Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw! - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 13:45   #3361
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Alexandra - ja tak samo mialam przez ten tydzien, największa wymówka - pogoda, wczoraj juz mi bylo mega ciezko biegac, ale sie przelamalam, jak padal sneig tez dawałam rade i efekt taki że przez cała zię zachorowałam tylko raz a zazwyczaj choruje minimalnie 3 razy... skoro zaczełelas dopiero przygode z beiganiem to spokojnie, biegaj-truchtaj ile masz siły, i z czasem zwiększaj powolutku czas.

tomalinka - jak chcesz chudnąć biegnij wolno, a zobaczysz kondycja sama Ci się poprawi ja tak mam że z początku zaczynałam 15,20 minutek teraz potrafię truchtać 40 min, co prawda wolnym tempem ale efekty widze
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 14:07   #3362
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
tomalinka - jak chcesz chudnąć biegnij wolno, a zobaczysz kondycja sama Ci się poprawi ja tak mam że z początku zaczynałam 15,20 minutek teraz potrafię truchtać 40 min, co prawda wolnym tempem ale efekty widze
Amelia_bm i SeeTheSun - dzięki za odp.
Mam mobilizację będę walczyć dalej.. zobaczymy jak bedzie z postępami
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 14:10   #3363
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
Alexandra - ja tak samo mialam przez ten tydzien, największa wymówka - pogoda, wczoraj juz mi bylo mega ciezko biegac, ale sie przelamalam, jak padal sneig tez dawałam rade i efekt taki że przez cała zię zachorowałam tylko raz a zazwyczaj choruje minimalnie 3 razy... skoro zaczełelas dopiero przygode z beiganiem to spokojnie, biegaj-truchtaj ile masz siły, i z czasem zwiększaj powolutku czas.
Dlatego nie mam wyrzutów sumienia i nie jest tak, że zganiam na pogodę ale wiem, ze po prostu się zmęczę bez sensu w taki wiatr i deszcz.
__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 17:00   #3364
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość

tomalinka -co prawda wolnym tempem ale efekty widze
A jakie?
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 19:11   #3365
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Dzieki truchtaniu - bieganiu schudłam już 6 kg oczywiście z dietką i kondycja też mi się poprawiła
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 20:42   #3366
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
Dzieki truchtaniu - bieganiu schudłam już 6 kg oczywiście z dietką i kondycja też mi się poprawiła

Ja rowniez Ale schudlam 5 kg
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 20:51   #3367
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Motywujecie mnie A co jecie przed i po bieganiu? I w jakim odstępie czasu od treningu?
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 21:02   #3368
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja bym radziła Ci jeść ze 2 godziny przed bieganiem, inaczej (delikatnie mówiąc) kiepsko się truchta :P
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:05   #3369
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Tak ja jestem na diecie 1000-1200, słodycze odrzuciłam całkiem, cukier tez, pieczywa jem mało, zazwyczaj chrupkie, dużo warzyw, do każdego posiłku coś, obiad tako domowy ( połowa ilości co kiedyś ) a jakieś 2h przed bieganiem jem zazwyczaj warzywka, np surówke z marchewki... ogólem przed samym biegiem nie radze jeść i pić ( mi chlupie w żołądku, albo czuje ciągle obiad )
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:15   #3370
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja biegam na czczo, lekkie śniadanie jem po powrocie, a 2-3h później drugie. Zazdroszczę efektów Mnie póki co drugi dzień męczą zakwasy, kurcze, a przecież się rozciągałam
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:26   #3371
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

1000-1200 kcal to o wiele za mało...
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 21:31   #3372
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja jestem na redukcji (1500 kcal)
Biegam rano na czczo. Wczesniej jadlam sniadanie godzine przed, jednak lepsze efekty zauwazylam po bieganiu na czczo

SeeTheSun ja rowniez uwazam, ze 1000-1200 kcal to za malo.

Edytowane przez klajdla
Czas edycji: 2011-04-13 o 21:32
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 08:27   #3373
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Wiem że za mało ale ja inczej nie schudne... staram się jeść dużo warzyw i dzięki temu nie jestem głodna
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 09:06   #3374
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
Wiem że za mało ale ja inczej nie schudne... staram się jeść dużo warzyw i dzięki temu nie jestem głodna
schudniesz, tylko, że tempo będzie wolniejsze, za to efekt na dłużej.

