Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 07:33   #1651
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy czerwony z fioletem się gryzą?

zawsze wiedzialam, ze się gryzą. ALe kilka dni temu w amerykańskiej werdji programu 'jak się nie ubierac' zaproponowano polaczenie fioletowej kiecki i niebieskich butow...
ale sama jechalam rok temu na wesele w fioletowej bluzce i niebieskiej spodnicy (sic!) - siostra (artystyczna jest bardzo) dobierala odcienie.
Wiec wszytsko pewnie zalezy jakie to odcienie fioletu i czerwieni....

Przypomne tylko, ze kiedy uczono iz rozowy i czerowny sie gryza a swego czasu promowane bylo polaczenie tych dwoch kolorow w odpowiednich odcieniach.

Ciezko bedzie doradzic nie widzac kolorow na zywo...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 09:00   #1652
reasumujac
Rozeznanie
 
Avatar reasumujac
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 528
GG do reasumujac
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dawno nic tu nie wrzucałam bo nie mam zbyt wiele czasu, żeby szyć w ciągu roku akademickiego ale przez święta uszyłam pudrową spódniczkę i torebkę z czarnego skaju
reasumujac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 09:12   #1653
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dawniej nie zastanawiałabym się ani minuty ,tylko po prostu poszłabym fioletowo -czerwona i już Się starzeję chyba.Ale tak poważnie ,to ten fiolet jest bardzo spokojny.Jak to się dzieje, że kiedy komuś szyję wiem na 100 czy będzie to fajne czy nie a sobie ... szkoda gadać
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 11:53   #1654
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez reasumujac Pokaż wiadomość
Dawno nic tu nie wrzucałam bo nie mam zbyt wiele czasu, żeby szyć w ciągu roku akademickiego ale przez święta uszyłam pudrową spódniczkę i torebkę z czarnego skaju

No, śliczna ta spódniczka!!!
Pochodziłabym chętnie w takowej lecz nie chadzam w spódnicach, co chyba czas zmienić. Poproszę o grubsze nogi
__________________
sama.....nie znaczy samotna
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 23:54   #1655
czekoladowyburak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

a czy Burda young jest dostępna w Polsce? w empiku się nie spotkałam, a szukam jakiegoś wykroju na tego typu sukienkę:
http://www.burdafashion.com/en/Patte...9-1450000.html
na forum nie znalazłam nic podobnego...
czekoladowyburak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:38   #1656
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez reasumujac Pokaż wiadomość
Dawno nic tu nie wrzucałam bo nie mam zbyt wiele czasu, żeby szyć w ciągu roku akademickiego ale przez święta uszyłam pudrową spódniczkę i torebkę z czarnego skaju
Brawo! Świetnie Ci wyszla ta spódniczka - czy to nie fason, ktory niedawno tez tutaj wklejalam? Moze uszylysme te samą. A torebeczka kapitalna. Gratuluję zdolności

Cytat:
Napisane przez czekoladowyburak Pokaż wiadomość
a czy Burda young jest dostępna w Polsce? w empiku się nie spotkałam, a szukam jakiegoś wykroju na tego typu sukienkę:
http://www.burdafashion.com/en/Patte...9-1450000.html
na forum nie znalazłam nic podobnego...
Generalnie nie spotkałam sie jeszcze z budrą yung ale nie szukałam więc w 100 % nie potwierdzę czy w PL jest dostępna czy nie.

