumieją co czytają albo jaki produkt posiadają, a nie zapytają o co chodzi, tylko rozpowszechniają plotki (w internecie pełno postów oburzonych klientów, których po głębszym przyjrzeniu się... zmiana w ogóle nie dotyka ). Spójrzmy na przeciętnego posiadacza konta w tym banku: to raczej osoba w średnim wieku, która założyła konto w pierwszym-lepszym banku, którego nazwę kojarzy od dawna.

Żeby zapobiec takim sytuacjom, bank mógłby napisać wyraźnie, że przesyła pozycje, które ulegają zmianie. Dlaczego przesłano tylko wyciąg zmian? Bo to jest ważniejsze, bo nie ma sensu wysyłania stosu korespondencji, której i tak nikt nie czyta, bo jeśli wyśle się tylko zmiany, to klienci prędzej je zauważą, nie pominą w stosie tabelek. Ponieważ wymieniono tylko te pozycje, które ulegną zmianie, nie można znaleźć tych, które się nie zmienią, to jest logiczne. Szkoda, że PKO nie dba lepiej o swój wizerunek i nie stara się uprościć przekazu informacji.

Wspominasz o adnotacji rodzaju "nie dotyczy konta Złotego i Premium", a przecież wyraźnie widać, że jest przypisana do pozycji z gwiazdką, czyli "rachunku oszczędnościowego płatnego na żądanie w walutach wymienialnych" (a'vista, to inny rodzaj rachunku niż typowy ROR), który wcześniej był bezpłatny. Nie uderzy to raczej klientów po kieszeni, bo niewielki odsetek takie konto posiada.

Wskaż mi, proszę, który element wyciągu zmian jest dla Ciebie niejasny, to rozwieję wątpliwości. Od razu mówię, że na procedurach tego banku się nie znam, mój brat posiada Inteligo, dużo czytam o zmian w bankowości i stąd wiem ogólnie co się dzieje. W ogóle jak macie, Wizażanki, jakieś pytania o bankach, to strzelajcie

---------------------

Jeśli chcecie zmienić bank, to polecam w trakcie studiów, przed rozpoczęciem pracy, bo potem zacznie się podawanie numeru w różnych instytucjach, kredyt mieszkaniowy i w ogóle dużo zamieszania...

---------------------
Dodam jeszcze, że nie pracuję w PKO i nie mam żadnego interesu w podawaniu tych informacji.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-04-10 o 14:00
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 16:50   #16
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

layla - jeśli sugerujesz się reklamą Aliora to sprawdź proszę jeszcze raz dokładnie, bo to wcale nie jest tak "wszystko za darmo", jak zobaczyłam szczegóły oferty to mi się odechciało tam zakładać konta
w sumie i tak chyba zmienię bank więc niech tam sobie podwyżają i obniżają co chcą
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 17:19   #17
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
"Wyciąg z nowej taryfy" informuje o zmianach, nie jest całą nową tabelą opłat. Każda zmiana w taryfie i oprocentowaniu MUSI być przez bank przysłana do klienta, to nie była żadna łaska z ich strony, natomiast miło, że przysłali to tak wcześnie, bo już w marcu, czyli na 2 miesiące przed zmianą.

Zmiana opłat to zmiana warunków umowy. Jeśli klient nie złoży wniosku o rezygnację z konta przez miesiąc, to oznacza, że zmianę akceptuje. Zmiana opłat nie jest czynnością bezprawną, a banki nie są instytucjami charytatywnymi. Teraz większość banków zmienia taryfy, takie czasy. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieją tańsze propozycje niż ta i jeśli coś nam nie pasuje, to możemy zmienić bank, wybór jest spory. Ja tego banku nie lubię nie tylko z powodu opłat, ale głównie przez pokrętne i długie procedury, które zwykle kończą się kilkakrotnym osobistym stawianiem się w macierzystym oddziale.

Informacje w wyciągu zmian opłat muszą być precyzyjne. Przeglądam to, co dostałyście (jest do pobrania w necie, link podawałam wcześniej) i wyraźnie widzę, co dotyczy czego. Denerwująca jest forma, czyli wypisanie tekstu jeden pod drugim dużą czcionką zamiast jasnej i czytelnej tabelki.