Utrzymywanie tak niskiego poziomu dostarczanych kalorii spowoduje spadek tempa metabolizmu - nie będziesz w stanie wrócić do normalnej diety na utrzymanie wagi, bo każde zwiększenie ilości kalorii spowoduje tycie - cala twoja dieta pójdzie na marne.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 09:09   #3375
Nedda
Zadomowienie
 
Avatar Nedda
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 003
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez tomalinka Pokaż wiadomość
Motywujecie mnie A co jecie przed i po bieganiu? I w jakim odstępie czasu od treningu?
Ja nie mogę jeść nic 3 h przed treningiem.Problemy żołądkowe ;/

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Ja biegam na czczo, lekkie śniadanie jem po powrocie, a 2-3h później drugie. Zazdroszczę efektów Mnie póki co drugi dzień męczą zakwasy, kurcze, a przecież się rozciągałam
Może to brak magnezu? Ja przyjmuję codziennie magnez w tabletkach.

Wczorajszy trening dał się we znaki-było pod wiatr i pod górkę dodatkowe przebieżki mnie wykończyły.Dzisiaj też planuję trening.
Tylko niech ta pogoda w końcu się poprawi...
__________________



Nedda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 15:00   #3376
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

No nie wiem , ostatnio przez tydzien nie biegałam i jadłam tak jak kiedyś i póki co nie zauwazyłam żebym przytyła, ja sie stram być na takiej diecie, ale i tak nie wychodzi, zawsze jest tak że zjem wiecej, a szczególnie jak truchtam to wiadomo muszę więcej dostarczać. Ale jak tak zliczam wszystko to widzę ze wiecej jedzenia nie potrzebuje, byle by zjęśc rano jakaś owsiankę na drugie śniedanie owoc i jakiś ciepły posiłek i tyle mi starcza, i nie odczuwam głodu
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 16:27   #3377
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
schudniesz, tylko, że tempo będzie wolniejsze, za to efekt na dłużej.

Utrzymywanie tak niskiego poziomu dostarczanych kalorii spowoduje spadek tempa metabolizmu - nie będziesz w stanie wrócić do normalnej diety na utrzymanie wagi, bo każde zwiększenie ilości kalorii spowoduje tycie - cala twoja dieta pójdzie na marne.
Annan mam do Ciebie pytanko, bo widze ze znasz sie troche na 'tych' rzeczach?
Obecnie jestem na diecie 1500 kcal (teraz waze 55 kg przy wzroscie 164 cm).
Do tego biegam x2 w tyg i chodze na fitness rowniez 2x w tyg. Przyznam, ze chcialabym troche podwyzszyc liczbe dostarczanych kalorii, bo jednak wydaje mi sie, ze 1500 kcal przy takiej aktywnosci fizycznej (dodam, ze wczesniej bylam totalnym leniuchem/kanapowcem) to chyba troche malo. Czy gdy podwyzsze do np 1600-1700 kcal to organizm dalej bedzie 'uwazal' to za redukcje? Czy juz podchodzi to bardziej pod utrzymanie?
Chcialabym jeszcze schudnac tak do 52 kg, pozniej przejsc na utrzymanie I ile wtedy mniej wiecej powinnam jesc kcal przy utrzymaniu?
Z gory dzieki za odp
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 16:28   #3378
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
No nie wiem , ostatnio przez tydzien nie biegałam i jadłam tak jak kiedyś i póki co nie zauwazyłam żebym przytyła, ja sie stram być na takiej diecie, ale i tak nie wychodzi, zawsze jest tak że zjem wiecej, a szczególnie jak truchtam to wiadomo muszę więcej dostarczać. Ale jak tak zliczam wszystko to widzę ze wiecej jedzenia nie potrzebuje, byle by zjęśc rano jakaś owsiankę na drugie śniedanie owoc i jakiś ciepły posiłek i tyle mi starcza, i nie odczuwam głodu
Powinnaś jeść 5 - 6 posiłków dziennie. A jeśli ćwiczysz to tym bardziej powinnaś więcej jeść. Nie chodzi o to czy czujesz głód czy nie. Po prostu sama wyrządzasz sobie krzywdę.

Po tygodniu takiego jedzenia może nie wrócisz do dawnej wagi, ale po miesiącu już tak.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 18:29   #3379
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

1200 kcal Twój organizm potrzebuje na podstawowe czynności życiowe, jak metabolizm właśnie, oddychanie. Dostarczając mu tak mało, sama sobie robisz krzywdę. Niedługo może Ci być coraz trudniej chudnąć na tej "diecie". Nie tyle ważne jest ile kcal, ale JAKIE

Minimum te 1500 kcal powinnaś dostarczać, a jak jeszcze ćwiczysz (i to widzę, że nieźle ) to 1700 kcal.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 19:19   #3380
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

zgadzam się z dziewczynami. Też się kiedyś katowałam takimi "dietami" efekty są szybkie, ale nietrwałe...
jak wam idzie? u mnie dziś godzina ciągłego biegu co prawda biegam dość wolno, a moja forma jest daleka od tej, jaką miałam w moich najlepszych biegowych czasach, 2 lata temu, ale idzie ku lepszemu po miesiącu biegania 2-3 razy w tygodniu efekty są, u mnie jak zwykle na udach na początku, bardzo szybko spalam z ud tkankę tłuszczową i robią się twarde Ale z tłustego brzucha też ciut zleciało. Diety nie zmieniłam, wywaliłam tylko chipsy i piwo Mam dość dobre nawyki żywieniowe, uwielbiam chude mięso, warzywa i ryby, do tego włączyłam do diety pestki dyni i słonecznika.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 19:37   #3381
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Witam,

