zbyt puszyste włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-05, 12:05   #1
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352

zbyt puszyste włosy


Najczesciej dziewczyny chca miec puszyste wlosy,a ja niestety je mam i chcialabym sie dowiedziec czy jest jakis kosmetyk (np.szampon) ktory wygladzi je. Nie chce miec wciaz "szopy" na glowie(szczegolnie gdy jest wilgotno). Uzywalam szamponu L'oreal Intensywne Wygladzanie ale nie zauwazylam zadnych efektow. Prosze o rade.
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 12:09   #2
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Co z puszystymi wlosami?

Rany... Jak ja chciałabym mieć taki problem [img]icons/icon9.gif[/img] Ja z kolei mam na włosach wieczną ślizgawkę. Gumki zsuwają mi się jak nie zawiążę ich tak, że mam wytrzeszcz oczu [img]icons/icon12.gif[/img]
Z tego co pamiętam, to szampon z ceramidami R L'Oreala absolutnie mi nie odpowiadał, bo tak wygładzał włosy, że chciało mi się płakać. Spróbuj. Może Ci pomoże [img]icons/icon7.gif[/img]
Życzę wytrwałości i cierpliwości. Ja jej nie mam jeśli idzie o moje włosy...
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 12:23   #3
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Co z puszystymi wlosami?

Gwarantowanej recepty nikt Ci nie da - włosy reagują szalenie indywidualnie; może Mgiełka i Basia zauważą ten post; mają spore doświadczenia.
Przyznam, że ja sie poddałam - najpierw zaczęłam włosy wiązać, a potem ścięłam krótko [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale z tym środków, które dawały efekty, wymieniłabym:
#1. Z popularnych : Pantene Pro-V (ten był dla mnie aż "za dobry" - włosy wisiały mi jak strąki (dokładnie jak na pani z reklamy, ale mnie w takiej fryzurze nie do twarzy)
#2. OleoRelax Kerastase (bardzo zmiękcza włosy i uelastycznia je, więc jeśli masz proste to się zachwycisz, ale jeśli maja tendencję do skręcania się i nie chcesz takiego efektu - to mozesz nie być zadowolona)
#3. Kerastase seria Nutri - ale kosmetyki mają trzy wersje o róznej sile działania - naljepiej zaopatrzyc się w próbki - ja miałam szampon i odżywkę #3 do suchych i grubych włosów i były za mocne; natomiast maseczka bardzo dobra.
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 15:19   #4
kkarolinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 352
Do "maga" Re: Co z puszystymi wlosami?

Dzieki za odpowiedz. Moglabys (jesli pamietasz) podac mi dokladniejsza nazwe tego szamponu Pantene Pro-V. Bo on jest jak kazdy szampon do roznych rodzajow wlosow i nie wiem ktory daje takie efekty o ktorych pisalas. Z gory DZIEKI!
kkarolinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 17:02   #5
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Co z puszystymi wlosami?

Zauważyłam, Maguś [img]icons/icon7.gif[/img]. Do wygładzania włosów polecałabym odżywki, nie szampony. Po szamponie wygładzającym efekt może być fajny, ale one nie tylko obciążają, lecz również wpływają na przetłuszczanie się włosów. O ile nie myjesz włosów codziennie, może to być niewygodne. Ja czasem tak robię, że myję włosy przy głowie innym szamponem, a na całej długości innym [img]icons/icon7.gif[/img]. Ma to oczywiście sens tylko, gdy masz długie włosy.
Dobra, teraz o kosmetykach. Wygładzają zawyczaj odżywki do włosów suchych. Wszystkie te lepsze obciążają trochę włosy, co sprawia, że "szopa" jest mniejsza. Polecam Kerastase - cała seria do włosów suchych (Nutritive) bardzo je wygładza. Z tym że nie spotkałam jeszcze takiego zakładu fryzjerskiego, w którym dano by mi próbkę bez kupowania czegokolwiek. Traktowane są jak "bonusy", a nie jako forma promocji firmy. Płacz i zgrzytanie zębami... Jak ty to robisz Maga???? Odżywki Kerastase to wydatek rzędu 80 zł za 150 ml.
Tańszy jest L'Oreal Professionnel. 45 zł za 150 ml. Maseczka Intense repair (Cuti liss system) dobrze odżywia i naprawdę wygładza włosy. Jest też szampon (33 zł o ile się nie mylę), nie wiem jak działa. Ta sama firma wprowadziła teraz nową serię wygładzającą, jeszcze nie próbowałam, ale radzę przepisać skład z L'Oreala, którego masz w domu, może się okazać, że to ten sam szampon, tylko w innej butelce [img]icons/icon9.gif[/img].
Z supermarketowych niezła jest L'Oreala Elseve maseczka z nutri-ceramidami (takie pomarańczowe, okrągłe pudełko), ok 19 zł/150 ml.
A teraz mój hit - Alfaparf, maseczka (nie pamiętam nazwy, wpisz w wyszukiwarkę na forum, już o niej pisałam) 25 zł/250 ml. Świetnie odżywia i wygładza włosy, przy tym są lekko rozświetlone. Alfaparf kupisz tylko w sklepie fryzjerskim.
Możesz też się zaopatrzyć w No Frizz (St. Ives) Retexturizing serum. Na mnie co prawda nie działało (to taki olejek, który się wciera we włosy), ale moja koleżanka była zadowolona, nie miała tak puszystych włosów jak ja, może dlatego tak dobrze jej wygładziło włosy.
Jest jeszcze parę kosmetyków do włosów suchych (Schwarzkopf seria profesjonalna, Dora, Les Karites, Kadus), ale raczej średnio wygładzają włosy, więc nie polecam. Może z wymienionych w nawiasie najbardziej Dora (26 zł/250 ml, w aptekach), to jest włoska firma - I COSMETICI di DORA. Jednak Basia zwróciła mi uwagę, że alkohol jest w niej dosyć wysoko, więc już nie wiem, co o niej sądzić (moje włosy są zadowolone [img]icons/icon7.gif[/img], ale z czasem mogą zmienić zdanie [img]icons/icon9.gif[/img] ).
W tej chwili jestem w trakcie testowania kosmetyków L'anzy. Zobaczę jak działają i najwyżej coś dopiszę.
Pozdrawiam.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 18:02   #6
JazzyW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 34
Re: Co z puszystymi wlosami?

Do wygładzania włosów to NIE żadne odżywki ani szampony, bo odżywki są do odżywiania, a szampony są do mycia. DO wygładzania najlepszym produktem jaki spotkałam (i używam) jest z serii High Hair Wella "wygładzacz", który nazywa się Smooth and Curl Liquid. Odrobinę na rękę, rozsmarować w dłoniach i delikatnie przejechać po włosach. Poczekać. Ładnie wygładza. Ale też i ładnie kosztuje. Ok. 50 zł [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
JazzyW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-05, 18:11   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Do "maga" Re: Co z puszystymi wlosami?

To był szamponik do normalnych włosów; ale już dosyć dawno temu go używałam, pewnie ze trzy razy firma zmieniła coś w nazwie, żeby uatrakcyjnić produkt [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.