Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-30, 22:28   #1501
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Bambi to jakiś masakrator, bądźmy szczerzy. Początek składu: SLES, chlorek sodu (!!!), zapach, dalej same detergenty i konserwanty i na koniec gdzie panthenol rzucony
Ale, moja droga, np. MI ten ''masakrator'' świetnie służy więc nie generalizujmy
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:30   #1502
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Ale, moja droga, np. MI ten ''masakrator'' świetnie służy więc nie generalizujmy

Ja mówię o składzie, technicznie. I przy okazji to Ty nie masz 4 lat, moja bratanica tak i wypadają jej włosy bardzo od kiedy bratowa kupiła jej ten szampon (ma ogólnie cienkie, rzadkie, słabe włosy genetycznie), ale nie chca mnie słuchać, że jej szkodzi
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:30   #1503
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ach, jeszcze chciałam zapytać o nabłyszcza do włosów Ce Ce Creative Gloss- ma dobre recenzje na KWC i czaję się na niego- nigdzie nie ma jednak jego składu, ale przypuszczam, że większość nabłyszczaczy jest '' na jedno kopyto'', jeśli chodzi o chemię... Jak to się ma do tego wątku, silikonów i wpływu na włosy...? Proszę ekspertki o opinię

__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:35   #1504
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Szampon brzozowy Farmona Herbal Care
Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Betula verrucosa, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA, 2-(4-tert-Butylbenzyl)proponaldehyd e, Citronellol.
woda, składniki myjące, ekstrakt z brzozy, konserwant i antystatyk, zagęstnik,proteiny mleka....reszta praktycznie nie ma znaczenia.

nie widzę nic co mogło by przetłuszczac włosy, jeśli czujesz że winowajcą jest szampon to chyba trzeba go zmienic na lepszy model. Mi osobiście Herbale też nie pasują i przetłuszczają włosy. Polecam Fitomed

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe, że silny detergent, chlorek sodu stosunkowo wysoko i nawet ekstrakt mógł podrażnić skalp i wywołać przetłuszczanie.

też tak może byc
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:37   #1505
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość


Ja mówię o składzie, technicznie. I przy okazji to Ty nie masz 4 lat, moja bratanica tak i wypadają jej włosy bardzo od kiedy bratowa kupiła jej ten szampon (ma ogólnie cienkie, rzadkie, słabe włosy genetycznie), ale nie chca mnie słuchać, że jej szkodzi
Miałam kiedyś zachwalane Hippy, Babydermy (czy jak im tam), brzozowy Barwy i to dopiero było masakra- ale przecież często to co jednemu służy, drugiemu spowoduje spustoszenie na głowie Dziwię się, że mi Bambi pasuje, szczególnie, że mam włosy farbowane, więc powinnam je nawilżać natłuszczać, odżywiać, a szczerze po Bambi mam najładniejsze włosy nie ważne jak i dlaczego dział, ważne, że działa
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:39   #1506
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Ale, moja droga, np. MI ten ''masakrator'' świetnie służy więc nie generalizujmy
...to dziwne ale też się z tym zgodzę, czasami kiepściutki skład a włosom służy, moja mama używała bambi i włosy miała piękneosobiście unikam do codziennego mycia SLES wysoko w składzie.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:49   #1507
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś zachwalane Hippy, Babydermy (czy jak im tam), brzozowy Barwy i to dopiero było masakra- ale przecież często to co jednemu służy, drugiemu spowoduje spustoszenie na głowie Dziwię się, że mi Bambi pasuje, szczególnie, że mam włosy farbowane, więc powinnam je nawilżać natłuszczać, odżywiać, a szczerze po Bambi mam najładniejsze włosy nie ważne jak i dlaczego dział, ważne, że działa
No to skoro służy to tym lepiej zgadzam się z kathy579, czasem coś jest kiepskie składowo a działa, wybaczcie moją obsesję
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 22:50   #1508
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość


zależy co co ma w składzie, podaj nazwę szamponu i 4 pierwsze składniki to ci odpowiem