Lynn - Opłata za prowadzenie konta SUPERKONTO STUDENT nie zmienia się, zwykłe SUPERKONTO drożeje o 1,5zł.
- Jaką posiadasz kartę płatniczą? Wcześniej rocznie kosztowały: Graffiti i Ekspres 10zł (Aurum i Platinum 0zł), Visa Classic 30zł. Wg nowej taryfy: Gratifi 18zł, Ekspres 20zł, Visa Classic 40zł, czyli opłata roczna podrożała odpowiednio o 8 i 10zł, to tak jakby podwyższyć opłatę za konto o niecałe 10 groszy miesięcznie, zmiana jest dla studentów niewielka.
- Karty zagubione, skradzione i zastrzeżone zwykle są wydawane bezpłatnie, a "wydanie i wznowienie" dotyczy pierwszego wydania i kolejnych wznowień po upłynięciu terminu ważności karty. Nie wiem, jak jest w tym banku, ale dla kont osobistych to raczej ogólny standard. Wtedy mówi się o "wydaniu karty w miejsce zastrzeżonej". Możesz wysłać do nich maila z zapytaniem, ale zapewne i tak ta niemiła sytuacja nieprędko Cię spotka


Wszystko jest wyszczególnione jedno pod drugim. Nie widzę wprowadzania w błąd klientów, za które to bank dostałby mocno po łapach, natomiast dużo jest niezrozumienia ze strony samych klientów, bo po prostu nie rozumieją co czytają albo jaki produkt posiadają, a nie zapytają o co chodzi, tylko rozpowszechniają plotki (w internecie pełno postów oburzonych klientów, których po głębszym przyjrzeniu się... zmiana w ogóle nie dotyka ). Spójrzmy na przeciętnego posiadacza konta w tym banku: to raczej osoba w średnim wieku, która założyła konto w pierwszym-lepszym banku, którego nazwę kojarzy od dawna.

Żeby zapobiec takim sytuacjom, bank mógłby napisać wyraźnie, że przesyła pozycje, które ulegają zmianie. Dlaczego przesłano tylko wyciąg zmian? Bo to jest ważniejsze, bo nie ma sensu wysyłania stosu korespondencji, której i tak nikt nie czyta, bo jeśli wyśle się tylko zmiany, to klienci prędzej je zauważą, nie pominą w stosie tabelek. Ponieważ wymieniono tylko te pozycje, które ulegną zmianie, nie można znaleźć tych, które się nie zmienią, to jest logiczne. Szkoda, że PKO nie dba lepiej o swój wizerunek i nie stara się uprościć przekazu informacji.

Wspominasz o adnotacji rodzaju "nie dotyczy konta Złotego i Premium", a przecież wyraźnie widać, że jest przypisana do pozycji z gwiazdką, czyli "rachunku oszczędnościowego płatnego na żądanie w walutach wymienialnych" (a'vista, to inny rodzaj rachunku niż typowy ROR), który wcześniej był bezpłatny. Nie uderzy to raczej klientów po kieszeni, bo niewielki odsetek takie konto posiada.

Wskaż mi, proszę, który element wyciągu zmian jest dla Ciebie niejasny, to rozwieję wątpliwości. Od razu mówię, że na procedurach tego banku się nie znam, mój brat posiada Inteligo, dużo czytam o zmian w bankowości i stąd wiem ogólnie co się dzieje. W ogóle jak macie, Wizażanki, jakieś pytania o bankach, to strzelajcie

---------------------

Jeśli chcecie zmienić bank, to polecam w trakcie studiów, przed rozpoczęciem pracy, bo potem zacznie się podawanie numeru w różnych instytucjach, kredyt mieszkaniowy i w ogóle dużo zamieszania...

---------------------
Dodam jeszcze, że nie pracuję w PKO i nie mam żadnego interesu w podawaniu tych informacji.
Bardzo dziękuję za informacje Powinnaś pracowac w infolinii PKO A co do pytania się w banku o ich produkty, to powiem wam, że kilka razy rozczarowałam i zniesmaczylam zarazem, gdyz odwiedzilam 2 oddziały PKO z konkretnym pytaniem o realizacje czeku i wyobraźcie sobie, że nikt mi nie potrafił udzielić konkretnej odpowiedzi. W jednym usłyszalam, że mam się kontaktowac z wiekszym oddziałem, bo oni rzadko czeki realizują Od czego oni są, jak nie od tego żeby udzielać klientom odpowiedzi? Kiedy indziej znowu pani w pko nie wiedziała jak się robi przelewy walutowe I trzecia sytuacja- weszłam do odziału pko, stałam sobie a potem zrezygnowana siadłam przed panią tam pracującą i tak czekałam 10 min, przysłuchując się rozmowie, która ta pani prowadziła przez tel- No i co?Przyjdziesz do mnie na kawke?Tak..Ania wyrosła, wiesz ma chłopaka!takiego wysokiego blablabla. Az mnie krew zalewała!