Cos ode mnie. Sukienka z dzianiny szyta na Świeta. Niestety pogoda nie dopisała i czeka na lepsze czasy.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 07:58   #1657
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

piękna kiecka Susanno! Ładnie odszyta na szwach. Masz talent!! I do tego mój ulubiony fason!!

szukam ostatnio podobnego wykroju, coś znalazłam ale dekolt mi się nie podoba, ciekawe czy uda mi się go zmienić....
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 08:02   #1658
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Red face Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnio dziękuję wykrój pochodzi z Burdy z 2007 roku. Myślę, że ze zmianą dekoltu nie byłoby problemu (zależy jaki chcesz) ale ten co w mojej sukience bardzo fajnie wygląda przy niewielkim biuście.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:04   #1659
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Susanno, a który nr? może go akurat mam. Bo właśnie szukam sukienki z okrągłym dekoltem a w tym fasonie znalazłam tylko taki trapez (zwężany przy szyi, przy biuście szeroki) i nie bardzo mi się to podoba. Biustu specjalnie małego nie mam, ale ostatnio też wole proste fasony
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:10   #1660
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnio sprawdziłam - ta sukienka jest z nr 12/2007 O pamiętam, ze w tym numerze były piękne sukienki na takie wyjątkowe okazje
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:12   #1661
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziękuje Kochana
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 18:52   #1662
ptaszekmm
Raczkowanie
 
Avatar ptaszekmm
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 42
Jak uszyć tutu?

Wieelkie pytanie do szyjących Wizażanek
Marzę o tutu zamieszczonym na zdjęciu, ale mogę nigdzie takiego znależć, większość to po prostu warstwy materiału naszyte na gumkę, a mi chodzi...no, o takie jak na zdjęciu ;>
Więc postanowiłam podjąć próbę uszycia sobie owego ciuszka. I tu pytanie do Was: jak się za to zabrać?... Bo jeśli o szycie idzie to jestem raczej, hm, laikiem. Ale ambitnym
ptaszekmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 18:56   #1663
ptaszekmm
Raczkowanie
 
Avatar ptaszekmm
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 42
Dot.: Jak uszyć tutu?

Aa, i zdjęcie ;DZałącznik 3031076
ptaszekmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 21:02   #1664
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Witam
dawno mnie tu nie było, ale i dawno nie szyłam,
W tej chwili mam na tapecie zwiewna, dluga do ziemi spódnice, ale juz mam kilka innych projektów w głowie.
I stąd moje pytanie, czy szył ktos sukienke z burdy 5/2009 model 117?
kusi mnie bardzo, ale nie wiem czy sukienka nie bedzie obciskała w ramionach, czy bedzie sie dalo w niej podniesc rece do gory
zastanawiam się, czy ewentualnie nie zrobic ich troche szerszych, wszelkie sugestie mile widziane
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 11:18   #1665
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Witam
dawno mnie tu nie było, ale i dawno nie szyłam,
W tej chwili mam na tapecie zwiewna, dluga do ziemi spódnice, ale juz mam kilka innych projektów w głowie.
I stąd moje pytanie, czy szył ktos sukienke z burdy 5/2009 model 117?
kusi mnie bardzo, ale nie wiem czy sukienka nie bedzie obciskała w ramionach, czy bedzie sie dalo w niej podniesc rece do gory
zastanawiam się, czy ewentualnie nie zrobic ich troche szerszych, wszelkie sugestie mile widziane
Ja ją szyłam tzn nie tą konkretnie, bo na Twoim zdjęciu jest 117B a ja szyłam właśnie 117, chociaż nie wiem czym one się różnią. No więc moim zdaniem sukienka jest raczej wygodna, jak na ten typ znaczy się. Ja ją szyłam z satyny, na ślub cywilny, więc co prawda niewiele tam musiałam machać rękami ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu. Ja ją jeszcze musiałam zwężyć, ale jestem raczej wąska w ramionach. No i dekolt jest taki jakby ruchomy więc to też daje jakąś swobodę ruchów.
Jeszcze betty_b szyła ten model, z tego co pamiętam, może też się wypowie