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------




Fitomed nie wymyje dobrze silikonów, ma sles ale daleko w składzie, kup Barwę pokrzywową 4 zł, myj raz na tydzień i będzie git, no i oczywiście ciesz się jedwabiem jeśli ci służy.
Mój Fitomed radzi sobie z silikonami całkiem dobrze. Używam ich, co prawda, głównie na końcówki, ale czasem też coś na długość (jakąś mocniejszą maskę przed myciem, po myciu nie lubię, bo silikony po całości obciążają mi włosy), a nie odczuwam zmiany po myciu włosów. Silikony to nie terminatory, co się hakami tych włosów trzymają A teraz, zimą, są istnym zbawieniem dla końcówek.
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 22:52   #1509
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość
A teraz, zimą, są istnym zbawieniem dla końcówek.
O tak tak, namiętnie 'jedbwabiuje' teraz końcówki
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 23:05   #1510
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

...i ja też używam, jednak czytam składy i staram się omijać te które są najciężej zmywalne. Ale na zimę jak najbardziej z umiarą i wiedzą co, jak i kiedy...

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś zachwalane Hippy, Babydermy (czy jak im tam), brzozowy Barwy i to dopiero było masakra- ale przecież często to co jednemu służy, drugiemu spowoduje spustoszenie na głowie Dziwię się, że mi Bambi pasuje, szczególnie, że mam włosy farbowane, więc powinnam je nawilżać natłuszczać, odżywiać, a szczerze po Bambi mam najładniejsze włosy nie ważne jak i dlaczego dział, ważne, że działa
...mama właśnie ma farbowane włosy. Dla mnie Babydream - NIE, za to pokrzywa Barwy jak najbardziej i jeszcze mam zamiar wypróbować ,,Skrzyp polny,, też z Barwy (tylko jako zmywacza ,,S,,)
...jeszcze dodam że okropnie swędzi mnie skalp po perfumowanym Herbal Essences...

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość
Mój Fitomed radzi sobie z silikonami całkiem dobrze. Używam ich, co prawda, głównie na końcówki, ale czasem też coś na długość (jakąś mocniejszą maskę przed myciem, po myciu nie lubię, bo silikony po całości obciążają mi włosy), a nie odczuwam zmiany po myciu włosów. Silikony to nie terminatory, co się hakami tych włosów trzymają A teraz, zimą, są istnym zbawieniem dla końcówek.
...ja też nie przesadzam, ale mam taki rodzaj włosa który bardzo kiepsko łapie pigment więc z obawy przed tym wolę już chuchac na zimne...
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 15:09   #1511
dknika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 33
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

pomocy! na dniach chche wykonac prostowanie chemiczne ENCANTO, ale potrzebuje pozniej szamponow bez sylikonow, generalnienie powoinno tam byc : sls,sles, ammonium lauryl sulfate,sodium pareth sulfate, sodium myreth sulfate , odzywki zawieracjace sylikonyow.. potrzebuje czegos co znajde w normalnym sklepie ponieAZ MIESZKAM W malym miescie
dknika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 17:26   #1512
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Na I stronie wątku masz wykaz kosmetyków bez silikonów.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 09:24   #1513
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny mam pytanie.. Dłuugo dbałam o wloski: olejowanie, odżywki wcierki itd... I znacznie mi odżyły.. Teraz postanowiłam spróbować diety bezsilikonowej... Więc na placu boju zostały tylko oleje, odżywki bez silikonów i Babydream... i kurczę moje włosy są tragiczne porowate, jakieś takie suche, strasznie elektryzujące...;/ To oznacza że ta pielęgnacja jest nie dla mnie, czy po prostu zawsze na początku tak jest...? Dodam że mam cieniutkie włosy więc myślałam że będą się cieszyć jak przestanę je obciążać..;/ Jedyny plus to taki że myję teraz włosy co dwa dni a nie codziennie... Męczyć się dalej czy dać sobie spokój..?
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:23   #1514
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Oli, dieta bezsilikonowa odsłania wszystkie niedoskonałości włosa, więc to normalne, że włos wygląda inaczej niż wcześniej. Nie ma na nim żadnych substancji, które maskowały ewentualne zniszczenia.