Edytowane przez Lynn
Czas edycji: 2009-04-10 o 17:20
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 18:58   #18
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Mialam kiedys konto w PKO.
Minusy- oplaty za prowadzenie konta, za przelewy, za wyciagi na maila...
Do tego kolejki w oddzialach.
Wynioslam sie do Mbanku, tam nie place za konto i za przelewy. Zalozenie konta jest przez Internet, kurier tylko dowozi dokumenty do podpisu.
Jedynie uwazajcie przy wpisywaniu hasel jednorazowych oraz przy logowaniu sie. Czasem ciezko to potem odblokowac, trzeba miec jakies telekody itp.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:01   #19
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Hawa - a jak wygląda obecnie obsługa funduszy inwestycyjnych w mbanku, orientujesz się może, czy zmienili ostatnio opłaty manipulacyjne?

Lynn - czeki to masakra, małe oddziały pewnie w trakcie 5-letniego doświadczenia pracownic się z nimi nie spotkały Co innego przelewy walutowe, przecież to obecnie codzienność! Myślę, że jesteś już zdecydowana na zmianę banku...

KawaMarcepanowa - założyłam konto w Aliorze na początku jego istnienia, bo skusiły mnie bezpłatne bankomaty oraz overnight, do tej pory dostępny jedynie dla firm. Dostałam konkursową kasę praktycznie zaraz, nie płacę przez rok nic za kartę. Potem będzie mnie czekać opłata "aż" 3zł miesięcznie, czy jakoś tak (obecnie mnie to nie interesuje, więc nie wiem ile dokładnie). Biorąc pod uwagę bezpłatne wypłaty z bankomatów, lokatę nocną, z której codziennie mam na koncie odsetki bez podatku Belki, przelewy internetowe za darmo (10 kodów sms w miesiącu za darmo, po zdefiniowaniu jako zaufany kod nie jest doręczany, więc już nic się nie płaci), funkcjonalną bankowość internetową itp. to naprawdę niewiele. Nie należy mi się już studenckie konto, w innych bankach musiałabym zapłacić jakieś 10zł za "dorosłe" z w miarę dobrą ofertą. Naprawdę polecam.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-04-14 o 19:06
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 19:20   #20
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez Malla
zdecydowana na zmianę banku...

KawaMarcepanowa - założyłam konto w Aliorze na początku jego istnienia, bo skusiły mnie bezpłatne bankomaty oraz overnight, do tej pory dostępny jedynie dla firm. Dostałam konkursową kasę praktycznie zaraz, nie płacę przez rok nic za kartę. Potem będzie mnie czekać opłata "aż" 3zł miesięcznie, czy jakoś tak (obecnie mnie to nie interesuje, więc nie wiem ile dokładnie). Biorąc pod uwagę bezpłatne wypłaty z bankomatów, lokatę nocną, z której codziennie mam na koncie odsetki bez podatku Belki, przelewy internetowe za darmo (10 kodów sms w miesiącu za darmo, po zdefiniowaniu jako zaufany kod nie jest doręczany, więc już nic się nie płaci), funkcjonalną bankowość internetową itp. to naprawdę niewiele. Nie należy mi się już studenckie konto, w innych bankach musiałabym zapłacić jakieś 10zł za "dorosłe" z w miarę dobrą ofertą. Naprawdę polecam.
Malla zaciekawiłaś mnie tym Aliorem.
Nie żebym z Polbanku była niezadowolona.Też bankomaty mają fri ,przelewy internetowe równiez fri-wszystkie!
Zawsze tez oprocentowanie lokat u nich było najwyższe.
Jakie jest w Aliorze?
Jak mówisz?....bez podatku Belki?