Gdzieś tam na wcześniejszych stronach są zdjęcia.
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 11:51   #1666
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

dziękuję tak mi się wydawało, że już tą sukienkę tu widziałam, ale nie pamiętałam zupełnie kto i kiedy ja pokazywał, znalazłam przed chwilą i tą Twoja i Betty i ślicznie wyglądają,
swoja chce uszyć z tej bawełny, materiał jeszcze do mnie nie dotarł, wiec nie wiem jaka bedzie w dotyku, ale prawdopodobnie niezbyt elastyczna, dlatego tak się obawiam, tego ograniczenia ruchu w ramionach, to ma byc letnia sukinka na codzien, wiec chce zeby byla wygodna i nie krepowała ruchów,
od wczoraj się nad tym zastanawiam i w miedzy czasie znalazłam inna sukienke, prostszą i być moze bardziej odpowiednia dla tego materiału, z burdy 2/2009

hmmm chyba musze poczekac az material do mnie dotrze ;-) a póki co zbieram dane ;-)
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:55   #1667
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Witam
dawno mnie tu nie było, ale i dawno nie szyłam,
W tej chwili mam na tapecie zwiewna, dluga do ziemi spódnice, ale juz mam kilka innych projektów w głowie.
I stąd moje pytanie, czy szył ktos sukienke z burdy 5/2009 model 117?
kusi mnie bardzo, ale nie wiem czy sukienka nie bedzie obciskała w ramionach, czy bedzie sie dalo w niej podniesc rece do gory
zastanawiam się, czy ewentualnie nie zrobic ich troche szerszych, wszelkie sugestie mile widziane
Ja też szyłam tą sukienkę, wstawiałam ją w okolicach maja właśnie, ale zdjęcie było niezbyt dobrej jakości, bo z tel.
Sukienka jest wygodna, ja szyłam z satyny. Rękawki wyszły takie raczej luźno opadające, więc nie ma obaw, żeby była zbyt wąska. Tym bardziej, że ja mam raczej szerokie ramiona.

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1242158049

Edytowane przez MarudexuS
Czas edycji: 2010-04-17 o 12:59
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 18:08   #1668
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
dziękuję tak mi się wydawało, że już tą sukienkę tu widziałam, ale nie pamiętałam zupełnie kto i kiedy ja pokazywał, znalazłam przed chwilą i tą Twoja i Betty i ślicznie wyglądają,
swoja chce uszyć z tej bawełny, materiał jeszcze do mnie nie dotarł, wiec nie wiem jaka bedzie w dotyku, ale prawdopodobnie niezbyt elastyczna, dlatego tak się obawiam, tego ograniczenia ruchu w ramionach, to ma byc letnia sukinka na codzien, wiec chce zeby byla wygodna i nie krepowała ruchów,
od wczoraj się nad tym zastanawiam i w miedzy czasie znalazłam inna sukienke, prostszą i być moze bardziej odpowiednia dla tego materiału, z burdy 2/2009

hmmm chyba musze poczekac az material do mnie dotrze ;-) a póki co zbieram dane ;-)

Ha! A tą też akurat szyłam, widzę, że mamy podobne gusty Nie wstawiałam jej tutaj do wątku, bo jakoś o niej zapomniałam. W tej ramiona z całą pewnością nie będą za wąskie, bo w zasadzie to nie ma rękawów tylko przedłużenie całości. Ale jeszcze nie miałam jej okazji założyć na żadne wyjście, więc jak jest z wygodą w praktyce, to niestety nie wiem, ale mierzona po uszyciu wydaje się całkiem całkiem. Aha, i ma piękne wycięcie z tyłu

Edytowane przez kociczek
Czas edycji: 2010-04-17 o 18:10
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 18:49   #1669
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ja też szyłam tą sukienkę, wstawiałam ją w okolicach maja właśnie, ale zdjęcie było niezbyt dobrej jakości, bo z tel.
Sukienka jest wygodna, ja szyłam z satyny. Rękawki wyszły takie raczej luźno opadające, więc nie ma obaw, żeby była zbyt wąska. Tym bardziej, że ja mam raczej szerokie ramiona.