Chciałabym się nieśmiało przyłączyć - mam za sobą dwa "pionierskie" dla mnie wypady na bieganie, a raczej truchtanie przeplatane z marszem
Ale dzisiaj sprawdziłam długość mojej wyznaczonej trasy i stwierdziłam, że zrobiłam tak, za każdym razem 5 km
Cóż, mam nadzieję, że utrzymam motywację - chociaż pogoda skłania mnie raczej, żeby w chwilach zwątpienia wybrać aerobik, więc bakcyl chyba jeszcze nie do końca połknięty

Wracam do lektury wątku, żeby odgrzebać Wasze sposoby na kolkę - której nie odczuwałam dotąd już dobrych parę lat!
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:15   #3382
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Mam takie pytanie a propos częstotliwości treningów. Wcześniej rozmawiałyśmy, że ze 3 treningi tygodniowo to jest minimum (zwłaszcza jak chce się schudnąć).

A czy to ma jakieś znaczenie, jak te treningi są rozłożone w tygodniu?

Bo można ćwiczyć poniedziałek - środa - sobota, a można też piątek - sobota - niedziela.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 14:09   #3383
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie a propos częstotliwości treningów. Wcześniej rozmawiałyśmy, że ze 3 treningi tygodniowo to jest minimum (zwłaszcza jak chce się schudnąć).

A czy to ma jakieś znaczenie, jak te treningi są rozłożone w tygodniu?

Bo można ćwiczyć poniedziałek - środa - sobota, a można też piątek - sobota - niedziela.
Ja biegam co drugi dzień z tego względu że jak biegam codziennie to bolą mnie kolana a tak to maja czas na regenerację ten jeden dzień i z tego co słyszałam tak jest optymalnie ,no chyba że ktoś inaczej nie może.
Ale ja nie jestem ekspertem może niech annan sie wypowie

wczoraj 9km zaliczone ciągłego biegu
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 17:12   #3384
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Cool Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i chyba też zacznę biegać. Nigdy tego nie lubiłam, szybko się męczę, ale wakacje się zbliżają, dużo wypadów nad jeziorka zaplanowanych a sadełko ciągle rośnie. Muszę się wziąć za ćwiczenia i spalanie tłuszczyku no i w sumie bieganie to chyba najlepszy pomysł + mój ukochany aerobic. Znając mnie to zacznę dopiero od maja, ale będę tutaj zaglądać i się motywować żeby przypadkiem ten pomysł mi z głowy nie wyparował ;D
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:18   #3385
babyshamble
Przyczajenie
 
Avatar babyshamble
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

A ja się ostatnio intensywnie zastanawiałam nad techniką biegania, a konkretniej na jaką część stopy opadać, czy może na całą.

Zawsze, gdy biegałam to część stopy, która pierwsza dotykała podłoża to śródstopie, ale to były biegi w szkole i bieg na 800m to nie to samo, co 7 km, które biegam obecnie. Gdy zaczęłam biegać trzy tygodnie temu zaczęłam właśnie w ten sposób, ale szybko łydki dawały o sobie znać, więc biegałam na całej stopie, co wydawało mi się niewygodne i czułam stawy skokowe.
Więc teraz moje pytanie, jak u Was ta kwestia wygląda? Czy w ogóle nie zwracacie na to uwagi? A może jakieś podpowiedzi, co do poprawy techniki.
Przejrzałam dużą część wątku (całego nie dałam rady), więc może coś przeoczyłam i takie pytania się pojawiały.
__________________

babyshamble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 18:29   #3386
Lorenail
Raczkowanie
 
Avatar Lorenail
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 195
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez babyshamble Pokaż wiadomość
A ja się ostatnio intensywnie zastanawiałam nad techniką biegania, a konkretniej na jaką część stopy opadać, czy może na całą.