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2009-04-14 o 19:31 Powód: juz sobie na ich stronie doczytałam :)
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:24   #21
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Hawa - a jak wygląda obecnie obsługa funduszy inwestycyjnych w mbanku, orientujesz się może, czy zmienili ostatnio opłaty manipulacyjne?
nie wiem
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 21:55   #22
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

ŁAJKA - jak widzisz, oferty podobne, więc nie ma co zmieniać. Podatek Belki nie jest pobierany, jeśli zysk z lokaty nie przekracza 2,49zł, od 2,5zł będzie już złotówka. Dlatego najbardziej opłacalne są lokaty krótkoterminowe.

Hawa - tak czy siak dzięki, wyślę TŻ na przeszpiegi, bo zainteresowany jest słynnym portfelem funduszy w mBanku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 22:18   #23
evuska
Raczkowanie
 
Avatar evuska
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 283
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

witam , niedawno zakładałam konto wPKO jakoś w lutym a teraz okazuje się że nie będzie mi ono już potrzebne, co mam zrobić aby z niego zrezygnować i zamknąć?
jak już zmienię pracę to pewnie znowu będzie mi potrzebne konto, ale wtedy chciałabym je założyć w innym banku który bank polecacie? tak pytam , ponieważ kompletnie się na tym nie znam i dlatego tez pewnie poszłam do pierwszego znanego mi banku
evuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 22:28   #24
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez evuska Pokaż wiadomość
witam , niedawno zakładałam konto wPKO jakoś w lutym a teraz okazuje się że nie będzie mi ono już potrzebne, co mam zrobić aby z niego zrezygnować i zamknąć?
jak już zmienię pracę to pewnie znowu będzie mi potrzebne konto, ale wtedy chciałabym je założyć w innym banku który bank polecacie? tak pytam , ponieważ kompletnie się na tym nie znam i dlatego tez pewnie poszłam do pierwszego znanego mi banku
Ja zamykalam konto w PKO kilka lat temu. To byl koszmar. Poczawszy od zmartwionej miny pani ktora mnie obslugiwala (oj dlaczego pani zamyka konto, dlaczego pani nas opuszcza?), konczac na tym ze musialam na swoją kasę czekać 40minut a nie bylo tego duzo, kilkaset zlotych.
Masa papierow do wypelniania, likwidacja rachunku, likwidacja powiadomienia SMS, likwidacja powiadomienia mailowego, formularz dotyczacy oddania karty itp itd bla bla bla
Absolutny koszmar!!!!
Polecam Mbank, darmowe prowadzenie konta, darmowe przelewy. Konto otwierasz prze internet , potem kurier Cie odwiedza z dokumentami. Szybko i sprawnie.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:06   #25
evuska
Raczkowanie
 
Avatar evuska
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 283
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Hawa bardzo dziekuję za wyjaśnienia i pomoc.muszę sprawdzić jak z bankomatami u mnie w miejscowości
a z PKO to myślę że jakoś to przezyję
evuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:18   #26
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez evuska Pokaż wiadomość
Hawa bardzo dziekuję za wyjaśnienia i pomoc.muszę sprawdzić jak z bankomatami u mnie w miejscowości
a z PKO to myślę że jakoś to przezyję
Na stronie Mbanku powinna byc lista bankomatow Euronet
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:11   #27
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Dla mnie ważne są bankomaty wypłacające 20zł, a nie od razu 50.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:32   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Można zdefiniowac inną kwote niż standardowe 50zł
Bezpłatne bankomaty z mbank to nie tylko Euronet,ale też WBK, Ecard

Jedyne co mnie wkurza, że konto mam nieoprocentowane i muszę środki przenosić, a ja tego nie lubię
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:53   #29
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Można zdefiniowac inną kwote niż standardowe 50zł
Bezpłatne bankomaty z mbank to nie tylko Euronet,ale też WBK, Ecard

Jedyne co mnie wkurza, że konto mam nieoprocentowane i muszę środki przenosić, a ja tego nie lubię
no jasne że tak ale już np w bankomacie BZ WBK można wypłacić 10 zł, w PKO BP tylko od 20 zł, zaś w bodajże Cash4You i Euronet - od 50 zł. Więc chyba o to chodzi
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:57   #30
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Konto PKO i wysokie prowizje!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Można zdefiniowac inną kwote niż standardowe 50zł
Spróbuj w takim razie wypłacić w Euronecie 20zł.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.