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1242158049
Dzięki za informacje sukienka jest świetna, co raz bardziej mi się podoba ten model tylko chyba bede musiała znalezc inny material do niej, bardziej elastyczne

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
Ha! A tą też akurat szyłam, widzę, że mamy podobne gusty Nie wstawiałam jej tutaj do wątku, bo jakoś o niej zapomniałam. W tej ramiona z całą pewnością nie będą za wąskie, bo w zasadzie to nie ma rękawów tylko przedłużenie całości. Ale jeszcze nie miałam jej okazji założyć na żadne wyjście, więc jak jest z wygodą w praktyce, to niestety nie wiem, ale mierzona po uszyciu wydaje się całkiem całkiem. Aha, i ma piękne wycięcie z tyłu
wlasnie te pseudo-rekawki bardzo mi się w niej podobaja, mam jedna sukienke z podobnymi rekawami i wyglada to bardzo ladnie i przyjemnie sie nosi, a o sukience z wycieciem na plecach mysle juz od kilku lat ;-)
to moze sie pochwalisz sukienka?
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 07:37   #1670
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
od wczoraj się nad tym zastanawiam i w miedzy czasie znalazłam inna sukienke, prostszą i być moze bardziej odpowiednia dla tego materiału, z burdy 2/2009
hej, popatrz na te sukienki jeszcze:
http://sewingbytheseatofmypants.blog...ogress_16.html - fajna
http://www.assortednotions.com/search/label/02-2009-124 - mniej fajna, nawet ta babka którą ją uszyła ma mieszane uczucia

oba blogi warte obejrzenia zwłaszcza ten drugi.

A ja się przy okazji pochwalę nową bluzką, burda Szycie krok po kroku chyba z roku 2007, cienki batyst w grochy, cena za metr ok. 25 zł, kupiłam 0,8 (potrzeba wg burdy 0,7, ale ja wydłużałam bluzkę) w oryginale bluzka ma wg burdy 54 cm długości, ja wydłużyłam górną część o 1 cm i dolną o 5 cm, więc teoretycznie ma 60cm, ale nie mierzyłam. mi się bardzo podoba, szyje się błyskawicznie, materiału potrzeba tyle co nic, na pewno jeszcze skorzystam z tego wykroju.
Uwaga odnośnie opisu w burdzie - bo się namęczyłam z wszyciem tasiemki ze skosu na obszyciu dekoltu. napisane było - tasiemkę ze skosu złożyć prawą stroną DO ŚRODKA... i nijak mi nie wychodziło, żeby było ładnie, zrobiłam po swojemu - prawą stroną na zewnątrz, i tak nie jest idealnie, ja nigdy nie wiem jak obszywać dekolty, ale wygląda ok, szycia nie widać
__________________
djin djin

Edytowane przez MarthaB
Czas edycji: 2010-04-19 o 09:16 Powód: dodałam zdjęcia
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:00   #1671
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