Zawsze, gdy biegałam to część stopy, która pierwsza dotykała podłoża to śródstopie, ale to były biegi w szkole i bieg na 800m to nie to samo, co 7 km, które biegam obecnie. Gdy zaczęłam biegać trzy tygodnie temu zaczęłam właśnie w ten sposób, ale szybko łydki dawały o sobie znać, więc biegałam na całej stopie, co wydawało mi się niewygodne i czułam stawy skokowe.
Więc teraz moje pytanie, jak u Was ta kwestia wygląda? Czy w ogóle nie zwracacie na to uwagi? A może jakieś podpowiedzi, co do poprawy techniki.
Przejrzałam dużą część wątku (całego nie dałam rady), więc może coś przeoczyłam i takie pytania się pojawiały.
Specjalistką nie jestem, ale jest taki artykuł (podany zresztą w pierwszej wiadomości tego wątku ) http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=6&id=520
O lądowaniu też tam jest

Trzeci dzień za mną jupi
Lorenail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 19:21   #3387
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

biegalam trzy czy cztery razy. ostatni raz byl w poniedzielek i po nim zaczely mnie bolec kolana i trwa to do dzis. nie widac zadnej poprawy. czuje bol przedewszystkim gdy probuje biegac ( ale nie dam rady), schodze ze schodow lub jakiejs gorki,lub gdy zaczynam chodzic po siedzeniu. przeczytalam dzisiaj ze takie bole moga nawet trwac 2 miesiace. przeraza mnie to bo bardzo spodobalo mi sie bieganie i nie wyobrazam sobie zebym musiala z niego zrezygnowac.

czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 20:21   #3388
incognitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 247
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Ja zaczęłam biegać w tych butach, wcześniej w nich chodziłam, nie zrobię sobie krzywdy? Czy wszystkie air maxy są przeznaczone do biegania?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg xl_air_max_90_wmns_og.jpg (25,3 KB, 20 załadowań)
__________________

incognitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 07:56   #3389
Nedda
Zadomowienie
 
Avatar Nedda
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 003
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

Cytat:
Napisane przez babyshamble Pokaż wiadomość
A ja się ostatnio intensywnie zastanawiałam nad techniką biegania, a konkretniej na jaką część stopy opadać, czy może na całą.

Zawsze, gdy biegałam to część stopy, która pierwsza dotykała podłoża to śródstopie, ale to były biegi w szkole i bieg na 800m to nie to samo, co 7 km, które biegam obecnie. Gdy zaczęłam biegać trzy tygodnie temu zaczęłam właśnie w ten sposób, ale szybko łydki dawały o sobie znać, więc biegałam na całej stopie, co wydawało mi się niewygodne i czułam stawy skokowe.
Więc teraz moje pytanie, jak u Was ta kwestia wygląda? Czy w ogóle nie zwracacie na to uwagi? A może jakieś podpowiedzi, co do poprawy techniki.
Przejrzałam dużą część wątku (całego nie dałam rady), więc może coś przeoczyłam i takie pytania się pojawiały.
Jak biegałam z trenerem to zawsze mi mówił, że poprawnie biega się lądując na śródstopiu absolutnie nie na całej stopie.

Wczoraj miałam dzień regeneracji, a dzisiaj w planach 6-8 km plus 10*100/100.w ramach motywacji kupiłam sobie piękną fioletową kurtkę z Nike'a .Bardzo praktyczna bo wiatróweczka,a dodatkowo ma odpinane rękawy i może stać się bezrękawnikiem.
__________________



Nedda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-16, 08:46   #3390
tomalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar tomalinka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 123
Dot.: Zaczynamy bieganie zupełnie od podstaw!

No dziś dzięki Waszym radom było dużo lepiej. Byłam na marszobiegu na czczo więc kolka była dużo mniejsza (choć się pojawiła). I teraz mam kilka pytań.. wciąż po pierwszym wyjsciu, który był w środę mam zakwasy na goleniach.. (czy jak to się mówi:P) czy to jest normalne u poczatkujacych czy coś robię nie tak? Dzisiaj zrobiłam tak (po przeczytaniu poleconego artykułu z bieganie.pl) że 3x (2 min biegu 4 min marszu) i potem tyle ile dałam rady czyli 11 min biegu i na zakończenie 10 min marszu. Pytanie właśnie czy lepiej tak zrobić że pod koniec próbować wykorzystywać swoje możliwości maksymalnie czy jednak trzymać się planu z pierwszego postu?

No i tu już prośba dla Was.. bo przeglądnęłam połowę całego wątku, ale jest to bardzo uciążliwe bo jeżeli nawet były interesujace tematy to wciąż się pojawiały odpowiedzi w stylu: "kilka stron wczesniej na to odpowiadałyśmy". Ciężko wychwycić wszystkie Wasze cenne wskazówki.. Stąd pytanie czy nie chciałby ktoś może takie podstawowe informacje wypisać w jednym miejscu? I zrobić odwołanie w pierwszym poście żeby każdy mógł sobie do tego sięgnąć? Dla Was to też pewnie bedzie ulga bo tych początkujących z tymi samymi pytaniami jest mnówstwo.. Ale to tylko taki pomysł..

Edytowane przez tomalinka
Czas edycji: 2011-04-16 o 08:48
tomalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.