Istnieją substancje, które podziałają podobnie do silikonów, poly- i quaterniów. Możesz sięgać po proteiny wielkocząsteczkowe (większość poza hudrolizowanymi keratyną i jedwabiem) czy olej brokułowy, parafinę, naftę. Większość emolientów też zostaje na włosie.

Próbuj jeszcze, a jeśli po kilku tygodniach nadal nie będziesz widziała poprawy, wróć do tych produktów, które uznasz za bezpieczne. Niektóre włosy bardzo lubią się z silikonami, więc nie ma obowiązku rezygnowania z silikonów. Trzeba tylko pamiętać o regularnym ich zmywaniu i odpowiedniej pielęgnacji.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:43   #1515
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ok dziękuję na razie dopiero dwa tygodnie się męczę więc pewnie to stanowczo za mało... Dziś dostanę Amlę więc dołączę do pielęgnacji, pamiętam że jak jej używałam kiedyś włosy się strasznie elektryzowały.. no ale zobaczymy teraz..
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:37   #1516
Kasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ehh ja tu czegoś nie rozumiem.. Skoro większość silikonów da się zmyć za pomocą delikatnych szamponów np Babydream( wynika to z pierwszej strony wątku) to mogę zawsze ich używać skoro myje na codzień włosy właśnie Babydreamem..? Chyba wystarczy tylko unikać tych 4 zmywalnych za pomocą SLS...:confused :
Kasiexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:52   #1517
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

mozesz, tylko pytanie czy musisz

i wez jeszcze poprawke na to ze lista z pierwszej strony nie posiada źródła, nie wiadomo kto, kiedy i na jakiej podstawie ja stworzyl, a już ze sprawdzonych zrodel wiemy, ze ejst w niej kilka bledow (m.in. dotyczacych zmywalnosci silikonow cyklicznych)
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:57   #1518
Kasiexx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ja bez silikonów to jak bez ręki, włosy mam masakryczne, suche i napuszone także to moj jedyny ratunek...
Kasiexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 13:11   #1519
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny, zmieniłam szampon i odżywkę (na Seboradin-kurację z czarną rzodkwią), zakupiłam również maskę WAX. Po dwóch użyciach (WAX tylko raz), włosy są o niebo lepsze. Raz, że jest mniejszy łupież, dwa, że się tak nie tłuszczą, trzy, że się nie elektryzują
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 01:47   #1520
mikam121
Zadomowienie
 
Avatar mikam121
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 422
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

ejj dziewczyny a ja juz przerobilam temat tabletek -dobrze dzialaja ..az za dobrze w moim przypadku xd
chcialabym jakis szampon silnie odzywiajacy i regenerujacy wlosy.
polecacie jakies? cena nie gra roli wazne zeby dzialal )
__________________
Chuligan i tyle..
mikam121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:41   #1521
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

1. jedyna funkcja szamponu jest mycie (z wyjatkiem oczywiscie szamponow leczniczych, ale to inny temat)

2. od odzywiania sa odzywki i maski.

3. wyszukiwarka i czytanie informacji ZANIM zada sie pytanie to dobry pomysl.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 17:18   #1522
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Szampony - choćby i było na nich napisane, że odżywcze, to tylko po to, żeby naciągnąć potencjalnego klienta. Zastanów się sama. Ile trzymasz ten szampon na włosach, żeby miały w nie wniknąć jakiekolwiek dobroczynne substancje.