bluzka wygląda super! z reszta już ci to mówiłam

a ten drugi blog znam, hmm ale wczytałam się w notkę i nie zauwazyłam, zeby ta dziewczyna byla szczegolnie niezadowolona z sukienki ;-)
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:13   #1672
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
A ja się przy okazji pochwalę nową bluzką, burda Szycie krok po kroku chyba z roku 2007, cienki batyst w grochy, cena za metr ok. 25 zł, kupiłam 0,8 (potrzeba wg burdy 0,7, ale ja wydłużałam bluzkę) w oryginale bluzka ma wg burdy 54 cm długości, ja wydłużyłam górną część o 1 cm i dolną o 5 cm, więc teoretycznie ma 60cm, ale nie mierzyłam. mi się bardzo podoba, szyje się błyskawicznie, materiału potrzeba tyle co nic, na pewno jeszcze skorzystam z tego wykroju.
Uwaga odnośnie opisu w burdzie - bo się namęczyłam z wszyciem tasiemki ze skosu na obszyciu dekoltu. napisane było - tasiemkę ze skosu złożyć prawą stroną DO ŚRODKA... i nijak mi nie wychodziło, żeby było ładnie, zrobiłam po swojemu - prawą stroną na zewnątrz, i tak nie jest idealnie, ja nigdy nie wiem jak obszywać dekolty, ale wygląda ok, szycia nie widać
Piękna bluzeczka Wiesz, ja tez czasem mam problemy z tym co piszą w burdzie w opisie szycia. Bywa, ze często robię po swojemu i tez jest ok
Ostatnio miałam dylemat z bombką. W opisie burdy było, zeby na dole gumkę wszyć, tym razem jednak wszyłam, bo lepiej sie ułożyła. Zreszta widać na fotce
I dodatkowo prezentuje bluzeczkę. Chodziłam za tym wykrojem kilka tygodni. Bo tkanina była droga i nie chciałam popsuć przerabiając jakiś inny wykrój. Ale wyszło mi tak jak chciałam

Na fotkach bluzka z dzianinki z burdy sprzed chyba 6 lat I spódniczka bombka, z sukienki, o której kilka dni temu rozmawiałyśmy (dziewczyny wklejały takiej czarnej sukienki bombki). Tak myślałam, trzeba było dodać 10 cm (mam 169 cm wzrostu) bo inaczej by była za bardzo nad kolano.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:48   #1673
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Na fotkach bluzka z dzianinki z burdy sprzed chyba 6 lat I spódniczka bombka, z sukienki, o której kilka dni temu rozmawiałyśmy (dziewczyny wklejały takiej czarnej sukienki bombki). Tak myślałam, trzeba było dodać 10 cm (mam 169 cm wzrostu) bo inaczej by była za bardzo nad kolano.
piękna bluzka! szkoda, że nie mam takich starych burd. i szkoda, że nie można ich jakoś skserować czy coś
a ja mam 182 cm wzrostu - i ZAWSZE wydłużam spódnice, sukienki i bluzki. i zawsze się zastawiam jak się będą te ubrania układały - zwłaszcza sukienki, żeby mi potem nie podchodziły pod pachy. Niezbyt mi się chce przerabiać wykroje tak jak jest opisane
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:53   #1674
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
piękna bluzka! szkoda, że nie mam takich starych burd. i szkoda, że nie można ich jakoś skserować czy coś
a ja mam 182 cm wzrostu - i ZAWSZE wydłużam spódnice, sukienki i bluzki. i zawsze się zastawiam jak się będą te ubrania układały - zwłaszcza sukienki, żeby mi potem nie podchodziły pod pachy. Niezbyt mi się chce przerabiać wykroje tak jak jest opisane
A dziękuje te burdy zachomikowała moja siostra, cale szczęście mieszka nie daleko. Ale tez czasem żałuje, ze kserowanie wykroju jest całkiem nie opłacalne. Bo ksera są takie duże, ale kosztuje ta majątek....

Co do wzrostu, to ja mam zaburzone proporcje - kończy się przedłużaniem spodni i spódnic oraz rękawów w bluzek. Zastanawia mnie, czemu nie robią wykrojów na wysokie kobiety? Zwłaszcza, ze robią na niskie....
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 11:35   #1675
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje sukienka jest świetna, co raz bardziej mi się podoba ten model tylko chyba bede musiała znalezc inny material do niej, bardziej elastyczne



wlasnie te pseudo-rekawki bardzo mi się w niej podobaja, mam jedna sukienke z podobnymi rekawami i wyglada to bardzo ladnie i przyjemnie sie nosi, a o sukience z wycieciem na plecach mysle juz od kilku lat ;-)
to moze sie pochwalisz sukienka?
No to się chwalę ...