A tak wracając do kosmetyków bez silikonów, to moja Placenta nie ma ich w składzie. Za to ostatnio kupiłam maskę z Biovaxu, skuszona pozytywnymi opiniami, no i widzę, że Amodimethicone ma... Zużyję tę maskę, bo szkoda mi ją wyrzucić, tym bardziej, że fajnie działa. Tragedia za to jest z Avonowym serum na suche końcówki... Cóż, mimo że ma tyle silikonów, to zastanawiam się nad nim, bo równie świetnie działa na włosy. Co sądzicie?
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje

Edytowane przez Heksacyjanek
Czas edycji: 2011-01-09 o 17:57
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:01   #1523
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
A tak wracając do kosmetyków bez silikonów, to moja Placenta nie ma ich w składzie. Za to ostatnio kupiłam maskę z Biovaxu, skuszona pozytywnymi opiniami, no i widzę, że Amodimethicone ma... Zużyję tę maskę, bo szkoda mi ją wyrzucić, tym bardziej, że fajnie działa. Tragedia za to jest z Avonowym serum na suche końcówki... Cóż, mimo że ma tyle silikonów, to zastanawiam się nad nim, bo równie świetnie działa na włosy. Co sądzicie?
Ale amodimethicone nie jest "złym" sylikonem
Ja np bardzo lubię go w odżywkach, za innymi nie przepadam ale on moim włosom krzywdy nie robi.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2011-01-09 o 18:04
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:06   #1524
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

No to kamień z serca... A co sądzicie o tym serum z Avonu? Jest jakieś, które dobrze działa, a nie zawiera silikonów? A może można coś samemu zrobić w warunkach domowych?
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:30   #1525
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
No to kamień z serca... A co sądzicie o tym serum z Avonu? Jest jakieś, które dobrze działa, a nie zawiera silikonów? A może można coś samemu zrobić w warunkach domowych?
Ale sera do końcówek będą zawierały silikony Jak chcesz ich uniknąć, to możesz sporządzić jakieś serum z Mazideł (na stronie sklepu są podane receptury) albo np. wcierać we włosy odrobinkę lekkiego oleju. Ja jednak czasami lubię zabezpieczać włosy serum silikonowym lub olejkiem na bazie parafiny Jeśli włosy potrzebują lepszej ochrony przed uszkodzeniami, nie ma co się obawiać substancji oblepiających i tak częśćkosmetyku się wytrze przed następnym myciem
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:35   #1526
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

No ja właśnie dużo prostuję i to serum wydaje mi się całkiem odpowiednie przy takim katowaniu włosów.
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:17   #1527
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
No ja właśnie dużo prostuję i to serum wydaje mi się całkiem odpowiednie przy takim katowaniu włosów.
...myślę że trzeba również zwrócić uwagę czy serum nie zawiera alkoholu w składzie, tak jak biosilk na 2 miejscu - wysusza i to bardzo. Jeśli masz obawę przed używaniem serum myślę że dobrym rozwiązaniem jest odżywka bez spłukiwania, u mnie sprawdza się tak jak serum. Bardzo fajny skład ma Lanza bez spłukiwania, Joanna też są ok.

weegirl
fajny awatar

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
No ja właśnie dużo prostuję i to serum wydaje mi się całkiem odpowiednie przy takim katowaniu włosów.
jeśli chodzi o prostowanie to inna bajka...
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-01-09 o 19:21
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:48   #1528
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o prostowanie to inna bajka...
tzn?

Z tego, co pamiętam, to to serum ma i alkohol. W sumie nie mam przesuszonych końcówek, ale myślę, że to bardziej zasługa maski niż serum...
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 20:10   #1529
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
tzn?

Z tego, co pamiętam, to to serum ma i alkohol. W sumie nie mam przesuszonych końcówek, ale myślę, że to bardziej zasługa maski niż serum...
4 pierwsze składniki są decydujące jeśli chodzi o skład kosmetyku...ja z Biosilku zrezygnowałam, co do prostowania to przydały by się jakieś dobre kosmetyki termoaktywne (napisałam inna bajka mając na myśli to że nie prostuję włosów) - jednak kupując taki kosmetyk zwracałabym uwagę właśnie na 4 pierwsze składniki, jakie silikony zawierają-nie przepadam za tymi ciężko zmywalnymi ze względu iż myję włosy odżywką, czy zawiera alkohol czy też nie, bo u mnie powoduje ewidentne przesuszenie włosów.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 20:21   #1530
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

4 pierwsze składniki: Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Alcohol Denat., Dimethicone... Chyba oddam to serum i zacznę używać zwykłych odżywek...
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.