Teraz jak tak patrzę na te zdjęcia, to jednak mi się bardziej ta druga sukienka podoba i prawdę mówiąc jest też o dziwo wygodniejsza. Ale całkiem możliwe, że tą tutaj troszkę sknociłam, bo to była akurat moja pierwsza szyta sukienka i chyba ją ciut za bardzo zwężyłam na pupie (zawsze się boję, że będzie na mnie wisieć, i czasem tak się kończy to zmniejszanie )
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:14   #1676
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Wiśnia śliczne ubrania, a materiał na bluzkę piękny, świetnie wygląda w tym fasonie

Kociczku fajna ta sukienka i nic a nic nie widać, żebyś ją sknociła a w biodrach jest akurat (przynajmniej tak wyglada na zdjęciu ) tylko rękawki są bardziej obszerne niż się spodziewałam ale ślicznie się na tobie ukłąda
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:50   #1677
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

MarthaB Fajnie Ci ta bluzeczka wyszła Urocze te groszki

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Piękna bluzeczka Wiesz, ja tez czasem mam problemy z tym co piszą w burdzie w opisie szycia. Bywa, ze często robię po swojemu i tez jest ok
Mam tak samo. Opisy z burdy często POWALAJĄ logiką tez szyję po swojemu
Bardzo podoba mi się spódniczka, lubie takie fasony I bluzeczka tez niczego sobie

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
No to się chwalę ...

Teraz jak tak patrzę na te zdjęcia, to jednak mi się bardziej ta druga sukienka podoba i prawdę mówiąc jest też o dziwo wygodniejsza. Ale całkiem możliwe, że tą tutaj troszkę sknociłam, bo to była akurat moja pierwsza szyta sukienka i chyba ją ciut za bardzo zwężyłam na pupie (zawsze się boję, że będzie na mnie wisieć, i czasem tak się kończy to zmniejszanie )
Ulala śliczna! Pięknie Ci wyszła Jestem pod wrażeniem zdolności
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:45   #1678
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny rewelacyjne ciuszki uszyłyście
Nic tylko się zachwycać

A juz ta sukienka biała z czarnym wzorem ......... Miodzio
i nic nie widac zeby była za ciasna. Idealnie lezy
A figury to zazdraszczam nieziemsko

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
piękna bluzka! szkoda, że nie mam takich starych burd. i szkoda, że nie można ich jakoś skserować czy coś
a ja mam 182 cm wzrostu - i ZAWSZE wydłużam spódnice, sukienki i bluzki. i zawsze się zastawiam jak się będą te ubrania układały - zwłaszcza sukienki, żeby mi potem nie podchodziły pod pachy. Niezbyt mi się chce przerabiać wykroje tak jak jest opisane
Szkoda ze blizej nie mieszkasz mam spory dorobem Burd nawet z '96. A juz z '97 to na pewno mam conajmniej kilka szt
Kiedys to sie kupowało te gazetki bo i tansze i wiele wiecej wykrojów w nich było
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 15:47   #1679
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez marikusia Pokaż wiadomość
A ja ostatnio zajęlam sie szyciem misi... Nie dla siebie, ale na prezenty... Niestety pierwowzory mają stanowczo za male głowy, ale jak uszyję następne z większymi to pokażę...
Witajcie Dziewczyny!
Dzisiaj trafiłam na ten wątek i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych zdolności. Większość z was chyba amatorsko się szyciem nie zajmuje...?

Swojego czasu zajmowałam się (podobnie jak Marikusia) szyciem Miśków dla najbliższych. gdyby co, to służę pomocą i wzorami. Poniżej parę moich skarbów

Pozdrawiam

Edytowane przez Lucy1111
Czas edycji: 2011-01-16 o 22:35
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 15:51   #1680
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Aha, chciałam Was jeszcze zapytać, jak sobie radzicie z wykończeniem brzegów tkaniny, jeśli nie posiadacie overlocka? Typowy zygzak nie zawsze estetycznie wygląda. Tasiemki? Szew francuski?
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.